سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۲۲:۳۶Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب های زیرزمینی»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان کارشناس مطالعات آب های زیرزمینی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای اصفهان با تاکید بر اینکه خشکی زاینده رود، به عنوان یک منبع تغذیه کننده آبخوان، بر پدیده فرونشست دامن می زند، گفت: به طور متوسط نرخ سالانه فرونشست در دشت اصفهان-برخوار حدود 7 تا 15 سانتیمتر در سال برآورد شده است.
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس امین عموزاد با بیان اینکه این امور، عمل به قانون احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و مبارزه با آبخوان خواری را جزو اولویت های اصلی خود قرار داده و در جهت اجرای آن می کوشد ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۰۰    
هشیارسازی و آگاه سازی عمومی و تصمیم گیران در حوزه آب، از بدو تأسیس به عنوان مأموریت اصلی اندیشکده تدبیر آب ایران مورد توجه قرار داشته است. این مجموعه همواره در تلاش بوده تا در جایگاه مرجعی برای ارائه و بیان نقطه نظرات کارشناسی در موضوعات کلیدی بخش آب ایفای نقش نماید و با ارائه توصیه ها و پیشنهادها ...
همت خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با حضور در منطقه سه به تفاهم نامه مدیریت آب با وزارت نیرو اشاره و بر لزوم مدیریت بیش از پیش آب های زیرزمینی با رویکرد حفظ منابع آبی تاکید کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، بررسی آب خروجی از قنات ها و چاه آب شاهد نشان از افزایش سطح آب های زیرزمینی در روستای فولاد محله دارد و افزایش سطح آب موجب نگرانی اهالی منطقه از وقوع رانش زمین و آبگرفتگی خانه ها شده است. به گفته کارشناسان، رانش زمین همزمان با بارندگی در مناطقی که [...]
جماران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
تامین آب آشامیدنی با احداث یک شبکه آبرسانی جدید پس از 15 سال، کام یک هزار خانواده روستایی در قلعه گنج را شیرین کرد. به گزارش جماران به نقل از ایرنا ...
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته با انسداد 9 حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 170 هزارمتر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
فریبا گلریزان / مدیر کل دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خدمات آب و فاضلاب در هر کشوری، به عنوان خدمات اساسی دسته بندی می شوند، بنابراین استمرار این خدمات حائز اهمیت است ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۳:۲۱    
کلانتری گفت: تحریم ها شرایط را خیلی سخت کرده است، اگر شرایط به همین شکل پیش برود، محیط زیست شمال به هم می خورد و زندگی مردم سخت می شود، بهداشت مردم به شدت مشکل دار و آب های زیرزمینی و آب دریا آلوده می شود ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
گروه جامعه: رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشاف معدنی استان سمنان گفت: بررسی های اولیه نشان می دهد تمام دشت های استان در خطر فرونشست زمین قرار دارد و این پدیده تهدیدی برای زیرساخت ها محسوب می شود ...
پاون   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی اعلام کرد : با مجموعه اقدامات حفاظتی و مشارکتی و کاهش مصرف آب های زیرزمینی در دشت مرند طی سال های اخیر بارقه های امید برای احیای مجدد این دشت که در وضعیت نامناسبی قرار داشت، ایجاد شده است.
شهر سخت افزار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۱:۰۵    
املاک و مستغلات به کلیه اموال غیر منقول مستقر در یک ملک گفته می شود، که به طور کلی از زمین، ساختمان، محصولات کشاورزی، منابع طبیعی، مواد معدنی و آب های زیرزمینی تشکیل شده است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
غلامعلی کوهساری گفت: چندین مرتبه اداره کل محیط زیست استان گلستان در زمینه تکمیل ظرفیت سایت پسماند آزادشهر به مسئولین پسماند اخطار داده است.
