دوشنبه ۱۴ اسفندساعت ۰۷:۲۲Mar 2024 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت فرش دستباف»

ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
همه ما اولین قدم های دوران کودکی را در خانه پدر و مادر و بر تار و پود فرش های رنگارنگ و اصیل ایرانی برداشته ایم. اما دیگر بزرگ شده ایم و واقعیت این است که توانایی خرید یک تخته فرش دستباف برای اکثریت ایرانی ها اکنون رویایی دور از دسترس است. ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: 80 درصد فرش های دستبافی که از ایران صادر می شود دست دوم است و همین امر سبب شده که برای گمرک قابل احراز نباشد. سید مرتضی حاجی آقامیری ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز؛ مرتضی حاجی آقامیری، رئیس کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی اتاق بازرگانی ایران در گفت وگو با ایلنا درباره مجاز شدن بازگشت فرش های دستباف ایرانی صادرشده توضیح داد ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
مشکلات در صادرات و ادامه دار بودن تحریم ها باعث شده تا صنعت فرش دستباف کم کم به سمت نابودی و زوال حرکت کند بطوریکه در شرایط فعلی دیگر کمتر بافنده ای از بافت فرش های دست باف استقبال می کند.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۸:۵۶    
فرماندار شهرستان رازوجرگلان و معاون بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت استان به همراه رئیس اداره صمت این شهرستان ضمن بازدید از غرفه های نمایشگاه با تعدادی از فعالان صنعت فرش دستباف از نزدیک دیدار و گفتگو کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۷:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
در تازه ترین نشست شورای راهبری بهبود محیط کسب وکار، مقرر شد تا پیشنهادات بخش خصوصی برای حل مسائل صنعت فرش دستباف، در قالب نامه ای مشترک از سوی اتاق های سه گانه به مسئولین ارسال شود.
سینا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۲۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
در نشست کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی اتاق ایران، ضمن بررسی ظرفیت های صنعت فرش ایران و ارزآوری آن، بر لزوم استفاده از همه پتانسیل ها ازجمله حضور در نمایشگاه های بین المللی برای معرفی این هنرصنعت تاکید شد. ...
استانداری اصفهان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۸:۳۱    
دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با حضور در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان از نمایشگاه فرش دستباف بازدید و با تعدادی از فعالان صنعت فرش دستباف از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از متولدین دهه 50 و 60 چه در شهرها و چه در روستاها به خاطر دارند که در گوشه یکی از اتاق های خانه دار قالی برپا بود. اصفهان هم که یکی از قطب های قالی بافی ایران بود در بیشتر خانه ها می توانستی نشانه ای از قالی بافی را پیدا کنی. اصفهان امروز - سید مهدی رضوی: ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۲۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
بیست و ششمین نمایشگاه تخصصی - صادراتی فرش دستباف صبح امروز چهارشنبه-4 بهمن 1402- در مراسمی که به میزبانی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد به طور رسمی آغاز شد. اصفهان امروز - سید مهدی رضوی: ...
جام جم   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
جام جم آنلاین اصفهان ؛ می توان اصفهان را به نوعی خاستگاه هنر- صنعت فرش دستباف دانست که در بخش نمایشگاهی نیز موفقیت هایی را بدست آورده است. در فهرست نمایشگاههای شاخص اصفهان لازم است به فرش دستباف اشاره کرد که در سال1382 با تعداد 71 مشارکت کننده برپا شد و در دو دهه برگزاری این رویداد روند رو به صعود ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۰۷:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق تعاون ایران ضمن تاکید بر لزوم بازارسازی و بازاریابی صادرات فرش در بازارهای جهانی، اجرای مصوبه لغو پیمان سپاری ارزی را در صنعت فرش دستباف کارگشا دانست اما گفت که اجرای آن زمان بر و مستلزم اتصال گمرک و بانک مرکزی است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۲:۱۱    
