جمعه ۰۲ آبانساعت ۰۹:۱۷Oct 2020 23

جدیدترین‌های «دانشکده اقتصاد»

خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران یکی از دلایل وجود مشکلات اقتصادی را نقدینگی عنوان کرد و گفت: مشکل اصلی اقتصاد کشور افزایش نقدینگی نیست بلکه ضعف سیاست های پولی و مالی دولت است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - فعال سیاسی و استاد دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه تبریز با بیان اینکه مشکل کشور با توهین به رییس جمهوری حل نمی شود، گفت: توهین کنندگان در خط دشمن قرار می گیرند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۱    
وحید شقاقی شهری، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی و اقتصاددان، تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را حرکتی نمادین دانست که ترامپ به منظور بهره برداری سیاسی آن را بر علیه کشورمان اعمال کرده است ...
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران به این سوال که آیا انتشار اوراق توسط دولت معجزه می کند؟ پاسخ گفت.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه، دکتر علی سوری مشاور علمی رئیس پژوهشکده بیمه و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به سمت رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران منصوب شد. ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
دکتر دانش جعفری که عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی است مسئولیت هایی از جمله وزارت اقتصاد دولت نهم ، مشاور اقتصادی دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت دولت یازدهم ، ریاست کمیسیون اقتصاد مجلس هفتم ، دبیر کمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
علی اکبر نیکواقبال، عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران معتقد است نیمی از مشکلات اقتصادی ایران ناشی از متغیرهای بیرونی است و نیم دیگر آن به دلیل سیاستگذاری های نادرست ایجاد شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۲    
شقاقی شهری، رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی و اقتصاددان در رابطه با تحریمهای اخیر آمریکا علیه بانک های ایرانی گفت: تحریم هایی که علیه 18 بانک ایرانی اعمال شده است، صرفا نمادین است و البته بایدن در صورت پیروزی باید هزینه خروج از برجام و تحریمها را پذیرفته و بپردازد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۷    
استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) اظهار کرد: در روایات ما مسئله زکات در کنار صلاة آمده است، چراکه زکات به حاکم اسلامی اقتدار می دهد تا ثبات ایجاد و جامعه به سمت رشد حرکت کند. امکان ندارد در دین مبین اسلام در کنار عبادات به مسائل مادی اشاره نشده باشد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۲    
وحید شقاقی شهری رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی و اقتصاددان در گفتگو با بازار با انتقاد از کاهش نرخ سودهای بانکی گفت: بازار سرمایه بازار بسیار مناسبی برای حل مشکل تامین منابع مالی در کشور است و نیاز دارد به تعادل برسد و به آن عمق بخشیده شود اما کاهش نرخ سودهای بانکی می تواند به بازار سرمایه ...
طراحان حراج، برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال 2020 شدند. این جایزه را پل میلگرام 72 ساله از دانشکده اقتصاد دانشگاه استنفورد و استاد راهنمای رساله دکترایش در دهه هفتاد میلادی، رابرت ویلسون 83 ساله از دانشکده مدیریت همین دانشگاه دریافت کردند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۲۳    
وحید شقاقی شهری رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی و اقتصاددان در گفتگو با بازار در خصوص اهداف سفر آقای ظریف به چین گفت: کشور به دنبال این است که یک رابطه بلندمدت را با چینی ها برقرار کند. ارتباط ما با چین می تواند بخشی از مسائل و فشار تحریم ها را کاهش بدهد و برطرف کند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بسیج دانشجویی و شورای صنفی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در نامه ای به محمود نیلی احمدآبادی رئیس این دانشگاه خواستار تغییر رئیس دانشکده اقتصاد شدند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۱۶    
امروز رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران تغییر کرد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۶:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
ساعت 24 - تیمور رحمانی رحکانی اقتصاددان و استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران با نوشتن یک مقاله تازه باردیگر در مسیر اثبات این ادعا است که نرخ شتابان تورم در ایران امروز به ویژه دراین دوسال بیرون از وظایف واختیارات بانک مرکزی است.
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: پس از دوران کرونا دنیا با تقاضای زیاد گردشگری مواجه خواهد شد و ایران باید در این فرصت به وجود آمده پتانسیل های خود را به جهان معرفی کند...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران تهدیدات تورمی و مقدورات سیاست پولی کشور را تشریح کرد.
