چهارشنبه ۰۶ اسفندساعت ۲۰:۲۹Feb 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تجارت جهانی»

مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : از تجارت اسلحه به عنوان بزرگترین تجارت جهانی یاد می شود. آمار موسسه آکسفام از رقم 360 میلیارد دلاری تجارت سلاح در سال 2019 خبر می دهد. در این میان سهم خاورمیانه از تجارت جهانی سلاح در 5 سال گذشته 61 درصد بیشتر از پنج سال قبل از آن بوده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۹:۵۹    
قرن نو : در حالی که نقش چین در تجارت جهانی بسیار پررنگ و واضح است نفوذ فزاینده آن در امور مالی بین الملل مبهم است و دلیل آن هم کمبود داده و عدم شفافیت نقل انتقالات مالی این کشور است ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان در کنفرانس مجازی 2021 هفته دوبی در آفریقا اعلام کردند: اقتصاد اسلامی به یکی از مولفه های مهم اقتصاد جهانی تبدیل شده است.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اشاره: جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده که در اولین روز کاری اش فرمان بازگشت به معاهده اقلیمی پاریس را امضا کرده بود، روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، اعلام کرد که آمریکا رسماً به این معاهده بازگشت ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۴۷    
رئیس سازمان تجارت جهانی از انگلیس خواست واکسن کرونا را در اختیار کشورهای فقیر قرار دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان تجارت جهانی از بوریس جانسون به دلیل در دسترس قرار دادن مازاد واکسن های کرونا به کشور های فقیرتر، انتقاد کرد.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اوکانجو-ایویلا یک اقتصاددان با سابقه توسعه بین الملل است، که پیشتر نیز به عنوان مدیر کل بانک جهانی منصوب شده بود. او تابعیت دوگانه نیجریه و آمریکا را دارد و رسما سمت مدیرکلی سازمان تجارت جهانی را از اول ماه مارس آغاز می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
سفیر اسبق ایران در افغانستان و ایتالیا ضمن انتقاد از عملکرد دولت در زمینه قوانین صادراتی کشور گفت: باید ریال ایران قوی و پر قدرت ظاهر شود و سهم ریال در تبادلات بین المللی افزوده شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه مجموعه اقتصاد جهانی در طول دوره کرونا آسیب زیادی دیده است، گفت: به نظر می رسد الگوی تجارت جهانی عمومی در سال جدید میلادی تغییر خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل جدید سازمان تجارت جهانی تاکید کرد کشور های فقیر برای دریافت واکسن های کرونا باید مورد توجه قرار بگیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۶:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
اعضای سازمان تجارت جهانی به اتفاق آرا خانم نگزی اوکونجو، وزیر مالی سابق نیجریه را به عنوان مدیرکل جدید این سازمان انتخاب کردند.
توافق اتحادیه اروپا با چین، گرچه نگرانی های بسیاری در اروپا و ایالات متحده ایجاد کرد اما موسسه آمریکایی مطالعات اقتصاد بین الملل پترسون بر این باور است که این توافق، زیر سایه قوانین سازمان تجارت جهانی می تواند چشم اندازی برای همکاری های بین المللی فراهم کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – مدیرکل جدید سازمان تجارت جهانی، اصلاح مقررات درباره حق مالکیت معنوی واکسن کرونا را به گونه ای که کشورهای در حال توسعه هم بتوانند مجوز تولید آن را در داخل کسب کنند، راهکار موثری برای خروج از بحران کنونی می بیند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
164 عضو سازمان تجارت جهانی در یک نشست پشت درهای بسته برای نخستین بار یک زن را برای ریاست این سازمان انتخاب کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
این روز ها منتقدان می گویند آن طور که باید عزمی جدی میان مسئولان اجرایی برای توسعه منطقه راهبردی مکران وجود ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جدید سازمان تجارت جهانی هشدار داد، "ناسیونالیسم واکسن" روند پیشرفت در پایان دادن به پاندمی کووید 19 را کند می کند و می تواند رشد اقتصادی همه کشورهای جهان چه غنی و چه فقیر را فرسایش دهد.
