سه شنبه ۱۸ بهمنساعت ۲۲:۰۹Feb 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرش دستباف»

راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
مد یرعامل اتحاد یه سراسری تعاونی های تولید کنند گان فرش د ستباف ایران با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن گفت:جهت ساماندهی و بهره مندی بافندگان و شاغلان هنر صنعت فرش دستباف مهلت تا اول اسفند ماه است.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۰:۲۷    
فرش ها و قالی ها در میان لوازم خانگی، از ارزشمندترین ها به شمار می روند. مخصوصا اگر فرش دستباف ایرانی باشند! این ارزش و اهمیت باعث شده که در کنار هنرهای قالی بافی، هنرهایی همچون رفو فرش اصفهان نیز به وجود آیند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
یکی از تولیدکنندگان فرش دستباف در کشور با اشاره به موفقیت های بین المللی صنعت فرش ایران با وجود همه تحریم ها، گفت: رفع تعهدات ارزی، تامین بودجه بیمه بافندگان و برداشتن تعرفه مواد اولیه انتظارات تولیدکنندگان از دولت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - استاندار کرمان خواستار تجاری سازی فرش دستباف کرمان شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۹:۵۰    
ایسنا/کرمان باغ موره فرش دستباف استان کرمان در زمینی به مساحت 21 هزار مترمربع در مکانی با قدمت 130 سال برپا شده است. در این مکان که به شرکت فرش کرمان مشهور است، در گذشته کار ریسندگی، رنگرزی، فرش بافی و تولید فرش صورت می گرفت و از دو سال پیش به همت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بازسازی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۹:۳۵    
ایسنا/کرمان عصر امروز 14 بهمن ماه در سومین روز از دهه فجر با حضور استاندار کرمان باغ موزه فرش دستباف و سنگ استان کرمان افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
باغ موزه فرش دستباف و سنگ استان امروز با حضور استاندار در کرمان به بهره برداری رسید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۷:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان عصر امروز 14 بهمن ماه در سومین روز از دهه فجر و با حضور استاندار کرمان باغ موزه فرش دستباف و سنگ استان کرمان افتتاح شد.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۱    
اغلب افراد به خرید فرش دستباف علاقمندند؛ اما متاسفانه این فرش ها قیمت بسیار بالایی دارند. فرش وینتیج به دلیل ظاهر کهنه و جذابی که دارد، جایگزین بسیار خوبی برای فرش های گران قیمت دستباف است ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
مراسم اختتامییه طرح ملی مشاغل خانگی در محل نمایشگاه های بین المللی اردبیل همزمان با هفدهمین نمایشگاه فرش اردبیل با حضور مسئولین، پیشرانان، تسهیلگران، صنعتگران فرش دستباف و هنرمندان استان اردبیل برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
فعال حوزه تولید و صادرات فرش دستباف با اشاره به دیدار اخیر کارآفرینان با مقام معظم رهبری گفت: در این دیدار گزارشاتی در موضوع برقراری ارتباط خوب میان صنعت و دانشگاه درخصوص تربیت بافنده قالی و ایجاد مراکز رشد و خانه های خلاق صنعت فرش به رهبر انقلاب ارائه شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل_ هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اردبیل آغاز به کرد.
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
دانشگاه هنر اصفهان در روز شنبه مورخه 8 بهمن 1401 میزبان سفیر کشور رومانی سرکار خانم میرلا کارمن گرکو ( Mirela-Cermen Grecu ) بود. بازدید خانم گرکو پیرو عقد قرارداد همکاری بین دانشگاه هنر اصفهان و دانشگاه ترانسیلوانیای شهر براشوو صورت گرفت ...
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۴۲    
برای نخستین بار جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و اعضای شرکت های دانش بنیان فرش دستباف با رهبر معظم انقلاب ملاقات کردند.
