دوشنبه ۱۰ بهمنساعت ۰۸:۲۷Jan 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بودجه»

پانا   ۱۱ دقیقه پیش    
بودجه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش نسبت به بودجه فرهنگی، هنری و ورزشی کشور فقط 2 درصد است
آذرمغان   ۱۵ دقیقه پیش   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار علی کریمی فیروزجائی عنوان کرد: آشنایی با دلایل ناکامی های برنامه های شش گانه کشور، موفقیت تدوین برنامه هفتم توسعه را تضمین خواهد کرد ...
ایمنا   ۱۸ دقیقه پیش    
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وجود رکود سال های اخیر و مشکلات عرصه تولید و فعالیت های اقتصادی ظرفیت بخش مالیات را قابل استفاده دانست و گفت: سال گذشته برای نخستین بار میزان نرخ مالیاتی واحدهای تولیدی از 25 به 20 درصد کاهش یافت و امسال نیز این نرخ به هفت واحد درصد کاهش یافته است.
آنا   ۱۹ دقیقه پیش    
عضو کمسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، اعتقاد دارد توجه به پیش بینی مأموریت های جدید وزارت بهداشت و خدمات جدیدی که تکلیف شده است تا وزارتخانه در سال پیش رو ارائه کند قطعاً بودجه 1402 کفاف این مأموریت ها را نخواهد داد
روزنامه تعادل   ۴۴ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
دولت سیزدهم فاقد استراتژی کلی است و با بررسی بودجه نمی توان متوجه شد که اساسا این دولت در سال آینده به دنبال تحقق چه رویکردی است؟ با این توضیحات، بودجه 1402 با بودجه قبلی دولت سیزدهم تفاوتی ندارد. مضافا اینکه انبساطی و غیر کارآمد است.
خبرگزاری برنا   ۴۵ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
یک اقتصاددان گفت: بر اساس لایحه بودجه سال 1402 نرخ مالیات برای شرکت های تولیدی 7 درصد نسبت به سال جاری کاهش خواهد یافت و این رویکرد باعث رشد ورود سرمایه به بخش تولید و کاهش خروج سرمایه از کشور خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۵۵ دقیقه پیش    
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه 1402 در بخش کشاورزی رضایت بخش نیست، گفت: بودجه کشاورزی برای 1402 با اهداف در نظر گرفته شده برای این بخش مغایرت دارد.
روزنامه تعادل   ۲ ساعت پیش    
گزارشی با عنوان نگویید بودجه بگویید سند پرداخت حقوق مورخ 1/11/1401 در آن روزنامه منتشر شده؛ مقتضی است بر اساس ماده 23 قانون مطبوعات و به منظور رفع ابهام و روشن شدن افکار عمومی، دستور فرمایید این پاسخ در همان صفحه با همان فونت و اندازه و با تیتر ذیل دراسرع وقت در آن روزنامه منتشر شود.
رجا نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
پیمان جبلی درباره نامه نگاری اش با رئیس جمهور، ماجرای هجمه به بودجه صداوسیما و سریال حضرت موسی(ع)، برنامه تلویزیون برای ساخت آثاری برای افشای حقایق پشت پرده پهلوی ها و حل مشکلات سریال سرزمین کهن توضیحاتی ارائه کرد.
به باور فرشاد مومنی، بودجه سال آتی نه تنها گره ای از کار فروبسته اقتصاد کشور باز نمی کند که با این شیوه بودجه نویسی احتمال شتاب گرفتن روندهای قهقرایی وجود دارد .
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: اتاق بازرگانی ایران در جدیدترین تحلیل خود از لایحه بودجه 1402 به بررسی درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده در این حوزه پرداخته و نگرانی های تولیدکنندگان را مطرح کرده است ...
جماران   ۶ ساعت پیش    
علی مزینانی مدیرمسئول روزنامه هفت صبح نوشت: اگر هیات مولدسازی شبکه 77 صداوسیما را به ما بدهد نه تنها بودجه نمی گیریم بلکه برای خدمات پخش، استودیو و حق امتیاز پول هم میدهیم؛ از این مولدتر؟!
نیروگاهیان   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، روزنامه ایران امروز در گزارشی با اشاره به سیاست مهم وزارت نیرو در دولت سیزدهم ...
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا : معاون وزیر تعاون از اختصاص سهم 25درصدی تسهیلات تبصره 16 و 18 بودجه به بخش تعاون خبر داد و گفت: از مجموع 102هزار میلیارد تومان تبصره 16، سهم بخش تعاونی 25هزار میلیارد تومان است ...
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
تسنیم : قائم مقام انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: سوال اساسی این است که چگونه بدون توجه به تحولات بازارهای جهانی، در لایحه بودجه قیمت 28 سنت برای گاز خوراک پتروشیمی ها تعیین شده و قیمت گاز سوخت تمام صنایع کشور را نیز تحت تاثیر این نرخ تعیین کرده اند.
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: هیچ فردی در مجلس مخالف گرفتن مالیات از سوداگران و کسانی که با سفته بازی قیمت مسکن و طلا را افزایش می دهند، نیست.
