چهارشنبه ۰۵ آبانساعت ۱۲:۳۷Oct 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نویسندگان»

ایبنا   ۱۰ دقیقه پیش    
یک نویسنده زنجانی گفت: عدم حمایت ارگان های متولی از نویسندگان و بی میلی مردم به خرید کتاب، تیراژ کتاب ها را در کشور ما به زیر 100 نسخه رسانده است؛ در حالی که در برخی کشورها تیراژ کتاب هایشان پنج رقمی است.
فرارو   ۱۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
نادر شهریوری (صدقی)؛ از میان نویسندگان بزرگ قرن نوزده تنها دو نفر از عصر خود پیشی گرفتند: بالزاک و استاندال. بالزاک به عنوان نویسنده بورژوازی از فرد آغاز می کند ...
عصر ایران   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: بیمه تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر یکی از خدماتی است که بر اساس توافق میان سازمان تأمین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند شامل حال هنرمندان، نویسندگان وروزنامه نگاران واجد شرایطی شود که به عضویت این صندوق درآمده اند. ...
فرهنگ وهنر   ۱ ساعت پیش    
نوشتن داستان زندگی پیامبران همیشه برای نویسندگان جذاب بوده است اما تعداد کمی از نویسندگان، توان و قدرت پرداختن به این موضوعات را داشته اند. شاید دلیلش سختی پرداختن به روایت زندگی یک انسان کامل در کنار وجه تاریخی و وجود روایت های متفاوت و متناقض زندگی این بزرگان باشد.
ایبنا   ۱ ساعت پیش    
چاپ دوم کتاب پسرم، گریه برای تو نیست! (از استهبان تا ارسنجان)، نوشته جعفر زارع (خوشدل)، نویسنده و شاعر ارسنجانی با ویراستاری کرامت یزدانی (اشک) و مقدمه ای از عبدالنبی سلامی، نویسنده و پژوهشگر کازرونی، توسط انتشارات نویسندگان پارس در شیراز منتشر شد.
میزان   ۲ ساعت پیش    
فاطمه دانشورجلیل در گفت وگو با میزان پیرامون چالش های حوزه نشر گفت: افزایش فشار اقتصادی سبب شده کتاب خریداری نشود از سوی دیگر تیراژ کتاب ها از 4000 هزار جلد در هر چاپ امروز به حدود 200 عدد برسد، چاپ و انتشار حدود 5000 هزار تایی کتاب برای نویسنده امروز همانند یک رویا شده است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۳ ساعت پیش    
نویسندگان یک مقاله اصطلاح NanoNeuro را برای توصیف یک رشته در حال ظهور استفاده کردند، رشته ای که از همگرایی علوم نانو و عصب شناسی به وجود آمده و در آن از فناوری نانو برای شبیه سازی فعالیت عصبی در مغز استفاده می شود.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سید مهدی کاظمی متولد 8 بهمن 1327، کار رسانه ای را از سال 1342 در اطلاعات کودکان آغاز کرد. از اولین های نسل دنیای ورزش و همینطور مبدع جدول ورزشی در تاریخ رسانه های ورزشی ایران بود ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، آیین اختتامیه کنگره ملی دفاع مقد س، یادواره 3535 شهید استان زنجان، سوم آبانماه با حضور نویسندگان اقص نقاط کشور در بخش های داستان کوتاه ...
ایثار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۵    
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در جمع نویسندگان نوقلم، تولید آثار فرهنگی را یکی از راهبردها و استراتژی های بنیاد برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: پایه و بنای تمامی آثار فرهنگی در تمام سطوح قلم است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
شبکه رادیویی نمایش پنجشنبه 6 آبان در برنامه هزار توی داستان آثار جرج ارول را بررسی می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، جورج ارول، نویسنده و روزنامه نگار و منتقد انگلیسی است که با آثارش، به مبارزه با بی عدالتی های اجتماعی و تمامیت خواهی برخاست. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
چهار کتاب نمایشنامه به قلم نویسندگان و نمایشنامه نویسان مهم جهان که تاکنون به فارسی برگردانده نشده بودند توسط نشر نیماژ به بازار کتاب عرضه شد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۳:۴۴    
ملاقات با نمایندگان نشر کانادا، ایتالیا و فرانسه، پیش نویس 12 قرار داد فروش رایت و معرفی نویسندگان ایرانی و آثار برتر آن ها در قالب بروشور، از جمله فعالیت های پل در نمایشگاه فرانکفورت بود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۲:۴۹    
سولانج در فیلم و برنامه های تلویزیونی بسیاری شرکت داشته؛ ولی این هنرپیشه سیاه پوست آمریکایی اخیراً با راه اندازی یک کتابخانه خصوصی در آمریکا خبرساز شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۱:۱۱    
هنرور گفت: برای معرفی نویسندگان جوان و البته شکوفا کردن استعدادهای پنهان در عرصه ادبیات پایداری، جشنواره ادبی داستان کوتاه یوسف فرصت مغتنمی است که بدون هیچ محدودیت سنی و قشری، همه علاقمندان می توانند در آن شرکت داشته باشند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
کتاب پیشنهادی برای مطالعه در پایان این هفته، اثری تازه منتشر شده با موضوع زندگی و شخصیت پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) با عنوان بوی گرم شکوفه های بادام به قلم گروهی از نویسندگان و به انتخاب مجید قیصری است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۱۰    
یحیی نیازی در گفت وگو با میزان پیرامون چالش های نویسندگان گفت: به رغم اهمیت و جایگاه هنر و نویسندگی در جامعه؛ شاهد نا مهربانی های بسیار با نویسندگان هستیم این امر به دلیل عدم وجود سازمانی حمایتگر و مشخص از این صنف شکل گرفته به نحوی که باعث دلزدگی برخی از پتانسیل ها و نیرو های جوان در حوزه ادبیات و ...
