دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۰:۳۱Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نویسندگان»

فرهیختگان   ۷ دقیقه پیش    
عاطفه جعفری، خبرنگار: در گزارش امروز به سراغ مجلاتی رفتیم که روزگاری در مدارس ایران نقش مهمی داشتند و به عنوان یکی از نقاط اثرگذار در حوزه پرورش و تربیت دانش آموزان مورد توجه مدیران قرار می گرفت ...
دنیای اقتصاد   ۲۱ دقیقه پیش    
ایسنا : پیکر مفتون امینی شاعر سرشناس دیروز از مقابل منزلش تشییع و به سمت خانه ابدی در بهشت زهرا (س) بدرقه شد. این مراسم، دیروز در حال و هوایی بارانی از منزل این شاعر، با حضور جمع محدودی از شاعران و نویسندگان برگزار شد ...
همشهری   ۲۹ دقیقه پیش    
مژگان مهرابی _ روزنامه نگار از نویسندگان نام آشنای دفاع مقدس و پیشکسوت حوزه ادبیات پایداری است. به واسطه حضور پررنگی که در مناطق عملیاتی و خط مقدم داشته توانسته وقایع جنگ را لحظه به لحظه در ذهن خود ثبت کند ...
کتاب سیمای زن در فرهنگ بختیاری با هدف معرفی تازه های نشر استان و حمایت از نویسندگان استانی توسط کتابخانه حافظ شهرکرد رونمایی شد.
رویداد ایران   ۸ ساعت پیش    
محمد مختاری؛ شاعر، نویسنده، منتقد، متفکر و روشنفکر ایرانی است. او که از اعضای کانون نویسندگان ایران بود در سال 77 توسط عوامل خودسر به قتل رسید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان در دهمین شب از سلسله برنامه های شهریما ، نمایشگاه دستاوردهای مردمی جزیره جهانی قشم در راستای برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی، با تجلیل از نویسندگان قشمی از بیست جلد کتاب نویسندگان رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۱    
ایسنا/قم یک پژوهشگر در رابطه با ادعای تجزیه طلب بودن میرزا کوچک خان گفت: به عقیده من ادعای تجزیه طلبی از نویسندگان مغرض شروع شد و این ادعا توسط جریان رایج تاریخ نویسی لیبرال که در زمان رژیم پهلوی رایج بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه هشت جلدی مثل ماه به قلم جمعی از نویسندگان کودک و نوجوان با هدف روایت بخش های مهمی از زندگی امام رضا (ع) از سوی به نشر منتشر شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۵۱    
چهارمین نشست هم اندیشی نویسندگان گروه شهدا و اشخاص دانشنامه دفاع مقدس استان خراسان رضوی با حضور سرهنگ پاسدار قاصد نظامیان مدیر دانشنامه دفاع مقدس استان در مرکز فرهنگی دفاع مقدس خراسان رضوی برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سرهنگ نظامیان گفت: تلاش مدیریت دانشنامه دفاع مقدس استان در تدوین این مجموعه بر این است که بستری فراهم کند تا نویسندگان علاقه مند به فعالیت در حوزه تدوین دانشنامه به این عرصه ورود پیدا کنند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۲    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش از چاپ چهارمین اثر زینب علیزاده از نویسندگان املشی خبر داد و گفت : " ایستگاه چهارم " با موضوع اجتماعی و در قالب داستان های کوتاه ، چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
یحیی نیازی: موضوع محور مقاومت از یک طرف ادامه ادبیات دفاع مقدس است و از طرف دیگر خودش موضوعات فراوان و متنوعی را در خود جای می دهد. همین تنوع و فراونی ایجاب می کند که به شکل ویژه و مستقل به کتاب های حوزه مدافعان حرم توجه کنیم ...
