چهارشنبه ۱۹ مردادساعت ۲۱:۴۸Aug 2022 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بانک مرکزی»

انتخاب   ۲ ساعت پیش   + ۲۷ سایت دیگر  
علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سئوال که چرا بانک ها در خصوص پذیرش ضمانت بانکی همچنان به سخت گیری ها ادامه می دهند و از سیستم اعتبارسنجی در بانک ها برای حذف ضامن در پرداخت وام های خرد استفاده نمی کنند ...
قیمت طلا امروز در آستانه انتشار آمار نرخ تورم آمریکا که انتظار می رود بر سرعت افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی این کشور تاثیر بگذارد، کاهش یافت.
تحلیل بازار   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
افت تولید مسکن در چند سال گذشته این روزها خود را با جهش قیمت مسکن نشان نمی دهد اما هر بار که مرکز آمار و بانک مرکزی گزارش ماهانه خود را منتشر می کنند می بینیم که قیمت مسکن رشد اندکی داشته است.
شادا   ۴ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
بر اساس این اطلاعیه، حسب تصمیمات اتخاذ شده در راستای تأمین مالی بهینه، دوازدهمین هفته عرضه اوراق مالی اسلامی منتهی به مورخ 1401/05/19برگزار شد، که طی آن ضمن برگزاری حراج و اخذ سفارش های خرید اوراق از متقاضیان در سامانه های بازار بین بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس ...
به گزارش ایران اکونومیست از بانک مرکزی، در تاریخ 6 تیرماه امسال و با ابلاغ شیوه نامه مربوط به بانک های عامل، تاکنون 13 هزار میلیارد ریال به 22 هزار و 600 نفر تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شده است که این میزان نشان دهنده رشد 51 درصدی نسبت به 10 مردادماه امسال است ...
پول پرس   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در بازار ارز آرامش خوبی برقرار است، گفت: در چهار ماهه امسال حدود 80 درصد رشد تأمین ارز در سامانه نیما داشتیم.
سلام نو / نقدینه   ۳ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
در پایان معاملات باقی مانده امروز چهارشنبه 19 مرداد نرخ دلار به 29 هزار و 980 تومان کاهش یافت.
معاون وزیر صمت از نخستین ثبت سفارش رسمی و موفق واردات با رمزارز به ارزشی معادل 10 میلیون دلار خبر داد. اقدامی که رئیس کل بانک مرکزی نیز درباره آن اظهار داشت: دارندگان رمزارز هایی که مجوز قانونی داشتند، طبق قانون می توانند رمزارز استخراجی خود را برای واردات اعلام کنند.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: این روزها با مدیریت بانک مرکزی و کنترل نرخ ارز و همچنین نتایج مثبت مذاکرات به نظر می رسد روند کاهشی طلا همچنان ادامه یابد.
ایسکانیوز   ۶ ساعت پیش    
نرخ خرید و فروش دلار و یورو امروز در صرافی های مجاز بانک مرکزی روند صعودی داشته است.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۳۸ سایت دیگر  
درحالیکه صحبت هایی مبنی بر افزایش چراغ خاموش سود سپرده در برخی بانک ها مطرح می شود، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که شورای پول و اعتبار در این زمینه، هنوز تصمیمی نگرفته است.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۶۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: طی یک ماه و نیم گذشته به میزان 1.3 هزار میلیارد تومان وام ودیعه مسکن و از ابتدای سال تا امروز نیز 9.6 هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه فرزندآوری و 47 هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه ازدواج توسط شبکه بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.
نقدینه   ۶ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، ابراهیم صیامی مدیرکل آینده پژوهی، مدل سازی و مدیریت اطلاعات اقتصادی وزارت اقتصاد، در مورد عملکرد اقتصادی دولت سیزدهم و آمار های پولی و رشد نقدینگی، اظهار کرد: نرخ رشد نقدینگی در خرداد ماه امسال به 37 ...
به گزارش ایران اکونومیست : علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد پرداخت وام ازدواج گفت: به بانک ها اعلام کردیم که حداکثر ظرف 10 روز پس از تکمیل مدارک باید پرداخت وام صورت گیرد و اگر بانکی این اقدام را انجام نمی دهد تخطی کرده است و باید با آن برخورد شود ...
خبرهای فوری   ۶ ساعت پیش   + ۴۲ سایت دیگر  
خبرمهم: رئیس کل بانک مرکزی ایران گفت که دارندگان مجوز استخراج رمز ارز می توانند از رمزارزهای استخراجی برای واردات استفاده کنند.
نقدینه   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نقدینه -رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در بازار ارز آرامش خوبی برقرار است، گفت: در چهار ماهه امسال حدود 80 درصد رشد تأمین ارز در سامانه نیما داشتیم. ...
