شنبه ۰۹ اسفندساعت ۰۷:۰۷Feb 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قدرت نرم»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تحلیلگران اتاق های پژوهشی غربی اعتقاد دارند دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ بخش مهمی از قدرت نرم و سخت ایالات متحده را نابود کرد، ضمن آنکه ویروس کرونا هم جایگاه جهانی واشنگتن را زیر سوال برد.
ایستنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ابررایانه ایرانی سیمرغ اردیبهشت 1400 به بهره برداری می رسد. سید احمد معتمدی در خصوص ساخت ابررایانه سیمرغ گفت: از آنجا که داشتن ابررایانه جزو شاخص های قدرت نرم در کشورها محسوب می شود، ابررایانه سیمرغ در ایران مراحل ساخت خود را پشت سر می گذارد. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مشکل ما در برجام کمبود مباحث حقوقی نبود که بخواهیم با فرمول بندی جدید آن را حفظ کنیم. موضوع بر سرعدم توازن نیروها بود؛ یعنی ما قدرت آن را نداشتیم تا بتوانیم بندهای بیشتری به برجام اضافه کنیم و مطالباتمان را افزایش دهیم. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
همایش بین المللی دیپلماسی حج و زیارت، در پژوهشکده حج و زیارت برگزار شد و در آن پژوهشگران مختلف ضمن تشریح ابعاد دیپلماسی عمومی زیارت، بر استفاده از ظرفیت های حج، اماکن زیارتی و بقاع متبرک امامزادگان به عنوان عامل مهم در قدرت نرم اسلام تاکید کردند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۶:۵۹    
به گزارش مشرق، عبدالله گنجی، فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت: مشارکت حداکثری⁩ جلوه ای از قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است. کسانی که در توجیه مشارکت پایین از فلان کشور اروپایی مثال می آوردند الفبای سیاست ورزی در شرق را نمیدانند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
قم – ایرنا – همایش بین المللی دیپلماسی حج و زیارت، روز پنجشنبه در پژوهشکده حج و زیارت در قم برگزار شد و در آن پژوهشگران مختلف ضمن تشریح ابعاد دیپلماسی عمومی زیارتی، بر استفاده از ظرفیت های حج، اماکن زیارتی و بقاع متبرک امامزادگان به عنوان عامل مهم در قدرت نرم اسلام تاکید کردند.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ز مصاحبه ها و مواضع بایدن و تیم سیاست خارجی او، به نظر می رسد ساکنان جدید کاخ سفید راه دیگری را برای مهار پکن انتخاب کرده اند، راهی که بیشتر به نظرات نئولیبرال هایی همچون جوزف نای، نظریه پرداز مشهور قدرت نرم که بر همگرایی، چند جانبه گرایی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
قم - ایرنا - نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه حج یکی از واجبات بین المللی اسلام گفت: حج دارای شاخص های متعددی است که کانون آن عبودیت، معنویت ، وحدت، همبستگی، اقتدار اسلامی و قدرت نرم اسلام است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۲:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: امروز مدال و سکو به معنی کسب یک طلا، نقره و یا برنز نیست بلکه به مفهوم تولید قدرت نرم، غیرت و هویت برای یک کشور است و از این منظر دنیا برای کشور سرمایه گذاری کرده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ایالات متحده و شرکای آن در خاورمیانه با ایران دو مشکل اساسی دارند: یکی از نفوذ تهران در کشورهای همسایه ناشی می شود و دیگری از برنامه هسته ای اش. این دو از نظر راهبردی و سیاسی به هم پیوند خورده اند ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۲۰:۰۸    