ارومیه- ایرنا- هنر صنعت فرش دستباف در سراسر کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در آذربایجان غربی نیز این جایگاه حفظ شده ولی کمی کمرنگ شده است که حمایت از این بخش تولیدی چشم نواز به عنوان مصداق توجه به اعتلای بومی می تواند فعالان این بخش را دلگرم و بازار آن را پررونق تر کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۳:۵۵    
یکی از مشکلاتی که گریبان صنعت فرش دستباف خراسان جنوبی را گرفته، قیمت پایین در مقایسه با ارزش است که عواملی مثل قیمت خرید کم از سوی تجار در آن دخیل است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۰۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرش، صنایع دستی و گردشگری اتاق تبریز با تاکید بر لزوم به روز شدن صنعت فرش دستباف گفت: متاسفانه ما عادت کرده ایم همواره گلایه کنیم، اما در عمل هیچ اقدامی انجام نمی دهیم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۱:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران از تضعیف روزافزون صنعت فرش دستباف کشور در پی سیاست های نادرست دولتی گفت و تصریح کرد که دولت این صنعت تحریم شده را به حال خود رها کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان صنعت فرش دستباف یکی از هنرهای اصیل ایرانی بوده که با فرهنگ، آداب و رسوم زندگی اقوام این سرزمین باستانی عجین شده تا حدی که زوج های جوان برای تشکیل خانواده در وهله نخست اقدام به تهیه فرش و سپس خرید دیگر اثاث در قالب جهیزیه و یا تکمیل مایحتاج زندگی می کنند.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
یوسف زمانی اصل فرماندار شهرستان اندیمشک گفت: کلاس آموزشی بهره لازم جهت ایجاد کسب و کار به ویژه خوشه های صنعتی در روستا های شهرستان را داشته و قدم مثبتی در این زمینه برداشته شود. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۷:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم قم در مجلس در نامه ای خطاب به رئیس جمهور خواستار ارتقاء جایگاه فرش دستباف و حمایت ویژه از مرکز ملی فرش در راستای تبدیل آن به سازمان ملی فرش ایران شد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۴:۰۴   + ۴۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی تحت عنوان نگاهی بر وضعیت صنعت فرش دستباف (هنر ماندگار سرزمین کهن ایرانیان) ضمن بررسی و شناخت وضعیت جهانی فرش دستبافت، جایگاه ایران و چالش های موجود در این بازار بررسی شده است. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۶:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از فعالان صنعت فرش دستباف کشوردر پیامی به رئیس جمهور و وزیر صمت خواهان سرو سامان دادن به وضعیت آشفته این صنعت مهم کشورشدند. در بخشی از این پیام آمده است: انتصابات سفارشی در معاونت صنایع عمومی وزارت صمت ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۰۸:۰۸   + ۲۷ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی کاشان گفت: خرید فرش دستباف از قدرت خرید اغلب خانوارهای ایرانی خارج شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- سرپرست مرکز ملی صنایع خلاق و فرش ایران گفت: ساختار سنتی یکی از دلایل عقب ماندگی صنعت فرش دستباف است و اگر به سمت خلاقیت نرویم؛ فرش ماشینی جایگزین فرش دستباف می شود.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از ظرفیت های قابل توجه استان فارس در حوزه صادرات، هنر صنعت فرش دستباف است که از قدیم الایام جز صنایع دستی و هنرهای اصیل مردمان این دیار است؛ اما اکنون چنان مشکلات بر تاروپودش گره خورده که موجب عدم تمایل تولیدکنندگان به این کالا شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شمار قالیبافان کشور در سال های اخیر به دلایلی از جمله نداشتن بیمه کاهش یافته است؛ مسئله ای که می تواند صنعت فرش دستباف ایران را به مخاطره بیندازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس اتاق بازرگانی قم گفت: تشکیل کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی با بهره گیری از ظرفیت های اتاق بازرگانی می تواند امور هنر صنعت فرش دستباف را تسهیل کند.
