پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۲۰:۳۸Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مناطق آزاد»

شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مساحت منطقه آزاد چابهار، 700 برابر منطقه آزاد شنزن چین است. اما ظرفیت تجاری بندر شنزن 61 برابر منطقه آزاد چابهار است! منطقه آزاد شنزن، بندر ماهیگیری است که اکنون به یکی از بزرگترین مناطق آزاد تجاری جهان تبدیل شده و درآمد سرانه شهروندانش طی 3 دهه 100 برابر شده است.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون فرهنگی گردشگری شورایعالی عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ، ابراز امیدواری کرد که گردشگری در سال آینده به وضعیت عادی بازگردد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همزمان با بررسی لایحه بودجه، احکام بسیار مهم مالیاتی در زمینه های مختلف از جمله کالای لوکس، مناطق آزاد و... را تصویب کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۲۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همزمان با بررسی لایحه بودجه، احکام بسیار مهم مالیاتی در زمینه های مختلف از جمله کالای لوکس، مناطق آزاد و... را تصویب کردند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی قشم برای عملکرد سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1398برگزار شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۳۲    
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: از سال 72تاکنون دولت ها توسعه مناطق آزاد تجاری را به منظور جذب سرمایه گذاری خارجی، تکنولوژی و اشتغال جدید و از همه مهم تر افزایش توان صادراتی و درآمد های ارزی را در دستور کار خود قرار دادند ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۲۷    
نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند که در سال آینده مناطق آزاد تجاری – صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شوند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۵۶    
در چند سال گذشته، بحث بر سر تعداد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در میان مقامات و کارشناسان بالا گرفته است. از یک طرف، عده ای در صدد ایجاد و افزایش مناطق آزاد و ویژه جدید هستند و می گویند افزایش این مناطق می تواند به اقتصاد ایران کمک کند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده مناطق آزاد تجاری – صنعتی موافقت کردند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس تصویب کرده اند که در سال آینده مناطق آزاد تجاری – صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۳۲    
76 منطقه آزاد و ویژه اقتصادی در ایران وجود دارد. با این حال آمار ها می گوید سهم این مناطق از صادرات کل کشور، بین یک تا دو درصد است و این مناطق یا به پایگاه واردات کالا های خارجی تبدیل شده اند یا فرار مالیاتی. با این همه، نمابندگان مجلس در تلاشند که حداقل 100 منطقه دیگر، به مناطق موجود اضافه کنند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۹    
دبیر شورای عالی مناطق ازاد در نامه به رئیس مجلس شورای اسلامی، نسبت به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه هشدار داد.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۲    
شرکت بیمه آسماری سال 1391 در منطقه آزاد کیش به ثبت رسید. نیاز بازار بیمه و کشش بازار تقاضا در ایران، به ویژه در مناطق آزاد و نواحی ویژه اقتصادی به خدمات کیفی بیمه در سطح بین المللی، از عوامل موثر در تاسیس این شرکت بود. ...
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
پدال نیوز: در حالی کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه سال آینده درآمد 17 هزار میلیارد تومانی از محل واردات خودرو از مناطق آزاد برای دولت پیش بینی کرده که فعالان این حوزه معتقدند، در شرایطی که این مناطق با کمبود خودرو دست به گریبان هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۴:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در نامه ای به رئیس مجلس درباره تبعات مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر حذف معافیت مالیات ارزش افزوده مناطق آزاد نوشت: حذف این معافیت مالیاتی فقط در بخش گردشگری تاثیر خواهد داشت و تعداد گردشگران را کاهش خواهد داد.
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۱:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: در راستای اجرای سیاست های دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و با هدف توسعه، تقویت فرهنگ و آموزش و به منظور بهره گیری بیشتر از امکانات و ظرفیت های اشخاص حقیقی و حقوقی ...
منطقه آزاد ماکو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش فرینا، محمد صادق مبرهن نیاکان دبیر اجرایی شورای همکاری و هماهنگی فعالین اقتصادی مناطق آزاد، طی نامه ای خطاب نادران ریاست کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ...
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۹    
یک واحد گلخانه ای تولید صیفی جات گلخانه ای به روش هیدروپونیک با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.
معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در حکمی سرپرست مدیریت گردشگری و میراث فرهنگی این معاونت را منصوب کرد.
با حکم سرپرست معاونت توسعه و مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، جواد عباس پور آشنا آباد به عنوان سرپرست مدیریت امور اداری و مالی این معاونت منصوب شد.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، مزایا و فرصت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی موضوع سخنرانی دکتر نادر ثناگو مطلق مدیر عامل منطقه در این کنفرانس است. کنفرانس استراتژی های کسب و کار ایران 1400 روز سه شنبه از ساعت 17 الی 30: 19 برگزار خواهد شد. ...
با حکم مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مصطفی خانزادی به عنوان معاون فنی و زیربنایی این دبیرخانه منصوب شد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۴۲   + ۲۵ سایت دیگر  
تحریریه پارسینه | درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری ها و سایت های خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش می کند هر بامداد مهم ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
صحبت بر سر واردات خودروهای منطقه آزاد به سرزمین مادری ، از ماه ها قبل مطرح شده است. در مناطق تجاری آزاد کشور، به دلیل تعرفه گمرکی پایین، می توان خودروهای روز جهان را با قیمتی مناسب و نزدیک به خودروهای داخلی، خریداری کرد. سالهاست این رویه وجود دارد ...