تحلیل بازار   ۷ ساعت پیش    
ING بانک پیش بینی کرده که انتشار گزارش مربوط به شاخص تورم و قیمت مصرف کننده (CPI) در آمریکا امکان بالقوه افزایش نرخ بهره بانکی بین 25 الی 50 واحد دیگر را به بانک مرکزی آمریکا خواهد داد.
نقدینه   ۷ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
نقدینه - بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز (چهارشنبه نوزدهم مردادماه) اعلام کرد که بر اساس آن نرخ رسمی 16 ارز کاهشی و 21 ارز دیگر افزایشی بود. همچنین نرخ رسمی 9 ارز نیز ثابت ماند. ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
تهران-ایرنا- رئیس بانک مرکزی رو چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: وام ازدواج از زمان کامل بودن مدارک حداکثر تا 10 روز باید به حساب متقاضیان واریز شود.
تجارت گردان   ۸ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای سال 1401 به مدت یکسال، سقف قبولی برات الکترونیکی و سایر ابزارهای تامین مالی زنجیره تولید را برای پست بانک ایران، 15 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
اقتصاد نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: بانک مرکزی اخیرا برای رشد ترازنامه بانک ها سقف محدودی را معین کرده است. در این سقف گذاری بانک مرکزی عنوان کرده ترازنامه بانک ها اجازه رشد 1.5 تا 2.5 درصدی دارد.
به گزارش ایران اکونومیست، موضوع همسان سازی حقوق کارکنان دولت در بخش های مختلف یکی از مطالبات آنها در ماه های گذشته بوده است. کارکنان بانک ملی نیز با ثبت پویشی در سامانه فارس من با عنوان همسان سازی حقوق و مزایای کارکنان بانک ملی با بانک مرکزی خواستار افزایش حقوق خود متناسب با کارمندان بانک مرکزی ...
ایران پرس   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: رئیس کل بانک مرکزی گفت: به توجه به اینکه عرضه ارز در بازار بیشتر از تقاضا است، هم اکنون آرامش خوبی در بازار ارز حاکم است.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی گفت: کسانی که مجوز قانونی استخراج رمز ارز دارند، می توانند رمز ارز استخراجی خود را برای واردات ارایه کنند.
امروز هر دلار آمریکا 42 هزار ریال، پوند انگلیس 50 هزار و 783 ریال و یورو نیز 42 هزار و 954 ریال ارزش گذاری شد. بر پایه این گزارش، هر فرانک سوئیس امروز 44 هزار و 93 ریال، کرون سوئد 4 هزار و 134 ریال، کرون نروژ چهار هزار و 325 ریال، کرون دانمارک پنج هزار و 773 ریال، روپیه هند 528 ریال ...
رئیس کل بانک مرکزی درخصوص مشکلات پیش روی دریافت وام ازدواج گفت: اعلام کردیم از زمانی که مدارک فرد تکمیل باشد حداکثر طرف 10 روز کاری باید وام به حساب واریز شود؛ بنابراین اگر بانکی رعایت نمی کند حتما تخلف کرده و باید به هیات انتظامی بانک مرکزی معرفی شود تا برخورد صورت گیرد.
تحلیل بازار   ۹ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز (چهارشنبه نوزدهم مردادماه) اعلام کرد که بر اساس آن نرخ رسمی 16 ارز کاهشی و 21 ارز دیگر افزایشی بود. همچنین نرخ رسمی 9 ارز نیز ثابت ماند.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: در بازار ارز آرامش خوبی برقرار است، در چهار ماهه امسال حدود 80 درصد رشد تامین ارز در سامانه نیما داشتیم و مازاد عرضه نسبت به تقاضا در این سامانه وجود دارد.
ایران آنلاین   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، معاملات توافقی دلار امروز در بازار ارز (چهارشنبه ، 19 مردادماه) در کانال قیمت 30 هزار تومان کار خود را آغاز کرد. اواخر خردادماه بود که بانک مرکزی برای ساماندهی بازار ارز در تعامل با کانون صرافی ها ...
سیتنا   ۹ ساعت پیش    
رئیس کل بانک مرکزی، گفت: براساس تفاهمی که بین بانک مرکزی و وزارت صمت صورت گرفته، دارندگان رمزارزی که طبق قانون استخراج انجام داده اند، می توانند رمزارز استخراجی خود را برای واردات استفاده کنند.
طرح نهضت ملی مسکن این روز ها با چند چالش جدی روبرو است که پرداخت تسهیلات بانکی از جمله مهم ترین این موانع به شمار می روند. هفته گذشته رستم قاسمی؛ وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بانک ها در پرداخت تسهیلات ساخت خانه های طرح نهضت ملی مسکن همکاری نمی کنند تأکید کرد ...
