پنجشنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۲۲:۱۵May 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دیپلماسی»

خبر آنلاین   ۱۴ دقیقه پیش    
سعید خطیب زاده، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امورخارجه، امروز پنج شنبه در مراسم اختتامیه اولین کنفرانس بین المللی تبلیغ جهانی دین: چالش ها و فرصت ها که به میزبانی جامعه المصطفی برگزار شد، سخنرانی کرد.
گروه استان ها- معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: شرکت های دانش بنیانی که امکان صادرات برای آنها فراهم باشد به نمایندگی ها معرفی می شوند تا کالا و محصولات خود را صادر کنند و به زودی 700 شرکت محصولات خود را صادر خواهند کرد.
شفقنا   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دنیا و مفاهیم ارتباطات بین المللی و دیپلماسی در حال تغییر است به گونه ای که الان با یک اکانت توئیتر می توان یک رسانه مکتب و مرجع شد. ...
تازه ترین ها   ۷ ساعت پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار سرتیپ ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در ارتباط تلویزیونی با شبکه خبر درباره سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تاجیکستان گفت: سفرهای رئیس ستادکل نیروهای مسلح به کشورهای خارجی، تحت عنوان دیپلماسی دفاعی و امنیتی در سطح منطقه ای و بین المللی صورت می گیرد ...
دولت   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اشاره به واردات 1.4 میلیارد دلاری مواد اولیه دارو، از شرکت های دانش بنیان و فناور خواست که برای خودکفایی در این حوزه به کشور کمک کنند.
سخنگوی ارشد ستاد کل نیرو های مسلح گفت: سفر های سرلشکر باقری با عنوان دیپلماسی دفاعی و امنیتی به دیگر کشور ها از جمله سفر اخیر به تاجیکستان، دستاور دهای بسیار خوبی در سطح منطقه ای و بین المللی برای کشور ما و کشور های مقصد دارد.
نصیر نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، فرهاد کلینی، کارشناس مسایل سیاست خارجی در گفت وگویی با روزنامه شرق درخصوص موفقیت سفر انریکه مورا به تهران برای آغاز مذاکرات روی حضور این مذاکره کننده ارشد اروپایی به تهران و مهم تر از آن سفر پنجشنبه هفته گذشته شیخ تمیم بن حمد آل ثانی ...
رویداد ایران   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
مشهد سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دنیا و مفاهیم ارتباطات بین المللی و دیپلماسی در حال تغییر است به گونه ای که الان با یک اکانت توئیتر می توان یک رسانه مکتب و مرجع شد.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی معتقد است که دیپلماسی پارلمانی، زمینه ساز تحول و پیشرفت در حوزه کشاورزی و دامپروری کشور است.
عصر ایران   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
پادشاه اردن ابراز امیدواری کرده که سیاست و دیپلماسی و مذاکرات دیپلماتیک ماه های گذشته بین ایران، عربستان و ایالات متحده، در نهایت ایران را به مسیر مثبت تری سوق دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۲    
حسین حسین زاده گفت: ما برای توسعه میادین نفتی و گاز سه کشور آمریکای لاتین و ایجاد و تعمیر پالایشگاه های سه کشور صحبت های خوبی انجام دادیم که یکی از تاریخی ترین قراردادهای بین ایران و سه کشور آمریکای لاتین به مرحله قرارداد رسید.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۹:۲۱    
آنچه مسلم است با توجه به افزایش عمق و وسعت ارتباطات عمومی در دنیای امروز و رشد ضریب تاثیرگذاری مولفه های فرهنگی و اجتماعی بر متغیرهای سیاسی و اقتصادی، تبلور دیپلماسی عمومی در سیاست خارجی کشورها، نقش اساسی و مهمی ایفا خواهد کرد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۷:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
نخست وزیر کانادا که به میانه روی در روابط بین الملل و دیپلماسی صلح شناخته می شود، در موضعی عجیب با سفر تیم ملی فوتبال ایران به این کشور برای انجام چند بازی تدارکاتی مخالفت کرد. البته مخالفت او تاثیری در لغو سفر ملی پوشان کشورمان نخواهد داشت. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۷:۰۰    
جنگ های آینده خاورمیانه بر سر آب خواهد بود اما دیپلماسی آب و تشکیل کنفرانس های مشترک منطقه ای برای دستیابی به یک راه حل مشترک در حوزه حقابه ها می تواند از بروز جنگ های احتمالی در آینده جلوگیری کند.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۱:۲۷    
به گزارش خبرآنلاین ، معاون رئیس جمهور در نشست تخصصی مبنا با موضوع تأثیر تدابیر راهبردی رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در پیشرفت فناوری هسته ای که عصر امروز به صورت مجازی برگزار شد ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۰:۳۰   + ۸۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، سعید خطیب زاده در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران که امروز دوشنبه در وزارت امور خارجه برگزار شد، در مورد سفر انریکه مورا به تهران و تحرکات رژیم صهیونیستی گفت: هر زمانیکه که ابتکاری در حوزه دیپلماسی انجام می شود رژیم جعلی اشغالگر قدس ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۲۲:۳۶    
گزارش های غیررسمی از احتمال احیای مجدد مذاکرات احیای برجام حکایت دارد. امریکایی ها ادعا می کنند چند مسئله کوچک باقی مانده که قابل حل است، ولی همزمان، رژیم صهیونیستی مجدداً دیپلماسی خود را در واشنگتن فعال کرده تا مانع از سرگیری مذاکراتی شود که می تواند به توافق منجر شود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۲۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
