چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۰۹:۵۳Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرها»

خبرگزاری برنا   ۲ دقیقه پیش    
فرماندار البرز گفت: یکی از موضوعاتی که با توجه به ظرفیت های ورزشی باید دنبال شود، هویت بخشی با ابزار ورزش در شهرها و روستاهای شهرستان البرز است؛ به این معنا که خواستگاه های حرفه های ورزشی در سطح شهرها و روستاهای شهرستان احصا شود و متناسب با آن برنامه ریزی جهت رشد و ارتقای آن حرفه صورت گیرد.
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، آلودگی هوا، غول خفته ای است که سلامت و آینده ی شهرها را تهدید می کند. تنفس در هوایی مسموم، نه تنها زندگی روزمره را دشوار می سازد، بلکه بیماری های تنفسی، قلبی و عروقی را افزایش می دهد و هزینه های هنگفتی بر دوش جامعه می گذارد ...
روزنامه شهروند   ۳۱ دقیقه پیش    
علی بهادری جهرمی دیروز در نشست خبری خود در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه شهروند در مورد برنامه های دولت برای مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها گفت: یک یا دو هفته قبل در سازمان ملی زمین و مسکن جلسه داشتیم و نمایندگان بنیاد مسکن و وزارت راه هم حضور داشتند و همکاری نزدیکی صورت گرفت. ...
ایلنا   ۳۳ دقیقه پیش    
پنتاگون اعلام کرد که اوکراین باید میان شهرهایی که امکان کنترل آن ها را دارد، دست به انتخاب بزند.
خبرگزاری مهر   ۵۳ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
ارتش رژیم صهیونیستی مانند روزهای گذشته با هدف گسترش ترس و وحشت و خاموش کردن شعله مقاومت در کرانه باختری به شهرها و منطقه های مختلف آن حمله کردند.
ستاره صبح   ۷ ساعت پیش    
گروه اجتماعی: شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون، 108 روز هوای ناسالم تنفس کردند و در میان دود و آلاینده ها بوده اند. هوای دیگر کلان شهرها همچون اهواز، اصفهان، مشهد، تبریز، اراک و ... نیز در سال جاری روزهای آلوده هوا داشته اند ...
سلام نو   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
یک روانپزشک هشدار داد که میزان بیماری های روانی در تهران نسبت به دیگر شهرها حدود 37 درصد بیشتر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۰ ساعت پیش    
فرمانده سپاه شهرستانی خاش گفت: شرکت در انتخابات و انتخاب فردی امانت دار و صالح وظیفهٔ همهٔ ماست چرا که پیشرفت مردم و کشور در گرو انتخابی اصلح و مناسب است.
ایمنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: در حال حاضر در مجموعه مدیریت شهری مسائل و مشکلاتی وجود دارد که باید به دنبال گفتمان سازی آن ها باشیم؛ گفتمان هایی که می تواند حتی در سطح ملی گره گشا باشد، چرا که بسیاری از مسائل در کلان شهرها مشترک است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۲:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
هنگامی که حدود 66 میلیون سال پیش یک سیارک کوچک به زمین برخورد کرد و سه چهارم کل حیات روی سیاره ما را از بین برد، دایناسورها هیچ هشدار قبلی ای دریافت نکرده بودند ...
دنیای سفر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۱:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
چهارمین جلد از مجموعه کتاب های راهنمای سفر به شهرها و کشورها با عنوان رویای سفر، سوئیس در 351 صفحه منتشر شد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۱:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که در چهار حوزه انتخابیه آبادان، قم، رشت و ملایر به صورت الکترونیکی خواهد بود.
عصر شرق   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۰:۲۳    
رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند از فراهم سازی شرایط تبلیغاتی برای نامزدهای انتخابات در شهرها و روستاهای این شهرستان خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: بیش از 54 درصد از علل مهاجرت روستاییان عوامل اقتصادی است و عوامل آموزش و مسائل اقلیمی و طبیعی از دیگر علل مهاجرت افراد است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۶:۵۷    
تهران- ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: اکنون مطالعات حریم گسل در 6 شهر مشهد، کرمان، تهران، کرج، ساری و تبریز انجام شده است و باید مبنای طرح تفصیلی شهرها قرار بگیرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار فارس از شهرداران استان خواست ضمن تسریع در انجام امورات مردم، در شهرها امیدآفرینی کرده و رضایت مندی مردم را افزایش دهند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۲۴    
آلودگی هوا زمستان و تابستان نمی شناسد و در تمام سال چهره آسمان را کدر می کند، بنابراین آمار و میزان آلودگی ها برای شهروندان مهم است تا بدانند هر روز شهرها در آلودگی چه سطحی از آلودگی قرار دارند، لازم است بدانیم امروز هوای دو شهر ناسالم و 24 شهر سالم و پاک ثبت شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۱۸    
آلودگی هوا زمستان و تابستان نمی شناسد و در تمام سال چهره آسمان را کدر می کند، بنابراین آمار و میزان آلودگی ها برای شهروندان مهم است تا بدانند هر روز شهرها در آلودگی چه سطحی از آلودگی قرار دارند، لازم است بدانیم امروز هوای دو شهر ناسالم و 24 شهر سالم و پاک ثبت شد.
