پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۰۰:۳۲Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش آلودگی»

روز نو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
مصطفی میرسلیم نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اخیراً در توییتی نوشت: یکی از عوامل مؤثر بر کاهش تلفات جاده ای، به ویژه در نوروز، می توانست سهمیه بندی باشد که بعلاوه باعث کاهش آلودگی هوا و صرفه جویی در به هدر دادن سرمایه میهنی می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۴:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
یکی از عوامل مؤثر بر کاهش تلفات جاده ای، بویژه در نوروز، می توانست سهمیه بندی باشد که بعلاوه باعث کاهش آلودگی هوا و صرفه جویی در به هدر دادن سرمایه میهنی می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
جهت ایجاد شهری با ویژگی های گردشگری مناسبتی، سه عامل آموزش های شهروندی، حس تعلق به محیط و کاهش آلودگی زیست محیطی نسبت به سایر عوامل از اهمیت بیشتری برخوردار است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
فونیکس در راستای مسئولیت اجتماعی اهدافی را دنبال می کند که پیشبرد آن علاوه بر تاثیر مستقیم بر کاهش آلودگی هوا، با ترویج فرهنگ استفاده از خودروهای دوستدار محیط زیست همراه خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که توسعه "مزارع کشت جلبک" علاوه بر تضمین امنیت غذایی نقش به سزایی در کاهش آلودگی نیتروژن دریاها دارند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۸:۴۷    
طرح آلودگی هوا به منظور کنترل تردد خودرو ها و کاهش آلودگی محیطی وضع شده است. این طرح در اکثر کلان شهر های ایران وجود دارد. اولین قانون طرح کنترل آلودگی هوا، جلوگیری از تردد خودرو های فرسوده در مناطق پر تردد شهر هاست ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۸:۴۰    
آلودگی هوا یکی از عاملان مرگ و میر در کشورها و شهرهای صنعتی آلوده محسوب می شود که باید به شکلی از آن به عنوان قاتل خاموش نام برد. اثرات کوتاه مدت و درازمدت هوای مملو از آلاینده ها، هر یک به نوعی خطرناک بوده و در سطوح مختلف، رده های سنی گوناگون را تحت تاثیر قرار می دهند ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از بازار؛ گروه آب و انرژی: بر اساس این تفاهم نامه که بیش از هر چیز به منظور کاهش آلودگی شهر اصفهان و صرفه جویی در مصرف گاز و آب مبادله شده، سالیانه 1.4 میلیون متر مکعب گاز صرفه جویی شده و مصرف آب هم تا 60 درصد کاهش می یابد. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم های ظالمانه مانع دستیابی ایران به فناوری های پاک و کاهش آلودگی هوا شده است.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
آلودگی هوا در چند سال اخیر به یکی از مهم ترین چالش های زندگی بشر تبدیل شده است. استارتاپ ها چگونه به حل این بحران جهانی کمک می کنند؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار اراک: طرح 24 متری با هدف تسهیل در تردد خودرو ها و کاهش آلودگی هوا طی سه سال بهربرداری می شود.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
نصر: رئیس پلیس راهور فراجا گفت: یکی از راهکار های اصلی کاهش آلودگی ها و ترافیک کلان شهرها، اسقاط خودرو های فرسوده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، تاسیس شهرک های باربری در خارج از محدوده شهری پایتخت را یکی از راهکارهای مهم برای کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد بیش از حد خودروهای سنگین در تهران دانست و گفت: در حال حاضر 40 درصد بار کل کشور وارد تهران می شود و 30 درصد آن دوباره از پایتخت به سایر نقاط کشور توزیع می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۶:۳۵   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهور فراجا گفت: یکی از راهکار های اصلی کاهش آلودگی ها و ترافیک کلان شهرها، اسقاط خودرو های فرسوده است.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۵۴    
نماینده ولی فقیه جهاد کشاوری البرز: درختان نه تنها آلودگی های هوا را کم می کنند، بلکه آلودگی های صوتی را نیز کاهش می دهند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور، گفت: این اقدام می تواند تاثیر بسزایی در کاهش گازهای گلخانه ای داشته باشد همچنین تخریباتی که در عرصه های ملی منجر به تولید ریزگردها می شود کاهش پیدا می کنند البته رفع این آلودگی ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: طرح کاشت یک میلیارد اصله درخت طی 4 سال که در هیئت دولت مطرح شده است، می تواند در زمینه کاهش میزان کربن و آلودگی هوا مؤثر باشد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایران اکونومیست ، رابطه محیط زندگی انسان با 'درختان' که ریه های زمین هستند به میلیون سال ها قبل برمی گردد و درختان از دیرباز تاکنون انسان را از منابع محیط زیستی، اقتصادی و...، خود بهره مند کرده اند. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس شورای اسلامی شهر مشهد ضمن اشاره به اینکه فرزندان ما باید پای کار بیایند و ما را در توسعه و حفظ فضای سبز یاری کنند، گفت: در مشهد آلودگی وجود دارد و نمی توانیم منکر آن شویم و با گسترش فضای سبز و حمل و نقل عمومی می توانیم باعث کاهش آلودگی شویم.
