سه شنبه ۰۸ خردادساعت ۲۳:۵۹May 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مسائل دینی»

حج   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام هادی اکبری کارشناس مسائل دینی با نزدیک شدن به ایام ضیافت خداوند یکی از مبانی مهم حج را نزدیک شدن قلوب مسلمانان به یکدیگر دانست و خاطرنشان کرد: آنچه که در جامعه مسلمین منجر به بروز اختلافات شده ، سوءتفاهم هاست.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۸:۱۸    
سرهنگ علی اصغر قدیمی، درگفتگو با برنامه "ققنوس" رادیو فرهنگ گفت: شهید سرهنگ بهروز قدیمی، 10آذر58 در خانواده ای مذهبی بدنیا آمد، تحصیلاتش را در روستای دراستجین به اتمام رساند و 25شهریور74 وارد نیروی هوایی شد، و بعد از تلاش بسیار به درجه مهندسی الکترومکانیک رسید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۲۳:۲۵    
معاون اسبق وزارت امور خارجه گفت: آیت الله رئیسی در کنار حوزه اجرایی و مدیریتی، به مسائل دینی هم توجه می کردند و از آنها برای تقویت و توسعه دیپلماسی استفاده می کردند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم یک کارشناس مسائل دینی گفت: اولین کسی که بحث امامت را بسیار مفصل، مستدل و علنی بیان کرد امام رضا(ع) بود؛ حضرت در مسجد مرو سخنرانی مفصلی در رابطه با امامت داشتند و آیات و استدلال های عقلی برای حقانیت امامت و اینکه تعیین امامت الهی است و از طریق مردم امکان تعیین امام وجود ندارد بیان کردند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۱    
ایسنا/ایلام یک کارشناس مسائل دینی به چند درخواست امام رضا(ع) از مردم و پیروانش اشاره کرد و گفت: گره گشایی و انفاق و بار از دوش مردم برداشتند وظیفه همه ما است، هرکس به اندازه توانی که دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه به ترویج فرهنگ رضوی در جامعه داریم، گفت: ترویج فرهنگ رضوی می تواند رضایتمندی جامعه را افزایش دهد.
رضا امیدوار تجریشی، رئیس خانه صنعت معدن تجارت جوانان تهران در خصوص تعطیلات شنبه گفت: اولا نباید از ابزار مسائل دینی و اجتماعی تفکرات افرادی که به نظر من تندرو هستند استفاده شود. ما با صهیونیسم مشکل داریم و نه با دین آسمانی یهود.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۷:۱۷    
کارشناس مسائل دینی گفت:کودک کشی در غزه نقاب از چهره استکبار اسرائیل ، آمریکا برداشت و چهره واقعی استکبار نمایان شد و افکار عمومی جهان متوجه وحشی گری های رژیم صهیونیستی شد.
عقیق   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۲:۴۲    
یک کارشناس مسائل دینی و فرهنگی گفت: در تلویزیون باید تندترین منتقدان حجاب حضور یابند، حرفشان را بزنند و جوابشان را بدهیم. در نتیجه این کار، تمام بی حجابان و بدحجابان که از کارشان قوت قلبی دارند، خلع سلاح ایدئولوژیک می شوند و دیگر احساس قوت نمی کنند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
هوشنگ طالع، تاریخ دان، شاهنامه شناس و نویسنده کتب متعدد ایران شناسی در نشست خبری بزرگداشت فردوسی و بررسی شاهنامه همچنین رونمایی از نخستین کتاب تاریخ کامل ایران براساس شاهنامه که در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد، با بیان این که شاهنامه بازمانده اوستای کهن است ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۱:۱۲    
علمای اهل تسنن بسیار در خصوص حضرت علی بن موسی الرضا مطلب نقل کرده و در کتب خویش نوشته اند، دراین خصوص گفتگویی با سید محمدجواد ابطحی کارشناس مسائل دینی داشته ایم.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۰۴   + ۱۰۴ سایت دیگر  
فعالان فضای مجازی کتاب های خوبی را که در زمینه های مختلف علمی، ادبیات، تاریخ، هنر، مسائل دینی و اعتقادی و در یک کلام کتاب های مفید را معرفی و ترویج کنند.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۳:۱۴    
حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه علم در مکتب تشیع جایگاه والایی دارد، گفت: دعوت از شاگردان برای علم آموزی با تکیه بر مسائل دینی از ویژگی های بارز امام صادق(ع) است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک کارشناس مسائل دینی گفت: تبلیغ امامت و تبیین این مسئله به عنوان یکی از اصول اساسی دین اسلام، بیان احکام دین به روش فقه شیعه، تفسیر قرآن به روال بینش شیعی و وجود تشکیلات پنهانی ایدئولوژیک و سیاسی، از نکات برجستۀ زندگی امام صادق(ع) بود.