الف   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۰:۵۰    
قباد آذرآیین را می توان از جمله نویسندگان بومی ایران دانست که اغلب داستان هایش دربارۀ اقلیم و خاستگاه خودش شهر مسجدسلیمان و موضوع استخراج نفت از این منطقه نفت خیز است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
شهروندان سیرجان با مشارکت فعالانه شان در نمایشگاه کتاب و برنامه جنبی آن همچون جشن های شبانه، دیدار با نویسندگان و شاعران، نشان دادند سیرجان علی رغم فعالیت های گسترده فرهنگی و اجتماعی، هنوز شهری تشنه رخدادهای فرهنگی با کیفیت بالاست.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۹    
کیتی رویف، نویسندۀ کتاب ساعت بنفش: نویسندگان بزرگ در پایان ، اولین بار در دوازده سالگی تا پای مرگ رفت. او در طول ذات الریۀ علاج ناپذیرش، به خواندن دربارۀ نسل کشی های تاریخ روی آورد. گویا خواندن دربارۀ مرگ دیگران باعث می شد تا وحشتش از مرگ تسلی بیابد. این دغدغه در آخرین کتابش دوباره ظاهر شده است ...
رونمایی کتاب همیشه برای ما شیرین، امیدوارکننده و بهترین است. چون در این آیین ها، برآیند تلاش های کسانی را می بینیم که می نویسند و به تاریخ فرهنگی پر افتخار شهر، دانایی را می افزایند تا مانا شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۴    
کرونا به خودیِ خود سوژه است؛ یا سوژه اصلی تاثیرات کرونا بر زندگی، فلسفه وجودی و اخلاق فردی و جمعی است؟ از چه زاویه و با چه نگاهی باید به کرونا پرداخت؟ نویسندگان کرونا را چطور به یاد خواهیم آورد؟
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۹   + ۳۱ سایت دیگر  
با اعلام انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران جعفر گودرزی به عنوان دبیر چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران انتخاب شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۸:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس دبیر هشتمین دوسالانه داستان کوتاه نارنج با اعلام انتشار اسامی نویسندگان راه یافته به دوردوم و نهایی این دوسالانه ، گفت: اسامی این نویسندگان در سایت نارنج به نشانی www.dastannaranj.ir قرار داده شده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
کتاب هم جهان بینی بچه ها را گسترش می دهد و هم اطلاعات و سوادشان را بالا می برد. کتاب های اصیل از نویسندگان اصیل، درواقع خودش یک جهان است. به قول مارسل پروست: ما وقتی کتاب می خوانیم، تنها نه اینکه جهان بینی مان را گسترده کنیم؛ بلکه با جهان های متعددی سروکار داریم .