حافظ نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز از مذاکره و تفاهم اولیه برای همکاری های فرهنگی و ایجاد مناسبات دوستانه با کازان، سمرقند، بخارا و سورابایا خبر داد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، علیرضا زاکانی در جریان بررسی تبصره ششم لایحه بودجه در خصوص کمک به سایر شهرها با بیان اینکه برخی نقاط کشور مهاجرفرست و برخی نقاط مهاجرپذیر هستند ...
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
معلمان خرید خدمات که سال ها برای آموزش و پرورش کار کرده اند هنوز وضعیت استخدامی آنان روشن نیست و از وضعیت حقوقی مناسبی برخوردار نیستند. آموزش و پرورش در سال هایی که با کمبود معلم روبرو شد، طرح معلمان خرید خدمات را اجرا کرد ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه شهر: افزایش تراکم و شهرنشینی، دسترسی بسیاری از ساکنان شهرها را به محصولات کشاورزی محدود کرده اما کشاورزی شهری امکان کاشت و برداشت بسیاری محصولات را در شهرها فراهم کرده و راهی برای جبران این محدودیت و رسیدگی به مسئله امنیت غذایی در شهرها است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۴   + ۳۴ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور و افزایش سرعت وزش باد در شرق کشور خبر داد.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
داود شایقی در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با اشاره به تخصیص 1600 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های پیشران اردبیل اظهار کرد: از این مبلغ یک هزار و 74 میلیارد تومان برای راه آهن اردبیل – میانه اختصاص یافته و مابقی 400 میلیارد تومان نیز برای توسعه بزرگراه ها، آبرسانی به شهرها و روستاها ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
فیلم های روی پرده در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، تبریز، کرج و اهواز در روز سه شنبه، یکم اسفند معرفی می شود.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
آن طور که جدول زمان بندی انتخابات به ما می گوید از سه روز دیگر مهلت تبلیغات انتخاباتی نامزدها و طرفداران آن ها آغاز خواهد شد. این یعنی ظرف امروز و فردا پرونده لیست های انتخاباتی که اهمیت بالایی در کلان شهرها دارد، بسته خواهد شد.
کیان آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان، حامد دائمی در حاشیه جلسه شورای مسکن شهرستان املش اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تاریخ 21 فروردین سال 1358 به فرمان حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران به منظور تأمین مسکن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاهای ...
کاماپرس   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۸:۵۸    
خرید ملک در قبرس شمالی یک سرمایه گذاری سود آور برای ایرانیان محسوب می شود. قیمت پایین تر ملک نسبت به سایر کشورهای مدیترانه، زندگی در یک کشور آرام با جاذبه های طبیعی و تاریخی و قوانین آسان برای اتباع بیگانه، این کشور را به یک کشور ایده آل برای مهاجرت و سرمایه گذاری تبدیل کرده است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۲۸    
گرگان- مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: در حال حاضر 20 هزار واحد مسکن در شهرها و روستاهای گلستان در حال اجرا است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
فضاهای عمومی عنصری مهم در شکل گیری و تقویت روابط اجتماعی به عنوان یک عنصر کلیدی زندگی در شهرها هستند و نقش بسزایی در تقویت روحیه شخصی افراد ایفا می کنند. این فضاها به عنوان مکان سوم افراد در اجتماع، خارج از خانه و فضای کار، هستند که فرد در آن زمانی را به خود و تفکرات نزدیک به خود اختصاص می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در جلسه کارگروه پاسداشت زبان فارسی از تغییر ورودی های شهرها و شهرستان ها از حروف انگلیسی به فارسی تا پایان سال، تغییر نام مراکز تجاری از اسم های غیرفارسی و اینکه حتی اگر لازم باشد برای تغییر نام های غیرفارسی تحصن می کنند گفته شد.
سیتنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بهره مندی شهرها و روستاها از فیبرنوری را هدیه دولت سیزدهم به مردم عنوان کرده و افزود: همه بخش های کشور باید از این ظرفیت که فرصتی برای دسترسی پرسرعت و ایمن به خدمات شبکه ارتباطی است، بهره مند شوند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران گفت: بیشترین تلفات ناشی از تصادف ها در دنیا خارج از شهرها رخ می دهد اما در استان تهران بیشترین متوفیان مربوط به شهر تهران است که 23 درصد آمار فوتی ها نیز استفاده کنندگان از پراید هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران چند دهه گذشته در و دیوار شهرها و جاده ها پر بود از شعار فرزند کمتر زندگی بهتر؛ شعاری کوتاه و پر تکرار که در کشور بدل به یک فرهنگ شد و همگان به خیال اینکه فرزند کمتر برابر با زندگی بهتری است، زندگی با فرزندان پر تعداد را از یاد بردند ...