دشمن جنگ نرم و ترکیبی در زمینه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و دیپلماسی علیه ما آغاز کرده که باید توی دهن افرادی که علیه انقلاب ایستادند، زد.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۲۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: الی کلیفتن وبسایت Responsile Statecraft وابسته به اندیشکده کوئینیسی آمریکا نوشت: در سال 2019، دولت ترامپ در گامی بحث برانگیز سپاه پاسداران را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی قرار داد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۲۱:۰۹   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست تخصصی مبنا با اشاره به اینکه پشتوانه دیپلماسی قدرت نظامی و اقتصادی است گفت: علم و فناوری حوزه قدرت سازی است و با ژرف نگری، حمایت و پشتیبانی مقام معظم رهبری و خودباوری دانشمندان در فناوری هسته ای توانستیم این فناوری را به صورت بومی عرضه کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به گسترش توان دیپلماسی فرهنگی ایران گفت: بدون پیوند حوزه کتاب با رسانه هر فعالیتی محال است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۸:۲۴   + ۲۳ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه آمریکا از قدردانی وزیر امور خارجه این کشور از همتای قطری اش برای نقش دوحه در دیپلماسی آمریکا با ایران خبر داد. به گزارش ایسنا، وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه این کشور در گفت وگو با محمد بن عبدالرحمان آل ثانی ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
پس از حمله روسیه به اوکراین و فرسایشی شدن این جنگ دو رویکرد نظامی از سوی کشورها مطرح می شود؛ رویکرد اول "عضویت هرچه سریعتر در ناتو" که بیشتر از سوی کشورهای کوچک اروپایی که در تیررس تهاجم روسیه قرار دارند؛ مطرح می شود و رویکرد دوم تداوم "ساخت تسلیحات مدرن و حتی دسترسی به سلاح های اتمی". ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۶:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه گفت که آنکارا خواستار حل مشکلات موجود با آمریکا در زمینه های مختلف از جمله موضوعات منطقه ای است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سفیر ایران در آفریقای جنوبی، با اشاره به نشست مشترک سفیران ایران در قاره آفریقا با معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: مطالب مطرح شده در این نشست بیانگر نوعی جهش در روابط تجاری با آفریقا در سال 1400 است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۶:۰۷    
انتخابات پارلمانی لبنان ( 15 مه 2022) در شرایطی برگزار شد که عموم شاخص ها از هر نظر حکایت از وجود شرایط بحرانی و بغرنج درکشوری که به ویترین کشمکش های سیاسی خاورمیانه شهرت دارد، می نمود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور دیپلماسی عمومی وزارت خارجه گفت: تعداد و میزان فعالیت موزه ها در یک کشور نشان دهنده میزان جایگاه تمدن سازی آن کشور در جهان است.
موج رسا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: یکی از دلایل کسب توفیقات در سطوح ملی و بین المللی، دستیابی به فناوری های نوین به ویژه در حوزه نانو، دفاعی و هسته ای است که موجب شده در مسیر استقلال، پایدار و ثابت قدم باشیم و حتی در دیپلماسی نیز دستمان پُر باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه در مراسم روز موزه ها گفت: وزارت امورخارجه از ایجاد موزه ها بین کشورهای تمدن ساز و تمدن خیز حمایت می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۵:۲۲    
نماینده مردم شوش در مجلس در توئیتی به تکرار زیاد وقوع پدیده ریزگرد و تهدید جدی جان و مال مردم اشاره کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۵:۱۲    
مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت امورخارجه گفت: فعالیت بین موزه ها فعالیت بین تمدن هاست. وزارت امور خارجه از ایجاد موزه ها بین کشورهای تمدن ساز و تمدن خیز حمایت می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تحقق شعار هر شهر یک موزه را از اهداف این وزارتخانه دانست و گفت: به دنبال جذب اعتبارات خارجی با کمک دستگاه دیپلماسی هستیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
در سی امین گزارش پایش تحولات تجارت جهانی ضمن پرداختن به تبعات تحریم روسیه، درخواست بلغارستان از ترکیه به منظور واردات گاز و رخوت دیپلماسی گازی ایران در این شرایط مورد بررسی قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۴:۳۷   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از فعالیت صنایع فرسوده در کشور گفت: صنایع و معادن خود را بازسازی کنند و برای این کار از ظرفیت شرکت های دانش بنیان بهره گیرند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس فنی جام باشگاه های آسیا گفت: حضور بازیکنان بزرگ والیبال دنیا در تیم های ایرانی اتفاق بزرگی است. چرا که بازیکنان جوان از بازی و تمرین در کنار این نفرات می توانند نکات زیادی یاد بگیرند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
هر دم از این باغ بری می رسد. از زمان استقرار حکومت دوم طالبان در افغانستان در ماه اوت 2021 تا به امروز، شاهد وضع قوانین و دستورالعمل های گوناگونی به ویژه در حوزه مسائل زنان بوده ایم ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
دیپلماسی ایرانی نوشت: برای ناظر روند مذاکرات وین آسان است که متوجه شود دولت بایدن تلاش زیادی برای مد نظر قرار دادن منافع متحدان خود به ویژه اسرائیل انجام داد و وقتی با موضع سرسختانه ایران روبه رو شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه گفت: یکی از دستورالعمل های ما در دیپلماسی جهاد تبیین است، یعنی هرآنچه وجود دارد به صورت واقعی در معرض بازدید و قضاوت قرار دهیم.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
طی سال های اخیر ترکیه مبادرت به ساخت و آبگیری سد های کاراکورت، سویلمز و توزلوجا بر روی رودخانه مرزی ارس نموده است؛ این امر موجب تهدید امنیت غذایی، شکل گیری پدیده مهاجرت و هجوم ریزگرد ها در منطقه خواهد شد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۰:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- در وب نشست سفیران جمهوری اسلامی ایران در قاره آفریقا با مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، فرصت ها و موانع افزایش صادرات به این قاره مورد بررسی قرار گرفت.
