پنجشنبه ۱۴ اسفندساعت ۰۰:۲۴Mar 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دلار 4200 تومانی»

مشرق نیوز   ۲ ساعت پیش    
به گزارش مشرق، امیرسیاح کارشناس مسائل اقتصادی در توییتی نوشت: دولت سبدمعیشت کارگران را محاسبه کرده تابراساس آن حداقل دستمزد را تعیین کند دستش هم دردنکنه ولی نکته اینجاست که اقلام سبدمعیشت را بر اساس نرخ بازاری محاسبه کرده اند نه بر اساس دلار4200 که صرف واردات کالاهای اساسی میشود ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۸:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : روز گذشته مجلس تصویب کرد نرخ حقوق ورودی کالاهای وارداتی بر مبنای نرخ سامانه سنا لحاظ شود؛ این تصمیم در حالی مصوب شد که پیش از این حقوق ورودی بر مبنای دلار 4400 از واردکنندگان دریافت می شد.با این مصوبه عملا از اسل 1400 بهره گیری از دلار 4200 تومانی در واردات منتفی شد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۵:۰۹   + ۲۰ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در این کارگروه ریاست سازمان برنامه و بودجه، وزیر صمت، وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی حضور دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۰۲    
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه 1400 که از سوی دولت ارائه شده بود، سقفی برای حقوق مدیران تعیین نشده بود که مجلس یک سقف عادلانه برای افزایش حقوق مدیران تعیین کرد.
یک دهه تجارت با اتحادیه اروپا زیر ذره بین بخش خصوصی قرار گرفت. تجارت کالایی ایران و اتحادیه اروپا طی 10سال اخیر با نوسان های زیادی همراه بوده است.
قلم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل خانه اقتصاد ایران معتقد است: در سال جاری، دست فعالان اقتصادی به ارز 4200 تومانی نرسید اما دولت برای حفظ این ارز در بودجه سال 1400 همچنان سرسخت باقی مانده، از این رو نگرانی تولید کنندگان و تجار برای وضعیت ارزی در سال آینده بیشتر شده است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۴:۱۴    
پرداخت دلار 4200 تومانی باعث ایجاد کمبود سیستماتیک در بازار روغن خوراکی کشور شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می گوید در حوزه انتخابیه او مراجعان دغدغه مشکلات اقتصادی و غیر فرهنگی دارند. یا دنبال شغل هستند و یا مشکل مالی و معیشتی دارند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: دولت لایحه اصلاح شده را دوباره به مجلس آورد که حدود 9 کار مثبت در درون آن انجام شده بود مانند شفاف سازی در بحث نفت، کاهش وابستگی به اوراق فروش و... بود که این حرکت دولت جای امید داشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۲۰    
در فروردین ماه 1397 بود که ارز 4200 تومانی وارد ادبیات اقتصاد ایران شد و در سه سال اجرای آن که با هدف کنترل قیمت کالای اساسی اجرایی شد، 55 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی تخصیص داده شد ...
در دو ماه اخیر دولت و مجلس بر سر افزایش منابع بخش های مختلف بودجه به رقابت شدیدی برخاسته اند؛ از پافشاری دولت بر ماندگاری یا حتی افزایش حجم دلار 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی گرفته تا اصرار مجلس بر افزایش حجم قیر رایگان و توزیع آن در میان پیمانکاران خاص ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رصد خانه تابناک خبر هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می گیرند. تیتر هایی مانند: تکذیب ادعای روزنامه کویتی درباره درخواست ظریف / خبر مهم سخنگوی دولت درباره دلار 4200 تومانی ...
