شنبه ۰۲ مردادساعت ۲۲:۵۷Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه اصفهان»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا-عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان گفت: برخورد جامعه در برابر نیازهای نوجوانان ناکارآمد بوده و همین موضوع اختلالات روانشناسی را در بین این قشر افزایش داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۲:۱۵    
اصفهان - ایرنا - عضو هیات علمی دانشکده الهیات و معارف اهل بیت (ع) دانشگاه اصفهان گفت: عید سعید قربان، نشانه و یادآوری برای کسب رضای خدا و حفظ دین و نظام اسلامی است و توجه انسان را به شناخت از پروردگار معطوف می کند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۱۵    
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان با اشاره به اجرای سیاست انقباضی پولی توسط بانک مرکزی در هفته های اخیر گفت: موفقیت بانک مرکزی در اجرای سیاست پولی انقباضی از طریق فروش اوراق بهادار به بانک های تجاری یا دیگر حوزه های بخش خصوصی، مستلزم تنظیم موفق بازار ارز است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۱۵    
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: علت حرکت زیرساخت های کشور به سمت فرسودگی به شرایط حاکم بر اقتصاد نابسامان و بیمار ایران باز می گردد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۰۵    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: به نظر می رسد موضوع لغو تحریم بخشی از سپرده های ارزی بلوکه شده ایران در کره جنوبی و ژاپن از طرف آمریکا، مبتنی بر مجموعه ای از اهداف اقتصاد سیاسی باشد؛ یعنی اهداف آن نه صرفا سیاسی و نه صرفا اقتصادی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۵۰    
ایسنا/اصفهان مدت زمان زیادی است که دانشگاه ها جدا از وظایف آموزشی و پژوهشی خود که اغلب از آن به نسل اول و دوم دانشگاه ها تعبیر می شود، به کارآفرینی روی آورده اند و سعی دارند با تغییر در نسل های سوم و چهارم که دانشگاه ها باید مسئله محور و جامعه محور شوند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان سی وششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مقاله گروهی از دانشجویان دانشکده ریاضی و آمار دانشگاه اصفهان با عنوان تأثیر ماساژ بر رشد نوزادان کم وزن هنگام تولد رتبه سوم مسابقه جهانی پوستر تحلیل داده و سواد آماری در سال 2020-2021 را کسب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۲:۴۳    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه اصفهان دوره نقشه خوانی صنعتی را برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
دانشگاه اصفهان توسط سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان یکی از حوزه های ممتاز برگزاری آزمون ها در سال 1399 انتخاب شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت امور پژوهشی دانشگاه اصفهان در اطلاعیه ای فراخوان پذیرش پژوهشگر پسادکتری را از بین دانش آموختگان مقطع دکتری منتشر کرد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
در مراسم تودیع و معارفه مسئول نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه اصفهان حجت الاسلام میثم شریف که از شهریور 95 عهده دار این مسئولیت بود تکریم و حجت الاسلام مهدی مستاجران به عنوان مسئول جدید این نهاد معرفی شد
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - استاد فیزیولوژی ورزش دانشکده علوم ورزشی دانشگاه اصفهان گفت: 53 تا 59 درصد از مردم این استان دچار کم تحرکی هستند که بزرگترین تبعات حاصل این کم تحرکی افزایش بیماری های مختلف از جمله قلبی عروقی، دیابت، امراض ریوی و سکته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان تعدادی از دانشجویان گروه آمار دانشگاه اصفهان در پژوهشی به بررسی تأثیر ماساژ بر رشد نوزادان کم وزن پرداخته اند که بر اساس نتایج به دست آمده از آن، ماساژ چه سطحی و چه عمیق بر سرعت افزایش وزن نوزادان کم وزن تأثیرگذار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۸:۳۱    
