سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۱۹:۰۳Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش تورم»

برخی از کارشناسان اقتصادی با اشاره به ضرورت توجه دولت به شعار سال معتقدند مسئله تورم درایران ریشه ای است وتیم اقتصادی دولت بایدبصورت همزمان راهکارهای کوتاه و بلندمدت مهارتورم را در نظربگیرد. مسئول وبسایت اصفهان زیبا در این مطلب 12 انگاره (تصویرسازی ذهنی) را که به بازنمایی آمریکا و... ...
خبرگزاری تسنیم   ۵۳ دقیقه پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه برای کاهش تورم باید بدهی بانک ها به ویژه بانک های خصوصی به بانک مرکزی باید کاهش پیدا کند گفت: اگر جدی عمل کنیم، می توانیم تورم را به زیر 30 درصد هم برسانیم.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: برنامه ای که برای مهار تورم ارائه دادیم این است که آن را به کانال 20 تا 30 درصد برسانیم.
اقتصاد آنلاین   ۳ ساعت پیش    
ایالات متحده و ژاپن برای مقابله با تسلط چین بر خودروهای برقی، قرارداد مواد معدنی منعقد کردند که خودروسازان را در استفاده از منابع مالی قانون کاهش تورم کمک می کند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای کاهش تورم از یکسو باید جلوی دلاریزه شدن اقتصاد کشور را بگیریم و از سوی دیگر باید تولید را در کشور رونق دهیم.
نماینده مردم نجف آ باد در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق کاهش تورم و رشد تولید نیازمند اصلاحات ساختاری و اتخاذ تصمیمات شجاعانه این اصلاحات توسط دولت است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۷:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
برخی از کارشناسان اقتصادی با اشاره به ضرورت توجه دولت به شعار سال معتقدند مسئله تورم درایران ریشه ای است وتیم اقتصادی دولت بایدبصورت همزمان راهکارهای کوتاه و بلندمدت مهارتورم را در نظربگیرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۶:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
برخی از کارشناسان اقتصادی با اشاره به ضرورت توجه دولت به شعار سال معتقدند مسئله تورم درایران ریشه ای است وتیم اقتصادی دولت بایدبصورت همزمان راهکارهای کوتاه و بلندمدت مهارتورم را در نظربگیرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۲:۰۶    
نتایج نظرسنجی فردای اقتصاد از اقتصاددانان، که حاکی از رای قاطع آنها به عدم کاهش تورم است، هشداری است برای دولت جهت اصلاح رویکردها و سیاستهای خود فردای اقتصاد با پرسش از 50 اقتصاددانان فعال در حوزه پژوهش های اقتصادی ایران ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۰:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
آسیانیوز / یزد ؛ مهدی اقبال با اشاره به شعار سال جاری مبنی بر 《 کاهش تورم ، رشد تولید 》اظهار داشت : در این خصوص ، برنامه ریزی دقیق به منظور تسهیل و تسریع فرآیندها و اقدامات حمایتی ثبتی از واحدهای تولیدی و کارآفرینان در دستور کار داریم ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۰:۱۶   + ۶۵ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور در همایش سراسری مدیران دولت مردمی نامگذاری سالهای مختلف از سوی رهبر معظم انقلاب با عناوین اقتصادی را هوشمندانه توصیف کرد و گفت: اگر فقط بخشی از توصیه ها و شعارهای رهبری را به درستی اجرا می کردیم امروز وضعیت کشور متفاوت بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۸:۰۷    
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بین رشد تولید و مهار تورم ارتباط مستقیم برقرار است، گفت: به این معنا که همه اقتصاددانان می دانند هر چه سیاست های مالی، بانکی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۰۴   + ۳۸ سایت دیگر  
معاون سیاست گذاری وزیر اقتصاد گفت:ناترازی ها زمانی به تورم تبدیل می شود که به نقدینگی دامن بزند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: کاهش تورم و رشد تولید تنها کار قوه مجریه نیست و قوای دیگر نیز باید در کنار قوه مجریه و همراه با آن باشند تا ما بتوانیم به هدف آن در کاهش تورم و رشد تولید دست پیدا کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
هم اکنون مسکن بیشترین سهم در تورم کشور را دارد به نحوی که در برخی مناطق شهری، سهم مسکن از سبد هزینه های خانوار حتی تا 70 درصد را شامل می شود. تولید مسکن از معدود راهکارهایی است که می تواند علاوه بر افزایش تولید و به تبعش رشد اقتصادی، هم زمان زمینه کاهش تورم را نیز فراهم کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۶:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با اشاره به نامگذاری سال 1402 از سوی مقام معظم رهبری به نام "سال مهار تورم و رشد تولید"، تأکید کرد: این معاونت در لبیک به منویات معظم له و تاکیدات چندی پیش مدیریت عالی جهاد دانشگاهی، در سال جدید برنامه های گوناگونی را در حوزه ترویج فرهنگ کار ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۱:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
