یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۱۸:۰۹Oct 2020 25

جدیدترین‌های «دانشگاه اصفهان»

بر پایه ویرایش 2021 رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان یو. اس. نیوز چهار دانشگاه اصفهان در کنار 29 مؤسسه ایرانی بین مؤسسه های برتر جهان جای گرفته اند.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
نخستین دورۀ تربیت رهبران تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران فولاد مبارکه و با همکاری دانشگاه اصفهان روز چهارشنبه سیام مهرماه 99 آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۳۰    
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با توجه به ارزیابی هایی که وزارت بهداشت انجام داده بود، به مدت یک دوره دانشجو امسال در رشته تصویربرداری در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه اصفهان پذیرفته نمی شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۴۴    
انجمن علمی دانشجویی زیست شناسی دانشگاه اصفهان وبینار سارس کووید، تشخیص و بیماری زایی را برگزار می کند.
برترین ها / اول فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دکتر زاهد صفی خانی استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دانشگاه اصفهان، روز گذشته(30 مهرماه) پس از چند روز تحمل درد و رنج ناشی از بیماری کووید – 19، در اصفهان درگذشت. دکتر صفی خانی استاد تمام رشته آناتومی (علوم تشریح) و بازنشسته بوده است. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۸    
عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: اگر برنده انتخابات آمریکا، تحریم های ایران را تشدید کند، دلار به سمت نرخ های بالاتر حرکت خواهد کرد و این امر سود اسمی شرکت ها را افزایش خواهد داد می تواند بورس را برای بازگشت به روند صعودی تحریک کند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه بچه های ما مهارت حل مشکل را ندارند، بیان کرد: برای ازدواج تنها بلوغ جنسی کافی نیست؛ نظام تربیتی ما باید به سمتی برود که بلوغ عقلی و اجتماعی جوانان را بالا ببرد و یکی از برنامه ها آموزش مهارت های زندگی باشد.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -در راستای طرح تحول دیجیتال فولاد مبارکه صبح امروز نخستین دوره تربیت رهبران تحول دیجیتال فولاد مبارکه با همکاری دانشگاه اصفهان کلید خورد
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مدیریت ارشد تحول دیجیتال به همت شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه اصفهان صبح امروز _چهارشنبه 30 مهر 99_ در دانشگاه اصفهان برگزار شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه اصفهان گفت: دوره آموزش مدیریت تحول دیجیتال بر مبنای تلفیق و هم سازی دانشگاه و مجتمع فولاد مبارکه در راستای تحول نسل 4 دانشگاهی و صنایع برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
استاد دانشگاه اصفهان با تأکید بر اینکه اکثر نسل امروز به جای اینکه کاری باشند مطالبه گرند، گفت: اعلام رسمی می کنم هر جوان اصفهانی که کار می خواهد به من مراجعه کند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۶:۱۵    
صبح امروز اولین دوره تربیت رهبران تحول دیجیتال فولاد مبارکه با همکاری دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۴۲    
عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان با تأکید بر اینکه مشکلات معیشتی، اقتصادی، مسکن و اشتغال موانع جدی برای ازدواج است، گفت:، اما اصلی ترین مانع ازدواج، رابطه باز دختر و پسر است و جای کارکرد ازدواج را گرفته است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان در برنامه بدون توقف گفت:اصلی ترین مانع ازدواج، رابطه دختر و پسر است؛ از وقتی این رابطه باز شده جای کارکرد ازدواج را گرفته است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۹    
عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه اصفهان گفت: تنبیه بدنی کودک توسط والدین، مربی و سرپرست کودک قانونی نیست و تعریفی از اینکه چه اندازه ای از تربیت بدنی حد مجاز است و یا موارد این چنینی وجود ندارد و والدین نیز آموزشی در زمینه تربیت کودک نمی بینند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۱۶    
ایسنا/اصفهان رییس کتابخانه های دانشگاه اصفهان از قرار گرفتن کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان در رتبه دوم در بخش کتاب های چاپی و رتبه نخست در بخش ارائه خدمات در بین کتابخانه های دانشگاه های تحت پوشش وزارت عتف خبر داد.
وبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
محورهای مقالات در حوزه کودکان و بازی های دیجیتال برای ارسال به ششمین کنفرانس بازی های رایانه ای؛ فرصت ها و چالش ها اعلام شد. ششمین کنفرانس بازی های رایانه ای؛ فرصت ها و چالش ها با نگاهی ویژه به پژوهش های مرتبط با بازی های دیجیتال ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس کتابخانه های دانشگاه اصفهان گفت: هفده هزار جلد پایان نامه دانشجویی تحصیلات تکمیلی تبدیل شده به نسخه های دیجیتال این دانشگاه در اختیار محققان قرار گرفته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: تعامل با کشور های همسایه و منطقه یک راه حل استراتژیک است که اگر به خوبی انجام شود آن زمان می توان با پیمان نامه ها و تعهدات تجاری وهمکاری های متقابل تا حد زیادی بر تحریم ها فائق آمد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۸:۵۱    
کتابخانه و سالن مطالعه دانشکده زبان های خارجی دانشگاه اصفهان با بیش از هشت میلیارد ریال هزینه افتتاح شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رییس ستاد آزمون های دانشگاه اصفهان گفت: مرحله نهایی بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور روز جمعه 25 مهر ماه همزمان با سراسر کشور در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۲۳    
مدیر پژوهش، خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان گفت: بررسی رابطه رضایت گردشگر از گردشگری غذا و تأثیر آن بر توسعه کارآفرینی در حوزه غذا (مورد مطالعه شهر اصفهان) به عنوان پروژه پژوهشی مساله محور حوزه بهره بردار معاونت فرهنگی و اجتماعی توسط نوشین سرشوق، دانشجوی دانشگاه اصفهان مورد پژوهش قرار گرفت.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان در برنامه بدون توقف که 21 مهرماه از شبکه سه سیما پخش شد با اشاره به اینکه الزاما ازدواج مساوی با تشکیل خانواده نیست، تصریح کرد: ما می توانیم مدل های ازدواجی گوناگون را در نظر بگیریم که ازدواج رخ دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۴    
انجمن علمی دانشجویی زیست شناسی دانشگاه اصفهان کارگاه تحلیل و آنالیز داده های پرسشنامه و پایان نامه با استفاده از نرم افزار SPSS را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۶    
ایسنا/اصفهان این که چرا شجریان از بین شعر بیدل و حافظ و خاقانی، حافظ را انتخاب می کند، چرا بسیاری از مخاطبان حافظ و شجریان، بی اینکه مراجعۀ مداوم به غزل و آواز این دو داشته باشند، دوستشان دارند و چه وقت یک غزل و یک آواز، چنانچه حافظ سرود و شجریان خواند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی دانشگا ه های استان اصفهان و کتابخانه دانشکده زبان های خارجی در دانشگاه اصفهان افتتاح شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۱    
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان از انعقاد تفاهمنامه مشترک میان شهرداری و دانشگاه اصفهان به منظور راه اندازی و بهره برداری از رصدخانه شهری اصفهان خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۵    
عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: مهم ترین اقدام برای افزایش رفاه عمومی مردم در زمینه مسکن این است که تنش های بین المللی را کاهش و اجازه دهیم اقتصاد به آرامی رشد کند تا رفاه عمومی پس از رشد اقتصاد پدیدار شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۵    
طرح احداث و توسعه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اصفهان با 30 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.
مددکاری اجتماعی ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۱۰    
اجتماعی شدن از طریق فعالیت بدنی: نقش معلمان و مربیان یادداشت اختصاصیِ دکتر مریم نزاکت الحسینی؛ دانشیار گروه رفتار حرکتی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه اصفهان ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۳۵    
اصفهان ( پانا) - زنده یاد محمد علی فانیان از خیرین مدرسه ساز اصفهانی و از بانیان و مؤسسان بسیاری از مراکز آموزشی بود. محمدعلی فانیان خیر مدرسه ساز اصفهانی در سال 1313 در اصفهان متولد شد. پس از طی دوران تحصیل در سال 1336 دیپلم تجربی گرفت و وارد آموزش و پرورش شد ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دکتر محمد حسین ادیب از اقتصاددانان شناخته شده کشور و استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان در کانال شبکه اجتماعی خود به راز عجیبی درباره استاد محمد رضا شجریان اشاره کرده و این پرسش را مطرح کرده است که آیا این راز توسط همایون شجریان گره گشایی خواهد شد یا خیر؟ ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۰۹    
ایسنا/اصفهان معاون اداری مالی دانشگاه اصفهان گفت: در کنار آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اصفهان، عملیات توسعه این آزمایشگاه در فضایی به متراژ 700 متر مربع آغاز شده که با پیش بینی های به عمل آمده تا 6 ماه آینده آماده بهره برداری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۴    
اصفهان- ایرنا - عضو هیات علمی و استاد روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت: مناقشه قره باغ را باید با ابزار گفتگو و دیپلماسی حل و فصل کرد و جنگ به سود هیچ یک از طرفین درگیری ها نیست.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد روابط بین الملل دانشگاه اصفهان معتقد است که تحولات پیرامون ایران از درگیری قره باغ، فشار آمریکا بری دور کردن عراق از ایران و عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل این درس ها را به ما می دهد که بحران ها به سادگی اتفاق می افتند ...
