دوشنبه ۰۷ آذرساعت ۰۴:۳۴Nov 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوم قرآنی»

ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
پیرو مصوبه شورای آموزش دارالقرآن خانه کارگر، ثبت نام دوره های آموزش کوتاه مدت علوم قرآنی ویژه کارگران سراسر کشور برای آذر و دی ماه سال 1401 آغاز شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت ایام گرامیداشت بسیج، مراسم یادواره شهدا با روایت گری یادگاران دوران دفاع مقدس در دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۱۲    
مؤسسه خیریه نور مهر مدرسه ای اسلامی در منطقه مالاد در غرب بمبئی است که توانسته در کنار آموزش های نوین علمی به ترویج علوم قرآنی نیز بپردازد و از این منظر طی سه سال گذشته بیش از 40 حافظ قرآن به جامعه مسلمان هند معرفی کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۶:۲۰    
مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی قم با حضور مسئولان بسیج دانشجویی استان و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم و معارف قرآن و دانشکده علوم قرآنی قم برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
قرآن کریم به بیش از 140 زبان ترجمه شده است و بیشترین ترجمه ها به زبان فارسی و غیر از شرح و تفسیر است. شاید به توان به یقین گفت هیچ متنی به اندازه قرآن کریم در روزگار بشری برای ترجمه و تفسیر مورد توجه قرار نگرفته است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۵۵    
مهلت مسابقه کتابخوانی با قرآن خوشبخت که از سوی دانشکده علوم قرآنی قم برگزار می شود، تا پایان هفته جاری تمدید شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۷:۵۰    
انجمن علمی و پژوهش دانشکده علوم قرآنی و انجمن علمی علوم قرآن و حدیث دانشگاه میبد، کارگاه تخصصی شیوه های مقاله نویسی را برگزار کرد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان یزد به همراه کتابداران مدارس علمیه خواهران یزد از کتابخانه تخصصی تفسیر و علوم قرآنی بازدید کردند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل زندان های فارس با اشاره به رونق فعالیت های قرآنی در زندان های استان به خصوص در بحث آموزش گفت: هم اکنون 65 درصد زندانیان فارس در برنامه های علوم قرآنی مشغول فعالیت هستند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: انتظار عامل مثبت و تاثیرگذاری بر زندگی شخصی افراد و روند زندگی اجتماع است، انتظار یا امید نقشی...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
اولین نشست مهدی سیفی دبیر شورای عالی قرآن شهرداری تهران و شورای قرآن و عترت منطقه16 با حضور نخبگان و فعالان قرآنی، مسئولان موسسات قرآنی، دارالقرآن ها و جمعی از قاریان و پیشکسوتان علوم قرآنی در سالن کنفرانس دفتر شهردار منطقه 16 برگزار شد.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۲۱:۱۴    
به مناسبت هفته قرآن و عترت در دانشگاه ها دانشجویان انشکده علوم قرآنی بندرعباس مرقد مطهر امامزاده سید مظفر علیه السلام را عطر افشانی کردند.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بمناسبت هفته قرآن و عترت در دانشگاه ها دانشجویان دانشکده علوم قرآنی بندرعباس مرقد مطهر امام زاده سیدمظفر (ع) را غبار روبی کردند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۶:۲۴    
محفل انس با قرآن کریم به همت امور فرهنگی و کانون عترت و قرآن دانشکده علوم قرآنی ملایر با حضور رضا احمدی حافظ کل قرآن کریم در این دانشکده برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: امروز که برخی حجاب از سر خود برمی دارند، باید بدانند که قانون حجاب یک قانون الهی است، نه قانونی که انسان وضع کرده باشد، لذا کسی که حجاب بردارد، جنگ با خدا را آغاز کرده است و کسی هم که با خدا وارد جنگ شود، عاقبت خوشی نخواهد داشت.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۴:۲۷    
محفل انس با قرآن به مناسبت هفته قرآن و دانشگاه از سوی دانشکده علوم قرآنی قم در منزل علامه طباطبایی(ره) برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۳:۱۳    
