یکشنبه ۰۳ مردادساعت ۱۱:۴۶Jul 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مناطق آزاد»

فردا دوشنبه(4مردادماه) در هفتمین و آخرین مرحله افتتاح پروژه های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، 33 پروژه عمرانی، تولیدی و زیربنایی با ارزش 16 هزار و 693 میلیارد ریال در مناطق آزاد تجاری صنعتی با فرمان رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس آغاز خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها – مناطق آزاد مدتی است که با وضع قوانین خلق الساعه و خارج از عرف شرایط غیر قابل تصوری پیدا کرده اند که مشخص نیست چه کسانی از خود تحریمی در این مناطق سود می برند؟
دبیر شورای تخصصی تأمین مالی و سرمایه گذاری مناطق آزاد گفت: مهم ترین ابزار برای توسعه متوازن زیرساخت ها تأمین منابع مالی است. بهترین روش هم استفاده از منابع مردمی در بازار سرمایه است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۱۶    
اعتبار مرمت بلدیه رشت برگشت خورد؟ ، حذف معافیت مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده به اقتصاد این مناطق آسیب می زند ، فضای سبز شهر رشت برای تغییر به برنامه و فکرهای خلاق نیاز دارد از عناوین روزنامه های امروز گیلان است.
مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۱:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
بهنام طالبی با اشاره به ضرورت حمایت جدی از پارک ها و مراکز رشد گفت: قانون مستقل پارک های علم و فناوری در راستای حمایت های بیشتر از پارک ها و مراکز رشد علم و فناوری کشور تدوین می شود. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، اوایل تابستان امسال (7 تیر ماه) حمیدرضا مؤمنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در نخستین نشست شورای تخصصی لجستیکی مناطق آزاد گفته است ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بیمه حافظ، با اشاره به افزایش دوبرابری پرتفوی بیمه این شرکت، افزود: پرتفوی این شرکت بیمه ای از 55 میلیارد تومان به 110 میلیارد تومان افزایش یافته که ترکیب پرتفوی شرکت بسیار متعادل شده و سهم بیمه نامه شخص ثالث از 70 به حدود 40 درصدکاهش یافته است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۸:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، 28 سال از تصویب قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری_صنعتی در ایران می گذرد. قانونی شامل 24 ماده و 4 تبصره که فارغ از ایرادات وارد بر متن اولیه به جهت تعارض با اهداف و مأموریت های تأسیس مناطق آزاد ...
استانداری خراسان رضوی   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
نشست بررسی مسائل و مشکلات مناطق ویژه اقتصادی استان با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر مناطق آزاد تجاری صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی کشور و استاندار خراسان رضوی در محل دفتر استاندار برگزار شد.
حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سفر یک روزه خود به مشهد مقدس با محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
نخستین کافه موزه سلامت با حضور مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در شاندیز خراسان رضوی افتتاح شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شائبه سوء استفاده همسر یکی از مقامات ارشد سازمان منطقه آزاد قشم در روزهای اخیر نقل محافل رسانه ای و شبکه های اجتماعی شده است.
پایگاه خبری جامعه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۰۱    
شهر زیبا و شگفت انگیز دبی در میان ده شهر دیدنی دنیا قرار گرفته که با امتیازات فراوان میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیاست . دبی بزرگترین شهر کشور امارات متحده عربی است و در جنوب ایران و شبه جزیره عربستان واقع شده است و هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای تجاری جهان شناخته می شود . ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار می گوید: وقتی مبلغ هنگفتی از خزانه به اسم کمک به اقتصاد یا کارآفرین داده می شود، انتظار داریم نهادهای نظارتی به وظیفه خود عمل کنند و خروجی کار نشان بدهد که چقدر اشتغال به وجود آمده و چه تعداد به بیمه شدگان اجباری اضافه شده است؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۱۱    
مشهد- ایرنا- کافه موزه سلامت به همت شرکت بین المللی گردشگری سلامت شاندیز با حضور حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در شاندیز استان خراسان رضوی افتتاح شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کافه موزه سلامت به همت شرکت بین المللی گردشگری سلامت شاندیز با حضور مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در شاندیز استان خراسان رضوی افتتاح شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۹:۳۸    
کرج - ایرنا - مناطق آزاد کشور و گروه سرمایه گذاری مفید تفاهم نامه همکاری به منظورحضور قوی تر تولیدکنندگان و صادرکنندگان مناطق آزاد و داخل کشور دربازار های بین المللی امضا کرد.
حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با حضور در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با علی مویدی خرم آبادی رئیس این ستاد دیدار و گفتگو کرد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
آقای اسماعیل بشری کارشناس مسائل شرق آسیا در یادداشت کوتاهی برای بخش فارسی رادیو و تلویزیون مرکزی چین درباره توسعه و پیشرفت کشور چین بر این باور است رویکرد تنش زدایی در سیاست خارجی باعث شد راه برای سرمایه گذاری خارجی از طریق ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی هموار شود.
بانک و صنعت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون بین الملل اتاق ایران می گوید: باید سرمایه گذارانی که مایل هستند در مناطق آزاد تجاری ایران مشارکت و همکاری کنند، شناسایی شده و ظرفیت های اقتصادی کشور به آنها معرفی شود.
معتقدیم مناطق آزاد در اقتصاد کشور بسیار مؤثر هستند و در ایجاد و افزایش اشتغال و رشد اقتصادی، در حوزه توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه و منطقه نقش مثبت و مؤثری دارند و با وجود چنین جایگاهی به نظر می رسد حذف معافیت مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده که در قانون بودجه سال 1400 تصویب شده است ...
منطقه آزاد ماکو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی حمیدرضا مومنی دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویزه، مهدی صفری مقدم به عنوان دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور منصوب گردید. به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه با اشاره به اینکه 307 هزار میلیارد تومان پروژه در مناطق آزاد کشور در دست اجرا است گفت: در 8 سال گذشته 710 هزار میلیارد تومان در این مناطق سرمایه گذاری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری گفت: منطقه آزاد بوشهر از لحاظ زیرساخت ها مشکلی ندارد و فعالیت رسمی آن به زودی با اعلام رئیس جمهور آغاز می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۷:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: قانون مناطق آزاد در آستانه اصلاح است که امید است با پیشنهادهای فعالان اقتصادی شرایطی فراهم شود تا سرمایه گذاران با کمترین موانع و مشکلات در این مناطق مواجه باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی یکی از اهداف اصلی تأسیس مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را توسعه صادرات دانست و گفت: تراز تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سه سال اخیر مثبت شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- مومنی، دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: دسترسی به راه های مواصلاتی، خط ریلی، فرودگاه مجهز و آب های بین المللی از موارد مهم در توسعه مناطق آزاد است که باید مورد توجه قرار گیرد.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: بندر آزاد بوشهر به هیچ وجه به سمت واردات کالا به جز در آن محدوده هایی که تعریف شده و نیاز به کالاهای اساسی باشد حرکت نمی کند. ...
تفاهم نامه همکاری مشترک بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی و شرکت انتخاب اندیشمندان مفید در محل دبیرخانه شورایعالی به امضاء رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه مقدمات اولیه تصویب اساسنامه منطقه آزاد بوشهر تهیه شده است گفت: این اساسنامه هفته آینده در هیئت دولت مطرح و پس از تصویب به شورای نگهبان ارائه می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رای دیوان عدالت اداری کشور در خصوص حذف الزام ثبت سفارش در مناطق آزاد به گمرک ابلاغ شد.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، امروز یکشنبه (27 تیرماه) در قالب بیست و پنجمین سفر دوره ای خود به مناطق آزاد به منطقه آزاد بوشهر در استان بوشهر سفر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۷:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
در دو ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، در مناطق آزاد و ویژه صدور جواز تاسیس کمتر از نصف و پروانه های بهره برداری کمتر از یک سوم شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۲۱:۱۲    
یاسوج- ایرنا- معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برای زمینه سازی در ایجاد منطقه ویژه اقتصادی گچساران اعلام آمادگی کرد.