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۸:۱۷   + ۴۴ سایت دیگر  
هک شدن خبرگزاری فارس و انتشار بولتن های آن، بازتاب گسترده ای پیدا کرد. بلافاصله اعلام شد که مطالب آن سندیت ندارد، احیانا دروغ و جعلی یا شایعه است یا از دقت کافی برخوردار نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رمان بِنیتُو سِرنُو اثر هرمان ملویل با ترجمه پیمان چهرازی منتشر شد. این رمان گزارشی معمایی و وهم آلود درباره مواجهه یک کشتی آمریکایی با یک کشتی مرموز اسپانیایی است که ناخدایش دون بنیتو سرنو نام دارد. این اثر برگرفته از یک رویداد واقعی است که حتی اسامی آن نیز تغییر نکرده اند ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۹:۴۹    
مهدی امیدی در سلسله نشست های ادبی شمس، کتاب بابا رجب با موضوع زندگی و خاطرات طوبی زرندی ، به قلم نسرین رجب پور نقد و بررسی شد. این جلسه با حضور جمعی از نویسندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس انجام شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۴:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
ریچارد هاس، یکی از برجسته ترین اندیشمندان و نویسندگان پیشرو سیاست خارجی آمریکا و رئیس شورای روابط خارجی و یکی از مقامات سابق کاخ سفید در مصاحبه ای با شبکه الجزیره انگلیسی به تشریح وضعیت کنونی آمریکا در جهان و نقش آن در سیاست گذاری های بین المللی پرداخته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۴:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
امروز برنامه رادیویی چراغداران مروری بر زندگی سید مجتبی آقابزرگ علوی یکی از برجسته ترین نویسندگان داستان نویسی نوین کشور دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
امسال برندگان بوکر و بوکر بین المللی از سریلانکا و هند بودند تا این نکته مدنظر قرار بگیرد که ادبیات یکی از نادیده گرفته شده ترین مناطق ادبی جهان باید جدی گرفته شود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۳۱    
یاسر بابایی، درباره نشریه واده نگ کُرد گفت: در این نشریه مقوله کتاب و معرفی آن و کتاب شناسی و بررسی آثار نویسندگان کرد و کتاب هایی که درباره کردستان باشد، اهمیتی ویژه دارد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مریم بصیری، نویسنده کتاب مامان من گم شده می گوید: نویسندگان باید بیشتر به قهرمان های واقعی و افسانه ای ایرانی و اسلامی بپردازند؛ یعنی باید با زنده کردن حکایت ها و قصه های قدیمی در قالبی نو، بیشتر به ادبیات بومی پرداخته شود ...
برترین ها / گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۸:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
هیئت مدیره انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در اطلاعیه ای ضمن انتقاد به روش های مسبوق، اعلام کرد اعضای این هیات مدیره در هیچ رویداد سینمایی پیش رو مشارکتی نخواهند داشت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۳:۴۶    
اعتقاد ما بر این است که روایت ها و حماسه های این فتح بزرگ به قدری سرشار از مضامین و سوژه های تازه و بکر است که سالیان سال می تواند در خلق و آفرینش قالب های مختلف ادبی و هنری، خاصه داستان کوتاه یاری رسان نویسندگان و هنرمندان باشد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۷:۰۸    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در آیین رونمایی از کتاب های برگزیده قشم: رونمایی از 20 کتاب ارزنده فرهنگی نشانه ظرفیت بالای فرهنگ مردم جزیره قشم است
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به مناسبت هفته بسیج و با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، بسیج هنرمندان استان و خانه مطبوعات، نشست کتابخوان اختصاصی نخبگان بسیجی با حضور محمد طالب نیا، مسئول امور انجمن های بسیج هنرمندان استان قم؛ مهدی توکلیان ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کتاب التاریخ کما کان (تاریخ همانگونه که بود) حاوی مقالات متعدد از نویسندگان مختلف است که به روایت حکومت های اسلامی در کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا، ایتالیا و فرانسه می پردازد..
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۲۲:۱۱    
به گزارش امروز (چهار شنبه) ایران اکونومیست از دمشق، حجت الاسلام والمسلمین حمید صفار هرندی نماینده مقام معظم رهبری در سوریه در برنامه تکریم و تجلیل نویسندگان جبهه مقاومت و داستان های رشادت ها و حماسه های مدافعان حرم گفت ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت ولادت حضرت زیبنب(س) آیین رونمایی چهار اثر بومی با حضور نویسندگان آثار در آذربایجان غربی برگزار شد.
خوردن غذا در بشقاب های رنگی و هندسی طعم غذا را تغییر می دهد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه هفت جلدی یک قصه یک حدیث با الهام از احادیث امام رضا (ع) و به قلم نویسندگان پیشکسوت و نام آشنای عرصه کتاب کودک منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
شیراز - شهردار شیراز گفت: شعر، اندیشه و حکمت سعدی الهام بخش شاعران و نویسندگان بزرگی در سراسر جهان بوده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۸:۴۹    
یکی از نویسندگان دفاع مقدس به دیدارهای مادران شهدا با یکدیگر اشاره کرد؛ دیدارهایی که تسلی بخش آن ها است.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه جهاد تبیین گفت: مستند سازی پرونده های قضایی با نگاه پیشگیرانه و آموزشی، تشریح کار سخت قضایی و تشهیر قضات نجیب، مصداق جهاد تبیین است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۷:۳۵    
جمعی از شاعران و نویسندگان در آستانه بازی تیم های ملی فوتبال ایران و آمریکا با صدور بیانیه ای به حمایت از تیم ملی کشورمان پرداختند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
قاسمی پور: تصمیم برگزارکنندگان این دوره از جایزه کتاب دفاع مقدس این است که در نشست های آموزشی و اطلاع رسانی های رسانه ای بر این نکته تأکید شود که نویسندگان می بایست به قالب های نوشتاری و منتخب خود وفادار بوده و معیارهای هر قالب را از ابتدا تا انتهای کتاب رعایت کنند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
علی میرزامحمدی در روزنامه اعتماد نوشت: یکی از پدیده هایی که در جریان حوادث اخیر کشور می تواند مورد تامل قرار گیرد برچسب زنی به افراد است. این نوشتار بدون ورود به مصادیق و مثال های عینی برچسب زنی های سیاسی- اجتماعی در جامعه ایران، این پدیده را از دیدگاه جامعه شناسی بررسی کرده است ...
