جمعه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۹:۰۰Apr 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حذف دلار»

مرصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: اخیرا با مطرح شدن همکاری 25 ساله ایران و چین، بایستی به موضوع حذف دلار در مبادلات بین المللی به صورتی جدی نگاه کرد. این موضوع می تواند در دستور کار دولت ها قرار بگیرد و آن ها در مبادلات خود از ارز اختصاصی استفاده کنند.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
آمارهای منتشر شده از سوی گمرک ایران نشان از واردات 14 میلیون دلاری دستگاه گوشی موبایل در سال 1399 دارد؛ یعنی کالایی پرمصرف و وارداتی. اما موضوعی که این روزها خبرساز شده ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۲۵    
دبیر کل انجمن ملی طیور ایران معتقد است حذف دلار 4200 می تواند جلوی افزایش قیمت مرغ را بگیرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۶:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
ذخایر ارزی ترکیه در پایین ترین سطح در 18 سال گذشته قرار گرفت و به 10 میلیارد و 680 میلیون دلار رسید.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه افول اقتصاد آمریکا نزدیک است، گفت: انعقاد پیمان های دو یا چندجانبه پولی با هدف مراودات اقتصادی با کشورهای مختلف می تواند دلار را از گردونه خارج کند.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۸:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
در ادامه روند کاهش وابستگی به دلار روسیه، این کشور در ماه فوریه هم به روند دلارزدایی از اقتصاد خود ادامه داده و هم سهم دلار و هم یورو از دارایی های صندوق ملی ثروت از 45 درصد به 35 درصد کاهش پیدا کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۱:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
در حالی که مسکو سیاست دلارزدایی را دنبال می کند، صندوق ثروت ملی این کشور برای سرمایه گذاری در طلا چراغ سبز گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۷:۰۱    
وزیر امور خارجه روسیه خواهان کنار گذاشتن دلار در معاملات بین المللی شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
هفته نامه اکونومیست در سرمقاله شماره تازه خود با اشاره به تلاش های ضددموکراتیک حزب کمونیست حاکم چین علیه هنگ کنگ، به چگونگی برخورد جامعه بین المللی با چین پرداخته و نوشته است: یک نبرد حماسی جهانی بین خودکامگی و ارزش های لیبرال در پیش است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی می گوید: روسیه می تواند با برداشتن یک قدم ساده به هدف خود در حذف دلار از اقتصادش برسد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۸:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : روز گذشته مجلس تصویب کرد نرخ حقوق ورودی کالاهای وارداتی بر مبنای نرخ سامانه سنا لحاظ شود؛ این تصمیم در حالی مصوب شد که پیش از این حقوق ورودی بر مبنای دلار 4400 از واردکنندگان دریافت می شد.با این مصوبه عملا از اسل 1400 بهره گیری از دلار 4200 تومانی در واردات منتفی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۰۲    
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه 1400 که از سوی دولت ارائه شده بود، سقفی برای حقوق مدیران تعیین نشده بود که مجلس یک سقف عادلانه برای افزایش حقوق مدیران تعیین کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: دولت لایحه اصلاح شده را دوباره به مجلس آورد که حدود 9 کار مثبت در درون آن انجام شده بود مانند شفاف سازی در بحث نفت، کاهش وابستگی به اوراق فروش و... بود که این حرکت دولت جای امید داشت.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۰۲    
جلسات روز مجلس و بحث خروج یا عدم خروج از پروتکل های الحاقی بر جو حاکم بر بورس تاثیرگذار است و پیش بینی می شود در چند روز آینده شرایط متعادل تری بر بازار سهام حاکم شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی گفت: اعضای کمیسیون تلفیق، 90 هزار میلیارد تومان، پیش بینی دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را به 150هزار میلیارد تومان افزایش دادند تا بخشی از تبعیض های ناروایی که در پرداختی بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر بازنشستگان کشوری و لشگری وجود دارد، رفع شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۲۳    
