سه شنبه ۱۹ اسفندساعت ۱۴:۰۸Mar 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش آلودگی»

ایسنا   ۱۹ دقیقه پیش    
ایسنا/یزد اولین نشست تخصصی مدیریت سبز، بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش آلودگی های محیط زیست صنایع استان یزد با همکاری مرکز محیط زیست جهاددانشگاهی و دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان یزد در راستای اهداف توسعه پایدار و حفاظت محیط زیست برگزار شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تلاشی روزافزون در سنگاپور برای کاهش آلودگی گازهای گلخانه ای و مبارزه با تغییرات اقلیمی باعث شد که ساحل شمالی این کشور به دریایی از صفحات خورشیدی براق تبدیل شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۶:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا - مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: طرح کاشت نهال در منازل راهکاری خوب و موثر برای کاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۲:۲۹   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: اواخر امسال و اوایل سال آینده 10 ایستگاه مترو در پایتخت به بهره برداری می رسد تا گامی در راستای کاهش آلودگی هوا بر داشته باشیم.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۰:۰۶    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید سلیمانی کرمان نحوه عملکرد آخرین اختراع خود با عنوان دستگاه پرورش عمودی سبزی و صیفی جات بر پایه بارش و مه پاشی محلول غذایی روی ریشه گیاه با استفاده از انرژی خورشیدی را تشریح کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۴:۴۴    
وقتی که همه گیری ویروس کووید-19 باعث قرنطینه اجباری شد و انسانیت مجبور به بازگشت به خانه هایش بود. این سکوت و آرامش حاصل از بازگشت انسان ها به خانه هایشان نام مختص به خود یعنی "توقف انسانیت" را گرفت. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر اصفهان گفت: با همکاری منابع طبیعی، کمربند سبز در معرض کاشت درخت قرار گرفت و امیدواریم 100 هکتار دیگر هم مورد توافق واقع شود و در کنار پالایشگاه اتفاق خوبی رخ دهد، چرا که این مکان آلوده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
کاهش منابع سوخت های فسیلی و عدم تجدیدپذیری آنها از یک سو و لزوم کاهش آلودگی های زیست محیطی از سوی دیگر، باعث روی آوردن دولت ها و شرکت های بزرگ دنیا به منابع تأمین انرژی پاک شده است.
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۵:۴۳    
در چند سال گذشته کمیسیون زیربنایی دولت مصوباتی را ابلاغ کرده است که بر مبنای آن دولت برای کاهش آلودگی هوا و ترافیک باید هیچ نمایشگاهی را در تهران برگزار نکند و آنها را به خارج از شهر منتقل کند، اما این مصوبات اجرایی نشده و گفته می شود منافع دولت و برخی افراد مانع از اجرای آن شده است.
نیپنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی کاویان این مجتمع پتروشیمی برای اولین بار در بیست و دومین همایش ملی صنعتی ، معدنی خدماتی سبز موفق به کسب عنوان صنعت سبز کشور از سازمان محیط زیست شد. پتروشیمی کاویان در راستای حذف و کاهش آلودگی های محیط زیست و توسعه پایدار گام های موثری برداشته است. ...
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۰:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 گفت : همزمان با اجرای طرح فراگیر توزیع و کاشت نهال در باغچه منازل شهروندان ، 12 پایگاه توزیع نهال در بوستان های منطقه2 مستقر هستند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۱:۵۰    
بهزاد اشجعی، دبیر کمیته فنی صدور مجوز های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با میزان در خصوص نگاه رفع آلودگی هوا برای بلند مدت ضروری است، گفت: شهرداری ها در جهت آلودگی هوا وظایفی دارند، شهرداری تهران هم که به بودجه دولت زیاد وابسته نیستند و درآمد خود را دارند ...
شیرازه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۹:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: از جمله ثمراتی که خروج کارخانه روغن نباتی از سطح کلان شهر شیراز دارد کاهش آلودگی در این شهر است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۵۵    
شهردار اصفهان گفت: در این دوره برای زیست پذیرتر شدن شهر تا حد امکان برای احیای زاینده رود، کاهش آلودگی ها، پیشگیری از وقوع برخی حوادث ناگوار مثل فرونشست زمین و توسعه فضای سبز اقدامات لازم را انجام دادیم.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۰۷   + ۴۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس به وزارت نفت مجوز دادند تا با سرمایه گذاری به مبلغ 800 میلیارد تومان در جهت کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا اقدام کند.
