جمعه ۱۹ خردادساعت ۲۲:۵۱Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شانگهای»

خبر خودرو   ۸ ساعت پیش    
گروه بین الملل: ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، به تازگی سفر طولانی مدت خود به چین را پس از اینکه گزارش شده از سال 2020 در آنجا نبود، به پایان رساند. او جلسات مختلفی با مقامات داشت، اگرچه همانطور که انتظار می رفت، سفر را با توقفی کوتاه در گیگا شانگهای به پایان رساند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با اشاره به اینکه غربی ها از تقویت شانگهای نگران هستند زیرا موازنه قدرت اقتصادی را تغییر داده است، گفت: شانگهای باید سازوکار مالی یا به عبارتی کانال ملی مستقلی را ایجاد کنند تا استفاده ابزاری غرب از سوئیفت و غیره اثر منفی بر اقتصاد کشورها نگذارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با نماینده ویژه رئیس جمهور و هماهنگ کننده ملی روسیه در سازمان همکاری شانگهای دیدار کرد.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- حزب کمونیست چین دوست دارد فکر کند در برنامه ریزی بلندمدت خوب عمل کرده است. نگاهی به خط ساحلی کشور ممکن است نشان دهد که اینطور نیز هست. بیش از 40 سال پیش، دنگ شیائوپینگ، رهبر فقید، اجازه داد شهرهای ساحلی به سیاست های بازار آزاد و جذب سرمایه گذاری خارجی بپردازند ...
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۱۲    
پایگاه خبری فولاد ایران - قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین 25 دلار رشد روزانه داشته 541 دلار هر تن درب کارخانه شده است. ورق سرد نیز 14 دلار بالا رفته 630 دلار هر تن با مالیات بر ارزش افزوده است. در بورس شانگهای قرارداد ورق گرم 10 دلار رشد روزانه داشته 529 دلار هر تن شده است ...
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - قیمت بیلت در بازار داخلی چین 11 دلار رشد روزانه داشته 488 دلار هر تن با مالیات بر ارزش افزوده شده است. رشد قیمت محصولات فولادی و اخبار کاهش تولید ها قیمت بیلت را بالا برده است ...
فرودگاه پیام البرز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
باحضور مشاور وزیر ارتباطات در نشست فناوری اطلاعات روسیه که هم اکنون در حال برگزاری است، فرصتهای همکاری و سرمایه گذاری با کشورهای بریکس و اعضای پیمان شانگهای تشریح شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اعتقاد دارد امروزه بلوک های اقتصادی متعددی اعم از اوراسیا، شانگهای و بریکس شکل گرفته و بدون شک اقتصاد کشورهای عضو آنها از جمله ایران دارای توانمندی اقتصادی جدی تری هستند و با توجه به جمعیتشان می توانند اثرگذاری بیشتری بر تجارت جهانی داشته باشند. ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۱۸    
چری به طور مرتب در حال افزایش تنوع محصولات و البته معرفی برندهای جدید است. این شرکت که در جریان نمایشگاه شانگهای در ماه آوریل، یک برند جدید به نام آی کار (iCar) را معرفی کرده بود، اکنون از نخستین محصول آن یعنی آی کار 03 رونمایی کرده است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل گفت: به نظر می رسد بریکس در آینده سرنوشت اقتصادی جهان را در دست خواهد گرفت و به تدریج آثار فروپاشی اقتصاد آمریکا و سلطه دلار شروع خواهد شد.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
ظریف وزیر خارجه سابق با حضور در کلاب هاوس درباره پیمان شانگهای توضیحاتی ارائه داد.
سلام نو / تبریزمن   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تمرکز بازیگران اصلی جهان اکنون روی مسئله چندجانبه گرایی و چندقطبی بودن است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۳۰    
فیلم مستند بلند باغ گیلاس به کارگردانی احمد سید کشمیری و تهیه کنندگی دکتر افسانه حیدری و کریم خدادادی به بیست و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم شانگهای چین راه یافت .
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۱۱    
سخنگوی دولت:در اغتشاشات سال گذشته، دشمن هرچه داشت را به میدان آورد. قرار بود جمهوری اسلامی منزوی شود، اما ثمره نگاه به مردم این شد که امروز دیپلمات گروگان گرفته ما را آزاد کردند و ما عضو شانگهای شدیم و صادرات کشور افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان و اندیشکده های غربی، اولویت های سیدابراهیم رئیسی در سفرهای خارجی خود را کاهش تنش با همسایگان ایران و تقویت روابط با قدرت های آسیایی با نیم نگاهی به تحولات جهانی در آینده نه چندان دور ارزیابی می کنند و عضویت در سازمان همکاری شانگهای را از پیامدهای همین دیدگاه می دانند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان در جواب به این سوال پیام حضور وزیر خارجه ایران در نشست بریکس به رغم فشارهای آمریکا و متحدانش برای منزوی کردن ایران گفت: حضور فعال ایران در سازمان همکاری شانگهای، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و اخیرا در بریکس نشان می دهد که سیاست جهانی منزوی کردن ایران شکست خورده است .
