چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۱:۵۸Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حذف دلار»

اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
یکی از جنجالی ترین تصمیمات دولت سیزدهم را می توان تلاش برای حذف دلار ترجیحی دانست. هرچند این تصمیم به دلیل مخالفت نمایندگان مجلس هنوز به سرانجام نرسیده، اما تغییر در سازوکار پرداخت یارانه ها را می توان مقدمه چینی برای حذف ارز 4200 تومانی دانست.
اقتصاد آنلاین / شما نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس گفته های رحمت اله نوروزی، کمیسیون تلفیق به دنبال مکانیسمی است تا کارت های اعتباری ارزاق را جایگزین پرداخت نقدی یارانه ها کند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۵۹   + ۲۵ سایت دیگر  
تجارت نیوز: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس اعلام کرده که کمیسیون تلفیق قصد حذف یارانه نقدی را دارد، یعنی تمام یارانه های موجود از جمله یارانه معیشتی را ادغام کرده و در قالب های نقدی و غیرنقدی به مردم پرداخت شود. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۶    
کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه نتایج دیدار روئسای جمهور ایران و روسیه در حوزه مسائل اقتصادی، تجاری و بانکی را در ماه های آینده شاهد خواهیم بود، گفت: از مهم ترین نتایج این سفر مساله حذف دلار از تبادلات اقتصادی بین دو کشور بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۷:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، با بیان اینکه فضاسازی علیه سفر رئیس جمهور به روسیه، ناشی از عصبانیت عقبه فضاسازان است، گفت: در این سفر توافق های خوبی از جمله در زمینه حذف دلار از معاملات دو طرف و توسعه انرژی صورت گرفت.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۳:۴۰    
احمد نادری نماینده ی عضو جریان موسوم به انقلابی در مجلس درباره ی برنامه ی حذف دلار 4200 تومانی که از سوی این جریان به دلار جهانگیری معروف شد، گفت: دولت و مجلس می توانند به جای حذف ارز ترجیحی به سراغ حذف بودجه های غیر ضروری دستگاه هایی بروند که عملکرد مطلوبی ندارند و اختصاص بودجه برای آنها غیر ضروری ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۹:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: باید همکاری های اقتصادی منطقه ای و جهانی به سمت حذف دلار و استفاده از ظرفیت تبادلات مالی دوجانبه سوق پیدا کند. به گزارش شفقنا، رئیس سازمان پدافند غیرعامل با سعید محمد، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دیدار و گفت وگو کرد. ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۶:۲۵    
با انتشار خبر حذف دلار 4200 تومانی وعده افزایش یارانه از سوی مدیران منتشر شد. ارز 4 هزار و 200 تومانی به غیر از گندم و دارو در لایحه بودجه 1401 حذف می شود و قرار است رقم حاصل از این منابع برای 60 میلیون ایرانی به ازای هر نفر 110 هزار تومان یارانه پرداخت شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۳۵    
عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی تاکید کرد؛مجلس اصرار دارد با ارائه بسته های حمایتی، معیشت مردم بیش از این، آسیب نبیند.
خبرگزاری مهر: نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با حذف ارز ترجیحی در سال آینده، قرار است به هر ایرانی 110 هزار تومان یارانه پرداخت شود. علی نیکزاد اظهار کرد ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، آنطور که دولت اعلام کرده قرار است یارانه جدید منابع جدیدی که از حذف دلار 4200 تومانی به دست می آید پرداخت شود. در حال حاضر نیز لایحه حذف آن به مجلس رفته و تصمیم نهایی را باید نمایندگان مجلس بگیرند. ----------------- بیشتر بخوانید ...
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
مسئولان اجرایی تلاش خواهند کرد که در سه ماه باقی مانده سال نیز یارانه ها را دو برابر کنند و اگر این طرح به خوبی انجام شود هر خانوار 4 نفره 800 هزار تومان کالا و پول دریافت خواهند کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۰:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- افزایش تعاملات ایران و روسیه در زمینه انرژی به عنوان دو کشوری که 37 درصد از ذخایر گاز و 15 درصد از ذخایر نفت جهان را دارا هستند، می تواند با حذف دلار از تعاملات اقتصادی، تضعیف پترودلار و حاکمیت دلار در تجارت جهانی را به دنبال داشته باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۴    
جعفر قادری معتقد است با توجه به اینکه اقتصاد ایران، دیگر توان حمل بار سنگین توزیع ارز ترجیحی را ندارد، هیچ راهی به جز حذف دلار 4200 تومانی پیش روی کشور باقی نمانده است.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز:بررسی ها نشان می دهد که نظام بانکی کشور به پیشواز حذف دلار 4200 تومانی رفته است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به شرکت های دولتی اجازه داده شد تا سقف 8 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی ریالی با تضمین بازپرداخت اصل و سود منتشر کند. همچنین به دولت اجازه داده شد برای تأمین مالی مصارف بودجه تا سقف 86 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی ریالی ارزی از جمله اسناد خزانه اسلامی منتشر کند
سلام نو / روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۸   + ۳۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی گفت: ما به دنبال این هستیم که با حذف ارز ترجیحی، کارت یارانه کالایی و نه یارانه نقدی به مردم بدهیم.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
دولت قرار است منابع یارانه نان را از طریق حذف دلار 4200 تومانی تامین کند، در واقع دولت موافق حذف ارز ترجیحی است و لایحه آن را به مجلس برده است. حالا باید مجلس تصمیم نهایی را در این خصوص بگیرد.