سبحان محقق کشور آمریکا مراحل شفافی از رشد، اوج گیری و افول را پشت سر گذرانده است. موتور محرکه پیشرفت و افول آمریکا، از ابتدا تاکنون را می توان بر اساس دو مفهوم قدرت سخت و قدرت نرم تحلیل کرد. در اینجا تلاش می شود بر اساس هر کدام از این دو مفهوم، تحولات آمریکا در حد یک مقاله کوتاه ژورنالیستی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اعلام کرد: هدف دشمن سست کردن پایه ها و مبانی اعتقادی ملت مسلمان متحد ایران به عنوان کانون اصلی تولید قدرت نرم انقلاب اسلامی است زیرا این مبانی توانسته با دمیدن روح ایثارگری در کالبد ملت ایران آمریکای مستکبر را به چالش بکشد.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۵۲    
سرهنگ پاسدار غلامرضا توکل گفت: نسل گام دوم انقلاب توسط دست باکفایت فرهنگیان تربیت خواهند شد و این قدرت نرم جمهوری اسلامی است.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۱۱    
ایران پرس: 22 بهمن؛ سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور یکی از بزرگترین رخدادهای تاریخی ملت بزرگ ایران است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات برای کشور یک نیاز قطعی است، گفت: برخی به خاطر فضای قدرت نرم دشمن از شبکه ملی اطلاعات تصویرسازی عجیب و غریبی می کنند. شبکه ملی اطلاعات باید بتواند در صورت قطع شدن اینترنت از اختلال در مدیریت الکترونیک کشور جلوگیری کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عرصه جدید، عرصه قدرت نرم برای عقب راندن ایران از شروط قبلی و فعلی خود بوده و دومین اقدام را می توان اجرای برجام دیگر نام برد.
انقلاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو خبرگان رهبری با اشاره به حرکت حوزه علمیه در مسیر رشد و تعالی ملت ایران با جنبش نرم افزاری و تولید قدرت نرم و حرکت انقلابی، گفت: فتح الفتوح انقلاب اسلامی ایجاد تحول در نسل جوان انقلابی است که این موضوع به برکت اسلام رخ داد و انقلاب اسلامی تداوم بخش آن بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۷:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به راه اندازی ابر رایانه سیمرغ در هفته های آتی، گفت: داشتن ابررایانه برای هر کشوری یکی از مولفه های قدرت نرم است و ایران با راه اندازی این ابررایانه، وارد باشگاه کشورهای محدود دارای ابررایانه می شود.
ایستنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه برای حضور در بازارهای جهانی نیاز به ابزار جهانی داریم، صرف نظر کردن از شبکه های اجتماعی را باعث لطمه بسیار جدی به منظومه کسب و کارها و اقتصاد کشور عنوان کرد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۴:۲۸    
اقتصاد ایران: رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت:پژوهشگران دفاع مقدس و مقاومت نه تنها تولیدکنندگان قدرت نرم و عمق بخشی به تفکر انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت هستند بلکه با مجاهدت های خود از حافظه و میراث تاریخی یک ملت بزرگ حراست می کنند ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۰:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سردار علی نائینی در اختتامیه دوسالانه آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس گفت: پژوهشگران دفاع مقدس و مقاومت نه تنها تولیدکنندگان قدرت نرم و عمق بخشی به تفکر انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت هستند بلکه با مجاهدت های خود از حافظه و میراث تاریخی یک ملت بزرگ حراست می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : حسن روحانی رئیس جمهور و اعضای هیات دولت روز گذشته در دومین روز از دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور در حرم امام خمینی (ره)، با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۶:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
ایلنا: معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: روحانی، راه امام را در روخوانی از کلام امام نمی داند، او از اجتهاد در کلام امام سخن گفت. علیرضا معزی در حساب توئیترش درباره سخنان رئیس جمهور به هنگام تجدید با آرمان های امام راحل نوشت: ...