اقتصاد آنلاین / راه امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۲۲ سایت دیگر  
سازمان جهانی تجارت (WTO) انگوزی اوکونجو ایویلا را به عنوان نخستین رییس زن و نخستین رییس آفریقایی این نهاد رسما انتخاب کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- به دنبال انتخاب خانم انگوزی اوکونجو ایوالا 66 ساله به عنوان مدیرکل جدید سازمان تجارت جهانی در روز گذشته /دوشنبه/، چین امروز سه شنبه از این انتخاب استقبال و حمایت کرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس جدید سازمان تجارت جهانی هشدار داد که ملی گرایی در واکسن کرونا می تواند روند مقابله با پاندمی در جهان را مختل کند و رشد اقتصادی همه کشورهای فقیر و غنی را کاهش دهد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - خرداد ماه سال گذشته بود که تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا با مصوبه مجلس وارد فاز اجرایی شد و در پنج آبان همان سال موافقتنامه تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اروپا - آسیا (اوراسیا) به امضا رسید تا گامی مهم در عرصه تجارت خارجی ایران و گسترش مبادلات با همسایگان شمالی باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۵:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آلمان خواستار همکاری اروپا و آمریکا و همچنین اصلاح سازمان تجارت جهانی برای اعمال فشار بر چین شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
انگوزی اوکونجو ایولا، وزیر دارایی پیشین نیجریه به عنوان رئیس جدید سازمان تجارت جهانی انتخاب شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۰:۵۸   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان تجارت جهانی یک اقتصاددان اهل نیجریه را بعنوان اولین مدیرکل زن آفریقایی تبار خود برگزید.
معاون اول رئیس جمهوربا اشاره به اینکه حفاظت از کریدورهای حمل و نقل برای ایران مسئله ای مهم است، تصریح کرد:این کرویدورهای ترانزیتی باید چنان درحوزه تجارت دنیا فعال و در حال توسعه باشد که همه احساس کنند مسیر ایران امن ترین و اقتصادی ترین برای تجارت جهانی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
یک زن نیجریه ای از سوی نمایندگان 164 کشور عضو سازمان تجارت جهانی به ریاست این نهاد منصوب شد.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
خانم انگوزی اوکونجو-ایوالا که 66 سال دارد، فارغ التحصیل اقتصاد توسعه از دانشگاه آمریکایی هاروارد است و برای مدت 25 سال در بانک جهانی مشغول به کار بوده است. او در سال 2003 به نیجریه بازگشت و با پذیرش مسئولیت وزارت دارایی این کشور نقش مهمی در لغو بخش قابل توجهی از بدهی های خارجی این کشور ایفا کرد. ...
اقتصاد آنلاین / آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۵۰   + ۷۱ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که روسای کمیسیون های مشترک ایران با کشورهای همسایه باید مشکلات مربوط به زیرساخت های تجارت خارجی را سریعتر مرتفع کنند، گفت: مهمترین جهت گیری اقتصاد کشور پس از دوران تحریم افزایش صادرات است.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نگوزی اوکونجو ایوالا، رئیس آینده سازمان تجارت جهانی خواهد بود. جو بایدن از نامزدی این اقتصاددان نیجریه ای برای این مقام حمایت کرده است. او نخستین زن آفریقایی در رأس سازمان پراهمیت خواهد بود.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۱۴    
برای نخستین بار، نگوزی اوکونجو ایوالا بانوی آفریقایی از امروز (دوشنبه 15 فوریه 2021) رسما کار خود را به عنوان رئیس جدید سازمان تجارت جهانی شروع می کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
از امروز 15 فوریه سال 2021 اولین زن افریقایی رسما کارش را به عنوان رییس سازمان تجارت جهانی شروع می کند. دوره ریاست 4 ساله او زمانی شروع شد که اقتصاد و تجارت دنیا در سخت ترین وضعیت در عصر معاصر قرار دارد.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
شرکت زرین صنعت خوشبخت امسال در نمایشگاه غذا و نوشیدنی در مرکز تجارت جهانی دبی، سالن شیخ مکتوم و شیخ راشد، غرفه R-180 حضوری فعال دارد و بهترین محصولات غذایی ایرانی را در این نمایشگاه ارائه می نماید.
ایفنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۲۵    
پایگاه خبری فولاد ایران - منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا از اول ژانویه آغاز به کار کرد. در حال حاضر، آفریقا فقط 2 درصد تجارت جهانی را تشکیل می دهد و فقط 17 درصد از صادرات آفریقا در داخل قاره است در حالی که 59 درصد برای آسیا و 68 درصد برای اروپا است ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
فارس: رضا علیخانزاده رئیس کمیسیون بهبود مستمر فضای کسب و کار در یادداشتی به توسعه صادرات با استفاده از ظرفیت های قانونی در تجارت بین الملل، پرداخت و نوشت: توسعه صادرات نیازمند ابتکار عمل است. توسعه صادرات محصولات رنگ و فرآورده های وابسته آن ...