راه ملت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
سید حشمت الله صمیمی دوست در خصوص سفر خود به تهران با هدف بررسی چگونگی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی گچساران و تامین منابع مالی کارخانه آجر دهدشت خبر داد و گفت ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۴:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
عبدالله هندیانی معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و رئیس کارگروه فرهنگی اجتماعی این ستاد، در گفتگو با تازه ترین ها به نقل از مهر در خصوص ساماندهی عرضه پوشاک در مناطق آزاد گفت: در این خصوص ما سال به سال میزان سطح مجوزی را که مناطق آزاد دارند کاهش می دهیم. مناطق آزاد هم چند نوع هستند ...
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بیمه ایران معین از ثبت سرمایه 562 میلیاردی این شرکت در پایان سال99 خبر داد و گفت: بیمه ایران معین به عنوان بزرگترین شرکت بیمه گر در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی است.
رئیس هیأت مدیره آژانس توسعه تجارت کوچک و متوسط آذربایجان (KOBIA) ضمن استقبال از توسعه همکاری های صنعتی با ایران، نحوه مشارکت در پروژه های مربوط به بازسازی مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان را اعلام کرد.
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۲:۵۹    
پس از آنکه آتش کوه نارک اطفاء نشد ، دامنه این آتش عصر سه شنبه 22 تیر1400 از مناطق آزاد کوه نار ن ک وارد منطقه حفاظت شده خامین شد و به جان جنگل ها و مراتع در این کوه افتاد و پس از 3 شبانه روز تلاش مهار شد ، سید اسدالله هاشمی مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد ...
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۲:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
به گفته نایب رئیس فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی، مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد هم با قانون چگونگی اداره مناطق آزاد مغایرت دارد و هم با توجه به نفس فعالیت های اقتصادی در مناطق آزاد تضاد جدی دارد.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان گفت: حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد موجب انحراف در سیاست گذاری ها و اهداف تبیین شده این مناطق می شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۶:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگی اجتماعی شورای عالی مناطق آزاد: مناطق آزاد کل ایران اعلام آمادگی کرده اند که با توجه به شرایط موجود و ظرفیت ها، واکسیناسیون با نگاه گردشگری به صورت صفر تا 100 زیر نظر وزارت بهداشت در این مناطق صورت گیرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: تاکنون بیش از 700 هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد کشور سرمایه گذاری شده است.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۱:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر امور مجامع و حسابرسی سازمان منطقه آزاد کیش، شفافیت بسترهای مالی و حقوقی را زمینه ساز جذب سرمایه گذاری های کلان به ویژه راه اندازی بورس بین الملل در سطح مناطق آزاد عنوان کرد.
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: طی هشت سال دولت تدبیر و امید، 403 هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد کشور سرمایه گذاری انجام شده است. ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
با تصویب قانون بودجه سال 1400، مناطق آزاد از شمول یکی از مهم ترین این امتیازات که معافیت این مناطق از مالیات ارزش افزوده بود، خارج شدند و در واقع یکی از مهم ترین مشوق های مناطق آزاد سلب شد. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۰:۵۳   + ۵۹ سایت دیگر  
طبق اعلام مسئولان سازمان اموال تملیکی در صورت موافقت نهایی هیات دولت، تعیین تکلیف خودروهای وارداتی رسوبی در گمرک در دستور کار قرار می گیرد که در اهم آن زیر 2500 سی سی به شرط فروش در داخل و بالای 2500 سی سی به شرط تردد در مناطق آزاد به مزایده گذاشته خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: عملیات اجرایی مناطق آزادی که منطقه ویژه اقتصادی دارند و ظرفیت تولید و صادرات دارند سریعتر آغاز می شود برهمین اساس عملیات اجرایی مناطق آزاد بانه و مریوان تا 6 ماه آینده آغاز می شود.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۷:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
حمیدرضا مومنی دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به منظور ارائه گزارش در خصوص راه اندازی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی جدید با محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو کرد.