چهارشنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۰۵:۴۶Apr 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش تورم»

55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
محمد غرضی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درمورد چگونه گی به صفر رساندن تورم می گوید: یکی از اصلی ترین برنامه های ما برای ورود به کارزار انتخابات ریاسیت جمهوری مبارزه با رانت خواری و فساد است. باید برای بهبود وضعیت رانت خواری را از رانت خواران بگیریمو این مبالغ را به جامعه تزریق می کنیم.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با توجه به نقدینگی بیش از حد موجود در جامعه، باید نقدینگی های موجود را کانالیزه کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
فارس: یکی از اصلی ترین مشکلاتی که اقتصاد ایران در سال های گذشته با آن مواجه بوده است، به بحث افزایش بی رویه نقدینگی در سطح جامعه و به تبع آن تورم ارتباط پیدا می کند. سیاست هایی که تاکنون برای کنترل نقدینگی و کاهش تورم اجرایی شده است، هنوز نتوانسته است در این زمینه موفق عمل کند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: البته در داخل برخی ها با خوش بینی به این مواضع غربی ها نگاه می کنند حتی اگر منابع بلوکه شده ما آزاد شود نمی تواند تاثیری در بهبود وضعیت داشته باشد چون آنها موجب تقویت تولید و کاهش تورم نمی شوند بلکه در این سیستم پر از رانت تبدیل به رانت شده و در اختیار گروه ...
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
ایستانیوز:رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ناترازی ها در نظام بودجه ای و در نظام بانکی را اگر بتوانیم مدیریت کنیم، بستر کاهش تورم در کشور فراهم خواهد شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۹:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: مرکز آمار ایران اعلام کرد بهای متوسط آپارتمان های فروخته شده در تهران طی اسفندماه 1399 بیش از 3 درصد نسبت به بهمن ماه 1399 کاهش یافته است. ...
نرخ تورم نقطه ای در اسفند ماه 1399 به عدد 81,9 درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل (91,3) 9.5 واحد درصد کاهش یافته است.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: فشار بیش از حد بر تقاضا به دلیل تورم سال گذشته، می تواند در برخی از بخش ها موجب کاهش تقاضا و نرخ تورم باشد. از سویی اگر سند همکاری با چین به زودی عملیاتی شود و سرمایه گذاری و ورود ارز به کشور بهبود یابد بر کاهش تورم کمک می کند.
باتوجه به آخرین گزارش مرکز آمار، قیمت مسکن در اسفند 1399، حدود 82درصد نسبت به ماه مشابه سال 1398 افزایش داشت.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
خریداران مسکن در تهران باید به طور متوسط 81 درصد بیش از گذشته برای خرید هزینه کنند. به گزارش ایسنا، گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت قیمت مسکن در پایان سال قبل نشان می دهد که عدد شاخص در اسفند 1399 بر اساس ماه پایه فروردین 1395 به 689,9 رسید که نسبت به ماه قبل 3.2 درصد افزایش داشته است. ...
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۲۳:۵۹   + ۵۶ سایت دیگر  
نرخ تورم نقطه ای در اسفند ماه 1399 به عدد 48,7 درصد رسیده است. ( منبع )
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۰۶    
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر فرصت سوزی وزارت اقتصاد در انتشار اوراق بدهی، استفاده از این ابزار مالی را کمک کننده به دولت برای تامین کسری بودجه و کاهش تورم دانست.
مرتضی افقه معتقد است هدایت نقدینگی به سمت بورس به افزایش تولید و کاهش تورم منجر می شود.
اروم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام جلالی گفت: تولید، کلید اصلی اشتغال، کاهش تورم و رونق ارزش پول ملی است و دولت باید به این امر توجه ویژه داشته باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
بورس های کالا و انرژی حتی در ادبیات پولی می توانند سرعت گیرهای برجسته ای در برابر تورم کالایی ها باشند که با توجه به دادوستد نزدیک به 14 درصدی کل نقدینگی کشور در سال گذشته در این دو بازار، قطعا جایگاه مهمی در اقتصاد کلان خواهند داشت.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۲۳:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
آنچه منجر به تورم می شود رشد نقدینگی است، نه افزایش پایه پولی.با توجه به اینکه پیش بینی می شود چشم انداز اقتصادی در سال 1400 نسبت به سال قبل تغییر کند، تورم انتظاری کاهش داشته است
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
نقدینگی بانک مرکزی باید پاسخگو باشد، که چه هدفی را در افزایش نقدینگی با چاپ پول دنبال کرده است، بایستی پاسخ دهد چرا نتایج چاپ پول در کشور را در نظر نگرفته و اقدامات اقتصادی برای کاهش تورم را انجام نداده است. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مهمترین اولویت کشور را تثبیت قیمت ها و کاهش تورم عنوان کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۲:۳۰   + ۹۳ سایت دیگر  
تسنیم : رئیس کل بانک مرکزی گفت: انضباط مالی دولت مهمترین عامل کنترل و مهار تورم است که می تواند به مهار کردن نقدینگی و بهبود شرایط اقتصادی کشور بدل شود.
