سه شنبه ۳۱ فروردینساعت ۱۲:۱۷Apr 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرش دستباف»

روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۴:۴۵    
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی گفت: دولت به موجب قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی و به منظور تسهیل و تسریع در ساماندهی فعالیت های آنها و فرش دستباف، اساسنامه صندوق توسعه را به تصویب رساند. ...
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۳۴    
فرح ناز رافع “رییس مرکز ملی فرش ایران”صبح امروز با سید علی مرتضوی یکی از “پیشکسوتان هنر - صنعت فرش دستباف” در محل مرکز دیدار و گفت و گو کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با اشاره به کاهش حجم صادرات فرش دستباف در سال گذشته و دشواری های بازگرداندن ارز حاصل از صادرات آن ابراز امیدواری کرد: فرش دستباف از مصوبه تعهد ارزی معاف شود تا بافندگان و صادرکنندگان از این صنعت خارج نشوند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۰۱    
فرش، یکی از پیچیده ترین و مدرن ترین زیراندازها یا منسوجات ساخت بشر است که سابقه تولید ان به بیش از سه هزار سال پیش بر می گردد و بدون شک فرش ایرانی یکی از نمادهای تعالی هنر ...
بر اساس مصوبه هیات وزیران، اشخاص حقیقی شاغل در حوزه های کشاورزی و دامپروری و همچنین کارگاه های فرش دستباف و صنایع دستی، ملزم به ثبت نام در سامانه مودیان و صدور صورت حساب الکترونیکی نیستند.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
علی جدی نماینده مردم شریف شیروان و نایب رییس کمیسیون "صنایع و معادن" و رئیس فراکسیون" استاندارد و کیفیت " مجلس یازدهم، صبح امروز با رئیس مرکز ملی فرش ایران دیدار و بر لزوم تشکیل فراکسیون فرش دستباف تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۴:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک، برای حمایت از فرش دستباف ایران پیشنهاد معافیت این صنعت را از بازگشت ارز صادراتی به وزارت اقتصاد و صمت ارائه کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون فنی و امور گمرک جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه ای به مدیرکل دفتر وزارتی وزارت امور اقتصادی ودارایی خواستار رسیدگی و تسهیل صادرات فرش دستباف شد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۷:۳۴    
اولین جلسه ی بررسی و تصمیم گیری پیرامون برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف روز سه شنبه مورخ 1400/01/24 ساعت 10 صبح با حضور مدعوین در محل مرکز تشکیل شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۸:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از خبر های خوش هیئت دولت برای صنعت فرش دستباف ایران خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از معافیت کارگاه های فرش دستباف، شرکت ها، تعاونی ها و اتحادیه های مربوطه از ثبت نام در سامانه مودیان و اصلاح تبصره 1 ماده 2 قانون حمایت از هنرمندان، صنایع دستی و فرش دستباف خبر داد.
رییس مرکز ملی فرش ایران از معافیت کارگاه های فرش دستباف، شرکت ها، تعاونی ها و اتحادیه های مربوطه از ثبت نام در سامانه مودیان و پرداخت مالیات خبر داد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۰۴    
وبینار چالش های رقابتی فرش دستباف ایران در عرصه بازارهای داخلی و بین الملل شنبه 28 فروردین ماه 1400 ساعت 16 الی 18 تشکیل خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی گفت: سال گذشته 190 هزار متر مربع فرش دستباف در این استان تولید شد که از نظر متراژ 10 درصد و از نظر ارزش 30 درصد نسبت به سال قبل آن افزایش یافته است.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
سلسله وبینارهای مجازی علمی و پژوهشی برای عموم علاقه مندان و کارگاه آموزشی بازاریابی و فروش فرش دستباف (فروشندگان فرش دستباف سراسر کشور) توسط مرکز ملی فرش ایران برگزار می شود.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران نخستین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در ایران را فرصتی خوب برای معرفی برندهای مشهور فرش دستباف دانست و افزود: این اتفاق فرصت خوبی ست و باید از آن استقبال کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اتحادیه بافندگان فرش دستباف مهاباد گفت: پارسال هفت هزار مترمربع فرش دستباف در این شهرستان تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش دارد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
جلسه کارگروه فرش دستباف استان با هدف رفع موانع تولید و حمایت از مشاغل خانگی، تولید و صادرات فرش در سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان بابل برگزار گردید
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
وبینار راهکارها، الزامات و زیر ساخت های لازم جهت فروش مجازی فرش دستباف (شرایط تحریم و کرونا و نیز پساتحریم و پساکرونا) روز پنج شنبه 26 فروردین ماه 1400 ساعت 11 الی 13 تشکیل خواهد شد
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف مالیات بر ارزش افزوده را از جمله مشکلات پیش روی تولیدکنندگان این صنعت دانست و گفت: این امر موجب تحمیل افزایش قیمت تمام شده و کاهش رقابت پذیری در بازارهای هدف می شود.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۳۴    
وبینار آسیب شناسی آموزش و پژوهش در فرش دستباف روز پنج شنبه 26 فروردین ماه 1400 ساعت 17 الی 19 تشکیل خواهد شد
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها با اینکه قرار بود استقرار پایانه صادراتی فرش دستباف در استان زنجان تحول عظیمی را در زمینه فرش دستباف استان ایجاد کند ولی با گذشت بیش از 6ماه همچنان مسئولان به دنبال بازاریابی هستند.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
وبینار آسیب شناسی آموزش و پژوهش در فرش دستباف (بخش پژوهش) روز چهارشنبه 25 فروردین ماه 1400 ساعت 17 الی 19 تشکیل خواهد شد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۴:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، شش بنای تاریخی برای مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین به بخش خصوصی واگذار شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، با تصویب کمیسیون مزایدات، مهلت شرکت در فراخوان عمومی واگذاری، مرمت، احیاء و حق بهره برداری مدت معین 21 مجموعه تاریخی و فرهنگی را تا 25 فروردین 1400 تمدید کرد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
شروع دوره آنلاین طراحی نقشه فرش دستباف از تاریخ سه شنبه 21 لغایت 24 فروردین 1400 ساعت 14.30 الی 17 خواهد بود.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۱:۳۴    
دوازدهمین جلسه ستاد عالی راهبری فرش دستباف ظهر امروز با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران و اعضای ستاد عالی راهبری فرش دستباف در سالن جلسات مرکز برگزار شد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۶:۰۴    
جلسه "کمیسیون تأمین، تولید و اشتغال" ستاد عالی راهبری فرش دستباف کشور ساعت 11 صبح امروز در مرکز ملی فرش ایران تشکیل شد.