یک تحلیلگر مسائل اقتصادی با توجه به وضعیت نابسامان قیمت ها در سال 1401 و ادعای کاهش تورم از سوی دولت رئیسی، معتقد است: سال جدید قطعاً سال سخت تری برای اقشار مختلف جامعه است و اگر دولت با توهم ارزان کردن کالا ها بخواهد مدیریت بازار را داشته باشد دیگر جایی برای اعتماد باقی نمی ماند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در چند سال گذشته، این ادعا که رشد اقتصادی منجر به افزایش تورم و کاهش رشد اقتصادی باعث کاهش تورم می شود، یک شعار بود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۹:۲۶   + ۵۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: تعیین حداقل دستمزد سال 1402 به میزان 27 درصد یکی از مسائلی است که هنوز در فضای فعالان کارگری و تشکل های مرتبط و فضای شبکه های اجتماعی سرآغاز هر بحث اقتصادی است ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۸:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد باید برای نقدینگی موجود در کشور فکر اساسی شود زیرا بازارهای مختلفی مانند ارز، سکه، طلا و حتی مسکن را دچار دستخوش تغییر و آسیب کرده است.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: برای تحقق کاهش تورم و رشد تولید باید اقتصاد را مردمی و از ظرفیت های مختلف کشور برای رشد تولید استفاده کنیم.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید کاظم موسوی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: در کنار رونق فضای کسب و کار و تولید که قطعا به کاهش تورم منجر خواهد شد، رویکرد اصلی دولت و مجلس باید بر کنترل نقدینگی و همچنین هدایت سرمایه های مردم به سمت تولید کارآمد و مؤثر باشد تا زمینه و [...]
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۸:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس بسیج اساتید چهارمحال وبختیاری با تأکید بر اینکه حمایت از تولید کالاهای داخلی موجب کاهش تورم و رشد تولید می شود، گفت: مردم بدانند که خرید اجناس خارجی ناخواسته به افزایش نقدینگی و تورم در جامعه کمک می کند، همچنین با این رویکرد، ارزش پول ملی کاهش پیدا می کند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۳:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
فرارو- یک تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: دیگر اهمیتی ندارد که بانک مرکزی یا شورای پول و اعتبار چه می کنند و چه اختیاراتی دارند. مهم این است که دولت چه تصمیماتی می گیرد. تا اینجای کار هم دولت هیچ برنامه و تصمیمی نداشته که تورم شکن باشند. واقعیت این است که تورم یک معلول رفتار های اقتصادی است نه علت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ساداتی نژاد افزایش تولید را از مهم ترین پیش نیاز های کاهش تورم خواند و گفت: در چهار زیربخش تولیدی کشاورزی در زراعت، باغبانی، دام و شیلات برنامه های تحول آفرینی در نظر گرفته شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۹:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی نژاد امروز، پنجم فروردین در جلسه قرارگاه امنیت غذایی با تاکید بر اهمیت تحقق شعار امسال با عنوان مهار تورم ...
پرسش   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۸:۲۲    
حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیش کسوتان جامعه کارگری و معاون دبیرکل خانه کارگر، با بیان این مطلب که دولت و کارفرمایان با ارائه وعده هایی درباره آینده از این میزان افزایش مزد دفاع می کنند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۸:۰۳    
ساری- خیریان پور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: تورم زدایی در استان باید همراه با کاهش عمومی قیمت های کالاها و خدمات باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
یزد- نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه کاهش تورم در گرو رشد و تولید کالای با کیفیت است، گفت: راه نجات کشور واگذاری کار به بخش خصوصی، تعاونی ها و سهیم کردن مردم در اقتصاد کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران می گوید تنش زدایی بین المللی و برنامه ریزی دقیق برای استفاده از فرصت ها در داخل می تواند به کاهش تورم ایران کمک کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۵۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، علی نژاد در جلسه تحقق شعار سال در استانداری مازندران، اظهار کرد: استاندار مازندران با ابتکاری که به خرج دادند زمینه تقویت ارتباط دانشگاه های استان مازندران با دستگاه های دولتی را فراهم کرده است و این نشان دهند علاقمند متولیان استانی به پیشبرد امور در حوزه ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رحیمی گفت: شعار امسال مهار تورم و رشد تولید باید سرلوحه کار همه مدیران و مسئولان قرار گیرد و در این راستا باید حضور سرمایه گذاران را تسهیل کنیم و آنان را در اولویت قرار دهیم چرا که رشد تولید به کاهش تورم کمک شایانی خواهد کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۴۲    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اگر می خواهیم تورم را کاهش دهیم باید سرمایه های سرگردان در کشور را به سمت تولید ببریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی و مشاور کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : نامگذاری امسال به نام کاهش تورم و افزایش تولید ،از تخصصی ترین و مرتبط ترین نامگذاری های چندین سال گذشته است که باعث کنترل و کاهش تورم می شود.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا شهبازی در گفتگو با خبرنگار عصرهمدان؛ در خصوص شعار سال گفت: نامگذاری سال ها توسط رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر بیشتر در مورد حل مشکلات اقتصادی و بهبود معیشت مردم بوده است. ...
