جمعه ۰۸ مردادساعت ۱۲:۰۰Jul 2021 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز پژوهش های مجلس»

ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مدعی شد که طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی نه تنها مشکلی را برای کسب و کارها ایجاد نکرده، بلکه حمایت هایی نیز درنظر گرفته است.
برترین ها   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عصر ایران: جلیل محبی، معاون مرکز پژوهش های مجلس در یادداشتی به نقد طرح صیانت از فضای مجازی پرداخت. او نوشت: بعد از 16 کار در سیستم جمهوری اسلامی یاد گرفته ام حرفم را تحمیل نکنم؛اگر مخالف تصمیمی هستم به تصمیم گیر می گویم و استدلال میکنم ...
آفتاب ایلام   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی هنوز به تصویب نرسیده است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۰:۱۴    
مرکز پژوهش های مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا طرح صیانت از حقوق کاربران برای کسب و کارهای فضای مجازی مشکلی ایجاد می کند، تصریح کرد: نه تنها این طرح مشکلی برای کسب وکارها ایجاد نخواهد کرد؛ بلکه در فصل حمایت در 13 ماده محورهای حمایت از خدمات پایه کاربردی را آورده است.
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ سید علی مجتهدزاده، حقوقدان، در یادداشتی نوشت: مرکز پژوهش های مجلس مدعی است نگرانی مردم از فیلترینگ در صورت احتمال تصویب طرح صیانت بلاوجه است. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس نوشت: درطرح ⁧حمایت از حقوق کاربران ⁩ پلت فرم هایی نظیر ⁧ تلگرام یا اینستاگرام ⁩ باید ضوابط کشور را بپذیرند.
نواندیش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۸:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مدیریت ⁧‫فضای مجازی‬⁩ را امری حیاتی دانست و گفت که فیلترینگ‬⁩ بی راهه ایست که حکایت از بی اطلاعی از فضای سایبر دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۵:۲۵   + ۲۷ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مدیریت ⁧‫فضای مجازی‬⁩ را امری حیاتی دانست و گفت که فیلترینگ‬⁩ بی راهه ایست که حکایت از بی اطلاعی از فضای سایبر دارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۵:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
فارس نوشت: رئیس مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد: مدیریت فضای مجازی در همه جهان خصوصاً ایران حیاتی است و تعارضی با بهره مندی از مواهب آن ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۳:۱۹   + ۵۹ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا طرح صیانت از حقوق کاربران برای کسب و کارهای فضای مجازی مشکلی ایجاد می کند، تصریح کرد: نه تنها این طرح مشکلی برای کسب وکارها ایجاد نخواهد کرد؛ بلکه در فصل حمایت در 13 ماده محورهای حمایت از خدمات پایه کاربردی را آورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۳:۱۹   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد: مدیریت فضای مجازی در همه جهان خصوصاً ایران حیاتی است و تعارضی با بهره مندی از مواهب آن ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی هنوز به تصویب نرسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۹:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پژوهش های مجلس با تشریح نحوه مراحل بعدی بررسی طرح صیانت از کاربران فضای مجازی در کمیسیون مشترک مجلس گفت: اینکه گفته شد مجلس طرح فضای مجازی را تصویب کرد از اساس اشتباه است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۳:۱۸   + ۴۴ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، صیح امروز (6 مرداد ماه 1400) نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی را در دستورکار قرار دادند و با رأی موافق نمایندگان مقرر شد براساس اصل 85 قانون اساسی ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حساب توییتری مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در توییتی درباره طرح حمایت از حقوق کابران فضای مجازی نوشت: در طرح حمایت از حقوق کاربران پلت فرم هایی نظیر تلگرام یا اینستاگرام باید ضوابط کشور را بپذیرند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۰:۲۳   + ۱۹ سایت دیگر  
در حالی که بررسی لایحه رتبه بندی معلمان به دلیل ناتوانی از تأمین اعتبار آن فعلاً متوقف شده است، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با ذکر "تجربه و مدرک در رتبه بندی ملاک نیست"، متذکر شده است: اعتبار رتبه بندی را نباید به بودجه سنواتی گره زد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
طرح صیانت از حقوق کاربران و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی، مرداد ماه سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول و به کمیسیون فرهنگی مجلس ارجاع شد. این طرح بعد از بررسی در کمیسیون و مرکز پژوهش های مجلس با اصلاحاتی به طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی تغییر نام و در ...
