دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۳:۰۰Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موقوفات»

ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
یزد-ایرنا- مدیر موقوفات باغ تاریخی دولت آباد یزد گفت: بعد از 250 سال وقفه، مراسم گلاب گیری گل محمدی برای تامین گلاب کفشداری حرم رضوی، اواخر هفته جاری انجام و این گلاب ناب به حرم ارسال می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس یکی از موقوفات استان فارس موقوفه عزالملک است که با نیت کمک به اطفال و بیماران نیازمند و تأمین هزینه های ضروری بیمارستان شهید فقیهی و مدرسه ناظمیه شیراز وقف شده است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دلم می گیرد وقتی می بینم بهترین جوانان سرزمین من، به دلایلی که من و شما خوب می دانیم شتابان راهی غربند و غربت و دیگر خاطره ای برای آیندگان این سرزمین برجای نمی گذارند. نسیم ها دل شان از این سرزمین می گیرد و گون ها بسته پا با حسرت به کوچ آن ها می نگرند! کاش این طور نبود و کاش این طور نباشد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۹:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام حیدری جناسمی از اعمال معافیت های ویژه در پرداخت پذیره اولیه موقوفات در شهر ها و روستا های استان مازندران خبر داد.
ایران خبر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۵:۵۲    
از ماجرای فساد چای دبش تا اجاره موقوفات چند صد هکتاری استان قزوین به عروس رئیس سازمان اوقاف!
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اعمال معافیت های ویژه در پرداخت پذیره اولیه موقوفات در شهر ها و روستا های استان خبر داد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۰:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
یادبود دهمین سال درگذشت استاد ابراهیم باستانی پاریزی در بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۴:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه ادارات به حق و حقوق موقوفات پایبند باشند و با وقف همراهی شود تا نیات واقفان محقق شود، گفت: مردم هم حقوق موقوفه ها را بدهند.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: برای سهولت زیارت بارگاه حضرت رضا(ع) سابقا وقف هایی در گذشته صورت گرفته که در زمان خودش پاسخگو بوده اما برای حجم عظیم زائرین چند ده میلیونی امروز می طلبد که موقوفات زائر محور تکرار، تقویت و اضافه شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
زنجان-مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: سرمایه گذاری بخش مسکن در موقوفات استان زنجان 2 هزار میلیارد تومان درآمد به همراه دارد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به اینکه تنها 40 درصد موقوفات استان یزد سنددار است، گفت: در آخرین روز از سال 1402 دو موقوفه بزرگ 86 هکتاری و 90 هکتاری در یزد سنددار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه سنندج با انتقاد شدید از بی توجهی مسئولان به مساجد به ویژه مسجد جامع این شهر که بنای تاریخی و روزگاری محل تحصیل صدها نفر طلبه و ماموستا بوده است، گفت: مشخص نیست درآمد موقوفات شهر سنندج در کجا هزینه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۰:۴۷    
امام جمعه ارومیه گفت: توسعه موقوفات قرآنی در آذربایجان غربی یک ضرورت است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس از آزادسازی 12 زن زندانی جرائم غیرعمد همزمان با عید فطر از محل موقوفات این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۹:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: موقوفات قرآنی از جمله زیباترین وقف ها است و این وقف همزمان با عید سعید فطر در استان احیا شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۳:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام خاموشی با بیان اینکه توانایی ما در سازمان اوقاف بیشتر شده است، گفت: اولویت ما در سازمان اوقاف حفظ موقوفات است که شامل سنددار کردن و کاداست و GIS است و تا پایان سال 1403 اسناد تکمیل کاداست و تک برگی اسناد اوقاف صورت می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۸:۳۵    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: سال گذشته درآمد کلی موقوفات و نذورات امامزادگان و بقاع متبرکه استان به بیش از هزار و 150 میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه قبل 2 برابر افزایش داشت.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: سال گذشته درآمد کلی موقوفات و نذورات امامزادگان و بقاع متبرکه استان به بیش از یک هزار و 150 میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه قبل رشد نزدیک 2 برابری داشت.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۳:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کردستان گفت: در قالب انعقاد تفاهم نامه کمیته امداد استان کردستان با یکی از موقوفات استان کردستان یکهزار نفر از ایتام و محسنین استان صاحب حامی شدند.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره توسعه و ترویج وقف و نذر بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی گفت: پویش مشارکت خانواده شهدا در وقف مشارکتی رواق زیر سطحی حرم مطهر رضوی در حال اجراست.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - نماینده تولیت مسجد سید اصفهان گفت: موقوفات این مسجد تاریخی برای هزینه های سنگین مرمت و برطرف کردن آسیب های ناشی از فرونشست کافی نبوده و تاکنون منبعی برای تامین آن مشخص نشده است.
