چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۷:۴۳Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیریت بازار ارز»

نقدینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۶:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، لطف الله سیاهکلی، نماینده مردم قزوین و عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامی درباره سیاست ارزی اخیر به خبرنگار ایبِنا گفت: مدیریت بازار ارز بسیار پراهمیت است ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی از گشایش های جدید ارزی درپی توافق با عربستان و امارات خبر داد و اعلام کرد ایجاد کانال های مالی و خطوط اعتباری جدید و سرمایه گذاری کشورهای عربی، افق های روشنی برای مدیریت بازار ارز رقم خواهد زد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مذاکرات فشرده تیم بانک مرکزی با کشورهای عربستان و امارات و هم افزایی عملیاتی دستگاه دیپلماسی با تیم اقتصادی دولت، نتایج مثبتی در ارتباطات بین بانکی و حصول نتایج ملموس ایفا کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
آخرین جلسه کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با حضور اعضای این اتاق برگزار و در جریان آن گزینه های موجود برای مدیریت بازار ارز و جلوگیری از نوسانات جدید در آن بررسی شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۵۷    
خاتمی فعال اقتصادی گفت: کاهش انتظارات تورمی، رفع مشکلات مربوط به کسری بودجه، مدیریت نقدینگی و سامان دادن به محیط تولید می تواند مانع از افزایش نرخ ارز و سقوط ارزش ریال شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
کارآفرین و فعال اقتصادی بیان اینکه طی هفته های اخیر دیدیم چند حرکت مثبت در روابط دیپلماسی تاثیر مستقیم و تغییر رویکرد داشت، تاکید کرد: باید بگویم پس از توافق ایران و آژانس در هفته های گذشته، توافق جدید ایران و عربستان و واکنش های جهانی به آن، بازارهای دلار، سکه و طلا را کاهشی کرد.
598   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه 598، شقاقی شهری کارشناس اقتصادی گفت: چند متغیر در اقتصاد ایران نشان می دهد که دلار 60 هزار تومانی برای اقتصاد ایران انحرافی و غیر واقعی است. ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
توسلی گفت: تمرکز ارز در بانک مرکزی بسیار مهم است و در واقع مدیریت بازار ارز بدون توجه به سیاست های کلان ارزی امکان پذیر نیست.
سلام نو / خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
حسین راغفر استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی گفت: هیچ تردیدی در آن نیست که هر نوع بهبود در وضعیت اقتصاد کشور می تواند به تقویت پول ملی و کاهش قیمت ارز بینجامد.
طلا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی اقدام به ارائه راهکارهای کوتاه مدت برای مدیریت بازار ارز کرده است و این در حالی است که عمده این سیاست ها در گذشته آزموده شده و تجربیات موفقی در پی نداشته است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس در توئیتی مطرح کرد؛دولت از بسته ارزی و هشدارهای مجلس درخصوص مدیریت بازار ارز اظهار بی اطلاعی می کند!
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه هیچ کنترلی در زمینه نرخ ارز در کشور وجود ندارد،گفت:دولت نیرو و امکانات و تجهیزات زیادی برای مدیریت بازار ارز دارد لذا دولت هرجا که لازم است باید نظارت خود را در این بخش تقویت کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۷:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان راه اندازی بازار مبادله ارز و طلا، رایزنی با شرکای اقتصادی منطقه ای، تلاش برای رفع مسدودیت منابع ارزی و درخواست اختیارات ویژه از جمله اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز بوده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
محمد باقر بنابی گفت: اختیارات محول شده به بانک مرکزی برای حفظ ارزش پول ملی و کنترل تورم به جهت مدیریت بازار ارز است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
خانه ملت، خبرگزاری رسمی مجلس در مطلبی با عنوان بسته ای ارزی که دولت پس از 70 روز هنوز باز نکرده است نوشت: بسته مجلس برای مدیریت بازار ارز 70روز پیش یعنی 4 دی ماه 1401 و زمانی که نرخ دلار در بازار آزاد کمتر از 40 هزار تومان بود در قالب گزارش نظارتی در صحن مجلس قرائت و منتشر شد علاوه بر گزارش مذکور ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
بسته مجلس برای مدیریت بازار ارز 70روز پیش یعنی 4 دی ماه 1401 و زمانی که نرخ دلار در بازار آزاد کمتر از 40 هزار تومان بود در قالب گزارش نظارتی در صحن مجلس قرائت و منتشر شد علاوه بر گزارش مذکور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز طی نامه ای به رئیس جمهور در 19 آذر سال جاری شرایط بازار ارز را تبیین و ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در 19 آذر ماه طی نامه ای به رئیسی، 6 موضوع مهم نیازمند تصمیم گیری درباره ارز نظیر تعدد نرخ های رسمی، مشکل بازگشت ارز صادرکنندگان و... و نیز 9 پیشنهاد کارشناسی و علمی برای مدیریت بازار ارز به دولت ارائه شده بود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
یک مقام سابق ارزی، سیاست های بانک مرکزی در کاهش نرخ ارز را موثر دانست و گفت: راه اندازی مرکز مبادله اتفاق مثبتی بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۰   + ۵۹ سایت دیگر  
طغیانی گفت: بسته پیشنهادی مجلس برای مدیریت بازار ارز 70 روز پیش و در جلسه علنی مجلس قرائت و به صورت عمومی ارائه و منتشر شد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
اعتماد نوشت: پس از گذشت حدود دو ماه از تغییر ایده های دولت در مدیریت بازار ارز حالا تحلیل های کارشناسی حاکی از این است که تثبیت نرخ ارز رسمی در شرایط تداوم ناترازی ها، به نوعی تکرار سیاست ها و اقدام های شکست خورده گذشته بوده و صرفا شرایط را پیچیده تر کرده است ...
