دوشنبه ۰۶ بهمنساعت ۰۸:۵۷Jan 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «داده کاوی»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- داده کاوی ایرنا نشان می دهد؛ با ورود کرونای انگلیسی به ایران در اواسط دی ماه، بازار شایعات در فضای مجازی در خصوص علائم، نقش واکسن و راه های پیشگیری آن، به شدت داغ است؛ اما در نهایت رعایت پروتکل های بهداشتی، همچنان موثرترین راه مهار و عدم ابتلا به گونه جهش یافته کرونا عنوان شده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
یک حقوقدان فضای مجازی تاکید کرد موضوع جمع آوری داده ها توسط یک پلتفرم خارجی زمانی بغرنج و خطرناک می شود که اطلاعات تک تک افراد یک جامعه را تشکیل دهد و دیتاماینینگ یا داده کاوی بین اطلاعات خصوصی افراد، منجر به نقض حریم خصوصی جمعی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۰۵    
تهران- ایرنا- داده کاوی شبکه های اجتماعی حاکی از آن است که هرچند گروهی از کابران در این شبکه ها به وضعیت آلودگی هوا انتقاد داشتند، اما برخی دیگر راهکارهایی چون صرفه جویی در مصرف گاز خانگی و تجاری و همچنین کاهش ترددهای غیرضروری در سطح شهر را برای برون رفت از این معضل پیشنهاد داده اند.
ایتنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۰۱    
ایتنا - داده کاوی با هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نیز ارتباط تنگاتنگی دارد، بنابراین می توان گفت در داده کاوی تئوری های پایگاه داده ها، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و علم آمار را در هم می آمیزند تا زمینه کاربردی فراهم شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۴:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- داده کاوی اشبکه های اجتماعی حاکی است:افراط گرایی ها و تحریکات دونالد ترامپ به شورش و ایجاد ناامنی در آمریکا منجر شد و به همین دلیل بسیاری ازشخصیت های این کشور و دیگر کشورها خواستار برکناری، استیضاح ویا محاکمه وی شدند،زیرا آمریکا هزینه زیادی برای ترامپیسم در این کشور و جهان داده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۶:۲۱    
تهران- ایرنا- داده کاوی ایرنا نشان می دهد کاربران مجازی در آستانه چهلم محسن فخری زاده با ایجاد پویش مردمی #فخر_ایران و همچنین هشتگ هایی چون #اربعین_فخر_ایران و #مرد_میدان_بصیرت، یاد این شهید بزرگوار را گرامی داشتند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۶:۴۶    
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با استفاده از داده کاوی به توان علوم شناختی می توان سیاست های کارآمدی برای ارتقای کیفیت و اثربخشی سیستم ها تعیین کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی معاونت علمی با بیان اینکه فناوری پسا AI در حال ظهور است گفت: باید بدون تأخیر و با داده کاوی بتوانیم فناوری پسا هوش مصنوعی را به بلوغ برسانیم.
سینا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۱:۰۴    
دیابت، یک بیماری جهانی است که به دلیلی سبک زندگی رایج این روزها، روز به روز قلمروی خود را گسترش داده و افراد بیشتری را با خطر مواجه می سازد. محققان کشور برای پیش بینی احتمال ابتلای یک فرد به این بیماری، روشی مفید را ابداع کرده اند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
دهقانی نیا، سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: با داده کاوی هایی که انجام شده سردسته های قاچاق ارز در هر استان به تفکیک شناسایی شدند که تحت تعقیب قرار می گیرند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - سرپرست معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اهمیت داده کاوی در حوزه سلامت، یکی از مهم ترین مسائل در این حوزه را ثبت اطلاعات پژوهش های داخلی و خارجی دانست و اذعان کرد: این دیتاها در کشور ما جدی گرفته نمی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- داده کاوی ایرنا درباره بودجه 1400 نشان می دهد که موضوعات اصلی معیشتی و همچنین مسائل مربوط به افزایش حقوق کارمندان، تداوم پرداخت یارانه و پیش بینی دولت از وضعیت تامین دارو و مسکن در سال آینده، از جمله مهمترین دغدغه های کاربران در کانال های تلگرامی بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- داده کاوی ایرنا از سه شبکه اجتماعی تلگرام، توییتر و اینستاگرام نشان می دهد که زمان تولید و توزیع واکسن کرونا و همچنین میزان تاثیرگذاری واکسن ایرانی از اصلی ترین دغدغه های کاربران بوده است و کاربران در بازدیدهای خود این موارد را بیشتر دنبال کرده اند.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
امیدی از برگزاری کارگاه های آموزشی کسب وکار نوآورانه بر پایه علم داده کاوی در قرارگاه مهارت آموزی خبر داد.
