شنبه ۱۵ آذرساعت ۰۰:۴۵Dec 2020 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حذف دلار»

سازمان برنامه و بودجه در واکنش به خبر حذف ارز 4200 هزارتومانی از لایحه بودجه 1400، ضمن تکذیب این موضوع، اعلام کرد که اگر این ارز حذف شود صرف معیشت و سلامت خواهد شد .
رکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: سخنگوی بودجه سازمان برنامه و بودجه از حذف دلار 4200 تومانی در سال آینده خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۲:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر روسیه اعلام کرد که این کشور به دنبال حذف دلار از مبادلات تجاری بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۰:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
نخست وزیر روسیه اعلام کرد جایگزین کردن دلار با ارزهای ملی در تجارت بین کشورهای سازمان همکاری شانگهای یکی از محتمل ترین زمینه های همکاری است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
سقوط امپراتوری آمریکا مولفه های داخلی و خارجی متعددی دارد، از تحولات در جامعه آمریکا گرفته تا پایین آمدن نقش آمریکا در معادلات جهانی و همچنین حذف دلار از مبادلات اقتصادی.
برترین ها / بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۶:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
پایگاه خبری اقتصاد 24: فرشاد مومنی؛ اقتصاددان اعلام کرد: فرودستان کشور را دچار آنچنان مضیقه ای کردید که تا حدود 85 درصد مصرف سرانه ی گوشت آن ها نسبت به سال های جنگ سقوط کرده است. مومنی: ...
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، امین محمودی- قیمت انواع حبوبات در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران حتی با قیمت تنظیم بازار نیز طی یکسال افزایش چشمگیری داشته است به طوری که غالب مصرف کنندگان با اکراه اقدام به خریداری این محصولات می کنند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۶    
تلاش بانک مرکزی برای کاهش نرخ ارز در بازار ثمربخش بود به نحوی که دلار 32 هزار تومان به مرز 25 هزار تومان رسید و این کاهش ادامه داد. از سوی دیگر برخی اخبار حاکی از عدم حذف دلار 4200 تومانی در بودجه سال آینده برای خرید کالاهای اساسی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۳    
سیدکریم حسینی معتقد است؛ همچنان افراد و جریاناتی در کشور به رانت سرشار برآمده از ارز4200تومانی متصل هستند. جریاناتی که با استفاده از شبکه رسانه ای قدرتمندی که در اختیار دارند به دروغ اینگونه فضاسازی می کنند که با حذف دلار ترجیحی و تک نرخی شدن ارز ...
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۷:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
کشور بابت دلار 4200تومانی، خسارات بسیاری را متحمل شد. اکنون که قرار است دلار جهانگیری به دلیل فسادزا شناخته شدن توسط خود دولتی ها حذف شود، دور از انصاف است کسانی که با دلار 4200 تومانی، موجب گسترش فساد اقتصادی شدند، مجازات نشوند.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۹:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر صنعت با اشاره به دو شرط عرضه خودرو در بورس و تامین مالی 100 هزار میلیارد تومان پروژه از بورس گفت: تفاوت ارز دولتی و آزاد فساد زا و دولت نیز در شرایط کنونی آماده حذف دلار 4200 تومانی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
جواد حسینی کیا معتقد است: دولت قبل از بروز کمبود و گرانی اقلام مصرفی مثل روغن، باید پیش بینی های لازم برای واردات مواد اولیه مورد نیاز یا تولید مواد اولیه در داخل کشور را انجام می داد تا بعد از حذف دلار ترجیحی، بازار با تکانه قیمتی و کمبود مواجه نشود.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
حذف دلار و به طور کلی هرگونه ارز واسط از تجارت خارجی، با استفاده از الگوی پیمان پولی با حسابداری یورویی موجب خواهد شد عملا مشکلی تحت عنوان عدم بازگشت ارزهای صادراتی مطرح نشود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بهروز محبی با اشاره به اینکه ریشه بسیاری از ناهنجاری های اقتصادی کشور به ارز 4200 تومانی باز می گردد، از برنامه ویژه کمیسیون برنامه و بودجه برای حذف ارز حمایتی در بودجه سال 1400 خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۱:۰۴    
زهرا شیخی معتقد است که یکی از دلایل اصلی کمبود دارو، ناشی از رانت قابل توجه برآمده از تخصیص ارز 4200تومانی برای واردات است. رانتی که باعث شده تا در برخی موارد بیماران ناچار شوند داروی مورد نیاز خود را به چند برابر قیمت از بازار آزاد تهیه کنند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