خبرگزاری برنا   ۸ ساعت پیش    
بخشدار مرکزی ورامین از انجام آسفالت و لکه گیری در روستاهای بخش مرکزی ورامین با بودجه ای بیش از 10 میلیارد تومان خبر داد.
یک عضو شورای شهر تهران ضمن انتقاد از اعتبارات در نظر گرفته شده در لایحه بودجه 1402 برای شهر تهران گفت: با اعتبار 81 میلیاردی کاهش آلودگی هوای تهران فقط می توانیم 50 متر، مترو بسازیم ...
دنیای اقتصاد   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : گزارش دخل و خرج شهرداری تهران در 9 ماه نخست امسال حکایت از تحقق 65 درصدی درآمدهای بودجه مصوب 1401 دارد؛ اما گذشته از میزان تحقق، بررسی محتوای این گزارش نشان دهنده تاثیرپذیری بودجه شهرداری تهران از رکود عمیق بخش مسکن است ...
دنیای اقتصاد   ۸ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد : دریافت مالیات تورمی ، توان تجهیز واقعی بنگاه های اقتصادی را کاهش خواهد داد و این مورد در کنار افزایش قیمت نهاده های وارداتی (به دلیل افزایش قیمت ارز) و افزایش قیمت نهاده های داخلی (به دلیل تورم)، کاهش توان تولیدی بنگاه ها را رقم خواهد زد ...
معاون وزارت خارجه روسیه گفت کمبود بودجه ناشی از تحریم های غرب، توانایی دولت موقت طالبان را برای مبارزه با گروه تروریستی داعش محدود می کند.
فرهیختگان   ۸ ساعت پیش    
ندا اظهری، مترجم: تحقیق و توسعه امری جدایی ناپذیر از دانشگاه ها و مراکز آموزشی دنیا به شمار می رود که نبود آن، بسیاری از کارکردهای دانشگاهی را با اختلال روبه رو خواهد کرد ...
کاهش محسوس تسهیلات حمایتی، کاهش بودجه ستاد ملی جمعیت، مشخص نشدن امتیازهای موضوع مسکن قانونی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و روش های تأمین مالی آن، امکان هزینه حداقلی در امور زنان و خانواده ...
آنا / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۴۰   + ۲۷ سایت دیگر  
بهرام عین اللهی درباره زلزله خوی آذربایجان غربی گفت: حدود 840 نفر مصدوم شدند و در بیمارستان های شهرهای مختلف از جمله تبریز، مرند، خوی، سلماس و ارومیه بستری هستند
یک نشریه آلمانی با توجه به افزایش روزافزون شمار افراد سالمند نیازمند به مراقبت در آلمان و بودجه محدود این کشور با توجه به وخامت اوضاع اقتصادی از بالا گرفتن مناقشات درباره تامین مالی این بخش در دولت ائتلافی آلمان خبر داد.
خبر فوری   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس می گوید: به لایحه بودجه سال 1402 هم که دولت به مجلس فرستاد، از جهت اینکه اساسی، جامع و اصولی تنظیم شده باشد هم، امیدوار نیستم. در مجموع تا به امروز تیم اقتصادی دولت را تیمی کارآمد و قوی که بتواند از پس مشکلات بربیاید، ندیده ام.
خبرگزاری فارس   ۹ ساعت پیش    
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با هم افزایی بیشتر بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دستگاه های اجرایی و پیگیری جلسات مستمر در تهران، سهم خراسان شمالی در پروژه های سفر دولت به استان را افزایش خواهیم داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۹ ساعت پیش    
تنها چند ساعت بعد از مراسم تجلیل از کادرفنی و اعضای تیم ملی کشتی آزاد اعزامی به مسابقات جام جهانی امریکا که با حضور احمد دنیامالی، نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در سالن کنفرانس ساختمان شهید جنگروی برگزار شد ...
کیهان   ۹ ساعت پیش    
کاش بود و می دید علی جهان آرا: وزیر دفاع المان اعلام کرده 100 میلیارد بودجه اختصاصی دولت آلمان به وزارت دفاع این کشور کافی نیست، خدا بیامرزه یک بنده خدایی میگفت آلمان و ژاپن وقتی صنعتی شدند که پولهایشان از صنایع دفاعی آزاد شد و وارد کارهای تولیدی و تولیدی رفته. خوی صهیونیستی اینجوریه ...
بیتوته   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
سید مرتضی حسینی عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص تورم کالاهای اساسی، اظهار کرد: تورم چهل درصدی در بودجه 1402 پیش بینی شده است اما با این روندی که وجود دارد، ممکن است در بعضی از کالاها تا 60 درصد هم افزایش تورم را تجربه کنیم.
ایسنا   ۹ ساعت پیش    
ایسنا/قم شهردار قم با اشاره به بودجه پیشنهادی 1402 که قرار است تقدیم شورای اسلامی شهر شود اعلام کرد: رقمی نزدیک به هفت هزار میلیارد تومان بودجه برای سال آینده پیش بینی شده است.
