سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۰۵:۱۳Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موقوفات»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
برچیدن و کشیدن نهال از دل خاک مبحث مبهم و البته نامبارکی است که باید همه مسئولان و متولیان نسبت به آن واکنش نشان داده و با عاملان آن که بیرحمانه با موقوفات مردم رحم نکرده و به حدود آن نیز تجاوز شده، برخورد کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به پیگیری حقوقی وقفیات دارای اختلاف، گفت: اکنون 70 پرونده وقفی دارای اختلاف در نوبت رسیدگی است .
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۹:۱۰    
حوزه/ مسئول موقوفات و منابع پایدار حوزه علمیه فارس از آیین کلنگ زنی 2 طرح عمرانی در جنوب استان فارس خبرداد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۱۸    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: با تبدیل به احسن کردن اراضی وقفی و احیا موقوفات می توانیم 100 هزار میلیارد تومان درآمد ایجاد کرده و به اشتغال، تولید، رفع فقر کمک کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: تعداد 2000 بسته معیشتی از محل موقوفات استان و با مشارکت خیران نیک اندیش در جوار امامزاده سید ابراهیم تبریز تهیه و توزیع شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: تبدیل به احسن یک جای اراضی موقوفه در استان از اقداماتی است که درحال انجام است که در خاکعلی و بیدستان آغاز شده است؛ البته در این حوزه مقاومت های مختلفی وجود دارد و نگاه اوقاف حمایتی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
کتاب نامه های اداری و خصوصی محمدعلی فروغی نوشته محمد افشین وفایی و مهدی فیروزیان توسط بنیاد موقوفات محمود افشار منتشر شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۱:۴۴    
زهرا رمضانی، خبرنگار: وقف سنتی که از دیرباز سهمی بزرگی در پیشرفت جوامع داشته است؛ سنتی که اثراتش برخلاف کارهای خیرخواهانه با فوت واقف نیز ادامه پیدا می کند و بخش های مختلف جامعه از آن منتفع می شوند ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان از ثبت 40 وقف طی امسال در استان خبر داد و گفت: این تعداد وقف جدید بیشتر در حوزه موقوفات انتفاعی و شامل مسجد و حسینیه است.
راه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امورخیریه کهگیلویه و بویراحمد، گفت: با رایزنی ها و پیگیری ها صورت گرفته در سال 1401 عملیات عمرانی پروژه خلیج فارس از سوی بنیاد توسعه موقوفات کشور در زمینی به مساحت 3400 متر مربع ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد از تهیه اطلس جغرافیایی امامزادگان و موقوفات استان سخن به میان آورد و گفت: از تعداد 225 امامزاده ثبت شده در سامانه جامع موقوفات کشور، 223 امامزاده اطلس جغرافیایی آنها به پایان رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان اسکو از عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه در اداره موقوفات این شهرستان انتقاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف استان قم گفت: تمام ظرفیت های اوقاف و بقاع متبرکه استان در قالب مراکز اسکان، مواکب و موقوفات مرتبط، برای میزبانی شایسته از زائران در نیمه شعبان امسال بکار گرفته شده است.