گرانی قابل توجه برنج خارجی و ایرانی طی هفته های اخیر از اتفاقاتی است که نه تنها دهک های ضعیف جامعه را در تهیه این قوت غالب دچار مشکل کرده است بلکه تقریباً همه اقشار را نسبت به این روند گرانی نگران کرده است. در این میان برخی نبود نظارت های کافی و حذف دلار نیمایی را عامل این گرانی می دانند.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۰۶    
جعفر قادری افزود: وابستگی دولت به درآمدهای نفتی که به دلار محسوب می شود سبب شده نتوانیم دلار را کامل حذف کنیم. قیمت دلار دائما به علت تقاضای مازاد بازار افزایش میابد و این مسئله موجب کاهش تولید و افزایش قیمت کالاها می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۱۸    
نایب رئیس مجلس گفت: طبق محاسباتی انجام داده شده اگر ارز 4200 کالاهای اساسی حذف شود و به مردم یارانه بدهیم، یارانه ماهیانه هر خانوار ایرانی حدود 1 میلیون 700 هزار تومان خواهد شد.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۴۱    
در شرایط تنگای ارزی کنونی بازگشت ارزهای صادراتی یکی از الزامات کنترل نوسانات ارزی کشور است. هرچند خروج سرمایه یک دلیل مهم برای روند عدم بازگشت ارزهای صادراتی محسوب می شود ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۱۹    
سید محمد رضا میر تاج الدینی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگوی تصویری با خبر فوری گفت: برقراری پیمان پولی اولین قدم برای حذف دلار است. سیطره دلار بر معاملات جهانی مشکلات عدیده ای به وجود آورده است. ...
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۰۴    
بهنام فتحنایی: چینی ها این روزها شریک نخست تجاری ایران هستند، به طوری که در دو دهه اخیر روابط تجاری بین ایران و چین به قدری نزدیک شده که مشتری نخست نفت ایران چشم بادامی ها شده اند و بیشتر واردات کالا به کشور نیز از چین صورت می گیرد ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۳:۲۳    
حسن حسینی شاهرودی در گفتگو با خبر فوری درباره عدم حذف دلار در مبادلات پولی گفت: منعی در زمینه مبادلات پولی دو جانبه نداشتیم اما متأسفانه به دلیل امید به برجام نتوانستیم در این عرصه موفق شویم. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۸:۰۳   + ۲۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک ها نرخ تسعیر دارایی ها و بدهی های دلاری و یورویی را به 11 هزار تومان و 12 هزار و 900 تومان افزایش داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: دلار 4200 تومانی را حذف کنید، قیمت بقیه کالاهای اساسی هم پایین می آید.
آمارهای جدید صندوق بین المللی پول نشان می دهد کشورهای جهان در سه ماهه دوم سالجاری سیاست های ضد دلاری خود و حذف این ارز از مبادلات تجاری خود را از سر گرفتند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۷    
درحالی همه جا سخن از گرانی دلار و اثر آن بر کالاهای اساسی است که کاملا زیرپوستی می بینیم روند افزایش قیمت حبوبات هم با حذف دلار 4200 تومانی شکل گرفته و از ابتدای سال تا امروز متوسط قیمت انواع حبوبات نزدیک به 30 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دلیلی ندارد که ما در مبادلات خود از دلار استفاده کنیم چرا که کشورهایی چون روسیه و چین می توانند در سوئیفت جایگزین کشورهای غربی شوند.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۰:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
کارشناسان حذف دلار 4200 تومانی از واردات این کالا را یکی از مهم ترین دلایل گرانی لاستیک می دانند. برخی هم چون از این به بعد لاستیک با ارز نیمایی و آزاد وارد می شود، تلاطم قیمت ارز را دلیل گرانی اعلام کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۰:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
بسیاری از مردم تصور می کنند با اجرای بانکداری اسلامی، سپرده های بانکی سود چندانی نخواهند داشت، به همین دلیل روش محاسبه سود سپرده در این نوع مدیریت بانک ها را در این گزارش شرح داده ایم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
فشار های آمریکا در زمینه های مختلف همچون تحریم، کشور هایی همچون ایران را به فکر حذف دلار از مبادلات تجاری خود وا داشته است.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تحریم های اقتصادی، نرخ تورم بالا، نوسان های ارزی، تنش های سیاسی و پایین بودن سطح استانداردهای نظام بانکی، مانع اجرای پیمان های پولی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی اندونزی و وزارت دارایی ژاپن تعدادی از بانک های خود را به عنوان معامله کنندگان بین ارزی معرفی کرده اند تا استفاده از روپیه و ین را برای تجارت دو جانبه و سرمایه گذاری تشویق کنند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
کیمیا نجفی یکی از مهم ترین مسائل در اقتصاد ایران، نرخ ارز است که بر تمامی ابعاد اقتصادی کشور از جمله معیشت مردم تاثیر می گذارد. از افزایش روزبه روز قیمت ارز گرفته تا چند نرخی بودن آن مسائلی است که بارها مورد بحث و بررسی کارشناسان و صاحب‫نظران قرار گرفته است ...
