پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۲۲:۰۰Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ایدئولوژی»

اوشیدا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۳۰    
هوش مصنوعی، یک حوزه نوین تکنولوژیک نیست بلکه کاملا برخوردار از ایدئولوژی بوده و اهداف مشخصی را در حوزه ایجاد حاکمیت جهانی دشمن، دنبال می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۶:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
وی از جمله مارکسیست ها را که به خدا اعتقادی ندارند و ایدئولوژی مترقی را ترویج می کنند مورد انتقاد قرار دارد و آنها را تهدیدی برای کشورش دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران فرماندار محمودآباد با بیان اینکه انقلاب اسلامی معادلات دشمنان را برهم زد، گفت: این تحول توانست هندسه جهانی و بین الملل را تغییر دهد و با تکیه بر ایدئولوژی و امام (ره) به پیروزی برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
محال است در ایدئولوژی های موجود در جهان؛ از فاشیسم گرفته تا کمونیسم و نازیسم و... یک ایدئولوژی را پیدا کنید که پایه گذارش بگوید در مکتب من، اکراه و اجباری نیست. محال است هیچ دموکراسی در جهان به این زیبایی بگوید: لکم دینکم و لی دین ...
کمال مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۳:۰۷    
بمب اندازی در چهارشنبه سوری در امتداد بمب گذاری های دهه 60 است، ایدئولوژی خشونت سازمان همچنان خودنمایی می کند و منفعت حزبی را بر جان و امنیت این مردم ترجیح می دهد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
بمب اندازی در چهارشنبه سوری در امتداد بمب گذاری های دهه 60 است؛ ایدئولوژی خشونت سازمان همچنان خودنمایی می کند و منفعت حزبی را بر جان و امنیت مردم ترجیح می دهد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
آشنایی با مفهوم تاب آوری زنان در این مقاله قصد داریم به شرح مطالبی پیرامون تاب آوری زنان بپردازیم. ما در جهانی زندگی می کنیم که با شرطی شدن فرهنگی، تعصب ناخودآگاه و ادراکاتی که جهان بینی ما را شکل می دهد، گرفتار شده است. ایدئولوژی ها و نظام های اعتقادی ما تحت تأثیر عوامل بیرونی و [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رهبر کاتولیک های جهان مخالفت خود را با تراجنسیتی ابراز و اعلام کرد این یک ایدئولوژی خطرناک است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تلویزیون به سریال های استراتژیک و امنیتی نیاز دارد؛ چرا که در دنیای امروز سریال سازی به سمتی رفته که ایدئولوژی ها، استراتژی ها، راهبری ها و راهبردهایشان را پیش می برند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
آمنه عسکری منفرد در یادداشتی به سابقه حضور زن در جامعه ی ایرانی پرداخته و از دوران جاهلیت به عنوان بستری برای عقب راندن زنان یاد کرده و در ادامه به حضور زن در جامعه به شیوه ی ابزاری با شعار حقوق زن و آزادی می پردازد ...
