شنبه ۰۸ بهمنساعت ۰۹:۴۸Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی مجلس»

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: تاکنون حدود 80 تا 90 درصد دستگاه های دولتی به قانون حساب واحد خزانه پیوسته اند و برخی از ارگان ها مثل دانشگاه های علوم پزشکی که حدود 10 تا 15 درصد کل مشمولین این قانون هستند، هنوز به حساب خزانه نپیوسته اند.
دنیای اقتصاد   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
فریال مستوفی/ رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران مدتی است که طرح مالیات بر عایدی سرمایه در حال بررسی و طی کردن مسیر تصویب در مجلس است و کلیات آن تصویب شده و در حال حاضر جزئیات آن در حال بررسی در کمیسیون اقتصادی مجلس است ...
تحلیل بازار   ۹ ساعت پیش    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی مانع بار تورمی مضاعف به مردم می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در پایان هفته یک نامه منتشر شد که حاکی از پیشنهادات کارگروه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس و وزارت اقتصاد به دولت بود. پیشنهاداتی که قرار است در صحن مجلس مطرح شود و برای بورسی ها سیگنال مثبت تلقی می شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۵:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر ، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به وزیر اقتصاد پیشنهادات کارگروه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان بورس در لایحه بودجه را ارسال کرد. مهدی سوری کارشناس و فعال بازار سرمایه در این باره و در مورد مهمترین عناوین این پیشنهاد به مهر گفت: ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اعتقاد بر این که مجلس برای حل مشکلات پیش روی سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری آمادگی دارد، گفت: نمایندگان مجلس از هر گونه اراده، برنامه منسجم و ارائه طرح های اشتغال زایی حمایت کرده و با دستگاه های متولی همکاری های لازم را به عمل می آورد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در سلسله نشست های بصیرتی در مجمع یاوران انقلاب اسلامی قم با اشاره به اینکه اولویت اول اقتصاد کشور، کاهش و مهار تورم است گفت: با افزایش صادرات، تراز تجاری در آینده مثبت می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
تسنیم : رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به رئیس قوه قضائیه گفت: با توجه به اهمیت دستگاه قضایی در پیشگیری از انحراف و فساد و حضور پررنگ نمایندگان قوه قضائیه در شوراهای تصمیم گیری خواهشمند است ضمن اعطای ماموریت به سازمان بازرسی در جهت مقابله با فساد و نیز لزوم حمایت از رویکرد عرضه خودرو در بورس ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۳:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
در پی اظهارات سیدناصر موسوی لارگانی، نماینده مجلس شورای اسلامی درباره بودجه سال 1402، سازمان برنامه و بودجه، جوابیه ای را برای ایسنا ارسال کرد که به شرح زیر است
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
همدان - توسلی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش لحظه ای قیمت خودرو، ارز و مسکن و مایحتاج مردم زندگی عادی را بر آنها سخت کرده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به رییس قوه قضاییه خواستار حمایت از عرضه خودرو در بورس شد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به رییس قوه قضاییه گفت: با توجه به اهمیت دستگاه قضایی در پیشگیری از انحراف و فساد و حضور پررنگ نمایندگان قوه قضائیه در شوراهای تصمیم گیری خواهشمند است ضمن اعطای ماموریت به سازمان بازرسی در جهت مقابله با فساد و نیز لزوم حمایت از رویکرد عرضه خودرو در بورس ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم اما همین نگاه به آمارهای مقایسه ای نشان می دهد که چطور کشاورزی سنتی دوره رژیم پهلوی ظرف 44 سال بعد از پیروزی به سمت صنعتی شدن پیش رفت.
