جمعه ۰۴ مهرساعت ۱۲:۵۷Sep 2020 25

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی مجلس»

 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولویت اول اصلاح ساختار بودجه ساماندهی نظام مالیاتی است، گفت: دلیل مخالفت مجلس با انتشار اوراق سلف نفتی این بود که انتشار این حجم اوراق، سقف استقراض مجاز دولت در احکام برنامه ششم را به هم می زد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۸:۳۱    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که مردم نگران ریزش های بورسی نباشند، بیان کرد: مشکلات شرکت ها و واحدهای تولیدی قطعا مرتفع خواهد شد و سهام این شرکت ها دوباره در بورس روند صعودی پیدا می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه روش تامین منابع مالی با ساختار سنتی که بانک ها هستند امروز با یک محدودیت روبه رو شده است، گفت: روش تأمین منابع مالی از بازار سرمایه جایگزین تأمین از منابع بانکی شود.
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۵:۳۷    
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جنگ اراده ها در اقتصاد است و فرمانده ی اقتصادی که بخواهد به اندازه سر سوزنی به فکر مذاکره باشد بازنده این میدان خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۶:۰۰   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم نگران ریزش های بورسی نباشند و سهام شرکت ها در بورس دوباره روند صعودی پیدا می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۴۶    
کرمان - رئیس صمت شمال استان کرمان خواستار کمک کمیسیون اقتصادی مجلس در بحث ارز شد و گفت: درگیر نوسانات ارزی هستیم و با توجه به افزایش نرخ ارز دچار چالش می شویم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۵    
ایسنا/کرمان رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با تاکید برآنکه در شرایط سخت اقتصادی این صنعتگران و معدنگران هستند که با چالش ها، مشکلات، قوانین و ضوابط دست و پنجه نرم می کنند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه استانها- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از وجود 40 درصد ظرفیت حوزه معدنی کشور در استان کرمان خبر داد و گفت: بخشی از این ظرفیت در حال بهره برداری است.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی صبح امروز و با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام شامخ شهدای آرمیده در این گلزار به ویژه سید الشهدای جبهه مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی ...
رکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا : شهباز حسن پور، رییس مجمع نمایندگان استان کرمان پیش بینی کرد که علیرضا رزم حسینی با بیش از 200 رای از بهارستان روبرو می شود.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۷:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه ایران: اعلام موضع رئیس کمیسیون اقتصادی در حمایت از وزیر پیشنهادی اما حکایت از آن دارد که رزم حسینی از شانس بالایی برای رأی اعتماد گرفتن برخوردار است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۶:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگو با محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس آورده است: ارزیابی ما این است که رزم حسینی با رأی بالا وزیر می شود و بعد از آن هم حتماً برای پیشبرد برنامه هایش به او کمک خواهیم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۹:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تنظیم بازار، ایجاد ثبات در قیمت کالاها و ساماندهی بازار خودرو از مطالبات اصلی ما از وزیر پیشنهادی صمت است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۹:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سابقه رزم حسینی نشان دهنده رویکرد مبتنی بر رویکرد تعاملی با استفاده از ظرفیت های علمی و تخصصی در حوزه اجرایی است اظهار کرد ...
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۳۲    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح مجلس یازدهم برای حل معضل مسکن در کشور اخذ مالیات از خانه های خالی و تولید انبوه مسکن در کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قیمت گذاری برای مصالح ساختمانی در شورای رقابت، ایجاد رانت جدید است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تلاش بانک مرکزی برای بازگشت به شرایط قبل از شوک کرونا تقدیر کرد و گفت: ساماندهی وضعیت بازار نیازمند عزم جدی است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
هیات پارلمانی ایران در سفر به افغانستان با نایب رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس افغانستان دیدار و گفت وگو کردند.
اقتصاد آنلاین / رشت 20   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۲:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین مطالبات مردم از مجلس یازدهم از همان روزهای آغاز به کار این مجلس، ساماندهی بازار مسکن بود. نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز یکی از محور های اصلی کار این مجلس را ساماندهی بازار مسکن اعلام کرده و قول دادند تا از هیچ تلاشی برای تامین مسکن ارزان و مناسب برای اقشار مختلف جامعه و به ویژه ...
خبرگزاری رضوی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۳۲    
تهران- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی حمایت از بنگاه های اقتصادی را از مهمترین اولویت های مجلس یازدهم عنوان کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۶:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ بودن تسهیلات بانکی برای تولید؛ ضعف قانونی یا فقدان نظارت بر اعطای تسهیلات، امشب یکم مهر ماه در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس و ندری کارشناس اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ...
آنا / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۵:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بیمه های خدمات درمانی به تعهداتشان عمل کنند، حذف ارز 4200 تومانی دارو و پرداخت مابه التفاوت آن با ارز آزاد به صورت ریالی به بیمه ها، ایده خوبی است.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قانون عملیات بانکی بدون ربا بر اساس تنظیم یک رابطه متفاوتی بین بانک و مشتری شکل گرفته و در موضوع تولید هم بیشتر روح مشارکت در این قانون دیده می شود.