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: پس از دوران کرونا دنیا با تقاضای زیاد گردشگری مواجه خواهد شد و ایران باید در این فرصت به وجود آمده پتانسیل های خود را به جهان معرفی کند...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رزونامه توسعه ایرانی: منازعه بر سر قره باغ یک زخم کهنه و تاریخی محسوب می شود و قدمت آن به 100 سال می رسد. منطقه قره باغ در گذشته حوزه تمدنی ایران محسوب می شد و تحت کنترل دولت ایران بود که در این دوران مشکل چندانی وجود نداشت و بعداً که روسیه تزاری این مناطق را از دولت قاجار گرفت وضع به همین منوال ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه اصفهان و اداره نوسازی مدارس استان اصفهان امضا شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تفاهمنامه همکاری دانشگاه اصفهان و اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان با هدف افزایش مشارکت در عرصه های گوناگون تخصصی، ایجاد و گسترش تعاملات و همکاری های علمی، تحقیقاتی و آموزشی منعقد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رییس دانشگاه اصفهان از پذیرش بیش از 3 هزار دانشجوی جدیدالورود در مقاطع مختلف تحصیلی سال جاری در این دانشگاه خبر داد و گفت: تنها در یک رشته بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو در این دانشگاه انجام می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۰۵    
رصدخانه دانشگاه اصفهان از سال 83 و با تجهیزات متنوعی شامل انواع تلسکوپ های 12 و 8 اینچی در اختیار دانشجویان و علاقه مندان نجوم قرار دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۵۹   + ۴۱ سایت دیگر  
محققان پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با بهره گیری از روش سنجش آنتی بادی موفق به ساختن کیت شناسایی کرونا در زمان 15 دقیقه با هزینه ای بسیار کمتر از روش های معمول شدند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۱۷    
عضو هیئت علمی گروه آینده پژوهی دانشگاه اصفهان و عضو فدراسیون جهانی آینده پژوهی گفت: وظیفه مدیران شهر ارائه ضمانت به جوانان در خصوص موفقیت استارتاپ های آنها نیست، بلکه باید تنها زمینه فعالیت را فراهم کرده و موانع را از سر راه بردارند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۱    
عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین و کاهش یارانه خرید آن، قاچاق بنزین کاهش یافته است. دولت نیز با روش های مختلف می تواند این سود ناشی از فروش سوخت توسط قاچاقچیان را از آن تولید کننده کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۰۱    
رییس دانشگاه اصفهان از برگزاری مراسمی به منظور تجلیل از استادان برگزیده و اعضای هیئت علمی این دانشگاه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۴    
روزانه حدود 100 نفر دانشجو و داوطلب با حضور در مصلی دانشگاه اصفهان اقدام به بسته بندی لوازم التحریر برای مناطق کم برخوردار در قالب طرح مشق احسان می کنند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه دانشگاه مانند کل کشور از حریم شرافت، دین و ارزش ها دفاع می کند، گفت: رفتار امروز دانشجویان در جبهه علم مانند جوانان در جبهه جنگ تحمیلی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس دانشگاه اصفهان گفت: دانشجویان عزیزی از دانشگاه اصفهان را در دفاع مقدس از دست دادیم و در ازای آن، افرادی بودند و هستند که از جنگ آموختند و دانشگاه را به جبهه دیگری تبدیل کردند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۱    
معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: خوابگاه های خودگردان جهت اسکان دانشجویان موسسات آموزش عالی، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که خوابگاه کافی برای اسکان دانشجویان متقاضی خوابگاه ندارند، دایر شده اند.