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه پس از دیدار با همتایان خود از کشور های برزیل، هند، روسیه، عربستان، امارات، آفریقای جنوبی، کومور و گابن در حاشیه سفر دو روزه به کیپ تاون آفریقای جنوبی جهت شرکت در نشست وزیران خارجه گروه بریکس از اقتصاد های نوظهور ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۵۱   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ایران در گفت وگویی با اشاره به این که سیاست جهانی برای به انزوا کشاندن ایران با شکست مواجه شده است، گفت که ایران با بهره بردن از چارچوب های مختلف چندجانبه گرایی از جمله از طریق عضویت در گروه بریکس و سازمان همکاری شانگهای از ظرفیت های آن ها برای ارتقای همکاری ها بهره مند خواهد شد.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۳۵    
یک کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: به نظر می رسد که روسیه می خواهد پیمان شانگهای به سمت نظامی شدن حرکت کند؛ یعنی ایجاد یک ورشوی جدید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
اجلاس شانگهای در حالی ماه آینده برگزار خواهد شد که ایران به دلیل نقش پویای منطقه ای و نیز تغییر عضویت از ناظر به دائم در آن سازمان، اهمیت چشمگیری دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
طی سه روز اول هفته که با 2 روز تعطیلی پیاپی همراه بود در سرویس فرهنگی و هنری ایسنا، مطالبی درباره امام خمینی (ره) به بهانه سالروز رحلت ایشان، قیام 15 خرداد، ترخیص احمدرضا احمدی از بیمارستان، حضور فیلم ایرانی در جشنواره شانگهای چین، برگزاری کنسرت امید حاجیلی، جزئیاتی درباره سفر حج ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۹:۲۸    
چری تیگو 9 پرچمدار شاسی بلندهای این خودروساز چینی بوده که در نمایشگاه خودرو شانگهای 2023 رونمایی شده بود .
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۰۵    
پس از حضور فیلم سینمایی آزردگان به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی مهدی فرد قادری در بخش مسابقه اصلی فستیوال فیلم شانگهای، برنامه نمایش این فیلم اعلام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۵:۴۲    
رئیس جمهور قرقیزستان تفاهمنامه تعهدات جمهوری اسلامی ایران به منظور کسب وضعیت عضویت در سازمان همکاری شانگهای که در تاریخ 16 سپتامبر 2022 در شهر سمرقند به امضا رسیده بود را امضا کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۳:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
سینمای ایران با تعدادی فیلم تازه و چند فیلم قدیمی و یک فیلم خیلی قدیمی در اغلب بخش های تازه ترین جشنواره بین المللی فیلم شانگهای حضور دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۲:۱۹    
چاینا تلکام، شرکتی که به سرعت در حال تثبیت جایگاه خود به عنوان بازیگری قدرتمند در بازار رایانش ابری کشور چین است، از طرحی برای راه اندازی یک مرکز محاسباتی بزرگ در منطقه فناوری پیشرفته شانگهای پرده برداری کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۱:۲۳    
وزیر خارجه ایران گفت که تشکیل ائتلاف هایی مانند بریکس و شانگهای سهم مهمی در مشارکت های آینده خواهند داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با بیان اینکه تاریخ مصرف کارکرد یکجانبه گرایی رو به پایان است، گفت: تشکیل ائتلاف هایی مانند بریکس و شانگهای سهم مهمی در مشارکت های آینده خواهند داشت.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۷:۰۳    
شرکت فناوری خودروسازی شانگهای اینگین تحت برند اینگین یا Ingin یک شرکت چینی در زمینه دسترسی و ورود هوشمند برای خودروها، در 24 مه از تکمیل سرمایه گذاری دور C+ چند میلیون یوآنی اش خبر داد.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – وقتی جیمی دیمون، رئیس جی پی مورگان، این هفته به شانگهای رفت، شاید انتظار داشت نظرش را به روابط چین و آمریکا جلب کند. اما این قبل از آن بود که بیل آکمن، سرمایه گذار فعال کهنه کار، وارد عمل شود و در رقابت های ریاست جمهوری 2024 خود را جلو بیندازد و جو بایدن ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۳    
سیاست گذاران غربی نگران هستند که بریکس نه تنها به یک باشگاه اقتصادی قدرت های در حال ظهور تبدیل شود که دنبال تأثیرگذاری بر رشد و توسعه جهانی هستند بلکه بعنوان یک باشگاه سیاسی نیز عمل کند.
