شنبه ۰۱ آبانساعت ۱۰:۲۹Oct 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارزش پول»

خبرگزاری مهر   ۳۵ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
به دنبال تصمیم غافلگیرکننده بانک مرکزی ترکیه برای کاهش شدید نرخ بهره، ارزش پول این کشور بیش از یک درصد سقوط کرد و به رکورد پایین تاریخی جدیدی رسید.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ابتدای سال 2020 میلادی هر دلار آمریکا کم تر از 6 لیر بود اما تا روز جمعه هفته گذشته هر دلار آمریکا، 9.3 لیر معامله می شد و این یعنی سقوط بیش از 56 درصدی ارزش پول ملی ترکیه در کم تر از دو سال.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: از اتفاقات خوب این چند وقت سقوط ارزش پول ترکیه است؛ حالا اردوغان هیچی فقط آن ایرانی های خائنی که تو اوج مشکلات ارزی رفتن ترکیه سرمایه گذاری کردن:)) باشد که عبرت آیندگان شود... ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت تلاش می کند سال آینده خلق پولی صورت نگیرد گفت: بودجه سال 1401 به گونه ای تنظیم می شود تا در هیچ جا ارزش پول ملی کاهش پیدا نکند.
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۹:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم توجه به گرانی های اخیر و کاهش ارزش پول ملی را خواستار شد و گفت: مبارزه با گرانی افسارگسیخته، کاهش ارزش پولی ملی دو مشکل کنونی کشور در زمینه اقتصادی است که در این میان نگاه ها به مجلس شورای اسلامی است که با وضع قوانین از این گردنه ها عبور کنیم.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۷:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه اصلاح رویکرد مدیریتی کشور نیاز به ریل گذاری در مجلس دارد، بیان داشت: اگر گره ای مثل گرانی کالاها و کاهش ارزش پول ملی در مسائل کشور می بینیم نگاه ها به سمت مجلس می رود که چه قوانین موثری را تصویب می کند تا از این گردنه عبور کنیم. ...
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۵    
نقدینه - بانک مرکزی از مرداد ماه سال گذشته در راستای اجرای رویکرد جدید سیاستگذاری پولی و مدیریت انتظارات تورمی، ارائه اطلاعات درست و به هنگام از مجموعه تحولات اقتصاد کلان و اقدامات انجام شده را در دستور کار قرار داد ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 29 مهر در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود را مشاهده می کنید.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۸:۱۹    
یکی از مهمترین الزاماتی که دولت سیزدهم باید برای تحقق سیاستهای اعلامی خود اجرا کند، عدم افزایش نرخ ارز و اجتناب از تک نرخی کردن ارز حداقل در یک برنامه یکساله برای ایجاد آرامش و ثبات در اقتصاد است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۹   + ۵۹ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت تلاش می کند سال آینده خلق پولی صورت نگیرد گفت: بودجه سال 1401 به گونه ای تنظیم می شود تا در هیچ جا ارزش پول ملی کاهش پیدا نکند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه همدلی بین دولت و مجلس برای اصلاح ساختار بودجه بهترین فرصت برای اعمال تغییراتی ضروری در ساختار بودجه است، گفت: دولت تلاش می کند که در بودجه سال 1401 برنامه ای تنظیم شود تا ارزش پول ملی کاهش پیدا نکند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به منشأ تورم در اقتصاد ایران گفت: دنباله روی از سیاست شوک ارزی دولت های گذشته منجر به کاهش بیشتر ارزش پول ملی، رشد تورم و فقیرتر شدن مردم خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : جواد کریمی قدوسی، نماینده ادوار مجلس در توئیتی نوشت: ریاست محترم قوه قضائیه ملت تقاضا دارند دادگاه برگزار شده برای سیف و عراقچی که منجر به صدور حکم قطعی شد برای معرفی خیانت مار بزرگ به ملت پخش شود تا عامل و عامر اصلی سقوط ارزش پول ملی رسوا گردد.
ربیع   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، اقتصاد کشور همچنان در شرایط نگران کننده ای قرار دارد! کاهش ارزش پول ملی مسیر خود را طی می کند و تیم اقتصادی دولت نیز هنوز یا وارد عمل نشده اند یا منتظر نتیجه برنامه ها و اقدامات ناپیدای خود هستند تا وقتی امر ملموس برای مردم شد و مردم احساس کردند وضعیت رو به بهبودی است ...
پرسش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
ریاست محترم قوه قضائیه ملت تقاضا دارند دادگاه برگزار شده برای سیف و عراقچی که منجر به صدور حکم قطعی شد برای معرفی خیانت کار بزرگ به ملت پخش شود تا عامل و عامر اصلی سقوط ارزش پول ملی رسوا گردد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - در بخش فروش با کاهش قدرتِ خریدِ مردم و کاهش ارزش پول ملی و افزایش نرخ ارز، صنعت نساجی نتوانسته تولیدات خود را در بازار به فروش برساند و این کسادی و رکود روی صادرات نیز تاثیر گذاشته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به ضایع شدن 16 هزار میلیارد به خاطر ارز چندنرخی ، فرار مالیاتی بیش از 134 هزار میلیارد تومانی در دو سال و نیم گذشته، پدیده تعارض منافع و کاهش ارزش پول ملی رفع مشکلات معیشتی را در گرو ریشه کن شدن فساد دانست.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۷:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: دلار یکی از ارزهای قدرتمند جهان است و کسی نمی تواند آن را کتمان کند و بسیاری از ارتباطات اقتصادی در جهان با دلار انجام می شود. حتی با وجود ممنوعیت ثبت سفارش به دلار، خود دولت اطلاعات و آمار را بر اساس دلار می دهد.
برترین ها / میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۲۱   + ۴۲ سایت دیگر  
ایسنا: عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با اشاره به روند افزایش قیمت ها و گرانی در بازار گفت: بار تورم و افزایش قیمت ها بر دوش اصناف است و این مساله باعث رکود کسب وکارها در بازار شده است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۱۲    
بازار سرمایه در چند روز گذشته روندی نزولی را سپری کرد. بی اعتمادی مردم به این بازار، آینده نامشخص مذاکرات سیاسی و ترس ازدست دادن ارزش پول می تواند ازجمله دلایل ریزش در بازار سرمایه باشد.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۰   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارائه پیشنهادی ازسوی کمیسیون متبوعش مبنی بر صدور کارت های اعتباری به هر فرد با هدف تقویت سفره خانوار به جای اختصاص ارز یارانه ای به واردات کالاهای اساسی در قالب ارز 4200 تومانی خبر داد. ...
نماینده   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
اگر مدیری بخواهد تصمیم درست و بجا بگیرد و بخشی از نگاهش توأم با سوءاستفاده برای اطرافیانش نباشد، می تواند از فرصت ها استفاده و حتی تهدیدها را هم تبدیل به فرصت کند ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۳۹    
شفقنا- طبق اعلام امروز(یکشنبه) دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل، در نتیجه درگیری ها در یمن، 16.2 میلیون نفر از مردم این کشور در شرایط وخیم غذایی به سر می برند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
گزارش ها حاکی است که ارزش پول ملی لبنان باز هم کاهش یافته و تقریباً تمام رشدی را که پس از اعلام دولت جدید در ماه گذشته ثبت کرده بود، از دست داده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۵۸    
حجت الله فرزانی ، کارشناس بانک مرکزی در گفت وگو با قدس آنلاین: بنیه اقتصادی خانوارها با تقویت ارزش پول ملی و ایجاد اشتغال تقویت می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ابتدای سال 2020 میلادی هر دلار آمریکا کم تر از 6 لیر بود اما تا روز جمعه هفته گذشته هر دلار آمریکا، 9.3 لیر معامله می شد و این یعنی سقوط بیش از 56 درصدی ارزش پول ملی ترکیه در کم تر از دو سال.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۵۹    
در سالیان گذشته، کاهش قدرت خرید مردم و افت ارزش پول ملی به یکی از مهم ترین دغدغه های مردم و مسئولان تبدیل شده تا جایی که رهبر معظم انقلاب در حکم تنفیذ آیت الله رئیسی به صراحت بر تقویت پول ملی تأکید کردند ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) –- کارشناس مسائل اقتصادی می گوید تفکری شکل گرفته که اگر دنبال رونق بازار بورس هستید از کاهش نرخ ارز حمایت نکنید. چنانچه این تفکر نادرست در بین تصمیم گیران نیز شکل بگیرد تقویت بازار بورس در گروه کاهش ارزش پول ملی خواهد بود و رشد قیمت بازار سهام و رونق آن به کاهش ارزش پول ملی وصل خواهد ...
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، صالح آبادی چهارشنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی درباره راهکارهای ارتقاء و حفظ ارزش پول ملی، گفت: یکی از موضوع های موثر در جهت تقویت پول ملی، نظارت موثر بانک مرکزی بر شبکه بانکی است. ...
یک کارشناس اقتصادی یکی از مهم ترین اولویت های بانک مرکزی را تقویت ارزش ریال عنوان کرد و افزود: مدیریت تورم و بازار ارز نیز از دیگر ماموریت های مهم بانک مرکزی محسوب می شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۶    
محمود فاطمی عقدا، معاون اسبق وزارت راه و شهرسازی کاهش نرخ تورم و حفظ ارزش پول ملی را شرط موفقیت طرح وام یک میلیاردی مسکن جوانان دانست و اظهار داشت: باید در اقتصاد ایران اصلاحاتی اساسی و خانه تکانی هایی به نفع عموم جامعه رخ دهد آن زمان می توان گفت این وام در آینده برای فرزندان این سرزمین مفید خواهد ...