دانشجویان دانشکده علوم قرآنی بندرعباس مرقد مطهر امامزاده سید مظفر (ع) را غبار روبی و عطرافشانی کردند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گفته حجت الاسلام مقدمی، مطالعه کتاب یکی از پایه های فرهنگی در زندگی انسان است و کتب علوم قرآنی باید در زندگی افراد و تمامی مجالس، محافل، مدارس، دانشگاه ها و محیط خانواده بروز و ظهور کند تا فرهنگ اسلامی در جامعه به معنای واقعی دیده شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۸:۲۱    
محفل انس با قرآن کریم به مناسبت بزرگداشت هفته قرآن و دانشگاه با سخنرانی حجت الاسلام کیخا و قرائت قاری ملی، حسام قانعی و با حضور قاری استانی، محمدهادی تسلیمیان در دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار گردید.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۸:۱۵    
محفل انس با قرآن کریم به مناسبت بزرگداشت هفته قرآن و دانشگاه با سخنرانی حجت الاسلام کیخا و قرائت حسام قانعی و محمدهادی تسلیمیان از قاریان برجسته استان در دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه یک نسخه خطی از یک کتاب علوم قرآنی متعلق به یک مفسر برجسته اهل سنت را به نمایش گذاشته بود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۲۶    
رئیس دانشکده علوم قرآنی شیراز در تشریح برنامه های هفته قرآن و عترت این دانشکده از برپایی محافل قرآنی و مذهبی با حضور قاریان ملی و استانی و سخنرانان کشوری خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۰:۲۱    
دانشکده علوم قرآنی قم به مناسبت هفته قرآن و دانشگاه محفل انس با قرآن با حضور قاریان و مرتلان استانی و کشوری و با حضور عموم مردم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نسرین رضانیا، ازجمله بانوان ایرانی دارنده اجازه نامه اقراء است که ضمن تبیین مراحل دریافت این اجازه نامه و نیز ضرورت آن برای حافظان قرآن گفت: اجازه نامه اقراء در بین بانوان قرآنی رواج پیدا کرده است، اما کسب علم قرائات برای تمامی داوران تجوید ضرورت دارد، چراکه دریایی از علم به روی آنها باز می کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
نخستین مرکز نمونه آموزش حفظ قرآن و علوم قرآنی و دینی به همت وزارت اوقاف، امور اسلامی و مقدسات اردن در استان طفیله این کشور تأسیس شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۰۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: دعا نقش موثری در کسب آرامش افراد دارد؛ دعا خصوصا در بعد از نماز نیز موثر بوده، زیرا خداوند بیان می فرماید اگر دعای شما نبود التفاتی به شما نمی کردم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۴:۵۷    
محفل انس با قرآن همراه با معرفی شخصیت علامه طباطبایی از سوی واحد امور فرهنگی و قرآنی دانشکده علوم قرآنی قم برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۸:۱۵    
در مراسمی از سه عنوان کتاب اساتید و اعضای هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی میبد رونمایی شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
هفتمین دوره طرح قرآنی طلاب علوم دینی در دو مرحله آموزش قرائت صحیح و تدریس علوم قرآنی تخصصی آغاز شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۳:۰۵    
کارگاه معرفی و آموزش نرم افزار تخصصی پژوهش بالقرآن 18 آبان ماه در دانشکده علوم قرآنی تهران برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ نشست اخلاقی پیرامون آثار و برکات ولایت اهل بیت(ع) در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون(س) شاهین شهر برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین با بیان اینکه برخی قوانین پذیرش دانشجو در دانشکده علوم قرآنی دست و پاگیر است، گفت: بارها نامه برای وزارت علوم برای جذب بیشتر دانشجو ارسال کرده ایم و با توجه به امکانات زیرساختی این دانشکده انتظار می رود مسئولان برای پذیرش حداکثری اقدام کنند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