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۹:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
استاندار اردبیل از صدور پروانه بهره برداری فاز اول منطقه ویژه اقتصادی نمین از سوی مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی خبر داد. ...
فراز نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۲   + ۳۵ سایت دیگر  
فرازنیوز :حکم بازنشستگی مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تا پایان دولت دوازدهم منتفی شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۰    
محمد کاظم انبار لویی با انتقاد به عدم استفاده از چهره های توانمند با ایده های روشن اقتصادی گفت: انتظار می رود دولت در شرایط اقتصادی کنونی کسانی را به عنوان مسئول انتخاب کند که علاوه بر اینکه در سن بازنشستگی نباشند از توانمندی و کارآیی لازم برای رتق و فتق امور برخوردار باشند و بتواند بدون حاشیه کار ...
معاون برنامه ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: این مناطق، فرصتی بزرگ را برای عبور از تجارت نفتی فراهم کردند که از دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۴۵    
این پیمانه تیتر هایی همچون ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ دولت از گوشی های لوکس عوارض می گیرد، ایلان ماسک: قیمت اتریوم و بیتکوین زیادی بالاست! رکورد قبلی بیت کوین ظرف 12 ساعت شکسته شد، نفت در مرز 63 دلار هفته را به پایان برد و تداوم افت دلار در بازار جهانی را در بر دارد.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
بازار خودرو پس از اعمال تحریم های آمریکا با رشد شدید قیمت مواجه شد و در این بین، وارداتی ها با توجه به ممنوعیت ورود خودرو به کشور، رشد قیمت بسیار بالاتری را تجربه کردند.
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه بین المللی پتروشیمی در فضایی به مساحت 18 هزار مترمربع در جزیره کیش با حضور 164 شرکت داخلی و با هدف "انتقال دانش فنی و خدمات مهندسی، مواد شیمیایی، کاتالیست ها و تجهیزات، حمایت و بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان، حمایت از صنایع پایین دستی صنعت، توسعه پژوهش و فناوری های نو ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون مناطق آزاد مجلس یازدهم گفت: زیرساخت های ایجاد شده در سنوات اخیر قشم مسیر توسعه آتی این منطقه آزاد را شتاب می بخشد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: چابهار ظرفیت بسیار بالایی در زمینه فرهنگ و هنر دارد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
براساس آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق، ترخیص خودروهای با پلاک مناطق آزاد مجاز دانسته شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه جدید کمیسیون تلفیق، سال آینده درامد 17 هزار میلیارد تومانی از محل واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد کسب خواهد شد.
بر اساس مصوبه جدید کمیسیون تلفیق، سال آینده درآمد 17 هزار میلیارد تومانی از محل واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد کسب خواهد شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و افتتاح همزمان طرح های اقتصادی و عمرانی که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت ...
منطقه آزاد کیش به دلیل ظرفیت های فراوان در زمینه جذب گردشگر،بیشترین پتانسیل را برای پیشرفت در زمینه گردشگری و به خصوص توریسم سلامت دارد. این منطقه امروز در تلاش است تا با توسعه زیرساخت های گردشگری از ظرفیت های منطقه برای توریسم سلامت نیز بهره بیشتری ببرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۵۲    
پس از اطلاع برگشت به کار دبیر بازنشسته مناطق آزاد کشور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جایگاه قانون گذار و نظارت بر اجرای صحیح قانون نسبت به ادامه فعالیت غیر قانونی وی اعتراض و واکنش های تندی را مطرح کردند، تا اینکه در اواخر هفته سپری شده روابط عمومی دبیرخانه مناطق آزاد در اقدامی مدعی شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی مجلس یازدهم گفت: با نگاهی منصفانه باید بگوییم وضعیت جزیره قشم نسبت به سال های قبل متحول شده و این مسئله به وضوح قابل مشاهده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
معصومه پاشایی بهرام، رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری مجلس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، الله وردی دهقانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و حسین گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۴    
نماینده تولیدکنندگان استان کردستان عنوان کرد: جذب سرمایه گذار در کردستان مستلزم مشوق های سرمایه گذاری است که سال های قبل اعتباراتی در اختیار استان قرار می گرفت.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیامی درگذشت حضرت آیت الله سید رضی علوی ، ابوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
معصومه پاشایی بهرام، رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری مجلس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، الله وردی دهقانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و حسین گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ...
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۱۴    
عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۳   + ۲۹ سایت دیگر  
عباس آشتیانی با تشریح دلیل استقرار سرمایه گذاران داخلی و خارجی استخراج رمز ارز (ماینینگ) در مناطق آزاد، گفت: علت استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال، وجود قوانین نامناسب در زمینه تعرفه انرژی و وجود تعرفه های متغیر است.
خودرو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۶:۲۴   + ۵۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 گفت: امکان ورود خودروهای خارجی از مناطق آزاد فراهم شده است که در این زمینه درآمد 17 هزار میلیارد تومانی برای دولت حاصل می شود. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
قشم- ایرنا- رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری مجلس یازدهم گفت: فراکسیون مناطق آزاد و کمیسیون صنایع مجلس برای حل مشکلات این از طریق تصویب، تغییر و اصلاح قوانین تلاش می کند که معضل دوگانگی مدیریتی و همچنین مشکلات گمرکی و مالیاتی در اولویت این فراکسیون قرار دارد.