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه، دومینوی سلسله وار افزایش هزینه ها هنوز ادامه دارد گفت: دولت سیزدهم مراقب تبعات کسری بودجه باشد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۱:۰۸    
در حالی که حسن روحانی طی روزهای اخیر مدعی شده بود در دولت او مناطق آزاد از مناطق وارد کننده به مراکز تولیدی و صادراتی تبدیل شده است بررسی های تحقیقاتی نشان می دهد این مناطق در دولت روحانی عمدتا به مناطقی برای واردات کالا تبدیل شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۵۰    
مدیر گروه بازرگانی مرکز پژوهش های مجلس گفت: گمرک قانون خاص خودش را دارد و اصلاحات جدید این نهاد را مجبور می کند که طبق شرایط مصوب جلو برود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی به بررسی عملکرد دولت دوازدهم در بخش برق در قالب برنامه ششم توسعه پرداخت.
معاون مرکز پژوهش های مجلس گفت: مشکلات صنعت خودرو فقط مربوط به تحریم و قیمت گذاری نیست بلکه پنج عامل دیگر نقش اصلی را در تضعیف صنعت خودروی کشور داشته اند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
علی حیدری (عضو و نائب رئیس هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی) در یادداشتی به گزارش اخیر مرکز پژوهش های مجلس در مورد آسیب شناسی نحوه وصول حق بیمه توسط سازمان تامین اجتماعی با رویکرد رفع موانع تولید واکنش نشان داد و با ارائه چند نکته به تحلیل آن پرداخت.
با ابلاغ مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و رییس رصدخانه اجتماعی کووید 19، به عنوان مسئول دبیرخانه کووید مجلس شورای اسلامی ، همکاری مشترک رصدخانه اجتماعی کووید 19 و مرکز پژوهش های مجلس در حوزه کووید آغاز شد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه در طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی به دنبال کاهش نقش دولت در فضای مجازی نیستند، تاکید کرد
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
غلامرضا منتظری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح دستور کار امروز (دوشنبه 4 مرداد ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون فرهنگی بحث و تبادل نظر در خصوص اصلاح طرح نهاد کتابخانه های عمومی کشور بود که با حضور اعضای کمیسیون و مرکز پژوهش های مجلس و مسئولان نهاد ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۸:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
صبح روز دوشنبه چهارم مرداد ماه نشست خبری آقایان مجید نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس و مسعود فیاضی معاون مطالبات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس با اهالی رسانه به منظور بررسی ابعاد مختلف طرح حمایت از کاربران فضای مجازی برگزار شد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۶:۴۱    
نشست همکاری و افزایی تعامل بین مرکز پژوهش های مجلس دفتر قم و خبرگزاری رسا در ساختمان مرکز پژوهش های مجلس دفتر قم برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۶:۲۶    
نشست خبری نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس و فیاضی معاون مطالبات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس با اصحاب رسانه دوشنبه 4 مردادماه برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی هدف طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی را ایجاد فرصت رقابت بین پلتفرم های داخلی با خارجی عنوان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه رویکرد دنیا در مدیریت فضای مجازی از فیلترینگ به تنظیم گری تغییر کرده است،گفت:طرح فضای مجازی مجلس راهکارهایی به تلگرام و توئیتر برای رفع فیلتر می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۴۹   + ۴۶ سایت دیگر  
معاون مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: منطق و رویکرد اصلی در طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی تنظیم گری فضای مجازی بوده و بحث فیلترینگ مطرح نیست.
