یکشنبه ۱۰ مردادساعت ۰۶:۰۰Aug 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد دانشگاه»

استاد دانشگاه فرهنگیان قم گفت: لازمه رشد آموزش و پرورش، به کارگیری نیروهای مجرب و متخصص است و آموزش و پرورش باید عاری از نگاه سیاسی باشد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۱۱    
استاد دانشگاه باقرالعلوم(ع) تأکید کرد: چه کسی گفته که فلسفه فقط [منحصر در] یقینیات مشهور است؟ کدام یقین بالاتر از قول پیامبر است که به عالم بالا متصل است؛ البته اگر ما وجود نبی را نتوانیم اثبات عقلی کنیم، حرف مخالفان درست است، ولی اگر نبوت اثبات شد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه معتقد است: روابط ما با چین، تحت تاثیر روابط چین با عربستان قرار گرفته و هرچه عربستان روابط تجاری اش را گسترش دهد بر روابط ما با چین تاثیرگذار است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه اظهار داشت: آمریکا و اروپا نگران هستند که ما روابط خوبی با چین برقرار کنیم.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نباید اکنون در یک تصمیم گیری عجولانه دست به اخراج 140 عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور و یا تبدیل وضعیت آنان زد.
پژوهشکده فضای مجازی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
کتاب درآمدی بر علوم اجتماعی محاسباتی به نویسندگی متیو سالگانیک، استاد دانشگاه پرینستون، با ترجمه عبدالحسین کلانتری، محمد حسین قطبی و ابراهیم دهنوی از سوی نشر سروش منتشر شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه شیراز گفت: دولتمردان سیزدهم در گام نخست، می بایست به شناسایی و ارزیابی چالش ها و مشکلات کشور بپردازند و با بهره گرفتن از نظر اکثریت نخبگان، اقدام به برطرف شدن این مشکلات کنند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۲۱    
کارگاه آموزش شعر زیرنظر استاد ملکی شاعر، کارشناس ارشد ادبیات و استاد دانشگاه با استقبال شاعران برگزار شد.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به مناسبت عیدالله الاکبر، عید سعید غدیر خم دوره ی آموزشی فروغ غدیر با حضور دکتر ناصر سودانی استاد دانشگاه به صورت مجازی با استقبال بی نظیر کارکنان فولاد خوزستان برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محمود صادقی نماینده مجلس دهم و استاد دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به مشکلات مردم خوزستان گفت: اعتراضات مردم خوزستان به حق و بر اساس اصل 27 قانون اساسی است. بنابراین مسئولان حرف مردم را شنیده و هر چه سریع تر چاره ای بیاندیشند؛ البته چاره ای واقعی و نه به شکل اقدامات نمایشی.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عالم و آدم داد می زنند که طرح ارایه شده (طرح صیانت)، ده ها مشکل دارد، آن وقت بدون توجه به نظرات کارشناسی، مخالفت مردم و پیامد های احتمالی، در مکانیزم و کانالی نسبتا از پیش تعریف شده، برای تصویب قرار می گیرد ...
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
دنیای معدن -به مناسبت عیدالله الاکبر، عید سعید غدیر خم دوره ی آموزشی فروغ غدیر با حضور دکتر ناصر سودانی استاد دانشگاه به صورت مجازی با استقبال بی نظیر کارکنان فولاد خوزستان برگزار شد.
الف   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۹:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: روحانی قائل به این بود که ما چاره ای جز ارتباط با آمریکا نداریم و باید منت بکشیم و خواهش بکنیم از آمریکا که ما را بپذیرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۹:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره اخراج چند تن از اساتید دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه برای اینکه این افراد را از کار بیکار نکند، پیشنهادش این بود که آن ها از هیات علمی به کارمند تبدیل شوند تا در این وضعیت اقتصادی فردی بیکار نشود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۱:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - استاد دانشگاه و مدرس حوزه گفت : ولایت نوعی مدیریت جهادی، مردمی و از خود گذشتگی است که قانون را به سود مردم اجرا و از سو استفاده جلوگیری می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مجید رضائیان استاد دانشگاه بر این باور است که در فضای مجازی خیلی چیزها از فضای واقعی سرچشمه می گیرد. ما چیزی داریم که نظریه بسیاری از جامعه شناسان در دنیا و ایران بوده که آن هم بحث سرمایه اجتماعی برمبنای اعتماد است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه در مازندران نسبت به فرونشست ساختمان چند طبقه درمناطق ساحلی مازندران هشدار داد..