الف   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۸:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
عربستان سعودی در سال 1396 با حضور ترامپ مرکز سایبری موسوم به مبارزه با افراط گرایی را با عنوان اعتدال تاسیس کرد. مرکز اعتدال که مقر مرکزی آن در شهر ریاض است، طبق ادعای مسئولان سعودی به صورت تخصصی در سه حوزه مربوط به فناوری اطلاعات، تحلیل و داده کاوی فعالیت می کند ...
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۸:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش نما - نگاهی به آمارهای حاصله از داده کاوی نظرات مردم در خصوص تبلیغ وبسایت فروش بایا نشان دهنده این واقعیت است که شرکت مذکور نه تنها نتوانسته در مدت زمان بیش از یک ماهه تبلیغات خود، افکار عمومی همراه کند بلکه سوالات و ابهامات بسیاری را نیز در اذهان جامعه بوجود آورده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی های داده کاوی نشان می دهد : اکثر مطالب منتشره توسط کاربران شبکه های اجتماعی در مورد بودجه 1400 ؛مربوط به مسائل حوزه سلامت و همچنین دغدغه های اقتصادی و معیشتی بوده و سخنان رییس جمهوری درباره تخصیص بودجه سال آتی در میان پربازدیدترین مطالب قرار گرفته است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۱:۱۸    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی لایف وب داده کاوی محتوای تولیدی پیرامون شهید محسن فخری زاده در توییتر فارسی و کانال های تلگرام را منتشر کرد. 91/6/12 معرفی مسئول برنامه ساخت سلاح اتمی ایران توسط جنبش ما هستیم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- داده کاوی ایرنا از شبکه های اجتماعی نشان می دهد که؛ کاربران اگرچه از جذابیت و کشش سریال آقازاده استقبال کرده اند، اما گرایش های سیاسی و تمایلات جناحی سازندگان و همچنین برخی مشکلات ساختاری در خصوص فیلمنامه و شخصیت پردازی را مورد نقد قرار داده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون ایمنی راه ها گفت: نتایج داده کاوی تصادفات نشان می دهد که رانندگی زنان از مردان در ایران منضبط تر بوده ولی زنان در واکنش به تصادفات ضعف بیشتری نشان می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۴۵    
نشست نیم روز با بیگ دیتا توسط نوفا مرکز نواوری دانشکده فارس برگزار شد. در این نشست سها صالح متخصص دیتا ساینس وارتباطات اجتماعی و محسن فینی زاده متخصص داده کاوی کلان در شبکه های اجتماعی حضور داشتند وبه بیان مطالبی پیرامون داده، تحلیل و روش های استفاده از داده پرداختند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۴۴    
گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری - "اولین کنفرانس ملی داده کاوی در علوم زمین، آبان 99" در تاریخ 29 آبان 1399 توسط دانشگاه صنعتی اراک به صورت مجازی برگزار می گردد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- #اگر_بایدن_رای_بیاره؛ عنوان هشتگی است که همزمان با افزایش شانس پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شبکه های اجتماعی به وجود آمد و کاربران توییتر، تلگرام و اینستاگرام به ابراز نظر و واکنش درباره روی کار آمدن مستاجر جدید کاخ سفید واکنش پرداختند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پس از حدود 9 ماه از شیوع کرونا در ایران؛ همچنان اخبار مربوط به کرونا در شبکه های اجتماعی از پربازدیدترین مطالب است و #کرونا در فضای توییتر در ماه اخیر جزو 5 ترند برتر از نظر کابران توییتر بوده است.بررسی داده کاوی ایرنا نشان می دهد بازدید 2 ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۱:۳۴    
فناوری داده کاوی به پزشکان کمک خواهد کرد که بتوانند مدل رفتاری بیماری های قلبی عروقی در بیماران دیابتی را حدس بزنند.