برنامه "باران امید" کاری از گروه علوم قرآنی شبکه رادیویی قرآن است که روزهای جمعه هر هفته با موضوع مهدویت از منظر قرآن کریم ساعت 9 صبح به مدت 40 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ طلبه مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی فاطمة الزهرا(س) خمینی شهر از پایان نامه خود با عنوان: بررسی تحلیلی تفسیری شاخصه های امساک به معروف و تسریح به احسان دفاع کرد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: حضرت فاطمه معصومه (س) یکی از عابد ترین بانوان زمان خود بودند ایشان هنگامی که در قم حضور پیدا کردند در محلی که امروز به نام بیت النور مشهور است سکنا گزیدند محلی که ایشان به عنوان محراب در آن عبادت می کردند امروز نیز وجود دارد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: واژه انتظار برای حضرت مهدی(عج) به معنای نگاه کردن ساده نیست بلکه نگاه با تامل و اندیشه است و با رویت تفاوت فراوان دارد، هرچند برخی از انتظار یک مفهوم انتزاعی و خشک را استخراج می کنند، اما همواره در اهداف شوم خود با شکست روبرو خواهند شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۰۹:۱۵    
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: کاربردی سازی علوم قرآنی و توجه به سبک زندگی اسلامی کلیدواژه های مهمی در فعالیت مؤسسات قرآن در حوزه مقابله با دشمن است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۲۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
جمعی از دانشجویان و اساتید دانشکده علوم قرآنی بندرعباس با حضور در گلزار شهدا، یاد شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) گرامی داشتند.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۲:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
حوزه/ آیت الله اعرافی مدیرحوزه های علمیه در احکامی جداگانه، معاون جدید سطوح عالی، خارج و مراکز تخصصی حوزه علمیه قم، معاون تبلیغ مدیریت حوزه علمیه قم و رئیس مجمع تخصصی تفسیر و علوم قرآنی مدیریت حوزه علمیه قم را منصوب کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۰۹:۰۸    
رئیس دانشکده علوم قرآنی تهران ضمن تشریح 10 درس مهم درباره آداب گفت وگو، بیان کرد: ممکن است چیزی را که مطرح می کنیم نقص و ضعف داشته باشد، پس نباید آن را قطعی بدانیم، بلکه باید صحت آن را نسبی بدانیم و سعی نکنیم که با ادله واهی و یا سایر رفتارها صحت دیدگاه های خود را ثابت کنیم.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: اهل بیت (ع) همانند معلمانی هستند که در هر لحظه مومنان خویش را تربیت می کنند و خداوند از طریق آن بزرگواران درس های خود را به بندگان خویش می رساند؛ از این رو خداوند به بهانه های مختلف بندگان خویش را از موهبت های عالم بهره مند می کند.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: در روز اول ربیع الثانی انجام غسل و قرائت قرآن سفارش شده است همچنین دادن صدقه و کمک به نیازمندان به نیت رضای الهی مورد تاکید قرار گرفته است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: روز جمعه به عنوان جمعه های انتظار شناخته شده، زیرا در روایات و احادیث نیز بر ظهور حضرت مهدی (ع) در روز ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: از مهم ترین اعمال در شب اول ماه ربیع الثانی دو رکعت نماز است، که در رکعت اوّل بعد از سوره حمد سی مرتبه قُلْ هُوَ اللَّه و در رکعت دوم بعد از سوره حمد سی مرتبه إِنَّا أَنْزَلْناه خوانده می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۸    
حوزه/ نشست عقیدتی-سیاسی پیرامون مسائل روز در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون(س) شاهین شهر برگزار شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: در بسیاری از مواقع ما باید خدا را شکر کنیم، زیرا بهانه هایی برای دعا ی بندگاه مقصر فراهم کرده است در این راستا سفارشات فراوانی از ائمه معصومین (ع) در مورد اهمیت دعا وجود دارد.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۳:۵۰    
جمعیت علوم قرآنی إقرأ در بحرین، مرحله نهایی شانزدهمین دوره از مسابقات حفظ و تلاوت قرآن کریم را آغاز کرد.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۹:۰۱    
سال تحصیلی جدید با حضور 150 دانشجو در دانشکده علوم قرآنی در بندرعباس آغاز شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۰۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه فارس با بیان اینکه در گذشته مسجد در کنار عبادت، پایگاه مهم تعلیم و تربیت بود، گفت: امروز جنبه پایگاه تعلیم و تربیتی مساجد مورد غفلت قرار گرفته است.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: انتظار حضرت مهدی(عج) یک فرهنگ است، انتظار برای ظهور امام زمان (عج) به دو شکل مطرح شده انتظار منفی که از آن به عنوان انتظار مخدر نیز یاد می شود و انتظار مثبت که به انتظاری محرک معرف است.