برترین ها / می متالز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۲۳:۲۸   + ۲۶ سایت دیگر  
ایرنا: عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی که در گفت و گویی تلویزیونی با موضوع "از سیاست های ثبات بازار ارز تاکنترل نقدینگی و تورم " شرکت کرده بود،گفت: طی دو سال و نیم گذشته ما شاهد حمله دولت آمریکا به اقتصاد کشور با هدف متلاشی کردن اقتصاد کشور بودیم که خوشبختانه با مقاومت مردم و هدایت های مقام معظم ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۲۲:۲۰   + ۳۹ سایت دیگر  
رئیس شورای پول و اعتبار از آمادگی برای تک نرخی کردن ارز خبر داد و خاطرنشان کرد: سیاست من نزدیک شدن قیمت ارز نیمایی و ارز بازار آزاد است که در این روزها فاصله آن ها خیلی کم شده است و من خیلی امیدوار هستم که این فاصله نزدیک تر بشود ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
با توجه به اینکه نفت ایران توسط آمریکا تحریم شده است، در چنین شرایطی چین و ایران می توانند مبادلات نفتی خود را در قالب بورس نفت کشور چین ساماندهی کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۹:۴۳   + ۹۴ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به سیاست های بانک مرکزی در کنترل نرخ تورم، نقدینگی و ایستادگی برای حفظ ثبات اقتصادی، تقویت اقتصاد کشور را باعث تقویت ارزش پول ملی دانست.
جنوب نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جنوب نیوز، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: ضربات یکی پس از دیگری بر فرق سر هژمونی نامیمون دلار و آمریکا فرود می آیند. معاملات یورویی روسیه و چین به بیشترین مقدار خود رسید. روسیه به سرعت در حال حذف دلار از تبادلات بانکی و همچنین جایگزینی ذخایر دلار خود با طلا است. ...
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس تازه ترین آمار رسمی بانک روسیه، چین هزینه بیش از پنجاه درصد از کالاهای وارداتی خود از روسیه را با یورو می پردازد. پوتین قصد حذف دلار از اقتصاد روسیه را دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - کاهش سهم دلار در مبادلات بازرگانی روسیه و چین همچنان ادامه دارد و ظاهرا دو کشور پروژه حذف دلار را جدی گرفته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
طی سال های گذشته چین و روسیه تلاش های زیادی را در راستای حذف دلار از مبادلات تجاری خود انجام دادند و حالا شاهد به ثمر رسیدن این تلاش ها هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۲۱:۳۵    
چین در اقدامی برای تضعیف دلار، پول ملی آمریکا را از فهرست ارز های خارجیِ معاف از هزینه های تراکنش های مذکور خارج کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
روسیه و چین تاکنون در پیشبرد سیاست حذف دلار از معاملات تجاری میان دو کشور موفق عمل کرده اند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- مدیر حوزه علمیه استان تهران با تاکید بر اینکه اولین راه مبارزه با گرانی حذف دلار از چرخه اقتصاد کشور است، گفت: گرانی ها را می توان با قطع ارتباط با دلار و افزایش نظارت و کنترل بازار مهار کرد. تاریخ انتشار: 07:00 - 10 مرداد 1399 - کد خبر: 642010
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
با وجود تمامی تحریم های اقتصادی، ایران و ونزوئلا موفق به تبادل بنزین و طلا شدند. کارشناسان انرژی می گویند این کشور در آمریکای جنوبی می تواند پنجره ای برای رهایی ایران از تحریم های اقتصادی باشد. ضمن اینکه تبادل یک فرآورده نفتی با طلا نوعی نشان دهنده حذف دلار از مبادلات تجاری دو کشور است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۹:۰۳    
حذف دلار 4200 تومانی برای واردات، همچنان یکی از دغدغه های اصلی منتقدان به این سیاست یارانه ای دولت است.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۲:۴۶    
توکلی بینا با اشاره به اینکه با کنار زدن دلار در تبادلات بین المللی که در حال حاضر چین، روسیه و ترکیه انجام می دهند به افزایش ارزش پول ملی و کاهش تورم کمک می شود ...