بولتن نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۲۱ سایت دیگر  
علی صالح آبادی رئیس بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه 19 مرداد هیئت دولت اظهار داشت...
سیتنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: تمام دستگاه های پوزی که در کشور موجود هستند پرونده مالیاتی دارند و پوزهایی که پرونده مالیاتی ندارند قطع شده اند.
آفتاب یزد   ۱۰ ساعت پیش   + ۶۰ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی گفت: براساس قانون بودجه سال 1401، به روز رسانی فصلی فهرست ابربدهکاران بانکی توسط بانک مرکزی امری قانونی است و این بانک موظف به اطلاع رسانی است.
صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: هنوز جمع بندی خاصی در خصوص نرخ سود سپرده های بانکی انجام نشده است.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رییس بانک مرکزی گفت: وام ازدواج از زمان کامل بودن مدارک حداکثر 10 روز باید به حساب متقاضیان واریز شود.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: آرامش خوبی در بازار ارز حاکم است و در چهار ماه اول امسال حدود 14میلیارد دلار تأمین ارز داشتیم که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته حدود 80درصد رشد داشتیم.
ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC، ارزی است که مانند پول نقد از سوی دولت عرضه می شود؛ با این تفاوت که به جای اینکه در قالب اسکناس ها یا سکه های فیزیکی به دست مردم برسد، در قالب توکن هایی در اپلیکیشن ها یا کیف پول های دیجیتال می توان به آن دسترسی پیدا کرد ...
موج   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
قیمت ارز دولتی امروز چهارشنبه 19 مرداد 1401 توسط بانک مرکزی اعلام شد که بر این اساس، نرخ دلار آمریکا بدون تغییر همچنان چهار هزار و 200 تومان باقی مانده است.
بانک مرکزی امروز، چهارشنبه (19 مرداد)، نرخ رسمی 46 ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 21 ارز افزایش و نرخ 16 ارز کاهش یافت. نرخ باقی ارزها ثابت ماند. به گزارش همشهری آنلاین، بانک مرکزی امروز نرخ هر دلار را 42 هزار ریال، پوند را 50 هزار و 783 و یورو را 42 هزار و 954 ریال اعلام کرد.
بانک مرکزی : بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی بر لزوم اخذ گواهینامه های حرفه ای برای رسیدگی به درخواست های بررسی صلاحیت حرفه ای داوطلبان پیشنهادی برای تصدی سمت مدیریتی در بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی تاکید کرد. ...
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون بانک مرکزی و تعیین تکلیف طرح بانکداری اسلامی در آینده نزدیک در صحن خبر داد. رحیم زارع با اشاره به آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون بانک مرکزی به ایبِنا گفت: این طرح در نوبت رسیدگی در صحن و به عنوان دستور چاپی و آماده بررسی است ...
بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک ها بر لزوم اخذ گواهینامه های حرفه ای برای رسیدگی به درخواست های بررسی صلاحیت حرفه ای داوطلبان پیشنهادی جهت تصدی سمت مدیریتی تاکید کرد. ...
مثلث آنلاین   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی در بخشنامه ای سهمیه و توزیع بانکی اعطای تسهیلات مسکن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را به شش بانک اعلام کرد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۴۰   + ۲۴ سایت دیگر  
نقدینه - معاملات توافقی دلار امروز در بازار ارز (چهارشنبه ، 19 مردادماه) در کانال قیمت 30 هزار تومان کار خود را آغاز کرد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، اواخر خردادماه بود که بانک مرکزی برای ساماندهی بازار ارز در تعامل با کانون صرافی ها ...
سلام نو / اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۳۸   + ۱۱۹ سایت دیگر  
مهران محرمیان معاون فناوری های نوین بانک مرکزی، از تشکیل پرونده مالیاتی تمام دستگاه کارتخوان تا پایان هفته خبر داد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر اداره تأمین مالی زنجیره تولید بانک مرکزی از چند راه دریافت آسان وام از بانک ها خبر داد.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۲۲    
بانک مرکزی نرخ 46 ارز در صرافی ملی و نرخ رسمی را اعلام کرد که نشان دهنده افزایش نرخ 21 ارز است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۱۰   + ۸۵ سایت دیگر  
نرخ ارز در صرافی ملی و نرخ رسمی 46 ارز اعلام شده توسط بانک مرکزی نشان دهنده افزایش نرخ 21 ارز، کاهش قیمت 16 ارز و ثبات قیمتی در 9 نرخ دیگر است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
بحث واردات خودرو در حالی همچنان بلاتکلیف است که به نظر می رسد بانک مرکزی با واردات مخالف است.