یکشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۲:۱۹Apr 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شرکت دانش بنیان»

آنا   ۱ ساعت پیش    
پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان با تولید نرم افزار ها و سخت افزار هایی مبتنی بر هوش مصنوعی و بینایی سنجی ماشین موفق به هوشمندسازی تمامی ایستگاه های خطوط تولید شده اند؛ این سیستم می تواند در صنایع دارویی، دریایی، خوردوسازی، فولاد پتروشیمی و نفت کاربرد داشته باشد.
متخصصان یک شرکت دانش بنیان علاوه بر ارائه خدمات تست و آزمون در زمینه ارزیابی کیفی فرآورده های پلیمری با تولید پوشش های خوراکی، زمینه را برای ماندگاری محصولات غذایی فراهم کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۵ ساعت پیش    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دستگاه تمام خودکار تعمیر و بازسازی نمایشگر تلفن همراه را بومی سازی کردند.
خبرگزاری برنا   ۹ ساعت پیش    
شرکت دانش بنیان نانوساختار کنعان زخم پوش نانویی تولید کرده که می تواند به التیام سریع تر زخم های دیابتی کمک کند. این پانسمان باکتری ها را از بین برده و روند بهبود را تسریع می کند. این محصول برای بدن انسان و محیط زیست بی ضرر است.
ارتقا کمی و کیفی و تولید نان کامل در دستور کار اصلی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی ارتقا کمی و کیفی نان های کشور، ایجاد پایلوت های الگویی در 15 استان کشور و جلب فناوران و شرکت دانش بنیان خصوصی در مرکز رشد واحدهای فناور و فب لب (FabLab)مؤسسه برخی از مهمترین اقدامات در دست اجرای مؤسسه تحقیقات فنی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان عایق های سیلیکونی خطوط انتقال برق فشار قوی را طراحی و تولید کردند.
دولت   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۴:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان با استفاده از نانومواد داخلی؛ کرم های ضد آفتاب نانویی با اثرات محافظتی بالاتری نسبت به کرم های ضدآفتاب معمولی تولید کرد.
دولت   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۴:۰۲    
شرکت دانش بنیان ایده پردازان اندیشه فرتاک با استفاده از داستان پردازی، طراحی شخصیت ها و روند داستانی جذاب، و همچنین با انجام فعالیت و آزمایش، یادگیری موضوعات علمی مختلف را برای کودکان و نوجوانان آسان کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت پهپادهای آشیانه دار برای تصویربرداری از مناطق صعب العبور شدند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در دیدار با مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان کره ای بر افزایش تعامل و ظرفیت های فناورانه بین دو کشور تأکید کرد.
متخصصان یک شرکت دانش بنیان علاوه بر ارائه خدمات تست و آزمون در زمینه ارزیابی کیفی فرآورده های پلیمری با تولید پوشش های خوراکی، زمینه را برای ماندگاری محصولات غذایی فراهم کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۰    
فناوران یک شرکت دانش بنیان موفق شدند دستگاه دور فرمان یا همان ریموت را طراحی و تولید کنند.
دانشمندان ایرانی با استفاده از فناوری نانو، پانسمانی نوآورانه برای تسریع التیام این زخم ها ارائه کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری گلستان با اشاره به فعالیت حدود 80 شرکت دانش بنیان و 170 هسته فناور در استان، گفت: مشوق های حمایتی مختلف مانند وام ارزان قیمت و فضای فیزیکی با هزینه کم برای رونق شرکت های دانش بنیان ارائه می شود.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۰:۵۰    
محققان یک شرکت دانش بنیان نرم افزار و سخت افزار مخصوص موتورسیکلت ثبت تخلفاتی را تولید کرده اند که برای ثبت تخلفات و مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای کاربرد دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۲۱:۱۵    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند دستگاه طیف سنج نوری را برای تعیین غلظت مواد محلول در آب و پساب طراحی و بومی سازی کنند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۷:۳۴    
به گزارش روز شنبه گروه علم و آموزش ایرنا، خلاقیت در طراحی و تولید یک محصول سبب شده است کاربری های تراکتور افزایش یابد و عملیات کشاورزی با شتاب بیش تری دنبال شود ...