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۶:۲۱    
اعتدال - آقای همتی تنها به سخنان چند وقت اخیر خود نگاهی بینداز حالا نباید از خود بپرسی که آیا من که استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران هستم چرا خروجی مدیریتم اینگونه باشد!؟ آیا رفتار رییس اینگونه است یا اینکه من فقط سراداری بیش نیستم که کلیدهای بنفش چند روزی مسوول باز کردن این در ها هستم! ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
محمدباقر بهشتی بیش از این که به عنوان عضو شورای شهر تبریز شهرت داشته باشد، به عنوان استاد ممتاز دانشکده اقتصاد تبریز معروف است. او که در کارنامه کاری خود از معاون و مشاور استاندار گرفته تا رئیس دانشکده اقتصاد را دارد، عضو دو دوره شورای اسلامی تبریز نیز بوده و هست.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه دانشگاه خوارزمی با اشاره به اینکه ایران گرفتار ابر تورم نخواهد شد، یادآور شد: اینکه این روز ها شرایط اقتصادی ایران مدام با ونزوئلا مقایسه می شود، به اعتقاد بنده صحیح نیست، ونزوئلا به دلیل بدهی های زیادی خارجی که داشت، گرفتار این این ابرتورم شد ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۰    
جلسه اختتامیه مدرسه تابستانه مالی و رونمایی از پرتال جامع دنیای مالی از سوی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ایستانیوز:استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران ، بانک مرکزی را مسبب شرایط به وجود آمده در بازار ارز دانست و عنوان کرد: برای این مشکل لازم نیست دنبال مقصر باشیم، چراکه مسبب تمام نوسان های بازار ارز خود دولت و بانک مرکزی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۲۲    
زمان برگزاری مصاحبه مجازی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی سال 99 گروه های آموزشی دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز تغییر کرد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دکتر محمدرضا یوسفی دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه مفیددر یادداشتی نوشته است: فلسفه وجودی بازار سرمایه ایجاد کانالی برای تامین مالی بنگاه های اقتصادی است تا رشد سرمایه گذاری، رشد نرخ اشتغال و رشد اقتصادی را نتیجه داده، رونق اقتصادی و رفاه برای جامعه را به ارمغان آورد ...
اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از تسنیم ، درروزهای پایانی تابستان بازار ارز روزهای پرالتهابی را طی کرده و به تبع التهاب در بازار ارز کالاهای مختلف مرتبط و غیر مرتبط با ارز افزایش قیمت را تجربه کرده است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
در پی شرایط اقتصادی اخیر بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، علامه طباطبایی و شهیدبهشتی خطاب به روحانی بیانیه ای را صادر کردند.
عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) با بیان این که ورود بانک ها به بخش خرید و فروش سهام در بورس اثر تورمی دارد، گفت: در هر صورت، ورود بانک ها به بازار سرمایه از طریق مکانیزم خلق پول اتفاق می افتد.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی، مهمان پانزدهمین نشست اقتصادی بازارنیوز خواهد بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۳:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاددان و رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی: با توجه به وابستگی اقتصاد ایران به دلار، مساله انتخابات آمریکا هم اهمیت بالایی برای ماه های آینده خواهد داشت.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۸:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
خلیج فارس: شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد دانشکده کسب و کار و اقتصاد در دانشگاه خلیج فارس موافقت کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
دکتر سجاد برخورداری هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران بازارهای طلا و ارز در کنار سایر بازارهای دارایی، از جمله بازارهایی به شمار می آیند که قدرت نقدشوندگی دارایی ها در آنها بیشتر است. این ویژگی باعث شده است به صورت سنتی، افراد در کنار سایر دارایی ها، طلا و ارز نیز نگهداری کنند ...