بانک ملی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۶:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، سید عباس حسینی در این مراسم ضمن تبریک ایام مبارک ولادت امام زمان (عج) و نیمه شعبان با قدردانی از تلاش ها و اقدامات بانک ملی ایران در راستای مدیریت بازار ارز در شبکه بانکی ...
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۳:۴۰   + ۳۰ سایت دیگر  
نرخ ارز در نیمسال دوم روند صعودی به خود گرفت و در دو ماه اخیر با شتاب بیشتری مسیر صعودی خود را ادامه داد تا جایی که در هفته گذشته نرخ ارز در بازار غیررسمی به60 هزار تومان رسید ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
پس از گذشت حدوداً دو ماه از تغییر ایده های دولت در مدیریت بازار ارز بر همگان روشن شد که تثبیت نرخ ارز رسمی در شرایط تداوم ناترازی ها، تکرار سیاست ها و اقدام های شکست خورده گذشته بوده و شرایط را پیچیده تر می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
پس از گذشت حدوداً دو ماه از تغییر ایده های دولت در مدیریت بازار ارز بر همگان روشن شد که تثبیت نرخ ارز رسمی در شرایط تداوم ناترازی ها، تکرار سیاست ها و اقدام های شکست خورده گذشته بوده و شرایط را پیچیده تر می کند ...
معاون اسبق ارزی بانک مرکزی گفت: شایعات سفته بازان، اخبار نادرست و فضاسازی رسانه های بین المللی نقش موثری بر افزایش هیجانات و التهاب بازار ارز داشت و چون این افزایش غیرواقعی بود، در حال تعدیل نرخ است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
شهریار حیدری، نماینده مجلس، گفت: مجلس به نظر من یک جلسه فوق العاده تشکیل دهد و یک تنفسی به بودجه دهد و مجدد یک جلسه اضطراری بگذارد چرا که این همه نوسانات در بازار ارز باید مدیریت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۹:۴۳   + ۲۹ سایت دیگر  
نماینگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت شب، ساز و کار نحوه مدیریت بازار ارز توسط بانک مرکزی را مشخص کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
45 نفر از نمایندگان مجلس در تذکری به وزیر اقتصاد بر لزوم مدیریت بازار ارز و سکه و جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی کشور تاکید کردند.
نماینده   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۸    
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دشمن خط تبلیغاتی خود در حوزه نوسانات بازار ارز را به شدت دنبال می کند و دولت هم با هوشیاری به دنبال مدیریت بازار ارز است و با برنامه ریزی منسجم و مدون می تواند از این بحران عبور کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۸:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر حرکت دولت در زمینه ساماندهی بازار ارز جدی و سریع انجام شود، فرو ریختن قیمت ارز دور از انتظار نیست.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۱:۴۶    
وزیر اقتصاد پس از اینکه سیاست های ارزی دولت در مدیریت بازار ارز را شکست خورده دید، دست به دامان بخش خصوصی شد. او در نشست شورای گفت وگوی دولت وبخش خصوصی، مدعی شد که نوسانات ارزی خارج از قاعده بود ودولت تلاش کرده با تغییراتی در سیاست های ارزی کشور، بر آن افسار بزند ...
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، علی بهادری جهرمی در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ سوالی درباره اقدامات دولت برای مدیریت بازار ارز اظهار داشت: بعد از اینکه دشمن ملت ایران در پیشبرد طرح های خود در کف خیابان و اغتشاشات دچار نوعی ناکامی شد و مردم این وضعیت را پذیرش نداشتند و از این هجمه همه ...