گلستان ما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با اشاره به خزانه مادری درخت صنوبر هیبریدی در امامزاده روشن آباد گفت: در سال گذشته 30 هزار اصله درخت در امامزاده ها و موقوفات ما غرس شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با اشاره به استفاده از ظرفیت موقوفات در راستای افزایش تولید، کارآفرینی و اشتغال، گفت: در راستای اقدامات انجام شده، درآمد موقوفات در استان، افزایش 100 درصدی داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۹:۳۵    
سنندج_یک هزار نفر از فرزندان ایتام و محسنین در کردستان به مناسبت ماه مبارک رمۻان در قالب تفاهم نامه ای میان کمیته امداد امام خمینی(ره) و یکی از موقوفات شهر سنندج صاحب حامی شدند.
رسا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۳:۳۰    
حجت الاسلام فخرروحانی ضمن تبیین محذورات و موانع موجود بر سر راه ارتقای معیشت طلاب، گفت: طلبه ها با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته اند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۸:۰۷    
زنجان- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: موقوفات حوزه کتاب و قرآن بسیار ناچیز است و باید نسبت به فرهنگ سازی در این حوزه اقدام شود.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۲:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
ژیلبر لازار، ایران شناس نامدار فرانسوی، پس از دیدن “قرآن قدس” آن را پرتو نور جدیدی به روی چگونگی شکل گیری زبان فارسی توصیف کرد. به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دومین چاپ از کتاب “قرآن قدس: ترجمه ای کهن از قرآن” با تصحیح دکتر علی رواقی، استاد نام آشنای زبان و ادبیات فارسی ...
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۴:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ حاج ماموستا اقبال بهمنی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان اقدامات چند ساله اخیر اوقاف در زمینه رشید و شکوفایی موقوفات را قابل تقدیر دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در مازندران عمل به وقف را نیازمند درایت، عقلانیت اجتماعی دانست و گفت: درآمد موقوفات حوزه باید در اختیار حوزه قرار بگیرد و نیات واقفان باید اجرا شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۰۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار هدایت صحیح موقوفات، عدم کم لطفی وراث نسبت به وقف و تشکیل مجمع خیرین استانی مهدویت و قرآنی شد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۴:۱۹    
رضایی پور گفت: ظرفیت گاوداری موقوفات استان لرستان در راستای اقدام عملی در جهت تحقق شعار ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم افزایش یافت.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
زنجان -مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: مجموع درآمد موقوفات و نذورات امامزادگان از 7 میلیارد تومان در سال 98 به بیش از 115 میلیارد تومان در سال گذشته رسید که از رشد 16 برابری در پنج سال حکایت دارد.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۲۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام بخشی پور به طرح قرار دوازدهم اشاره کرد و گفت: راستای اجرای این طرح به مناسبت ماه مبارک رمضان و سال جدید 500 بسته معیشتی از محل موقوفه آب لوله بیرجند بین نیازمندان شناسایی شده توزیع می شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۳:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: مجموع درآمد موقوفات و نذورات امامزادگان از هفت میلیارد تومان در سال 98 به بیش از 115 میلیارد تومان در سال گذشته رسید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۰۵:۴۱    
موقوفات حرم مطهر رضوی را می توان در 2 بخش کلی تقسیم کرد. بخشی از موقوفات که وقف عام است و مورد مصرف آن به صورت عمومی معین شده است و بخش دیگری از موقوفات که با عنوان وقف خاص، بنا به نیت واقف به مصارف خاص اختصاص پیدا می کند.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۲۳:۴۸    