خبرآنلاین: مرکز ملی فرش ایران از درگذشت یکی از مولفان شناخته شده و تاثیرگذار عرصه فرش دستباف خبر داد. احمد دانشگر از مولفان شناخته شده و تاثیرگذار عرصه فرش دستباف دار فانی را وداع گفت. ...
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران با صدور پیامی در گذشت زنده یاد محقق برجسته فرش دستباف را تسلیت گفت
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۹:۲۹    
شروع دوره آنلاین بازاریابی و فروش فرش دستباف از تاریخ 14 فروردین 1400 ساعت 20 الی 22 خواهد بود.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۴:۲۹    
مرکز ملی فرش ایران با هدف حمایت از فرش دستباف ایران اقدام به راه اندازی صفحه اختصاصی برای ترویج این هنر- صنعت کرد.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۵:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از تداوم معافیت کارگاه های فرش دستباف از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی در سال 1400 خبر داد. به گزارش روند بازار به نقل از مهر ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: بر اساس رای مجلس، دولت مکلف است به منظور تداوم، پایداری و برخورداری مشمولان قانون معافیت پرداخت حق بیمه، سهم کارفرمایی کارگاه های تا پنج نفر کارگر مصوب 1361 (بر اساس فهرست کارگر های مشمول مصوب دولت) را تامین کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۲:۱۴   + ۲۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: براساس رای مجلس، دولت مکلف است به منظور تداوم، پایداری و برخورداری مشمولان قانون معافیت پرداخت حق بیمه، سهم کارفرمایی کارگاه های تا پنج نفر کارگر مصوب 1361 (بر اساس فهرست کارگرهای مشمول مصوب دولت) را تامین کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رافع، رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: براساس رای مجلس شورای اسلامی دولت مکلف است به منظور تداوم و پایداری و برخورداری مشمولان قانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی کارگاه های تا میزان پنج نفر کارگر مصوب 1361 (بر اساس فهرست کارگرهای مشمول مصوب دولت) را تامین نماید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از تداوم معافیت کارگاه های فرش دستباف از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی در سال 1400 خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رییس اداره فرش سازمان صمت گیلان گفت: با توجه به افزایش سن بافندگان اگر نسل جوان به حوزه تولید ترغیب نشوند، میدان را به کشورھای رقیب واگذار خواھیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رافع گفت: پیگیری مرکز ملی فرش از جهاد کشاورزی برای احیای توتستان ها و نوغانداری، بی نتیجه بوده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۰:۲۵    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۲۱:۲۰    
در کوچه پس کوچه های یکی از محله های قدیمی قاهره، حجره ای کوچک و پر از فرشهای دستباف و نخ های پشمی وجود دارد که کار تعمیر و رفو کردن فرش دستباف ایرانی را انجام می دهد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۰:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از تصویب آیین نامه اجرایی ماده (14) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان فرش دستباف و صنایع دستی کشور و ابلاغ آن توسط معاون اول رئیس جمهوری به تمامی دستگاه های ذی ربط خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۰:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مطابق آمارها، در سال 2019 بیش از یک میلیارد دلار فرش دستباف در مبادلات جهانی به کشورهای مختلف صادر شد. در این میان جمهوری اسلامی ایران سهم 7.9 درصدی از مجموع صادرات فرش دستباف را به خود اختصاص داد.
روزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، بر اساس آماری که مرکز ملی فرش ایران در اختیار ایسنا قرار داده، تا پایان آذر ماه سال گذشته، حدود 2765 تن فرش دستباف به ارزش حدود 52 میلیون دلار از ایران صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال 1398 به لحاظ وزنی 16.4 درصد رشد، اما به لحاظ ارزشی 4.9 درصد افت داشته است ...
بررسی صادرات فرش دستباف ایران به جهان طی سال های 2015 تا 2019 نشان می دهد که ایران در مدت 5 سال 1393 میلیون دلار فرش به جهان صادر کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۱:۳۰   + ۳۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس مرکز ملی فرش ایران از افزایش 34 درصدی تولید فرش دستباف در 10 ماهه 1399 خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۶:۳۳    
سنندج- زنان بافنده و طراح فرش دستباف در کردستان با همت و خلاقیت خود از گره مشکلات بر تار و پود فرش می گذرند و هنری را تولید می کنند که در دنیا زبانزد خاص و عام است.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۵:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از افزایش 34 درصدی دوره های آموزشی برگزار شده توسط این مرکز در حوزه فرش دستباف در سال 99 نسبت به سال گذشته خبر داد. *** برگزاری دوره های آموزشی در حوزه فرش دستباف به گزارش خبرگزاری صنایع، فرح ناز رافع درباره فعالیت های صورت گرفته در حوزه فرش دستباف، اظهار داشت: ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۳:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه صادرات فرش دستباف در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزشی کاهشی و از لحاظ وزنی افزایشی بوده است، گفت: صادرات فرش نباید مشمول رفع تعهد ارزی باشد.