یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۱۸:۱۳Oct 2020 25

جدیدترین‌های «نقش زنان»

روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۱۴    
vزنان حدودا نیمی از جمعیت جهان را به خود اختصاص می دهند، از این رو انتظار داریم سهمی 50 درصدی در اقتصاد را هم در اختیار داشته باشند. اما یک نگاه ساده به اطراف و جست وجوی نام مدیران و فعالان اقتصادی، ما را متوجه اشتباه مان می کند ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
محمد فرزانه می گوید: خیلی کم و انگشت شمارند کتاب های خاطراتی که در آن ها نقش زنان پررنگ تر از نقش مردان یا هم ردیف آن ها باشد. در تحقیقاتم این موضوع را متوجه شدم که نقش زنان در جنگ نه تنها محوری، بلکه حتی نقش اول بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۳۰    
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : امسال با توجه به شیوع بیماری کووید 19، هفته ملی سلامت بانوان با عنوان "زنان در دوره کرونا" نام گذاری شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - متخصص زنان زایمان و ناباروری و عضو انجمن زنان و مامایی ایران درباره نقش زنان در مقابله با ویروس کرونا گفت: در این میدان، زنان در قلب اقدامات، مراقبت ها و پاسخگویی ها قرار دارند پس اولین و مهمترین شرایطی که باید برای آنان ایجاد شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۳    
معاون توسعه اموربانوان وزارت ورزش در حاشیه پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان ورزشکار درباره نقش زنان در جامعه صحبت کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی از فعالیت 238 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: نامگذاری روز جهانی زن روستایی به واسطه تأکید بر نقش زنان جوامع روستایی در تأمین امنیت غذایی است.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
معاون زنان و امور خانواده در ریاست حمهوری گفت: نقش زنان در اصلاح سبک و فرهنگ زندگی بسیار پررنگ است و باید جامعه تاثیر این 50 درصد حضور زنان را به رسمیت بشناسد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران(پانا) - وزیر جهاد کشاورزی به نقش زنان روستایی و عشایری در توسعه کشاورزی خانوادگی اشاره می کند و می گوید از سال 96 با قراردادی که با اساتید دانشگاه در زمینه کارآفرینی منعقد شد ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
در حالی که جمعیت روستائی و عشایر کشور در حدود 25 میلیون نفر توسط مراجع گوناگون اعلام شده است، دکتر خاوازی در خبری با موضوع انعکاس توانمندی ها و نقش زنان روستائی و عشایر (روز جهانی زنان روستائی)، جمعیت زنان روستائی و عشایری را 10 میلیون نفر اعلام نموده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی از وجود 3200 صندوق اعتباری خرد روستایی برای تامین مالی و توسعه نقش زنان در روستاها، خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
به همت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دوره تخصصی حَدید با موضوعات بررسی عملکرد دولت، نقش جمهوری اسلامی در بحران های بین المللی، نقش زنان در پیشبرد آرمان های انقلاب اسلامی و... برگزار می شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۱۷    
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، این نشست از سوی پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با همکاری انجمن دانش آموختگان دانشگاه الزهرا(س) برگزار خواهد شد.زمان برگزاری نشست آنلاین علمی نقش زنان در حوزه میراث فرهنگی از ساعت 20 تا 22 امروز(یکشنبه) اعلام شده است ...
سمیه صفاری از انتشار محتوای صوتی در تارنمای امور زنان و خانواده با عنوان بررسی جایگاه و نقش زنان در پاسداشت قیام حسینی از اربعین تا رحلت حضرت نبی اکرم( ص) خبر داد.
ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 20 مهر 1399 - 9:49 آخرین ویرایش:یکشنبه 20 مهر 1399 - 10:56 زهرا جواهریان چکیده خانواده در جامعه به عنوان اولین و مهم ترین نهاد اجتماعی در تربیت و پرورش منابع انسانی باید تقویت شود تا زمینه توسعه اقتصادی در کشور فراهم گردد و زنان شالوده اصلی خانواده را تشکیل می ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
از منظر اسلام و انقلاب اسلامی، فرزندآوری و تربیت نسل مسلمان در کنار رسیدگی به امور منزل و همسر مهمترین نقش زنان به شمار می آید اما راه همواره برای نقش آفرینی زنان و دختران در جامعه ایرانی اسلامی باز بوده و حداقل نمودهای آن موفقیت های دختران این سرزمین در عرصه های مختلف بوده است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
از منظر اسلام و انقلاب اسلامی، فرزندآوری و تربیت نسل مسلمان در کنار رسیدگی به امور منزل و همسر مهمترین نقش زنان به شمار می آید اما راه همواره برای نقش آفرینی زنان و دختران در جامعه ایرانی اسلامی باز بوده و حداقل نمودهای آن موفقیت های دختران این سرزمین در عرصه های مختلف بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - " در پناه ایزد" نام مستندی است که نقش جهادی زنان یزدی را به تصویر می کشد و امشب ساعت 21.30 به روی آنتن شبکه یزد می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر موکب حضرت ابوالفضل(ع) قشقایی های ایران در کربلا با اشاره به نقش زنان این قوم در دفاع از آرمان های انقلاب و تقدیم بیش از 3 هزار شهید والامقام، سخنان برخی افراد غیرآگاه پیرامون تاریخ و هویت عشایر به ویژه قشقایی ها در یکی از شهرهای استان فارس را محکوم کرد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۳:۳۰    
سرهنگ "جوکار" در تشریح اهمیت جنگ نرم دشمن و نقش زنان با تصریح اینکه فرمانده مقابله با جنگ نرم در یک خانواده زن است اذعان داشت: هدف دشمن انحراف ذهن مردم از دشمنی با دشمن است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۵۷    
خوزستان - استاد دانشگاه گفت: زنان نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند، نقش زنان در جهانی سازی پیام اربعین در حال تکامل است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/معاون فرهنگی و تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: کربلا در کربلا می ماند اگر زینب(س) نبود از این رو نقش زنان در تبیین پیام حسینی(ع) و فضایل اربعین و ایفای رسالت زینبی سنگین است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
رادیو گفت وگو امشب با حضور کارشناسان به بررسی موضوع نقش زنان در نهضت امام حسین (ع) می پردازد.
نشست علمی نقش زنان در حوزه میراث فرهنگی با تأکید بر زنان خبرنگار ، یکشنبه 20 مهر 1399 از ساعت 21 تا 22 به صورت مجازی برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۷:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: به غیر از شورای نگهبان، هیچ کس صلاحیت این مطلب را ندارد که آیا خانم ها می توانند مصداق رجل سیاسی برای ریاست جمهور باشند یا خیر.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۵:۳۶    
گروه فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ رسول حسنی؛ نمی توان از مقوله مهمی مانند سینما صحبت کرد و از نقش زنان در این مدیوم حساس سخنی به میان نیاورد. زنان چه در کسوت هنرمند و چه در شمایل شخصیتی نمایشی همواره محل سوال بودند که زاویه مخاطب با آنها چگونه باید بشد ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ از ساری، سمیه قاسمی طوسی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران ظهر امروز در آئین رونمایی از کتاب ماه پنهان نمی ماند با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس اظهار داشت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - کتاب " ماه پنهان نمی ماند " که در آن به نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداخته شده در ساری رونمایی شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۷:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
کتاب ماه پنهان نمی ماند نوشته جوادصحرایی رستمی خردسال ترین رزمنده دوران دفاع مقدس با هدف معرفی نقش زنان در هشت سال جنگ تحمیلی امروز(12مهر) رونمایی شد تا به نسل جوان بگوید زنان دوشادوش مردان در خط اول مبارزه و مقاومت حضوری موثر داشتند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۶:۰۲    
یک استاد حوزه و دانشگاه، ضمن تبیین جایگاه و نقش زنان در استمرار حماسه عظیم راهپیمایی اربعین حسینی، گفت: انسان باید چهار نوع حرکت داشته باشد تا به تعالی روحی برسد؛ اولین حرکت، قرار دادن بعد مادی در مسیر خداباوری، خدا محوری، عبادت و نظارت الهی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از رونمایی کتاب ماه پنهان نمی ماند با تکیه بر نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نقش زنی در میان طبیعت و با حوضچه ای از ماهی های کوچک و بزرگ همراه با شعری در حاشیه، روایت هایی تاریخی به شمار می رود که در درون سفال های موزه آبگینه و سفالینه تهران واقع در خیابان 30 تیر نقش بسته است و به نقش زنان دوشادوش مردان اشاره می کند ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سلسله نشست های جایگاه و نقش زنان در استمرار حماسه عظیم راهپیمایی اربعین حسینی از سوی معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران با همکاری موکب مردمی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار می شود.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۱:۱۳    
به گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ از ساری، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، در مراسمی با حضور سردار مرتضی قربانی فرمانده لشکر 25 کربلا در دفاع مقدس از کتاب نقش زنان مازندران در دفاع مقدس رونمایی می شود. ...
