جمعه ۱۷ آذرساعت ۰۰:۰۲Dec 2023 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی مجلس»

خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم تمامی تحریمها و مشکلات، ساختار نظام اقتصادی کشور در سالهای اخیر روند رو به رشدی داشته است.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فضای مجازی بستری مناسب برای معرفی صنایع دستی است، گفت: وزارت میراث توجه ویژه ای به استان کرمان داشته باشد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۲:۱۲    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: صنایع اصفهان هر ساله هزاران میلیارد تومان برای عوارض آلایندگی پرداخت می کنند اما مشخص نیست این عوارض کجا هزینه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم بانکی تمایل دارد اعتبارش در کوتاه مدت برگردانده شود به همین دلیل آیین نامه اعطای وام ساخت مسکن روستایی هنوز ابلاغ نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۰۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان–سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:سیمان سپاهان مازوت سوزی را آغاز کرده و از مدیرعامل این شرکت درخواست داریم به مصوبه شورای امنیت ملی تکیه نکند و برای سلامتی مردم این شرکت را تعطیل کند.
راه پرداخت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۸:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره 74572 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشی از شبکه عصر تراکنش است. راه پرداخت فعالیت خود را از دوم اردیبهشت ماه 1390 شروع کرده و اکنون پرمخاطب ترین رسانه ایران در زمینه فناوری های مالی، بانکداری و پرداخت و استارت آپ های فین تک است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۷:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که بانک مرکزی فقط تنظیم گر رمزپول ها و ابزارهای پرداخت است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۷:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که ادغام موسسات اعتباری و مالی در بانک ملی به معنای ورشکستگی آنها نیست بلکه این موسسات دارایی هایی دارند که بانک ملی آرام آرام این دارایی ها را نقد می کند و نقدشوندگی را تامین می کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فاصله زیاد بین شعار تا عمل در دولت رئیسی می گوید: حتی اگر حکومت امام زمان هم این گونه رانت ها و افراد با امضای طلایی حضور داشته باشند، این تخلفات صورت خواهد گرفت.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:بانک مرکزی باید رفع معضل عدم ارائه تسهیلات خرد بانکی به مردم را در دستور کار خود قرار دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره لزوم اصلاح سرانه مالیاتی برخی مشاغل خاص مثل آرایشگران زنانه، بنگاه های معاملات ملکی، رستوران داران، طلا فروشان و .... پرداخت و گفت: سرانه مالیاتی این مشاغل از کم هم کمتر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۰:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره فرار مالیاتی بالای برخی مشاغل خاص مثل برخی، آرایشگران زنانه، بنگاه های معاملات املاک و رستوران داران پرداخت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۰:۴۶    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گوید بیشتر کشور های دنیا 80 درصد بودجه شان را از مالیات تأمین می کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۷:۴۰    
نشست اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز 14 آذر ماه 1402 برگزار شد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۶:۵۲    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با حیات مطرح کرد؛
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۶:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
در جریان برگزاری سی امین همایش ملی و یازدهمین همایش بین المللی بیمه و توسعه از اقدامات بیمه سینا در بزرگداشت هفته بیمه تجلیل شد. به گزارش اقتصاد ملت به نقل از روابط عمومی بیمه سینا ...
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به زودی با همکاری فراجا کروکی آنلاین برای کسانی که در جاده دچار خسارت می شوند، محقق می شود.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شهباز حسن پور بیگلری در گفتگو با جام جم آنلاین در خصوص رشد اقتصادی کشور علیرغم وجود تحریم ها، گفت: جمهوری اسلامی ایران خوشبختانه توانسته است با اتکا به ظرفیت ها و پتانسیل نیروهای بومی خود در ماههای گذشته در رشد و تولید اقدامات نسبتا خوبی داشته باشد. ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۲۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت کره مکلف بود در زمان هایی که ایران امکان استفاده از منابع ارزی اش را داشت، نظامات لازم را فعال می کرد اما این امکان فراهم نشده و عملا تأخیر در پرداخت تعهدات دولت کره، حدود یک میلیارد دلار هزینه به ایران تحمیل کرد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۹:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب کلیات لایحه ارجاع اختلاف بین بانک مرکزی ایران و دولت کره جنوبی و طرح ساماندهی رمز ارزش ها در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۸:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب کلیات لایحه ارجاع اختلاف بین بانک مرکزی ایران و دولت کره جنوبی در جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۶:۴۱   + ۲۶ سایت دیگر  
در مراسم سی امین همایش ملی و یازدهمین همایش بین المللی بیمه و توسعه، به مناسبت روز ملی بیمه، از هادی اویار حسین، نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه پارسیان به عنوان پیشکسوت نمونه صنعت بیمه در سال 1402 تجلیل شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۴:۰۱   + ۲۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بسیاری از شرکت های بیمه زیان انباشته دارند، گفت: ضریب نفوذ صنعت بیمه حدود دو درصد است که با هفت درصد برنامه هفتم توسعه فاصله زیادی دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۳:۴۹    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست مشترک مجلس و مسئولان قوه قضائیه گفت: در این جلسه نمایندگان بر بحث برخورد با گرانی ها و سامان دادن به فضای مجازی تاکید کردند.
