جمعه ۰۳ بهمنساعت ۲۳:۰۶Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع بودجه»

اقتصاد آنلاین / یافته   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۹:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از رفع ایرادات طرح اصلاح ساختار بودجه درباره نحوه توزیع اعتبارات استانی خبر داد و افزود: طرح اصلاحی برای تصویب به صحن علنی ارسال می شود.
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۵:۰۵    
نائب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:نباید صدا و سیما و شبکه های برون مرزی آن را از کم کردن بودجه بترسانیم بلکه باید برای صدا و سیما و شبکه های برون مرزی - به عنوان یک رکن مهم و اثرگذار- منابع بودجه ای پایدار در نظر بگیریم لذا این امر محقق نخواهد شد مگر با یک عزم ویژه ملی و همکاری ...
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
محمود جامساز در بررسی بودجه 1400 گفت: بودجه 1400 خیال پردازانه است و منابع بودجه براساس حدس و گمانه زنی توهم آمیز تعیین شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۰۷   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون پیشین وزارت اقتصاد با بیان اینکه برای تأمین منابع بودجه حتی افزایش مالیات ها بسیار کم هزینه تر از تغییر ناگهانی نرخ ارز است معتقد است که باید از تجربه تلخ تغییر ناگهانی 200درصدی قیمت بنزین درس گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۸:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- حزب مردم سالاری در بیانیه ای با اشاره به بررسی و تغییرات لایحه بودجه سال 1400 از سوی نمایندگان مجلس تاکید کرد: مجموع تغییراتی که تاکنون برای منابع بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس اتفاق افتاده، مغایر با شعار پرطمطراق ضروت توجه به معیشت مردم نمایندگان دوره یازدهم مجلس است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۵    
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه 1400 کاملاً سیاسی است که انتظارات را در جامعه بالا می برد و از طرفی منابع بودجه کاملاً ناپایدار و بی ثبات است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۹:۰۷   + ۳۷ سایت دیگر  
گروه استان ها نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه 1400 کاملاً سیاسی است که انتظارات را در جامعه بالا می برد و از طرفی منابع بودجه کاملاً ناپایدار و بی ثبات است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۷:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
فارس: دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی با عنوان بررسی لایحه بودجه سال 1400 کل کشور 44؛ بودجه نهادهای دینی تبلیغی و بخش فرهنگ و هنر آورده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
بررسی های صورت گرفته نشان می دهد کمیسیون تلفیق مجلس در پیش بینی درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده و همچنین منابع استفاده شده از صندوق توسعه ملی در سال آینده، دچار کم برآوردی قابل توجهی شده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: آنچه که در لایحه بودجه 1400 تقدیم مجلس شده است، یک ناترازی بسیار غیرقابل انکار و گسترده را نشان می دهد که طبعیتاً باید برای آن تصمیم گیری شود. ...
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۴۵    
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز اعتباری چند هزار میلیارد تومانی و ضعف های زیرساختی از مهمترین چالش های پیش روی اجرای طرح اینترنت رایگان دانش آموزان و معلمان هستند.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۳:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق و رئیس کمیته منابع بودجه 1400، از پایان دادن مجلس به مبهم گویی، عدم شفافیت و کم نمایی ارقام در بودجه سال 1400 خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ساری در مجلس گفت: متاسفانه منابع بودجه ای در محلی غیر از محل ضروری هزینه می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۰:۱۵   + ۳۶ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس می گوید بودجه دولت در سال آینده دچار بیش برآورد است یعنی درآمدها و منابع بودجه غیرواقعی است و باید تعدیل شود. حالا کمیسیون تلفیق بودجه مجلس نه تنها به گزارش مرکز پژوهش های مجلس توجه نمی کند که حتی سطح درآمدهای دولت در سال آینده را 60درصد بالاتر برده و به این نتیجه رسیده که با ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۶:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی ستاد لایحه بودجه 1400 درباره تأمین مالی منابع بودجه در عملکرد امسال و پیش بینی لایحه سال آتی، گفت: هیچگونه استقراضی از بانک مرکزی انجام نشده و منابع مورد نیاز از محل انتشار مالی اسلامی و استفاده از ظرفیت بازار سرمایه انجام خواهد شد.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۷:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
