شنبه ۰۵ فروردینساعت ۲۲:۳۴Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تبعیض»

فرارو   ۴۴ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: حمله نفرت انگیز به کتاب مقدس قرآن کریم و پرچم ترکیه در دانمارک را با شدیدترین الفاظ ممکن محکوم می کنیم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۸:۲۸    
رنگین پوستان در آلمان به طور پیوسته تبعیض نژادی را تجربه می کنند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
روز جهانی مبازره با تبعیض نژادی هر سال در روز 21 مارس برگزار می شود، با این وجود هنوز هم بسیارند افرادی که در جوامع مختلف به ویژه در آمریکا از بی عدالتی و نژادپرستی رنج می برند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
از سال 2005 سازمان ملل روز 21 مارس را روز سندروم داون نامیده است. در جهانی که تبعیض های نژادی، قومی، جنسیتی و طبقاتی بی داد می کند، شاید عجیب نباشد که این نام گذاری و تعیین مناسبت تنها 14 سال قدمت دارد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۲:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
قانون نظام رتبه بندی معلمان مبلغ 38 هزار میلیارد تومان در قانون بودجه سال 1401 کل کشور مصوب شده است. بر همین اساس از مبلغ 38 هزار میلیارد تومان با توجه به قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع عادلانه و رفع تبعیض و ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته و تحقق پیشرفت و عدالت ...
اسپادانا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۹:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
شورای عالی انقلاب فرهنگی به دلیل کم کردن آزادی زنان و دختران و تبعیض در حق اقلیت ها مشمول ششمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا شده است.
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم هر گونه سختی را تحمل می کنند منوط بر اینکه تبعیض وجود نداشته باشد، گفت: سرمایه اجتماعی بزرگترین قدرت دولت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
بعد از تعویق یک ساله بازی های آسیایی چین، حالا در سال 2023 هم مسابقات آسیایی و هم اروپایی برگزار می شوند اما اروپایی ها هرگز با مشکلی که کشتی آسیا و ایران با آن مواجه است، رو در رو نیستند.
شانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش شانا به نقل از هفته نامه مشعل، در منابع و اسناد تاریخی مربوط به تحولات تاریخ نفت، یکی از عوامل ملی شدن صنعت نفت در ایران، نارضایتی از نحوه اعمال مدیریت انگلیسی ها بر منابع نفتی و تبعیض بین ایرانیان و افراد خارجی شاغل در نفت عنوان و در منابع و نشریات به کرات تکرار شده است ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
چندین برش از فیلم برادران لیلا که به صورت غیرقانونی منتشر شد، در مجازی مورد توجه قرار گرفته که در آن بر سر جنسیت نوزادِ تازه متولد شده چالش ایجاد شده.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
روز 21 مارس یا اول فروردین هر سال از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی مبارزه با نژادپرستی نامگذاری شده است. همه ساله چنین روزی به عنوان روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی شناخته شده است. همچنین از این روز، هفته همبستگی با ملت های در حال مبارزه علیه نژاد پرستی و تبعیض نژادی نیز آغاز می گردد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون روابط کارِ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: امسال هم باید به گونه ای تصمیم گیری شود که کارگران در مقایسه با کارکنان دولت احساس تبعیض نکنند و از حداقل ها برخوردار شوند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۴۵    
حواشی انتخابات جنجالی فدراسیون ژیمناستیک ایران ادامه دارد و در پی طرح ادعا از سوی فرهادیان رییس دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی ، اینچه درگاهی کاندیدای معترض انتخابات پاسخ وی را داده است. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
دانیال خاکبان، سرمربی تیم ملی واترپلو درباره رقابتهای اسیایی صحبت کرد. رقابت های واترپلو قهرمانی آسیا از 22 تا 28 مارس2023 (دوم تا هشتم فروردین 1402) به میزبانی سنگاپور برگزار می شود. سه تیم برتر این مسابقات جواز حضور در لیگ جهانی واترپلو را کسب می کنند. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجمع ورزشکاران شورای المپیک آسیا (OCA) در نشستی در بانکوک (تایلند) از پذیرش روس ها و بلاروس ها در مسابقات بین المللی حمایت کرد. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
ما نمی گوییم قدرت خرید سال قبل و یا سال 1399 به ما برگردانید. ما می گوییم قدرت خرید فروردین سال 1401، یعنی همین سال جاری را در 29 اسفند 1401 به ما برگردانید. به دنبال سفسطه هم نیز نباشید که دائماً بخواهید مزد مجازی را ملاک قرار دهید. وقتی ما می گوییم قدرت خرید، یعنی منظور قیمت کف بازار است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۰۹    
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: در قوانین مالیاتی، معافیت ها به شکل عجیب و غریبی تعریف شده اند که تشدید تبعیض ها، آسیب به رشد اقتصادی و بی عدالتی را به دنبال دارد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۳:۱۰    
مهمتر از درصد افزایش حداقل مزد کارگران که مطابق گمانه زنی ها بین 20 الی 24 درصد خواهد بود، رفع تبعیض تاریخی میان کارگران و کارمندان است.
