شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۹:۴۱Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب های زیرزمینی»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه با اشاره به وضعیت نگران کننده منابع آبی کرمانشاه گفت: در سال آبی جاری میزان رواناب های استان 60 درصد و آب های زیرزمینی حدود 30 درصد افت داشته است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
پرویز کردوانی چهره ی ماندگار در جغرافیای ایران در مورد برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی می گوید: در سال 1342 اگر با حفر چاه 30 متری به آب می رسیدند حالا باید 550متر حفر شود ...
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
از فرونشست زمین به عنوان زلزله خاموش نام می برند. نابودی بی صدای بخش قابل زیست و زاد آور و زندگی بخش زمین؛ زلزله بی سروصدا اما فاجعه باری که سال هاست به دنبال خشکسالی، ویرانی ها را تکمیل می کند و دشت های ایران را در دهان تاریکی و نابودی قرار می دهد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۵:۵۰    
پرویز کردوانی، پدر علم کویر شناسی ایران معتقد است که کشورمان به دلیل مصرف آب های زیرزمینی در خشکسالی هیدرولوژیکی باقی خواهد ماند؛ حتی اگر بارندگی طی 20 سال دو برابر شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۲    
صورت مسئله بحران کم آبی در استان گلستان مشخص است، مسوولان بارها پرونده چاه های غیرمجاز، عدم توجه به الگوی کشت، برداشت های بی رویه آب های زیرزمینی را مطرح می کنند اما برخوردهای قانونی بازدارنده در این زمینه مشهود نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار کاشمر گفت: در حال حاضر به لحاظ کار کارشناسی شده، افت بسیار شدید و نگران کننده ای در حوزه آب های زیرزمینی منطقه کاشمر داریم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح و بررسی موضوعات مرتبط با پروژه بن- بروجن از ابتدا در صلاحیت کمیسیون آب های زیرزمینی نبوده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: در چارچوب حفظ آب های زیرزمینی و تامین بخشی از آب حوزه کشاورزی شهرستان ، قنات های دارای این ماده حیاتی پایدار و با ارزش اقتصادی بالا که هنوز جریان آب در آن با وجود خشکسالی در این سازه آبی کهن جاری است ، احیا و لایروبی شود .
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
پدر علم کویرشناسی ایران با تأکید بر اینکه حواس مسئولان به تأمین آب نیست، گفت: ایران به دلیل مصرف آب های زیرزمینی در خشکسالی هیدرولوژیکی باقی خواهد ماند؛ حتی اگر بارندگی طی 20 سال دو برابر شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها – مدیرعامل آب منطقه ای گلستان با اشاره به تصویب و اجرای برنامه جامع سازگاری با کم آبی در استان گفت: با اجرای این برنامه ها در مدت 5 سال بیش از 120 میلیون مترمکعب در مصرف آب های زیرزمینی و سطحی در استان صرفه جویی می شود.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۲:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
ریاست اداره فضای سبز شهرداری منطقه 4 گفت: با افزایش گرمای هوا و کاهش میزان ذخایر آبی با لایروبی قنوات بستر لازم برای آبیاری فضاهای سبز منطقه 4 فراهم شد .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان سرپرست اداره کل زمین شناسی گیلان، با بیان اینکه اُفت بیشتر سطح آب های زیرزمینی در گستره استان، پدیده فرونشست را به دنبال خواهد داشت، اضافه کرد: ممکن است در سال های پیش رو این پدیده به یکی از مخاطرات مهم در استان تبدیل شود.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۷:۴۶    
شهرستان جم چند سالی است به دلیل خشکسالی های مداوم و برداشت بی رویه سفره های زیرزمینی با بحران جدی آب و کاهش نگران کننده سطح آب های زیرزمینی روبروست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا -یافته های علمی پژوهشگران کشورمان بر تأثیرات خشکسالی بر کاهش آب های زیرزمینی و تغییر ناگزیر و نامطلوب کاربری اراضی تاکید دارد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۳:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: نصب کنتور هوشمند، نقش موثری در کاهش مصرف آب های زیرزمینی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۸:۵۱    
کشت دوم برنج با توجه به شرایط شکننده آبی حاضر سبب کاهش 5متری تراز سطح آب های زیرزمینی در مازندران می شود.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۸:۴۳    