فکرشهر: با پیگیری نمایندگان استان های نفت خیز، شورای نگهبان به ماده هفت طرح اصلاح ساختار بودجه (عبارت معکوس درآمد سرانه) ایراد گرفت. به گزارش فکرشهر از مهر، طرح اصلاح ساختار بودجه که آذرماه امسال در صحن مجلس به تصویب نمایندگان رسید ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد کسری منابع بودجه 1400 گفت: کاهش فشار اقتصادی بر روی مردم یکی از سیاست های مجلس یازدهم است در طی چند سال اخیر شاهد کوچک شدن سفره های مردم هستیم تا جایی که هر روز یکی از کالاهای اساسی زندگی از گوشت و مرغ گرفته تا لبنیات را در حال حذف شدن ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۳:۰۸    
پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نامه رئیس جمهور برای اصلاح ساختار بودجه مشکلات و ابهاماتی دارد و لزوم ورود به اصلاح ساختار در بخش منابع بودجه ای دولت را دو چندان می کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و اقتصاددان، اعتقاد دارد که لایحه بودجه سال 1400 شمسی، بدترین لایحه بودجه بوده و درآمدهای درج شده در آن غیر واقعی است و بخشی از درآمدها که از طریق اوراق مالی تامین می شود هزینه به مردم تحمیل خواهد کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر تصویب بیمه بیکاری هنرمندان نمایشی در هیات دولت از آن به عنوان گام اجرایی در راستای حمایت از خانواده تئاتر کشور نام برد و گفت: با هنرمندان همدردیم اما به علت محدودیت منابع تخصیصی توازنی بین حمایت ها و خسارت های وارده وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر کل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ با تاکید بر تصویب بیمه بیکاری هنرمندان نمایشی در هیات دولت از آن به عنوان گام اجرایی در راستای حمایت از خانواده تئاتر کشور نام برد و گفت: با هنرمندان همدردیم اما به علت محدودیت منابع تخصیصی توازنی بین حمایت ها و خسارت های وارده وجود ندارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
بودجه ریزی معمولا از سمت مصارف آن آغاز می شود اما بهتر است که اصلاح آن از بخش منابع شروع شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۰۷:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برداشت از صندوق توسعه ملی، فروش اوراق سلف نفتی و فروش اموال مازاد دولتی که با هم نزدیک 50 درصد از منابع درآمدی بودجه 1400 را شامل می شود بر مبنای حدس و گمان است و امکان تحقق آن ها وجود ندارد.
یک کارشناس اقتصادی گفت: افزایش دو واحدی مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر ثروت، مالیات بر سود سپرده و کاهش معافیت صادرات و حذف ارز 4200 برخی از راه های تامین منابع جدید برای بودجه است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۹:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: انتصابات در اعضای هیات مدیره زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری پس از بررسی و تصویب در کمیته انتصابات و با رعایت فیلترهای مختلف و با تکیه بر شایسته سالاری به طور شفاف صورت می گیرد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از ظرفیت سازی های ویژه در بودجه 1400 برای تامین مالی دولت از طریق بازار سرمایه خبر داد .
نبض بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
روز گذشته ، اصلاح لایحه بودجه 1400 در کمیسیون تلفیق مجلس تصویب شد و تصمیم بر این شد که مطابق نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس ، ارقام بودجه اصلاح شود که با افزایش هزینه ها ، منابع بودجه 1400 افزایش می یابد.
نسیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه 10 دی ماه) خانه ملت گزارش کمیسیون متبوعش درباره طرز کار دولت در ارائه لایحه بودجه سال1400 کل کشور، در اجرای ماده (101) آیین نامه داخلی مجلس را قرائت کرد. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
فارس: علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی امروز (چهار شنبه 10 دی ماه 99) در جریان قرائت گزارش این کمیسیون در مورد طرز کار دولت در ارائه لایحه بودجه سال 1400 اظهار داشت: در لایحه بودجه 1400 مشکل پیش برآوردهای منابع بودجه شدید شده و هزینه های جاری دولت هم رشد زیادی دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۳:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس،با بیان اینکه پیش بینی عدم تحقق منابع بودجه حدود 300 هزار میلیارد تومان است، گفت: جبران چنین کسری سنگینی، کار مجلس نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۰۶:۰۲   + ۲۹ سایت دیگر  
سخنگوی ستاد بودجه1400با بیان اینکه منابعی که به واسطه نامه رهبر انقلاب کسر شدند از طریق جلوگیری از فرارمالیاتی، اوراق و فروش سهام تامین خواهدشد، گفت: مخالف افزایش پلکانی حقوق کارکنان هستیم.