سینما جریان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۲۴   + ۲۵ سایت دیگر  
سینما جریان | علت مرگ: نامعلوم به کارگردانی علی زرنگار در چهار بخش جشنواره بین المللی فیلم شانگهای نامزد دریافت جایزه شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۷:۴۳    
امیرعبداللهیان با درخواست نهایی شدن سازوکار عضویت در بریکس گفت: عضویت دایم ما در شانگهای در تیرماه انجام می شود
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۲:۵۸   + ۲۹ سایت دیگر  
در دیدار وزیر امور خارجه با همتای هندی در کیپ تاون موضوعات مورد علاقه دو کشور در حوزه های دوجانبه و چندجانبه مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۰:۳۶    
دنیای اقتصاد : وزیر امور خارجه گفت که عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای تیر ماه نهایی می شود. حسین امیرعبداللهیان در گفت وگو با خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه ما در ائتلاف های منطقه ای از جمله شانگهای، بریکس و اتحادیه اقتصادی اوراسیا عضویت خود را پیگیری کردیم ...
چرخان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۸:۱۷    
چری در نمایشگاه خودروی شانگهای شاسی بلند کامپکت جدیدی بنام Jaecoo 7 را رونمایی کرد. این خودرو قبلاً با کد TJ-1 شناخته می شد و قرار است با برند جائکو در بازارهای صادراتی عرضه شود. این خودرو اولین مدل از سری جدید جائکو محسوب می شود ...
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۶:۳۹   + ۵۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنار دیگر کشورهای همسو و علاقه مند می تواند شریکی مطمئن برای بریکس در آینده باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۲۷   + ۴۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ایران که برای شرکت در نشست دوستان گروه بریکس به کیپ تاون آفریقای جنوبی سفر کرده است، با خانم نالدی پاندور، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی بطور دوجانبه دیدار و گفت وگو کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه: در نظم جدید جهانی هر جا موضوع مهمی مورد بحث است، جمهوری اسلامی ایران غایب نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۷:۱۴   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: بدون تردید ایران کنشگر و قدرت اصلی در تحولات منطقه ای است و در سطح جهانی هم جمهوری اسلامی ایران از کنشگران اصلی به شمار می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۶:۰۸   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت که عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای تیر ماه نهایی می شود و درباره حق آبه هیرمند هم اعلام کرد که در حال رسیدن به نتایج خوبی هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان گفت که عضویت ایران در سازمان شانگهای در تیرماه نهایی می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تصویری از حجاب خاص خبرنگار تهران تایمز در بین خبرنگاران کشورهای عضو شانگهای در چین را ببینید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا: وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه پس از نشستی بین ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و کین گانگ، وزیر امور خارجه چین در پکن اعلام کرد که ایلان ماسک مایل است تجارت در این کشور را گسترش دهد ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۵۲    
گروه بین الملل: ایلان ماسک تحسین خود را از سازندگان خودروهای الکتریکی چینی و اخلاق کاری در این کشور آسیایی پنهان نکرده است، به ویژه پس از افتتاح اولین کارخانه مونتاژ خودروهای خارج از کشور تسلا که در اواخر سال 2019 در شانگهای صورت گرفت.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۰۰    
تقاضا در بازار فلزات به خصوص سنگ آهن وارداتی بندر شانگهای افزایش پیدا کرد تا به دنبال آن قیمت ها در بازار جهانی پس از ریزش های متوالی اندکی صعودی شود. برخی این اتفاق را اثر بسته حمایتی 5 تریلیون یوانی دولت چین می دانند در حالی که برخی رشد قیمت فلزات را آرامش پیش از طوفان می دانند.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در پنج ماه نخست سال 2023، روند تغییرات قیمت شمش روی در معاملات بورس شانگهای و فلزات لندن مشابه و کاهشی بوده است. همچنین روند موجودی انبار شمش روی در این دو بورس تقریبا مشابه بوده و به طور کلی افزایش موجودی طی پنج ماه اتفاق افتاده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۵۷   + ۱۹ سایت دیگر  
در 18 آوریل، بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو شانگهای در مرکز همایش ها و نمایشگاه های ملی این شهر برگزار شد و اکسید با محصولات جدیدش که بر پایه انرژی و فناوری های جدید توسعه یافته اند در این رویداد صنعتی شرکت کرد؛ حضوری که نزدیک به هزار مخاطب خارج از کشور را به خود جذب کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، روز سه شنبه (نهم خرداد ماه) مرضیه برومند نخستین نشست رسانه ای خود را در مقام مدیرعامل خانه سینما با همراهی محمد مهدی عسگرپور رییس هیات مدیره در حالی برگزار کرد که درباره بودجه خانه سینما ...