یکشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۳:۰۰Apr 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مناطق آزاد»

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: جایگاه منطقه آزاد قصرشیرین را باید در سطح ملی و بین المللی دید و متعلق به همه مردم ایران است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه، محمدطیب صحرایی روز شنبه 25 فروردین ماه در نشست معارفه مدیرعامل منطقه آزاد قصرشیرین که با حضور حجت الله عبدالمالکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و معاونان استانداری برگزار شد؛ عنوان کرد: یکی از ویژگی های بسیار خوب استان کرمانشاه ...
حجت الله عبدالمالکی روز شنبه در نشست معارفه مدیرعامل منطقه آزاد تجاری قصرشیرین، از وجود 48 منطقه آزاد و ویژه در کشور یاد کرد و گفت: قصرشیرین دوازدهمین منطقه آزاد تجاری و صنعتی است که کار خود را آغاز می کند. ...
مرصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۴:۴۸    
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تاکید بر اینکه مناطق آزاد می توانند رونق اقتصادی را به همراه داشته باشند کفت: 48 منطقه آزاد و ویژه اقتصادی در کشور داریم.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
در نوروز امسال بیشترین تعداد سفرهای نوروزی در میان مناطق آزاد کشور به منطقه آزاد انزلی تعلق گرفت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد ساز و کار فعال سازی و شروع به کار 10 منطقه آزاد جدید را تشریح کرد و در زمینه مکان یابی برای منطقه آزاد اردبیل گفت: 4 مکان برای این منظور تعیین شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۲:۳۵    
آبادان- خیاط زاده، رئیس سابق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان گفت: مناطق آزاد در حد نام هستند در صورتی که قوانین آن به صورت واقعی اعمال شود، رشد اقتصادی به دنبال دارد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در پاسخ به نگرانی های مطرح شده مردم در فضای مجازی گفت: پس از ترخیص قطعی خودروهای وارداتی، قیمت گذاری منصفانه ای برای عرضه به مشتریان تعیین می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۷:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، در حکم سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برای انتصاب یعقوب محمودیان آمده است: نظر به سوابق و تجربیات، با عنایت به پیشنهاد نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی به موجب این ابلاغ به مدت سه سال به عنوان رییس هیات مدیره و ...
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۴:۵۹    
حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: امسال در مقایسه با سال گذشته با کاهش مسافر روبرو بوده ایم که این امر بسیار طبیعی است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۲:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پرواز های چارتری یا کلاس بیزینس (تجاری) در قالب بسته سفر در مناطق آزاد و نفتی عرضه می شود.
به پیشنهاد نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی یعقوب محمودیان بعنوان مدیرعامل منطقه آزاد قصرشیرین منصوب شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۲۵    
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، از ثبت آمار بیشترین تردد مسافران نوروزی در این منطقه، میان مناطق آزاد کشور خبر داد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، از ثبت آمار بیشترین تردد مسافران نوروزی در این منطقه، میان مناطق آزاد کشور خبر داد.
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۳:۰۲    
مجید کیانی از تراز تجاری مثبت مناطق آزاد در دو سال اخیر خبر داد و گفت: بانیان قاچاق برای فرار از تخلفات خود به مناطق آزاد اتهام می زنند.
با حکم حجت الله عبدالملکی، نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محمد رخشان به سرپرستی مدیریت فناوری های راهبردی و تحول دیجیتال این دبیرخانه منصوب شد.
