چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۸:۲۳Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه اصفهان»

ایمنا   ۲ ساعت پیش    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: شورای شهر فقط حاکم شهرداری نیست، بلکه حاکم شهر است، اما متأسفانه بسیاری از شاخصه های توسعه در شهر زمین می ماند.
ایکنا   ۲ ساعت پیش    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: قلب سلیم، سرمایه ای است که انسان بنا به فطرت توحیدی خود آن را در اختیار دارد و فقط باید مراقبت کند که این قلب، بیمار نشود و قرآن از این مراقبت، به تقوا تعبیر می کند.
ایمنا   ۲ ساعت پیش    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: شورای شهر ششم ارتباط حقیقی را با مراکز علمی و خارج از مجموعه مدیریت شهری برقرار کند؛ نه تنها در بودجه بلکه در موضوعات مختلف مرکز پژوهش های شورا می توانند مسائل را با دانشگاه مطرح کند تا فعالیت کارشناسی انجام شود، زیرا دانشگاه کارشناس و متخصصان توامند دارد.
ایمنا   ۴ ساعت پیش    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با اشاره به رشد 45 درصدی بودجه 1401 به بودجه امسال گفت: در حال حاضر 67 درصد یعنی حدود شش هزار میلیارد از بودجه امسال محقق شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۲    
انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه اصفهان جلسه ای مجازی با عنوان فرصت های شغلی نوین رشته حقوق برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت: گرچه نگاه به شرق و اتکای بیش از حد به آن می تواند تبعات خطرناکی برای ایران داشته باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۲    
رئیس انجمن مطالعات نهج البلاغه شعبه اصفهان گفت: درس نهج البلاغه به سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه اصفهان اضافه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
امروزه کم نیستند بانوانی که در کنار نقش همسری و مادری خود، در بالاترین درجات علمی قرار دارند و هر 2 وظیفه ای که به دوش دارند را به بهترین نحو پیش می برند ...
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۱۳    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه جامعه مخاطب امروز نهج البلاغه در درجه نخست حوزه های علمیه و دانشگاهیان هستند، گفت: تدوین کتابی مشخص و استاندار و هماهنگ لازمه آموزش نهج البلاغه در دانشگاه ها و حوزه های علمیه است.
کیهان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۱:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: بر اساس آمارها روند برداشت آب های زیرزمینی به شدت در چهار دهه گذشته افزایش یافته است، به گونه ای که رتبه ایران در میان 116 کشور دنیا از لحاظ برداشت آب 14 جهانی گزارش شده است. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی اداره کل تامین اجتماعی استان و دانشگاه اصفهان برگزار شد. دکتر شایمی معاون اداری و مالی دانشگاه اصفهان در این نشست اظهار داشت: بحث تامین اجتماعی یک امر پویا است و قوانین آن به فراخور زمان باید تجدید نظر شود. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۵۲    
معاونت آموزشی دانشگاه اصفهان در اطلاعیه ای از برگزاری کلاس های درسی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نیم سال دوم 1401-1400 به صورت حضوری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر پژوهشکده انرژی دانشگاه اصفهان گفت: انرژی خورشیدی در دسترس در ایران که یکی از منابع انرژی های تجدیدپذیر است، می تواند انرژی الکتریکی و حرارتی مورد نیاز کل منطقه را تأمین کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۲    
ایسنا/اصفهان عضو هیئت علمی گروه زمین شناسی دانشگاه اصفهان توضیحاتی در خصوص تأثیر روندهای گسلی بر الگوی اشکال فرونشست دشت اصفهان ارائه کرد و گفت: الگوی سطحی اشکال فرونشست ناشی از برداشت آب زیرزمینی در کلانشهر اصفهان تحت کنترل روندهای گسلی است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان از نحوه برگزاری کلاس های حضوری مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه در نیم سال دوم 1401-1400 خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۳۶    
