پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۱۸:۱۴Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت فرش دستباف»

مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
بررسی آمار ها نشان می دهد که تقریبا در نیمه نخست سال جاری میزان تولید فرش دستباف به 4 برابر نسبت به سال گذشته رسیده است که به گفته رئیس مرکز ملی فرش دستباف، کل میزان تولید فرش دستباف در 5 ماهه سال جاری نزدیک به 950 هزار متر مربع ب...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۰:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: در راستای رونق بخشی به صنعت فرش دستباف استان و به منظور حمایت از ایده های نو، رویداد استارت آپ فرش دستباف در استان اردبیل برگزار می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از برگزاری رویداد استارت آپی هنر صنعت فرش دستباف با مشارکت شرکت شهرک های صنعتی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۲    
گروه استان ها - صنعت فرش دستباف در اردستان با رکود مواجه شده است و سایه تحریم ها بر سر صنعت فرش دستباف این شهرستان سنگینی می کند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
نشست بررسی برنامه علمی فرش توسط کمیته ارزیابی و نظارت دبیرخانه پایش آزاد به صورت برخط برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۴   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: با وجود تداوم تحریم ها و تاثیرگذاری ویروس کرونا، اما میزان صادرات صنعت فرش دستباف کاهش نیافته، هرچند برخی قوانین سختگیرانه داخلی، دست و پا گیر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۲:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی فرش ایران از برنامه ریزی برای ایجاد پایانه تخصصی صادراتی و همچنین مرکز ملی فرش در برخی کشورها، برای توسعه صادرات هنر و صنعت فرش دستباف ایرانی خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
صنعت فرش دستباف که مستقیم و غیرمستقیم برای 13 میلیون نفر اشتغال ایجاد کرده این روزها تار و پودش از هم گسیخته و دیگر نمی تواند وارد خانه های مردمان ایران زمین بشود و این موضوع را باید در تصمیمات و نظرات رانت زای برخی مسئولین در سازمان های متولی دانست ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
شیرقاضی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران دراین خصوص گفت: به فعالان و تولید کنندگان حوزه هنر صنعت فرش دستباف استان تهران از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تسهیلات با نرخ 4 درصد اختصاص یافته است . ...
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۹:۵۸    
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تولید سالانه بیش از 51 هزار متر فرش دستباف در گیلان خبر داد . فرهاد دلق پوش در کمیته ساماندهی و برگزاری نمایشگاه فرش دستباف گیلان با اشاره با جایگاه مناسب این هنر در حفظ و انتقال فرهنگ های جامعه، اظهار داشت: فرش دستباف ...
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۲۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان رفع موانع و پشتیبانی مالی از بخش تولید را ضروری خواند و گفت: 13 هزار نفر در صنعت فرش دستباف گیلان مشغول فعالیت هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۹:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان رفع موانع و پشتیبانی مالی از بخش تولید را ضروری خواند و گفت: 13 هزار نفر در صنعت فرش دستباف گیلان مشغول فعالیت هستند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کارگر، رئیس انجمن علمی فرش ایران از بی توجهی تمامی ارکان دولتی به هنر صنعت فرش دستباف و تحریم های داخلی و خارجی که صادرات این محصول ارز آور را به یک هفتم کاهش داده است، انتقاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۰۷:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت گفت : سازمان توسعه تجارت ایران، مرکز ملی فرش و بخش خصوصی برای رونق تولید و صادرات فرش دستباف وارد عمل شوند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۲۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، این استان را دارای ظرفیت ویژه در حوزه فرش دستباف دانسته و از اشتغال 72 هزار نفری در این صنعت خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران از رونمایی سامانه بهین یاب برای صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری در حوزه هنر صنعت فرش دستباف در ماه آینده خبر داد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور با حضور در مرکز ملی فرش و دیدار با فرح ناز رافع آمادگی مجموعه وزارت کشور و استانداری های سراسر کشور را برای پیشبرد اهداف صنعت فرش اعلام کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۲:۰۲    
مادربزرگ در یکی از روستاهای شمال اراک در حال قالیبافی است و امیدوار است دسترنج ماه ها تلاش او و اعضای خانواده اش بتواند درآمد خوبی را به همراه داشته باشد. قالی ساروق ازجمله فرش های دستباف با شهرت جهانی است و در بازارهای اروپا و حتی آمریکا طرفداران خاص خود را دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
تولید فرش دستباف یکی از هنر های اصیل در خطه آذربایجان است، اما کمبود و نبود برخی از مواد اولیه، مشکلاتی را در این حوزه به وجود آورده است.