فرمانداری لنجان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۲    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان در اواسط اسفندماه 1401 با سفر حجت الاسلام هادی صادقی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور به لنجان جلسه ای با حضور حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان ، خوشنویس رئیس دادگستری شهرستان ، میرشفیعی دادستان ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: تا 6 سال آینده طبق قرارداد با یک شرکت دانش بنیان 600 هزار اصله نهال هیبریدی در جوار یکی از امامزادگان تولید و به نفع موقوفات استفاده می شود.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با اشاره به اجرای طرح های دانش بنیان گفت: تا سال ششم در نهالستان پایه مادری صنوبر 600 هزار اصله نهال به نفع موقوفات تولید می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی از استان های پیشتاز در امر نصب امین موقوفات بوده و این روند را ادامه خواهد داد تا این حرکت مهم باعث ارتقای سطح کیفی موقوفات و خدمت رسانی به مردم استان شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی نخستین همایش روسای ادارات، هیات امناء و امین موقوفات شمالغرب کشور به میزبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی یکشنبه 14 اسفندماه در تبریز برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۱۰    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: تهیه اطلس موقوفات از برنامه های مهم این اداره کل در زمینه شناسایی مشکلات مردم در شهرها و روستاهای موقوفه است که تاکنون مشکل 200 روستای موقوفه این استان تعیین تکلیف شده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام حیدری جناسمی گفت: هزار بسته معیشتی به مناسبت سالروز میلاد باسعادت حضرت مهدی موعود (عج) و در راستای اجرای طرح قرار دوازدهم از محل موقوفات مازندران بین نیازمندان استان توزیع می شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۴    
در آستانه نیمه شعبان، سالروز ولادت با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت ولیعصر(عج)، طرح قرار دوازدهم از محل درآمد موقوفات قیدار نبی به تعداد 700 بسته معیشتی در بین نیازمندان خدابنده اجرا می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: 196 پرونده وقفی در محاکم قضایی استان از سال گذشته تاکنون باز بوده که 104 رأی به نفع موقوفات صادر شده است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حیدری گفت: استان مازندران، سومین استان در کشور از لحاظ تعداد موقوفات است که بیش از 15 هزار موقوفه دارد و از لحاظ رقبات، اولین استان کشور است که بیش از 214 هزار رقبه در این استان وجود دارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۵:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: تاکنون 14 هزار و 400 بسته معیشتی به ارزش هشت میلیارد تومان بین نیازمندان با کمک یاوران مهدوی و با استفاده از ظرفیت خیرین، موقوفات دارای نیات منطبق و نذورات بقاع متبرکه در نقاط مختلف گیلان توزیع شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به لزوم ثبت سالانه 100 موقوفه جدید در این استان گفت: سنددار کردن موقوفات یک الزام قانونی و شرعی است و باید پیگیری شود.
رشت | جلسه مجمع خیرین خواهر استان گیلان در راستای تبیین، بررسی و شناسایی موقوفات و جذب منابع پایدار مرکز خدمات استان برگزار گردید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - مدیرکل سازمان ثبت اسناد و املاک استان اصفهان گفت: 57 درصد موقوفات استان اصفهان سند دار شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - معاون حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به لزوم ثبت اسناد در سامانه جامع موقوفات، از موفقیت 67 درصدی این سازمان در تحقق برش استانی خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
به گفته موسوی، در راستای اجرای طرح قرار دوازدهم و در اسفندماه سال جاری، 1500 بسته معیشتی از محل درآمد موقوفات با نیات مساعدت به نیازمندان به خانواده های کم درآمد زنجان اهداء شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- استاندار گلستان با بیان این که تلاش ما جلب حمایت مادی و معنوی مردم در حوزه میراث فرهنگی است، گفت: 50 درصد بافت تاریخی گرگان در حوزه موقوفات قرار دارد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مرآه البحرین، دو خبر در عرض یک هفته مبنی بر تصرف موقوفات شیعیان توسط رژیم آل خلیفه منتشر شد. اولی تصرف یک موقوفه متعلق به مسجد شیخ صالح در توبلی و دوم ملی شدن زمین بزرگی بود که در آن بیمارستانی با قرارداد اجاره کم با اداره اوقاف جعفری (شیعیان) ساخته شده بود .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه از مسئولان دادگستری استان مرکزی خواست رسیدگی به نامه ها و درخواست های مردمی واصل شده در جریان سفر هیئت عالی قضایی به این استان را در اسرع وقت انجام دهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۹:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رئیس قوه قضاییه خطاب به مسوولان استان مرکزی گفت: درباره موضوعاتی از قبیل ناهنجاری های اجتماعی، مواد مخدر، بدحجابی، مشکلات محیط زیستی، موقوفات و .. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۱:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