عصر خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۲:۳۴   + ۴۳ سایت دیگر  
عصر خودرو- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به رییس قوه قضاییه گفت: با توجه به اهمیت دستگاه قضایی در پیشگیری از انحراف و فساد و حضور پررنگ نمایندگان قوه قضائیه در شوراهای تصمیم گیری خواهشمند است ضمن اعطای ماموریت به سازمان بازرسی در جهت مقابله با فساد و نیز لزوم حمایت از رویکرد عرضه خودرو در ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بارگذاری جدید به نام پروژه های بن بروجن یا هر نام و عنوان دیگری را تعرض به حقوق حقابه داران پایین دست دانست و گفت: به همین دلیل خواستار توقف این طرح ها هستیم، در تابستان مدتی برای تأمین آب شهرکرد از آب پمپاژ باغات استفاده شد که اقدامات لازم برای قطع برداشت انجام شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۴۷    
نماینده مردم گناباد و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید توجه داشت اثر قطع گاز یا برق واحد های تولیدی به مردم باز می گردد و آنان در نهایت باید این تورم را تحمل کنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گسترش بانک های قرض الحسنه را از ماموریت های کمیسیون متبوع خود دانست و از تشکیل کارگروه ویژه با هدف کمک به تقویت جایگاه قرض الحسنه و گسترش این سنت بسیار مهم اسلامی خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۸:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گسترش بانک های قرض الحسنه را از ماموریت های کمیسیون متبوع خود دانست و از تشکیل کارگروه ویژه با هدف کمک به تقویت جایگاه قرض الحسنه و گسترش این سنت بسیار مهم اسلامی خبر داد.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با مثبت ارزیابی کردن روند عرضه خودرو در بورس گفت: نامه شورای عالی رقابت در زمینه عرضه خودرو در بورس نسنجیده است.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۰۳    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال واردات خودروهای دست دوم سواری به کشور گفت: با هدف حمایت از تولیدات داخلی باید از واردات خودروهای دست دوم به کشور جلوگیری کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۳    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ سران قوا می توانند در حوزه واگذاری شرکت های دولتی تصمیمات خوبی را بگیرند و این شرکت ها را به نحوی واگذار کنند که بخش خصوصی صاحب صلاحیت و امین، پای کار بیاید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید بازآفرینی اقتصادی بافتهای فرسوده اصفهان مورد توجه قرار گفته و فرهنگ احیای منازل در میان مردم نهادینه شود.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:بسیاری از پیمانکاران پروژه های استانی به دلیل عدم تخصیص بودجه ای در سال جاری ،دچار مشکل شده اند و باید مشکل آنها برطرف شود.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس و نمایندگان نباید مخارج جدید به لایحه بودجه اضافه کنند.
بانک مردم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۰۱    
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: امروز رئیس کل بانک مرکزی به مجلس می رود اما به علت موضوعی که اولویت کشور نیست. به گزارش بانک مردم و به نقل از اقتصاد100 ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، قاسم نوده فراهانی اظهار کرد: قانون نظام صنفی، به عنوان عالی ترین قانون در حوزه اصناف در سال 1392 مورد اصلاح قرار گرفت. با این وجود در آن زمان، تمامی نظرات اصناف اعمال نشد و همین امر تا امروز گریبان گیر اصناف شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه مقرر شده چند ماده مهم قانون نظام صنفی در اولویت اصلاح قرار گیرد، گفت: در این راستا، اتاق اصناف ایران با جمع بندی نظرات اتاق های اصناف شهرستان ها در خصوص این مواد قانونی، پیشنهادات موجود را به فوریت و طی هفته های آتی به کمیسیون اقتصادی مجلس تقدیم خواهد کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
شادا : وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در جمع نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر به کارگیری همه توان دولت برای ثبات نرخ ارز، عنوان کرد برخلاف برخی شبهات، دولت هیچ گونه نفعی از افزایش قیمت دلار نمی برد ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۸:۵۶    
نشست اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز 3 بهمن ماه 1401 با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۸:۵۶    
نشست اعضای کارگروه دانش بنیان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز 3 بهمن ماه 1401 برگزار شد.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۷:۵۲    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، فتح اله توسلی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با علی رشیدی گزارشگر رادیو ایران درباره کلیات بودجه سال 1402 گفت: بخشی از درآمدهای آورده شده در بودجه واقعی نیست و این موضوع به مردم و بخش حقوق بگیر جامعه فشار زیادی وارد می کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۶:۰۵   + ۲۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه 1402 را دارای پتانسیل تورمی بالا دانست و گفت: پیش بینی تورم حداقل 40 درصدی در سال آینده زنگ خطر جدی برای فعالیت های اقتصادی است و باعث زمین گیر شدن تولید و کارآفرینی می شود ...