کسب و کار نیوز - در کشور ما از گذشته به دلیل نگرانی های مرتبط با حفظ قدرت خرید اقشار فقیر و حمایت از تولیدات کشاورزی، حمایت هایی در قالب تخصیص ارز با قیمت رسمی به واردکنندگان کالاهای اساسی و نهاده های کشاورزی و دامی اختصاص می یافت.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۸    
شهبازی: یک نظر این بود که شاکله لایحه بودجه حفظ شود و اصلاحات و تغییراتی که لازم است با هماهنگی دولت، انجام شد. در نهایت آن چیزی که اکثریت مجلس از بودجه در نظر داشت، نشد و بالاخره کلیّات لایحه بودجه رد شد
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۶:۲۱   + ۸۹ سایت دیگر  
درحالی دولت طی هفته جاری لایحه اصلاحیه بودجه 1400 را به مجلس تقدیم خواهد کرد که رئیس کل بانک مرکزی از عدم تغییر ارز 4200 تومانی دارو و کالاهای اساسی در این اصلاحیه خبر داد. موافقان حذف دلار 4200 تومانی، نیز اهداف انتخاباتی را پشت پرده و مانع حذف دلار ارزان ارزیابی می کنند
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
با وجود تقابل دیدگاه بین دو قوه مجریه ومقننه، معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار دلار 4200 تومانی است؛ اما سوال اینجاست آیا حذف دلار 4200 تومانی در شرایط کنونی به صلاح اقتصاد است یا خیر و اینکه حذف آن چه اثری بر روند قیمت کالاها خواهد داشت؟
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۲۲    
تاریخ معاصر پر است از دوقطبی های جنگی آمریکا، روزی شوروی، روزی ویتنام، روزی کوبا، روزی کره شمالی و حالا هم ایران! موضوع اینجاست آمریکا تمایل ندارد به شخصیت رهبر مآبانه اش در سیاست و حقوق بین الملل آسیبی وارد شود و از قضا ایران نوک پیکان تهاجم به چنین وضعیتی است ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۴۹    
سخنگوی دولت در پاسخ به سوال تسنیم درباره حذف ارز 4200 در بودجه 1400 گفت: جهت گیری کمیسیون تلفیق در تغییر لایحه بودجه مغایرت هایی با لایحه تقدیمی دارد که آثار نامطلوبی می تواند بر زندگی مردم داشته باشد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۹:۱۵   + ۳۷ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون بورس بورس مثبت شروع شد، آیا بازگشت شاخص بورس به مدار صعودی تداوم دارد؟ افزایش نرخ یورو در صرافی های بانکی، افزایش کسری بودجه بحرین بر اثر کاهش شدید قیمت نفت، صعود شدید بیتکوین و واکنش وزیر جهاد کشاورزی به حذف دلار 4200 را در بر دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سازمان برنامه با تأکید براینکه ملاحظه بیان شده توسط نوبخت درخصوص ارز 4200 تومانی، ناظر بر مخالفت با حذف نرخ یادشده نبود، اعلام کرد:ملاحظه اصلی دولت، ایراد به اعلام و اعمال بی موقع نرخ ارز به میزان 17500 تومان، بدون توجه به آثار و تبعات تورمی آن بود.
سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: دولت با توزیع قیر رایگان مخالف است، زیرا از مصادیق عینی زمینه ساز فساد به شمار می رود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، فرشاد مهدی پور فعال رسانه ای در توییتی نوشت: معاون اول 8 ساله این دولت و نامزد پشتیبان همه انتخاباتها، گفته مجلس، نظر رهبری در مورد بودجه را مراعات نکرده؛ گرچه در دلسوزی وی و مخالفت با حذف دلار جهانگیری تردید هست، اما دولتی که دستور علنی برای اصلاح ساختار بودجه را اجرا نکرده ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است از آنجایی که طی هفته های اخیر، بحث درباره نرخ ارز در لایحه بودجه به شدت در جریان بود؛ این احتمال وجود دارد که نمایندگان مجلس، به دلیل همین اختلاف نظر درباره نرخ ارز میان مجلس و دولت، کلیات لایحه بودجه را رد نموده اند.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۲:۱۹   + ۲۳ سایت دیگر  
جماران: روز گذشته کلیات لایحه بودجه در حالی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی رد شد که کمیسیون تلفیق، مصوباتی پر سر و صدایی هم افزایش وام ازدواج، دو برابر شدن یارانه ها در سال آینده، حذف دلار 4200 تومانی و افزایش حقوق سربازان و ... را در آن گنجانده بود. ...