سینا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۰۲    
سیناپرس: نقش زنان در توسعه و حفظ روستا انکارناپذیر است و بدون شک صنعت گردشگری نه تنها می تواند زنان را توانمند سازد و به آنان امکان رشد و شکوفایی دهد، بلکه زمینه دسترسی آنان را به فرصت های شغلی و مشارکت اقتصادی فراهم کند.
نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف بیان حماسه آفرینی های زنان در دوران دفاع مقدس از سال 1397 تاکنون، دو هزار و 392 برنامه فرهنگی- ترویجی در حوزه نقش زنان در دفاع مقدس برگزار کرده است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه خبری سپهر، دانیال معمار، فعال رسانه ای در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: بی بی سی مدعی شده در رسانه های ایران، نقش زنان در جنگ 8 ساله سانسور می شود! ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۹:۰۲    
یک پژوهشگر نقش زنان در دفاع مقدس اظهار کرد: طبق آمار رسمی ارائه شده از سوی "بنیاد شهید"، تعداد شهدای زن در دوران دفاع مقدس6676 نفر و تعداد جانبازان زن 3009 نفر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۶:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها- بانوی رزمنده گیلانی که تجربه حضور در جبهه و خدمت به رزمندگان را دارد از خاطرات آن روزها و هدیه متبرک شده امام(ره) به جهادگران می گوید.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۰۸    
سمیه صفاری گفت: نقش زنان ما چه در جریان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و اکنون در بحث مدافعان سلامت، کمرنگ و بیشتر در پشت صحنه مانده است. ظرفیت های زیادی به اندازه تک تک بانوان ایثارگر ما برای پرداختن به این موضوع وجود دارد که وظیفه تمامی دستگاه های اجرایی کشور است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۸:۱۳    
ایسنا/لرستان یک عضو شورای بانوان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان گفت: زنان در 14 حوزه دفاع مقدس نقش داشته اند برای مثال وقتی به یک شهید نگاه می کنیم حداقل سه زن به او وابسته بوده اند که ازجمله می توان به مادر، همسر و فرزند دختر شهید اشاره کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۶:۳۱    
صبح روز هفتم مهر ماه نشست نقش زنان گیلانی در دوران هشت سال دفاع مقدس با حضور مدیرکل بهزیستی گیلان دکتر حسین نحوی نژاد ، رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان سرهنگ عباس حسینی ، معاون امور توانبخشی دکتر عابدین قاسمیان ، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید ارشاد بهزیستی گیلان محمد حبیب دوست ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۵۷    
وبینار بیان تجارب زیسته راویان تاریخ شفاهی، ادبیات، عکاسی و سینما از نقش زنان در دفاع مقدس فردا هشتم مهرماه، برگزار می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه نقش زنان در دفاع مقدس را میتوان در سه سطح تعریف کرد گفت: علاوه بر حضور زنان در جبهه ها و پیشتبانی نیروها میتوان مهم ترین نقش زنان را در راهبری معنوی جبهه ها تعریف کرد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
بازیگر سینما و تلویزیون اعتقاد دارد که همیشه جای پرداختن به نقش زنان در دفاع مقدس خالی بوده است و باید بیشتر از حضور زنان در جبهه و جنگ گفت. متأسفانه خیلی کم در فیلم و سریال هایی که تاکنون ساخته شده به نقش زنان آن گونه که باید و شاید پرداخته شده است. ...
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آزادشهر از برپایی نمایشگاه زنده نقش زنان در دفاع مقدس در آن شهرستان خبر داد و گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی است تا بتوانیم نقش زنان در آن دوران را برای جوانان و نوجوانان امروزی به تصویر بکشیم .
برترین ها / وانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: بازیگر سینما و تلویزیون اعتقاد دارد که همیشه جای پرداختن به نقش زنان در دفاع مقدس خالی بوده است و باید بیشتر از حضور زنان در جبهه و جنگ گفت. متأسفانه خیلی کم در فیلم و سریال هایی که تاکنون ساخته شده به نقش زنان آن گونه که باید و شاید پرداخته شده است. ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۳۲    
مراسم نقش زنان در پشتیبانی از دفاع مقدس و تبیین عملیات بزرگ ثامن الائمه و شکست حصر ابادان به همت حوزه مقاومت فاطمه الزهرا (س) سپاه شهرستان سراوان باحضور جمعی از بانوان بسیجی برگزار شد.