برترین ها / مرصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۵۲   + ۳۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس جمهور گفت: اگر مردم هفتاد و چند درصد پای صندوق های انتخابات آمدند، منشور 12 بهمن امام(ره) تحقق پیدا کرده است. حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (دوشنبه) در مراسم تجدید میثاق هیئت دولت با آرمان های امام خمینی (ره) در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
رییس جمهوری گفت: امام از سال ها پیش به خوبی می دانست که قدرت نرم بر قدرت سخت پیروز خواهد شد به همین دلیل قدرت نرم را انتخاب کرد؛ دوازدهم بهمن سال 57 روزی بود که امام (ره) سرمایه اجتماعی را به رخ جهانیان کشید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۱۱    
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه انتخابات رای به ثمره و شجره یعنی اصل نظام است، گفت: حضور حداکثری در انتخابات هم رای به فرد انتخاب شده است و هم رای به اصل نظام و شجره انقلاب است و امام هم تاکید داشت که اهداف ما وقتی تامین می شود که انتخابات پرشور داشته باشیم.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۰۶   + ۲۷ سایت دیگر  
رییس جمهوری گفت: امام از سال ها پیش به خوبی می دانست که قدرت نرم بر قدرت سخت پیروز خواهد شد به همین دلیل قدرت نرم را انتخاب کرد؛ دوازدهم سال 57 روزی بود که امام (ره) سرمایه اجتماعی را به رخ جهانیان کشید.
جماران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه پس از تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل در چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی طی سخنانی خاطرنشان کرد: امام عزیز و بزرگوار ما و معمار کبیر انقلاب اسلامی برای موفقیت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۱۹    
رییس جمهوری روز دوشنبه در مراسم تجدید میثاق اعضای هیات دولت با آرمانهای امام راحل گفت: امام از سال ها پیش به خوبی می دانست که قدرت نرم بر قدرت سخت پیروز خواهد شد به همین دلیل قدرت نرم را انتخاب کرد؛ دوازدهم سال 57 روزی بود که امام (ره) سرمایه اجتماعی را به رخ جهانیان کشید.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور و اعضای هیات دولت در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره)، با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب، تجدید میثاق کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۰۲   + ۸۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس جمهوری با تاکید بر اینکه انتخابات رای به ثمره و شجره یعنی اصل نظام است، گفت: حضور حداکثری در انتخابات هم رای به فرد انتخاب شده است و هم رای به اصل نظام و شجره انقلاب است و امام هم تاکید داشت که اهداف ما وقتی تامین می شود که انتخابات پرشور داشته باشیم.
روحانی گفت: حضرت امام (ره) به خوبی می دانست که قدرت نرم بر قدرت سخت پیروز خواهد شد و او قدرت نرم را برگزیده بود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۹:۴۳    
کتاب قدرت نرم در روابط بین الملل تالیف محمد ملک زاده از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۷:۴۳    
با توجه به تفاوت ماهوی جمهوری خواهان و دموکراتها در رویکرد سخت افزاری و نرم افزاری,به نظر می رسد اگر ایران بیشتر روی قدرت نرم سرمایه گذاری کند بهتر می تواند از شرایط جدید استفاده و در عین حال تهدیدهای پیش رو را به موقع شناسایی و با آن مقابله کند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تقوی نیا، کارشناس مسائل غرب آسیا نقش اصلی رسانه های برون مرزی ایران را تقویت قدرت نرم جمهوری اسلامی در منطقه و جهان دانست و توضیح داد: زمانی که قدرت نرم بر قلب و فکر مردم یک منطقه تاثیر داشته باشد، می تواند مردم یک منطقه را با ایران همسو سازد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۷:۰۱    
پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا فرصت هایی را برای ایران پدید آورده است تا با قدرت نرم آشکار کند که تهدیدهای هسته ای, تروریسم و منطقه ای از سوی چه رژیم یا کشورهایی امنیت وصلح جهانی را به خطر انداخته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایزدی با اشاره به اینکه همه نخبگان و 80 درصد مردم آمریکا به افول این کشور معتقدند، گفت: قدرت نرم و قدرت نفوذ فکری این کشور هم به شدت کاهش یافته است و افرادی که پیش از این از کدخدا بودن آمریکا صحبت می کردند مدتی است که دیگر این حرف ها را نمی زنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری ترکی اردو وظیفه معرفی ترکیه به اردو زبانان جهان را بر عهده گرفته و شواهد نشان می دهد که ترکیه به دنبال آن است که در این حوزه سرمایه گذاری بیشتری به عمل بیاورد و آن را به یکی از ابزارهای قدرت نرم خود در منطقه تبدیل کند.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۹:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
در پی افزایش تنش ها در آمریکا و حمله اخیر طرفداران دونالد ترامپ به کنگره این کشور، رسانه آمریکایی بلومبرگ ، زوال قدرت نرم آمریکا در جهان را اعلام کرد. این خبرگزاری طی یادداشتی به قلم رُزالیند متیسون یکی از سردبیران ارشد خود، به بررسی تاثیرات حمله اخیر طرفداران ترامپ به کنگره پرداخت. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، عبدالله گنجی فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت: حاج قاسم دی ماه شهید شد و ترامپ و تیم اش از بهمن تا روز تحلیف بایدن یک روز خوش و آرام نداشتند.کرونا،سلامت و اقتصاد را فروپاشید .انتخاباتشان مزین به تقلب و خشونت شد و قدرت نرم آمریکا به آب سپرده شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه زیارت ها و مناسبت های مذهبی قدرت نرم شیعه است، افزود: باید از فرهنگ زیارت و مناسبت های مذهبی که قدرت نرم تشیع هستند، به نحو مطلوب تری بهره بگیریم.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایران هرگز برای انتقام گرفتن از شهدای خود، به خشونت متوسل نمی شود، مگر پس از پایان دوره ترامپ و روی کار آمدن بایدن و مشخص شدن موضع او در قبال دو مساله بازگشت به توافق هسته ای و موشک های بالستیک دور برد ایران ...
گلستان ما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۴۷    
جمهوری اسلامی ایران با رهبری داهیانه و مدبرانه مقام معظم رهبری نقش اساسی دراین افول تاریخی داشته ، که دارای محورهای اصلی سیاست گذاری های کلان و خرد می باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: آمریکایی ها پس از سرنگونی پهپاد جاسوسی خود و حمله به عین الاسد درس بزرگی گرفتند و ما اراده قاطع در برخورد با تهدیدات و حملات نظامی را به دشمنان نشان دادیم.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۲۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در تعریف قدرت نرم گفته شده هر آنچه به استحکام درونی نظام کمک کرده و در برابر توان دشمن قدرت بازدارندگی ایجاد نماید با این تعریف و وجود ساختاری موجود در ذات حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا ( سلام الله علیها) این وجود اقدس از جمله عوامل قدرت نرم پیروان پدر بزرگوارش و همسر والامقامش است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۰    
مجری سی ان ان تصریح کرد، بازسازی دموکراسی آمریکا و بازگشت امنیت و نجات قدرت نرم واشنگتن مهمترین دغدغه رئیس جمهوری جدید این کشور است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۵:۳۵    
ایسنا/البرز رئیس مرکز رسانه و قدرت نرم دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: برای گفتمان سازی در حوزه بیانیه گام دوم انقلاب لازم است دستگاه ها و سازمان های اداری، روابط عمومی ها و رسانه ها حرکت به سمت اهداف بیانیه را جدی گرفته و مبنای برنامه ریزی و اقدامات خود قرار دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۰    
گروه استان ها رئیس مرکز رسانه و قدرت نرم دانشگاه جامع امام حسین(ع) با بیان اینکه "مهار کرونا بدون نقش مردم انجام نشدنی بود" گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی سبب کاهش مبتلایان به کرونا در کشور شد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۳۳   + ۲۰ سایت دیگر  
جمعی از اساتید و مدرسین قدرت نرم دانشگاه ها در نامه ای به سردار حاجی زاده خواستار پاسخ قاطع به هر گونه ماجراجویی دشمن در اطراف کشور شدند. 840 نفر از اساتید و مدرسین قدرت نرم و جنگ نرم، در واکنش به تحرکات اخیر دشمنان انقلاب اسلامی در اطراف مرزهای کشورمان ...