یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۱۱:۱۶Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گاز طبیعی»

شرکت زمین شناسی روس جئو پیش بینی می کند ذخایر گاز طبیعی و نفت روسیه به ترتیب تا 70 و 30 سال دیگر دوام بیاورند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۸:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از مصرف بیش از 105 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در کشور در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت مقدار مصرف گاز خانگی نسبت به زمان مشابه پارسال 2 میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.
شانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
تولیدکنندگان برق اروپا در پی کمبود گاز طبیعی مجبور شده اند به واردات بیشتر زغال سنگ روی آورند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
گازپروم، شرکت بزرگ گازی روسیه متهم شده که اقدام های کافی برای افزایش عرضه گاز طبیعی خود به اروپا – جایی که قیمت گاز به شدت افزایش یافته – انجام نداده است. ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
صنعت گاز ایران در نیمه نخست امسال شاهد تحولاتی بود، اما گازرسانی و تأمین پایدار گاز طبیعی به بخش های مختلف مصرف به طور پایدار تداوم داشت.
پیام خاوران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی از پایان یافتن پروژه های گازرسانی روستایی و بهره مندی کامل خانوارهای روستایی و شهری در شهرستان سرایان خبر داد.
سهمیه نفت سفید و گاز مایع مهرماه 1400 برای خانوارهای روستایی فاقد گاز طبیعی منطقه سبزوار اعلام شد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : برای هر خانوار 500 لیتر نفت سفید در نظر گرفته شده است که در کارت بانکی معرفی شده مشتریان شارژ شده و تا تاریخ 1400/8/30 اعتبار دارد .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان از جذب شش هزار و 764 مشترک جدید تا پایان مرداد سال جاری در مناطق تازه گازدار شده شهری و روستایی این استان خبر داد.
تولیدکنندگان برق اروپایی درپی کمبود گاز طبیعی به خرید محموله های زغال سنگ روی آورده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
افزایش قیمت برق در اروپا به خاطر کمبود گاز طبیعی ضربه سختی به صنایع بزرگ از جمله شرکت های معدنکاری و فلزات در انگلیس زده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۰:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
گازپروم روسیه گمانه زنی ها و اتهامات مبنی بر این که این شرکت گاز طبیعی کافی از طریق خط لوله برای اروپا فراهم نمی کند را رد کند.
اقتصاد آنلاین / خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
نگرانی درباره تامین سوخت زمستانی تنها مختص ایران نیست، بلکه جهان از همین حالا گرفتار کمبود و گرانی این سوخت شده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا ، سیدحجت مدنی روز پنجشنبه در نشستی با سرپرست فرمانداری خلخال اظهارکرد: بیشترین خانوارهای مصرف کننده نفت سفید در استان اردبیل خانوارهای ساکن در روستاهای فاقد گاز طبیعی و همچنین ساکنان حواشی شهرهای مختلف این استان هستند که به علت سکونت در سکونت گاه های غیررسمی و داخل ...
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
سهمیه الکترونیکی نفت سفید ویژه مهرماه خانوار های مناطق کوهستانی امروز واریز شد. عصر کاسپین/ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان گفت : سهمیه الکترونیکی نفت سفید مهر ماه برای خانوار های ساکن مناطق سخت گذر کوهستانی و بدون گاز طبیعی در کارت سرپرست خانوار واریز شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره استاندارد گنبدکاووس واقع درشرق استان گلستان گفت که 2 جایگاه سوخت گاز طبیعی (سی ان جی) متعلق به شهرداری این شهر به سبب وجود نقص فنی توسط کارشناس این اداره نظاتری پلمب شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۹:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
چین خرید گاز طبیعی مایع (LNG) برای زمستان را مضاعف کرده است که کمبود جهانی گاز را شدت بخشیده و سوخت کمتری برای اروپا می گذارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اداره گاز رامهرمز اعلام کرد؛ گاز طبیعی در برخی مناطق این شهرستان به منظور انجام تعمیرات اضطراری در روز پنجشنبه یکم مهر ماه قطع می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
سال1400، میزان کل یارانه ها اعم از پنهان و آشکار، حداقل 1971هزار میلیارد تومان یعنی معادل 2.3برابر سقف لایحه بودجه بوده است. با این اوصاف، برآوردها حاکی از آن است که نسبت متوسط دریافتی یارانه پنهان دهک دهم خانوارهای شهری به دهک اول در کالاهای اساسی 5.7، دارو 15.1، بنزین 13.3، برق 2 ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از هدر رفت 64 میلیارد یورویی گاز طبیعی در دولت تدبیر خبر داد و گفت: این رقم بسیار بزرگی است و باید برای رفع این مشکل چاره اندیشی شود.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی و هم اندیشی پیرامون نظارت بر توزیع الکترونیکی گازمایع، بر پیگیری و تداوم اجرای این طرح مهم در راستای ساماندهی خانوارها و اصناف فاقد گاز طبیعی تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۲:۰۲    
ارتش سوریه امنیت خط لوله انتقال گاز طبیعی مصر از سوریه به لبنان را تأمین کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۸:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
پیش بینی می شود امسال به خاطر کمبود گاز طبیعی ذخیره شده در سطح اتحادیه اروپا کشورهای عضو آن زمستان سختی را سپری کنند.
وابستگی شدید صنعت برق کشور به گاز طبیعی می تواند امنیت تامین پایدار برق را به مخاطره بیندازد و این نقیصه باید با توسعه نیروگاه های اتمی و تجدیدپذیر پوشش داده شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه بیش از 310 کیلومتر شبکه گاز طبیعی در این استان به شبکه سراسری گاز متصل شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۵    
مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: نیروگاه حرارتی تولید برق سنندج که پرمصرف ترین مشترک شرکت گاز می باشد 30 تا 35 درصد از گاز طبیعی استان را مصرف می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور گاز با تأکید بر اینکه شرکت ملی گاز ایران ویترین وزارت نفت است، گفت: بنده با چالش ها و مسائل گاز کامل آشنا هستم.
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۶    
پتروتحلیل-رامین کریمی: منتقدان درخواست کرده اند تا شرکت صادرکننده گاز، گازپروم تحت بررسی قرار گیرد. جایگاه روسیه به عنوان عرضه کننده قابل اطمینان گاز به اروپا مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ...
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۱۶    
پایگاه خبری فولاد ایران - گلدمن ساکس می گوید زمستان سردتر و افزایش قیمت گاز طبیعی در سطح جهان می تواند قیمت نفت را بالاتر از حد انتظار در پایان امسال برساند و این احتمال وجود دارد که نفت در سه ماهه چهارم به 85 دلار در هر بشکه برسد ...
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه خبری آی سی آی اس، شرکت کود نروژ اعلام کرد که جزو تازه ترین تولیدکنند گان آمونیاک در اروپاست که تولید خود را به دلیل قیمت های بالای گاز طبیعی محدود کرده است. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۵   + ۲۸ سایت دیگر  
گلدمن ساکس پیش بینی کرد یک زمستان سردتر و افزایش قیمت گاز طبیعی در بازار جهانی ممکن است به قیمت بالاتر از حد انتظار نفت در پایان سال 2021 منتهی شود و پتانسیل صعود قیمتها به 85 دلار در هر بشکه در سه ماهه چهارم وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۰:۱۴    
دنیای اقتصاد: غول انرژی فرانسوی توتال قراردادهای بزرگی با عراق به ارزش 27میلیارد دلار برای توسعه میادین نفتی، گاز طبیعی و یک پروژه مهم آب در این کشور منعقد کرد که برای این کشور نفت خیز در جهت حفظ تولید خام حیاتی خواهد بود ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۸:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی از برگزاری رویداد ایده تا اجرا با هدف مدیریت و بهینه سازی مصرف گاز طبیعی و رفع چالش های افت احتمالی فشار گاز در روزهای سرد سال با حمایت این شرکت خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره گاز شوش گفت: 61 روستای شهرستان با تعریف 9 پروژه گازرسانی جدید، از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۶    
قیمت گاز در اروپا به 908 دلار برای هر یک هزار مترمکعب رسید که در مقایسه با بهای 800 دلاری روز جمعه افزایش قیمتی ناگهانی و شدید محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری سرپرست شرکت گاز چهارمحال و بختیاری گفت: باتوجه به نزدیک شدن فصول سرد سال، امسال مشکل قطعی یا کمبود گاز طبیعی در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۱:۱۵    
مراسم کلنگ زنی پروژه گازرسانی به مناطق محروم از گاز طبیعی رامشیر با حضور فرماندار و نماینده مردم رامهرمز و رامشیر برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۰:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
یک گروه تجاری تولیدکنندگان با هشدار نسبت به افزایش قیمتها و کمبود عرضه گاز در زمستان امسال، از وزارت انرژی آمریکا خواستند به تولیدکنندگان گاز طبیعی مایع (LNG) دستور دهد صادرات را کاهش دهند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا : شرکت گازپروم اعلام کرد ذخایر گاز طبیعی روسیه بیش از یک قرن عمر خواهد کرد. به گزارش خبر گزاری تاس، الکسی میلر، رئیس هیات مدیره غول روسی گازپروم گفت: ذخایر گاز در روسیه، ذخایر گاز شرکت گازپروم بزرگ ترین ذخایر گاز در جهان هستند و ما مشکلی با ذخایرمان برای 100 سال آینده نداریم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
شانا : یکی از مدیران ارشد سینوپک اعلام کرد که مصرف نفت چین در سال 2026 میلادی به اوج می رسد. به گزارش خبر گزاری رویترز از سنگاپور، ما یونگ شنگ اعلام کرد که مصرف نفت چین در سال 2026 به اوج خود یعنی حدود 16 میلیون بشکه در روز و مصرف گاز طبیعی این کشور آسیایی هم تا سال 2040 میلادی به اوج می رسد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۸:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
شرکت گاز پروم اعلام کرد که روسیه تا بیش از یک قرن دیگر همچنان ذخایر گاز طبیعی دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۷:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر بازرگانی انگلیس اعلام کرد که عرضه کننده گاز طبیعی انگلیس با افزایش قیمت های گاز زیر فشار قرار گرفته است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۷:۱۱    
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: استفاده از ظرفیت های فرهنگ سازی به صورت هدفمند می تواند موجب مصرف بهینه و صحیح گاز طبیعی در جامعه شود.
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
روند عرضه محموله های گاز طبیعی مایع شده (ال ان جی) با وجود افزایش قیمت خرید این حامل انرژی در بازارهای آسیا و اروپا ثابت باقی مانده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گازپروم روسیه می گوید: به احتمال زیاد شاهد افزایش بیشتر قیمت گاز طبیعی در سطح اتحادیه اروپا خواهیم بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر بهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در فصل سرد سال، گاز طبیعی مورد نیاز مصرف کنندگان بخش های مختلف با اولویت بخش خانگی و عمومی تأمین می شود.
پیام خاوران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: تا پایان امسال 113 روستای مرزی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.
نواندیش   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۳   + ۳۸ سایت دیگر  
ایرنا: وزیر نفت در حکمی مجید چگنی را به عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران منصوب کرد. مجید اوجی، امروز در حکمی مجید چگینی را به عنوان مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران منصوب کرد. ...
مدیر منطقه خراسان جنوبی از اخذ گواهینامه ایمنی جایگاه های عرضه فراورده مایع و گاز طبیعی CNG خبر داد