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
چهارمین نشست کمیته تدوین استراتژی توسعه صنعتی کمیسیون صنایع اتاق ایران با حضور مسعود نیلی، استاد دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه صنعتی شریف، غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران، وبرخی دیگر از اعضای اتاق برگزار شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
تولید در آخرین سال عمر دولت آقای روحانی نه تنها جهش حتی رونق نگرفته است در حالی که این موضوع یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری در همه سال های گذشته بوده است به نظر شما مهمترین دلیلی که رونق را از تولید گرفته چیست؟ ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۳:۰۶    
به همت دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، شماره پنجم نشریه دانشجویی قانان منتشر شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۴:۱۹    
قم- بورس در خدمت تولید نیست و موجب افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و رشد سرمایه گذاری حقیقی نشده است؛ این بخشی از یادداشت حجت الاسلام محمدرضا یوسفی، دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه مفید و مدرس دوره خارج فقه در حوزه علمیه قم برای بازار است .
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۲۷    
قم- ازآنجاکه در فتاوای فقهی شکل گرایی غلبه یافته است لذا در نظام بانکداری که مبتنی بر استفتاء بوده صورت مسائل درست شده اما محتوا همان سابق است؛ این بخشی از یادداشت حجت الاسلام محمدرضا یوسفی، دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه مفید و مدرس دوره خارج فقه در حوزه علمیه قم برای بازار است .
اقتصاد ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
هفته گذشته نخستین عرضه ملک در بورس کالا با موفقیت انجام شد و از بازار سرمایه خبر می رسد که به زودی شاهد استمرار عرضه ملک در بورس کالا خواهیم بود؛ وحید شقاقی شهری رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی این اتفاق را فرصتی برای دولت در راستای مولدسازی دارایی های خود و جبران کسری بودجه عنوان می کند. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۵:۰۶   + ۲۷ سایت دیگر  
وحید شقاقی شهری، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی عرضه ملک در بورس کالا را فرصتی برای دولت در راستای مولدسازی دارایی های خود و جبران کسری بودجه عنوان می کند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۶:۱۴    
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: عوامل فکری، اعتقادی و پرهیز از خصوصی سازی غلط در رونق و تحقق جهش تولید کشور مؤثر هستند.
آیا در ایران مردم از مشکل مسکن رنج می برند؟ بدون تردید. آیا مشکل مسکن یک معضل اقتصاد کلان است؟ بدون تردید. آیا دخالت های دولت ها دشواری و بی عدالتی در مسکن ایجاد کرده است؟ بدون تردید.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۲۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، محمدرضا حیدری عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان در وبینار جهش تولید، فرصت ها و تهدیدها با بیان این که در ایران 14 میلیون دانش آموخته دانشگاهی داریم و 36 میلیون نفر جوان ما در پنجره جمعیتی هستند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
قم- عمده فقیهان شیعی و سنی، ربا و بهره را یکسان می بینند؛ از دیدگاه آنان ربای قرضی عبارت است از قرض به شرط زیاده و بهره نیز قرض به شرط زیاده است پس ربا و بهره یکسان هستند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
عملکرد اقتصادی دولت در گفتگوی خبرگزاری دانشجو با امیر عباس محمدلو، مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی و حسین آمره، فعال سابق دانشجویی و کارشناس اقتصادی بررسی شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۷:۰۸    
به گفته عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران گشایش باید خارجی باشد یعنی موضوعی که بتواند منابع ارزی بیشتری را تامین کند و بازار صادراتی بزرگتری را برای ما فراهم سازد و امکان واردات قطعات خاصی را برای ما فراهم کند یا ظرفیت تولید ما را پر کند به این موضوعات می توان عنوان گشایش در صنعت اطلاق کرد.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سید مرتضی افقه/دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۰:۱۸    
دکترلطفعلی بخشی اقتصاددان با وجود ده ها دانشکده اقتصاد و صدها نفر استاد و گروه کثیری دارندگان مدارک بالای دانشگاهی در رشته اقتصاد، کمتر چهره تاثیرگذار رسانه ای در مسائل اقتصادی می توان یافت ...
سایت تحلیلی خبری صبح تهران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۹:۵۹    
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در یادداشتی، مباحثی را در خصوص این سوال که چرا سیاست گذاری ارزی دشوار است؟ مطرح کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۸:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در یادداشتی، مباحثی را در خصوص این سوال که چرا سیاست گذاری ارزی دشوار است؟ مطرح کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع)، با اشاره به افزایش انفاق در عید قربان اظهار کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری به کمک های مؤمنانه اشاره کردند، در این راستا می توان در سطح هر محله ...