اغلب کارشناسان، بیشترین برداشت آب های زیرزمینی را مربوط به بخش کشاورزی می دانند زیرا متاسفانه برداشت آب با بازده آن تناسب ندارد و درصد هدررفت آب در بخش کشاورزی خیلی بالاست و آب برداشتی با آب ورودی به دشت همخوانی و تناسب ندارد که با وجود هشدارها و وضعیت کنونی کم آبی در کشور بعضی از کارشناسان ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۳:۴۷    
ساری- رمضانی، مدیر دفتر برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: کشت دوم برنج سبب افت تراز سطح آب های زیرزمینی در استان می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
با بهره برداری از این طرح ، با اعتبار 14 میلیارد تومان سالانه 2 و نیم میلیون متر مکعب از روان آب ها در زمینه های واقع در حوزه تغذیه می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- قنات یکی از شاهکاری نیاکان ما است و یک سازه آبی سنتی است که برای بهره برداری از آب های زیرزمینی احداث می شد.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۱:۵۵    
سرپرست امور منابع آب تهران گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی یک هفته کاری با انسداد 20 حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 394 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
وحید واسطه با بیان اینکه در خراسان شمالی سالانه به طور متوسط 70 میلیون متر مکعب آب بیش از میزان تغدیه آبخوان ها برداشت می شود، گفت: این امر موجب شده است که افت سالانه سطح آب های زیرزمینی استان به 40 سانتی متر و یا حتی در برخی از مواقع بیشتر از آن نیز برسد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، یوسف رضاپور روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران، ضمن اشاره به کاهش ذخیره سدهای پنجگانه تهران اظهار داشت: آب شرب مردم تهران را از سدهای پنجگانه و منابع آب های زیرزمینی تامین می کنیم که 75 درصد از منابع سطحی و بقیه از منابع زیرزمینی تامین می [...]
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با بیان اینکه آب های زیرزمینی نیازمند نگرشی جدی است، گفت: تامین آب از سد اکباتان تنها با 50 درصد ظرفیت صورت می گیرد.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۹:۲۰    
از افت 5 متری سطح آب های زیرزمینی تا 400 هکتار از جنگل های گلستان درگیر ابریشم باف ناجور از جمله اخبار مهم یکشنبه بیستم تیرماه در گلستان بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۸:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها - معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای گلستان در واکنش به گزارش تسنیم با موضوع " خشک شدن شالیزارهای گلستان در پی کم آبی" گفت: روش غرقابی کشت شالی و استفاده از آب چاه، آبخوان های استان را نابود می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۵:۵۳    
گروه استان ها- وضعیت منابع آبی سمنان چند سالی است که به نقطه قرمز رسیده است و کاهش بارندگی ها و سطح آب های زیرزمینی حالا پهناورترین استان کشور را با چالش جدی و مهم کم آبی مواجه کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس گفت : در جریان بازدید جمعی از نمایندگان تهران از سازمان مراتع و جنگل بانی، رئیس این سازمان در صحبت های خود از کاهش منابع آبی زیرزمینی و نشست زمین ابراز نگرانی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت:جایگزینی پساب به جای آب های زیرزمینی در بخش های کشاورزی، صنعت و آبیاری فضای سبز یکی از راهکارهای نجات تهران از بحران آب است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۰:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: استفاده بی رویه از آب های زیرزمینی علاوه بر افت شدید سطح سفره های آب زیرزمینی و فرونشست دشت ها، بحران دیگری را نیز به صورت کانون های گرد و غبار پدید آورده است. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۸:۱۴    
کارشناس حوزه آب و انرژی گفت:اخیرا در پی عدم اختصاص حق آبه محیط زیست و احتمالا موارد غیرمرتبط آبی، مشکلاتی در تالاب هورالعظیم پیش آمد که بازتاب نسبتا وسیعی در جامعه داشت و بسیاری از مردم آن را به تصویر کشیدند اما یادمان باشد که بحران آب های زیرزمینی همچون کوه یخ شناور در دریاست که فقط نوک قله آن ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۶:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق، رئیس دیوان عدالت اداری، در نشست تخصصی مشترک دیوان عدالت اداری و وزارت نیرو با موضوع آسیب شناسی پرونده های مربوط به اعتراض به آرای کمیسیون آب های زیرزمینی در دیوان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۴:۳۵    
گروه استان ها - مدیر گروه آب زمین شناسی سازمان زمین شناسی کشور از فرونشست 18 سانتی متر ماکزیمم جنوب غرب تهران به دلیل پایین رفتن سطح آب در دشت کرج -شهریار خبر داد.