آرتان پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۴:۵۵    
اگرچه نگاه انتقادی مجلس نسبت به سیاست های دلار 4200 قابل قبول است، اما لازم است که تمام زوایای پنهان اصلاح سیاست ارزی در بودجه روشن شود. طبیعتا با حذف دلار 4200، نرخ ارز بودجه تغییر خواهد کرد و باید یک معیار برای نرخ تسعیر ارز در بودجه 1400 مشخص شود.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۴۹   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: برخی سیاستهای تجاری و ارزی کشور، تمام ارزهای ایران را می بلعید، طی سالهای گذشته چندصد میلیارد دلار از ارزهای ایران از روش واردات کالاهای لوکس و غیرضروری یا دارای مشابه داخلی یا حتی از طریق واردات بدون انتقال ارز از کشور خارج شده است؛
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل طهماسب مظاهری در گفتگو با برنامه زنده "رویداد" ضمن برشمردن اثرات حذف دلار از تبادلات ایران و اوراسیا، اظهار کرد: دو کشور برای صادرات و واردات طبیعی است که از ارز جاری میان خود استفاده نمایند و نکته اینجاست که اگر کالایی به کشوری دیگر صادر می شود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به باور احد آزادی خواه، حذف دلار 4200 تومانی نه تنها بازار اقلام اساسی را با تکانه های تورمی مواجه نمی کند، بلکه با رقابتی شدن بازار و حذف انحصارات ارزی، ثبات به قیمت اقلامی چون مرغ و تخم مرغ نیز باز خواهد گشت.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۶:۴۵    
حجت الاسلام نیکبین با اشاره به ناراحتی رئیس جمهور از حذف دلار 4200 تومانی که موجب رونق رانت و فساد در بین آقازاده ها شده بود گفت: 28 میلیارد دلار از 40 میلیارد دلار ارز دولتی تخصیص داده شده به افراد طی 7 سال گذشته، وضعیت مشخصی نداشته و قطعا پای رانت و فساد ارزی در میان است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۶:۴۷    
حجت الاسلام باقری ارومی گفت: حذف دلار 4200 تومانی اقدام بسیار موثری بود که می تواند جلوی رانت خواری و سوء استفاده عده ای خاص را بگیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : باید به دنبال رقیب ارزی دلار در اوراسیا بود ؛ این درخواست بخش خصوصی و البته موضوع مورد تاکید بخش دولتی در نشست اقتصادی ایران و اوراسیا بود ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۱:۱۰    
در همایش دیپلماسی اقتصادی ایران و اوراسیا که روز گذشته برگزار شد تعدادی از سخنرانان از جمله معاون وزیر خارجه خواستار حذف دلار از مبادلات مالی کشورهای اوراسیا شدند این درحالی است که عملیاتی شدن حذف دلار نیازمند دیپلماسی فعال اقتصادی است نه شعاری که صرفا پشت تریبون داده شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
یک مقام مسئول از حرکت ایران و اوراسیا برای حذف دلار از تبادلات مالی خبر داد و با بیان اینکه سوئیفت ملی راهی برای تبادلات پولی است، گفت: 12 بانک چینی قابلیت کار در دوره تحریم را دارند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
واکنش فعالان مرغ و تخم مرغ به حذف دلار 4200،موافقان:گران می شود ولی مردم مجبورند بخرند،مخالفان:مرغ هم مثل گوشت از سفره می پرد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۲:۰۷    
برخلاف نظریات دکتر حسین صمصامی وزیر اسبق اقتصاد، حذف دلار 4200 تومان کاری صحیح است و دلار به 30 هزار تومان نخواهد رسید.
