چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۷:۳۷Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حذف دلار»

ایبنا   ۵ ساعت پیش   + ۲۹ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: با اتصال سیستم های پیام رسان بانک های تجاری از سوئیفت بی نیاز می شویم و یکی از موانع تحریم را پشت سر می گذاریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
هم زمان با روند روبه رشد حذف دلار از چرخه مبادلات مالی کشورهای مختلف، نشریه نیویورک پُست در گزارشی تحلیلی نوشته که این وضعیت موجب تضعیف جایگاه بین المللی آمریکا خواهد شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
بن نورتون روزنامه نگار آمریکایی نوشت: چین با میانجی گری صلح میان عربستان و ایران، اوپک، ضربه بزرگی به دلار نفتی وارد کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
بن نورتون روزنامه نگار آمریکایی نوشت: چین با میانجی گری صلح میان عربستان و ایران، اوپک، ضربه بزرگی به دلار نفتی وارد کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
نگارنده ضمن تاکید بر سلطه گری آمریکا مهمترین معروف زمانه برای جمهوری اسلامی ایران را حذف دلار از مبادلات و معادلات اقتصادی دانسته و بر آن تاکید دارد
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: نسبت به افزایش ارزش پول ملی و جلوگیری از افزایش قیمت دلار که متاسفانه تاثیر قابل ملاحظه ای در گرانی ها در کشور ما دارد گام های خوبی را درحال برداشتن است که امیدواریم تداوم پیدا کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۳:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
شرکت نوریلسک نیکل روسیه که بزرگ ترین تولیدکننده نیکل در این کشور به شمار می رود دلار را در معامله با چینی ها کنار گذاشته و با یوان معامله می کند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۳:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تنها پس از گذشت 9 ماه، افزایش قیمت ها به دلیل کسری بودجه و ناترازی بانک های تجاری بخش مهمی از کمک نقدی 300 و 400 هزار تومانی ماهانه دولت برای هر نفر را از بین برده است! ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۷:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
خبرهایی از برنامه حذف دلار از مبادلات تجاری ایران و روسیه هم شنیده شده که به نظر می رسد هنوز در حال مذاکره است
صنایع   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۱۲    
هدف گذاری کشورهای عضو اتحادیه اکواس برای ایجاد یک واحد پولی مشترک می تواند تاثیر مهمی در حذف دلار از روابط تجاری بین کشورهای جهان داشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
جمعی از نمایندگان مجلس در تذکری به وزیر اقتصاد بر لزوم تسریع در برنامه ریزی و اجرای سیاست های مرتبط با حذف دلار از مبادلات ارزی کشور تاکید کردند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز تذکر جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور درباره تسریع در پرداخت معوقات نیرو های خریدخدمت و معلمان حق التدریس را قرائت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس،در پویشی خواستار حذف دلار از قیمت گذاری محصولات پتروشیمی و فولادی شدند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۱:۱۲    
بعد از آنکه ایران به پیامرسان روسی پیوست اکنون معاون بین الملل بانک مرکزی از توافق بین ایران و چین برای حذف دلار و انجام مبادلات تجاری با ارزهای ملی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۵:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی عراق اعلام کرد تجارت با چین برای اولین بار به جای دلار مستقیما با یوان انجام خواهد شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۷:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
بورس در حالی به کار خود در هفته اول اسفند خاتمه داد که کتوکا با افزایش 33 درصدی بیشترین بازدهی و غنیلی با افت 13 درصدی کمترین بازدهی را میان نمادهای بورسی ثبت کردند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۷:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
با حذف دلار سهمیه ای و توقف فروش دلار و یورو و مقاومت قیمت دلار به کانال بالاتر و عدد رُند، فضای بازار معاملات ارز انتظاری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۶:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
به عقیده کارشناسان، رونمایی از بازار مبادله ارز و طلا و حذف دلار نیمایی که به عنوان قیمت گذاری دستوری در میان صنایع بورسی معروف بود، بیشترین تاثیر را بر بورس گذاشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین حذف دلار از مبادلات جهانی را قابل پیش بینی دانست و گفت: کشور های بسیاری در حال استفاده از ارز های محلی به جای دلار هستند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بازار سرمایه همچنان در جو مثبت حذف دلار فرزین به سر می برد و امروز هم بیش از 65 هزار واحد افزایش ارتفاع را در نماگر اصلی تالار شیشه ای شاهد بودیم. در تحلیل بازار امروز به بسته حمایتی جدید وزیر اقتصاد و علت عقب ماندگی خودرو از سایر صنایع پرداختیم.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
به دنبال خبر حذف دلار فرزین برای شرکت های بورسی و شروع فعالیت مرکز مبادله ارز و طلای ایران از امروز، شاخص کل، 65 هزار واحد دیگر رشد کرد و به سطح یک میلیون و 659 هزار واحدی رسید.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
روز گذشته بازار ارز از حذف دلار سهمیه، قهرش گرفت و بالا رفت. اما خبر افتتاح سامانه ناخدا و مقاومت اعداد رند، فعلا دلار را عقب نشانده است. اما سوال این است که ناخدای ارزی دلار را به ساحل آرامش می رساند یا...؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
اکوایران : بازار ارز از حذف دلار سهمیه، قهرش گرفت و بالا رفت. اما خبر افتتاح سامانه ناخدا و مقاومت اعداد رند، فعلا دلار را عقب نشانده است. ناخدای ارزی دلار را به ساحل آرامش می رساند؟
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۲۱:۰۶    
در اوایل سال 1401 بود که دولت بعد از مدتها مجبور به حذف دلار 4200 شد. ولی همزمان با حذف این رانت بزرگ و خسارت بار یارانه های نقدی را افزایش داد.
صنایع   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۲   + ۷۰ سایت دیگر  
معاون بین الملل بانک مرکزی به دلیل در دستورکار بودن حذف دلار از عدم نیاز به سوئیفت، خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون بین الملل بانک مرکزی از توافق بین ایران و چین برای حذف دلار و انجام مبادلات تجاری با ارزهای ملی خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون امور بین الملل بانک مرکزی اظهار داشت: توافقات بانکی ایران با چین محرمانه است و بنا نداریم جزییات آن را اعلام کنیم البته حذف دلار را دستور کار داریم.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
با تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی، نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی ها ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۶:۰۲   + ۲۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت، فعالان اقتصادی بارها خواستار حذف دلار 4200تومانی از اقتصاد کشور بودند؛ چراکه آن را زمین ساز رانت می دانستند و بر این باور بودند که عایدی دلار ارزان بر سر سفره مردم نخواهد رفت ...
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
قیمت دلار تا ساعت 9:45 امروز چهارشنبه در صرافی ها، با 1522 تومان افزایش به 44 هزار و 502 تومان رسید. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، با تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن بیان اینکه کشورهای عضو سازمان شانگهای می توانند با تعامل چندجانبه به روند حذف دلار از معاملات تجاری سرعت ببخشند، گفت: اعضا می توانند با پول ملی به تجارت با یکدیگر بپردازند که این امر نیز به حکمرانی دلار در تجارت جهانی پایان می بخشد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۹:۵۲    
یک کارشناس اقتصادی گفت: ارتباط مداوم و مستحکم ایران و چین، خود به خود موجب تقویت روابط ایران با بریکس پلاس، شانگهای، اوراسیا و پیمان های دیگر خواهد شد و در نهایت زمینه های عملی حذف دلار از مبادلات را فراهم خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۵:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
پژوهشگر اقتصاد با اشاره به اینکه چین به دنبال پایان سازوکار نفت-دلار در جهان است، گفت: چین و روسیه در حال حذف دلار به عنوان ارز جهانی و پایان دادن به امتیاز ویژه آمریکا در این زمینه هستند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۶:۰۱    
ایران پرس: سوء استفاده آمریکا از دلار به عنوان ابزاری برای اعمال فشار به دیگر کشورها ، موجب تلاش برخی کشورها برای کاهش وابستگی به دلار در تجارت بین الملل شده است.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
دلار در تابلوی صرافی ها تا ساعت 12 امروز پنجشنبه، با 31 تومان کاهش، 42 هزار و 993 تومان قیمت خورد. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، با تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی ...
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۸:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
بایننس که بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات محسوب می شود، اعلام کرد که سپرده گذاری ها و برداشت ها به دلار آمریکا را متوقف خواهد کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
با تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی، نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی ها در سایت بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام می شود.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، تسنیم نوشت:قیمت دلار در تابلوی صرافی ها امروز سه شنبه 18 بهمن 1401 برابر 43 هزار و 103 تومان درج شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۹:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
منابع آگاه می گویند، پالایشگاه های هندی عمده پول نفت وارداتی از روسیه را که از تاجران مستقر در دبی می خرند را به جای دلار با درهم پرداخت می کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری تجاری و اقتصادی با جمهوری زیمبابوه آمادگی کامل دارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهم ترین رویکرد مشترک ایران و زیمبابوه را استکبارستیزی در مجامع بین المللی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری تجاری و اقتصادی با جمهوری زیمبابوه آمادگی کامل دارد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۰۰   + ۶۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - قیمت دلار در تابلوی صرافی ها امروز چهارشنبه 12 بهمن 1401 برابر 43 هزار و 164 تومان درج شده است. با تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی، نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی ها در سایت بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام می شود. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۹:۳۰   + ۴۸ سایت دیگر  
قیمت دلار در تابلوی صرافی ها امروز پنج شنبه 6 بهمن 1401 برابر41500 تومان درج شده است. با تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی، از روز سه شنبه 4 بهمن 1401، نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی ها در سایت بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام می شود. ...
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۴۹   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، با تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی، نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی ها در سایت بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام می شود.
سلام نو / روند بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۳۰   + ۸۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی در تصمیم ویژه ای اعلام کرد که برای تامین نیازهای ارزی مردم، بازار متشکل ارز ایران هر روز فعال خواهد بود.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
قیمت دلار که اکنون یک کانال پایین تر از سقف تاریخی خود ایستاده است چند روزی است که مسیری کم نوسان را طی می کند و در کانال فعلی ثبات مانده است.
بانک مرکزی برای تامین نیازهای ارزی مردم اعلام کرد که از فردا معاملات بازار متشکل ارز هر روز انجام خواهد شد.
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
آخرین اقدام بانک مرکزی یعنی حذف دلار توافقی و ورود به نرخ سازی در بازار آزاد، سبب شد بانک مرکزی به عنوان بازارساز، بازار غیررسمی را هم در دست بگیرد تا نرخ دلار مدیریت شود البته در این بین برخی سوداگران دنبال کاهش اثر اقدامات دولت، برای سود بیشتر خود هستند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
سپهر خلجی با استفاده از هشتگ حذف دلار در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: سامانه های پیام رسان ملی بانک های مرکزی ایران و روسیه به یکدیگر متصل شدند.