دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۱:۴۴Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بی آبی»

رهیاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر مردم شادگان با مشکل بی آبی مواجه اند، این یک گله اساسی و جدی به وزارت کشور و نیرو است.
ورزش 3   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
با اعلام مدیر مجموعه ورزشی تختی تهران، این ورزشگاه تا پایان لیگ بیست و دوم مهیای میزبانی از مسابقات نیست.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۸:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر مجموعه ورزشی تختی از خشک شدن چاه آب مجموعه ورزشی تختی تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر 40 هکتار فضای سبز در تختی وجود دارد که اگر مشکل بی آبی در این مجموعه حل نشود با خشکسالی مواجه خواهد شد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد گفت: به همت خیرین و حامیان محیط زیست مشکل بی آبی ارتفاعات منطقه شکار ممنوع پاقلات برطرف شد.
سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۴    
به گزارش سیناپرس، طی سال های اخیر با توجه به کاهش میزان بارندگی ها، برخی از مناطق کشور با بحران جدی آب مواجه شده اند. بحرانی که پیامدهای اجتماعی و اقتصادی بی شماری به بار آورده است. ...
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۹:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
بحران بی آبی در ایران در حال جدی شدن است و آمار و ارقام از کاهش بارندگی در سال آبی جاری و میزان ذخیره آب در سدهای مهم و بزرگ کشور گویای این بحران است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۳:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
دستور رئیس قوه قضائیه به مسئولان قضایی سراسر، دخل و خرج ناسازگار بودجه 1402، ارتقای همه جانبه توان رزمی و تجهیزات دفاعی نیروی دریایی، ایران و عراق؛ نگرانی های مشترک، در انتظار یک شب تاریخی برای ایران و یوزهایش، آژیر قرمز بی آبی سدها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مخاطب امروز ما، شما مصرف کنندگان خانگی آب هستید که اگر دست نجنبانید، بدون تعارف باید بگوییم با شرایط فعلی و کاهش 50 تا 60 درصدی بارش ها نسبت به زمان مشابه سال گذشته، دیگر آبی برای مصرف نداریم! این مساله، نه طنز است و نه غلو، یک واقعیت است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۴:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
چند روزی است که خبرهایی از کمبود منابع آبی سدهای تهران در رسانه ها منتشر می شود و حتی برخی از آنها نوشته بودند آب فقط برای چند روز باقی مانده است. وضعیت این روزهای سدهای اطراف تهران چگونه است؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۹:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اداره احیای تالاب های محیط زیست خوزستان گفت: حیات تالاب و پرندگان کنار آبزی و آبزی به آب وابسته است و اگر آب در تالاب نباشد این پرندگان به سمت این تالاب ها نمی آیند.
پاون   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
در شرایطی که ایران در حال سپری کردن سال های بی آبی است، لازم است با تعامل و هم افزایی بین دولت و مردم طرح حمایت و مراقبت از آب به صورت جدی اجرا شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر آبفا منطقه دزفول از حل مشکل بی آبی چند ساله در روستای بنه قیصر بخش سردشت دزفول خبر داد.
صدای جویا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۶:۱۵    
شهردار شاهین شهر گفت: یکی از مشکلات و تأخیر در اجرای پروژه ها بی ثباتی قیمت ها در کشور است که متأسفانه به موقع انجام نمی شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۲۱:۰۶    
خانم همسایه شیلنگ آب را تا آخر باز کرده و با فشار زیاد جلوی در خانه و پارکینگ شان را می شوید. آن یکی به اسم تمیز بودن هر روز تمام حیاط را زیر شلاق شیلنگ می برد و از فشار آب به جای جارو استفاده می کند.
توجه به تاریخ تقسیم آب در ایران می تواند به یافتن راه حل هایی موثر برای غلبه بر مشکل کم آبی و بی آبی کمک کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۶:۰۷    
مدیر بهره برداری تاسیسات آبی استان تهران: 60 درصد تهرانی ها هنوز رعایت الگوی مصرف آب را نمی کنند این درحالی است که ذخیره مخازن آب تهران به کمتر از 50 درصد رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۹:۴۳    
ایسنا/همدان 21 مهرماه، بعد از دو ماه بی آبی گسترده در همدان، خبر آمد خبری در راه است و قطعی ها به صورت کاملاً محسوسی کاهش یافت اما امان از شکایت برای طعم و بوی بد آب!
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۴:۴۷    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، روزهای اول آبان 1401 هم، با این خبر که تهران فقط برای 100روز آب دارد. گذشت. بارش های پاییزی بسیار کم امسال و در مقابل تداوم مصرف بالای آب، ترس بی آبی را به جان مردم و مسئولان انداخته. تا جایی که تکذیبیه ی سازمان آب وفاضلاب تهران هم از این نگرانی کم نمی کند. ...