آفتاب یزد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۸:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل‭ ‬حفاظت‭ ‬محیط‭ ‬زیست‭ ‬خوزستان‭ ‬با‭ ‬اشاره‭ ‬به‭ ‬تمرکز‭ ‬اقدامات‭ ‬ملی‭ ‬بر‭ ‬دیپلماسی‭ ‬گرد‭ ‬و‭ ‬غبار‭ ‬و‭ ‬مذاکره‭ ‬با‭ ‬کشورهای‭ ‬همسایه‭ ‬گفت‭: ‬طرح‭ ‬مقابله‭ ‬با‭ ‬کانون های‭ ‬داخلی‭ ‬گرد‭ ‬و‭ ‬غبار‭ ‬و‭ ‬تامین‭ ‬حقابه‭ ‬تالاب ها،‭ ‬با‭ ‬توجه‭ ‬به‭ ‬ادامه‭ ‬خشکسالی ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر امور خارجه تاکید کرد که همکاری بیشتر با مجلس به منظور هم افزایی در جهت توسعه و تقویت دیپلماسی پارلمانی مورد توجه این وزارتخانه است. به گزارش شفقنا، کاظم شافعی، مدیر کل بین الملل مجلس شورای اسلامی، با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، دیدار و گفتگو کرد. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۸:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: در نیمه اول سال جاری برای برگزاری 15 نشست کمیسیون مشترک اقتصادی با دیگر کشورها برنامه ریزی شده است ...
مجلس شورای اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۸:۰۱   + ۲۸ سایت دیگر  
کاظم شافعی، مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی امروز با دکتر حسین امیر عبداللهیان، وزیر امورخارجه دیدار و گفتگو کرد .
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۷:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی دستگاه دیپلماسی فرانسه گفت: یک موضوع مربوط به ایالات متحده و ایران که جزو مسائل خارج از برجام است اجازه نمی دهد که در حال حاضر توافق حاصل شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بحران گسترده ناشی از گرد وغبار درمنطقه، بار دیگر ضرورت یک اقدام مشترک برای مدیریت این بحران و عبور از غفلت دیپلماتیک را گوشزد کرد. حالا قرار است تیرماه 12 کشور منطقه به میزبانی ایران درباره این بحران رایزنی کنند. ما این موضوع را با دبیر کارگروه ملی گردوغبار و رئیس فراکسیون محیط زیست بررسی کردیم
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
نحوه تعیین ضرایب حقوق فرهنگیان، تداوم معادله ضداسرائیلی بعد از انتخابات لبنان، وداع حسینی ها با فاطمی نیا، کاهش 26 درصدی تولید خودرو و قطعات در فروردین ماه، هوای سالم در اولویت نیست، آشوب گرد و غبار در غیاب دیپلماسی آبی، تخلف غیرمنتظره یک کارخانه روغن و 300 هزار خودرو در سامانه جدید فروش ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۴:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
حکیم عمر خیام نیشابوری دانشمند ایرانی هر چند که بیشتر به رباعیات، وی را می شناسند؛ ولی در حوزه های ستاره شناسی، نجوم و ریاضیات در عصر خود زبانزد همگان بود، به گونه ای که به نظر ریاضیدانان غربی، خیام نقش بسزایی در تاریخ ریاضی سده های 11 و 12 میلادی داشته است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
سید هادی سیدافقهی در گفت وگو با خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، با اشاره به سفر امیر قطر به تهران و افزایش مناسبات دیپلماسی اقتصادی میان دو کشور گفت: ایران، قطر و روسیه، برای تنظیم بازار گاز و ساماندهی سهمیه ها، تعیین نرخ ها و هماهنگی کشورهایی که از این انرژی برخوردار هستند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۰:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
فارس : در دیدار معاون وزیرخارجه اسلواکی با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، راه های گسترش همکاری های اقتصادی دو کشور بررسی شد ...