پنجشنبه ۰۶ اردیبهشتساعت ۰۰:۴۱Apr 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حمل و نقل عمومی»

تین نیوز   ۵ ساعت پیش    
بررسی آخرین داده های مرکز آمار فروردین 1403نشان می دهد تورم در بخش خدمات حمل و نقل عمومی رکوردار شد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با حضور در منطقه 17 گفت: مدیریت خوبی در حمل و نقل ایجاد شده است؛ امروز دو میلیون نفر با مترو جابه جا می شوند و سیاست ما این است که به 5 میلیون نفر در روز برسانیم و 70 درصد استفاده از حمل و نقل شخصی را به 30 درصد برسانیم.
خبرگزاری برنا   ۸ ساعت پیش    
شهردار منطقه 4 از نشست تخصصی با موضوع ملاک عمل گذرگاه های عابر پیاده و میکروموبیلیتی به همت اداره کل حمل و نقل عمومی و امور مناطق با میزبانی شهرداری منطقه4 در پارک آموزش ترافیک خبر داد.
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی در نشست بررسی دستورالعمل واردات اتوبوس از محل بند (ص) تبصره 7 قانون بودجه 1402 کل کشور گفت: با تدابیر وزیر راه و شهرسازی و تصمیمات اتخاذ شده در ستاد اربعین، برای واردات ناوگان حمل ونقل عمومی اتوبوس، مبلغ 600 میلیون یورو در نظر گرفته شد.
سلام نو / 8 صبح   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
تاکسی های برقی که پدیده جدید و جذابی هستند و آلودگی هوا را کاهش می دهند به ناوگان حمل و نقل شهری تهران افزوده شده اند.
خبرگزاری برنا   ۹ ساعت پیش    
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: مدیریت خوبی در حمل و نقل ایجاد شده است؛ امروز دو میلیون نفر با مترو جابه جا می شوند و سیاست ما این است که به 5 میلیون نفر در روز برسانیم و 70 درصد استفاده از حمل و نقل شخصی را به 30 درصد برسانیم.
همت خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
در این نشست که با حضور گلشنی مدیر کل حمل و نقل عمومی و امور مناطق و معاونین ترافیک مناطق 22 گانه برگزار شد، گلشنی پیرامون اهمیت توجه به تسهیل در تردد عابران پیاده و پذیرفتن مد پیاده در سطح شهر با در نظر گرفتن اصول ایمنی در چهارچوب اسناد بالادستی تاکید داشت. ...
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 22 اعلام کرد: با عنایت به لزوم ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان در حوزه حمل و نقل، پایانه های حمل و نقل عمومی این منطقه تجهیز می شوند.
صمت   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۷:۲۶    
خیابان های تهران، همواره با شلوغی های فراوانی همراه بوده است و روزانه افراد بسیاری در ترافیک صبحگاهی پایتخت وقت خود را می گذرانند. ماندن در ترافیک سبب می شود وقت بسیاری از ما گرفته شود، به همین دلیل بسیاری شهروندان از وسایل حمل ونقل عمومی مانند مترو و اتوبوس استفاده می کنند. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۲۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
بررسی آخرین داده های مرکز آمار از تورم از رکوردداری خدمات حمل و نقل عمومی در فروردین 1403 حکایت دارد. در این ماه اکثر خوراکی ها نیز گران شدند.
دیده بان البرز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۲۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی استان البرز با تاکید بر اینکه دلیل70 درصد آلودگی شهرها وجود خودروهای فرسوده در ناوگان حمل و نقل عمومی است، گفت: درخواست ما در خصوص استفاده از تسهیلات صندوق ملی محیط زیست با هدف نوسازی و بهسازی این ناوگان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۷:۴۱    
رئیس شورای عالی استانها گفت: توسعه حمل و نقل عمومی برای کاهش آلایندگی ضروری است.