خبر استان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۲۴    
خبراستان:حمیدرضا نامداری مدیرعامل آبفای جنوب شرق استان تهران پیش از ظهر امروز در نشستی در ساختمان شرکت آب، اظهار کرد: کمبود آب شرب مورد نیاز شهرستان قرچک بر اساس مطالعات انجام شده با توجه به وضعیت زمان مطالعه برای افق انتهای سال 1400 حدود 550 لیتر بر ثانیه پیش بینی شده بود که کسری فوق [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رهاسازی پساب خانگی در معابر و کوچه ها بدلیل نبود چاه جذبی منجر به آلودگی زیست محیطی شده و مخاطره ای جدی برای بهداشت و سلامت عمومی و خطری برای سلامت منابع آب های زیرزمینی در جوامع روستایی است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۵:۵۹    
زنجان- استاندار زنجان با بیان اینکه باید تکلیف آبهای زیرزمینی و سطحی در استان زنجان روشن شود سپس برنامه های خوب و سازگاری برای آن تهیه شود، گفت: با ارائه دلایل مستند و کارشناسی در خصوص ابلاغیه وزارت نیرو با توجه به شرایط پتانسیل های استانی شفاف سازی شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مسئول باغبانی جهادکشاورزی ابهر گفت: ترویج کشت محصولات کم آب می تواند نقش موثری در مدیریت بحران آب در بخش کشاورزی داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۰۵    
شهرکرد- ایرنا- یک کارشناس حوزه آب گفت: با توجه به وابستگی 90 درصدی تامین آب این استان به آب های زیرزمینی و ممنوعه شدن تمامی دشت های این استان، تنها راه عبور از بحران تامین آب، جایگزینی آب های سطحی به جای منابع زیرزمینی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۷:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - کاهش آب های زیرزمینی در سال های اخیر و درآمد کم کشت های سنتی با روش های منسوخ شده آبیاری باعث شده است تا کشاورزان و سرمایه گذاران به فکر استفاده از روش های متفاوت کشت و برداشت محصول و درآمدزایی بیشتر با مصرف آب کمتر باشند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۲۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: 80 درصد چاه های غیرمجاز در حال حفاری برای برداشت آب های زیرزمینی این استان در سال های اخیر شناسایی و مسدود شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مشاور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی و نماینده مجری طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی، از شناسایی و مسدود شدن 80 درصد از چاه های غیرمجاز در حال حفاری آب های زیرزمینی در استان طی سال های اخیر خبر داد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره منابع آب گرمی مغان گفت: با توجه به محدودیت منابع آب زیرزمینی و برای مدیریت مصرف تمامی چاه های کشاورزی این شهرستان مجهز به کنتور هوشمند می شود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان گفت: از ابتدای سال آبی زراعی تاکنون نسبت به سال گذشته و بلندمدت کاهش بارندگی داشتیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۳۷    
ایسنا/همدان فرماندار شهرستان تویسرکان اعلام کرد: به علت قرار گرفتن آرامستان تویسرکان در مکان نامناسب و ضررهای این مکان به سلامت روان و جان همشهریان و آلوده کردن آب های زیرزمینی این شهر، درصدد جابه جایی آن به خارج از شهر هستیم .
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گلستان گفت: بهترین راهکار در کوتاه مدت برای کاهش سرعت از بین رفتن منابع آب های زیرزمینی با توجه به کشت بی رویه برنج، روی آوردن به روش خشکه کاری برنج است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه آب در این استان نیازمند یک نقشه راهبردی و تبیین استراتژی مشخص است، گفت: حفظ تعادل منابع آبی باید در کنار کسری مخازن و بیلان آب های زیرزمینی و حقابه ها مورد توجه قرار گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۸:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
معضل بالا آمدن آب در روستای پرجمعیت فولادمحله شهرستان مهدیشهر استان سمنان دردسرهای زیادی را برای اهالی این روستا به همراه داشته است. روستای فولادمحله از توابع شهرستان مهدیشهر در فاصله حدود 75 کیلومتری شمال مرکز استان سمنان است ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسول راضی از رهبران ائتلاف دوله القانون به ریاست نوری المالکی در استان المثنی عراق بر مخالفت با روند سرمایه گذاری عربستان سعودی در عراق تاکید کرد و گفت که این امر به هدررفت آب های زیرزمینی منجر می شود. ...