ساوالان خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
حسین پیرموذن گفت:پرداخت تسهیلات در استان های محروم بر اساس منابع و درآمد است که نوعی تبعیض در استان ها محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گزارش تبعیض، نابرابری و خشونت علیه زنان در آلمان از سوی ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۳۵    
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور آزادی ادیان و اعتقادات تاکیدکرد: تردید، تبعیض و تنفر آشکار در رابطه با مسلمانان به ابعادی فراگیر رسیده است.
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۹:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
قهرمان کشتی آزاد جهان از شرایط مالی کشتی گیران و پاداش ها گلایه دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اروپا با قوانین تبعیض آمیز در صنعت خودرو میدان را برای خودروهای الکتریکی گران باز کرده است و اکنون بر خلاف جریان بازار آزاد به مردم اروپا خرید این خودرو ها را اجبار می کند.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۷:۰۳    
تلویزیون در گذر زمان به دلایل مختلف مرجعیت خود را در بین رسانه های تاثیرگذار هر روز بیشتر از دست می دهد و از مردم کوچه وبازار فاصله بیشتری می گیرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه ابتکار نوشت: چند وقتی است پس از اعتراضات بی سابقه به قانون حجاب اجباری و تبعیض علیه زنان، زمزمه لغو این قانون و تساهل در این امور شنیده می شود. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مترجم: مریم رضایی منبع: London Business School وقتی میلتون فریدمن، اقتصاددان آمریکایی، پنج دهه پیش دکترین معروف خود را که به نظریه سهامدار معروف است در مقاله نیویورک تایمز منتشر کرد، این عقیده عمومی وجود داشت که بدترین مشکلات جامعه را باید دولت ها حل کنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۸:۲۷    
امام جمعه کیش با اشاره به انتشار خبری نادرست در فضای مجازی مبنی بر ممنوعیت ورود برخی خودرو ها به کیش، گفت: در پذیرش مسافران تبعیضی وجود ندارد و همه می توانند از امکانات گردشگری کیش استفاده کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
قزوین امام جمعه قزوین گفت: نظام سلطه ام الفساد و مرکز تمامی تبعیض ها است و سیاه پوستان، رنگین پوستان و زنان را تحقیر کرده و حقوق آنها را نادیده می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
محققان در مطالعات جدید خود به این نتیجه رسیده اند که تجربه حس تبعیض در طول زندگی افراد به افزایش 40 درصدی خطر ابتلا به زوال عقل می انجامد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس گفت: بدون کنترل فساد کلان، نمی توان فساد خرد را جمع کرد، و دفاتر مرکز پژوهش های مجلس مصادیق فساد، فقر و تبعیض و کاهش سرمایه اجتماعی را در حوزه های مختلف شناسایی کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۴:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
وزیر ورزش کانادا موضوع تبعیض علیه ورزشکاران روسیه و بلاروس را نادیده گرفت و حاضر نشد پاسخی به این موضوع بدهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
احمد امیر آبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای برنامه ریزی استان از کاهش بودجه استان های غیر نفتی در سال 1402 انتقاد کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۰۰    
زمانی که از یک نرم افزار تخصصی به منظور مدیریت مانده مرخصی و اضافه کار پرسنل استفاده شود، علاوه بر این که محاسبه حقوق کارمندان به همراه اضافه کار آسان تر خواهد بود؛ به کمک آن می توان در صورت لزوم برای کارمندانی که از حق مرخصی خود استفاده نکرده اند، تبعیض قائل شد ...