استانها / آذربایجان شرقی شهرام دبیری در نشست مشترک با علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، گفت: در برخی شهرها تعداد خودروها نسبت به ظرفیت آن بسیار بیشتر است و باید توسعه حمل و نقل عمومی جدی گرفته شود و کیفت نیز ارتقاء یابد و لازم است دولت در این زمینه یارانه توسعه ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۶:۰۷   + ۳۹ سایت دیگر  
تاکسی ها می توانند کمبود اتوبوس و مترو را تا حدی جبران کنند و کمک حال شهر باشند، اما بی سروسامانی و خدمت رسانی پرعیب و ایرادشان، سبب شده است آن ها به جای اینکه باری از دوش حمل و نقل عمومی بردارند، خود تبدیل به یک معضل جدی شوند؛ برخی رانندگان تاکسی به جای مسافرکشی از پلاکی که در اختیارشان است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهر تهران از آغاز عملیات اجرایی ساخت پایانه حمل و نقل عمومی و راه اندازی جایگاه های سوخت کوچک مقیاس خبر داد.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش سرویس مسکن جهان صنعت نیوز، شادی مالکی سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، در مورد تاکسی های برقی گفت: یکی از دغدغه های جدی در حوزه شهری آلودگی هواست. در همین راستا شهرداری تهران به سمت برقی سازی حمل ونقل عمومی حرکت می کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت کشور گفت: طبق قانون توسعه و مدیریت مصرف سوخت باید میزان سفر های حمل ونقل درون شهری به 75 درصد برسد که در حال حاضر زیر 50 درصد است
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران بزرگ - ایرنا - رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: مصوبات شورا برای افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی و موارد مشابه، نباید بیشتر از نرخ تورم اعلامی از سوی دولت باشد.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به عملکرد یک ساله اداره حمل و نقل مسافر استان گفت: در سال گذشته 870 هزار سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای استان کرمان انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از ورود 5 هزار اتوبوس فعال و نوسازی شده به چرخه حمل و نقل عمومی تا پایان سال خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۹:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رییس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی از جابجایی 89 هزار و 366 مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان طی فروردین ماه سال جاری خبرداد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۹:۱۲    
به گزارش زیرنویس، طبق آخرین گزارش مرکز آمار ایران ، در فروردین ماه 1403، شاخص قیمت مصرف کننده خانوارهای کشور به عدد 236.3 رسیده است که نسبت به ماه قبل، 2.6 درصد افزایش، نسبت به ماه مشابه سال قبل، 30.9 درصد افزایش و در دوازده ماهه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال [...]
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۹:۰۸   + ۴۱ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: طبق آخرین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه کشور در فروردین ماه 1403، برابر 38.8 درصد است.
استانداری تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۸:۱۷    
رئیس شورای اسلامی شهرقدس از بررسی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در سال جدید با حضور نمایندگان تاکسی داران در صحن علنی شورا خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۲۲:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: در جلسه وبیناری مدیران حمل ونقل شهرداری های اصفهان و سن پترزبورگ روسیه تبادل تجربیات ترافیکی در حوزه حمل ونقل عمومی و مباحث ترافیکی این دو شهر خواهرخوانده انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۸:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
در جلسه امروز وزیر صمت با کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، موضوعات اسقاط خودروهای فرسوده، ارتقای ایمنی خودروهای تولیدی، واردات خودروهای دست دوم، ارزبری خودروهای مونتاژی و تامین ناوگان حمل و نقل عمومی بررسی و مقرر شد در یک ماه آینده وزارت صمت برنامه های خود را در رابطه با این موضوعات به کمیسیون ...
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 22 از تقویت و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی این منطقه در سال جدید با همکاری شرکت خودرو سروس شهر خبر داد.
تیتر20   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۷:۳۲    
در حالی که هنوز خودرو های برقی به طور رسمی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری نشده اند، نگاه ویژه کرمان موتور به خودرو های برقی باعث شده است که آن ها پیش از هر چیز به رفع دغدغه مصرف کنندگان پرداخته و با ایجاد یک مرکز تخصصی، درک خود از اهمیت موضوع را نشان بدهند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۵۲    
در این بسته خبری از شب های شهر کرمان روشن تر می شود تا هدف گذاری شهرداری تهران برای توسعه بوستان ها و تزریق اتوبوس به ناوگان حمل ونقل عمومی مشهد آغاز شد را بخوانید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس حوزه حمل و نقل و ترافیک دو مورد از کمک هایی که لازم است دولت در برقی سازی حمل و نقل عمومی انجام دهد را تبیین کرد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
متروی استانبول به عنوان یکی از وسایل حمل و نقل عمومی محبوب در این شهر بزرگ شناخته می شود. این سیستم حمل و نقل عمومی به مسافران امکان می دهد که به سرعت و بدون تحت تأثیر قرار گرفتن در ترافیک، به مقصد خود در بخش های آسیایی و یا اروپایی شهر استانبول برسند ...