اهر خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۸:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ورزقان گفت: فعالیت معدن طلای اندریان شفاف نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو، اعلام کرد: خروجی تصفیه خانه ششم تهران جایگزین آب های زیرزمینی خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سامانه های رینگ آبی در تهران برای ارتقای کیفیت آب و تعادل بخشی کیفی و کمی آن، از شرق تا غرب تهران بزرگ به بهره برداری رسید تا آب سطحی جایگزین آب های زیرزمینی و فرونشست زمین شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۶:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
استاندار تهران بر لزوم برنامه ریزی برای کاهش برداشت از آب های زیرزمینی استان تهران تاکید کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا قاسم تقی زاده خامسی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از طرح های آبرسانی تهران در محل تصفیه خانه ششم که با حضور رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: این طرح ها به کاهش فرونشست و تعادل بخشی آب های زیرزمینی کمک شایانی می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو در امور آب گفت: با در مدار قرار گرفتن این تصفیه خانه می توانیم، 150 حلقه چاه زیر زمینی که برای تامین آب غرب تهران از آن استفاده می شود را از مدار خارج کرده و به حفظ آب های زیرزمینی در این مناطق کمک شایانی بکنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو شورای پژوهش و فناوری اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در کمتر از دو دهه اخیر متوسط شوری آب های زیرزمینی در مناطق شرقی دشت کاشمر دو برابر شده است.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
خلیج فارس: قنات یا کاریز یکی از راه های تأمین آب در گذشته بوده که گفته می شود ایرانیان اولین قوم استفاده کننده از آب قنات بوده اند و دیگر کشورها نیز به تقلید از ایران اقدام به طراحی و حفر قنات برای استفاده از آب های زیرزمینی کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۴۷    
تصفیه خانه شماره شش تهران با هدف حذف آب های زیرزمینی از برنامه های تامین آب شرب غرب تهران به زودی افتتاح می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
کاشان- ایرنا- تغییر الگوی کشت با توجه به شرایط ویژه دشت کاشان از نظر کاهش سطح آب های زیرزمینی یکی از ضرورت ها بوده که در چند سال گذشته در این راستا گام های خوبی برداشته شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
استان فارس در دهه های اخیر و با توسعه بخش کشاورزی به عنوان تامین کننده اصلی محصولات زراعی و باغی بویژه گندم کشور مطرح بوده و این موضوع سبب شدظرفیت قابل توجهی از آب های زیرزمینی استان صرف این بخش شود اما در بخش صنعت متناسب با سایر بخش ها پیشرفت مناسبی نداشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۰۴    
محمد جواد سمیعی پژوهشگر حوزه آب و محیط زیست قانون بودجه سال 99 همزمان با شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در اسفند 1398 و به تبع آن، تعطیلی موقت مجلس، به صورتی ویژه به تصویب رسید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۳۶    
طرح انتقال آب و تغذیه مصنوعی سفره آب های زیرزمینی تنگ سپو با 80 درصد پیشرفت کاری در دست اجرا است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۱    
زنجان-استاندار زنجان، بر لزوم لایروبی زنجانرود با کمک دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: برای رفع مشکل بالا آمدگی آب های زیرزمینی در برخی نقاط شهر زنجان باید جلسه ویژه ای برگزار شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گفت: سطح آب های زیر زمینی به علت برداشت زیاد در نیم قرن گذشته بیش از 100 متر پایین رفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - وقوع خشکسالی های پی درپی در 2 دهه اخیر و متناسب نبودن میزان برداشت با ظرفیت ذخایر آب موجود در یزد که کم بارش ترین استان کشور، کاهش و کسری ذخایر آب های زیرزمینی را به دنبال داشته و وضعیتی بحرانی آب را در این استان کویری تشدید کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: با توجه به بارندگی های اخیر و مسدود کردن چاه های غیر مجاز میزان افت آب های زیرزمینی در استان متوقف شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- باغ ویلاهای دزفول از یک سو باعث اشتغالزایی در این شهرستان شده و از سوی دیگر معضلاتی نظیر کاهش اراضی قابل کشت، آسیب به آب های زیرزمینی و مشکلات فرهنگی و اجتماعی ایجاد کرده اند که باید برای رفع آنها برنامه ریزی کرد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته با انسداد 10 حلقه چاه غیرمجاز از خروج 137.97 هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی جلوگیری شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۹:۳۶    
قزوین- ملکی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: با اجرای طرح های محافظت از منابع آبی سطح آب های زیرزمینی دشت قزوین از ابتدای سال جاری 30 سانتی متر افزایش یافت.
پاون   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
با انسداد 202 حلقه چاه غیرمجاز عمیق و نیمه عمیق تربت جام در نیمه نخست امسال، 2 میلیارد و 861 میلیون و 640 مترمکعب در مصرف آب های زیرزمینی این شهرستان صرفه جویی شد.