حوزه/ دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ظرفیت بنیادین حوزه بالاست، یعنی ما با یک میراث غنی از حکمت و فقاهت برخورداریم که می توانیم با آن میراث به شبهات پاسخ بدهیم.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۲:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در 11 ماهه سال 1402، 2 میلیون و 210 هزار و 941 جلد سند مالکیت تک برگ صادر شده است و 950 هزار و 526 جلد سند مالکیت دفترچه ای را به سند تک برگ تبدیل کنیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۵:۴۷   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، حسین اخگرپور با تأکید بر اهمیت حفاظت از اراضی در مقابل تصرف سودجویان بیان کرد: در راستای اجرای دستور مقام قضائی طی دو مرحله 40 مورد ساخت وساز غیرمجاز بناهای تجاری، وال پست ها، دیوار در اراضی ناحیه 3 رفع خلاف و آزادسازی شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: سند های بزرگترین موقوفات استان به اداره اوقاف تحویل داده شد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۰۱:۰۲    
آسیانیوز / یزد ؛ حجت الاسلام رضا صادقی در جمع خبرنگاران اظهار امیدواری کرد در صورت خلع ید متولیان موقوفات مسجد جامع وامیرچقماق بهتر می توانیم برای اداره این اماکن تصمیم گیری کرده و درآمد مسجد نیز برای طرح هایی از جمله عفاف و حجاب و برنامه های فرهنگی هزینه شود و در حال حاضر هیچگونه بودجه ای برای این ...
موج   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۲:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور از احیای موقوفه حاج اسماعیل جراح تهرانی جهت احداث داروخانه، پارک علم و فناوری و ساخت مسکن خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس حوزه قضائی ماهان بر اهمیت تقویت واحد حقوقی اداره اوقاف جهت پیگیری امور حقوقی و جلوگیری از تضییع حقوق موقوفات تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به مشارکت این نهاد در اجرای طرح های اقتصادی در موقوفات گفت: در حال حاضر 455 طرح اقتصادی در موقوفات استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی کلنگ زنی شد و یا به بهره برداری رسیده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۴:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان از صدور 477 فقره سند مالکیت برای موقوفات این شهرستان در سال جاری خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۵:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- مدیرکل اوقاف سمنان از کاشت سه هزار اصله نهال در امامزاده ها و موقوفات همزمان با هفته درختکاری در استان خبر داد و گفت: برنامه ریزی برای توسعه فضای سبز اماکن مقدس در دستور کار است.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۴:۳۲    
مشهد/ نماینده ولی فقیه استان احصاء و احیاء موقوفات حوزه را لازم و ضروری دانست و گفت: علما، خطبا و فضلای حوزه از ظرفیت مجالس و منابر ماه مبارک رمضان جهت تشویق و ترغیب خیرین و نیکوکاران برای جذب موقوفات جدید و منابع پایدار استفاده کنند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۰۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
رییس جمعیت هلال احمر ایران درباره وضعیت موقوفات این جمعیت توضیحاتی را ارائه کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسن رحیمی با بیان اینکه وقف قرآنی نیاز امروز جامعه اسلامی است، گفت: یکی از دلایل حضور اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در نمایشگاه قرآن امسال استان آشنایی مردم با خدمات این نهاد به ویژه در بخش قرآنی است.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۰:۰۹    
همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، 700 بسته معیشتی در قالب طرح قرار دوازدهم از محل درآمد موقوفات حضرت قیدار نبی(ع) در بین نیازمندان شهر قیدار توزیع شد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز مهران فاطمی در جلسه شورای وقف استان یزد که با حضور رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد، اظهار کرد: همه ما نسبت به مسئله وقف مسؤلیت داریم بنابراین پیشنهاد می کنم بسته تشویقی برای احیای موقوفات مشخص شود و در قالب لایحه به شورای اسلامی شهر در هر منطقه استان ارسال ...