سفیر افلاک   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل دینی گفت: گسترش علوم دینی و حوزه های علمیه مهم ترین خدمت امام صادق (ع) بود.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۲۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
گروه سیاسی: سایت چندثانیه نوشت: دیروز پس از انتشار مدرک کارشناسیِ حسابداری علی اکبر رائفی پور، تعدادی قلیلی از طرفداران ایشان با ایجاد تشکیک در اصل مدرک، تاریخ تولد، شماره ملی، برخی نمرات پایین ایشان خصوصا در حوزه اقتصاد و مسائل دینی و تصویر چهره رائفی پور ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۵:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
طاهریان نگاه هم افزایی در برنامه های دهه کرامت را بسیار مورد توجه دانست و گفت: در حوزه مسائل دینی باید جریان ساز باشیم و دغدغه مندی در حوزه فرهنگی بسیار مهم است و با تلاش همه ارکان و نهادها به بهترین نحو برنامه های دهه کرامت اجرا شود.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۶:۲۱    
مهدی فرجی تهیه کننده سریال نون خ راضی است که اجازه داده اند در این مجموعه به قصه کولبرها بپردازند. او در عین حال می گوید: در این سریال به 2 خط قرمز یکی مسائل دینی و دیگری قومیتی در عین حال که مراقبت کردیم، پرداختیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۲:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مهدی فرجی تهیه کننده سریال نون خ راضی است که اجازه داده اند در این مجموعه به قصه کولبرها بپردازند. او در عین حال می گوید: در این سریال به 2 خط قرمز یکی مسائل دینی و دیگری قومیتی در عین حال که مراقبت کردیم، پرداختیم.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۲۱:۲۸    
سرتیپ دوم پاسدار حمید مازندرانی گفت: علامه شهید مطهری از فرماندهان مقابله با جنگ نرم در زمان خود بود و به اقتضای زمان با قلم خود در ترویج مسائل دینی و اسلامی و نظام اسلامی کمک شایانی به انقلاب کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۶:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش مجلس در پاسخ به اینکه آیا یکی از دلایل مخالفت با تعطیلی شنبه به مسائل دینی و مذهبی برمی گردد، گفت: در فرهنگی دینی ما ،تعطیلی شنبه نداریم. جمعه را تعطیل کرده اند چون آداب خاصی دارد. تعطیلی جمعه هم به این دلیل است که هم به آداب این روز و هم به کارهای دیگرشان برسند.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی با بیان اینکه تربیت کودک از انتقال مفاهیم دینی باید به زبان خود کودک باشد، گفت: آموزه های دینی با رفتار والدین در کودک نهادینه می شوند چرا که والدین یک الگوی خوبی برای فرزندان محسوب می شوند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
برنامه تلویزیونی کلید بهشت با جوانان پیرامون فریضه الهی نماز به بحث و گفت و گو می نشیند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، کلید بهشت برنامه ای میزگرد محور است که با حضور دکتر احمدرضا بسیج، کارشناس مسائل دینی و معارفی و جمعی از جوانان ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله عابدینی گفت: باید مسائل دینی را به صورت محسوس و ملموس به پزشکان، پرستاران و کادر درمان گوشزد کنیم.
ادیان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سرویس اجتماعی ردنا ( ادیان نیوز )، هیچ کس بی حجابی یا کم حجابی را تحمل نمی کند. اما چیزی که به مراتب غیرقابل تحمل تر است، این است که فقر مفرط به لایه های مختلف جامعه رسوخ کرده است و خانواده ها حتی در تهیه نیازهای ابتدایی خود مانده اند. ...
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۱۰    
دعای عرفه، غنی از اندرزها، ابتهالات و زنجیره امتداده ای از ذکر ها و مسائل دینی است که از جمله توجهات و اراده های دل مومنانه به حساب می آید. این دعا به عنوان نمونه ای از ارتباط نزدیک و صمیمی انسان با خالق خود، در ایام و مواقع مختلف، مانند روز عرفه ...
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
فعال سیاسی اصولگرا گفت: بازگشت گشت ارشاد تکرار اشتباه گذشته است. حتی رهبری در نماز عید فطر هم در ارتباط با گزارش روضه خوانی در ملاء عام توصیه کردند که درباره مسائل دینی نمی شود، اجبار کرد که مصداق لااکراه فی الدین است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اگر والدین با استفاده از شیوه های نادرست در آموزش مسائل دینی اقدام کنند، ممکن است فرزندشان برای ادامه در این راه به آموزه های دینی و مذهبی واکنش نامناسب نشان دهند.
صراط نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۲۲:۳۶    
به گزارش صراط به نقل ازفارس ، یکی از دوستان شهید ابراهیم هادی در خاطره ای از او می نویسد: بارها می دیدم ابراهیم با بچه هایی که نه ظاهر مذهبی داشتند و نه به دنبال مسائل دینی بودند، رفیق می شد.نها را جذب ورزش می کرد و به مرور به مسجد و هیئت می کشاند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام قائمی نیا گفت: باید اطلاعاتی که از هوش مصنوعی به دست می آید، اعتبارسنجی شود. چون اطلاعات درست و نادرست در این فضا زیاد است.