بعد از ارائه لایحه اصلاحی بودجه، کمیسیون تلفیق به ابقای دلار 4200 تومانی رای داد اما ظاهرا سقف منابع بودجه نیز افزایش محدودی را تجربه کرده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۶:۳۵   + ۵۹ سایت دیگر  
خبرگزاری صدا و سیما: سخنگوی دولت از ادامه تامین ارز 4200 تومانی به کالا های اساسی خبر داد و گفت: برخی سعی کردند روغن را 4 برابر بیاورند و در بازار عرضه کنند، اما موفق نشدند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۵۰   + ۲۶ سایت دیگر  
مناقشه دولت و مجلس بر روی ارز 4200 تومانی بودجه با ادامه این رقم در نیمه نخست سال آینده و تغییر آن در نیمه دوم سال، پایان می یابد و به احتمال زیاد ارز جهانگیری از مهر ماه 1400 حذف و به جای آن کارت اعتباری خرید به جامعه هدف داده خواهد شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۰۰    
گزارش مرکز آمار ایران نشان داد که کالاهای مشمول دریافت دلار 4200 تومانی تورم بیشتری نسبت به تورم کل داشته اند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنان سید شمس الدین حسینی در مجلس درباره واقعیت دلار 4200 تومانی و تخلفات نهادهایی مانند بانک مرکزی که صدها هزار میلیارد تومان رانت بین ذی نفعان توزیع کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی درحالی اعلام کرده، 9.2 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی از ابتدای امسال تخصیص داده که میزان ارز لازم این اقلام از سوی ستاد اقتصادی 8 میلیارد دلار تعیین شده بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون بورس قرمز بسته شد، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ پیش بینی آینده بورس از نگاه یک کارشناس، ریزش بورس های جهانی، وکالت کسب و کار شناخته شد، احتمال استفاده چین از گزینه ممنوعیت صادرات فلزات نادر به آمریکا، سهمیه بنزین اسفند امشب واریز می شود و صعود ارز های دیجیتالی را در بر دارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
پس از کش و قوس های فراوان برای تغییر نرخ ارز 4200 به 17500 تومان و استفاده از منابع حاصل از آن برای افزایش دو برابری یارانه نقدی در سال آینده، سرانجام امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی خبر از تصویب تخصیص ارز 4200 برای سال آینده داد.
اقتصاد آنلاین / اخبار بانک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته ای به منظور تعیین ساز وکار و زمان بندی حذف رانت ارز 4200 تومانی برای تامین کالاهای اساسی در سال 1400 خبر داد.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه از ادامه دلار 4200 تومانی تا نیمه اول سال آینده خبر داد و گفت: با همکاری مجلس تا جایی که امکان دارد از افزایش قیمت ها جلوگیری خواهد شد. ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۸    
شهبازی: یک نظر این بود که شاکله لایحه بودجه حفظ شود و اصلاحات و تغییراتی که لازم است با هماهنگی دولت، انجام شد. در نهایت آن چیزی که اکثریت مجلس از بودجه در نظر داشت، نشد و بالاخره کلیّات لایحه بودجه رد شد
قلم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دلبستگی حسن روحانی به دلار 4200 تومانی که از بهار 1397 زاد و رشد کرد انگار تمام شدنی نیست و با وجود این همه مخالف در میان اقتصاددانان و فعالان اقتصادی و کارشناسان باز هم آن را در لایحه بودجه دولت برگشت داده شده از سوی مجلس گنجانده است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
این فیلم به روشنی نشان می دهد که کمک دلار 4200 تومانی به کنترل قیمت ها(قیمت مرغ) خلاف واقعیت بازار و یک فریبکاری است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تکلیف دلار 4200 تومانی برای بودجه سال آینده، همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و البته همچنان دولت به تداوم این سیاست اصرار دارد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۴۶    
سیاست توزیع دلار 4200 تومانی بین برخی واردکنندگان عمده نهاده های دامی، واردات را 50 درصد افزایش داده است.
قلم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۴۵   + ۸۹ سایت دیگر  
درحالی دولت طی هفته جاری لایحه اصلاحیه بودجه 1400 را به مجلس تقدیم خواهد کرد هنوز مشخص نیست که دلار4200 تومانی در لایحه اصلاح شده بودجه حضور خواهد داشت.
پرداخت دلار 4200 تومانی هم باعث افزایش واردات شد و هم قیمت دلار را تا 33 هزار تومان افزایش داد.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
با وجود تقابل دیدگاه بین دو قوه مجریه ومقننه، معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار دلار 4200 تومانی است؛ اما سوال اینجاست آیا حذف دلار 4200 تومانی در شرایط کنونی به صلاح اقتصاد است یا خیر و اینکه حذف آن چه اثری بر روند قیمت کالاها خواهد داشت؟
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۴۹    
سخنگوی دولت در پاسخ به سوال تسنیم درباره حذف ارز 4200 در بودجه 1400 گفت: جهت گیری کمیسیون تلفیق در تغییر لایحه بودجه مغایرت هایی با لایحه تقدیمی دارد که آثار نامطلوبی می تواند بر زندگی مردم داشته باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سازمان برنامه با تأکید براینکه ملاحظه بیان شده توسط نوبخت درخصوص ارز 4200 تومانی، ناظر بر مخالفت با حذف نرخ یادشده نبود، اعلام کرد:ملاحظه اصلی دولت، ایراد به اعلام و اعمال بی موقع نرخ ارز به میزان 17500 تومان، بدون توجه به آثار و تبعات تورمی آن بود.
سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: دولت با توزیع قیر رایگان مخالف است، زیرا از مصادیق عینی زمینه ساز فساد به شمار می رود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سید شمس الدین حسینی وزیر اسبق اقتصاد در انتقاد از کسانی که می گویند باید دلار 4200 تومانی در بودجه 1400 بماند گفت: احتمالا رانت گیرشان آمده که مدافع دلار 4200 تومانی هستند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: محمد صفایی گفت: تقاضای ما از ریاست قوه قضائیه این است که حتما عاملین و مسببین دلار 4200 تومانی را محاکمه کنند.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۲:۱۹   + ۲۳ سایت دیگر  
جماران: روز گذشته کلیات لایحه بودجه در حالی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی رد شد که کمیسیون تلفیق، مصوباتی پر سر و صدایی هم افزایش وام ازدواج، دو برابر شدن یارانه ها در سال آینده، حذف دلار 4200 تومانی و افزایش حقوق سربازان و ... را در آن گنجانده بود. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۳:۳۰   + ۴۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی فهرست دریافت کنندگان دلار 4200 تومانی و ارز نیمایی را به روزرسانی و منتشر کرد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۱:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
رکنا : سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس درباره حذف ارز 4200 تومانی دارو، گفت: اختصاص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی زمینه ایجاد رانت و فساد را فراهم کرده است و کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال حذف آن است.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۳۰   + ۲۵ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی در برنامه امشب گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه سخت ترین شرایط را گذرانده ایم و از آن عبور کرده ایم، گفت: با توجه به مذاکراتی که از سوی ایران در حال انجام است، به نظر می رسد که شرایط، بهتر خواهد شد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون با یک غوره سردی کرده و با یک مویز گرمی؟! نرخ دلار روز گذشته چه تغییری کرد؟ بیتکوین پایین رفت، واردکننده موز هیچ وقت صادرکننده سیب نمی شود، سبد نفتی اوپک با بالاترین قیمت یک سال گذشته چندان فاصله ندارد و ورود سکه به کانال 11 را در بر دارد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۷:۲۹    
طیف اصلاح طلب همواره حامی اشرافیگری بوده و مردم را به شهروندان درجه یک و درجه 2 و...تقسیم می کرده است. این طیف حامی درجه یک مفسدان دانه درشت اقتصادی و مدیران نجومی بگیر و جاسوسان دوتابعیتی بوده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به باور احد آزادی خواه، حذف دلار 4200 تومانی نه تنها بازار اقلام اساسی را با تکانه های تورمی مواجه نمی کند، بلکه با رقابتی شدن بازار و حذف انحصارات ارزی، ثبات به قیمت اقلامی چون مرغ و تخم مرغ نیز باز خواهد گشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون شروع سبز بورس در بازار امروز، افزایش نرخ خرید و فروش دلار در اولین روز هفته، افزایش قیمت دلار در معاملات جهانی، از بازار ارز دیجیتالی چه خبر؟ سومین افزایش تولیدِ بزرگِ اوپک در ماه ژانویه به ایران تعلق دارد و کاهش 2.7 درصدی نرخ طلا طی ماه ژانویه را در بر دارد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، سیدمحسن دهنوی، نماینده مجلس در خصوص ماحصل دولت تدبیر در توییتر نوشت: با گذشت هفت سال از عمر دولت تدبیر و امید هنوز "باید و نباید" می کنند و دم از حمایت از فقرا می زنند؛ درحالی که با مدیریت فاجعه بار کاری کردند که اکثر مردم به زیر خط فقر بروند. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون سابق وزیر صمت معتقد است تصمیم دولت درباره دلار 4200 تومانی (موسوم به دلار جهانگیری) از ابتدا اشتباه و غیرکارشناسی بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۶:۵۰    
استاد اقتصاد گفت: در وضعیتی اسیر شده ایم که هیچ راهی نداریم، یعنی اگر ارز 4200 تومانی را حفظ کنیم فساد و رانت خواری حق ملت را ضایع می کند و اگر ارز دولتی کالای های اساسی را برداریم تورم مردم را تحت فشار قرار می دهد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۶:۴۵    
حجت الاسلام نیکبین با اشاره به ناراحتی رئیس جمهور از حذف دلار 4200 تومانی که موجب رونق رانت و فساد در بین آقازاده ها شده بود گفت: 28 میلیارد دلار از 40 میلیارد دلار ارز دولتی تخصیص داده شده به افراد طی 7 سال گذشته، وضعیت مشخصی نداشته و قطعا پای رانت و فساد ارزی در میان است.
برترین ها / مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۳:۳۹   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه توزیع ارز 4200 تومانی فساد زاست و باید حذف شود، گفت:58 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی بین عده ای خاص توزیع شده است. ...
صدای ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۰:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، در جریان معاملات هفته گذشته نمادهای شاخص ساز دستوری حمایت شدند و صندوق های دولتی حدود 40 درصد رشد کردند، اما سئول اینجاست که این حمایت ها تا کجا ادامه دارد؟ ...