پنجشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۲:۲۵Feb 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد دانشگاه»

دیار آفتاب   ۲۳ دقیقه پیش    
استاد دانشگاه و حوزه شهرستان ساوه آحاد مردم را به مشارکت در انتخابات روز جمعه 11 اسفندماه 1402 دعوت کرد.
بسیج   ۳۱ دقیقه پیش    
به گزارش خبرگزاری بسیج، به همت دفتر بسیج دانشجویی شهرستان زرند، کوهبنان و راور، نشست تحلیلی بصیرتی انتخاباتی با شرکت جمعی از دانشجویان دانشگاه های زرند با سخنرانی دکتر باقریان استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل سیاسی در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان زرند برگزار شد.
بسیج   ۳۱ دقیقه پیش    
به گزارش خبرگزاری بسیج، به همت حوزه بسیج دانشجویی و نهاد رهبری مجتمع آموزش عالی بم، کرسی آزاد اندیشی با موضوع انتخابات و جریان شناسی سیاسی با سخنرانی دکتر نوروز پور استاد دانشگاه صنعتی شریف، در مجتمع آموزش عالی شهرستان بم برگزار شد.
بیش از 15 هزار نفر از اساتید دانشگاه ها ضمن اعلام حضور فعال در انتخابات از آحاد مردم و رای اولی ها برای حضور گرم در پای صندوق های رای دعوت کردند.
ایکنا   ۲ ساعت پیش    
استاد دانشگاه و پژهشگر تاریخ، عرفان و فلسفه به تشریح دیدگاه 3 فقیه، محدث و عارف متاخر یعنی مرحوم شیخ عباس قمی، آقابزرگ تهرانی و سیدصدرالدین صدر درباره ابن عربی و مطالب وی درباره امام زمان(عج) پرداخت.
وزارت آموزش و پرورش   ۳ ساعت پیش    
استاد دانشگاه ناگویا ژاپن و پژوهشگر برجسته درس پژوهی با بیان اینکه مدرسه باید محل قرار و تحرک اجتماعی باشد، اظهار کرد: کمک گرفتن از بچه ها و تلاش برای حذف رقابت های ناسالم به ویژه در دوره متوسطه باید مورد توجه قرار گیرد ...
دیار آفتاب   ۵ ساعت پیش    
استاد دانشگاه گفت: انتخابات تجلی حضور مردم در عرصه سیاسی است یعنی مردم حاکمان اصلی این کشور هستند و مردم از طریق انتخابات حکومت را انتخاب می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران قانون گذاری و نظارت را دو وظیفه اصلی مجلس توصیف کرد و گفت: حذف کنکور، واگذاری پذیرش به دانشگاه های بزرگ، ماموریت گرایی زیر نظام ها، یکپارچگی آموزش کشور ...
شهر بیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۲:۵۷    
سیده فاطمه هاشمی، حقوقدان و استاد دانشگاه با ابراز تأسف از تصویب قوانین ناپخته در مجلس شورای اسلامی، گفت: متأسفانه مجلس با کمبود جدی حقوقدانان خبره روبه روست و به همین دلیل در سالیان اخیر تورم قوانین داشتیم ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۲:۳۰    
استاد دانشگاه ضمن اشاره به اینکه تنها دلیلی که مانع تصدی منصب مرجعیت برای زنان است مذاق شارع است، تصریح کرد: در میان مراجع کنونی آیت الله فیاض معتقد است زن می تواند رئیس جمهور، قاضی و مرجع تقلید شود.
حداد عادل گفت: مجلس دوازدهم ادامه دهنده راه مجلس یازدهم با توانایی بیشتر خواهد بود. 30 نفری که در این همایش حضور دارند، استاد دانشگاه هستند و تحصیلات عالیه دارند، در این لیست جوانگرایی رعایت شده است. ...