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۰۵    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت در پایان هر سال از عمر چهار ساله خود، گزارش عملکرد می دهد گفت: همانگونه که دولت از کار های کرده خبر می دهد، باید از کار های نکرده نیز خبر بدهد و دلیل ناکارآمدی خود را توضیح دهد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:در چنین شرایطی که استفاده از سوخت جایگزین یا مازوت جهت تولید برق برای نیروگاه ها ضروری می شود لازم است تا به اذعان مسئولان وزارت نفت، تصفیه مازوت از مبدا در دستور کار قرار گیرد تا شاهد آلودگی هوا نباشیم.د.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اروپایی ها تبعات امنیتی رفتار سیاشی شان را نمی فهمند، گفت: قطعا عقلای اروپا اجازه تصویب این طرح را نخواهند داد.
تلنگر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۹    
طرح مالیات برعایدی سرمایه که از اولین روزهای مجلس یازدهم کلید خورد حدود دو سال است که در کمیسیون اقتصادی مجلس و صف طرح های در دستور کار صحن علنی مجلس خاک میخورد.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در جمع نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر بکارگیری همه توان دولت برای ثبات نرخ ارز، عنوان کرد که بر خلاف برخی شبهات، دولت هیچ گونه نفعی از افزایش قیمت دلار نمی برد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۲:۰۰    
این روزها در سخنان دولتمردان شاهد حل یکباره مشکلات هستیم! چندی پیش یکباره رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که کسری بودجه سالیانه نداریم، آن هم در شرایطی که دوماه قبل خودش در مجلس از کسری بودجه شدید سخن گفته بود و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم چند روز پیش از آن ...
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در جمع نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر بکارگیری همه توان دولت برای ثبات نرخ ارز، عنوان کرد که بر خلاف برخی شبهات، دولت هیچ گونه نفعی از افزایش قیمت دلار نمی برد.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۸:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار توسعه زیر ساخت های معدنی در جنوب کرمان شد.
سازمان خصوصی سازی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: 10 هزار همت میزان دارایی های شناسایی شده دولت است که اگر بخش کوچکی از آن به مولدسازی تبدیل شود، بخش قابل توجهی از ناترازی بودجه حل می شود و طبیعتا در این حوزه نیز نیازمند ارتقای تصمیمات مرتبط با این حوزه هستیم.
آنا / خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۹:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
محمدرضا پورابراهیمی گفت: امیدواریم بودجه سال 1402 با کمترین ناترازی در حوزه منابع و مصارف بسته شود و ما برای اولین بار شاهد این باشیم که اثرات ناشی از این مسئله نگرانی در حوزه تورم را کاهش می دهد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۳۷    
نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 2 بهمن ماه با حضور سیداحسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی و مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و اعضای این کمیسیون برگزار شد.
کرمان نو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۳۱    
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مالیات به تولید ناخالص داخلی طبق قانون برنامه ششم بایستی 10 درصد باشد، گفت: عدد حاصل شده کمتر از 5 درصد که بدین معنی است که به اندازه وصول مالیات، فرار مالیاتی داریم.
ایستنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۱:۵۳   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس کمیته دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در نامه ای به دبیر شورای عالی فضای مجازی نسبت به آنچه اقدام غیرحرفه ای مجموعه غیرقانونی ساترا با استفاده سلیقه ای از ابزار اینماد جهت بستن درگاه بانکی سکوهای نمایش ویدئوی آنلاین دانسته است، هشدار داد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ایمیدرو و زمین شناسی محدوده های معدنی را بلوکه نگه داشته اند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در بررسی لایحه بودجه سال 1401 باید به مولفه مهم ناترازی ها که یکی از آنها ناترازی بودجه در نظام اقتصادی کشور است، توجه کنیم.
آنا / خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر اصلاحات مد نظر در لایحه بودجه صورت نپذیرد، با کسری بودجه روبرو شویم، گفت: افزایش پایه پولی و حجم نقدینگی در حوزه ارز از آثار تورمی است که به دلیل ناترازی بودجه امروز شاهد آن هستیم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۲    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در بحث درآمد های پایدار دولت، لایحه بودجه به طور کامل اصلاح ساختار نظام مالیاتی کشور را پوشش نمی دهد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کمیسیون اقتصادی مجلس هفته پیش گزارش نهایی تحقیق و تفحص از منطقه آزاد قشم را منتشر کرد. یکی از انتقادهایی که به گزارش مجلس وارد شد، موضوع کلی گویی تخلفات بود که احمد مرادی ، نماینده هرمزگان طی نشستی با خبرنگاران جزئیات گزارش نهایی این تفحص را تشریح کرد ...