قم فردا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۲:۰۳    
کارشناس مسائل دینی گفت: معنویت کسب شده در ماه مبارک رمضان مانند سرمایه و توشه راه برای بقیه سال است تصور نشود ماه مبارک رمضان تمام شده پس عمل خیر و معنویت آن نیز تمام شده است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۸:۴۸    
دوره دوم سفر بابا به لبنان بود که من در همین مأموریت و در آنجا متولد شدم؛ سال 1378. هرچه در ذهنم بابا را مرور می کنم، می رسم به یک بابای تمام عیار و یک الگوی کامل در مسائل دینی و سیاسی. یک جورهایی کامل ترین آدمی بود که تا حالا دیده بودم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۷:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
هنگامی مسائل دینی کاملاً در جایگاه خودش قرار می گیرد، که مسئولان اصلی کشور، وزرا، استانداران و مدیران، قبل از مردم، خودشان دغدغه اجرای آن مسائل دینی را داشته باشند.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۲۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
شبکه اجتهاد: بخشی از سخنان امام موسی صدر دربارهٔ زنان لبنان و نحوهٔ برخورد با آنها وقتی حجاب و مسائل دینی را قبول ندارند، مرور می کنیم. سخنان امام از سخنرانی ذوق و ابتکار در دعوت که در سال 1340 در ایران ایراد شده، انتخاب شده است. متن کامل این سخنرانی در کتاب نای و نی منتشر شده است.
رسا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۲۰:۴۶    
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار با بیان اینکه مسئولان کشور باید قبل از مردم دغدغه اجرای مسائل دینی را داشته باشند، بر لزوم مقابله با ناهنجاری های اخلاقی و فرهنگی تأکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه عید فطر روز دریافت جوائز الهی است، گفت: عید فطر اهمیت و فضیلت بسیار دارد به قدری که در روایات، آن را مانند شب قدر دانسته اند و برای آن اعمالی مثل احیاء و عبادت را ذکر کرده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۱:۱۸    
مهدیشهر - کارشناس مسائل دینی عقیده دارند که آمادگی دل ها و استجابت دعا هم به اندازه دعا و استغاثه برای مومنان اهمیت دارد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۲:۰۱    
کارشناس مسائل دینی گفت: ماه رمضان ماه خودسازی است و ما چند روز دیگر بیشتر مهمان خدا نیستیم، در همه عمرمان در هرسال یک ماه مهمان ویژه خدا هستیم، باید حداکثر استفاده را داشته باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۲:۳۶    
شاهرود- حجت الاسلام محسن محمدیان کارشناس مسائل دینی در قالب پویش بزرگ زندگی با آیه ها، به تفسیر سوره فصلت می پردازد.
موج رسا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر گفت: 130 مبلغ و مبلغه بومی و غیر بومی به مناطق مختلف این شهرستان، در ایام ماه مبارک رمضان، در راستای جهاد تبیین و تبلیغ مسائل دینی اعزام شدند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۰۲:۲۳    
کارشناس مسائل دینی گفت: الگوگیری از امام علی(ع) انسان را به سعادت و تعالی می رساند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
شاهرود- حجت الاسلام حکیمی راد کارشناس مسائل دینی در قالب پویش زندگی با آیه ها درباره سوره نسا توضیح می دهد.
تهران پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۰۵:۵۲    
کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه دشمن در تلاش برای بی دین کردن مردم است، گفت: خداوند متعال از طریق 124 هزار پیامبر و همچنین 12 امام شیعیان، اهمیت اسلام و دین داری را به انسان و بشر نشان داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۰:۲۶    
سمنان- زندگی با آیه ها پویشی است که هر روز به یک آیه از کلام الله مجید پرداخته و تلاش دارد مردم را به حفظ و تلاوت و تدبر در آن تشویق کند امروز کارشناس مسائل دینی به آیات سوره سه می پردازد.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۲:۴۳    
تبریز- یک کارشناس مسائل دینی گفت: مهم ترین چیز در مواجهه با سنت های الهی، همه چیز را از فضل خدا دانستن و رضایت به خواست و مقدرات الهی است.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۲:۱۳    
زنجان-کارشناس مسائل دینی گفت: اخلاق حسنه و نیکوی امام حسن مجتبی (ع) و بخشندگی آن حضرت می بایست الگوی رفتاری ما در جامعه باشد.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۲۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان کارشناس مسائل دینی به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد امیر به سخنرانی پرداخته و گفت: طبق آیات قرآن کریم خردمندان و عاقلان با ایمان گره دارند و وجود مقدس حق و قیامت را باور دارند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
اینکه چه کار کنیم فرزندانمان به مسائل دینی علاقه مند شوند یک موضوع گسترده است که برای هر خانواده و هر فرد روش جداگانه ای دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی گفت: در حوزه تربیت و مسائل دینی باید افزون بر اینکه صالحان را دوست دارید عمل شما هم شبیه آنها باشد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شهید غلامعلی توکلی در وصیت نامه خود نوشته است: حتی المقدور سعی کنید خودتان در مسائل دینی پیش قدم باشید، برای دنیا همانطوری که هست کار کنید و مکان اصلی را آخرت قرار دهید.