گلستان ما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه و تحلیل گر سیاسی استان گلستان گفت: برای تاثیرگذاری نخبگان باید از روش تبیین استفاده شود تا بتوان از این افراد و تاثیرگذاری آنها برای حضور حداکثری در انتخابات استفاده کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
لارستان- ایرنا- این روزها تب انتخاباتی میان مردم داغ است و سوال چرا رأی دهیم؟ به یکی از بحث های انتخاباتی جمع های دوستانه و خانوادگی تبدیل شده است. این سوال را از دو چهره دانشگاهی در لارستان پرسیدیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه سرانه مقالات 3.5 درصد در پایگاه استنادی ISA است، گفت: دانشگاه علم و صنعت دارای تعداد 75 استاد یک و دو درصد برتر جهان است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۷    
در روزهای گذشته اخباری منتشر شد که علی طیب نیا، وزیر اسبق اقتصاد و استاد دانشگاه تهران برای حضور در تیم اقتصادی دولت رئیسی شروطی از جمله تصویب FATF را مطرح کرده است.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۳۲    
کتاب مدل سکولار شدن غرب در مورد عوامل، سیرها و نشانه هایی که سکولار شدن در غرب را شرح می دهند، صحبت کرده و سعی در روشن کردن مسئله سکولاریسم غربی دارد. این کتاب گزارشی روشن از عقاید جامعه شناسان مدرن بوده و سعی در توضیح آن ها دارد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه آزاد ضمن اشاره به اینکه 350 آیه از قرآن به طور خاص به مسائل زنان اختصاص دارد، توضیح داد که با توجه به پنج اصل می توان ضمن حفظ مبانی به چالش ها و سوالاتی که درباره حقوق زنان در قرآن مطرح است، پاسخ داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
پروفسور ساروخانی، استاد دانشگاه تهران در همایش سواد رسانه ای گفت: رسانه مطلوب رسانه ای است که بتواند هوشیار باشد، ما رسانه ای را قبول می کنیم که با دنیا آمیزش داشته باشد و از جدیدترین تکنولوژی ها برخوردار باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
اصغر پرتویی دانشیار گروه علوم سیاسی دانشگاه آزاد زنجان گفت وگویی را در خصوص اهمیت شرکت در انتخابات و همینطور راهکارهایی را برای افزایش مشارکت ارائه کرد.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رکنا:عبدالمجید شیخی استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: 50هزار میلیارد تومان در سال گذشته هزینه سیل دادیم و همین آبها می توانست به میزان 100 هزار میلیارد تومان منافع اقتصادی در کشاورزی و آبیاری باغات برای کشور سود آوری داشته باشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۸:۱۴    
استاد دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به روایات مهدویت بیان کرد: درباره شرایط و علائم ظهور باید گفت که تاکید بر علائم سبب شده است تا برخی در انطباق آن با دوران خود دچار خطا شوند و خود و برخی از افراد دیگر را منحرف کنند. کسانی مانند سیدبن طاووس و مجلسی دچار این اشتباه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۰:۱۰    
استاد دانشگاه و فعال حوزه زنان و خانواده گفت: از همه مردم کشورمان بویژه بانوان دعوت می کنم در انتخابات سرنوشت ساز یازدهم اسفند شرکت کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
خانم روله الصیداوی، استاد دانشگاه و مسئول بخش سلامت روانی دانشگاه بین المللی الحکمه در دمشق بر اهمیت و تأثیر سبک زندگی قرآنی و کانون گرم خانواده در مصونیت بخشیدن به نوجوانان در مقابله با آسیب و ناهنجاری های اجتماعی تأکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۸:۱۵    
تهران- ایرنا- نشان ویژه استاد ممتازی برای نخستین بار در دانشگاه تهران طی مراسمی با حضور وزیر علوم و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به هشت استاد ممتاز این دانشگاه اعطا شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۶:۵۸    
استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت جایگاه زنان در ساختن جامعه ای پویا و موفق گفت: در طول تاریخ از زمان پیامبر تا کنون شاهد حضورتاثیرگذار زنان در عرصه های مختلف هستیم و امروز دشمن با وقوف بر این موضوع به دنبال ضربه زدن به اسلام و نظام است.
دیده بان علم ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۶:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
نشان ویژه استاد ممتازی طی مراسمی با حضور وزیر علوم و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بر سینه هشت استاد ممتاز دانشگاه تهران اعطا شد. به گزارش دیده بان علم ایران غلامعلی افروز از دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، علی اکبر موسوی موحدی و علی اکبر صبوری از مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۶:۲۲    
محمدرحیم عیوضی/ استاد دانشگاه و پژوهشگر اساسا آینده پژوهی افراد را متوجه آن چه که در آینده در شرف وقوع است، می کند و می کوشد به امیدها و آرزوهای انسان جامه عمل بپوشاند. درواقع دغدغه انسان جهانی است که در سایه امنیت ، آرامش و صلح برقرار باشد که همان کلیدواژه های اصلی این مقاله است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اعضای هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان هیئت علمی برتر در همکاری جامعه و صنعت انتخاب شدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نوشهر- موسوی میرکلایی، استاد دانشگاه در مازندران گسترش واردت کلان چوب برای تامین نیازهای چوبی صنایع از جمله مبلمان سازی را سبب ایجاد ثروت در استان بیان کرد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۰۲    
استاد دانشگاه اصفهان گفت: آینده کشور، دانشگاه، مدرسه، فرزندم برایم اهمیت دارد و انتخاب درست در این انتخابات باعث می شود زندگی خوبی داشته باشیم.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
امیرمحمود حریرچی، استاد دانشگاه و جامعه شناس در گفت وگو با هم میهن درباره فضای مشارکت جامعه در انتخابات مجلس دوازدهم، نقش احزاب و تأثیر عملکرد نمایندگان در مشارکت مردم در انتخابات توضیحاتی داده است که در ادامه می خوانید:
پایگاه خبری نسیم سرخس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۹:۵۳    
مصطفی ربانی، استاد دانشگاه و مدرس صنعت شهرستان سرخس از مردم شریف این شهرستان برای حضور حداکثری در انتخابات 11 اسفندماه دعوت کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۷:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران و تحلیلگر مسایل سیاسی گفت: یک نماینده شایسته باید مطابق تخصصش و بر اساس ساختار مجلس، آسیب شناسی کند و برای رفع آسیب ها راه حل ارایه بدهد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۴:۲۳    
هفدهمین قسمت از مجله تصویری قاف دوشنبه هفتم اسفندماه در فضای مجازی منتشر شد. اکبر نبوی اجرا و سردبیری این برنامه را برعهده دارد و پرویز امینی، استاد دانشگاه میهمان این قسمت از مجله تصویری قاف بود.