باشگاه آلومینیوم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۲    
به گزارش باشگاه آلومینیوم، درحال حاضر تمرکز بسیاری از دست اندرکاران صنعت آلومینیوم بر کاهش آلودگی محیط زیست است. به گفته ی شرکت بزرگ آلکوا، بزرگترین چالش کنونی بازار آلومینیوم تولید آلومینیوم با ردپای کربنی پایین است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نقش بی بدیل مردم در کاهش آلودگی هوای شهر در کنار تلاش مسئولین برای حل کاستی ها، می تواند مانع از به تنگی نفس افتادن کلانشهر شیراز شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۸:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان آمریکایی دریافتند دستگاه های تصفیه هوای خانگی توانایی کاهش آلودگی های هوا را به میزان قابل توجهی دارند و موجب کاهش علایم آسم در طول روز می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۸:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- شهردار اصفهان با بیان اینکه کاهش آلودگی ها مهم ترین برنامه راهبردی اصفهان 1405 بوده است، گفت: در سال آینده 40 درصد بودجه برای کاهش آلایندگی ها در شهر هزینه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس قانون باید یک درصد از عوارض آلایندگی صنایع به صندوق ملی محیط زیست واریز شود تا صرف نوسازی ناوگان خمل و عمومی و کاهش آلودگی های محیط زیستی از جمله هوا شود که اگر این اتفاق نیفتد وضعیت هوا به ویژه در تهران بدتر می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۴:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی درباره ممنوعیت تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در هسته مرکزی شهر، گفت: تخلف بیش از هفت هزار خودروی فاقد معاینه فنی در تردد به هسته مرکزی شهر اهواز،از آغاز طرح از ابتدای بهمن تاکنون ثبت و به پلیس راهور اعلام شده است.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۴۸   + ۳۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای با اختصاص دو میلیارد دلار فاینانس برای ساخت و بهره برداری از خطوط قطار شهری و کاهش آلودگی هوا موافقت کردند.
سال جاری میلادی قیمت اکثر موادخام از مس گرفته تا نفت خام و ذرت رشد چشمگیری داشته است زیرا از یکسو، سرمایه گذاران برای حفاظت از دارایی های خود در برابر رشد نرخ تورم به سوی بازار موادخام حرکت کرده اند و از سوی دیگر پیش بینی می شود اقتصادهای بزرگ به سوی کاهش آلودگی های زیست محیطی حرکت کنند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
گسترش راه ها و راه آهن و زیرساخت های حمل و نقل یکی از عوامل مهم توسعه به شمار می رود، از طرفی حمل کالا توسط ناوگان حمل و نقل ریلی به دلیل داشتن صرفه اقتصادی، کاهش مصرف سوخت نسبت به ناوگان حمل و نقل جاده ای، تاثیر گذاری بر روی میزان ترافیک جاده ای و کاهش آلودگی هوا ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۳۰    
شهردار اصفهان گفت: در هفتادمین برنامه افتتاحیه اصفهان در مسیر امید با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور، پل آفتاب، خیابان های تابان و آسمان که در کاهش ترافیک چند منطقه شهر، تسهیل دسترسی به فرودگاه، کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا مؤثر است، به صورت رسمی بهره برداری شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان با اشاره به اهمیت استفاده از گیاهان برای زیباسازی شهری و نیز کاهش آلودگی های هوا و آلودگی صوتی افزود: علاوه بر این گیاهان موجب طراوت ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مریم سرخوش_خبرنگار پیاده راه سازی دو سه سالی است که در اولویت پروژه های عمرانی شهرداری های کشور قرار گرفته و با رویکرد پیاده محوری، شهر های انسان محور و در کنار آن ترغیب به دوچرخه سواری با هدف کاهش آلودگی هوا، ایجاد تعامل اجتماعی و نشاط حاصل از پیاده روی در حال اجراست ...
دولت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۰:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
پل آفتاب و خیابان های تابان و آسمان در منطقه شمال شرقی شهر اصفهان با هزینه 2هزار میلیارد ریال روز جمعه با حضور دکتر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور افتتاح شد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۷:۳۷    
شیوع بیماری همه گیر کووید -19 این فرصت را در اختیار مقامات شهری بارسلونا قرار داد تا با اجرای ابتکارعمل های مربوط به کاهش ترافیک مانند بستن بعضی از خیابان ها در روزهای آخر هفته، گسترش خطوط دوچرخه سواری و ایجاد مناطق جدید مخصوص عابران پیاده، به کاهش آلودگی هوا و پایداری شهر کمک کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۷:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
معاون استاندار تهران با بیان اینکه حدود 60 کیلومتر از آزادراه غدیر در محدوده سرزمینی شهرستان ری قرار دارد، گفت: راه اندازی این آزادراه ترانزیتی، کاهش زمان سفر و ترافیک عبوری، کاهش آلودگی هوا همچنین افزایش ایمنی تردد را به همراه دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدت زیادی است که آیین نامه اجرایی مدیریت پسماند برای سروسامان دادن به وضعیت پسماندهای تولید شده صنایع در دستور کار قرار گرفته است اما چنین قانونی که می تواند مزایای بسیار زیادی را برای کشور به همراه داشته باشد، آن طور که باید با جدیت پیگیری نمی شود.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
طی سال جاری تشدید آلودگی هوا یکی از معضلات اصلی کلانشهرهای کشور بوده، به طوری که فقط در تهران از ابتدای سال تاکنون 117 روز هوای آلوده تنفس شده است. با وجود اینکه قوانین و راهکارهای زیادی برای کاهش آلودگی هوا در کشور داریم اما بسیاری از این راهکارها حتی به مرحله اجرا نمی رسند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- توسعه پوشش گیاهی و فضای سبز به باور کارشناسان باید بیش از گذشته از این ابزار اثربخش به همراه سایر راهبردهای علمی و عملی برای کاهش آلودگی هوای کشور و بویژه کلانشهر اصفهان بهره برد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۴۳    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری دانشیار مهندسی محیط زیست در دانشگاه شهرکرد فضای سبز را در کاهش آلودگی های مختلف موثر دانست و گفت: زیرساخت های سبز، آلودگی های فیزیکی و شیمیایی مانند گرد و غبار و ذرات معلق هوا و آلودگی های شیمیایی را جذب کرده و در خود رسوب می دهد ...
