جمعه ۱۵ اسفندساعت ۱۰:۲۳Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشکده اقتصاد»

موسسه مطالعات ایران و اوراسیا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۳    
قابل توجه اساتید ارجمند و دانشجویان گرامی گروه مطالعات منطقه ای دانشکده اقتصاد بین الملل و دانشکده روابط بین الملل مدرسه عالی اقتصاد مسکو و دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با همکاری موسسه مطالعات ایران و اوراسیا ( ایراس) در چهارچوب پروژه تحقیقاتی بین المللی دانشجویی "روسیه و ایران ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۲:۰۷    
به همت بسیج دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، چهارمین نشریه سدید منتشر شد.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی گفت: همان طور که همتی، رئیس بانک مرکزی تاکید کرد، نرخ ارز هرگز به شکل دستکاری شده بالا و پایین نمی شود و این نرخ ماحصل وضعیت منابع ارزی کشور و نااطمینانی هایی است که دلار را به 32 هزار تومان نیز رساند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۳:۰۵    
کتاب شیکاگونومیکس روایتی است از اهمیت دانشکده اقتصاد شیکاگو در اقتصاد کلان که توسط محمدرضا فرهادی پور به زبان فارسی ترجمه شده است. در این نوشته به خلاصه فصل های مختلف کتاب و سیر کلی آن توسط مترجم اشاره شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رحمانی، عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران گفت: حمایت از صنایع ناکارآمد و زیان ده از عوامل خلق پول توسط بخش خصوصی و افزایش تورم است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران گفت: حمایت از صنایع ناکارآمد و زیان ده از عوامل خلق پول توسط بخش خصوصی و افزایش تورم است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
خراسان: گنوس سودرلند، استاد دانشکده اقتصاد استکهلم، در کنفرانس گاسترو در پایتخت سوئد اعلام کرد که از اضافه کردن گوشت انسان به لیست مواد غذایی حمایت می کند و این موضوع خیلی زود در فضای مجازی جنجال به پا کرد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
ندری، عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) معتقد است: بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه عملیات بازار باز، اعلام رسمی هدف تورمی و همچنین ساماندهی بازار بین بانکی از طریق تعیین دالان یا کریدور نرخ بهره، قدم های اولیه در تحقق هدفگذاری تورمی را برداشته است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۲    
اقتصاد ایران: رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) معتقد است رسانه به تنهایی نمی تواند نقش القایی در حوزه اقتصاد داشته باشد بلکه در کنار این ویژگی باید جریان اقناعی را هم پیش روی خود ایجاد کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - فعال سیاسی و استاد دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه تبریز گفت: مردم با شرکت در انتخابات و رای حداکثری رییس جمهوری را انتخاب کرده اند و کسانی که به رییس جمهوری توهین می کنند در واقع توهین آن ها به رای مردم است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، در مورد تعیین تکلیف نیروهایی که به صورت قرارداد 89روزه جذب کار می شوند، توضیحاتی ارائه داد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۳:۰۰   + ۲۰ سایت دیگر  
وحید شقاقی شهری رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی گفت: چشم انداز ارز در سال آینده کاهشی خواهد بود و قیمت دلار در مرز 20 هزار تومان قرار می گیرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۸:۲۶    
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: دولت با تمرکز نادرست روی مذاکرات با کشور های غربی تا حدودی بستر مناسبی را که ما می توانستیم از طریق دیپلماسی اقتصادی با دیگر کشور های موثر منطقه و جهان برقرار کنیم از بین برد.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۷:۵۲    
عبدالناصر همتی دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران است و یکی از معدود اساتید تدریس کننده اقتصاد کلان و اقتصاد انرژی در دانشگاه های ایران است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۷:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی گفت: مجلس باید به جای برهم ریختن شاکله بودجه که آثار اقتصادی ناگواری دارد، ظرافت به خرج می داد و هزینه های اداره کشور را پایین می آورد و پایه های جدید مالیاتی را تعریف می کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۳:۲۵    
بنا بر اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ دکتر عباس شاکری حسین آباد، عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی، استاد نمونه کشوری شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۲۰:۳۱    
پس از مشارکت طلبی وزارت نیرو جهت بررسی قانون آب قبل از مصوب سازی، نقد ها و نظرات اصلاحی زیادی از غیر جامع بودگی، تفسیر های نادرست در خصوص دو مفهوم بانک آب و بازار آب و حاشیه ها و پیامد های اجرای این قانون، توسط صاحب نظران، ارایه شده است ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، کتاب ساخت دانشگاه در افق مرجعیت علمی به قلم حسین قلی پور از دانشجویان دکتری دانشگاه امام صادق علیه السلام و با مقدمه دکتر محمد هادی زاهدی وفا عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام و معاون طرح و برنامه این دانشگاه ...