اولین همایش ملی نقش فرش دستباف در دکوراسیون داخلی در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار و جبران خلأ موجود میان طراحان داخلی و تولیدکنندگان فرش دستباف ایران از اهداف برگزاری آن عنوان شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۴۶    
درست است که نمی توان زیبایی فرش سنتی ایرانی را منکر شد و سلیقه بسیاری از ایرانی ها هنوز هم همان فرش های سنتی است
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۰۹    
بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی-صادراتی فرش دستباف در روزهای 5 تا 10 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه اصفهان باحضور حداکثری فعالین اصفهانی این هنر-صنعت برگزار شد.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۱۱    
آیا تا کنون برای تان پیش آمده که فرش گران بها و ارزشمندتان دچار بیدخوردگی شده باشد؟ این موضوع ممکن است شما را بسیار ناراحت کند. اما با سپردن فرش تان به بهترین قالیشویی اصفهان ، از این به بعد خیال تان را از این موضوع راحت کنید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۴۰    
یک تولید کننده فرش بختیاری گفت:در تولید هر تخته فرش دستباف حداقل برای 10 نفر اشتغال ایجاد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان، نمایشگاه مجازی فرش دستباف اصفهان رونمایی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دست باف اصفهان از پنجم بهمن در اصفهان برپا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۲۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل نمایشگاه بین المللی اصفهان گفت: راه اندازی سایت نمایشگاه مجازی فرش دستباف این امکان را برای سه ماه آینده برای بازدید کنندگان فراهم می کند که در هر نقطه ای از جهان امکان بازدید از نمایشگاه فرش دستباف را داشته باشند.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۵۲    
رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: تحریم، کرونا و ناآرامی های اخیر در کشور ضربه مهلکی به فرش دستباف در کشور وارد کرد و بازار فروش صادرات آنرا تحت الشعاع قرار داد اما هنوز این بازار حفظ شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
لادن ایرانمنش: چله افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان در حالی از پنجم بهمن چیده شد که در این نمایشگاه 11 استان کشور و 110 مشارکت کننده حضور داشتند. نمایشگاهی که تا دهم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در فضایی به مساحت 6 هزار مترمربع ادامه دارد. ...
درگردهمایی فعالان حوزه فرش دستباف استان اصفهان و تجلیل از پیشکسوتان این عرصه، از نخستین نمایشگاه مجازی فرش دستباف رونمایی شد.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۱    
تمام فرش ها بعد از مدتی استفاده به دلیل گرد و غبار موجود در هوا، آلودگی های محیطی و ... کثیف می شوند و در صورتی که به موقع شسته نشوند، رنگ تار و پود آن ها کدر خواهد شد. در میان انواع فرش ها، شستشوی فرش دستباف به دلیل حساسیت زیاد این محصولات به دقت بیشتری احتیاج دارد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۷:۵۹    
بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی و صادراتی فرش دستباف اصفهان تا 10 بهمن در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان برای بازدید علاقه مندان به هنر صنعت فرش دستباف دایر است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی-صادراتی فرش دستباف اصفهان آغاز به کار کرد.
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه فرش دانشگاه هنر اصفهان در بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف اصفهان حضور فعال دارد . مدیر گروه فرش دانشگاه هنر اصفهان ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت که غرفه دانشگاه هنر اصفهان با رشته های بافت فرش، مرمت فرش و طراحی فرش فضایی متفاوت و متنوع را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است ...
برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه استانی اصفهان با موضوع بررسی فرصت ها و چالش های تولید و صادرات فرش دستباف استان، به طرح مشکلات این حوزه به ویژه پیمان سپاری ارزی و بازگشت فرش دستباف اختصاص داشت.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۲    
جام جم آنلاین اصفهان ؛ احمدرضا طحانیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان ، با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنعت فرش اصفهان اظهار کرد: این نمایشگاه در راستای فرهنگ سازی هنرصنعت و آشتی دادن مردم با هنر فرش دستباف برگزار می شود ...
