پنجشنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۲۳:۱۰May 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز پژوهش های مجلس»

خانه ملت   ۱ ساعت پیش    
دومین روز از رویداد ملی نوآیند چهارشنبه 28 اردیهشت 1401 با حضور بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، فاطمه قاسم پور نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، فتح الله توسلی نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ، جعفر راستی نماینده مردم شبستر ...
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
اختتامیه رویداد ملی "نوآیند" با حضور بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس برگزار و طی این مراسم از برگزیدگان تقدیر شد.
اختتامیه رویداد ملی نوآیند با حضور رئیس مرکز پژوهش های مجلس و تقدیر از تیم های برگزیده برگزار شد.
خانه ملت   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طی هفته آینده با حضور نگاهداری رئیس و مدیران مرکز پژوهش های مجلس به استماع گزارش عملکرد و برنامه ریزی این مرکز خواهد پرداخت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۸    
دنیای اقتصاد : مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی مزایای مالیات بر عایدی سرمایه پرداخته است. از نگاه این گزارش طراحی درست مالیات بر عایدی سرمایه می تواند منافع زیادی برای مردم و رشد تولید در کشور داشته باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۸:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی تطبیقی، به بررسی تجارب 14 کشور جهان در حوزه قوانین بانک مرکزی پرداخته است.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کانال تلگرامی سرائر مدعی گردیده که وحید خاشعی ورنامخواستی بعنوان عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری امید از زیرمجموعه های بانک سپه منصوب شده است، خاشعی پیش فروردین 1400 با حکم زاکانی به عنوان سرپرست رصد مرکز پژوهش های مجلس منصوب شده بود ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۵:۲۲    
به گزارش آسیانیوز ، کنترل تورم و حمایت از معیشت مردم بدون تصویب و اجرایی شدن بخش هایی از اصلاح ساختار بودجه امکانپذیر نیست. ----------------------- بیشتر بخوانید ضرورت رقابت های جدید با شیوه های نوین بازاریابی ----------------------------------------- ...
در دیدار معاون نظارت و هدایت فرهنگی بنیاد ملی بازی های رایانه ای با معاون مطالعات اجتماعی و فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بر ضرورت همکاری برای تهیه پیش نویس قوانین و مقررات در حوزه بازی های دیجیتال تاکید شد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه این مرکز در زمان شیوع ویروس کرونا بیش از 40 گزارش تولید کرد، گفت: عقد تفاهم نامه همکاری بین مراکز پژوهشی پارلمان های کشورها در خصوص تبادل تجربه و همکاری پژوهشی در مواجهه با بیماری های نوپدید و بازپدید ضرورت دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۱:۳۵    
رییس مرکز پژوهش های مجلس گذار از الگوی کارگزار پیش رو به کارفرمای پیش رو را راهبرد مرکز پژوهش های مجلس دانست و گفت: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز با تجمیع و کاربست نظرات خردمندان و صاحبان تجربه بر اساس نیاز نمایندگان، نقش مهمی را در تحکیم ستون های حاکمیت قانون و نظارت ایفا می کند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۹:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش سپید، حسینعلی شهریاری در جلسه هم اندیشی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیران ارشد نظام سلامت که در محل وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: صبح دوشنبه در جلسه هیات رئیسه مجلس با روسای کمیسیون های تخصصی مجلس ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مالیات بر عایدی سرمایه تولید را رونق می بخشد گفت: درحالی که نیروی کار ماه به ماه مالیات پرداخت می کند کسانی که در عرصه خرید و فروش سرمایه هستند سرمایه آنها مشمول مالیات نمی شود و این اوج بی عدالتی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۶:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات بر عایدی سرمایه ابزار مناسبی برای تحقق عدالت در مالیات ستانی به شمار می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی اعلام کرد: میزان تولد فرزندان سوم و بیشتر در دو سال اخیررشد داشته است، این امر نشان دهنده تغییر رفتارهای باروری به سمت افزایش فرزند تلقی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی کارکردها و مؤلفه های مهم در طراحی مالیات بر عایدی سرمایه مبتنی بر تجارب کشورها را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
نشست دانش پارلمانی با موضوع شاخص های مجلس قوی و انقلابی به همت معاونت امور مجلس ریاست جمهوری با حضور عبدالحسین روح الامینی نماینده مجلس شورای اسلامی، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان و مهدی عبدالملکی مدیر کل مرکز پژوهش های مجلس و برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی کارکردها و مؤلفه های مهم در طراحی مالیات بر عایدی سرمایه مبتنی بر تجارب کشورها را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۹:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور رئیس مرکز پژوهش های مجلس در جلسه امروز این کمیسیون و ارائه گزارش عملکردی به نمایندگان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اجرای کامل قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار گفت: اجرای این قانون باعث اعمال نظارت پسینی به جای نظارت پیشینی در ارائه مجوزها خواهد شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۲۰:۴۸    
اقتصادنیوز: تولید ایران در بخش صنعت در سال 1400 افتی 1.9 درصدی داشته است. محاسبه ای که مرکز پژوهش های مجلس در این زمینه انجام داده نشان می دهد افت تولید صنعتی ایران دراین مقطع در حالی به ثبت رسیده که معدن در مقابل افزایشی 6.2 درصدی در این بازه زمانی داشته است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۰:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس در بازدید از اینوتکس گفت: یکی از اهداف حضور خانه خلاق مرکز معاونت قوه مجریه در نمایشگاه اینوتکس حمایت از شرکت های دانش بنیانی است که در عرصه های عمومی و اجتماعی نوآوری دارند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۷    
نشست هم اندیشی اندیشکده های منتخب با عضو هیات رئیسه مجلس و ریاست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به منظور دعوت از نخبگان درخصوص مشارکت برای حل مسائل حکمرانی در آینده برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۹:۴۴    
نشست هم اندیشی پژوهشکده ها با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه 21 اردیبهشت ماه برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۸:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
