چهارشنبه ۲۷ تیرساعت ۱۷:۳۷Jul 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب های زیرزمینی»

عصر شفافیت   ۲ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
کرج – عصر شفافیت – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت ورود و تولید پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر مهستان به میزان 22 هزار و 400 مترمکعب در طول شبانه روز خبر داد. ...
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک گفت: قزوین استانی است که تنش آبی بسیار بالایی دارد و در 52 سال گذشته جزو دومین استان های کم بارش کشور بوده و افت سطح آب های زیرزمینی ما و ذخیره آب استان به شدت مخاطره آمیز است به طوری که ما اکنون از طریق شورای امنیت ملی و وزارتخانه های مرتبط در حال ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۰۹:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
کارشناس مدیریت منابع آب گفت: دولت جدید در وهله اول باید بتواند با اتخاذ تدابیری از اضافه برداشت آب های زیرزمینی جلوگیری کند زیرا این امر عواقب جبران ناپذیری از جمله فرونشست را به دنبال دارد.
زومیت   ۱۴۰۳/۰۴/۲۵ - ۲۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
گرمایش آب های زیرزمینی می تواند عواقب فاجعه باری به دنبال داشته باشد. بزرگ ترین منابع آب شیرین جهان، ممکن است ظرف چند دهه غیرقابل آشامیدن شوند. تبلیغات ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۱۲:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا- مدیر حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: در چهار ماه اول سال جاری 50 حلقه چاه غیر مجاز مسدود و بیش از نیم میلیون متر مکعب از آب های زیرزمینی صرفه جویی شد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۱۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ایستانیوز:تحقیقات نشان می دهد که تا سال 2050 ایران با شدیدترین تنش آبی مواجه خواهد شد و وضعیت آبی کشور به دلیل کاهش بارندگی و وابستگی به آب های زیرزمینی به مرز بحران می رسد. ...
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان، در این مقاله، باهدف آشکارسازی کیفیت شیمیایی آب های زیرزمینی محدوده حوزه آبخیز سفیدرود به منظور مصارف و نیز بررسی روند تغییرات طی سه دوره آماری (1397 - 1380)، متغیرهای هدایت الکتریکی، کل جامدات محلول، نسبت جذب سدیم ...
هم اندیشی   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
موفقیت یک شرکت دانش بنیان در توسعه کشاورزی هوشمند با رویکرد حفظ آب های زیرزمینی دانش بومی در خدمت کشاورزی هوشمند کمبود آب، از اساسی ترین مشکلات کشور است؛ روزی که آب تمام شود، دیگر مهم نیست چقدر دارای فرهنگ غنی یا اقتصاد پر رونقی در کشور هستیم ...
سینا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
یکی از شرکت های دانش بنیان پلتفرمی را عرضه کرده است که امکان مدیریت برداشت منابع آب های زیرزمینی در دشت های کشور را برای فعالیت های کشاورزی فراهم می کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: مساحت اراضی شور کشور به 10 میلیون هکتار افزایش یافته است. این شوری چه در بخش آب های زیرزمینی و چه در بخش خاک یک دغدغه و نگرانی است
شرکت دانش بنیان زیست آب پر آب با طراحی پلتفرم بانک آب در زمینه مدیریت منابع آب زیرزمینی در دشت های کشور فعالیت می کند.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۲۰:۵۴    
با توجه به تنوع اقلیم در مناطق مختلف کشور به کار بردن الگوی کشت واحد برای همه کشور علمی نبوده و بازدهی نخواهد داشت. از این رو در برنامه توسعه به کارگیری الگوی کشت مجزا برای هر استان با توجه به شرایط اقلیمی و اکولوژیکی خاص منطقه مورد توجه قرار گرفته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۴:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: متوسط سطح آب های زیرزمینی لرستان طی خرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 0.7 متر معادل 11 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۱:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: سالانه بیش از 2 میلیارد مترمکعب از منابع آبی استان مصرف می شود که 73 درصدآن از منابع آب های زیرزمینی تامین می شود.