پرسش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۶:۳۳   + ۲۵ سایت دیگر  
وحید شقاقی رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی: رد کلیات لایحه بودجه چیزی جز خطای راهبردی نبود.
بانک مردم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰۰    
به گزارش بانک مردم، روزنامه شرق نوشت: بررسی دقیق تر نشان می دهد 282 میلیارد دلار از این مبالغ در 17 سال گذشته وارد بازار ارز شده تا قیمت ها کنترل شود. به شکل صحیح تر در طول مدیریت چهار رئیس کل بانک مرکزی کشور در مجموع حدود 588 میلیارد دلار ارز توسط بانک مرکزی فروخته شده که نزدیک به 282 میلیارد دلار ...
برترین ها / فرارو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۷:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
شرق: برآوردهای مراکز تحقیقاتی از جمله دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی نشان می دهد از سال 1369 تا 1399 در مجموع 350 میلیارد دلار از دارایی های ارزی کشور به منظور کنترل نرخ ارز به بازار تزریق شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: پس از کرونا سلایق و عادات اقتصادی مردم تغییر می کند، اما نکته مثبت شیوع این بیماری گستردگی فعالیت های دیجیتال مارکتینگ است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۳:۰۷    
قم- با وجود کارآمد نبودن واگذاری ها، هر دولتی که آمده اقدام به خصوصی سازی کرده ولی باز هم نتیجه مطلوب را نگرفته است؛ این بخشی از یادداشت حجت الاسلام محمدرضا یوسفی، دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه مفید و مدرس دوره خارج فقه حوزه علمیه قم برای بازار است.
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۱:۱۲    
یک عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: اگر به دنبال جهش تولید هستیم باید از نیروی انسانی نوآور حمایت کرده و شرایط فعالیت کسب وکارها را تسهیل کنیم.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل وحید شقاقی در مصاحبه با مجله خبری تحلیلی "رویداد" با اشاره به پتانسیل های مالیاتی در بودجه 1400 اظهار کرد: در حوزه نظام مالیاتی چند مسئله مهم پیش رو داریم که اگر حل نشود، وابستگی بودجه به نفت همچنان ادامه خواهد داشت. ...
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۱:۱۷    
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشکاه تهران گفت: بعد از نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال جهش تولید انتظار این بود که دولت در همان وهله اول به دنبال هدف گذاری باشد که ما در هر بخشی چه میزان رشد و جهش داشته باشیم که متاسفانه چنین اقداماتی را مشاهده نکردیم.
آیا قیمت دلار به بازه 11 تا 12هزار تومان باز خواهد گشت؟
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۱:۰۴    
رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق در برنامه چشم انداز گفت: بی ثباتی اقتصادی و به دنبال آن بی ثباتی مدیریتی برای شرایط فعلی و آینده اقتصاد زیان های بی شماری در پی خواهد داشت و براساس محاسبات صورت گرفته هر یک روز بی ثباتی اقتصادی هزار میلیار تومان ضرر خواهد بود.