براساس آمارهای هزینه درآمد خانوار در سال 98، حدود 80 درصد کارمندان دولت در 5 دهک بالای درآمدی و 60 درصد در سه دهک بالای درآمدی قرار دارند؛ به بیان ساده تر وضعیت معیشتی 80 درصد کارمندان دولت از متوسط جامعه بهتر است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس اظهارات شهردار تهران و معاونانشان وضعیت جذب بودجه غیر نقدی تا پایان سال بهتر خواهد شد و امیدواریم منابع بودجه غیر نقد محقق شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۸:۵۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید علیرغم اینکه براساس حکم قانون برنامه ششم توسعه سهم مالیات در بودجه عمومی کشور باید به 50 درصد منابع بودجه ای برسد، در لایحه بودجه سال 1400 به کمترین درصد طی سال های و حدود 26 درصد شده است.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۳:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
در حالی که کمیسیون اجتماعی مجلس مدل افزایش حقوق پلکانی کارکنان دولت را تصویب کرده بود اما کمیسیون برنامه و بودجه بر افزایش 25درصدی حقوق کارمندان مطابق نظر دولت در لایحه تاکید کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۹:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: بودجه سال 1400 ایرادات جدی دارد که باید طی جلسات متعدد مورد بررسی قرار گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۵۵    
بندرعباس - ایرنا - معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: این دانشگاه با ضعف تحمیلی کمبود منابع بودجه ای روبه روست که حل آن بسیاری از مشکل ها رارفع می کند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، رویترز نوشت: ترامپ گفته این طرح باید به گونه ای اصلاح شود که مبلغ چک های افراد مشمول محرک های اقتصادی افزایش یابد. بسته مشوق بخشی از بودجه 1.4 تریلیون دلاری است که منابع بودجه فدرال در سال مالی 2021 را تامین می کند. در صورتی که [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
در حالی در لایحه بودجه 1400 دولت ردیف جبران خدمات کارکنان حدود 76درصد رشد کرده است که با توجه به شواهد موجود تأمین منابع بودجه به نظر می رسد برای تأمین افزایش حقوق کارمندان قرار است از جیب 80میلیون ایرانی خرج شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
حدود یک سال از انتصاب مدیرعامل جدید انتشارات علمی و فرهنگی گذشته است و ظرف این مدت، این مجموعه با چالش های مختلفی مواجه بوده است: از کاهش منابع بودجه ای گرفته تا برخی جنجال های رسانه ای.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۸:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیر گروه بودجه مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه در سال 99 به انحای مختلف حقوق کارمندان دولت را بالا بردند و این مسأله باعث کسری بودجه در سال 1400 شده است، گفت: باید توجه داشت که آثار این کسری منجر به تورم شده و به افزایش حقوق کارمندان لطمه می زند و در کنار آن بقیه مردم نیز نفعی نبرده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۰۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- منابع بودجه عمومی کشور در لایحه بودجه سال 1400 بیش از 841 هزار میلیارد تومان برآورد شده که 298 هزار میلیارد تومان آن از طریق واگذاری دارایی های مالی تأمین می شود. سهم اوراق مالی اسلامی از این منابع، 125 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۲۱:۰۶    
دوازدهم آذر لایحه بودجه سال 1400 از سوی حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری به علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم شد. با این که مقامات دولت از رئیس جمهوری تا مسؤولان دیگر از بودجه سال آینده دفاع می کنند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۴:۲۳    
بخشی از منابع بودجه کل کشور درآمدها است که علاوه بر درآمدهای مالیاتی، درآمدهای حاصل از مالکیت دولت، فروش کالا و خدمات، جرایم و خسارات و درآمدهای متفرقه را نیز شامل می شود. درآمدها در لایحه بودجه 1400 نسبت به قانون بودجه سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۲۳:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
19 آذر 1399 - 17:18 اتکای بودجه 1400 به نفت 4 برابر شد! درحالیکه در سال 99 درآمد نفتی پیش بینی شده 2.42درصد کل منابع بودجه دولت بود اما در سال 1400، سهم درآمد نفتی پیش بینی شده از کل منابع به 8.18درصد افزایش یافته است. ارزش ریالی درآمدهای نفتی پیش بینی شده 4 ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از احتمال برگشت بودجه به دولت خبر داد و گفت: در این بودجه پیش بینی روزانه دو میلیون و 300 هزار بشکه نفت در روز شده و از این امر کاملاً مشخص است که تأمین منابع بودجه در دست دولت نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده بروجرد گفت: دولت در لایحه بودجه درآمد های غیرواقعی تعریف کرده است، بهتر است پیش از رد کلیات این لایحه، آن را پس بگیرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۲:۳۵    
حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از منابع بودجه 1400 نیاز به اصلاح دارد، گفت: در مجموع این بودجه فعالیت زیادی را طلب می کند تا قابلیت اجرایی پیدا کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۲:۲۶   + ۲۰ سایت دیگر  
بر اساس لایحه بودجه 1400 که تقدیم مجلس شده است منابع بودجه کل کشور 2436 هزار میلیارد تومان است که نسبت به قانون بودجه سال 1399 بیست درصد رشد داشته است. سهم هر بخش از منابع بودجه را می توانید در این طرح ببینید .
نسیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
حسین راغفر کارشناس مسائل اقتصادی و استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا در مورد ارزیابی از لایحه تقدیمی دولت تدبیر و امید به مجلس برای بودجه سال 1400، اظهار کرد: بودجه ای است که نزدیک دو برابر منابع و درآمدهایش، هزینه ایجاد کرده و این موضوع اصطلاحاً یک خطای فاحش بودجه نویسی است ...