به مناسبت گرامیداشت سی امین دوره هفته کتاب، دو کتاب از نویسندگان بومی شهرستان نهاوند رونمایی و نمایشگاه خوشنویسی اعضای کتابخانه عمومی آیت الله نهاوندی برپا شد.
آیین ادبی دوپنجره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان سلامی دوباره ، به میزبانی مرکز فرهنگی هنری صومعه سرا برگزارشد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
کریستین بوبن، نویسنده فرانسوی که پنجشنبه گذشته چشم از جهان فروبست، متولد 1951 و یکی از نویسندگان مهم معاصر فرانسه بود. او در خانواده ای مهربان متولد شد و کودکی خوبی را سپری کرد. بوبن از همان دوران کودکی علاقه زیادی به مطالعه داشت.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۷:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
فسیل یک موجود دریایی کوچک که بیش از نیم میلیارد سال پیش مرده است، ممکن است نویسندگان کتاب های علوم را وادار کند تا موضوع چگونگی تکامل مغز را بازنویسی کنند.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۲۲:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
محققان در این مطالعه متوجه شده اند که اکثر انسان ها در طول روز فقط به 1.5 تا 1.8 لیتر آب نیاز دارند، نه 2 لیتر.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۲۱:۱۱    
آیین رونمایی و بازنمایی از هفت عنوان کتاب توسط انتشارات روایت فتح عصر روز یکشنبه 6 آذر با حضور خانواده های معزز شهدا، نویسندگان و برخی از مدیران فرهنگی و هنری کشور برگزار شد.
پس از سرطان پوست، سرطان پروستات شایع ترین سرطان بین مردان در آمریکا به شمار می رود. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، محققان تخمین زده بودند که در سال 2017 حدود 161360 مورد جدید سرطان پروستات تشخیص داده می شود و از میان آن ها نزدیک به 26730 مرد در اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند!
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۲:۲۸    
اعضای انجمن نویسندگان نوجوان آفرینش فرخشهر طی کارگاه تخصصی فنون داستان نویسی با شخصیت پردازی در داستان آشنا شدند.
یک پزشک   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۰:۵۹    
کتاب دوست باهوش من داستان بلندی از النا فرانته یکی از محبوب ترین نویسندگان ایتالیا است. فرانته نام مستعار این نویسنده است. این کتاب با ترجمهٔ سودابه قیصری منتشر شده است. ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۰:۲۶    
نویسندگان : خانم سارا فدایی و آقای محمد رنجبر گوینده: آقای سجاد افضلی ادیت و کاور : آقای صالح زند تهیه کننده : آقای محمد رنجبر سلام؛ امروز قصد داریم در مورد مصرف برق و مدیریت مصرف انرژی در ادارات چند نکته ساده رو خدمتتون عرض کنیم، پس با ما همراه باشید.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۹:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
آیین رونمایی و بازنمایی از 17 عنوان کتاب توسط انتشارات روایت فتح روز یکشنبه 6 آذرماه با حضور خانواده های معزز شهدا، نویسندگان و برخی از مدیران فرهنگی و هنری کشور در ساختمان اقشار سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۲۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بتول پور شیخ گفت: انتشاراتی از نظر سلامت قدرتمند عمل می کند که کنار مخاطب شناسی، حفظ سلامت روح و روان مخاطب و حمایت از نویسنده و شاعر را در نظر بگیرد که اگر اینگونه عمل نشود نمی توانیم با ادبیات روز دنیا همگام باشیم. همچنین باید زیبایی شناسی و سرگرمی در حوزه نشر در نظر گرفته شود ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
آیین معرفی، نقد و بررسی کتاب سیمای زنان در فرهنگ بختیاری به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری و با همکاری کتابخانه عمومی حافظ شهرکرد با حضور نویسندگان این کتاب و منتقدین و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه مولوی شهرکرد برگزار شد.
سینما پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
سینماپرس: یکی از اعضای هیئت بازخوانی متون جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: حضور نویسندگان جوان در بخش صحنه ای این جشنواره چشم گیرتر از پیشکسوتان بود.
آنا / خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۵۵   + ۱۵ سایت دیگر  
کتاب بادبان ها را بکشید ؛ یازده روایت از خانواده های ایرانی به قلم جمعی از نویسندگان توسط انتشارات راه یار چاپ و راونه بازار نشر شد.