فکر اقتصادی   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۲۲:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حجت اله عبدالملکی نماینده ویژه رییس جمهور با هدف نظارت میدانی از وضعیت تولید و به منظور تسهیل و توسعه تجارت و فعالیت های اقتصادی از منطقه ویژه اقتصادی گرمسار بازدید نمود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
گرمسار- نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد و ویژه گفت: طی سال جاری مشارکت مردم در مناطق آزاد و ویژه به خصوص در زمینه سرمایه گذاری، افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
گرمسار- دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه سال1403 زمان اعتلای مناطق آزاد و ویژه در کشورمان خواهد بود، گفت: موانع پیش پای مناطق، احصا شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
سمنان - ایرنا - مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: طرح هایی به ارزش 170 هزار میلیارد تومان در این مناطق سال 1402 به مرحله عقد قرارداد رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۴:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
گرمسار- نماینده ویژه رییس جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تاکنون دو هزار و 500 تقاضا برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشورمان ارایه شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
گرمسار- عبدالملکی نماینده ویژه رییس جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از صدور مجوز احداث خط ریلی از گرمسار به منطقه ویژه اقتصادی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۳:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر کل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شورایعالی مناطق آزاد از 23 درصد رشد سفرهای نوروزی در مناطق آزاد خبر داد.
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۳:۰۲    
عبدالملکی از افزایش ظرفیت اسکان گردشگران از 10 میلیون مسافر به 20 میلیون مسافر در سال خبر داد و گفت:
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۹:۲۲    
چابهار- ایرنا - حمیرا ریگی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهار با حضور در بیمارستان امام علی (ع) ضمن عیادت از مجروحان حادثه تروریستی در تماس تلفنی با دبیر شورایعالی مناطق آزاد و مدیران هواپیمایی آمادگی کامل این سازمان را برای اعزام هوایی بیماران به مراکز درمانی سایر استان ها اعلام ...
شعار سال   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۸:۴۳    
قیمت دلار از مرز 60 و 65 هزار تومان عبور کرد. موضوعی که دارای اثرات و پیامد های غیرقابل انکاری در افزایش تورم، کاهش قدرت خرید و تضعیف توان اقتصادی شهروندان در اقتصاد دلار زده کشور است. موضوعی که باید به دنبال عقبه سیاسی - روانی و همچنین اقتصادی ایجاد کننده ان بود ...
اندیشه کیش   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۸:۳۷    
اخیرا شنیده می شود که برخی معاونان و مدیران به بعضی از مدیرعامل های مناطق آزاد تحمیل می شو ند که امیدواریم این موارد درست نباشد. البته چند نفر از مدیران عامل مناطق آزاد یا اعضای هیات مدیره در گفتگو با تجارت جهانی ، تایید کرده اند که دست کم یک معاون خود را با توصیه دیگران منصوب کرده اند! بر [...]
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
منطقه آزاد انزلی از یک موقعیت جغرافیایی استراتژیک بهره مند است که آن را به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تجاری و گردشگری در ایران مطرح می کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی پس از تماشای فیلم سینمایی آسمان غرب گفت: در آغاز جنگ که ارتش نمی دانست چه باید کند، شهید شیرودی و هم رزمانش ایستادند و معادلات دفاع مقدس را تغییر دادند.
خبر ماکو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو از تراز تجاری مثبت 143 میلیون یورویی خبر داد که بیانگر مهار واردات و یکه تازی صادرات در منطقه آزاد ماکو است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۰۸:۴۳   + ۳۵ سایت دیگر  
کیش- ایرنا- اولین محموله خودروهای سواری وارداتی پس از 6 سال انتظار وارد جزیره کیش شد تا بدین ترتیب طلسم واردات خودرو در مناطق آزاد شکسته شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: با تشویق شرکت های صادرات محور مناطق آزاد با رشد فروش سالانه 3 درصدی برای بهره مندی از معافیت های مادام العمر مالیاتی، به دنبال تحریک تولید صادرات محور، افزایش درآمدهای ارزی و تسریع توسعه صنعتی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: برنامه ریزی برای ساخت 60 هتل در مناطق آزاد انجام شده است.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۱:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
جلسه ویدئو کنفرانسی با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد روز سه شنبه 14 فروردین و در راستای هم اندیشی در خصوص تعیین محورهای مصوبات پیشنهادی در ستاد اقتصادی دولت با هدف تسهیل سرمایه گذاری در این مناطق برگزار شد.