ربیع   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
زهرا نصیری به گزارش پایگاه خبری ربیع ، دوازدهمین برنامه به احترام مردم اصفهان این بار درمحدوده مناطق شهری 14،12 و رقم خورد که هریک از طرح های افتتاح شده در آستانه عید نوروز سهم بسزایی در کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک و رضایتمندی مردم اصفهان را دراستفاده از حمل و نقل عمومی در پی دارد ...
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران با انعقاد از پرداخت نشدن سهم دولت در بخش حمل و نقل عمومی گفت: سهم دولت در بخش حمل و نقل 80 درصد است اما تا کنون محقق نشده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۰۶    
سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده آمریکا از سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری برای کاهش آلودگی هوا خبر داده و هدف خود را رسیدن به عدالت زیست محیطی در سراسر کشور معرفی کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
شهردار اصفهان با اشاره به رونمایی از 81 دستگاه اتوبوس جدید شهری گفت: هفته گذشته از 81 دستگاه اتوبوس جدید با اعتبار 3,500 میلیارد ریال (با مشارکت دولت) رونمایی و به ناوگان حمل ونقل عمومی شهر افزوده شد.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۱:۳۴   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران در تشریح بودجه 1402 شهرداری تهران در مأموریت حمل و نقل گفت: تخصیص 45 درصدی بودجه شهرداری تهران به ارزش 34 هزار میلیارد تومان به حوزه حمل و نقل نشان از اهتمام شورای ششم در حل معضلات حمل و نقل عمومی و به تبع آن کاهش آلودگی هوا دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ضمن توضیح درباره وضعیت آلودگی هوا و عوامل مربوط به آن گفت: ما رتبه یک شدت مصرف انرژی در دنیا را داریم، به طوری که 2.5 برابر میانگین مصرف دنیا، 15 برابر کشور ژاپن و دو برابر کشور چین انرژی مصرف می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس ضمن توضیح اولویت ها برای کاهش آلودگی هوا گفت: بزرگترین اشتباه ما این است که بنزین را یک دهم قیمت به مردم ارائه می دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۴:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه عملیاتی نشدن قوانین به علت عدم تامین اعتبارات است، گفت: اگر محیط زیست یکی از اولویت های مهم و اول بود محیط زیست با محیط ایست اشتباه گرفته نمی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به دو راهکار اصلی کاهش آلودگی هوا گفت: دو راهکار اصلی توسعه حمل و نقل عمومی و خدمات الکترونیک است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کنفرانس بین المللی بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی با تاکید بر اینکه توسعه "انرژی های تجدیدپذیر" راهکار کلیدی کاهش آلودگی هوا است، گفت: برای توسعه این فناوری ها، سرمایه گذاری بیشتری در بخش انرژی های تجدیدپذیر می طلبد.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۸:۱۱    
امروزه در اکثر شهرها تراکم بالای جمعیت و گسترش آپارتمان نشینی منجر به محدود شدن فضای سبز شده است. در چنین شرایطی می توان بالکن را به تراس سبز تبدیل کرد و در واقع فضای غیرقابل استفاده بالکن را به مکانی دنج و مناسب برای پرورش گل و گیاه یا حتی سبزی و میوه مورد علاقه تبدیل کرد ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۶:۲۶    
وزیر دادگستری گفت: رفع کاهش آلودگی هوای شهر اراک با جدیت مورد پیگیری قرار گرفته است و در این راستا قوه قضائیه به واسطه تعامل و هم افزایی با سازمان حفاظت محیط زیست و دولت از هیچ کوششی دریغ نمی کند.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۲:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیران کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان از تلاش های دکترکریمی مدیرعامل پتروشیمی اروند در راستای توسعه فضای سبز و درخت کاری با هدف صیانت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا تقدیر کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
نتایج مطالعه ای که اخیراً توسط دانشمندان ایتالیایی بر روی جنگل های عمودی انجام شده، نشان می دهد که آن ها می توانند راهکار مناسبی برای کاهش آلودگی هوا باشند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۴:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صنایع موجود که آلایندگی دارند، می توانند از تسهیلات صندوق ملی سازمان حفاطت محیط زیست برای کاهش آلاینده های خود استفاده کنند
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۷:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای پویش آدم و هوا گفت: در جهت توجه مردم به وسایلی که آلودگی هوا ایجاد می کنند و کاهش ترافیک، مانورهای خیابانی در حال اجرا است و در این راستا این پویش بعد از ظهرها در چهارراه ها و میادین شلوغ شهر انجام می شود. ...