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دکتر زاهره سادات میرجعفری نوشت: بحث خود آگاهی مهمترین بخش خود شناسی است که به نظر بنده از ایدئولوژی انسان و دیدگاه او نسبت به جهان ، هدف آفرینش ، رابطه انسان و خدا سرچشمه می گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
پایسابل والرو، روزنامه نگار اسپانیایی و فعال حقوق زنان گفت: فمینیسم یک فرقه و یک ایدئولوژی سکولار است. فمینیست ها نقشه های بیولوژیکی و اجتماعی را آشفته می کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۵۰    
عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تا زمانی که هر جامعه یک ایدئولوژی آینده نگر دارد، زمینه ظهور فراهم نمی شود، چه رسد به اینکه یک قاره، یک اندیشه واحد آینده نگر داشته باشد.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۷    
به گزارش اینتیتر به نقل از استاتیستا، رسانه های اجتماعی به میدان نبرد ایدئولوژی سیاسی شهرت دارند و چپ و راست سیاسی در شبکه هایی مانند توییتر یا فیس بوک در جدال دائمی با یکدیگر هستند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین مدیر ستاد کانون های مساجد استان قزوین گفت: مسجد سنگر تعلیم و تربیت و ترویج اسلام است و فضایی برای بیان ایدئولوژی های عقیدتی و مبانی دینی و عبادی محسوب می شود اما عموم مردم جامعه معترفند که مسجد از نقش محوری خود فاصله گرفته و تنها اقامه نماز جماعت و قرائت برخی ادعیه در آن انجام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
به زعم منتقدان تصویری که سریال سقوط از داعش بازنمایی می کند، دم دستی و گل درشت است، و بیشتر انگار کوبیدن داعش بهانه ای است برای زیرآب ایدئولوژی را زدن ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۵۳    
مرحوم طباطبایی برای ایجاد بدیل وضعیت غیرقابل دفاع شبه مدرن به طراحی ایدئولوژی ایرانشهری بجای اسلام _ امتی مبادرت کرد و طرفدارانی نیز برای آن دست و پا کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اسلام شناسی حتی اگر در آغاز در سنت شرق شناسی پیوندی با پدیده استعمار داشته، اما حتی همان زمان هم پاسخی بوده است به حس کنجکاوی برای شناخت و بررسی نسبت جایگاه آن با تاریخ دیگرادیان و تمدن ها.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- مبارزانی مانند ابوذراع به یک حزب یا ایدئولوژی سیاسی وابسته نیستند. با این وجود، آنان به راحتی به اسلحه دسترسی دارند و متعهد به مبارزه هستند. آنان در سن جوانی خود زمانی که دست به اسلحه می برند موضوعی که نشان دهنده نوع تازه ای از تهدید نه تنها برای اسرائیل بلکه برای تشکیلات خودگردان فلسطینی ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در پایانِ یک سمینارِ مجازی اخیرِ مجمع جهانی اقتصاد (داووس) پیرامونِ فن آوری های جدید در اقتصاد بین الملل، به وضوح روشن بود که منطقِ یک ایدئولوژی دیگر منسوخ شده است. کدام ایدئولوژی؟ ایدئولوژی عدمِ یادگیری از/ عدمِ همکاری با منظومۀ جهانی.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یک جهان بینی و ایدئولوژی خاص حاکم بر روح و روان فردی به نام شهید بروجردی هست که آن را مطمئن هستم در آمده است و مشخص شد که این مرد چه کسی بوده و چه دیدگاهی داشته است .
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۴:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
هر جا که ما هستیم، نوجوانان و جوانان نیستند و هر جا که ما نیستیم، آن ها هستند. به نظر من راه حل رها کردن ایدئولوژی و حفظ امنیت است. باید محتوای رسانه طوری تهیه شود که مخاطبان بتوانند با آن محتواها همذات پنداری کنند و نه این که از آن دوری کنند.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
آنالیز کمی و کیفی چهار صفحه توئیتری منتسب به مریم رجوی نشان می دهد، برخلاف ادعای او در لیدری جریان برانداز و اعتراضی، کاربران توئیتر از مطالب و صفحاتش بازدید و حمایت آنچنانی نکردند و فقط طیف خاص و متعصبی، افکار و ایدئولوژی این فرقه را دنبال و بازنشر کرده است.