تبیان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
شاید فکر کنید که فصل سرما رسیده و چرا باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم، اما خبر بد اینکه وضعیت کشور در بحث آب بحرانی شده، به همین خاطر اگر هرکدام از ما در مصرف آب هوشمندانه عمل نکنیم، قطعا روزهای سخت بی آبی را تجربه می کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۰۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
بهاره چراغی : طبیعت ایران وارد پیچ گذر از آستانه تحمل شده است. معمولا وقتی طبیعت با دگرگونی و تغییر اقلیم روبه رو می شود، تا حدی مقاومت نشان می دهد و پس از آن مقاومت خود را رها می کند که به آن آستانه تحمل اطلاق می شود.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۱۵:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به شرایط آب و هوایی به وجود آمده تهران دچار کمبود آب است و در صورتی که در زمستان میزان بارش کافی نباشد دچار مشکل میشویم. با 55 آنلاین و این خبر همراه باشید.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دریا قدرتی پور: کشت گلخانه ای تنها راه نجات اصفهان از پنجه خشکسالی است، روشی پیشرفته که حالا اصفهان را بر پله اول این نوع کشت قرار داده اما به گفته کارشناسان اگر زیرساخت ها و موانع در گسترش این نوع کشت برطرف نشود نمی تواند آنچنانکه باید و شاید آبی بر آتش بی آبی اصفهان باشد. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده زنجان در شورای عالی استان ها به مشکلات و بحران کم آبی شهرستان خدابنده اشاره کرد و گفت: بسیاری از مناطق شهری و روستایی این شهرستان با مشکل بی آبی مواجهند و مسئولان این حوزه به جای وعده های توخالی تلاش جدی در رفع مشکل بی آبی کنند.
بیتوته   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۸:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
در شرایطی که چندسالی است کشور در بند بی آبی و حتی خشکسالی گرفتار شده نیاز است که مجلس و دولت با تصویب طرح ها و لوایحی مانع از خشک شدن کامل منابع آبی کشور شوند.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۹:۰۴    
نویسنده : غزل اسلامی ■ نماینده ولی فقیه: روند آبرسانی به همدان سرعت گیرد ■ مدیرعامل آبفا: همدان به نماد وحدت و یکپارچکی تبدیل شد کشاورزانی که در مدت بی آبی همدان به آبرسانی کمک کرده و چاه های خود را در اختیارآبفا قرار داده بودند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۵    
مدیرکل دفتر تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور مسوولیت تعیین نیاز آبِ زیست محیطی تالاب های کشور را برعهده سازمان محیط زیست دانست و گفت: بخشی نگری ها، عدم تخصیص حقابه های محیط زیستی و در نظر نگرفتن نیاز آبی تالاب، موجب کمبود آب تالاب صالحیه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۸:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: به دنبال بارش های بسیار کم و برداشت بسیار زیاد از منابع زیرزمینی، زنگ خطر بی آبی در کشور به صدا در آمده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا: سخنگوی صنعت آب در خصوص صحبت های مطرح شده در مورد احتمال بی آبی تهران در ماه های پیش رو، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در وزارت نیرو، تا زمان شروع بارش ها و تغذیه مخازن سدها، تمهیدات لازم برای تامین مطمئن آب شرب صورت گرفته تا با حداقل تنش آبی از شرایط کم آبی عبور کنیم ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۰۱:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
فیروز قاسم زاده در گفت و گو با ایران اکونومیست، با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای تامین منابع آبی، اظهار کرد: تمهیدات مختلفی از قبیل سیاست های تشویقی، آموزش همگانی، مدیریت فشار شبکه و مدیریت مصرف پیش بینی شده است که البته تحقق این برنامه ها منوط به همکاری و مشارکت مردم است. ...
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
آمار دفتر اطلاعات و داده های آب وزارت نیرو کشور نشان می دهد، با سپری شدن 30 روز از سال آبی (1402-1401) میزان حجم آب در مخازن سدهای کشور حدود 18.12 میلیارد مترمکعب بوده و شاهد کاهش 14 درصدی ورودی به مخازن نسبت به سال گذشته هستیم.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۲۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اهر(پانا) - فرماندار اهر از گسترش خدمات گروه جهادی پزشکی ثارالله به مناطق محروم روستایی و شهری شهرستان اهر خبر داد. ابوالفضل غنی زاده در نشست مشترک با فرمانده قرارگاه سازندگی ثارالله و جانشین سپاه ناحیه اهر گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
قشم - ایرنا - استاندار هرمزگان با بیان اینکه معضل قدیمی آب آشامیدنی جزیره قشم باید در دولت سیزدهم حل شود، گفت: بی آبی در بزرگترین جزیره خلیج فارس با 170 هزار نفر جمعیت به هیچ عنوان قابل قبول نیست و به مردم این را قول می دهیم که برای حل مشکل آب شهرستان مرزی قشم کم نمی گذاریم.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۳    
بحران بی آبی کشور طی سال های گذشته موجب شده تا مسئولان سیاست های مختلفی را برای حل این مشکل روی میز بگذارند که برخی اجرا و برخی بعد از مدتی به بایگانی می روند، اما مدتی است که صحبت از منابع آبی جدید در کشور می کنند که در عمق چند هزار متری زمین قرار دارند.