دانشگاه تهران از سال 1386 برنامه اعطای نشان استاد ممتاز را آغاز کرد و پس از دانشگاه تهران، این برنامه در برخی دیگر از دانشگاه های کشور نیز اجرا شد. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ به نقل از فارس ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۱:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نشان ویژه استاد ممتازی برای نخستین بار در دانشگاه تهران طی مراسمی با حضور وزیر علوم و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به هشت استاد ممتاز این دانشگاه اعطا شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: یک استاد دانشگاه با اشاره به مصوبه مجلس برای کاهش تخصیص ارز ترجیحی به کالاهای اساسی در جریان بررسی بودجه سال آینده گفت: مواد اولیه در بخش تولید معمولا به عنوان کالای اساسی به حساب می آید و این کاهش نرخ ارز باعث افزایش هزینه های تولید و محصول نهایی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۸:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: هنوز هم معتقدم نباید با صندوق رأی قهر کرد، برای اینکه معتقد هستم باید از فرصت ها استفاده کرد تا بتوانیم تکثر سیاسی را بالا ببریم.
سیتنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۷:۴۷    
وزارت دادگستری آمریکا از انتصاب یک استاد دانشگاه پرینستون به عنوان اولین مدیر ارشد هوش مصنوعی این نهاد دولتی خبر داد تا به سیاست گذاری در زمینه هوش مصنوعی و امنیت سایبری کمک کند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۷:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه و روانشناس ورزشی به دلایل افزایش پرخاشگری در فوتبال ایران پرداخت و کنترل مسایل روانی بازیکنان را از مولفه های مهم برای دستیابی به موفقیت عنوان کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، دکتر محمد شکوهی یکتا، استاد دانشگاه استنفورد و دانشمند ارشد مایکروسافت سخنران و مدرس این رویداد خواهد بود. به نقل از پارک فناوری پردیس، رویداد کاربرد هوش مصنوعی در صنعت روز سه شنبه ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۱۷    
خراسان رضوی- استاد دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه گفت: ضرب المثل های دهخدا در امثال و حکم، صیقل یافته و تراش خورده و در نهایت ایجاز هستند و از طرفی ایجاز گوهر خرد است و این کلمات و واژگان در عین خلاصه گویی و ایجاز اعجازگونه سراسر خرد و پند و اندرز برای ایرانیان و جهانیان هستند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دکتر حکمت الله ملاصالحی، استاد دانشگاه در روزنامه اعتماد نوشت: ما که هستیم؟ برآمده و به جای مانده از نسل های سپسین نیاکان غارنشین وشکارگران روزگاران پارینه سنگی و یا روستانشینان هزاره های نوسنگی که از هزاره های پیش از تاریخ به علت ها ودلیل های بسیار ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: حضور در انتخابات پشتوانه ایران قوی و از بعد دیپلماسی نیز برای کشور مفید است. هر دانشجو، استاد و کارمند دانشگاه در این کارزار به عنوان یک تریبون عمل کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی کارگاه درس پژوهی سرگروه های آموزش ابتدائی و متوسطه استان آذربایجان شرقی با حضور پروفسور محمدرضا سرکار آرانی، استاد دانشگاه ناگویا ژاپن در محل تالار معلم تبریز برگزار و پژوهشگر برجسته حوزه درس پژوهی در این کارگاه علمی از یک قرن تقلا برای بهسازی آموزشی گفت.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه و تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: همه با حضور جدی و پرشور خود در انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، باید در حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران کوشا باشیم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۲۲    
فاطمه عزیز خانی، دکترای اقتصاد و استاد دانشگاه با کد انتخاباتی 6138 از لیست جبهه متحد مستقلین انقلابی ایران اسلامی (شبکه سامان) با محوریت حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی، داوطلب مجلس شورای اسلامی در حوزه تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات.
جماران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد نوشت: بنابر اعلام لیست نهایی کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم، ایرج ملکی از حوزه انتخابیه کرمانشاه وارد گود رقابت شده است؛ یعنی درست در حوزه ای که حشمت الله فلاحت پیشه نماینده چند دوره مجلس و استاد دانشگاه و کارشناس حوزه سیاسی و سیاست خارجی در آن ردصلاحیت شده است!
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از بهداشت نیوز، دکتر داود عطاران فوق تخصص بیماری های ریوی و استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بیماری های مزمن انسدادی ریوی یکی از شایع ترین بیماری های تنفسی است و سومین علت مرگ و میر در جهان به شمار می رود افزود ...