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۴:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف با بیان اینکه امیدوارم حمایتی که از صنعت خودرو می شود در صنعت فرش هم دیده شود، گفت: متأسفانه فرش های قاچاق افغانی به نام ایرانی در بازار به فروش می رسند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف در واکنش به الحاق مرکز ملی فرش ایران به صندوق توسعه صنایع دستی گفت: در برخی کشورها برای زنجیره های ارزش فرش یک وزارتخانه تشکیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
زنجان-مدیر اداره فرش استان زنجان، با بیان اینکه 48 کار گاه غیر متمرکز (متوسط) قالی بافی در استان زنجان فعال است، گفت: 80 کار گاه بزرگ و متمرکز هم در این صنعت فعالیت می کنند.
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۴:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: برنامه ها و پروژه های مرکز ملی فرش ایران تا 1400 تدوین و مصوب شد.
اخبار رسمی   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۱:۳۶    
چهارشنبه 99/2/17 ، قم , (اخبار رسمی) : حالا دیگر به برکت رسانه ها و فیلم خروج، خیلی ها از غم تراکتورسواران کویرهای ایران باخبرند. خشکسالی و مدیریت های نیندیشیده آب، زمین های وسیعی را خشک و کشاورزان را بیکار کرده بود. این دشواری به منبع دیگر درآمد خانواده هم سرایت کرده است، فرش دستباف.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۱:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
به گفته رئیس هیئت مدیره انجمن علمی فرش ایران، صادرات فرش در هشت ماهه اول سال 1398 کمتر از 50 میلیون دلار بوده که نسبت به متوسط 500 میلیون دلاری صادرات فرش در دو دهه گذشته، حدود یک دهم شده است، اما خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم ها تنها دلیل این اتفاق نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولید کنندگان فرش دستباف با اشاره به اینکه بخش تعاون و هنر صنعت فرش دستباف از بسته حمایتی محروم مانده است گفت:جامعه چند میلیون نفری حوزه اشتغال و تولید فرش دستباف از دولت انتظار دارند در بحران ها کمک آنها باشد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۱۵:۳۶    
استاندارقم با بیان اینکه وز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، صنعت فرش دستباف قم را یکی از جلوه های مهم صادراتی استان دانست و افزود: قم در زمینه تولید فرش دستباف ابریشم دارای یک برند منحصر فرد جهانی است.
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۲۲:۰۶    
فرش بافی ایران در اواسط حکومت قاجاریه، تغییر و تحولات بنیادی را از دیدگاه هنری و اقتصادی به نظاره نشست. سرمایه گذاران خارجی در آغاز ورود خود به حوزه ی فرش دستباف در کار خرید و صادرات فرش های کهنه و نو وارد شدند.