اقتصاد آنلاین / پرسش   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
میدان بودجه، شاهد یک دوئل دلاری میان مجلس و دولت است. در یک سوی میدان، رئیس دولت معتقد است که تغییرات ارزی صورت گرفته توسط مجلس، تنها یک ضرب و تقسیم عددی بوده که در نهایت منجر به افزایش سهم نفت و رشد نرخ دلار در بودجه 1400 شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
حسین صمصامی اقتصاددان طرح حذف دلار4200 را یک دام برای مجلس دانست و گفت:بازار آزاد ارز یک بازار فاسد، جعلی و محل نفوذ دشمن است و تا جمع نشود، ارز محاسباتی 17500 باعث افزایش قیمت دلار آزاد به 30هزار تومان می شود. اشتباه مهلک احمدی نژاد را تکرار نکنیم.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
در ارتباط با حذف دلار 4200 تومانی و تعیین نرخ تسعیر 17500 تومان یا 11 هزار تومان یا 15 هزار تومان، تاکنون دیدگاه ها و واکنش های مختلفی مطرح شده است.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
در جلسه امروز کمیسیون تلفیق مجلس، لحظاتی پیش یک عضو این کمیسیون و از احتمال حذف دلار 4200 تومانی خبر داد، همچنین حمایت های معیشتی از جمله پرداخت یارانه، اختصاص سهام عدالت و ... در دستور کار بودجه قرار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۳   + ۲۱ سایت دیگر  
درحالی دولت حذف دلار4200 کالاهای اساسی را از سال گذشته کلید زد و ارز دولتی حدود 20کالا را هم حذف کرد،که الان بحث حذف ارز دولتی نهاده های دام مطرح است که تاثیر مستقیم در قیمت مرغ، گوشت و تخم مرغ دارد.نظر فعالان مرغ و تخم مرغ را در این باره جویا شدیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۷:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
طبق آمار وزارت خزانه داری آمریکا، بانک مرکزی روسیه در ماه نوامبر همچنان به بیرون کشیدن سرمایه خود از اوراق قرضه آمریکا ادامه داده و میزان ذخایر خود از این اوراق را 19.2 درصد کاهش داده است.
می متالز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۶:۱۲    
می متالز - با زمزمه های حذف دلار 4200 تومانی از بودجه سال 1400، حالا بورس و فرابورس با سرنوشت جدیدی می توانند روبه رو سوند که از دید تحلیلگران می تواند به نفع سهامداران هم باشد.
اقتصاد آنلاین / مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۸:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به نظر می رسد پرونده ارز 4200 تومانی بعد از نزدیک به 3 سال قرار است مختومه اعلام شود. سیاستی که از ابتدا با حواشی بسیاری همراه بود و همواره موجی از انتقادات مصرف کننده وتولید کننده را به دنبال داشت.
رشت 20   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۵۵    
به گزارش رشت20 و به نقل از تسنیم، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با بیان اینکه در پی مصوبه امروز کمیسیون متبوعش منابع یارانه ها یک جا دیده شده است، گفت: در بخش منابع تبصره 14 لایحه بودجه 1400 ...
بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، یارانه نقدی در دو سقف پرداخت می شود که 58 میلیون نفر یک مبلغ و مازاد بر 58 میلیون نفر مبلغ دیگری دریافت می کنند.
برترین ها / اصلاحات نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
جماران: فرشاد مومنی استاد اقتصاد دانشگاه علامه در خصوص مصوبه اخیر اعضای کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص تغییر نرخ ارز ترجیحی از 4200 به 17500 تومان، گفت: واقعاً آدم بعضاً رفتارهایی مشاهده می کند که رفتارهای بسیار مشکوک و عناوین و القاب ادعایی خیلی ها را به چالش می کشد ...