وزیر اقتصاد ترکیه تاکید کرد که روند کنار گذاشتن دلار از اقتصاد این کشور طی روزهای آینده شدت خواهد گرفت.
سلام نو / پول نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۸:۳۳   + ۱۱۳ سایت دیگر  
به گفته زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401، برنامه مکتوب حذف ارز ترجیحی توسط دولت به هیئت رئیسه این کمیسیون تقدیم شده است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
افزایش تعاملات اقتصادی با کشورهای جهان از جمله چین که بزرگترین اقتصاد جهان را در اختیار دارد، پیوستن به سازمان شانگهای، افزایش فروش نفت، حذف دلار از مبادلات بین المللی، آزاد شدن پول های بلوکه شده کشور، از جمله اتفاقات مثبت کارنامه دولت در حوزه اقتصادی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اظهارات اخیر بهارستان نشینان نشان دهنده این است که مجلس شورای اسلامی نسبت به حذف ارز ترجیحی در بودجه سال آینده کشور، نگاه تردید آمیز دارد
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۴۷    
حذف دلار 4 هزار و 200 تومانی طی هفته ها و ماه های آتی بازار ارز را تحت تاثیر قرار داده است.
598   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه 598، جهان صنعت سناریوهای دولت برای جبران رفاه خانوارها با حذف دلار ترجیحی را بررسی کرده است: اقتصاد ایران در چند سال اخیر در معرض دو آسیب شدید تصمیم گیران سیاستی قرار گرفته است ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۲:۵۶   + ۶۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه، خبر صدور کارت نان را تکذیب کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۶:۱۷   + ۵۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1401 دو سناریوی یارانه ای دولت رئیسی پس از حذف دلار 4200 اعلام کرد.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: 4 سال تمام به دولت قبل می گفتیم دلار 4200 تومانی را حذف کن، حذف نمی کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
در شرایطی که سیاستگذار درنهایت تصمیم به حذف دلار 4200 تومانی به شیوه کنونی گرفته است، آیا کالاهایی که در این چهار سال، ارز ارزان دریافت می کردند و هم سطح با سایر کالاها افزایش قیمت داشتند، باز هم با افزایش قیمت روبه رو می شوند؟
چند ثانیه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
یارانه 1 میلیون و 200 هزار تومانی در بودجه سال آینده برای خانوار های ایرانی با 4 عضو در راه است. احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه مساله اصلی درباره حذف دلار 4200 تومانی راهکار های حمایتی از خانوار ها است، گفت: براساس دیدگاه نمایندگان ...
روز نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
اگرچه دولت واریز این یارانه را به ماه بعد موکول کرده اما به نظر می رسد تا زمانی که مجلس تصمیمی برای حذف دلار 4200 تومانی نگیرد، پرداخت یارانه جدید در دستور کار نیست.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
احسان ارکانی با اشاره به اینکه معادله اصلی در بحث حذف دلار 4200 تومانی راهکارهای حمایتی از خانواده ها است، گفت: بر اساس دیدگاه نمایندگان، حداقل 60درصد منابع برآمده از حذف ارز ترجیحی(300هزار تومان برای هر فرد) می بایست در اختیار خانواده ها قرار بگیرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۲:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
برخی از تصمیم سازان اعلام می کنند که حذف دلار 4200 تومانی و افزایش قیمت بنزین تغییری در قیمت ها ایجاد نمی کند.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۷:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به گفته میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه، دولت تلاش کرده است تا در بودجه سال آینده منابع و مصارف را به گونه ای در نظر بگیرد که کسری بودجه به حداقل برسد و هزینه ها را تا حد امکان کاهش داده است ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۷:۵۰    
ارز ترجیحی که دولت قبل با امید بسیار آن را به اجرا گذاشت، نتیجه باب میل را در پی نداشته و قوه مجریه با هدف مقابله با رانت و فساد، گسترش عدالت و حمایت از معیشت مردم تصمیم بر حذف آن گرفته است اما نکته مهم اینکه مخالفان حذف دلار 4200 تومانی نیز معتقدند که این کار با روح عدالت سازگار نیست و باید فکر ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مذاکرات برجامی وین درحالی روبه جلو ارزیابی می شود که امروز در مجلس قرار است در خصوص حذف دلار 4200 تومانی تصمیم نهایی گرفته شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۲:۲۲    
آنطور که از شواهد پیداست، دولت قصد دارد با حذف تخصیص ارز ترجیحی و اصلاح نظام پرداخت یارانه گامی در راستای حذف رانت بردارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