شبستان   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ابراهیم شاهرخیان معاون مالی، پیشتیانی و عمرانی و محمدحسن پیرزاده مدیرکل پارلمانی قوه قضائیه و مسئولانی از دادگستری و برنامه و بودجه در نشست کمیسیون قضایی حضور یافتند و در مورد بودجه قوه قضائیه بحث و گفت و گو شد.
آنا / شبستان   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رضا حاجی پور گفت: تعیین تکلیف بدهی معوق دانشگاه ها، افزایش بودجه وزارت علوم و تأکید بر سرمایه گذاری در حوزه آموزش در قیاس با کشورهای منطقه از جمله مباحثی بود که در نشست کمیسیون آموزش مجلس مطرح شد.
شبستان   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیشنهادات نمایندگان درباره لایحه بودجه سال 1402 را مورد بررسی قرار دادند.
جهت پرس   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
از ساختمان بهشت خبر می رسد، مدیران دوره ششم خیز بلندی برای تکمیل پروژه های عمرانی و سرمایه ای شهر برداشته اند که شواهد آن با افزایش 56 درصدی پیش بینی درآمدها، در کلیات لایحه بودجه به چشم می خورد.
آنا / تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۰:۳۴   + ۵۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طبق تصمیم کمیسیون، مقرر شد حقوق کارکنان دولت در سال آینده 30 درصد افزایش یابد و مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیز در سال آینده افزایش 40 درصدی داشته باشد.
شعار سال   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید امور ایثارگران با بیان اینکه بیش از 200 هزار ایثارگر واجد شرایط قانونی برای دریافت خودرو هستند، گفت:، اما در قانون بودجه امسال فقط واگذاری 10 هزار خودرو برای آن ها پیش بینی شده است ...
نصر نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نصر: شهردار تبریز گفت: برای بازآفرینی بافت فرسوده شهر تبریز نیازمند توجه ویژه و یکسان در بودجه دولتی هستیم و در این رابطه با نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی مذاکراتی انجام شده است.
آنا / ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نسبت به حذف الزام شرکت های دولتی به انتشار صورت های مالی خود از لایحه بودجه 1402 انتقاد کرد.
ایمنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شهردار قم گفت: مبلغ 7 هزار میلیارد تومان برای بودجه 1402 شهرداری قم پیش بینی شده است.
ستاره صبح   ۱۰ ساعت پیش    
احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایلنا، در رابطه با مصوبه مولدسازی شورای هماهنگی سران قوا، گفت: بحث مولدسازی که قرار است از طریق آن بخشی از هزینه های دولت از طریق واگذاری اموال دولتی تامین شود چندسالی می شود که با عنوان فروش اموال دولت در بودجه می ...
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی شهردار تبریز گفت: برای بازآفرینی بافت فرسوده شهر تبریز نیازمند توجه ویژه و یکسان در بودجه دولتی هستیم و در این رابطه با نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی مذاکراتی انجام شده است.
پیمان جبلی درباره نامه نگاری اش با رئیس جمهور، ماجرای هجمه به بودجه صداوسیما و سریال حضرت موسی(ع)، برنامه تلویزیون برای ساخت آثاری برای افشای حقایق پشت پرده پهلوی ها و حل مشکلات سریال سرزمین کهن توضیحاتی ارائه کرد.
افکار نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
علی اصغر باقرزاده، عضو کمیسیون بهداشت مجلس در کشیک سلامت شبکه سلامت گفت: هر ساله مسیر اشتباه در بودجه نویسی در کشور تکرار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۰ ساعت پیش    
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت از نمایندگان مجلس خواسته که آنها به اعتبارات و بودجه فرهنگی و پژوهشی مؤسسات آموزش عالی نگاه ویژه ای داشته باشند.
ایستنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ICTna.ir - پنجاه میلیون پوند بودجه برای پروژه های جاه طلبانه و نوآورانه ای که ابعاد صنعت ارتباطات ماهواره ای بریتانیا را افزایش می دهند پیش روی آژانس فضایی انگلستان است. ...
اقتصاد ایران: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از حضور تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی کشور برای بیان پیشنهادات مرتبط با حوزه عمران در لایحه بودجه 1402 در این کمیسیون خود خبر داد.
قم نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۱:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
قم نیوز: شهردار قم بودجه پیشنهادی شهرداری در سال آینده را بالغ بر 7 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بودجه سال جاری نیز بیش از 90 درصد محقق شده است.
سازمان خصوصی سازی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۱:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مولد سازی دارایی های دولت یک گام مهم در اصلاح ساختار بودجه است که به دلیل موانعی همچون مقاومت دستگاه ها و عدم شناسایی دقیق املاک دولتی تاکنون استفاده از این ظرفیت مهم در بودجه مغفول مانده بود ...
شهر فردا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۱:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: چهار هزار میلیارد تومان مطالبات از دستگاه های دولتی تاکنون تایید شده که باید در سازمان حسابرسی تایید شود تا بتوانیم جذب کنیم.