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۲۹    
مجید قیصری، نویسنده، برگزیده و داور رویدادهای مختلف ادبی در نشست تصویر پیامبر اسلام (ص) در ادبیات داستانی معاصر تاکید کرد که برای خلق آثار داستانی جذاب باید نویسندگان از عنصر بازآفرینی ادبی با استفاده از مطالعات تاریخی گسترده و عنصر خیال استفاده کنند و از بازنویسی تاریخی فاصله بگیرند.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بلاخره بعد از چند ماه تبلیغات مستمر درباره ی حماسه ی علمی-تخیلی دنیس ویلنو، فیلم تل ماسه (Dune) اکران شد و توجهات بسیاری هم از سوی تماشاگران و هم نویسندگان سینمایی دریافت کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۱:۵۶    
مقاله علمی در نتیجه پژوهش منطقی، ژرف و متمرکز نظری، عملی یا مختلط، به کوشش یک یا چند نفر در یک موضوع تازه و با رویکردی جدید برای دستیابی به نتایجی تازه، تهیه و منتشر می شود لذا ماهیت انواع مقالات و چگونگی تقسین امتیازات بین نویسندگان نیاز به بررسی دارد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۸:۲۴    
اندرو بلونر در مجموعه مقالاتی که در کتاب زمان یک دریانوردی خوب است: نویسندگان در مورد دیوید ثورو تامل می کنند گردآوری کرده کوشیده نگاهی امروزی به اندیشه های دیوید ثورو، فیلسوف آمریکایی داشته باشد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، با بیان اینکه سال گذشته 1281 عنوان کتاب دوران دفاع مقدس با کمک نویسندگان در استان ها تولید شده است، ابراز کرد: می توان در قالب شاد نوشتن، حماسه ماندگار دفاع مقدس را به خردسالان و کودکان انتقال داد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کتابخانه عمومی شهر لندن همکاری یک ساله خود را با انجمن قلم انگلیسی (English PEN) برای حمایت از نویسندگان و معیشت و امنیت آنها اعلام کرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
کتاب اتّحاد و انسجام تالیف گروه نویسندگان موسسه امام هادی علیه السلام به مناسبت هفته وحدت منتشر شد
ایثار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اردوی آموزشی و فرهنگی شهید آوینی با حضور 44 نفر از نویسندگان نوقلم از 7 استان کشور به مدت سه روز به میزبانی استان البرز در کردان کرج برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
بایرامی از نگارش و چاپ هزار و 281 کتاب با عنوان دفاع مقدس توسط نویسندگان و هنرمندان کشور طی سال گذشته خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۲   + ۴۰ سایت دیگر  
اثرات آب وهوایی در دماهای بین 12 تا 18 درجه سانتی گراد و رطوبت 4 تا 12 گرم بر متر مکعب بیشتر مشهود بود اما نویسندگان این مقاله تاکید کردند که داده های در دسترس محدود بودند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۹    
غلامرضا امامی، مترجم کتاب سفر خروج و برگزیده جشنواره دوسالانه کتاب سال عاشورا تاکید دارد که نویسندگان امروز ایران می توانند با سرمشق گرفتن از امثال شرقاوی، نویسنده شهیر مصری، زبان زمانه را برای روایت عاشورا به کار برند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سی و پنج جلد کتاب در قالب مجموعه خانم کوچول ها و چهل و هفت جلد دیگر با عنوان آقا کوچول ها به نویسندگی و تصویرگری راجر هارگریوز و ترجمه مهدی حجوانی برای کودکان دبستانی و پیش دبستانی منتشر شد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
برگزیده نخستین دوره کتاب سال عاشورا در حوزه شعر با ابراز خرسندی از برگزاری موفق این جشنواره نقطه قوت جایزه های ادبی را بررسی آثار شاعران و نویسندگان توسط فرهیختگان عنوان کرد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۲۹    
جایزه کتاب تاریخی کاندیل کشور کانادا برای اولین بار اسامی نویسندگان نامزدهای نهایی دریافت این جایزه را در سال 2021 از طریق تریبون نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام کرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۱۰    
میرغضنفری با بیان اینکه ذات هنرمند آراسته به هنر، ایمان و اعتقاد است گفت: هنر الهامی از سوی خداوند است که بر هنرمندان و نویسندگان نازل می شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۹    
شاید زمان آن فرا رسیده است که نویسندگان ادبیات داستانی خود را آموزش دهند و بیاموزند که چگونه صدای غیرانسانی را به طور بنیادین و اصیل در صفحه نشان دهند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
چهارمین روز نمایشگاه بزرگ کتاب گل گهر در حالی با استقبال پرشور شهروندان سیرجان سپری شد که با برنامه هایی همچون دیدار با نویسندگان، تجلیل از مولفان و نویسندگان پیشکسوت و هم چنین اجرای گروه های منتخب چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران همراه بود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۸:۵۳    
حوزه/ به همت اداره تنزیل با همکاری انجمن نویسندگان پاکستان، نشست علمی در لاهور پاکستان با حضور جمع کثیری از دانشمندان و محققین برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۴    
گربه و شیطان اثر جیمز جویس و ترجمه غلامرضا امامی از مجموعه نویسندگان بزرگ؛ خواننده های کوچک نشر پرتقال تجدید چاپ شد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۸    
قدسیه پائینی، برگزیده نخستین دوره کتاب سال عاشورا در حوزه ادبیات داستانی با اشاره به بهره گیری خود از مفاهیم زیارت عاشورا در تدوین کتاب سنگ بر ضرورت توجه خاص نویسندگان معاصر به اصل برائت مورد توجه امام حسین (ع) تاکید کرد.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی نویسندگان نوقلم و آیین افتتاحیه اردوی آموزشی و فرهنگی شهید آوینی صبح روز پنجشنبه 29 مهرماه با حضور خانواده های معظم شهدای مدافع حرم، نویسندگان، یادگاران دوران دفاع مقدس و سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران آغاز به کار کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
هفته وحدت تلنگری برای اتحاد بیش از پیش مسلمانان است. مسئولان سیاسی، فرهنگی، نویسندگان و علما، باید از طرح مسائل اختلاف آفرین و تفرقه افکن بپرهیزند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۶:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت ایام ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام و امام جعفرصادق(ع) نشست ادبی بر بال عشق در بروجرد برگزار و طی آن از پنج عنوان کتاب نویسندگان بروجردی رونمایی شد.