رئیس جمهور منتخب در نشست با مدیران و کارشناسان تراز اول صنعت برق، خواستار برنامه ریزی فوری به منظور حل ناترازی در تولید و مصرف برق شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۳:۰۰    
معاون مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: تامین حقوق کاربران و حفظ آن, هدف اصلی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۶:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون مطالعات تولیدی مرکز پژوهش های مجلس گفت: افزایش قیمت سیمان هیچ توجیه اقتصادی ندارد و دولت در این خصوص به تکلیف قانونی خود عمل نکرده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس گفت: در نسخه قبلی طرح مقرر شده بود شبکه های اجتماعی خارجی که شروط ما را نپذیرند، غیرمجاز هستند و حتما باید فیلتر و مسدود شوند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس درباره لایحه رتبه بندی معلمان ابهام اصلی این لایحه را عدم تفکیک میان سنجش عملکرد و سنجش شایستگی عدم تبعیت از رویکرد شایستگی محور و گره زدن اجرای این قانون به بودجه سالیانه دانسته است.
بر اساس لایحه رتبه بندی معلمان، به تناسب رتبه، برای آنها فوق العاده رتبه بندی درنظر گرفته می شود که درصدی از مجموع حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر آنان است.
راه پرداخت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۰۷    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. به گزارش خبرگزاری مهر جلسه مناظره ای برای بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی برگزار شده است ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه اجتماعی: احمد میدری نماینده اسبق آبادان در مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی خود با انتشار گزارشی که توسط وی با پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس در سال 1392 تدوین شده بود زوایای تازه ای از پیشبینی ها درباره بحران کم آبی در خوزستان زا مطرح کرد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۰۴    
مشاور مرکز پژوهش های مجلس در امور آب: کشور دارد به سمت خشکسالی پیش می رود.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس در مورد جمعیت فقیر ایران، حدود 59 درصد فقرای ایران شاغل و 30 درصد فقرا بازنشسته هستند. در نتیجه طبق این گزارش 89درصد از فقرای ایران نیروی کارِ شاغل و بازنشسته هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۵:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: به نظر می رسد طراحی شیوه مناسب با استفاده از بانک های اطلاعاتی و روش های سیستمی جهت پیشگیری از بیمه نشدن کارگران و احقاق حق آنها در کنار طراحی سازوکاری جهت پیشگیری از شکایت های بی مورد بتواند به بهبود فضای کسب وکار و احقاق حقوق بهتر کارگران منجر شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر امیررضا شاهانی، معاون پژوهش های مرکز پژوهش های مجلس در گفتگویی بیان داشت: نصف برق آلمان با انرژی های تجدید پذیر تامین می شود. میزان تولید برق ما از این انرژی ها تنها 700 مگاوات است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
در سال 1400 جمعیت تحت تنش آب شرب به 80 درصد جمعیت کل کشور می رسد. این جمله ای است که در بخشی از گزارش مرکز پژوهش های مجلس در سال 1397 آمده است. این گزارش می افزاید: از کل جمعیت شهری 61.6 میلیون نفری کشور حدود 34.5 میلیون نفر آن معادل 56 درصد تحت تنش آب شرب قرار داشته اند ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، وبینار بررسی مسئله آب خوزستان، به همت بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی شیمی، عمران و علوم مهندسی دانشگاه تهران با حضور جمال محمدولی سامانی مدیر مطالعات آب ...
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس دکتر علیرضا زاکانی در پیامی درگذشت پژوهشگر مجاهد دکتر محمد حسین فرج نژاد و خانواده ایشان را تسلیت گفتند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مشاور مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه هیچ منابعی برای تامین افزایش های اخیر حقوق کارکنان دولت وجود ندارد و از محل پایه پولی، این منابع قرار است تامین شود، گفت: اگر این مسیر را ادامه دهیم فشار مضاعفش بر طبقات محروم می آید و ممکن است کشور را با تورم های بسیار بالایی مواجه کند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل و رئیس مرکز پژوهش های مجلس در پیام های جداگانه ای، درگذشت پژوهشگر برجسته حوزه صهیونیسم شناسی زنده یاد محمدحسین فرج نژاد و خانواده اش را تسلیت گفتند.