تجارت گردان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۰:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
دکتر مجید کیانی در ویژه برنامه مناظره بالاتر شبکه خبر با موضوع افزایش مناطق آزاد، آری یا خیر؟! اظهار داشت: در صورت رعایت الزامات، ما تاسیس مناطق آزاد موافقم. وقتی منطقه ای می خواهد در اقتصاد ملی نقش آفرینی و توسعه یابد، چرا این فرصت از آن گرفته شود؟
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ساعت 24 - امین مقدم، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، با انتقاد از آنچه تخصیص ارز دولتی به مناطق آزاد می خواند عنوان کرد که به واردات پارچه در مناطق آزاد ارز دولتی پرداخت می شود و این پارچه ها با نرخ ارز آزاد در داخل به فروش می رسد، تفاوتی که باعث شده است صرافان هم به واردات پارچه روی بیاورند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
کیانی، موافق ایجاد مناطق آزاد جدید: اگر منطقه ای الزامات تأسیس منطقه آزاد را دارد و می خواهد در اقتصاد ملی نقش آفرینی کند و می خواهد توسعه پیدا کند چرا ما این فرصت را از او بگیریم؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: تقاضای سرمایه گذاری در کل مناطق آزاد در سال 1402، به 656 هزار میلیارد تومان رسید که عدد قابل توجهی نسبت به دوره های قبل است.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۲:۳۸   + ۳۳ سایت دیگر  
مسوول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: لاشه پلنگی که در چهاردانگه پیدا شد، مشخص شد در اثر اصابت چارپاره از سوی شکارچیان غیرقانونی تلف شد. ...
با توجه به اهمیت ویژه خط ریلی رشت - کاسپین در به ثمر نشینی کریدور شمال به جنوب این پروژه ریلی طی سال های اخیر مسؤولان کشوری زودهنگام آن سخن گفتند، اما همچنان در حد وعده بود.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد از معرفی 45 هزار میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری حوزه گردشگری به سرمایه گذاران در مناطق آزاد خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۹:۵۸   + ۳۹ سایت دیگر  
لاشه یک قلاده پلنگ حدود سه ساله در حاشیه اراضی جنگلی روستای الیرد دهستان گرماب بخش چهاردانگه کشف شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران گفت: نشست های تخصصی و کارگروه هایی را با حضور ادارات مرتبط مانند صمت، نمایندگی امور خارجه، بازرگانی و اساتید دانشگاه و هنرمندان تشکیل دادیم تا زمینه ایجاد پایانه صادرات صنایع دستی مازندران را بوجود بیاوریم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون اقتصادی دبیرخانه مناطق آزاد، از فروش 300 بسته سرمایه گذاری در سال 1402 به سرمایه گذاران خبر داد. این بسته های سرمایه گذاری، مجوزهای بی نام دارند و در حوزه های مختلفی هستند.
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
ارس؛ خاستگاه تاریخ و تمدن، تنها منطقه آزاد کشور است که میزبان یک اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو بوده و بدین سبب اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری منطقه آزاد ارس به عنوان یک ارزش افزوده در جذب گردشگران داخلی و خارجی در بین سایر مناطق آزاد به شمار می آید.
روز پلاس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۴:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
دبیر شورایعالی مناطق آزاد از ثبات تیم مدیریتی جزیره کیش با هدف توسعه کسب وکار درمنطقه خبرداد
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۴:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
کیش- ایرنا- سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی با بیان اینکه کیش سرآمد ورزش مناطق آزاد کشور است، گفت: کیش امروز توانسته با بهره مندی از ظرفیت های موجود و تقویت آنان، به هاب ورزش مناطق آزاد کشور تبدیل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۳:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تاکید بر این که فرودگاه کنارک یک فرودگاه استراتژیک است،گفت:احتمال جابجایی مکان ساخت فرودگاه اختصاصی چابهار در منطقه آزاد وجود دارد.