استادیار بخش تحقیقات حفاظت خاک و آبخیزداری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان گفت: منابع آب استان زنجان به دو صورت سطحی و زیر زمینی قابل دسترس هستند که مهمترین منبع آب های سطحی در استان زنجان رودخانه های دایمی و فصلی به شمار می روند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: سالانه بیش از 2 میلیارد مترمکعب از منابع آبی استان مصرف می شود که 73 درصدآن از منابع آب های زیرزمینی تامین می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۰۷:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - منابع آبی زنجان حال ناخوشی دارد و در این شرایط 90 درصد آب شرب در شهرها و روستاها، 100 درصد آب مصرفی کشاورزی و 90 درصد نیاز صنعت استان از آب های زیرزمینی تامین می شود و باید برای مصرف بهینه آن فرهنگسازی لازم صورت گیرد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۱۱:۴۰    
در 30 سال گذشته روند افزایش دما، کاهش بارش، افزایش تبخیر و به تبع آن خشکسالی در کشور به علت تغییرات اقلیمی رخ داده که تبعات زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی زیادی به همراه داشته است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۰۸:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
ساری- مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای مازندران گفت: میزان بارندگی در استان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل 35 درصد بیشتر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام کتاب مدل سازی آب های زیرزمینی در کارست تألیف و ترجمه دکتر نورالدین رستمی استادیار دانشگاه ایلام، در 7 فصل و 188 صفحه منتشر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۰۳:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تصفیه شیرابه های شهرهای قزوین و اصفهان 2 طرح اولویت دار ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی ریاست جمهوری است که اجرای آن علاوه بر جلوگیری از آلوده شدن آب های زیرزمینی موجب شد آب مورد نیاز بخش کشاورزی تامین شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۳:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب از شناسایی 11 هزار مشترک چاه کشاورزی با میزان مصرف منابع آب بیش از سقف مجاز پروانه خبر داد و گفت: کمتر از 15 درصد مصارف آب زیرزمینی نیز توسط چاه های غیرمجاز مصرف میشود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، اقدامات این سازمان برای مقابله با برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی در نقاط مختلف کشور را بیان کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۰۶:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست طرح پخش سیلاب درایستگاه های آبخوان داری یکی از راهکارهای مهم آبخیزداری برای کاهش خسارات ناشی از سیل، افزایش حجم سفره آب زیر زمینی، احیای مراتع و بیابان زدایی در مناطق خشک و نیمه خشک کشور است. ...
رکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۵:۴۷    
رکنا: این ماهی فاقد قدرت بینایی بوده و به طور کامل کور است و هیچ گونه آثاری از چشم خارجی در آن ها مشاهده نمی شود و به دلیل این که در آب های زیرزمینی و در تاریکی غارها زندگی می کنند به ماهی کور غاری معروف است.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۳:۴۶    
این ماهی فاقد قدرت بینایی بوده و به طور کامل کور است و هیچ گونه آثاری از چشم خارجی در آن ها مشاهده نمی شود و به دلیل این که در آب های زیرزمینی و در تاریکی غارها زندگی می کنند به ماهی کور غاری معروف است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ - ۱۰:۱۲    
محققان کشور در یک پژوهش جدید و حائز اهمیت، وضعیت استحصال آب های زیرزمینی توسط کشاورزان و پیامدهای این رفتار بر سفره های آب زیرزمینی را به تمرکز بر دشت ورامین مورد بررسی قرار داده اند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: قزوین- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با اجرای طرح الگوی کشت در سال اول این طرح در استان قزوین 50 میلیون مترمکعب صرفه جویی منابع آب های زیرزمینی را به دنبال داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفای کشور گفت: نگرانی برای تامین آب شرب در تابستان نداریم، اما با توجه به اینکه در برخی از مناطق کشور از آب های زیرزمینی استفاده می شود، مدیریت مصرف باید به یک رفتار روزمره در همه فصول سال تبدیل شود.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۰۸:۲۲    
رکنا: سایت پسماند جارمه، در محلی قرار گرفته است که آسیب های زیادی را به وجود آورده است و سازمان محیط زیست استان، از شهرداری بابت این موضوع شکایت به ثبت رسانده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان سرپرست شرکت آب منطقه ای سمنان از آب های زیرزمینی به مثابه گنج های پنهان نام برد و گفت: استفاده بی رویه از این منابع در استانی همچون سمنان که از خشک ترین استان های کشور است آثار زیان باری نه تنها در آینده بلکه در زندگی امروز ما نیز به دنبال دارد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۰۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دمای آب های زیرزمینی به دلیل تغییرات آب وهوایی در حال افزایش است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۱:۳۱    
فرماندار مه ولات گفت: سیاست گذاری غلطی که در گذشته در حوزه برداشت از آب های زیرزمینی در شهرستان داشتیم، منجر شده که وضعیت حال حاضر سفره های آب زیرزمینی شهرستان چیزی شبیه فاجعه باشد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: منابع آب های زیرزمینی استان با 398 ایستگاه فعال در حوزه های مختلف سنجش و رصد می شود.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
زهرا رفیعی- روزنامه نگار جوشش چشمه از تنه درخت یکی از پدیده های طبیعی جالب است که در برخی درختان، به ویژه درخت چنار، مشاهده می شود. این پدیده به طور عمومی به عنوان چشمه درختی شناخته می شود و بیانگر آن است که آب های زیرزمینی به صورت طبیعی از درون تنه درخت به بیرون می جوشند ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۲۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: اگر بتوانیم اقدامات غیرحاکمیتی را به مردم واگذار کنیم، به طور حتم در حفظ و حراست از دشت قزوین و منابع آب های زیرزمینی موفق خواهیم بود.