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه آمریکایی با بررسی و تحلیل آمارهای مربوط به روزنامه نیویورک تایمز به این نتیجه رسیده است که کتاب های نوشته شده توسط نویسندگان مرد بیشتر توسط مردان خوانده می شود.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
محمدعلی زلفی گل، استاد دانشگاه و رئیس اسلق دانشگاه بوعلی سینا در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، اظهار کرد:فضاهای مجازی هم مثل فضاهای حقیقی در جامعه یک واقعیت هستند و باید آن را بپذیریم. وی افزود: محدود کردن فضای مجازی شدنی نیست اما مثل فضای حقیقی باید قانونمدار و قانونمند شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
یک جامعه شناس و استاد دانشگاه گفت: خانواده هایی که دختر و پسر، هر کدام از شهر های متفاوت با هم ازدواج می کنند بر تمامی مناسبات اجتماعی تأثیر گذارند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۹:۲۱    
نجفی علمدار استاد دانشگاه تربیت مدرس ، اعظمی دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس، بازرگان مشاور رئیس نظام صنفی کشاورزی ایران، انصاری متخصص کشاورزی و پژوهشگر اقتصادی با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی نقش و جایگاه وزارت جهاد کشاورزی در توسعه اقتصاد پرداختند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۱:۴۷    
مریم احمدی استاد دانشگاه و یکی از طراحان لباس می گوید: یک مزون لباس در شمال شهر تهران لباس زنان المپیکی ها را طراحی کرده است
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۲:۵۵   + ۳۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: یک کارشناس منابع طبیعی از خشک شدن رودخانه چالوس خبر داد و گفت: سدهای انحرافی انتقال آب برای کشاورزی باعث مرگ یکی از خروشان ترین رودخانه های کشور شده اند. ...
پرسش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۱:۳۱    
کاربران شبکه توییتراز استاد دانشگاه تا فعال سیاسی و از روزنامه نگار تا فعالان مدنی و حقوقی و صاجبان کسب و کار اینترنتی روز چهارشنبه و بعد از اعلام تصویب این طرح در کمیسیون فرهنگی، در اقدامی یکباره ، یکپارچه ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۰:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا: میترا گلچین، مدرس زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. بهادر باقری، معاون گسترش زبان فارسی و ایران شناسی در دانشگاه ها و مراکز علمی خارج از کشور در وزارت علوم و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی با اعلام این خبر نوشته است: گلچین کرونا امروز دکتر میترا گلچین، دوست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۹:۵۸    
یک استاد دانشگاه با بیان اینکه برجسته بودن شکست های دولت در این هشت سال وجه تمایز دیدار امروز رهبری با دولت های سابق است، گفت: شخص آقای روحانی و دولت ایشان هیچ وقت تلاشی برای اصلاح رویکردشان نداشتند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۹:۴۰    
ابراهیم متقی، استاد دانشگاه تهران طی نشستی گفت: این ذهنیت در دولتی ها وجود داشت که آمریکا نقش قاضی را دارد و باید به آنان اعتماد داشته باشند و به قدرت سازی توجه نداشتند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۸:۱۱    
محسن ردادی جامعه شناس و استاد دانشگاه در یادداشتی شفاهی درباره آخرین دیدار رهبر انقلاب با دولت دوازدهم گفت: فرمایشات امروز رهبری یک خداحافظی محترمانه با دولتی بود که پیروزی و نتیجه دندان گیر و چشم گیری به دست نیاورد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه و دکترای علوم و معارف نهج البلاغه با بیان اینکه غدیر نماد شایسته سالاری است، گفت: با مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم با تکیه بر منش غدیری و مفاهیم کاربردی نهج البلاغه قابل حل است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۳۰    
استاد دانشگاه تهران گفت: حرف شیعه این است که امت با قرآن به تنهایی راه به جایی نمی برد؛ امروز داعش با تمسک به قرآن ناموس مسلمین را مورد آزار و کشتار قرار می دهد و خون دیگر مسلمین را مباح می داند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اوراسیا ریویو، در این گزارش نوشته “مفسر راشد” استاد دانشگاه بخش روابط بین الملل دانشگاه داکا بنگلادش آمده است: هفته گذشته وزارت امور خارجه آمریکا گزارشی سالیانه درباره “جلوگیری از نسل کشی” را منتشر کرد ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
برنامه ما مردم (We The People) شبکه پرس تی وی به بررسی رابطه شیوع ویروس کرونا و افزایش مصرف الکل و مواد مخدر در آمریکا می پردازد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه این هفته ما مردم در گفت و گو با ویلیام بلک، جرم شناس و استاد دانشگاه میسوری و دبرا فورهولدن ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، مسعود درخشان در نشست سیاست های اقتصادی پیشنهادی به دولت سیزدهم از نگاه اقتصاد اسلامی ، به ضرورت مشخص شدن سیاست های راهبردی در دولت سیزدهم پرداخت. مهمترین بخش از اظهارات وی را در ادامه می خوانید: ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا : شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون آمریکا با بیان اینکه روند جدیدی در مناسبات میان کشورهای کلیدی منطقه خاورمیانه ایجاد نشده است، تاکید کرد: چشم انداز خاورمیانه بیشتر از آنکه به سوی ائتلاف ها باشد، بیشتر به طرف گسل و شکاف است ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
برنامه گفتگوی سیاسی رادیو گفت وگو با موضوع تبیین و بررسی ضرورت برخورد با جریان نفوذ و نفاق، از تنگه مرصاد تاکنون و با حضور دکتر عباسعلی فرزندی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی به روی آنتن رفت. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۷:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ فارس نوشت: صدیقه رفیعی طباطبایی در پاسخ به این پرسش که علائم بالینی کرونای دلتا در کودکان و نوجوانان چگونه است؟ ، بیان داشت: اولین بار در اکتبر 2020 در کرونای دلتا در هند دیده شد؛ این ویروس جزء جهش یافته ای است که قدرت آن از لحاظ شدت و سرایت بیشتر است. ...