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ما در شرایطی قرار داریم که جبهه متحد براندازی تمام ابرجنایتکاران دست در دست هم داده اند که اسلام را از بین ببرند، اینک همه ما باید چه در جبهه آگاهی دادن به مردم و چه از جنبه ایدئولوژی و تزکیه مغزها و چه از جنبه جنگ کوشا و هوشیار باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه موقت ساری به سفر رئیس جمهور به چین اشاره کرد و گفت: ما باید با کشورهای شرق روابط داشته باشیم و از وزارت خارجه می خواهیم که دیپلماسی جدی تری در زمینه روابط و با کشورهای دیگر که جز لاینفک سیاست خارجی است، داشته باشند؛ برای اینکه از تک قطبی شدن بپرهیزیم باید در این مسیر باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده مجتمع اوج و کارخانجات نیروی هوایی ارتش گفت: در اواخر جنگ انبارهای ما خالی شده بود و حتی به ما سیم خاردار هم نمی دادند اما در همان شرایط استراتژیستی به نام شهید مهندس ستاری داشتیم که با تلاش بی وقفه و ایجاد زیرساخت ها 18 ماه کار کرد و اولین هواپیمای ایران در داخل تولید شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۰:۱۰    
حسن قناعتلی گفت: اسلام دین آزادی و دین انسان های آزاد است. هیچ دین و ایدئولوژی و مکتبی به اندازه دین اسلام حق آزادی و آزاد زیستن را برای انسان به رسمیّت نشناخته و نتوانسته انسان ها را آزاد کند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
در روزهایی که گذشت خبر اخراج یک معلم مدرسه غیردولتی در شهرستان قائمشهر که مشغول همخوانی یک ترانه با دانش آموزانش در کلاس درس بود خبرساز شد و واکنش های مثبت و منفی بسیاری به همراه داشت و موجب طرح انتقادات و سوالات جدی از وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیتی و عملکردی شد ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۶:۵۶   + ۳۴ سایت دیگر  
ند پراییس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشستی خبری با تکرار ادعاهای مطرح شده در گزارش سازمان ملل، مدعی شد که شخصی به نام سیف العدل که سرکرده جدید سازمان تروریستی القاعده است، در ایران حضور دارد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۲:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
چینی ها سالهاست که یاد گرفته اند غرب ستیزی و قطع ارتباط سیاسی و تجاری و اقتصادی با آمریکا و اروپا هیچ دستاوردی جز فقر و فلاکت و عقب ماندگی برای کشور و مردمشان ندارد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۲:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه عراق گفت: بخشی از عدم تحقق کامل حاکمیت به دلیل تاثیر برخی کشورهای همسایه مانند ایران بر جامعه عراق است، با تهران پیوندهای فکری و ایدئولوژی وجود دارد که این واقعیت است.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۰:۴۲    
تهران-فیلم سرهنگ ثریا از جمله فیلم های اکران شده در چهل و یکمین جشنواره های فیلم فجر است که نشان می دهد چگونه یک ایدئولوژی منحرف می تواند ابتدایی ترین عواطف انسانی را از بین ببرد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
جهاد تبیین عصاره حرکت تاریخی انبیا در طول تاریخ است و تنها ابزار جبهه توحید بوده است؛ رهبر معظم انقلاب می فرمایند هنر بهترین زبان برای تبیین ایدئولوژی هاست، در کنار آن تبیین و تبلیغ چهره به چهره نیز نیاز مهم جامعه است، به شکل گفتن و شنیدن، که این کار اساس جهاد تبیین است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۲۲:۲۶    
مشاور امور فرهنگی و اجتماعی مناطق محروم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یک اثر هنری کار ده ها منبر و سخنرانی را در تبیین انجام می دهد و جریان هنری و هنرمندان کشور از سنگرهایی هستند که در خط مقدم جهاد حضور دارند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۳:۱۶    
حوزه/ دبیر اختتامیه استانی اولین کنگره بین المللی تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه ای در گلستان گفت: دشمنان به دنبال تغییر فکر، اعتقاد و سیاست ایرانیان هستند و ما در این همایش در صدد بودیم تا اندیشه دفاعی مقام معظم رهبری را در تمام ابعاد که منبعث از فکر و ایدئولوژی و اندیشه سیاسی ایشان باشد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۱:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایران اکونومیست ، لیلی عاج در گفت وگویی کوتاه درباره فیلم مطرح خود در جشنواره فیلم فجر، به سؤالات ما پاسخ داد. این گفتگو در حاشیه ضیافت وزیر فرهنگ با مهمانان جشنواره فیلم فجر انجام شد. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۲۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، دکتر علی اکبر جعفری دانشیار گروه تاریخ دانشگاه اصفهان، گفت: تکرار یوم الله 22 بهمن یعنی باور مردم به این که ایدئولوژی نظام اسلام ناب شایستگی و ظرفیت تام و تمام برای اداره جامعه و نظم جهانی دارد. ...