نسیم کرمانشاه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۶:۰۷    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه از لحاظ صرفه جویی در مصرف آب های زیرزمینی از طریق انسداد چاه های غیر مجاز با 38میلیون متر مکعب صرفه جویی حائز رتبه اول کشوری شد.
نسیم کرمانشاه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۶:۰۷    
معاون حفاظت و بهره برداری حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب کشور گفت: مصارف آب های زیرزمینی باید نسبت به منابع آب های سطحی کاهش یابد.
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۸:۵۹    
مهدی زارع، استاد پژوهشگاه زلزله: در بررسی هایی که ما انجام دادیم رد پای مداخلات انسانی در بروز این زلزله ها دیده می شود. دخالت انسان در حذف آب های زیرزمینی و خشک کردن دریاچه ارومیه دو عاملی هستند که در تحریک این منطقه برای زلزله موثر هستند. ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۴:۱۴    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از نیروگاه شهید مفتح، علل ایجاد فروچاله ها در دشت کبودرآهنگ. مقایسه تعداد چاه های #مجاز منطقه کبودرآهنگ با چاه های نیروگاه شهید مفتح در سال 94 مقایسه میزان برداشت آب از چاه های #مجاز دشت کبودرآهنگ با چاه های نیروگاه شهید مفتح. ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین از افت 42 متری سطح سفره آب زیرزمینی دشت قزوین در طول 27 ساله گذشته خبر و گفت: افت متوسط سالیانه حدود 70 سانتی متر است.
عطااله هاشمی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: با توجه به افت آب های زیرزمینی و کمبود آب های بخش کشاورزی، کشاورزان با مشکلاتی روبرو هستند به طوریکه در گذشته از هر چاه 30 لیتر در ثانیه امکان برداشت بود که اکنون به 10 تا 15 لیتر رسیده است. ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهرستان ساوجبلاغ گفت: رودخانه ها عرصه های عمومی هستند و برای دسترسی آزاد مردم به رودخانه کردان و برغان، رفع تصرفات آن به زودی آغاز خواهد شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۸:۳۹    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تسریع طرح های آبرسانی در استان خبر داد و گفت: با وجود کاهش منابع آب های زیرزمینی به سبب کاهش بارش باران اما با اجرای طرح ها از جمله جهاد آبرسانی آب شرب پایدار در شهرها و روستاهای استان بوشهر تأمین شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۰:۰۳    
ایسنا/ایلام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان ایلام گفت: میزان پتانسیل آب زیرزمینی در آبخوان های کارستی و آبرفتی به ترتیب حدود 300 و 320 میلیون مترمکعب تخمین زده شده می شود.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۰۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش صبح دریانیوز، عبدالحمید حمزه پور، با بیان اینکه هرمزگان از استان های گرم و با شرایط خاص اقلیمی در کشور همواره با کم بارشی و عدم تأمین پایداری آب از آب های زیرزمینی و سطحی مواجه است ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۵:۲۹    
ایسنا/خراسان رضوی یک فعال محیط زیست با بیان اینکه نباید با نگاه مادی به طبیعت نگریست، افزود: یادمان نرود امروزه در حال مصرف آخرین منابع آب های زیرزمینی منطقه هستیم، حتی در برخی مناطق نیز به سنگ بستر و آب های شور رسیده ایم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: در یک دهه گذشته سطح آب زیر زمینی در این دشت از 13 میلیارد مترمکعب به 10 میلیارد متر مکعب کاهش یافته که نگران کننده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۴۰    
در دنیای امروز که چالش های زیست محیطی و آلودگی های گوناگون بر کیفیت آب های زیرزمینی و سطحی تاثیر گذاشته اند، استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی از اهمیت بسزایی برخوردار شده است.
صدا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۷:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
در حالی که ایران یکی از آسیب پذیرترین کشور های خاورمیانه در برابر تغییرات اقلیمی است، مدیریت ناپایدار منابع کم آبی بر کمبود ها افزوده است. کارشناسان آب می گویند آب های زیرزمینی و تالاب های ایران به طور جبران ناپذیری کاهش می یابد ...