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۷:۰۸    
یک استاد دانشگاه گفت: ازدواج؛ یکی از مسائل مهم اجتماعی است که برخی از کارشناسان، مشکلات اقتصادی و فرهنگی را از موانع مهم آن برشمرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۳۲    
یک استاد دانشگاه در نشست بررسی نظام روابط فرهنگی بین الملل در ایران، درباره عملکرد سازمان فرهنگ و ارتاطات اسلامی گفت: با رویکرد انفعالی، محدودیت عملکردی و اثربخشی ناچیز سازمان فرهنگ و ارتباطات مواجهیم.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه روحانی معتقد است درد از آمریکاست درمان هم از او،افزود: ذهنیت دولت روحانی این است که تا زمانی که با غرب در چالش باشیم دچار مشکل می شویم.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
استاد دانشگاه ادیان و مذاهب قم، ضمن انتقاد از اخلاقی جلوه دادن مسئله گیاه خواری در جامعه امروز ایران بیان کرد: خوانش گیاه خواری در ایران با رویکرد اخلاقی با آنچه در غرب رخ می دهد متفاوت است، دلیلش هم آدم هایی است که به این پدیده روی می آورند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۱۹   + ۲۶ سایت دیگر  
سلامت نیوز :رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید 19 با اشاره به اینکه میزان آنتی بادی به سطح ایمنی بدن و مواجهه با انواع جدید ویروس بستگی دارد گفت: وجود آنتی بادی مقاوم در برابر ویروس کرونا در بدن بین 1 تا 6 ماه متغیر است. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۲۵    
استاد دانشگاه قرآن و حدیث با تأکید بر اینکه غدیر روز تعیین حجت الهی، امام و ولی مردم است نه صرفاً زمامدار و حاکم آینده، گفت: تقلیل دادن غدیر به حکمرانی و زمامداری آینده جفا در حق آن است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: حل مشکل تورم به سادگی محتمل نیست و برای انجام این کار در وهله اول باید مسئله تحریم ها و FATF برطرف شود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
برنامه گفتگوی سیاسی رادیو گفت وگو با موضوع تبیین و بررسی ضرورت برخورد با جریان نفوذ و نفاق، از تنگه مرصاد تاکنون و با حضور دکتر ایرج فرخنده پور، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی به روی آنتن رفت. ...
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس حامی دولت معتقد است رویکرد دولت روحانی به گسترش فقر منتهی شد و دولت جدید باید این روند را متوقف کند. حسین راغفر استاد دانشگاه الزهرا (س) در گفت وگو با فرارو اظهار داشت: گزارش اخیر مرکز آمار نشان می دهد که هزینه های یک خانوار طی سال 99 به نسبت سال 98، 31 درصد افزایش پیدا کرده ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۳۷    
استاد دانشگاه تهران گفت: متاسفانه مشکل کنونی این است که گاهی به بهانه پاسخ به شبهات، شبهات جدیدی تولید می کنیم، چون هنوز واقف به اعتقادات نشده ایم و در عین حال می خواهیم مکاتب و افکار دیگر را نقد کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - استاد دانشگاه آزاد اسلامی جویبار گفت: دولت سیزدهم برای اینکه بتواند به کارآمدی لازم برسد می بایست به مقوله شایسته سالاری اهمیت بدهد و نگذارد سهم خواهی های سیاسی و جناحی بر این روند تاثیر بگذارد .
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۳۰    
به گزارش خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی ، مقاله دکتر مختار انصاری عضو هیات علمی گروه عمراندانشگاه بزرگ مهر قائنات ، با عنوان " Interaction of magnetic water and polypropylene fiber on fresh and hardened properties of concrete " در نشریه " steel and composite structures " با اعتبار " JCR-Q1 ...
استاد دانشگاه جورج تاون آمریکا گفت: اسرائیل از همه جاسوسی می کند. حتی باید بگویم اسرائیل برای دستیابی به اهداف خود، از آمریکا نیز جاسوسی می کند.