فضای ساختمانی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اصفهان از 600 به هزار و 300 مترمربع افزایش پیدا کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کمک هزینه های اعطایی به طرح های پژوهشی کاربردی دانشگاه اصفهان 30 درصد افزایش سالیانه داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۹    
ایسنا/اصفهان پس از گذشت بیش از پنج سال از طرح دعاوی مختلف قضائی و اداری بین شاخص پژوه و دانشگاه اصفهان، نهایتاً با صدور حکم قضایی، در تاریخ 19 تیرماه 1400، رای داوری خروج شاخص پژوه از دانشگاه اصفهان، توسط ضابطان قضایی اجرا شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۸:۴۸    
اصفهان- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان گفت: در هشت سال گذشته، تولید مقالات علمی این دانشگاه 56 درصد، ثبت اختراع 200 درصد و اعتبارات پژوهشی 320 درصد رشد داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور پژوهشی دانشگاه اصفهان گفت: در هشت سال گذشته در حوزه پژوهش افزایش کمی در تولیدات علمی رخ داد و از جمله تولید مقالات منتشر شده در مجلات بین المللی رشد 60 درصد، اعتبارات پژوهشی پایان نامه ها 230 درصد و در ثبت اختراع 200 درصد رشد داشته ایم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۶:۵۰    
ایسنا/اصفهان مدیر امور فناوری، مرکز رشد و کارآفرینی از فعالیت 40 واحد فناور و پنج شرکت دانش بنیان و خلاق در ناحیه نوآوری دانشگاه اصفهان خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۵:۵۹    
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اصفهان در رابطه با اثر تحریم ها بر مسائل پژوهشی کشور، گفت: این موضوعات همیشه مطرح بوده، اما تأثیر محسوسی نداشته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه اصفهان گفت: رشد متوسط سالیانه مبلغ طرح های پژوهشی کاربردی دانشگاه اصفهان به منظور رفع مشکلات صنعت و جامعه طی سه سال اخیر، بیش از 30 درصد بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۴:۱۹    
ایسنا/اصفهان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان با بیان اینکه به طور کلی حوزه پژوهش دانشگاه در دوران کرونا آسیب جدی ندید، گفت: در پی شیوع ویروس کرونا، بخش آموزش بیشتر از دیگر بخش ها دچار آسیب شد و فضای آموزشی به طور کلی دستخوش تغییر شد، اما در حوزه پژوهش به این شدت نبوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان گفت: دولت آینده مهم ترین کاری که باید در حوزه فرهنگ انجام دهد ترویج فرهنگ خردمند و خردورز در جامعه است که این امر سبب تقویت سرمایه اجتماعی می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۷:۳۶    
معاونت دانشجویی دانشگاه اصفهان در اطلاعیه ای اعلام کرد که به دلیل شرایط جدید بیماری کرونا، امکان پذیرش دانشجویان برای اسکان در خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه امکان پذیر نیست.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۲۰:۰۲    
نشست هیئت امنا وهیئت مدیره بنیاد گردشگری پروفسورجعفری درهتل عباسی اصفهان برگزار و قرار شد دومین دانشکده گردشگری کشور در دانشگاه اصفهان تاسیس شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا - عضو هیات علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه اصفهان گفت: استفاده از سوخت حاصل از پسماند(RDF) به عنوان سوخت کمکی برای کارخانه های سیمان به کاهش آلودگی زیست محیطی و مصرف گاز در صنعت منجر خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به همت انجمن علمی فلسفهٔ دانشگاه اصفهان کارگاه هایدگر و فلسفه یونانی با تدریس سیدمجید کمالی برگزار می شود.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۱:۰۹    
رئیس دانشگاه اصفهان با پیشنهاد راه اندازی دانشکده گردشگری در این دانشگاه موافقت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان گفت: امسال در مقایسه با سال گذشته، تعداد غایبان در جلسه کنکور سراسری بسیار کاهش یافته بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۱۲:۴۹    
ماراتن کنکور سراسری سال 1400 صبح دیروز و با رقابت میان داوطلبان رشته هنر همزمان با سراسر کشور در دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز شد؛ آزمون علوم تجربی نیز با رقابت 31 هزار و 16 نفر داوطلب امروز برگزار شد.