یک پزشک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۲۲:۴۶    
کارگردان: جف آردوسکی؛ با حضور مدیران و متخصان رسانه ای از جمله کارکنان گوگل، فیسبوک، توییتر این مستند ساخته جف آرلاوسکی است. محور اصلی مستند این است که شبکه های اجتماعی این سال ها برای سودآوری بیشتر، به اعتیاد کاربران دامن می زنند ...
روز نو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۲۱:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران نسبت به پیش بینی تیم مشاوران رییس جمهور دولت های نهم و دهم درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به انتخابات آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت ...
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۷:۳۲    
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به تحلیلگرانی که آرای ویسکانسین و میشیگان را زیر ذره بین گذاشته اند و...
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۲۰:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا بر اساس گزارش مرکز داده کاوی صبا رسانه مردم ایران همزمان با سیزدهم آبان ماه با راه اندازی پویش مرگ بر آمریکا و انتشار ویدیوها و تصاویر خود در حال سر دادن شعار مرگ بر آمریکا یا در دست داشتن دست نوشته های حاوی این شعار، در توییتر ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۰۲    
تهران ایرنا- همزمان با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 شبکه های اجتماعی درایران نیز متاثر از این رویداد شده است. داده کاوی های ایرنا از فضای توییتر فارسی در روزهای 4 تا 11 آبان نشان می دهد که مطالب افرادی که اظهار کردند حضور دونالد ترامپ یا جو بایدن در چهار سال آتی در کاخ سفید برایشان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی بخش داده کاوی ایرنا نشان می دهد: هشتگ muhammadforall# در 5 روز منتهی به هفتم آبان ماه پرطرفدارترین ترند توییتر فارسی شد و نشان داد که اجماع و اتحاد مسلمانان در شبکه های اجتماعی تا چه اندازه منسجم و همه گیر است و فضای توییتر به اقلیت یا تفکر خاصی محدود نیست.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
داده کاوی پایگاه incites نشان می دهد دانشگاه آزاد با 6485 مقاله علمی در سال 2020 در رتبه اول دانشگاه های ایران و 71 جهان قرار گرفته است.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۶:۵۱    
اندازه بازار مبادلات رمزارز در ایران شفاف نیست و آمار دقیقی از آن وجود ندارد. اما طبق داده کاوی های انجام شده پس از قطعی سراسری اینترنت در آبان 98 و کاهش نرخ 10 درصدی سختی شبکه بیت کوین، اندازه بازار استخراج رمزارز در ایران را حداقل روزانه 10 میلیون دلار برآورد می شود. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: و این است معاملات الگوریتمی! این شرکت داده کاوی ادعا کرده رباتش از معاملات امروز 123 درصد سود کسب کرده! به معاملات دقت کنید، نخریده، می فروشد. به جدال نابرابر انسان و ربات پایان دهید. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
خانی، معاون فناوری های سازمان امور مالیاتی با اشاره به این که داده کاوی خانه های خالی بر عهده وزارت راه و شهرسازی است، گفت: با اهتمام به داده کاوی های متعدد قطعا میزان خانه های خالی به بیش از 109 هزار واحد می رسد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مهندس امیدوارتجریشی مدیرعامل شرکت فجر جهاد با حضور در اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور، از مرکز کنترل و داده کاوی اطلاعات بازدید کرد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۲۲:۳۶    
مهندس امیدوارتجریشی مدیرعامل شرکت فجر جهاد با حضور در اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور، از مرکز کنترل و داده کاوی اطلاعات بازدید کرد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۱۸    