با تصویب نمایندگان شرایط اعمال معافیت یا نرخ صفر مالیاتی مالیات از کمک ها و هدایای دریافتی نقدی و غیرنقدی موسسات خیریه و عامل المنفعه به ثبت رسیده موقوفات عام که طبق موازین شرعی به مصرف اموری از قبیل تبلیغات، تحقیقات و .. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۰:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس بیمارستان امام رضا(ع) در نشست خبری هشت پروژه آموزشی و درمانی اجرا شده توسط آستان قدس رضوی در بیمارستان امام رضا(ع) ، اظهار کرد: بیمارستان امام رضا(ع) با سبقه ای طولانی جزو موقوفات ارزشمند آستان قدس رضوی در حوزه سلامت و درمان است و به لحاظ ظرفیت تخت بیمارستانی ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۵    
مرادی خواستار تدوین و تصویب اطلس قرآنی گیلان شد و گفت: شناسایی و احیای موقوفات قرآنی از ضعف های جدی ما است که در این حوزه برنامه ها و راهکارهایی تدوین شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۳:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم یزد در مجلس گفت: متولی وقف شاید بخشی خصوصی باشد، ولی مسئولیت آن بر عهده اوقاف است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: تعداد موقوفات ثبت شده استان تا کنون بیش از پنج هزار و 500 موقوفه شامل مسجد، مدرسه، خانه عالم، قبرستان و غسالخانه است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: تعداد موقوفات ثبت شده این استان تا کنون بیش از پنج هزار و 500 موقوفه شامل مسجد، مدرسه، خانه عالم، قبرستان و غسالخانه است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- امروز جمعه (پنجم اسفندماه) همزمان با سوم شعبان و ولادت امام حسین(ع) آیین بهره برداری از پروژه های بیمارستان امام رضا (ع) با حضور معاونت درمان وزارت بهداشت، تولیت آستان قدس رضوی، ریاست و معاونت های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
هشت طرح عمرانی و بیمارستانی با اعتبار 940 میلیارد ریال همزمان با سالروز میلاد امام حسین(ع) امروز طی مراسمی با حضور مسوولان کشوری در بیمارستان امام رضا(ع) از موقوفات آستان قدس رضوی به بهره برداری رسید.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
محرومیت شیعیان بحرین از اداره موقوفات خود در برنامه ابنا الدیرة شبکه العالم بررسی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، تلاش رژیم آل خلیفه برای نفوذ و کنترل موقوفات شیعیان و خطر از بین رفتن برخی از آنان موضوع این برنامه از ابنا الدیرة است که با حضور شیخ حسین حداد از مخالفین رژیم بحرین واکاوی ...
سینما پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۸:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
سینماپرس: رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مسئله فلسطین با مقاومت حل خواهد شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران دستگیر همه مظلومان جهان خواهد بود و عزت مسلمین را عزت خود می داند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام خیاط گفت: احصا و احیای موقوفات حوزه علمیه که برخی از بین رفته است از جمله دغدغه هایی است که باید با تمام ظرفیت پیگیری شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۱:۲۸    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با بیان اینکه 34 درصد موقوفات خراسان شمالی درآمدزاست، از افزایش 70درصدی درآمد موقوفات خراسان شمالی طی امسال خبر داد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۳۳    
مدیر حوزه علمیه خراسان انتظار خود را از حجت الاسلام رستمیانی در زمینه ارتقای مدارس، تعامل کارآمد و اثربخش با نهادها، تکریم علمای بلاد و ارتباط مستمر با آنها و احیا و گسترش موقوفات حوزه علمیه خراسان جنوبی عنوان کرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۴:۵۱    
حجت الاسلام مجیدی گفت: پنج محموله از محل کمک های خیرین موقوفات استان قزوین به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون ریال به مناطق زلزله زده شهرستان خوی ارسال شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: 5 محموله اهدایی موقوفات استان به مناطق زلزله زده شهرستان خوی ارسال شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه وبویراحمد از ثبت یک هزار و 494 اماکن مذهبی شامل مسجد، بقعه متبرکه، حسینیه، فاطمیه، زینبیه، دارالقرآن و مهدیه خبر داد.