گزارش مرکز پژوهش های مجلس با بررسی انتخابات ریاست جمهوری اخیر فرانسه تاکید می کند که به رغم پیروزی مجدد مکرون، جامعه فرانسوی به لحاظ سیاسی تقسیم شده و پیروزی متزلزل مکرون منجر به کاهش مشروعیت او می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۷:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی عنوان کرد: علی رغم تصویب احکام متعدد درباره استقرار پرونده الکترونیک سلامت در ایران و اقدامات مختلف انجام شده در راستای اجرای تکالیف قانونی، ولی تا اجرای کامل آن فاصله وجود دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۷    
پژوهشگر دفتر مطالعات سیاسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درباره ویژگی های طرح تشکیل سازمان ملی مهاجرت که مرکز پژوهش ها آن را تدوین کرده توضیح داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگر دفتر مطالعات سیاسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ایران گفت که طرح سازمان ملی مهاجرت به دنبال ایجاد انسجام در مدیریت اتباع خارجی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۰۸:۵۲    
پژوهشگر دفتر مطالعات سیاسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ایران گفت که طرح سازمان ملی مهاجرت به دنبال ایجاد انسجام در مدیریت اتباع خارجی است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
دفتر مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، طی گزارشی به بررسی پایش بخش حقیقی اقتصاد ایران در اسفند ماه 1400 بخش صنعت و معدن پرداخت.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سپید، زهرا شیخی در گفت وگو با خانه ملت در تشریح نشست روز یک شنبه، 18 اردیبهشت ماه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی طرح بیمه پرداخت خسارت عوارض ناشی از درمان در نشست این کمیسیون خبر داد و گفت ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تشکیل کمیته ای برای نظارت بر نحوه اجرای قانون مدیریت ارز ترجیحی و تامین کالای اساسی خبر داد. *** مدیریت ارز 4200 تومانی و تامین کالاهای اساسی به گزارش صنایع ، محمدمهدی مفتح در تشریح نشست این کمیسیون، اظهار داشت: ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: حضور کارشناسان مرکز پژوهش ها در جلسات کمیسیون های مختلف در شش ماهه دوم سال گذشته نسبت به نیمه ابتدایی 1400 حدود 59 درصد رشد داشته است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۶:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی پایش بخش حقیقی اقتصاد ایران در اسفند ماه 1400 بخش صنعت و معدن پرداخت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۰۰:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : وضعیت منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی و پیشی گرفتن هزینه های این سازمان از منابع درآمدی طی سال های اخیر یکی از دغدغه های فعالان اقتصادی است. براین اساس نیز طی سال های گذشته اتاق بازرگانی تهران نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۵:۳۰    
مرکز پژوهش های مجلس پیش نویس قانون اداره روابط خارجی کشور را به مجلس فرستاد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۵:۲۲    
مرکز پژوهش های مجلس درباره طرح الحاق یک ماده به قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی گزارش کارشناسی ارائه کرده که در این مطلب می خوانید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۴:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به بررسی روی کار آمدن دولت جدید کره جنوبی و ملاحظات مربوط به روابط با جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۳:۲۱   + ۲۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پیش نویس اولیه قانون اداره روابط خارجی کشور را تهیه و در نامه ای به مجلس ارسال کرد. به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس ضمن بررسی قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی مصوب 1370 با اصلاحات و الحاقات مصوب سال 1375، بسته پیشنهادی خود را برای تقویت و توسعه این صنعت ارائه کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۱:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
دفتر مطالعات سیاسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به بررسی روی کار آمدن دولت جدید کره جنوبی و ملاحظات مربوط به روابط با جمهوری اسلامی ایران پرداخت
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی وجود نهادهای موازی در حوزه علم و فناوری و چالش های مربوط به آن پرداخته است. یکی از ابهامات موجود، نقش و جایگاه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۰:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رسیدگی به طرح نمایندگان درباره الزام مشارکت دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس در تحقیق و تفحص های مجلس در دستورکار کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس قرار دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۲۲:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شوورای اسلامی طی گزارشی به بررسی راهکار های بهبود وضعیت گردشگری در مواجهه با کرونا پرداخت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۲۲:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
پیش نویس طرح اصلاح قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور مصوب سال 1382 توسط معاونت پژوهش های اجتماعی و فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس تدوین و به مجلس ارسال شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۸:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
پیش نویس طرح جرائم و تخلفات انتخاباتی توسط دفتر مطالعات حقوقی مرکز پژوهش های مجلس تهیه و به مجلس ارسال شد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۴:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
اطلاعیه روابط عمومی معاونت حقوقی رئیس جمهور درباره گزارش یک روزنامه با عنوان "چالش در اتاق دولت" آمده است: یک - آقای جلیل محبی حدود سه ماه در ابتدای دولت در معاونت حقوقی اشتغال داشت و چند ماهی است که معاونت حقوقی را ترک و به محل کار خود در مرکز پژوهش های مجلس برگشته است ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری جماران: با استناد به پژوهشی که مرکز پژوهش های مجلس در مورد جمعیت فقیر ایران انجام داده، امروز به جایی رسیده ایم که 89 درصد فقرای ایران کارگران و بازنشستگان هستند. ...
نماینده   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۱:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس گفت: پیش نویس اصلاح قوانین کیفری اقتصادی، برای رفع خلاهای قانونی کنونی است