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
جدال همیشگی برای تعیین دستمزد تا آخرین روزهای سال ادامه دارد. با این حال امسال شرایط اندکی متفاوت است. وزیر کار نگران عدم تبعیض میان کارمندان دولت و کارگران است و کارگران نگران خرید گوشت و برنجی که این روزها برایشان سخت شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
زنگین پوستان در انگلیس، سه برابر بیشتر از سفیدپوستان این کشور، در خانه های نامناسب زندگی می کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اسلام هراسی منبع نگرانی بسیاری از مسلمانان در غرب از جمله در آلمان است. بسیاری از 5.5 میلیون مسلمان ساکن آلمان می گویند که هر روز تبعیض را تجربه می کنند.
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۳۱   + ۹۳ سایت دیگر  
وزیر تعاون و رفاه اجتماعی گفت: به دنبال این هستیم که تبعیض قائل نشویم و تفاوتی میان کارکنان دولت و کارگران ایجاد نشود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شورای اروپا ضمن ابراز نگرانی نسبت به تشدید موج تعصبات ضد مسلمانان، خواستار تقویت اقدامات در جهت حفاظت از مسلمانان در مقابل هرگونه تبعیض شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۱۳    
مسلمانان در غرب قربانی چرخه تبعیض آمیز باطلی هستند که به نظر می رسد فرار از آن سخت باشد. اگر مؤسسات حقوق بشری به همه جوامع نژادی، از جمله ویژگی های جنسیتی اسلام هراسی توجه نداشته باشند، نمی توانند آرزوی برابری داشته باشند ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی با استناد به بند (9) اصل سوم قانون اساسی در مورد رفع تبعیض های ناروا خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: نحوه اجرای رتبه بندی معلمان نه تنها انگیزه آنها را افزایش نداده بلکه بسیاری را دلسرد کرده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
هم زمان با روز جهانی مبارزه با اسلام هراسی، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: مسلمانان با تبعیض ساختاری مواجه اند و باید سم این نفرت علیه مسلمانان از بین برود.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۵۰    
روز پانزدهم مارس، روز مبارزه با اسلام هراسی است، این روز را سازمان ملل در قطعنامه صادره در سال 2022 میلادی تعیین کرد، پدیده ای که در کشورهای غربی در حال گسترش است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
– اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، والری بلسکی، نایب رئیس شورای جمهوری مجلس ملی بلاروس طی سخنانی در نشست عمومی مجمع اتحادیه بین المجالس در بحرین از نمایندگان پارلمان خواست تا در برابر سیاست تحریمی غیرقانونی این کشور اعلام همبستگی کنند. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۷:۵۳    
کارشناسان می گویند با وجود اینکه فرانسه خانه بزرگ ترین جمعیت مسلمان اروپاست اما تبعیض در این کشور بسیاری از نخبگان مسلمان را وادار می کند تا به دنبال فرصت های شغلی بهتر در جوامعی با پذیرش اعتقادات دینی خود باشند.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۲:۴۷   + ۴۴ سایت دیگر  
کودکان بازمانده از تحصیل کودکانی هستند که به دلیل تبعیض طبقاتی، تبعیض جنسیتی، فقر فرهنگی و سایر محدودیت ها و محرومیت ها از تحصیل بازمانده اند. درواقع طی 6 سال تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل بیشتر از 17 درصد افزایش پیدا کرده اند. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۰:۵۱    
استاد جامعةالمصطفی العالمیه گفت: گسترش عدالت، رفع جهالت، تبعیض و ظلم از بشریت رسالتی مهم در مسیر خدمت به دین الهی است.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
از این جهت باید هرچه زودتر به کنوانسیون رفع هرگونه تبعیض علیه زنان سازمان ملل متحد ملحق شویم و به موازات این اتفاق مناسبت های تقویمی زنان بیشتر شود.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عده ای چسبیده اند و عده ای ول می شوند بس که بین مردمان تبعیض قائل می شوند عده ای ساکت نشسته گوشه ای غم می خورند عده ای هم تندخو مانند فلفل می شوند آن که سر تا پاش، دهشاهی ندارد ارزشی چون که دارد پول، سویش خلق، مایل می شوند عده ای گویند ثروت بهتر از علم است و فن ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بحران گرانی ها، زنان شاغل در انگلیس را بیش از مردان، با فشار مالی روبرو کرده است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
حمله عربستان به بحرین در سال 2011 در برنامه حدیث بحرین شبکه العالم نقد می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه دولت آل خلیفه بوده است و مردم این کشور همواره خواهان آزادی، برقراری عدالت ...