یکشنبه ۱۰ مردادساعت ۰۵:۳۵Aug 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بانک مرکزی»

روزنامه تعادل   ۲ ساعت پیش    
موضوع استقراض دولت از بانک مرکزی و چاپ اسکناس بدون پشتوانه یکی از تصمیماتی است که متاسفانه دولت دوازدهم برای جبران کسری بودجه خود از آن بهره برده است
به گزارش آسیانیوز، بانک مرکزی ایران در گزارش جدید خود از وضعیت مسکن تهران از افزایش 43.7 درصدی قیمت مسکن در تیرماه نسبت به ماه مشابه پارسال خبر داده است. ...
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
دورنمای قیمت طلا در پی تاکید رییس بانک مرکزی آمریکا بر حفظ سیاست پولی انبساطی، بهبود یافت اما آیا این فلز ارزشمند می تواند پس از ریزش دو رقمی روز جمعه، نیروی صعودی خود را حفظ کند.
خبر آنلاین   ۶ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه نیما امروز (شنبه، 9 مردادماه) شاهد عرضه حدود 135 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.
برترین ها   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اسپوتنیک: دادگاه عالی جنایات جنایی بحرین شش نفر را به جرم مشارکت در پولشویی 1.3 میلیارد دلاری توسط بانک های ایرانی، از جمله بانک مرکزی ایران، به حبس طولانی مدت محکوم کرد. ...
کیهان   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رازگشایی همتی از علل ناکارآمدی دولت روحانی همزمان با آخرین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، رئیس کل پیشین بانک مرکزی نسبت به وضعیت اقتصادی که دولت حسن روحانی خالق آن بوده است ...
اقتصاد نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : با شروع معاملات در بازار امروز شنبه نهم مرداد ماه قیمت جهانی طلا با افت همراه شد. اظهارات اخیر جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا که پنج شنبه باعث رشد قیمت طلا شده بود زیاد دوام نیاورد و از طرفی هم افزایش قیمت دلار در آغاز این هفته نتوانست قیمت اونس طلا را مانند روز قبل بالا ببرد.
خبر آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
در کلاب هاوس خبرگزاری خبرآنلاین، گزینه های احتمالی وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در کابینه رئیسی مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بررسی روند شاخص های اقتصادی طی سال های 97 تا 99 نشان داد کاهش شدید درآمدهای نفتی، کسری بودجه و نحوه پوشش آن یکی از عمده دلایل افزایش شدید پایه پولی و در نتیجه تورم بود ...
در حالی که معاملات مسکن در رکود به سر می برد، اما بانک مرکزی در گزارش جدید خود آورده است که برای خانه دار شدن در تهران، باید 30 میلیون تومان برای هر متر مسکن در نظر گرفت؛ رقمی که بیانگر نکات مهمی است.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به رییس کل بانک مرکزی، از حمایت های بانک مرکزی در تامین ارز دارو، تجهیزات پزشکی و واکسن کووید 19 تشکر و قدردانی کرد.
شعار سال   ۹ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
یک اقتصاددان معتقد است: تدوین چارچوب مدرن سازی سیاست پولی برای بالا بردن اثربخشی و کارایی عملکرد و موفقیت بانک مرکزی در ابتدای کار دولت ها نیازی حیاتی است.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه نیما امروز (شنبه، 9 مردادماه) شاهد عرضه حدود 135 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۸:۰۹    
بر اساس گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی شهر تهران در تیر امسال به بیش از 30 میلیون تومان رسید.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۴۶   + ۴۲ سایت دیگر  
روابط عمومی وزارت امور اقتصاد و دارایی از انتشار بیش از 76 هزار میلیار تومان اوراق مالی در سال 1400 خبر داد. *** فروش اوراق به گزارش صنایع، در راستای تأمین مالی بهینه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس در نامه ای به رئیس بانک مرکزی خواستار اعلام اسامی آن دسته از کارکنان بانک مرکزی که به صورت های مالی بانک ها قبل از اعلام عمومی دسترسی دارند، شد.
پول پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
همزمان با روز عید غدیرخم، واکسیناسیون کارکنان شبکه بانکی با واکسینه کردن 100 تن از کارکنان شاغل در شعب منتخب بانک ها با حضور مقامات وزارت بهداشت، بانک مرکزی و شبکه بانکی در ساختمان بانک مرکزی به صورت نمادین آغاز شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۲۷    
در معاملات امروز بازار ارز، بهای دلار و یورو افزایش قابل توجهی داشتند. این در حالی است که امروز نرخ رسمی انواع ارز نیز در بانک مرکزی اعلام شد که بر اساس آن، بهای 7 ارز نسبت به روز گذشته کاهش و نرخ 29 ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ 10 ارز ثابت ماند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۱۹    
دادگاه عالی جنایات جنایی بحرین شش نفر را به جرم مشارکت در پولشویی 1.3 میلیارد دلاری توسط بانک های ایرانی، از جمله بانک مرکزی ایران، به حبس طولانی مدت محکوم کرد
فرادید   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۶:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
یکی از چالش برانگیزترین اجزای پروژه مسکن مهر مباحث مرتبط با تامین مالی این پروژه است که از محل خط اعتباری در نظر گرفته شده بانک مرکزی تامین شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۳۷    
87 هزار میلیارد تومانی که بانک های خصوصی در سال 97 از بانک مرکزی قرض کردند، کجا هزینه شده؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
براساس آمار سال پایه 90 نسبت نقدینگی به تولید ناخالص داخلی به 103 درصد رسیده بود اما طبق ارقام جدید بانک مرکزی از تولید ناخالص داخلی به قیمت جاری و برمبنای سال پایه 95، این نسبت به 90.4 درصد تغییر کرده است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۰۲    
بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن بهای 7 ارز نسبت به روز گذشته کاهش و نرخ 29 ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ 10 ارز ثابت ماند.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
بانک مرکزی طبق تازه ترین گزارش از کاهش 0.44 درصدی نرخ سود بین بانکی نسبت به آخرین نرخ اعلامی با 18.17 درصد خبر داد. طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ سود در بازار بین بانکی با افت 0.44 درصدی نسبت به آخرین نرخ به 18.17 درصد کاهش یافت تا بار دیگر به سطح 18 درصد نزدیک شود.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۴۸   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس در نامه ای به رئیس بانک مرکزی خواستار معرفی افرادی شد که در بانک ها دسترسی به اطلاعات خاص دارند و همچنین در نامه ای به رئیس شورای رقابت از وی خواست تا فهرست مجموعه هایی که در جریان امور مربوط به قیمت گذاری خودرو هستند را معرفی کند.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۴۵    
بانک ملی اوکراین با وضع قانونی، به طور رسمی به بانک مرکزی این کشور اجازه ی صدور ارز دیجیتال ملی به نام گریونای دیجیتال داد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
وزارت ورزش و جوانان با ارسال بخش نامه ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرده برای لیگ بیست و یکم افزایش قرارداد فقط به اندازه تورم مصوب بانک مرکزی مجاز است. ...
رییس شورای هماهنگی بانک ها ضمن انتقاد از عدم تغییر 38 ساله قانون بانکداری بدون ربا پیشنهاد کرد که در دولت آقای رییسی، بانک مرکزی نسبت به تدوین و ارسال سریع لایحه اصلاح نظام بانکی به مجلس اقدام کند؛ او البته از تخلفات سودی برخی بانک ها نیز گله کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
لایل برینارد رئیس بانک مرکزی آمریکا روز گذشته از ضرورت ابداع ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی این کشور خبر داد، زیرا کشورهایی مانند چین در این زمینه در حال فعالیت هستند.
معدن24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۱۹    
معدن24 : بهای هر اونس طلا در روز جمعه به 1817 دلار صعود داشت که از بالاترین سطح دو هفته خود یعنی 1832 دلاری فاصله گرفت. ابتدا تضعیف شاخص دلار موجب شد تا شرایط برای رشد قیمت طلا و دیگر کامودیتی ها فراهم شود. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران مشکلات ارز گران را فقط متوجه تحریم ندانست و گفت: لطماتِ حوزه ارزی ناشی از سیاست های غلط کشور خاصه در حوزه بانک مرکزی است.
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۲۷   + ۳۴ سایت دیگر  
جدول تغییرات نرخ سود بین بانکی نشان می دهد که نرخ سود در این بازار از 18.46 درصد در اوایل تیر ماه امسال به 18.17 درصد در مرداد ماه کاهش یافته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : گزارش تحولات بازار مسکن در تیرماه ازسوی بانک مرکزی منتشر شد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۲۶   + ۴۷ سایت دیگر  
ایستانیوز:اظهارات اخیر رییس بانک مرکزی آمریکا باعث تغییر کامل نگرش تحلیلگران وال استریت درباره دورنمای کوتاه مدت طلا شد و در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز، حتی یک نفر کاهش قیمت این فلز ارزشمند را پیش بینی نکرد.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۱۰   + ۳۰ سایت دیگر  
شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه ضروری و عادی بانک ها و بانک های قرض الحسنه، تسهیلات قرض الحسنه اشتغال و نیز تسهیلات قرض الحسنه اعطائی بابت خرید انشعابات و توسعه خانگی و کارگشایی امور کسب و کار خرد روستایی موافقت کرد.