ثمره نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۶:۱۲    
فرماندار پاکدشت گفت: ایدئولوژی امام راحل از عاشورا گرفته شده و برای احیای اسلام و ادیان دیگر در جهان معجزه وار شکل گرفت
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۴:۱۵    
اسطورۀ گایا کرۀ زمین را ارگانسیم زنده ای توصیف می کند که بیش از هر چیز نگران بقای خود است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بسیج اساتید دانشگاه اصفهان گفت: یازدهم دی ماه 1356 بالاترین مقام ابرقدرت جهان، ایران را جزیره باثباتی دانست؛ دلیل قابل پیش بینی نبودن انقلاب آن بود که همه عوامل مؤثر در شکل گیری انقلاب شامل ایدئولوژی و اندیشه اسلام، وجود رهبر و حضور مردم را شامل می شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۰۹:۱۵    
یازدهمین نشست سمتِ کتاب با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمود نبوی، احمد شاکری و علی داوودی در ترنجستان سروش برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۰۳:۵۶    
در واقع در تاریخ معاصر جهان، انقلاب اسلامی پدیده بی همتایی است؛ زیرا نه یک گروه اجتماعی جدید مجهز به احزاب سیاسی و ایدئولوژی های غیر دینی، بلکه روحانیون سنتی مجهز به منبر و مدعی حق الهی در نظارت بر عملکرد همه مقامات غیرروحانی، حتی عالی ترین نهاد متشکل از نمایندگان منتخب ملت را به قدرت رساند ...
علی بن ابیطالب در خطبۀ هَمّام گفته است انسان پارسا دیگران را بر مصائب شان سرکوفت نمی زند. بنابراین معنا ندارد عده ای خودشان را پیرو علی (ع) بدانند و منتظر مصیبت برای سایر مردم جهان باشند و از درافتادن آن ها به ورطۀ زمستان سخت، خوشحال شوند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۲:۵۰    
این روشن است که عاج مخالف این ایدئولوژی است؛ آنچه روشن نیست و من آن را مفروض می گیرم این است که مخالفانِ یک ایدئولوژی معمولا آن را خوار می شمارند و دست کم می گیرند
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۹:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
شرکت کنندگان در پنجمین شب از محفل سینمائی آرمان شب گذشته میزبان رحیم پور ازغدی بودند و در این نشست به چرائی شکل گیری جریان ناامیدی در سینمای ایران پرداختند.
شارا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۴:۵۲    
هر کسی در مواجهه با تبلیغات افراط گرایانه، تحت تأثیر قرار نمی گیرد. کتاب می کوشد نشان دهد، پیروزی بر ایدئولوژی های افراطی نظیر داعش، در میدان نبرد حاصل نمی شود، بلکه در تفکر انسانی قابل دسترسی ست.
ثمره نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۱:۵۴    
فرماندار پاکدشت گفت: دشمنان هنوز در کم کردن سانترفیوژهای ایران مانده بودن که خبر پیشرفت دستاوردهای نظامی باعث سکته سیاسی آنها در جهان شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه شیراز با بیان اینکه وقتی ایدئولوژی مطرح باشد مرزبندی ها دقیق تر است، گفت: ارتش غیر از مرز سیاسی و جغرافیایی مدافع مرز عقیده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۵:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
دومین روز از محفل سینمایی آرمان با نمایش فیلم جنگل پرتقال و با حضور ناظمی، مدیر مدرسه علوم انسانی روزگار نو و سمیعی کارشناس ادبی برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی احیاگر تفکر اسلام ناب در حوزه زنان و بانوان بود، گفت: انقلاب اسلامی در فضایی به پیروزی رسید که مکاتب گوناگون و ایدئولوژی های سکولار مدرن، هر یک به فراخور مبانی و جهت گیری های خود، نگاهی خاص به مقوله ی زن را ترویج کردند.