مدیر مرکز تخصصی بازی های رایانه ای دانشگاه اصفهان گفت: عدم رعایت قانون کپی رایت مانع رونق صنعت بازی رایانه ای و انگیزه فعالان این حوزه است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت: سفر رئیس جمهور به روسیه، موجب تقویت روابط سیاسی، اقتصادی و منطقه ای ایران می شود
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان از نحوه برگزاری کلاس های حضوری دانشگاه اصفهان در نیم سال دوم 1401-1400 خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۳:۳۷    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: اگر روابط ما با روسیه مبتنی بر موازنه عدم تعهد باشد، سفر رئیس جمهور به این کشور می تواند بخشی از نیازهای ما را در شرایط تحریم و فشار حداکثری تأمین کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۸    
با هماهنگی اداره بهزیستی شهرستان نجف آباد و به همت مجتمع خدمات بهزیستی امام علی با حضور اساتید دانشگاه اصفهان همایش عزت نفس ویژه مدیران و معلمان آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان در ارتباط با تاثیر بحران لیر ترکیه بر اقتصاد کشورهای دیگر، گفت: با ایجاد نوسان در شاخص های کلیدی یک کشور، قطعا کشورهای دیگر به خصوص کشورهای همسایه و شرکای تجاری، از این شرایط تاثیر می پذیرند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر پژوهشکده انرژی دانشگاه اصفهان از برگزاری نشست تخصصی توسعه انرژی های تجدیدپذیر در استان اصفهان؛ چالش ها و راهکارها توسط کنسرسیوم مراکز علمی- پژوهشی استان اصفهان در حوزه محیط زیست خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۳:۱۱    
مدیر دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه اصفهان گفت: مصرف گاز دانشگاه اصفهان در فصل سرد سال نسبت به سال گذشته 21 درصد کاهش داشته است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان معتقد است انسان سیطره ای بر آفریده های خداوند ندارد و هرگونه دخل و تصرف در زندگی طبیعی حیوانات از جمله عقیم سازی آنها، نادرست است و در نهایت به ضرر محیط زیست و خود انسان تمام می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۳    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: PMS یک ابزار مدیریتی است که کمک می کند در زمان مناسب بهترین روش تعمیر و نگهداری معابر را به دست آوریم.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۸:۱۷    
حوزه/ عضو هیأت علمی گروه مدیریت دانشگاه اصفهان گفت: سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باید در روندی تکاملی، ویژگی های جامعه مطلوب را محقق نماید و زمینه ساز جامعه مهدوی باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: حذف ارز 4200 از اقتصاد کشور، یک کار و سیاست درست، اما در یک زمان غلط و یا کار صواب در زمان ناصواب است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
فاطمه سبک خیز فرزند شهید و همسر جانباز است که با وجود داشتن 3 فرزند ادامه تحصیل داده و الان استاد رشته ژئومورفولوژی دانشگاه اصفهان است، با او به گفت و گو نشستیم تا بیشتر درباره فعالیت های این استاد دانشگاه و فعال فرهنگی آشنا شویم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۴    
نماینده کارکنان دانشگاه اصفهان در خصوص مشکلات، چالش ها و موانع کارکنان دانشگاه در ارتباط با سازمان تامین اجتماعی توضیحاتی ارائه داد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۲    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: اگر طرح بازتوزیع یارانه بنزین بدون اصلاح قیمت انرژی اجرا شود، فقط بازتوزیع اتفاق می افتد و تغییری در مصرف بی رویه انرژی ایجاد نمی شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۰:۱۹    
انجمن علمی دانشجویی تاریخ دانشگاه اصفهان شماره هجدهم دو فصلنامه علمی تخصصی روزگاران را منتشر کرد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، چند روزی است خبر پژوهش دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه اصفهان در خصوص آلودگی طیور کشور به انگل "توکسوپلاسموز" و انتشار آن در مجله دانشکده پزشکی دانشگاه اصفهان و سپس تکذیبیه رئیس محترم سازمان نظام دامپزشکی کشور در حاشیه ششمین همایش بین المللی خوراک دام، طیور و آبزیان ایران ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان براساس جدیدترین نتایج منتشر شده نظام بین المللی رتبه بندی گرین متریک، دانشگاه های کاشان، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان، اصفهان و آزاد اسلامی واحد نجف آباد از استان اصفهان در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفتند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۴:۲۶    