دکتر حجت اله عباسی*؛ سیستم های توصیه گر در رسانه های اجتماعی با داده کاوی اطلاعات کاربران و مدل سازی رفتار، مبادرت به شخصی سازی اطلاعات برای آن ها می کنند. هدف اصلی سامانه های توصیه گر، کنترل رفتار کاریران از طریق جمع آوری اطلاعات درباره ترجیحات، عقاید، شیوه تفکر و عادات اینترنتی آنهاست. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۳۳    
دوره آموزشی داده کاوی با هدف آموزش دانش داده کاوی و تحلیل شبکه های اجتماعی در باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران آغاز شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
علاالدین ازوجی دکترای اقتصاد مطابق آمارهای جهانی، همه کشورها به تناسب از بابت شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند و آسیب دیدگی کسب و کار و اشتغال (در کنار مبتلایان و فوت شدگان) بیش از سایر مقولات اجتماعی و اقتصادی بوده است ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش بخش داده کاوی ایرنا، از حدود دو ماه پیش اعلام شده بود که مدارس قرار است از 15 شهریور بازگشایی شود اما روز گذشته این مساله به طور جدی تر از سوی محسن حاجی میرزایی در نشست خبری با رسانه ها اعلام شد ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش بخش داده کاوی ایرنا، پس از رد قطعنامه ضدایرانی آمریکا در شورای امنیت، وزیر امور خارجه این کشور که از برجام به صورت یکطرفه خارج شده، با متهم کردن ایران به پایبند نبودن به توافق هسته ای، شورای امنیت سازمان ملل را از خواست خود برای فعال کردن مکانیسم ماشه علیه جمهوری اسلامی آگاه کرد ...
شبکه   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
جمع آوری، مدیریت، سازمان دهی، طبقه بندی، پردازش و به کارگیری داده ها به یکی از الزامات دنیای تجارت تبدیل شده و انتظار می رود این روند در آینده با آهنگ سریع تری تداوم پیدا کند. به همین دلیل، یادگیری مهارت های مرتبط با داده کاوی نقش تاثیرگذاری بر آینده شغلی بسیاری از متخصصان دارد ...
شبکه   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ماهنامه شبکه 231 رنگ و بوی داده و داده کاوی دارد. در پرونده ویژه این شماره با عنوان بانک های اطلاعاتی صندوقچه اسرار نوین با انواع بانک های اطلاعاتی، راهنمای انتخاب یک پایگاره داده درست،نقشه برداری از داده ها و شناسایی آسیب پذیری های بانک های اطلاعاتی آشنا می شوید ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش بخش داده کاوی ایرنا، قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی که از عصر پنج شنبه به مدت 24 ساعت رای گیری شد، با 11 رأی ممتنع، 2 رأی موافق و 2 رأی مخالف به تصویب نرسید. این قطعنامه که برای تصویب نیازمند 9 رای موافق اعضا و عدم مخالفت 5 عضو دائم شورای امنیت [...]
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مجری پروژه ذائقه سنجی و تحلیل ترافیک کاربران فضای مجازی از اعلام آمادگی پژوهشگاه ICT برای همکاری و تعریف پروژهای مشترک دانشگاهی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه داده کاوی و تحلیل وب خبر داد. ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
“سهم تو” پلتفرمی است که با تکیه بر ابزارهای جستجو و داده کاوی قدرتمند، سیگنال های خرید و فروش توصیه شده توسط بیش از 300 کانال تلگرامی بورسی را به صورت هوشمند ارزیابی می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر تمرکز فعالیت های جهاد دانشگاهی بر موضوعات و مسایل مورد نیاز جامعه، به همکاری های مشترک این واحد در جهت تولید داروهای کرونا، راه اندازی بانک اطلاعات متخصصین سالمندی و سلامت روان ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه شهرستانها: مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از طراحی و رونمایی اولین نرم افزار جمع آوری اطلاعات مکانی گاز با عنوان اختصاری جامگ در مشهد خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی ...