چهارشنبه ۰۵ آبانساعت ۱۱:۳۳Oct 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب های زیرزمینی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۱:۵۲    
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه :پایین رفت سطح آب های زیرزمینی در استان کرمانشاه به مرحله بحرانی رسیده است و بروز پدیده فرونشست دور از انتظار نیست.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۲    
سرپرست امور منابع آب تهران، گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی یک هفته کاری با شناسایی 40 مورد چاه غیر مجاز و انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز، از تخلیه سالیانه حدود 4 هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۰۵    
در شرایطی که همه جا صحبت از کاهش بارندگی و خشکسالی است و هر روز شاهد کاهش تولید در بخش کشاورزی به این دلیل هستیم، استان هایی که بتوانند از آب های زیرزمینی استفاده بهینه را ببرند، می توانند نجات دهنده کشاورزی کشور باشند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش رادیو گفت وگو، دکتر علی مریدی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در برنامه زمین 360 درجه با اشاره به اینکه ما در منطقه خشک و نیمه خشکی قرار داریم گفت: اگر خودمان را با شرایط وفق ندهیم در آینده نه چندان دور به ویژه در فلات مرکزی دچار مشکلات جدی خواهیم شد. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۲۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
شهردار تهران گفت: از 700 کیلومتر شبکه جمع آوری آب های سطحی در تهران 530 کیلومتر علمیاتی شده است. نسبت به نگهداشت این 530 کیلومتر غفلت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مسوول احیا و تعادل بخشی آبخوان های شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه، سلماس و کهریز 2 دشت ممنوع و بحرانی از نظر آب های زیرزمینی در استان هستند، گفت: بحران مربوط به سلماس از نظر کمّی بوده و منطقه "کهریز" ارومیه نیز کیفی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: استفاده از پساب تصفیه شده زمانی مفید است که از مصرف آب منابع زیرزمینی استان بکاهد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۸    
ایجاد محدودیت هایی برای برداشت آب های زیرزمینی در محدوده های فرودگاهی برای کاهش مخاطرات فرونشست و بهره برداری از یک مسیر مستقیم هوایی در ماه نوامبر از اهم اخبار در حوزه هوایی در هفته گذشته هستند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۰    
سلامت نیوز :افت آب های زیرزمینی تنها به فرونشستی که از اصفهان تا شیراز را شکاف داده و در جنوب تهران به کمین راه آهن سراسری نشسته، محدود نمی شود.وحید جعفریان مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- تداوم کاهش بارندگی و روان آب های رودخانه های مازندران در سه سال زراعی گذشته سبب شد تا طبق گزارش اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی هواشناسی ، بروز انواع خشکسالی استان به 74 درصد برسد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
آذربایجان غربی یکی از استان های پرآب کشور بود که این روزها هیچ اثری از آن وجود ندارد، حتی وضع بدتر هم شده و کمبود آب به سفره های زیرزمینی این استان به ویژه در منطقه شمال رسیده و نوعی مرگ پنهان برای زمین در این استان اتفاق افتاده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
رضا کربلائی- روزنامه نگار چه فرونشست زمین را یک پدیده شوم بدانیم یا تهدید ملی، مسئله این است که با ادامه روند کنونی برداشت آب از سفره های زیرزمینی در یک افق بلندمدت نه آب کافی برای مصرف داریم و نه می توانیم محصول کشاورزی برای تولید و مصرف داشته باشیم ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: میانگین سالانه افت سطح آب های زیرزمینی شهرستان شیروان در شمال شرق این استان 60 سانتی متر است که ادامه این روند منابع آبی را تهدید می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
استان ها- ایرنا- بخش های وسیعی از کشور از اُفت سفره های زیرزمینی آب تاثیر گرفته و قلب دشت ها در بحران خشکسالی و بی توجهی انسان ها چاک چاک شده است؛ صحبت از پدیده ای خزنده به نام فرونشست و مرگ پنهان زمین در ایران است که حیات را تهدید می کند.
رشت 20   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 و به نقل از توسعه ایرانی، این روزها یکی از موضوعاتی که دوستداران محیط زیست و علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ کشور را نگران کرده است، حفر چاه در اطراف پاسارگاد است ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۷:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: به منظور تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، 13 حلقه چاه در حسین آباد مسدود و 86 دستگاه حفاری غیرمجاز در استان توقیف شدند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو اندیشکده آب بسیج اساتید استان اصفهان تنها راه جلوگیری از فرونشست زمین را توقف برداشت آب و تزریق آب به سفره آب زیرزمینی یا تغذیه مصنوعی دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۵    
گروه استان ها- استاندار قزوین گفت: فعالیت تصفیه خانه ها در شهرک های صنعتی سبب افت شدید سطح آب های زیرزمینی شده است و باید یک کارگروه مشترک از اداره کل حفاظت محیط زیست و سازمان صمت به این موضوع رسیدگی کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- عطش بی حد و حصر غارتگران آب برای چپاول این مایع حیاتی، دیار الوند به ویژه شهرستان کبودراهنگ را با پدیده فروچاله و فرونشست زمین مواجه کرد به گونه ای که افت آب های زیرزمینی سبب تولد 30 فروچاله در دشت های استان همدان شده است.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
شهناز اشتری، روز دوشنبه در گفت و گو با راهبردنیوز افزود: متاسفانه آلودگی آب های زیرزمینی توسط ایستگاه راه آهن تبریز از چند سال قبل آغاز شده و بارها با مدیران کل راه آهن منطقه آذربایجان در این خصوص مکاتبه شده اما تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است. وی با اشاره به بازدید چند روز گذشته خود [...]
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
تفاوت کشت برنج در فارس نسبت به استان های دیگر دراین است که بخش قابل توجهی از کشت برنج دراستان با آب های زیرزمینی صورت می گیرد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز و ترکمن گفت: از ابتدای سال 1400 تا 20 مهرماه در راستای دستیابی به اهداف طرح احیا و تعادل بخشی و به منظور صیانت از منابع آب زیرزمینی تعداد 40 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده اداره منابع آب کردکوی ، بندرگز و ترکمن توسط اکیپ های گشت و بازرسی شناسایی شده است.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه فرونشست در کشور به مرحله هشدار رسید بر ایجاد محدودیت برای برداشت آب های زیرزمینی در محدوده های فرودگاهی و خطوط راه آهن خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۰۵    
فرونشست زمین و ایجاد فرو چاله ها در همه جای ایران به علت برداشت بی رویه آب های زیرزمینی صورت می گیرد، روستاهای شهرستان پارسیان نیز از این قاعده مستثنی نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای استان همدان گفت: عامل اصلی ایجاد فروچاله ها کاهش سطح آب های زیرزمینی است به نحوی که طی 30 سال گذشته حدود 30 مورد فروچاله در مناطق مختلف این استان شناسایی و ثبت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیر حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران گفت: قوانین فعلی برای مقابله با متخلفان در حوضه آب های زیرزمینی هیچ گونه بازدارندگی ندارد و نتیجه آن بروز فرونشست است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
خشکسالی و کمبود بارش ها طی سالیان گذشته، موجب خشکیدگی قنوات در چهارمحال و بختیاری شده است، قنات از دیرباز بهترین و کم هزینه ترین روش بهره برداری از آب های زیرزمینی بوده که متاسفانه به دلیل برداشت های بی رویه ...
رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه فرونشست در کشور به مرحله هشدار رسید بر ایجاد محدودیت برای برداشت آب های زیرزمینی در محدوده های فرودگاهی و خطوط راه آهن خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۷:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: احیا و تعادل بخشی آب های زیر زمینی با جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز پیگیری می شود.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
شیراز(پانا)-وزیر نیرو از کمتر بودن 44 درصد میانگین بارش استان فارس خبر داد و گفت فارس در 15 سال اخیر شرایط خوبی از نظر بارش نداشته است. علی اکبر محرابیان در جلسه شورای اداری فارس، ادامه داد: 134 محدوده مطالعاتی و دشت در استان فارس وجود دارد که 94 محدوده ممنوعه و مطلق محسوب می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون آب و آبفای وزیر نیرو بر اهمیت و استمرار طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و اهتمام به نصب کنتورهای هوشمند تأکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۳    
مهاباد- ایرنا- مدیر امور آب مهاباد گفت: در نیمه نخست سال جاری، 51 حلقه چاه غیرمجاز آب های زیرزمینی در این شهرستان با دستور مراجع قضایی مسدود شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: برداشت بیش از حد میزان لازم از منابع آب زیرزمینی، تهدید فرونشست زمین در تهران است.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۴۹    
وضعیت خطرناک آب های زیرزمینی در کشور و افزایش 100 برابری برداشت از این منابع، خبر وحشتناکی است که در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از طراحی شبکه پایش آب های زیر زمینی با هدف پایش و جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی تبریز خبر داد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
"علی اکبر محرابیان" عصر روز جمعه در جریان سفر رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت منابع آبی استان اظهار کرد: نیازمند تامین منابع پایدار برای آب شرب، صنعت و کشاورزی هستیم. ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دلیل خشک سالی در کشور ببا توجه به میزان مصرف و میزان ورودی آب های سطحی ناشی از بارش باران و برف بیشتر شده تا جایی که حتی بارش های سه سال پیش و سیل های پس از آن نیز نتوانسته منجر به احیای منابع آب های زیرزمینی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مدیر دفتر حفاظت آب های زیرزمینی شرکت آب منطقه ای مازندران هشدار داد که خالی شدن لایه های زیر زمینی استان از ماسه ناشی ازحفر بی رویه و غیر استاندارد چاه های سطحی و نیمه عمیق به مراتب خطرناک تر ازفرونشست است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد نجف آباد با بیان اینکه باید موضوع فرونشست اصفهان در نقاط مختلف اصفهان از جمله فرودگاه اصفهان به صورت منطقی مورد بررسی قرار گیرد، گفت: باید منبعی که اعداد و ارقام کج شدگی برج مراقبت فرودگاه را ناشی از فرونشست اعلام می کند ...
اوشیدا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۰۳    
چاه های ژرف آب های جاری زیر زمینی هستند که در مواقع بحرانی و خشکسالی می توان از این آب بهره برداری کرد، این آبها برای اولین بار در سیستان بر سر زبان ها افتاد و اولین چاه نیز در چند کیلومتری زابل حفاری شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان، مشهد، تهران و برخی استان های دیگر با پدیده فرونشست زمین مواجه شده اند، پدیده ای که به دلیل برداشت های بی رویه از آب های زیرزمینی اتفاق می افتد و برای جبران آن راه حلی وجود ندارد.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
استخراج بیش از حد آب های زیرزمینی یکی از علل اصلی فرونشست زمین است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۲۱:۰۵    
90 درصد آب های زیرزمینی زنجان در حوزه کشاورزی مصرف می شود که این رقم نگرانی های زیادی به وجود آورده و نیازمند مدیریت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۱:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیر آب های زیرزمینی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: در سال های اخیر دو هزار کنتور هوشمند در چاه های آب فعال استان اردبیل نصب شده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۴    
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با کاهش برداشت از آب های زیرزمینی و تغییر نوع کاربری از زمین می توان نسبت به مهار فرونشست و فروچاله ها در اصفهان امیدوار بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر دفتر حفاظت آب های زیرزمینی مازندران: برای جلوگیری از تکرار فاجعه مرگ پرندگان زمستان گذران در تالاب بین المللی میانکاله فقط دو راهکار کاربردی وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۲۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز می گوید بر اساس پیش بینی ها کم بارشی در استان همچنان ادامه دارد و با ادامه این روند شاهد کاهش شدید سطح سفره های زیرزمینی خواهیم بود.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۹:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
فردین حکیمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: هر چه میزان خشکسالی بیشتر باشد و بارش کمتری را شاهد هستیم و نتیجه آن می شود که سطح آب های زیرزمینی کاهش می یابد و پایین آمدن سطح آب سفره های زیرزمینی روی مناطق مستعد انتشار گرد و غبار مانند اشتهارد و نظرآباد تاثیر می گذارد. ...