در اواسط ماه ژانویه کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد موسوم به آنکتاد در گزارش های خود در باب روندهای تجاری از احیای تجارت جهانی در اواخر سال 2020 سخن گفت.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۲:۵۱    
در حالی معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت افزایش تولید و صادرات رقبا را در کنار تحریم های آمریکا از مهمترین چالش های پیش روی صنعت نفت و گاز ایران می داند که کارشناسان معتقدند ریشه اصلی عدم موفقیت در تجارت جهانی نفت و گاز در درون کشور است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۰:۵۳    
یک نهاد وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد، انتظار می رود بهبود تجارت جهانی در سه ماهه اول سال جاری میلادی (2021) به دلیل ادامه شیوع کرونا کند شود. تهران – اقتصاد برتر – 23 بهمن 99 ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۲:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
گزارش جدید سازمان ملل متحد نشان می دهد که ریکاوری سریع از بحران کرونا به چین و برخی کشورهای شرق آسیا کمک کرد تا سهم خود از تجارت جهانی را در سال 2020 افزایش دهند.
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۹:۰۵   + ۲۵ سایت دیگر  
نهاد سازمان ملل متحد در گزارشی پیش بینی کرد احیای تجارت جهانی در سه ماهه نخست سال 2021 به دلیل مختل ماندن صنعت نفت تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا، دوباره ضعیف خواهد شد.
در حالی که اکثر اقتصادها به علت بحران ویروس کرونا هم از لحاظ صادرات و هم از لحاظ واردات افت چشمگیری داشته اند، بهبود سریع وضعیت اقتصادی به چین و برخی از کشورهای شرق آسیا کمک کرد تا سهم خود را از تجارت جهانی افزایش دهند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس گزارش ارائه شده توسط سازمان ملل متحد، تجارت جهانی به دلیل قرنطینه های اعمال شده برای کنترل شیوع ویروس کرونا، در سه ماهه نخست سال 2021 نسبت به فصل گذشته کاهش خواهد یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - بر اساس گزارش کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (Unctad)، به دنبال پیامدهای گسترده ناشی از همه گیری کووید_19، ارزش تجارت جهانی در سال 2020، 9 درصد کاهش یافت.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۰:۱۳   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،روند صعودی بورس های مهم جهانی باز هم ادامه یافت. به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، کاهش شمار مبتلایان به کرونا در بسیاری از کشورها همزمان با پیشبرد اکسیناسیون باعث امیدواری معامله گران به پایین آمدن تلفات و اعمال محدودیت های جدید شده است ...
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۰:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ستاره صبح - خانم نگوزی اکنجو ایوه آلا 66 ساله اولین زن و آفریقایی است که سکاندار سازمان تجارت جهانی شده است. پس از کش و قوس فراوان در چند روز اخیر دفتر نماینده تجاری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد دکتر اکنجو ایوه آلا دانش اقتصادی و دیپلماسی بین المللی را به ارمغان خواهد آورد و برای رهبری مؤثر خود ...
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۵۶    
بر اساس داده های سازمان تجارت جهانی و صندوق بین المللی پول، امروزه ارائه خدمات به ستون فقرات اقتصاد جهان و پویاترین جزء تجارت بین المللی تبدیل شده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
گفته می شود یک زن آفریقایی به نام نگازی - اوکونجو ایوه ئلا (Ngozi okonjo- Iweala) به احتمال زیاد در راس این سازمان قرار خواهد گرفت.
امروز تجارت جهانی در گسترده ترین سطح خود میان کشورهای مختلف جهان در جریان است. این نوع تجارت باعث شده وابستگی کشورها در حوزه اقتصادی به شدت افزایش یابد و در دل این فضا، همکاری دولت ها اهمیت فراوانی دارد. وقتی سطح تجارت به شکل گسترده ای رشد پیدا می کند،
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۳:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
با کناره گیری یو میونگ هی از نامزدی خود برای عهده دار شدن ریاست سازمان تجارت جهانی، چنانچه ریاست نجوزی اوکونجو ایوالا تأیید شود، او نخستین زن و نخستین فرد آفریقایی بر رأس این سازمان خواهد بود.