شهر بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
سی امین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف ایران با حضور بیش از 450 شرکت تولیدی و صادراتی هنر- صنعت فرش دستباف کشور برگزار شد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
در آخرین روز از سی امین نمایشگاه فرش تهران از اساتید و پیشکسوتان عرصه هنر صنعت_ فرش دستباف تجلیل بعمل آمد این مراسم در تالار اصفهان محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۶:۳۴    
معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: هم اکنون یکی از چالش های مهم صنعت فرش دستباف کمبود بافنده است؛ باید تمهیدات و تسهیلات ویژه برای بافندگان و جذب افراد جدید در نظر گرفته شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۷:۲۷    
تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف با حضور در سی امین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف توان تولیدی و صادراتی خود را به نمایش می گذارند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۲۰:۲۲    
رئیس مرکز ملی فرش گفت: در حال حاضر مشکل اصلی در صنعت فرش دستباف نیروی انسانی، سن هنرمندان قالیباف است که به سمت میانسالی می رود، زیرا جوانان کمتر به صنعت فرش علاقه نشان می دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۶:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش گفت: در حال حاضر مشکل اصلی در صنعت فرش دستباف نیروی انسانی، سن هنرمندان قالیباف است که به سمت میانسالی می رود، زیرا جوانان کمتر به صنعت فرش علاقه نشان می دهند.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۵:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی صنعت فرش دستباف از یکم تا هفتم شهریور 1402 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران خبر داد.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۸:۳۳    
80 هزار نفر در استان تهران در حال تولید فرش دستباف هستند و در پنج ماه گذشته تولید این کالا 20 درصد افزایش داشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۳:۰۱    
همه دنیا ایران را با فرش دستباف می شناسند این در حالی است که فرش های افغانی، ترکیه ای، پاکستانی، مصری و هندی به اسم فرش ایرانی صادر و عرضه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۲۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
همه دنیا ایران را با فرش دستباف می شناسند این در حالی است که فرش های افغانی، ترکیه ای، پاکستانی، مصری و هندی به اسم فرش ایرانی صادر و عرضه می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۵:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- استاندار کردستان از ثبت برند جهانی فرش آهنین بیجار خبر داد و آن را مهم ترین دستاورد هنر صنعت فرش دستباف استان برشمرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۷:۱۶    
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون، از فرشی با موضوع اهدای خون در سالن همایش های صدا و سیما رونمایی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
چند سالی است که موانع مختلفی بر سر راه فعالان صنعت فرش دستباف وجود دارد, تا آنجا که ظرفیت های بالقوه ی این صنعت نادیده گرفته شده است.
درجلسه کارگروه فرش دستباف بر ضرورت توجه ویژه به هنر صنعت فرش دستباف در برنامه هفتم توسعه تاکید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۲۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
پیمان سپاری ارزی و الزام صادرکنندگان به ارز حاصل از صادرات در بازه زمانی کوتاه مدت به چالشی برای فعالان صنعت فرش دستباف تبدیل شده است.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه هفتم توسعه احکامی در حمایت از فرش دستباف و فعالان این عرصه در نظر گرفته می شود که به طور حتم موجب رونق صنعت فرش دستباف خواهد شد.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۹:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با اشاره به اینکه جمعیتی حدود 6میلیون نفر از طریق فرش ارتزاق می کنند گفت: فرش دستباف یک کالا نیست بلکه شغلی مکمل کشاورزی و دامپروری است، اما حال بافنده فرش، رنگرز ، صادرکننده و فروشنده خوب نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
بافت فرش در خراسان جنوبی از مهم ترین و اصیل ترین هنر های دست هنرمندان خوش ذوقی بوده که گرفتار در مشکلات مختلف از جمله گرانی مواد اولیه، مشکلات صادراتی و پوشش بیمه ای قرار گرفته است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۳۷   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از حذف مالیات بر ارزش افزوده از مواد اولیه اصلی وارداتی فرش دستباف خبر داد. تیتربرتر، فرحناز رافع با بیان این مطلب افزود: با پیگیری های انجام شده یکی از مهمترین اتفاقات خوبی که امسال در زمینه صنعت فرش دستباف رخ داد حذف مالیات بر ارزش افزوده از مواد اولیه اصلی وارداتی فرش ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان دبیر جشنواره نوآوری و کارآفرینی زنجیره ارزش فرش دستباف گفت: جامعه بزرگ صنعت فرش دستباف انتطار دارند دولت اهتمام ویژه ای به هنر فرش دستباف داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
برای توسعه و پیشرفت صنعت فرش دستباف شهرستان دفتر توسعه خوشه فرش دستباف نایین به بهره برداری رسید.
اتاق بازرگانی اصفهان در راستای کمک به توسعه حضور هنر صنعت فرش دستباف اصفهان در کشورهای هدف صادراتی با نمایندگان وزارت امورخارجه در استان، مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان و رئیس و جمعی از اعضای انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان تشکیل جلسه داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور باحضور در مشهد گفت: به دنبال آن هستیم خانه های مولدی داشته باشیم، که یکی از عوامل مولد شدن خانه ها همین توسعه صنعت فرش دستباف است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره فرش اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان گفت : المپیاد دانش آموزی و دانشجویی صنعت فرش دستباف استان گلستان در شهرستان گنبدکاووس برگزار گردید . ...