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اولویت تولید مشارکتی اتوبوس و تاکسی برقی در داخل برای حوزه حمل و نقل عمومی پایتخت
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۲:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
جایگزینی تاکسی ها، اتوبوس ها و خودروهای شخصی بنزینی با خودروهای برقی ضرورتی است که با توجه به وضعیت آلودگی هوا کسی نسبت به اهمیت آن تردیدی ندارد؛ اما به نظر می رسد با توجه به لزوم انجام این مهم ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر مشهد از تزریق اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد با اختصاص 59 دستگاه اتوبوس به این کلانشهر خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به فوت 54 نفر در حوادث ویژه ترافیکی در هفته پایانی فروردین ماه 1403 گفت: در این بازه زمانی 11 نفر بر اثر غرق شدگی فوت کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از اجرای برنامه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده با اولویت حمل و نقل عمومی و موتورسیکلت در سال جاری خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران بزرگ - ایرنا - مدیرکل سازمان امور مشارکت های مردمی و سرمایه گذاری شهرداری تهران،گفت: در سال جدید تولید مشارکتی اتوبوس و تاکسی برقی در داخل برای حوزه حمل و نقل عمومی پایتخت در اولویت اول قرار دارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: با پیگیری های صورت گرفته، هرماه 10 تا 15 دستگاه اتوبوس جدید وارد چرخه خدمات رسانی ناوگان حمل ونقل عمومی می شود.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۵۸   + ۲۰ سایت دیگر  
شفقنا- مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صمت تصریح کرد: همین الان 2000 دستگاه خودروی برقی در پارکینگ یکی از شرکت های خودروساز خصوصی کشور قرار گرفته اند و آماده ورود به ناوگان تاکسیرانی هستند با این حال شهرداری می گوید برای تامین منابع موردنیاز خرید این خودروها نیاز به مساعدت دولت دارد و به تنهایی از پس ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۵۳    
افزایش کرایه حمل ونقل عمومی از یکم اردیبهشت ماه رسما اعمال شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
در فروردین ماه امسال بیش از 920 هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرکرد جابجا شدند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۵:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
جعفر تشکری هاشمی در مورد نرخ جدید کرایه وسایل حمل ونقل عمومی در پایتخت گفت: شورای شهر تهران سال گذشته نرخ گذاری کرایه وسایل حمل ونقل عمومی اعم از تاکسی، مترو و اتوبوس برای امسال را به تصویب رساند و نمایندگان مردم سعی کردند با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش قیمت ها ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۰:۰۳   + ۳۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد، گروه مسکن و شهری : دعوای لفظی دولت و شهرداری برسر واگن های متروی سفارش داده شده به چینی ها به قدری بالا گرفته است که ناظران از اصل ماجرا غافل مانده اند ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۲۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
جعفر تشکری هاشمی در مورد نرخ جدید کرایه وسایل حمل ونقل عمومی در پایتخت گفت: شورای شهر تهران سال گذشته نرخ گذاری کرایه وسایل حمل ونقل عمومی اعم از تاکسی، مترو و اتوبوس برای امسال را به تصویب رساند و نمایندگان مردم سعی کردند با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش قیمت ها، افزایش قیمت در [...]
رجا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۸:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از عملی نشدن وعده ها در مورد تامین تاکسی های جدید اعم از ون و سواری برقی در پایتخت، گفت: امروز برخلاف وعده های داده شده، به جای توسعه و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی درحال توقف نوسازی این ناوگان هستیم.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
در اولین کمیته محلی منطقه ای حمل و نقل عمومی منطقه 22 در سال جدید و بنا به درخواست های شهروندان د رحوزه حمل و نقل معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 22 از آغاز بکار دو خط تاکسیرانی از پایانه ایستگاه چیتگر به مقصد دریاچه شهدای خلیج فارس و همچنین بلوار گلها خبر داد. ...
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با اعلام سهم 23درصدی حمل ونقل عمومی در سفرهای داخلی تشریح کرد: ضعف زیرساخت های حمل ونقلی و نیز کمبود در سیستم حمل ونقل عمومی باعث کاهش رغبت مسافران به بهره گیری از شبکه حمل ونقل عمومی شده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۴۵   + ۶۰ سایت دیگر  
سردار حسن زاده گفت: گروه های آموزش دیده با عنوان "سفیران مهر"، موضوع رعایت قانون و ضوابط مربوط به حجاب در اماکن عمومی و تذکر و روشنگری قاعده مند را به صورت جدی تر در میان اصناف، ادارات، بازار، معابر، بوستان ها، تفرجگاه ها و حمل و نقل عمومی تهران پی گیری خواهند کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
خرم آباد - مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای لرستان از افزایش 8.4 درصدی جابه جایی کالا از طریق ناوگان حمل ونقل عمومی این استان خبر داد.