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۰۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت:سازماندهی های جدید در مدیریت کلان اقتصادی از انتصابات دولت پیش رو اهمیت بیشتری دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۱:۱۷    
ماراتن کنکور سراسری سال 1400 صبح امروز و با رقابت میان داوطلبان رشته هنر همزمان با سراسر کشور در دانشگاه اصفهان آغاز شد. خانواده های دانش آموزان کنکوری نیز آن ها را تا محل ورود به آزمون همراهی می کردند و برخی نیز برای موفقیت فرزندان خود، پشت درب های جلسه دست به دعا برداشته بودند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۰۹:۵۷    
اصفهان- ایرنا- رییس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان خانواده ها و والدین داوطلبان کنکور سراسری را از مراجعه به حوزه های امتحانی و محل برگزاری آزمون بر حذر داشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رییس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان خانواده ها و والدین داوطلبان کنکور سراسری را از مراجعه به حوزه های امتحانی و محل برگزاری آزمون بر حذر داشت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۲۳:۲۹    
ایسنا/اصفهان تکمیل کتاب های ناتمام مرحوم یقینی، ایجاد بنیادی علمی، فرهنگی و هنری به نام او و ساخت موزه ای در دانشگاه اصفهان، سه پیشنهادی بود که در مراسم نکوداشت مرحوم حسین یقینی، اصفهان شناس، هنرمند داروساز، مؤلف، محقق و مدرس دانشگاه اصفهان مطرح شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۳:۰۳    
عضو سابق هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: در این روند اصلاحی پول ملی، تنها کشورهایی موفق بوده اند که پیش از حذف صفر یا همزمان با آن اصلاحات اقتصادی متناسب از جمله مهار کامل تورم و اجرای سیاست های تثبیت اقتصادی را انجام داده اند ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۷:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، سرلشگر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در حکمی، محمدحسین کفعمی را به سمت ریاست سازمان بسیج دانشجویی کشور منصوب کرد. کفعمی پیش از این معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج دانشجویی بود. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۰:۰۶    
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان از ایجاد مرکز "بالندگی مسیر شغلی دانشجویان" برای نخستین بار در دانشگاه اصفهان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۰۹:۵۴    
انجمن علمی دانشجویی زیست شناسی دانشگاه اصفهان کارگاه الکتروریسی و کاربرد آن در علوم زیستی و پزشکی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان گفت: کنکور سراسری سال 1400 در استان با حضور 82 هزار و 723 نفر داوطلب برگزار خواهد شد که خانم ها با 60 درصد بیشترین تعداد داوطلب را شامل می شوند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان گفت: مرکز CBC ( بالندگی مسیر شغلی دانشجویان) برای نخستین بار در ایران در دانشگاه اصفهان تشکیل شده و هدف آن، ایجاد پرونده شغلی برای هر دانشجو با اولویت دانشجویان مقطع کارشناسی بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر امور آموزشی دانشگاه اصفهان گفت: در دوران کرونا بحث انعطاف در حوزه آموزش، رزمایشی برای دانشگاه شد، به طوری که آمارها نشان می دهد ارتقا کیفی در آموزش غیر حضوری محقق شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۳:۲۳    
اصفهان - ایرنا - معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان گفت: تلاش می کنیم که زیرساخت های آیین نامه ای آموزش مجازی دوره کرونا در پسا کرونا نیز ایجاد شود و از جمله پیشنهاد ما به وزارت آموزش عالی افزایش آموزش مجازی 30 درصدی دروس در دوره پسا کروناست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۳:۰۷    
ایسنا/اصفهان معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان گفت: در حال حاضر در بستر شیوه نامه اساتید وابسته، 10 استاد بین الملل با دانشگاه اصفهان همکاری دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۱:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان گفت: 82 هزار و 723 داوطلب در استان اصفهان در آزمون سراسری ورود به دانشگاه های سال 1400 شرکت می کنند که حدود 60 درصد آنها بانوان هستند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان با اشاره به برگزاری کمپ تابستانی بازی سازی این دانشگاه گفت: زمان برگزاری این کمپ از شنبه 12 تیرماه تا چهارشنبه 3 شهریورماه خواهد بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۰:۱۵    
همایش بین المللی با عنوان القرآن الکریم و اللغة العربیة؛ الاصول و الامتدادات با همکاری دانشگاه اصفهان و دانشگاه الجامعه الاسلامیه برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رییس دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه اصفهان 140 تفاهمنامه همکاری مشترک علمی با دانشگاه های خارجی دارد که مفاد بیش از 50 درصد آنها اجرایی و عملیاتی شده است.