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جهان صنعت نیوز ، محمد آیینی افزود: 80 درصد مرمت و مقاوم سازی در بافت تاریخی وام ساخت است. وی ادامه داد: این تسهیلات برای ساخت 450 میلیون تومان است که در مورد تهران 360 میلیون تومان می شود. ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۷    
استفاده از بسترهای علمی و پژوهشی در روابط بین المللی شهرها می تواند به تحقق بیشتر اهداف شهری بینجامد
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر منطقه دو شهرداری اهواز با اشاره به نصب المان شهدا در سطح منطقه گفت: نصب المان های شهری و کمک گرفتن از ابزارهایی همچون تندیس، نور و رنگ در تزئین شهرها از عوامل مهمی ایجاد محیط سالم برای شهروندان است.
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با تاکید بر اینکه به منظور حل مشکلات شهرها تهیه طرح های جامع تغییر می کند، گفت: در تهیه طرح ها، مشکلات مردم در گفت وگو با سمن ها، انجمن های مردم نهاد و سایر گروه ها اخذ می شود تا در تهیه طرح ها در همان بازه طرح جامع تغییرات مورد تصویب اعمال شود.
برای جذب جمعیت به روستاها، دو راهکار حمایتی در قالب طرح مهاجرت معکوس از شهرها به روستا و پرداخت تسهیلات برای متقاضیان در نظر گرفته شده است. این طرح شامل واگذاری یک میلیون قطعه زمین به عنوان مکان های سکونت در روستاها است ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۰:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
بر اساس داده های این پیمایش که در اسفند سال 1401 انجام شده است، میانگین امتیاز سواد مالی مردم ایران 34.86 درصد برآورد شد. نمره سواد مالی مراکز استان ها 38.3، شهرها 36.9 و روستاها 27.9 است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره آموزش و پرورش درگز گفت: آموزش در مدارس ابتدایی این شهرستان فردا دوشنبه در پی برودت دما و لغزندگی سطح جاده ها به صورت غیرحضوری خواهد بود.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش صبح دریانیوز، عبدالحمید حمزه پور افزود: عملیات اصلاح و توسعه خطوط انتقال و شبکه توزیع آب با توجه به نیاز روستاها و شهرها به صورت مستمر در حال انجام است و تا پایان سال جاری بخش دیگری از خطوط و شبکه توزیع اصلاح و بازسازی می شود. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۲:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
انصاف نیوز: خاطرات روزنوشت آیت الله اکبر هاشمی در 29 بهمن سال 1379 را در ادامه می خوانید: شنبه 29 بهمن 1379 | 23 ذیعقده 1421 17 فوریه 2001 پیش از ظهر، کمیسیون زیربنایی [مجمع تشخیص مصلحت نظام]، جلسه داشت. سیاست های کلی نظام در مکان یابی شهرها و ساختار کالبدی شهرها با معیارهای خاص، تصویب شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۲:۴۸   + ۲۷ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان گفت: کمک خیّرین مقیم خارج از کشور در ارتقای زیرساخت های حوزه آب رسانی سبب مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها شده و به تقویت امنیت پایدار در کشور منجر می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۹:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی: نیاز کشور به پزشک خیلی جدی است، نمی توان شرایط را رها کرد و وزارت بهداشت هم خودش تصمیم بگیرد که قانون را اجرا نکند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۹:۱۸    
به گزارش اسپوتنیک، داگلاس مک گرگور در کانال یوتیوب استفان گاردنر گفت: "ما به دستگاه زلنسکی دستور می دهیم از هر موشکی که می توانیم در اختیار آنها قرار دهیم، یا سیستم های هواپیماهای بدون سرنشین برای آسیب رساندن به روسیه، در خاک این کشور استفاده کنند ...
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۹:۱۷   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اهمیت توسعه خطوط در کلان شهرها گفت: رشد صنعت ساخت شبکه متروی پایتخت نسبت به سایر صنایع بسیار سریع بود و می توانیم بگوییم ساخت مترو کاملاً بومی است و در بخش تجهیزات نیز 65 تا 70 درصد توانسته ایم داخلی سازی داشته باشیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
کارخانه ها از منابع آلاینده در شهرها هستند و در قانون هم ذکر شده که استقرار هر گونه واحد صنعتی و تولیدی در شعاع 120 کیلومتری کلانشهرها ممنوع است اما به نظر این قانون یا اجرا نمی شود یا شهرها به حدی گسترش یافته که به این واحدهای صنعتی رسیده اند.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۸:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
عباس محمدیان، مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اخبار منتشر شده توسط یکی از رسانه های مطرح بین المللی در حوزه افزایش جراحی های زیبایی در کشورمان اظهار داشت ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلف استان نیازمند الحاق زمین به محدوده شهرهاست، این اقدامات را تشریح و بر ضرورت بسیج همه ارکان در اجرای آن تاکید کرد.