انجمن علمی دانشجویی زمین شناسی دانشگاه اصفهان کارگاه کاربردی آموزش کاربردی نرم افزار اکسل (Excel) را برگزار می کند.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۲:۲۰    
استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه اصفهان جهاد و مقاومت حاج قاسم سلیمانی را الگویی موفق برای پیشرفت کشور در همه عرصه ها دانست و تاکید کرد: الگوی مقاومت و الگوی جهاد و مجاهدت حاج قاسم سلیمانی الگوی مدیریتی برای مسئولان ما و یک الگو برای سبک زندگی مردم ما است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۴:۳۶    
رئیس موزه و مرکز اسناد دانشگاه اصفهان از اهدای قطعه سنگی از مضجع شریف امام رضا(ع) به این موزه خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مسوول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان گفت: لازم است از فضای مجازی در کنار برنامه های فرهنگی حضوری در دانشگاه ها استفاده شود و این ظرفیت که در دوران کرونا ایجاد شد همچنان مورد توجه باشد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۲:۰۲    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: حذف ارز ترجیحی طبعاً قیمت بعضی از کالاها را افزایش می دهد، ولی همزمان قرار است یارانه ای نیز پرداخت شود که تا حدی این افزایش قیمت ها را جبران می کند. بنابراین، تغییری در وضعیت رفاه فعلی ایجاد نمی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۲:۰۱    
قطعه نگینی تهیه شده از سنگ مضجع شریف حضرت امام رضا (ع) به موزه دانشگاه اصفهان اهدا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۰:۱۶    
عضو هیأت علمی گروه علوم تربیتی دانشگاه اصفهان گفت: فضای مجازی نیازمند مدیریت است خصوصاً در بحث های تربیتی که باید این مدیریت هم از سمت والدین و هم مدیران صورت بگیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک استاد تاریخ دانشگاه اصفهان گفت: بسیاری از مصلحان اجتماعی مانند امیرکبیر در قرن اخیر با وجود تلاش بسیاری که کردند و برنامه های کوتاه مدتی که داشتند، اما نتوانستند توسعه پایدار ایجاد کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۷:۳۴    
براساس نظام رتبه بندی شانگهای در سال 2021، دانشکده علوم ورزشی دانشگاه اصفهان در جمع دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۲۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
براساس نظام رتبه بندی شانگهای در سال 2021، دانشکده علوم ورزشی دانشگاه اصفهان در جمع دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، فناوری ساخت ایمپلت دندانی بر پایه آلیاژهای زیرکنیمی بومی برای اولین بار در جهان به دست دانشمند ایرانی محسن صراف عضو هیات علمی گروه مهندسی پزشکی دانشگاه اصفهان ایجاد شد، این دستاورد پایان بیش از یک دهه آزمون های درون تن بر پایه مدل های حیوانی است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان عضو هیئت علمی گروه آمار دانشگاه اصفهان گفت: کاربردی کردن علوم، خیلی مورد توجه دانشگاه ها نبوده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۱:۳۰    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: حضرت فاطمه(س) علاوه بر اینکه توانمندی های تربیتی خود را در مدار خانواده به بهترین نحو بروز می داد، نسبت به مسائل و نیازهای جامعه خود نیز احساس مسئولیت می کرد و به دنبال احقاق حقوق مردم بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۲۲:۲۵    
به مناسبت سالگرد شهادت حضرت زهرا(س) و دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی مراسم وداع با پیکر مطهر یکی از شهدای تازه تفحص شده در دانشگاه اصفهان برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۲۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه اصفهان رشته های علوم انسانی و علوم پایه را معادن طلا دانست و بر تقویت رشته های علوم انسانی و نخبه پروری در این رشته ها تاکید کرد.
دولت   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
پنجمین جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان اصفهان با حضور وزیر علوم،تحقیقات و فناوری و روسای دانشگاه های استان در محل تالار کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان برگزار شد.