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۰:۳۳    
یک عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران گفت: تا زمانی که فعالیت های دولت باعث رشد نقدینگی شود امکان کنترل تورم وجود ندارد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
دریافت فایل برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص سکوت دولت در قبال شرایط بازار سرمایه و موضع مجلس درباره رسیدگی به شرایط وضعیت بازار بورس با دکتر وحید شقاقی، اقتصاددان و رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۰:۰۴    
یک عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با کاهش نرخ ارز هزینه تولیدکنندگان کاهش نمی یابد و برای بهبود وضعیت اقتصاد قیمت ها در بازار باید برای طولانی مدت ثبات داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) در نشست کارگروه ملی آسیب شناسی پساکرونای بسیج اساتید گفت: بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور ما نه ارتباطی با تحریم دارد و نه متاثر از کرونا است.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۲:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در یادداشتی به بررسی و تحلیل لایحه بودجه 1400 پرداخت که چه اصول کلی باید رعایت می شد تا بودجه اسباب خیر در اقتصاد کلان باشد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳۰    
دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران گفت:سیاست قیمت گذاری دستوری شکست خورده است و بازار باید تعیین کننده نهایی قیمت فولاد باشد.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۵    
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اهواز گفت: بودجه 1400 بر اساس درآمدها توهمی حاصل از فروش2300 بشکه نفت روزانه است و در صورت عدم فروش، دولت تنها از طریق استقراض از مردم می تواند درآمد کسب کند و برای مردم وضع دشوار می شود
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۶:۱۷    
به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، هشتمین شماره ی نشریه دانشجویی عیار منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: اگر شما سازمان امور مالیاتی را هم تعطیل کنید تقریباً هشتاد یا نود درصد درآمد مالیاتی دولت محقق خواهد شد چون مربوط به مالیات حقوق و دستمزد و مودیان بزرگ و... است که پیچیدگی خاصی ندارد و این همه خدم و حشم مالیاتی نمی خواهد.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه نظام چند نرخی ارز با 3 هدف توزیعی، تثبیتی و تخصیصی در اقتصاد وجود دارد که در حال حاضر با ارز 4200 تومانی هدف اول مد نظر ماست، اظهار کرد: برمبنای هدف اول یعنی توزیعی ...
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
علی اکبر نیکواقبال عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در یادداشتی برای بورس نیوز نوشت: دکتر محسن رنانی در مقاله مبسوطی که در سایت دیپلماسی ایران و گوگل منتشر گردیده است حس نسبت یا خطا های رفتار ایرانیان در طول تاریخ از یزدگردی سوم تا احمدی نژاد اول را مورد تحلیل قرار داده است که می تواند ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۸:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
فارس: داود دانش جعفری امروز در نشست بررسی لایحه بودجه سال 1400 در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: در مورد اصلاح ساختار بودجه چند کار اساسی باید انجام شود که یکی از آنها قطع وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی است. ...
اقتصاد آنلاین / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: به نظر من اگر شرایط بین المللی هم مناسب باشد باز هم در سال آینده نمی توانیم تا سطح 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت صادر کنیم چون بازیابی بازارها و کسب دوباره سهم ایران از بازار جهانی نفت امری زمان بر است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا-رئیس دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی رجوع به قرآن را یکی از بهترین راه های تحلیل اقتدار سردار سلیمانی دانست و گفت: در قرآن فردی که از حقانیت برخوردار است، امام حق شناخته می شود ...
طی حکمی از سوی وزیر اقتصاد: علی نصیری اقدم به سمت رییس پژوهشکده امور اقتصادی این وزارتخانه منصوب شد/ بنا بر این گزارش، علی نصیری اقدم دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه تهران است و عضویت هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی (ره) ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۳:۰۳    
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی گفت: شوک کرونا و آسیب های وارده به بازار کار باعث شد که مسوولان و مردم بیشتر به سمت نوآوری و تکنولوژی داخلی روی بیاورند و این دو حوزه به عنوان راه نجات کسب و کارها مورد توجه بیشتری قرار گرفت.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران در پاسخ به گزارش “ماجرای جذب مسئولان دولتی در دانشگاه علامه طباطبایی چیست ” توضیحاتی برای تنویر افکار عمومی ارائه کرد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۳:۰۱    
سومین نشست بررسی لایحه بودجه سال 1400 با حضور نائیج حقیقی، جانشین واحد جهاد اقتصادی بسیج دانشگاه امام صادق(ع) و رئیسی، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی در خبرگزاری دانشجو برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
شناسایی، استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه آزاد و کارشناس حوزه بودجه گفت: کسری تراز عملیاتی در لایحه بودجه سال آینده به میزان 319 هزار میلیارد تومان است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو با موضوع علل گرانی های افسار گسیخته در بازار کالاهای مصرفی به ویژه کالاهای اساسی با دکتر وحید شقاقی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۹:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
استاد بازنشسته دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران گفت: اگر لایحه دولت توسط نمایندگان مجلس تصویب شود مانند یک بمب اقتصادی است که سال آتی منفجر خواهد شد به طوری که شرایط اقتصادی را رئیس جمهور و دولت بعدی هم نمی توانند کنترل کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۲:۵۰    
قم- با ملاحظه کم و کیف بودجه می توان ادعا کرد سیاسی ترین لایحه بودجه پس از انقلاب تقدیم مجلس شده است؛ این بخشی از یادداشت حجت الاسلام محمدرضا یوسفی، دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه مفید و مدرس دوره خارج فقه حوزه علمیه قم برای بازار است.