حیات   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به آغاز اجرای برنامه هفتم توسعه در سال جاری گفت: تحقق هشت درصد رشد اقتصادی و کاهش تورم اهداف کمی این برنامه و جزو سیاست های کلی ابلاغ شده رهبر معظم انقلاب است که رسیدن به آن در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۸:۲۷    
امام جمعه زنجان با بیان اینکه مسئولان باید با کارشناسی دقیق شعار سال را محقق و ریل گذری کنند گفت: همه دانشگاهیان، روحانیون، صاحبان فکر مدیران ارشد جامعه، رجل سیاست گذار علمی، اقتصادی و برنامه نویس ها باید محورهای مختلف فرمایشات رهبر انقلاب را بررسی و مطالعه کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۶:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
فومن- امام جمعه فومن با بیان اینکه رشد تولید سبب کاهش تورم می شود، گفت:در راستای شعار سال باید از تولیدکنندگان به صورت ویژه حمایت شود تا با ایجاد بستر عادلانه رقابت انگیزه تولید افزایش یابد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در بوشهر گفت: شناسایی آمایشی مرکز تولید و اجرایی کردن آن در چرخه اقتصادی و اقدام جهادی به عنوان یکی از راه های رفع موانع تولید و رونق اقتصادی و کاهش تورم است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۶:۰۹    
حوزه / امام جمعه بندر عباس گفت: رشد تولید با تورم یک رابطه تنگاتنگ و دو سویه دارد، اگر می خواهیم تورم کالاهای وارداتی از کشورهای دیگر ما را گرفتار نکند، باید همه همت خود را به سمت تولید ببریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۵:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
اصفهان-امام جمعه موقت اصفهان گفت:کاهش هزینه های دولت و تطابق آن با درآمد دولت از دیگر ضرورت های کاهش تورم است تا دولت مجبور به چاپ پول نشود و در کنار آن دلال ها حذف و رشد نقدینگی کنترل شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
آرادان- امام جمعه آرادان ضمن بیان اینکه رشد تولید، مقدمه کاهش تورم است، گفت: رونق تولید به کاهش نقدینگی و سرازیر شدن سرمایه ها به سمت تولید، منجر خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، بانک های مرکزی برای کنترل تورم و تقویت پولی نرخ سود سپرده پانکی را افزایش می دهد. چنانچه بانک مرکزی نرخ بهره را افزایش ندهد ...
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
ابراهیم رضایی، نماینده مجلس، معتقد است که وضعیت تورم در یک سال گذشته کمر شکن بوده است و دولت- برخلاف شعارهایی که داد- عاجز از کنترل تورم بوده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: کاهش تورم و رشد تولید باید به طور همزمان دنبال شوند چراکه اگر از رشد تولید غافل شویم رکودتورمی خواهیم شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر اسبق بازرگانی با تشریح ریشه های داخلی و خارجی ایجاد تورم در اقتصاد کشور، بر ضرورت اطمینان بخشی به سرمایه گذاران برای جذب سرمایه گذاری تأکید کرد و گفت: ایجاد فرصت های سرمایه گذاری قابل پیش بینی و بدون ابهام، موجب جذب سرمایه گذار و کاهش تورم می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: کاهش تورم نیازمند رونق تولید است و برای رسیدن به این هدف باید موانع را از سر راه بنگاه های اقتصادی برداریم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۵۵   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به هم اندیشی، همدلی و همراهی بین دولت و مجلس برای تحقق شعار سال، گفت: انتظار می رود، در سالی که مهار تورم و رشد اقتصادی نام گرفته دولت برای کاهش تورم و مهار آن از ظرفیت تولید بهره لازم و کافی را برده و برنامه اقتصادی خود را شفاف و روشن برای مردم مشخص کند.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که اصلاحات ساختاری بودجه و اصلاحات ساختاری نظام بانکی را به طور جدی شروع نکنیم، هیچ راه حلی برای ⁧کاهش تورم⁩ و ثبات اقتصاد ایران نخواهیم یافت.