ربیع   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۴۴    
زهرا نصیری به گزارش پایگاه خبری ربیع ، فرش دستبافت این هنر- بسیار اصیل ایرانی که از دیر باز خواستگاه بسیاری از جهانگردان و کشورها بوده و به عنوان یک فعالیت مکمل مشاغل کشاورزی و روستایی بشمار میرو اما درسال های اخیر و به مدد دولت هایی که بر سر کار بودنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران، تعهد ارزی را به عنوان یکی از آسیب های جدی بر پیکره صنعت فرش دستباف ایران برشمرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان به عنوان یک رویداد هنری و تجاری قرار است از روز چهارشنبه 5 بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی اصفهان واقع در کمربندی شرق اصفهان در منطقه روشن دشت برگزار شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دوازدهمین نمایشگاه تخصصی لوستر، چراغ های تزیینی، فرش و تابلو فرش دستباف در محل نمایشگاه بین المللی اهواز گشایش یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۳۷    
گروه گزارش : فرش دستباف ایران با قدمتی دیرینه و چند هزارساله به عنوان یکی از مهم ترین صنایع دستی و بیانگر تمدن، فرهنگ، هنر و تاریخ سرزمینمان از جنبه های مختلفی حائز اهمیت است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - اصفهان : بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف اصفهان 5 تا 10 ماه جاری در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان برگزار می شود. سعید عصاچی ...
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۶:۳۲    
بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی-صادراتی فرش دستباف با عنوان “Carpex” از تاریخ 5 بهمن ماه 1401 به مدت 6 روز در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان آغاز به کار می کند. برای دسترسی سریع تر به اخبار رویدادهای تجاری، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۵    
بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان از پنجم تا دهم بهمن در اصفهان برپا می شود.
بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی-صادراتی فرش دستباف در روزهای 5 تا 10 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه اصفهان باحضور حداکثری فعالین اصفهانی این هنر-صنعت برگزار می گردد.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
جام جم آنلاین اصفهان ؛ معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت:متاسفانه مسئولان آنقدر که باید پیگیر و نگران وضعیت فرش باشند، نبوده اند و معتقدم تغییر نگرش برای بهبود جایگاه فرش، ابتدا باید در خود مسئولان ایجاد شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۲:۳۹    
فرش دستباف از جمله صنایع ارزآور و اشتغال زا در کشور است که نیازمند حمایت برای افزایش تولید است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۰:۲۴    
مدیرکل میراث فرهنگی قم گفت: حضور فرش دستباف قم در نمایشگاه تهران نقطه عطفی در معرفی ظرفیت های این استان خواهد بود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۵:۱۱   + ۳۰ سایت دیگر  
رافع، رئیس مرکز ملی فرش از افزایش تولید فرش در 9 ماه از ابتدای سال نسبت به مشابه سال قبل خبر داد. به گزارش بازار، فرحناز رافع گفت: از ابتدای سال 1401 تا پایان آذر 2 میلیون و 722 هزار و 487 متر مربع فرش دستباف در کشور تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش را نشان می دهد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
عامل توسعه شبکه ملی دستبافته های داری خراسان رضوی گفت: متأسفانه چالش های فرش دستباف نه تنها کم نشده است، بلکه روزبه روز بیشتر هم می شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان از کشف 168 کیلوگرم البسه مستعمل خارجی و 13 تخته فرش دستباف از یک دستگاه خودروی تویوتا در شهرستان زاهدان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۹:۴۹    
فرش دستباف از جمله صنایع ارزآور و اشتغال زا در کشور است که نیازمند حمایت برای افزایش تولید است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۰:۲۷   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف خاطر نشان کرد: بازارهای ما محدود است و تحریم ها تجار فرش را در یک جنگ نابرابر قرار داده اند و امکان تبلیغ قالی و پرچم دوم کشور در بازارهای خارجی را نداریم و صادرکنندگان برای حضور در نمایشگاه های اروپایی با مشکل مواجه اند و مجوز شرکت در نمایشگاه اخیر در آلمان به ما ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه بافندگی فرش دستباف مهاباد گفت: هم اکنون هزار و 400 نفر در این شهرستان زیرپوشش بیمه قالی بافی هستند و تعدادی نیز از طریق بیمه عشایر و روستاییان تحت پوشش بیمه هستند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به عید نوروز و خانه تکانی یکی از کارهای اصلی شستن فرش است. یافتن بهترین روش شستن فرش به خصوص فرش دستباف بسیار چالش برانگیز است. در این مطلب به بررسی بهترین راه شستشوی فرش پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.