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۸:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تولید اتوبوس های برقی در کشور، یک اقدام بسیار مهم است، استفاده از این اتوبوس ها در ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر هایی همچون تهران که بیشترین سهم آلودگی هوای آن مربوط به وسایل نقلیه متحرک است، بسیار کارگشا خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۷:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
آلایندگی خودرو های گازسوز و انتشار آن به مراتب کمتر از آلایندگی خودرو های بنزینی است با وجود این تولید خودرو های گازسوز بسیار کاهش یافته است + فیلم
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس زیر و بم عضویت ایران در موافقتنامه آب و هوایی پاریس را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۶   + ۳۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس بی اثر بودن توافقنامه پاریس در زمینه کاهش آلودگی هوا و ایجاد مانع در مسیر پیشرفت کشور علی الخصوص تحقق اقتصاد مقاومتی را از جمله چالش های اجرای موافقتنامه آب و هوایی پاریس برشمرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۵:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، معضل آلودگی هوا موضوعی ناشناخته ای نیست و مطالعات بسیار خوب و جامعی در مورد آن در کشور انجام شده و راه حل های آن نیز مشخص است. با این حال هر سال و به ویژه در زمستان معضل آلودگی هوا خودنمایی می کند. ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۸:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادتهران: گشتی در شهر آن هم با دوچرخه در یکروز هوای مطبوع و پاک به خصوص اگر در فصل بهار باشد، حال خوبی به آدم می دهد. افرادی که دوچرخه سواری را از دوران کودکی دوست داشتند، حتما برای ایام جوانی و میانسالی هم ...
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
چوب مصنوعی می تواند در کنار جذب دی اکسیدکربن، تولید گاز های گلخانه ای را هم با کاهش استفاده از فولاد و سیمان، بکاهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۲۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
محققان توانسته اند با ابداع سامانه جدیدی برای جذب کربن از آب، به کاهش آلودگی ناشی گاز های گلخانه ای و تنظیم اسیدیته آب اقیانوس کمک کنند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۲۰    
فناوری نانو با تولید انواع فیلتر و کاتالیست برای خودروها، موتورسیکلت ها، کارخانه ها و نیروگاه ها می تواند سهم بسزایی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۸:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران با اشاره به اهمیت سنجش آلودگی هوای تهران بر اثر فعالیت های غیرقانونی برخی اصناف در اطراف تهران، گفت: حمایت های شهرداری تهران برای برقی شدن موتورسیکلت ها تاثیر زیادی بر کاهش آلودگی هوا دارد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
میکروپلاستیک ها رایج ترین منبع آلودگی پلاستیکی هستند که تاثیر مخربی بر سیاره زمین دارند. ماهیت میکروپلاستیک ها به گونه ای است که تشخیص آنها با چشم غیرمسلح دشوار بوده اما فراتر از تصور بر زندگی دریایی تاثیرگذار هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۷:۱۶    
کارشناس هواشناسی گفت: امروز شاخص آلودگی هوای تهران به عدد 158 رسیده اما از فردا با ورود سامانه بارشی جدید شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس برای جلوگیری از مازوت سوزی در نیروگاه ها توسط وزارت نفت تقاضای ماده 234 آیین نامه داخلی را کردند. افزایش مازوت سوزی در نیروگاه های سراسر کشور در فصل سرما باعث شده تا هوا در بیشتر روز های پاییز و زمستان آلوده باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۳:۲۸    
مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از توزیع 5000 نهال در میان مردم طی روز 22 بهمن خبر داد و گفت: این نهال ها متناسب با اقلیم تهران انتخاب شده اند و ما تلاش می کنیم تا در زمینه کاهش آلودگی هوا و افزایش اکسیژن فعالیت کنیم.
پایگاه خبری همراز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۰۲:۳۱    
مسابقه بزرگ نقاشی با موضوع کاهش آلودگی هوا در اصفهان به همت اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و همچنین معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در مدارس ابتدایی شهر اصفهان کلید خورد.