معدن24   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معدن24: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هزینه قطعی برق و گاز برای صنعت بسیار سنگین است، گفت: مردم اگر از آن آگاه باشند خودشان حاضر خواهند بود که در حوزه خانگی قطعی داشته باشند اما برق و گاز حوزه صنعت قطعی نداشته باشد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
کرمان- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قطعی گاز واحدهای فولادی کرمان ضربه بزرگی به این کارخانجات می زند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۰:۴۱   + ۴۹ سایت دیگر  
امروز در نشست مشترک با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، 4 لایحه درباره دیپلماسی اقتصادی به مجلس ارسال شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۸:۳۰    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس : طبق قانون جدید بانک مرکزی ، در هیئت عالی جایگزین شورای پول و اعتبار علاوه بر رئیس کل و دو معاون، 4 متخصص خبره حضور دارند و از 10 نفر 7 نفر در بانک مرکزی می توانند سیاستگذاری پولی کنند و به مجلس، دولت و مردم، پاسخگو باشند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۷:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تلاش کمیسیون متبوع خود برای افزایش ظرفیت های اقتصادی کشور گفت: 4 لایحه دولت در حوزه توافقنامه های بین المللی در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسید.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۴:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نتیجه تصمیم گیری های نهادهای دولتی نباید سرعت ما را در رقابت با دیگر کشورها در زمینه فناوری و کسب و کارهای حوزه رمز ارزها، کاهش دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
لایحه توسعه مناطق آزاد تجاری – صنعتی گیلان به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
نقدینه -در مراسم همایش ملی صنعت بیمه، معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی، آموزگار و بزرگ زاده معاونین شرکت بیمه سرمد با استاندار کرمان دیدار و نقاط ضعف و قوت صنعت بیمه در این استان را بررسی کردند. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۸:۴۶    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اعطای گاز طبیعی یا CNG و LPG، LNG به مخازن ذخیره سازی ایجاد شده صنایع، در فصول سرد سال با قیمت پایین و ارائه تخفیف گازی توسط دولت امری بسیار مطلوب بوده و می تواند نوید بخش عدم توقف تولیدات صنعتی در فصول سرد سال باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سهم استان کرمان در GDP کشور به چهار درصد رسیده و با شتاب در حال حرکت است و یکی از اجزای این شتاب صنعت بیمه در بخش بازرگانی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۹:۲۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی به منظور بررسی طرح ساماندهی رمز ارزش ها در جلسات هفته جاری کمیسیون اقتصادی مجلس حاضر می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۸:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تلاش مجلس تسهیل سرمایه گذاری در بورس است لذا در صورت لزوم احکامی را در لایحه بودجه سال آینده برای بهبود بازار سرمایه مدنظر قرار خواهد داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: بی ثباتی قوانین و مقررات از عوامل اصلی موانع کسب و کار استان کرمان به شمار می رود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۴:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین تعداد خانه های خالی متعلق به بانک ها است،گفت: با کمال تاسف اکثر بانکها تجارت خانه باز کردند و در واردات نهاده ها هم دست دارند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند وضعیت معیشت مردم در شرایط مناسبی قرار نداشته و مقام معظم رهبری دولت را مکلف کرده تا برای وضعیت اقتصادی مردم فکر جدی صورت دهد، اما ذخیره سازی کالاهای اساسی در انبارها به خوبی صورت گرفته و کمبودی از این بابت متوجه کشور نیست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۹:۰۱    
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه سال 1403 با رویکرد محرومیت زدایی و توجه به معیشت مردم تنظیم و تدوین شده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران(پانا)- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد مبنای خلاقیت و کارآفرینی باید ظرفیت ها و استعداد های دانش آموز باشد. در مرحله بعد باید مبنا این باشد که وزارت آموزش و پرورش با هماهنگی فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در این چارچوب حرکت کند و به فعالیت فرهنگی بپردازد. ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۸:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه اصلاح نظام بانکی هفته آینده در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت، گفت: مقرر شده است وام های تکلیفی که ظرفیت پرداخت تسهیلات بانک های قرض الحسنه را محدود می کند مستثنی کنیم.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری هشت صبح : احمد امیرآبادی فراهانی در خصوص افزایش سن بازنشستگی که در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه به تصویب رسیده است، اظهار داشت: این مصوبه دارای ابهاماتی است چون براساس این مصوبه یک شخص باید تا 42 سال کار کند، تا بازنشسته شود. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان [...]
قرض الحسنه رسالت   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۶:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
محمدرضا پورابراهیمی، در آیین رونمایی از وام بدون کارمزد، اقدامات بانک قرض الحسنه رسالت را تخصصی دانست و افزود: در بازدید از مرکز عملیات بانکی، انسجام وفعالیت تخصصی این بانک مشهود و ملموس بود. ...
برترین ها / تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۴:۵۰   + ۵۷ سایت دیگر  
27 سایت ارتباطی ایرانسل در شهرستان کرمان با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، به بهره برداری رسید.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اثر سیاست های دولت در خنثی سازی تحریم ها را در افزایش میزان درآمدهای نفتی و رشد اقتصادی کشور می بینیم و برای تداوم این رشد اقتصادی در حوزه نفت و گاز نیز باید در حوزه توسعه تجارت انرژی، احداث پالایشگاه ها و پتروپالایشگاه ها به صورت جدی سرمایه گذاری کنیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مصوبه افزایش سن بازنشستگی دارای اشکال است و از شورای نگهبان می خواهیم تا با بررسی دقیق تر، این مصوبه را برای انجام اصلاحات به مجلس برگرداند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: محدودیت های غیر کارشناسی در زمینه رمز ارزها، راهکارهای اصلی این حوزه را تحت تاثیر قرار می دهد و نتیجه عکس دارد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران(پانا)- نائب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی گفت باید دانش آموزان با مراحل وام گیری آشنا شوند و نحوه تامین مالی را آموزش ببینند تا اگر این افراد در آینده کار تجاری انجام دادند، بدانند که باید مالیات پرداخت کنند و اسیر بدهی مالیاتی سنگین نشده و در دردسر نیافتند. ...