اظهارات وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه امروز با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: وزیر امور اقتصادی و دارایی از فعالان بازار سرمایه خواست که تحت تاثیر هیجانات آنی ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سرویس سیاسی- روزنامه زنجیره ای اعتماد به مدیر مسئولی الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم و نامزد رد صلاحیت شده مجلس یازدهم روز گذشته در گزارشی با عنوان گشایش سیاسی در پاییز؟ تحقق وعده رفع حصر از سران فتنه 88 را سوژه خود قرار داد و نوشت ...
کرمان فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۰:۰۳    
دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درگذشت والده سردار ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان را تسلیت گفت.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۳:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
یک عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی سوال چهار نماینده از وزیر اقتصاد و همچنین بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از بانک های خصوصی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزیر امور اقتصادی و دارایی برای پاسخ به 8 فقره سؤال در کمیسیون اقتصادی حاضر شد که در 2 مورد نمایندگان سؤال کننده را قانع کرد و در 6 مورد دیگر از آنها مهلت گرفت.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه 1 مهر 1399 برگزار شد.
اظهارات وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست مشترک مدیران صنعت بیمه کشور با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی آخرین وضعیت این صنعت: علیرغم اینکه صنعت بیمه در رشد سرمایه گذاری و رونق اقتصادی بسیار مؤثر است ولی با این وجود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد از بررسی درخواست نمایندگان مجلس جهت تحقیق و تفحص از بانک های خصوصی در کمیسیون اقتصادی خبر داد و گفت: در این باره بحث و بررسی های لازم صورت گرفت.
یازدهمین نشست شورای هماهنگی مدیران بازرسی دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و تاکید بر شفافیت اطلاعات اقتصادی و سالم سازی اداری برای دست یابی به اقتدار اقتصادی در برج سپهر بانک صادرات ایران برگزار شد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در تشریح جزئیات جلسه خود با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: یکی از مباحثی که چندین نماینده راجع به آن پرسش داشتند مشکلات مربوط به روان بودن تجارت خارجی و ترخیص کالا از گمرکات بوده است. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۳۱    
وزیر اقتصاد و دارایی پس از حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را به خبرنگاران داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۴۹    
حجت الاسلام موسوی، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مافیای قدرت مردم را در بورس زیر پا له می کنند، به دولت توصیه کرد با دستورالعمل های مختلف ارزش سرمایه مردمی را در بورس بیش از پیش کاهش ندهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور وزیر اقتصاد ودارایی از دقایقی پیش آغاز شد.
آنا / نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سید احسان خاندوزی در توئیتی درباره طرح جدید مجلس برای مناطق آزاد نوشت: موافق مناطق آزاد هستیم اما در ساختار جدیدی که خادم تولید باشد نه واردات.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۴۴    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن از دشمنی خود برعلیه ما دست برنمی دارد، اینکه تصور کنیم با حرکتی از طرف ایران، دشمن تحریم های خود را بر می دارد، درست نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طی یک ماه آینده 400 میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بانک کشاورزی برای صادرات محصولات کشاورزی اختصاص می یابد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۰۴    
مسلم صالحی گفت: رفع تعهد ارزی قطعا یکی از بزرگترین دغدغه های مجلس و کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۸:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی باید مسیر ساماندهی ارزی را با قدرت ادامه دهد، بر ضرورت تشدید نظارت ها در حوزه مخارج و مصارف ارزی کشور تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۶:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره حذف ارز 4200 تومانی دارو، گفت: اختصاص ارز 4200 تومانی به دارو، زمینه ایجاد رانت و فساد را فراهم کرده است.
کرمان فردا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طی پیامی؛ هفته دفاع مقدس را به عموم خانواده های شهیدان، جانبازان، آزادگان وایثارگران و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران تبریک گفت.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۸:۳۸    
عضو هیئت رئیسه مجلس درخصوص قاچاق دارو به کشورهای همسایه گفت: طرح حدف ارز 4200 تومانی دارو در کمیسیون اقتصادی مجلس درحال بررسی و تصمیم گیری نهایی است. ارز یارانه ای دارو زمینه ساز مشکلات و نگرانی ها شده است.
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس توضیحاتی درباره تاثیر عرضه خودرو در بورس بر قیمت آن ارائه کرد.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:در راستای تقویت دیپلماسی اقتصادی و ایجاد بازارهای صادراتی درصدد ایجاد شرایط اقتصادی مناسب در سطح کشور هستیم که این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت و اساسی است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید ضوابط قانونی صادرات برای صادرکنندگان خوشنام تسهیل شود گفت: در حال رایزنی با مجموعه بانک مرکزی هستیم تا مهلت تمدید کارت های بازرگانی با رویکرد حمایت از صادرکنندگان خوشنام تمدید شود.
پول پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با تاکید بر لزوم افزایش اختیارت بانک مرکزی، رسیدگی به مواردی مانند جلوگیری از بروز معوقات، اجرای کامل بخشنامه ها و ... را مستلزم تقویت اختیارات این بانک دانست.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری- صنعتی در این جلسه تصویب شد.
نماینده   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد بانکهای خصوصی در این کمیسیون، خبر داد.