رهیاب   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۲:۴۸    
در روزهای پاییزی خوزستان که همچنان گرمای آفتاب می سوزاند، روستای محروم بنگستان رامهرمز 5 روز را با بی آبی گذراندند به طوری که برای رفع ابتدایی ترین نیازهای خود آب در اختیار نداشتند. البته این مساله تازگی ندارد و مدام نیز تکرار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۱    
با وجود اینکه فصل تابستان به پایان رسید و بیش از 20 روز است که از مهرماه می گذرد، اما همچنان در برخی از نقاط گرگان قطعی آب را شاهد هستیم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر اطلاعات و داده های آب کشور میزان پرشدگی سد زاینده رود در استان اصفهان را حدود 12 درصد اعلام کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۱۰:۲۷    
شهرکرد-ایرنا- سند الگوی کشت در دولت سیزدهم ابلاغ شده است و اکنون ضرورت حمایت از گلخانه داران در این سند مطرح است، با توجه به خشکسالی و بی آبی ضرورت حمایت پیش از پیش از گلخانه داران در چهارمحال و بختیاری از جمله تامین نقدینگی و زیرساخت ها مورد توجه قرار گیرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۲۱:۰۶    
وضعیت آذربایجان غربی اصلاً مساعد نیست. از یک طرف اخبار حکایت از جان دادن دریاچه ارومیه به خاطر بی آبی دارند و از طرف دیگر هزاران تن سیب این منطقه که برای تولید هر کیلو از آن صد ها لیتر آب مصرف شده در کنار خیابان ها می گندد و ضایع می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
از 25 مرداد که زنگ بی آبی و قطعی های پی در پی و مستمر در همدان نواخته شد، مسؤول و مردم پای کار آبرسانی آمدند و عاقبت این همت همگانی تحقق فاز اول پروژه آبرسانی به همدان در قالب طرح اضطراری(بای پس) با 16 کیلومتر لوله گذاری است، به این ترتیب که از ایستگاه پمپاژ شماره سه با 10 هزار متر مکعب ظرفیت ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۲:۱۳    
جمعه 22 مهرماه دقیقاً دوماه است که قطعی گسترده آب در همدان شروع شده و شهروندان همدانی، ساعات زیادی از روز را با بی آبی دست و پنجه نرم کردند به طوری که در برخی مناطق، قطعی 72 ساعته آب در روز های ابتدایی توسط شهروندان گزارش داده شد و گفته می شود تا شنبه 23 مهرماه با رسیدن آب سد تالوار به شبکه توزیع ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا- جشن بزرگ میلاد پیامبر مهربانی ها همزمان با میلاد باسعادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق (ع) عصر دیروز در میدان حضرت ولیعصر (عج) تهران برگزار شد. ایسنا- جمعه 22 مهرماه دقیقا دوماه است که قطعی گسترده آب در همدان شروع شده و شهروندان همدانی ...
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۱۹:۵۶    
مجری سمتِ راستی، مونده تو کشورمون ایران. بارها توی خود صداوسیما، انتقادات تند کرده و دردِ اکثریت مردم رو گفته. از حمله به فیلترینگ تلگرام و وجود گشت ارشاد تا بی آبی خوزستان و محرومیت سیستان و بلوچستان و همدردی با داغداران متروپل و nبار تا الان اخراج و بیکار شده.
پایان آب عنوان جدیدترین قسمت مجموعه مستند ضد است که امشب ساعت 23:00 روی آنتن می رود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۹:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/همدان امروز 21 مهرماه دقیقاً دوماه است که قطعی گسترده آب در همدان شروع شده و شهروندان همدانی، ساعات زیادی از روز را با بی آبی دست و پنجه نرم کردند به طوری که در برخی مناطق ...
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۶:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
این که روی کمربند خشکسالی قرار داریم به کنار، این که حالا قرن هاست این سرزمین با خشکسالی و بی آبی روبه رو بوده هم همین طور، از تغییرات اقلیمی و گرم تر شدن زمین هم آن طور که به نظر می آید گریزی نیست ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۰۸:۱۱    
ایسنا/زنجان معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای استان زنجان گفت: در حال حاضر 92 روستای بالای 20 خانوار در استان با مشکل کم آبی و بی آبی مواجه هستند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
با وضع عوارض 4هزار تومانی بر صادرات گوجه فرنگی فعالان بخش می گویند: تعیین چنین عوارضی آن هم در شرایطی که تولید انجام شده و آماده صادرات است، با سیاست دولت مبنی بر توسعه گلخانه های کشور در تضاد است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۰    
یکی از بارزترین و پرضررترین عواقب تصمیمات اشتباه در حوزه آبی استان کرمان، خشک شدن تالاب جازموریان است؛ تالابی که روزی بزرگترین تالاب آب شیرین ایران بود ولی امروز کویر بی آبی از آن باقی مانده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
حال و روز استان های ایران اصلا خوب نیست و گویی پاییز هم قصد ندارد آبی روی آتش بی آبی ها بپاشد.