زنگ خطر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مردم مهمان نواز روستای خَمَس، خوش طعمی آلبالوهای این منطقه را در طبیعت و تعذیه از آب های زیرزمینی و برف های یخ شده کوه های طالش دانسته و معتقدند که امسال به دلیل وضعیت متفاوت آب و هوایی، فصل برداشت چند روزی جلو افتاده است.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۳:۲۸   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: یک کارشناس مسائل شهری گفت: به دلیل افت سطح آب های زیرزمینی تهران بستر جغرافیایی این شهر 36 سانتی متر در سال فرو می نشیند. این میزان نشست در هیج جای جهان تاکنون گزارش نشده است و تهران رکورددار فرونشست زمین در دنیا به شمار می آید. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۰:۳۶    
ایسنا/همدان عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا گفت: در سال های اخیر نظام خرده مالکیتی باغ ها و اقدام به حفر چاه های غیرمجاز زنگ خطر را برای منابع آب های زیرزمینی به صدا درآورده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۳:۰۴    
گروه استان ها- مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان از کاهش 36 سانتی متری سطح آب زیرزمینی در دشت های این استان خبر داد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :فرونشست یکی از پدیده هایی است که دراثر کاهش تا خشک شدن سفره آب های زیرزمینی رخ می دهد و طی یک دهه گذشته میزان رخداد چنین اتفاقی در کشور به شکل چشمگیری افزایش یافته است و بیشتر شهرها به ویژه در استان هایی که گرما و خشکی بیشتری دارند، بیش از سایر شهرها دیده می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل نیروگاه شهید مفتح همدان گفت: نیروگاه شهید مفتح از ابتدای راه اندازی تا کنون فقط 2 درصد از منابع آب های زیرزمینی را برداشت کرده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۰۹:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
ورودی فاضلاب به قنات ها و مجاری آب های زیرزمینی شناسایی و مسدود می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۳:۱۲    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی آبیاری و آبادانی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، نشست تداخل آب های زیرزمینی و سطحی و نقش آن در چرخه کربن رابرگزار می کند.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۱:۲۱   + ۶۴ سایت دیگر  
رییس سازمان نقشه برداری کشور اعلام کرد: از 31 استان کشور 29 استان در خطر پدیده فرونشست زمین قرار دارند و لازم است مسوولان تصمیمات قاطع در این زمینه بگیرند، چرا که ایران در حال نشست است.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۲۰:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
فارس :سرمربی تیم ملی والیبال ایران روی نام سه بازیکن خط قرمز کشید. با اعلام ولادیمیر آلکنو، تیم ملی والیبال مردان ایران برای حضور در بازی های المپیک توکیو تمرینات خود را از شنبه دوازدهم تیرماه با حضور 19 بازیکن آغاز کرد ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۴:۲۲    
معاون آب منطقه ای استان گلستان می گوید که سطح آب های زیرزمینی گلستان به میزان کل ظرفیت سدهای استان کاهش یافته و از طریق چاه های کشاورزی و بخش خصوصی در حال تامین کسری آب گرگان هستند.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۳:۵۷    
رئیس شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان با بیان اینکه مشکل تامین آب شهرک صنعتی اشراق زنجان با افت آب های زیرزمینی تامین آب واحدهای صنعتی اشراق را با مشکل مواجه کرده است گفت: برای تامین آب شهرک صنعتی اشراق چاه جدید حفر می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
به گفته آقاجانلو، اجرای پروژه های آبخوانداری علاوه بر مدیریت سیل و خشکسالی به تغذیه آب های زیرزمینی و توسعه باغات نیز کمک می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرکل اداره منابع طبیعی استان زنجان با ییان اینکه پروژه آبخیزداری چهرآباد در هفته دولت افتتاح خواهد شد عنوان کرد: هدف کلی این طرح کنترل سیلاب وارد شده به روستا و تقویت آب های زیرزمینی می باشد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۰۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
فرونشست زمین می تواند به قطع برق، ترکیدن لوله های گاز، تغییر شکل خطوط ریلی، ایجاد چاله های عمیق و از بین رفتن یکپارچگی ساختاری جاده ها و ساختمان ها در پایتخت ایران منجر شود. ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۳:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
عصرایران به نقل از مجله نیچر نوشت: بر اساس تجزیه و تحلیل داده های ملی، ایران از منابع آب های زیرزمینی خود بیشتر از حدبازیابی آن استفاده کرده و با وجودی که هر ساله چاه های بیشتری حفر می شوند، بازده کلی آنها به طور مدام کاهش می یابد. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۱:۴۳    
به گزارش رادیو اقتصاد محمدرضا بختیاری افزود: شهرداری هایی که از آب شرب برای آبیاری استفاده کنند؛ دستور قطع آب آن اداره را صادر می کنیم. بر اساس تفاهم نامه همکاری میان وزارت نیرو و شهرداری تهران میزان استفاده از منابع آب های زیرزمینی برای آبیاری فضای سبز در تهران تا سال 1410 به میزان قابل توجهی ...