سراج24   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۳۷   + ۳۷ سایت دیگر  
طبق اختیاراتی که در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به بانک مرکزی داده شده است، چنانچه صادرکننده ای ارز خود را اظهار نکند و در اختیار بانک مرکزی قرار ندهد، مصداق قاچاق بوده و مطابق مجازات قاچاق با آن برخورد خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۹   + ۲۳ سایت دیگر  
درشرایطی که افزایش نرخ ارز مردم و دولت را با چالش هایی مواجه کرده و دولت تمام قوای خود را برای مدیریت بازار ارز به کار گرفته، برخی صادرکنندگان بزرگ مانند صنایع پتروشیمی و فولادی، سودهای کلانی بدون تغییر در کمیت و کیفیت تولیدشان می برند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۸   + ۳۲ سایت دیگر  
در نشست شورای گفت وگو مقرر شد: دبیرخانه شورای گفت وگو در راستای مدیریت بازار ارز و قیمت های داخلی، ظرف 48 ساعت بسته پیشنهادی و راهکارهای خود را ارائه دهد.
وزیر اقتصاد در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد: دبیرخانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی ابتدا در ساحت مدیریت بازار ارز کشور و دوم در ساحت مدیریت بازار و قیمتهای داخلی تا شب عید و ماه رمضان، پیشنویس و متنی را آماده کند.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
ایرنا: علی بهادری جهرمی در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ سوال ایرنا درباره اقدامات دولت برای مدیریت بازار ارز اظهار داشت: پس از این که دشمنان در پیشبرد طرح هایشان در کف خیابان ناکام ماندند ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۹:۲۸   + ۱۹ سایت دیگر  
رکنا : رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت وظیفه خود می داند که در مقابل التهاب آفرینی ایستاده و تلاطم ها را کنترل و آرامش و ثبات را بر بازار حاکم کند، از آغاز طراحی و اجرای راهکارهای موثر برای مدیریت بازار ارز و کنترل و تثبیت آن خبر داد و گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۵:۵۵   + ۱۲۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور از آغاز طراحی و اجرای راهکار های موثر برای مدیریت بازار ارز و کنترل و تثبیت آن خبر داد و گفت: دولت با تمام توان برای تداوم رشد اقتصادی کشور تلاش خواهد کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایمان زنگنه، تحلیلگر مسائل اقتصادی با مثبت ارزیابی کردن بازگشایی معاملات دلار و یورو در صرافی ها برای کنترل و مدیریت نرخ ارز گفت: نخستین اقدام بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز رایزنی با کشورهای همسایه برای تقویت مبادلات مالی بود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۲۳   + ۶۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی اینگونه بحث شد که کمیته ای برای همفکری تشکیل شود و من عنوان کردم که اگر دولت همفکری می خواهد ایرادی ندارد و ما کمک می کنیم اما اقدامات نظارتی را از 40 روز قبل انجام دادیم و حتما این موضوع را پیگیری می کنیم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۱۷   + ۵۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی اینگونه بحث شد که کمیته ای برای همفکری تشکیل شود و من عنوان کردم که اگر دولت همفکری می خواهد ایرادی ندارد و ما کمک می کنیم اما اقدامات نظارتی را از 40 روز قبل انجام دادیم و حتما این موضوع را پیگیری می کنیم.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۰:۵۷   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه همایش هم اندیشی با خیرین با بیان اینکه بانک مرکزی برای مداخله در بازار ارز اختیارات جدید گرفت، گفت: ارز صنایع صادرات محور به صورت کامل در سامانه مبادلات ارزی بانک مرکزی عرضه می شود ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۲:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: راه های خوبی برای مدیریت بازار ارز وجود دارد و این موضوع امکان پذیر است، اما باید حتماً از راه های علمی و افراد دانشمند و با تجربه استفاده کنیم.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، محمد علیپور، عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده ماکو و چالدران در گفتگو با خبرنگار ایبِنا تفاوت نرخ ارز 4200 تومانی با 28 هزار و 500 تومانی را چنین توضیح داد: مهمترین مشکل در مدیریت بازار ارز ایجاد رانت در نتیجه چند نرخی بودن آن است ...
هشتم دی ماه دکتر صالح آبادی جای خود را به دکتر فرزین داد تا وی با اعلام سیاست ارز نیمایی 28500تومانی بازار ارز و کارشناسان اقتصادی را شگفت زده کند.
دیده بان البرز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۱:۳۳    
نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت مقابله با ذی نفعان صاحب نفوذ و توقف چرخه های معیوب در مدیریت بازار ارز تاکید کرد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۳۹   + ۱۹ سایت دیگر  
غلامرضا پناهی، معاون ارزی اسبق بانک مرکزی در دنیای اقتصاد نوشت: گفته شده است با الگو برداری از یک مدل تجربه شده در روسیه، سیاست جدید ارزی برای مدیریت بازار ارز ایران طراحی شده است. اما ویژگی های سیاستگذاری روسیه چیست؟ ...
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
تعمیق معاملات در مرکز مبادله، افزایش درآمدهای ارزی با توسعه تفاهم های بین المللی، پیمان های پولی چندجانبه و پیاده سازی قانون مالیات بر سوداگری سیگنال کند شدن روند رشد قیمت ارز در سال آینده را می دهد