تبیان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۵:۳۱    
یک شرکت دانش بنیان توانسته نوعی نانو پودر غیرسمی برای ازبین بردن موش ها و حیوانات موذی تولید کند. اثرگذاری این محصول به گونه ای است که موش پس از مصرف، به محل امن خود پناه برده و دچار انسداد دستگاه گوارش و ایست قلبی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان پس از مراحل طراحی و آزمایشِ نسل جدید پهپاد های آشیانه دارِ تحت شبکه، موفق شدند این محصول را به تولید برسانند.
تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
البرز 3 میلیون نفر را در خود جای داده و رشد جمعیت آن 2.5 برابر رشد جمعیت متوسط کشور است، اما استقرار 80 شرکت دانش بنیان توانمندی آن را به رخ می کشد.
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فناوران یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید واکسن و داروهایی به کمک دستگاه های نانو سنتز شدند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دستگاه سامانه گازی ساز با سوخت جامد شهری و صنعتی توسط متخصصان یک شرکت دانش بنیان ایرانی با کاربرد تبدیل پسماند شهری به انرژی پاک و برق، بومی سازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۴:۱۰    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند سوییچ های صنعتی یا همان تجهیز ارتباطی مورد نیاز صنایع را طراحی و بومی سازی کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، محمد محمودزاده مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ابتدا در خصوص محصولات این شرکت و کاربرد آن ها بیان کرد: محصولی که نشان دانش بنیان را برای آن اخذ کرده ایم، دستگاه تصفیه فاضلاب بهداشتی مخصوص بیمارستان ها است که با روش MBBR کار می کند ...
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت:محصولات تولیدی این شرکت دانش بنیان حدود 20 درصد از بازار کشور را تامین می کند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن از تولید مواد ضدباکتری و ضد اشعه ماورای بنفش در شرکت دانش بنیان این دانشگاه خبر داد و گفت: 2 سرای نوآوری لجستیک و صنعت ساختمان در این دانشگاه راه اندازی می شود.
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
فناوران یک شرکت دانش بنیان در جهت پیاده سازی سامانه های هوشمند موفق به تولید و طراحی سخت افزار های مبتنی بر اینترنت اشیا شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۰۹:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
فناوران ایرانی در یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت زیردریایی هوشمند با قابلیت کنترل هیبریدی شدند که قادر به بازرسی و شناسایی تاسیسات زیر آب است.
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۰۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: سیستم تست ورزش قلبی می تواند سیگنال قلب (ECG) بیمار را به صورت باسیم (Wire) و بدون سیم (Wireless) به کامپیوتر منتقل کرده و آنالیز کند.
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۰۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از طراحی و تولید زخم پوش های کاملا ایرانی که دارای درمان و پاکسازی بوده و برگرفته از ترکیبات آنتی میکروبیال است خبر داد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۰۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
در حال حاضر بیش از 100 شرکت دانش بنیان در مازندران فعالیت می کند و سالانه 700 نوع محصول تولید می کنند و بخشی از تولیدات روانه بازارهای خارجی می شودو بهره گیری از آن می تواند، شعار سال جاری را به عمل نزدیک کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۸:۰۲    
مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان از تکثیر 90 درصدی آبزیان با تخم گشایی و غنی سازی ناپلی در مراکز تکثیر و پرورش ماهیان خبر داد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: طراحی و تولید تمام قالب سازی ها و قطعات الکترونیک آن به همت متخصصان فنی شرکت انجام و برای مناطق پر بارش مثل استان های شمالی، این محصول بسیار کاربردی است و دیگر نیازی به نصب سرپوش در ساختمان ها نیست. ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۰:۰۳    
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نرم افزاری بومی شده است که می تواند با استفاده از هوش مصنوعی زمان حفاری چاه های نفت و گاز را تخمین بزند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۹:۲۶    
یک شرکت دانش بنیان نوعی پودر غیرسمی ابداع کرده که در معده موش ها و حیوانات موذی منجمد شده و تبدیل به خمیری سخت می شود تا این حیوانات بدون نیاز به سموم خطرناک شیمیایی نابود شوند.