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - کارشناس امور بانکی می گوید یکی از مهمترین راهکارها برای کنترل نرخ تورم، افزایش تولید ناخالص داخلی و کنترل میزان نقدینگی است در غیر این صورت تورمی که در سال گذشته و سال های قبل از آن تجربه شد در سال 1400 نیز امکان بروز و ظهور خواهد داشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: انضباط مالی دولت مهمترین عامل کنترل و مهار تورم است که می تواند به مهار کردن نقدینگی و بهبود شرایط اقتصادی کشور بدل شود.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۵:۰۵    
روزنامه اعتماد - آویده علم جمیلی: بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار، تورم سالانه در مرداد ماه سال جاری با 0.6 واحد کاهش به 25.8 درصد رسید از سوی دیگر نرخ تورم ماهانه نیز کاهشی حدود 3 درصدی داشته و عدد 3.5 درصد را ثبت کرده است. با وجود کاهش تورم سالانه و ماهانه، این کاهش در سطح جامعه احساس نمی شود. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۲:۲۳   + ۲۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی و کاهش تورم هستیم، راهکاری جز افزایش تولید ملی نداریم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : حضور فردی باسابقه در سمت ریاست بانک مرکزی و همچنین اعتراف ضمنی اردوغان به کارآیی افزایش نرخ بهره به عنوان عامل کاهش تورم سیگنال مثبتی برای عوامل اقتصادی قلمداد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۲۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید ریشه حل بسیاری از مشکلات کشور تولید است به طور مثال دغدغه کنونی فارغ التحصیلان و خانواده آنها اشتغال و تورم است که راهکار رفع این دلنگرانی ها به رونق تولید گره خورده است.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۲:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1400 این سال را سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها نام گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود. ...
پول نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۹:۰۸   + ۲۳ سایت دیگر  
خدمات با تورم 0.55 درصدی و کالاهای صنعتی با تورم 0.29 درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده اند و انرژی نیز با تورم منفی 0.15 درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۴:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : سالی که گذشت در تاریخ اقتصادی ایران آبستن حوادث متعدد و کم نظیری بود. استمرار شرایط تحریمی از یکسو و پیامدهای دامنه دار و وسیع همه گیری کووید 19 از سوی دیگر، منجر به افزایش مصارف و عدم تحقق بخشی از اقلام مندرج در منابع بودجه دولت شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۷:۲۰    
استاد اقتصاد گفت: در سند توسعه ای چشم انداز 1404 به اهداف خوبی مثل سرمایه گذاری، تولید ناخالص ملی، اشتغال و کاهش تورم و فاصله طبقاتی اشاره شده، اما برای رسیدن به نصف اهداف هم تردید وجود دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
از زمان معرفی عملیات بازار باز در انتهای سال 1397 تا زمان اجرای آن در سال 1398، انتظارات از آن به حدی بالا رفت که حتی کارشناسان خبره اقتصادی نیز بعضاً منتظر بودند که بعد از یکسال اجرای عملیات بازار باز، نشانه های کاهش تورم پدیدار شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هدایت 360هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش مسکن علاوه بر این که قیمت مسکن را به دلیل افزایش عرضه آن کاهش می دهد، اشتغال زایی 3میلیون نفری هم دارد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۷:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
چنانچه صحبتی به میان آید که ایران در حال حل مشکلات خود با دنیا است، انتظارات تورمی کاهش خواهد یافت و تا حدودی شاخص های اقتصادی از جمله تورم کنترل خواهد شد، ولی چنانچه مذاکرات به بن بست برسد و نتایج آن به این مسئله بیانجامد که روابط دیپلماتیک درست نشود ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۷:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: پایان هفته گذشته، رییس کل بانک مرکزی در پستی اینستاگرامی از کاهش میانگین نرخ سود بین بانکی به 19.7 درصد خبر داد. با وجود اینکه ناصر همتی این کار را در راستای کاهش تورم و رکود در کشور می داند ...
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۹:۰۸   + ۱۷ سایت دیگر  
پس از آنکه بخشی از منابع بلوکه شده ایران توسط کره جنوبی آزاد شود، این سوال پیش آمد که تاثیر آن بر اقتصاد کشور چه خواهد بود؟ کارشناسان معتقدند که چنانچه ادامه یابد، کاهش تورم را به دنبال خواهد داشت.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
k 1.6 0 مجله پزشکی دکتر سلام/آسپرین یک داروی رایج برای تسکین دردهای جزئی، دردها و تب ها است، همچنین افراد از آن به عنوان ضد التهاب یا رقیق کننده خون نیز استفاده می کنند. آسپرین در گروه داروهای بدون نسخه قرار می گیرد و موارد استفاده روزمره آن شامل تسکین سردرد، کاهش تورم و تب است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
یک مدرس دانشگاه معتقد است که باید شرایط ورود عمده شرکت های دارویی به بورس فراهم شود چراکه این کار به عمیق و بزرگتر شدن بازار سرمایه و کاهش تورم و فرار مالیاتی کمک زیادی خواهدکرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
کمیسیون تلفیق مجلس با افزایش 110 هزار میلیارد تومانی درآمدها با حذف رانت گروه های خاص و بدون ایجاد فشار به عموم مردم و هم چنین کاهش 100 هزار میلیارد تومانی کسری تراز عملیاتی، گام بزرگ و مهمی در راستای کاهش تورم برداشت و در اصلاح بودجه، نمره قبولی گرفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۷:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت: دولت ها تا کنون تمایلی به کاهش تورم نداشته اند، یعنی اگر دولت اراده کند و تصمیم بگیرد و نقدینگی را در برنامه های مورد نظر خود کنترل کند می تواند تورم را کاهش دهد.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۵۱    
فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه در رابطه با انتشار 18000 میلیارد اوراق بدهی در بودجه 1400 و اثر آن بر بازار سرمایه بیان کرد: منابع مالی در گردش هستند، یعنی به این معنی نیست که ازیک زاویه خارج و ازیک زاویه دیگر وارد شوند، ممکن است اشخاص حقیقی یا بخش خصوصی تمایل به خرید این اوراق نشان ندهند ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۳    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه مسئولان باید مردم را به جای محتاج کردن به یارانه ها زمینه اشتغال و تولید را فراهم کنند گفت: متاسفانه دولتمردان مردم را در سال های گذشته به دریافت یارانه عادت داده اند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۷:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس توجه به بیمه فراگیر، کاهش تورم زایی و استقراض دولت را جز اولویت های مهمی دانست که اعضای کمیسیون تلفیق باید در لایحه بودجه مورد توجه قرار دهند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۰۹   + ۳۲ سایت دیگر  
در حالی حذف 4 صفر از پول ملی با چاپ اسکناس های جدید وارد گام عملی شده که برخی کارشناسان این اقدام را دارای تاثیر بر کاهش تورم و برخی نیز بی تاثیر می دانند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۷:۰۴    
اتاکرینیک اسید دارویی ادرارآور است که برای کاهش تورم ناشی از شرایطی مانند سرطان، نارسایی احتقانی قلب، بیماری کبد و بیماری کلیه تجویز می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۵:۰۳    
کمیل طیبی گفت: بحث کنترل وکاهش نرخ تورم بسیار مهم و یکی از اصلی ترین اولویت های کشور به شمار می رود از این رو باید سیاست های اقتصادی به کنترل تورم کمک کند.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان ، محمدکاظم انبارلویی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت وگو با دانا ، با اشاره به عملکرد رئیس جمهور و معاون اول دولت به خصوص در مقایسه با اظهارات انتخاباتی آنها در سال 96 گفت ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با ابراز امیدواری نسبت به کاهش تحریم های اقتصادی در سال آینده، اظهار کرد: با بهبود تراز بازرگانی ایران، بانک مرکزی می تواند به تحقق هدفگذاری تورمی سال آینده دست یابد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۸:۱۶   + ۳۹ سایت دیگر  
جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه عصر امروز(شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برای ارائه لایحه جدید بودجه 1400، دو راهکار پیش روی دولت وجود دارد گفت: اول اینکه ظرف مدت 2 هفته درخواست مجلس را برای کاهش کسری، کاهش تورم زدایی و کاهش شکاف بین گروه ها را بپذیرد ...
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۱:۱۹    
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از راه های کاهش تورم و کنترل نقدینگی در جامعه است که بودجه 1400 این پیام را نداشت و عملاً هدف آن تزریق پول در جامعه بود.