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
علی محمد دهقان منشادی موفق به ابداع گره جدیدی به نام گره گردان شده است. گره ای که علاوه بر حفظ کیفیت فرش سرعت بافت را به نصف کاهش می دهد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
بهرام سرمست روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، صنعت فرش دستباف قم را یکی از جلوه های مهم صادراتی استان دانست و افزود: قم در زمینه تولید فرش دستباف ابریشم دارای یک برند منحصر فرد جهانی است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۲۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا-استانداری فارس، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مرکز ملی فرش ایران چهارشنبه تفاهم نامه مشترکی در راستای توسعه صنعت فرش دستباف در فارس امضا کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا-استانداری فارس، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مرکز ملی فرش ایران چهارشنبه تفاهم نامه مشترکی در راستای توسعه صنعت فرش دستباف در فارس امضا کردند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عبدالله بهرامی،مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های فرش دستباف ایران با اشاره به اینکه تحریم های داخلی فرش دستباف را نابود کرده است نه تحریم های ترامپ مستکبر گفت: فرش دستباف تمام شاخص های سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را از جمله انعطاف پذیری، فرصت سازی، مولد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
هنر - صنعت فرش دستباف از دیرباز معرف نام ایران در عرصه جهانی است و در این میان نام اردبیل نیز همواره به نام قالی نفیس اردبیل متعلق به قرن شانزدهم که ازگنجینه های بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی بوده، در جهان می درخشد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
در هم اندیشی رئیس مرکز ملی فرش ایران و جمعی از اعضای اتحادیه صادرکنندگان و تولیدکنندگان فرش دستباف ایران مسائل آتی هنر – صنعت فرش دستباف محور گفت و گو قرار گرفت.
گلستان 24   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۱:۲۸    
در حالیکه صنعت فرش دستباف می تواند اشتغال قابل توجهی به خصوص برای بانوان گلستانی ایجاد کند اما وجود مشکلاتی موجب شده تا گره کور معضلات فرش دستباف گلستان به راحتی باز نشود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۵    
دومین نمایشگاه تخصصی صنعت فرش دستباف استان گلستان در گرگان برپا شد.
رویداد ایران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۵:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
صنعت فرش دستباف در استان مرکزی قدمت طول و درازی دارد و کار به جایی رسیده که به اعتقاد کارشناسان، هنر - صنعت فرش دستبافت یکی از دلایل اصلی شکل گیری هسته شهری اراک بوده و به عنوان یکی از پایه های تجارت خارجی این خطه محسوب می شده که امروز به دلایل متعدد در تاروپود رکود گرفتارشده ...
عصر ایران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۰۸:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
وی تصریح کرد: صنعت فرش دستباف در استان، تنها قالی بافی راشامل نمی شود، بلکه این هنر اصیل سبب اشتغال در صنعت تهیه ابزار، رنگرزی و مواد رنگ زا شده است.
آناج   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
دولت قصد دارد برای رونق مجدد صنعت فرش دستباف تبریز وام هایی با دستمزد پایین اهدا کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
قم-ایرنا- رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش های ماشینی شبیه سازی شده آسیب و خسارت بزرگی به صنعت فرش دستباف قم وارد کرده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایزدی از برگزاری اولین همایش فرش دستباف استان مرکزی با حضور پیشکسوتان و فعالان صنعت فرش دستباف در اراک خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
همایش فرش دستباف استان مرکزی با حضور پیشکسوتان، متخصصین و فعالان صنعت فرش دستباف استان و کشور در اراک برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۰:۱۶    
این موضوع که ما در صنعت فرش دستباف در دنیا حرف اول را می زنیم بر کسی پوشیده نیست و بخشی از این صنعت مهم به کاشان مربوط می شود.
عصر تبریز   ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف تبریز گفت: بیش از 600 هزار نفر در آذربایجان شرقی از فرش دستباف ارتزاق می کنند.
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به فعالان و تولید کنندگان حوزه هنر صنعت فرش دستباف استان تهران از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تسهیلات با نرخ 4 درصد اختصاص یافته است .
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
دومین نشست تخصصی بررسی موانع و مشکلات توسعه صنعت فرش دستباف ظهر امروز برگزار شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۸    
کارگاه تولید فرش دست بافت در شهرستان بهارستان راه اندازی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
قم – ایرنا - رئیس انجمن هنرمندان طراح و نقاش فرش قم گفت: فرش های تقلبی و شبیه سازی شده یکی از معضلهای جدی فرش دستباف قم است و درحال به قهقرا بردن این صنعت می باشد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
فرشته دست پاک روز چهارشنبه درجلسه کارگروه فرش قم درتالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: دردولت نهم و دهم صنایع دستی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انتقال داده شد و روزهای بد صنایع دستی را مشاهده کردیم. ...