امروز رئیس جمهور برای بررسی کلیات لایحه بودجه 1400 به صحن علنی مجلس رفت و به نوعی از بلاتکلیفی وضعیت حذف ارز 4200 تومانی برای سال آینده انتقاد کرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- مجلس در حالی به کلیات لایحه بودجه رای داده که با انتقاد از حذف ارز دولتی، به فوریت حذف آن رای نداد. جنجال ها بر سر حذف یا ادامه تخصیص ارز دولتی ادامه دارد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۳۸   + ۴۷ سایت دیگر  
لایحه دو فوریتی برای تصمیم گیری درباره حذف دلار 4200 تومانی در مجلس رای نیاورد و به نظر می رسد در مجلس توافق نظری برای حذف آن وجود ندارد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
استانیوز:از زمانی که دولت سیزدهم تصمیم به حذف دلار ترجیحی گرفته گمانه زنی های مختلفی در خصوص تبعات تورمی این سیاست شکل گرفته و مقامات دولتی از تورم حدود 8 درصدی در صورت اجرای این سیاست و تورم 28 درصدی در صورت تداوم تخصیص دلار 4200 تومانی سخن می گویند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۲۰:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
دیده بان ایران نوشت: نود اقتصادی که به همراه رجا نیوز (متعلق به جبهه پایداری) رسانه های غیر رسمی رسانه وابسته به تیم اطلاع رسانی محسوب می شوند در چند روز گذشته گزارش های متعددی را در تعریف و تمجید از حذف ارزترجیحی خوراک دام منتشر کرده اند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۰۸:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
ابوالفضل ظهره وند می گوید: هم افزایی در ظرفیتهای ترانزیتی، تکنولوژیکی، مهندسی، فرهنگی، انرژی و اقتصادی ایران و روسیه می تواند محدودیتهای غرب را برای سلطه طلبی در منطقه بیش از پیش مضاعف سازد.
برترین ها / نبض بورس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۹:۱۹   + ۲۱ سایت دیگر  
انتخاب: عبدالناصر همتی، رئیس اسبق بانک مرکزی در مطلبی با عنوان چند نکته درخصوص موضوع حذف ارز ترجیحی نوشت: سؤال مهم این است که برای جبران قدرت خرید مردم، خصوصاً دهک های کم درآمد، به خاطر افزایش آتی قیمت کالا های مشمول ارز 4200 ...
بانکی   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۸:۳۳   + ۹۸ سایت دیگر  
به نظر می رسد دولت برای واریز یارانه جدید دی ماه منتظر تصمیم مجلس برای حذف دلار 4200 تومانی است و مشمولان در بهمن ماه این یارانه را دریافت کنند. تا میانه دی ماه یک یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است، همچنین پرداخت یارانه جدید به این ماه موکول شد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۲۰:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به نظر می رسد دولت برای واریز یارانه جدید دی ماه منتظر تصمیم مجلس برای حذف دلار 4200 تومانی است و مشمولان در بهمن ماه این یارانه را دریافت کنند. تا میانه دی ماه یک یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است، همچنین پرداخت یارانه جدید به این ماه موکول شد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۲۳:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
به نظر می رسد دولت برای واریز یارانه جدید دی ماه منتظر تصمیم مجلس برای حذف دلار 4200 تومانی است و مشمولان در بهمن ماه این یارانه را دریافت کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۷:۱۴    
موضوع راهکار جایگزین در صورت حذف ارز ترجیحی، برای حمایت از معیشت مردم، اهمیت زیادی دارد، به گونه ای که خبر ها، حکایت از برنامه ریزی دولت برای پرداخت یارانه سوم در کنار یارانه نقدی و معیشتی دارد؛ اما در مقابل بسیاری بر این باورند ارائه بن کارت خرید ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۰:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
عباس عبدی در مطلبی با عنوان "پوست موز های ساختاری و دایمی" در رابطه با حذف دلار 4200 تومانی در روزنامه اعتماد نوشت: هر گاه به برخی اصولگرایان تندرو نگاه کنید، آنان را در نوعی از تناقض غرقه خواهید یافت ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۶:۰۰   + ۳۱ سایت دیگر  
حذف ارز 4200 تومانی تا پایان سال 1400 از مباحثی است که از مدت ها قبل آغاز شده بود و اکنون هم لایحه بودجه 1401 نشان می دهد تامین ارز واردات توسط نرخ دولتی رو به اتمام است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۵:۵۲    
اگر راهکار ندارید بر واردات نهاده ها نظارت کنید چرا که 60 درصدش دست شرکت های دولتی و خصولتی است. اگر راهکار ندارید بازارهای میوه و تره بار را نظارت کنید چرا که بی قاعده ترین بازار دنیاست و هنوز به صورت دستی نظارت می شود ...