دولت   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۸:۴۲    
شرکت دانش بنیان نیرو نماد خراسان موفق به بازچرخانی روغن های مصرفی و تزیرق آنها به صنایع مختلف شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۲:۴۱    
دانشمندان یک شرکت دانش بنیان با ساخت پانسمان های کلاژن ساز با استفاده از ذرات طلا، توانستند روند ترمیم و بهبود پوست های آسیب دیده را سرعت ببخشند.
دستاوردهای پژوهشی محققان یک شرکت دانش بنیان در حوزه استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص دقیقتر سرطان پستان در کنگره سالانه رادیولوژی اروپا در وین اتریش ارائه شد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
محققان یک شرکت دانش بنیان نرم افزار مدیریت پارکینگ و مدیریت پایانه های بار را طراحی و تولید کرده است که به عنوان نمونه در پایانه بار تهران، پلاک های ماشین های سنگین و سواری با این نرم افزار خوانده می شود.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از پژوهشگاه مواد و انرژی، ابوذر مسعودی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: محلول ضدعفونی کننده هوای بیمارستان و ماسک نانو پوشش آنتی ویروس-آنتی باکتری دو محصول نسل جدید نانو مواد ضدعفونی کننده هستند که ما در این شرکت دانش بنیان موفق به تولید آن شدیم. ...
یک شرکت دانش بنیان نوعی پودر غیرسمی ابداع کرده که در معده موش ها و حیوانات موذی منجمد شده و تبدیل به خمیری سخت می شود تا این حیوانات بدون نیاز به سموم خطرناک شیمیایی نابود شوند.
متخصصان یک شرکت دانش بنیان با ساخت پانسمان های کلاژن ساز با استفاده از ذرات طلا، توانستند روند ترمیم و بهبود پوست های آسیب دیده را سرعت ببخشند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۸:۲۰    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان با استفاده از فناوری بومی و تولید سامانه های پایش هوشمند میزان آلاینده های هوا و اجرای طرح های تصفیه و مدیرت پسماند، در مسیر حفظ و توسعه محیط زیست سالم گام بردارند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید دستگاه محرک الکترونیکی برای اعصاب گوش انسان شدند که در راستای توانبخشی افراد ناشنوا به کار گرفته می شود.
سینا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۸:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
محققان دو شرکت دانش بنیان با ایجاد کنسرسیومی موفق به تولید سیستم عامل اختصاصی خودرو شدند و به گفته آنها کاربردی شدن آن امکان هر تغییری را به خودروسازان کشور می دهد. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر یک شرکت دانش بنیان از تولید واکسن کشته فوق حاد پرندگان با فناوری نوترکیب خبر داد و گفت: سالانه بین 130 تا 140 میلیون دوز نیاز کشور به این واکسن راهبردی است که امسال نزدیک به 100 میلیون دوز از این واکسن را تولید کردیم ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید ویال مایع خوراکی آهن در ایران شد که عوارض گوارشی نداشته و در عین حال از جذب بالایی برخوردار است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۶:۲۱    
رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تعامل با شرکت های دانش بنیان در تولید محصولات بومی از مهمترین اهداف ماست، گفت: در حال حاضر با 3 شرکت دانش بنیان که موفق شده اند در حوزه مباحث امنیتی ابزار الکترونیکی و حتی مبتنی بر هوش مصنوعی را تولید بکنند،وارد قرارداد شده ایم.
دولت   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۶:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان با استفاده از فناوری بومی و تولید سامانه های پایش هوشمند میزان آلاینده های هوا و اجرای طرح های تصفیه و مدیرت پسماند، در مسیر حفظ و توسعه محیط زیست سالم گام بردارند.
دولت   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۶:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید ویال مایع خوراکی آهن در ایران شد که عوارض گوارشی نداشته و در عین حال از جذب بالایی برخوردار است.