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۹:۱۶   + ۳۰ سایت دیگر  
پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه سایپا که به خاطر شکایت علی دایی بسته شده بود حالا با ضمانت مدیران باشگاه در کمیته وضعیت باز شده است.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اسبق کانون صرافان گفت: دلیل اصلی افزایش نرخ ارز کاهش ارزش پول ملی است که در اثر تورم بالا و افزایش حجم نقدینگی رخ می دهد.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
استانبول محبوب ترین مقصد خرید خانه برای شهروندان خارجی از جمله ایرانی ها در ترکیه است.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۹   + ۲۶ سایت دیگر  
تجارت نیوز: در شروع هدفمندی یارانه ها و آغاز توزیع یارانه های 45 هزار تومانی ارزش یک دلار هزار تومان بود. اکنون قیمت دلار صرافی ملی به بیش از 26 هزار تومان رسیده و همین کاهش ارزش پول ملی باعث شده که ارزش واقعی یارانه به 1700 تومان برسد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۰:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
سازمان تامین اجتماعی : سرپرست سازمان تامین اجتماعی رفع مشکلات کشور و پیشبرد تمامی برنامه های تحولی را متکی به تلاش و کوشش جامعه شریف کارگری دانست و اظهار کرد: بالا رفتن ارزش پول ملی به تولید وابسته است و افزایش تولید تنها از طریق توجه بیشتر به کارگران شریف و زحمتکش جامعه قابل تحقق است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۲۱    
در این دوره از اقتصاد که با کاهش ارزش پول ملی مواجه هستیم و شکاف غنی و فقیر بسیار عمیق شده است، بیش از هر زمان دیگری نیازمند بحث های عمیق چند بعدی و پیدا کردن راه حل برای پیشگیری از بحران های اجتماعی و اقتصادی و حتی فرهنگی و سیاسی منتج از کاهش ارزش پول ملی هستیم با این نگاه که فشار های اجتماعی را ...
معاونت مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی با بررسی راهبرد ارزی کشور به تحلیل پیامدهای تثبیت نرخ ارز اسمی پرداخت.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۸:۴۳    
یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد: تورم بیش از حد متوسط جهانی کاهش ارزش پول ملی را به همراه می آورد و انواع سیاست های پولی بانک مرکزی مانند تعیین نرخ بهره به صورت حاشیه ای می تواند موثر واقع شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۷:۳۰    
خبرگزاری میزان – ارزش لیر ترکیه به پایین ترین سطح خود در برابر دلار رسیده است. به گزارش رویترز، لیر ترکیه روز دوشنبه همچنان روند نزولی ارزش خود را حفظ کرده و به رکورد 8.9750 در برابر دلار رسیده است. این موضوع موجب ایجاد نگرانی های گسترده ای درباره سیاست های پولی ترکیه شده است. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: طی 24 سال اخیر پول ملی چه افت و خیز هایی را تجربه کرده است؟
رسانه کلیک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۳۳    
با کاهش ارزش پول ملی، رمزارزها به عنوان یک روش سرمایه گذاری جدید محبوب بسیاری از مردم کشور شده است و حالا خیلی ها به خرید و فروش ارزهای دیجیتال روی آورده اند ...
ثبات سیاسی در ایران، ثبات اقتصادی را به دنبال دارد و این ثبات اقتصادی ثبات قیمت ها را در پی خواهد داشت که منجر به ثبات ارزش پول ملی می شود و درصورتی که توافقی حاصل نشود و ایران در انزوای سیاسی و اقتصادی قرار گیرد روزبه روز بیکاری رشد کرده و ارزش پول ملی اش تضعیف خواهد شد.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۵:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیسی نیز پس از انتصاب "صالح آبادی" به طور ضمنی به دشواری کار او اذعان کرد و در تلویزیون گفت که نقش بانک مرکزی در حفظ ارزش پول ملی و کنترل نرخ تورم بسیاری اساسی است.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علی صالح آبادی درباره راهکار های ارتقاء و حفظ ارزش پول ملی گفت: یکی از موضوعات موثر در جهت تقویت پول ملی، نظارت موثر بانک مرکزی بر شبکه بانکی است ...
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۳۸    
پتروتحلیل-همایون دارابی*:حکم انتصاب دکتر صالح آبادی به عنوان رییس کل بانک مرکزی از سوی وزیر اقتصاد در بند نخست خود یک دستور دارد حفظ ارزش پول ملی و مهار تورم، ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۹:۲۵    
کارشناس ارشد حوزه مسکن : حذف صفر از پول ملی درظاهر ممکن است تغییری در حجم پول ایجاد کند یا نقل و انتقال پول به صورت اسکناس باشد یا سیستم های حسابداری را تسهیل کند اما این ها مسایلی نیستند که اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد یا ارزش پول واقعی را افزایش دهد. ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
یک اقتصاددان ضمن تاکید بر یکسانی ماموریت های محوله بر رئیس بانک مرکزی خاطر نشان کرد: حفظ ارزش پول ملی در گرو نظارت دقیق بر شبکه بانکی کشور است و رئیس جدید بانک مرکزی می تواند با بازگرداندن اقتدار بانک مرکزی، این اهداف را محقق سازد.