شادا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
بررسی آمارهای گزارش بانک مرکزی از آخرین مرحله حراج اوراق بدهی نشان می دهد که میزان فروش اوراق به بیشترین میزان از ابتدای سال جاری رسیده است. موضوعی که در صورت تداوم، باعث بهبود تامین مالی غیرتورمی بودجه و تعادل بخشی به بازارهای دارایی مانند مسکن خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۵۷   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس در نامه ای به رئیس بانک مرکزی خواستار معرفی افرادی شد که در بانک ها دسترسی به اطلاعات خاص دارند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی امروز شنبه 9 مرداد ماه 1400 نرخ رسمی 46 ارز اصلی را اعلام کرد که براساس آن نرخ 7 ارز کاهش و 29 ارز افزایش یافت، همچنین نرخ 10 ارز رسمی ثابت ماند.
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۴۳    
بانک مرکزی امروز (شنبه 9 مرداد ماه) نرخ رسمی 46 ارز اصلی را اعلام کرد که براساس آن نرخ 7 ارز کاهش و 29 ارز افزایش یافت، همچنین نرخ 10 ارز رسمی ثابت ماند.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
می متالز - وزیر اسبق صمت معتقد است برای جلوگیری از استقراض از بانک مرکزی، باید از قبل پیش بینی کرده باشیم که درآمد ها و هزینه ها به چه میزان است و سپس تلاش کنیم دولتی داشته باشیم که درآمدزا باشد نه هزینه ساز.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۲۶   + ۴۰ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان، بر اساس گزارش رسمی بانک مرکزی متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در تیرماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل 43.7 درصد افزایش یافته است. رشد قیمت مسکن در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه 1400 به ترتیب، 91.7 و 69.7 و 56.6 درصد بوده است. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی امروز نرخ رسمی 46 ارز اصلی را اعلام کرد که براساس آن نرخ 7 ارز کاهش و 29 ارز افزایش یافت، همچنین نرخ 10 ارز رسمی ثابت ماند.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیر 1400 را اعلام کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۱۹    
شفقنا- بانک مرکزی امروز (شنبه 9 مرداد ماه) نرخ رسمی 46 ارز اصلی را اعلام کرد که براساس آن نرخ 7 ارز کاهش و 29 ارز افزایش یافت، همچنین نرخ 10 ارز رسمی ثابت ماند. ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
علی سعدوندی در ارتباط زنده تلفنی با برنامه صبح وگفتگو درخصوص نگرانی ها درپی تصویبِ قانونِ استقلال بانک مرکزی و تبانی بانک های خصوصی و دولتی اظهار کرد: افرادی با تلاش مجدانه اقتصاددانان طی 90 سال گذشته را زیر سوال بردند و اینکه در ایران دستاوردهای علمی به راحتی مورد تعرض قرار می گیرد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
ارز دیجیتال ملی ایران حالا با توجه به اتمام بررسی پروژه توسط بانک مرکزی امکان انتشار و رونمایی دارد اما سئوال مهم اینجاست که این ارز دیجیتال ملی یا ریال دیجیتال چه ویژگی هایی دارد؟
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۵۷   + ۴۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: طبق اعلام بانک مرکزی، در تیر ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران 30 میلیون و 400 هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه در سال قبل به ترتیب 1.3 و 43.7 درصد افزایش یافته است. ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
بر اساس اعلام بانک مرکزی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در تیرماه امسال 30 میلیون تومان بود که نسبت به تیرماه سال قبل 43.7 درصد رشد داشته است. تهران – اقتصادبرتر – 09 مرداد 1400 ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
قیمت دلار نسبت به عصر چهارشنبه حدود 2 درصد رشد کرد و به مرز 25 هزار و 800 تومان نزدیک شد. تحلیل گران معتقدند با عبور دلار از 25 هزار و 800 تومان کنترل بانک مرکزی تضعیف می شود.
اقتصاد آنلاین / بانک مردم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۵:۰۴   + ۴۳ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک صادرات ایران از واکسیناسیون 240هزار همکار شبکه بانکی ظرف 10روز آینده خبر داد.