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۴    
مدیران شهری اصفهان چند سالی است که به بهانه آلودگی هوا ، طرح زوج و فرد را در هسته مرکزی شهر اجرا می کنند. که به گفته آنها اقتضای مسئله کاهش آلودگی هوا ، طرح زوج و فرد خودروها را شکل داده است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۱:۰۵    
در میزگرد بررسی آلودگی هوا سید آرش میلانی گفت: در سال های گذشته شورای تهران در این زمینه و در مورد شکایت آلاینده های اصلی و بزرگ ورودی نداشته ولی واقعیت آن است که امسال اعلام هم شده که شورا آمادگی دارد درصورتی که اطلاعات متقن و مستندی که قابلیت ارائه در دادگاه ها را داشته باشد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۳۷    
ایسنا/کرمان معاون فنی مرکز بهداشت سیرجان گفت: مطالعات نشان می دهد که حدود 90 درصد بیماران کرونا در محیط های بسته و مسقف به راحتی به ویروس آلوده می شوند که با ایجاد تهویه مناسب بخش اعظمی از این انتقال، قابل رفع است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از نامه این سازمان به وزیر صمت درباره پیش فروش خودروها را تشریح کرد. ...
شهرخوان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۷:۳۷    
فضای سبز شهری در کاهش آلودگی هوا، کاهش آلودگی صوتی، افزایش بازده اکولوژیکی سطح شهر و کاهش بزه اجتماعی نقش موثری دارد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۵:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
احمد مجرد روز جمعه در دیدار با فرماندار ارومیه افزود: این اقدام در راستای ادای سهم شرکت پخش فرآورده های نفتی در راستای کاهش آلودگی هوا بوده و در این خصوص نیز بسیار موثر بوده است. وی اضافه کرد: هم اکنون 52 درصد بنزین ارائه شده در استان، بنزین یورو است که نسبت به بنزین [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مرکز پایش و کنترل هوای اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان روز جمعه کیفیت هوای کلانشهر اصفهان را در ایستگاه های سنجش 65 تا 98 و سالم اعلام کرد که به گفته کارشناسان، وزش باد عامل اصلی کاهش آلودگی هوا بوده است.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
امروزه اهمیت فضای سبز در کاهش آلودگی هوا به خصوص در کلان شهرها بر کسی پوشیده نیست و مدیریت شهری مشهد همواره بر این مساله تاکید داشته است که از آن جمله می توان به اقدامات انجام شده در جهت توسعه کمربند سبز جنوبی اشاره کرد، همچنین علاوه بر تاثیر بسزای این فضا در کاهش آلودگی های هوا ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۶:۲۲    
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست گفت: به وزارت نفت تاکیده شده که سوخت استاندارد در اختیار وزارت نیرو قرار دهد، اما تاکنون این امر محقق نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور شهری و شورا های استانداری قزوین گفت:با پیگیری مسئولین استان و در جهت کاهش آلودگی هوا، 67 درصد سوخت نیروگاه شهید رجایی از گاز طبیعی مصرف می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: بیشترین منفعت پروژه چرمشهر-آبیک متوجه مردم البرز است چرا که با کاهش چشمگیر ترافیک، تسهیل و تسریع در تردد و کاهش آلودگی هوا به واسطه احتراق سوخت خودروها در ترافیک همراه خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
یک همکاری مشترک منجر به ایجاد بزرگ ترین و مجهزترین آزمایشگاه ملی قوای محرکه پیشرفته در کشور شد.
ایستنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
شرکت آی بی ام از برنامه ریزی خود برای به صفر رساندن میزان تولید گازهای گلخانه ای تا سال 2030 خبر داده است. به نقل از انگجت، آی بی ام در راستای اجرای تعهدات خود به منظور کاهش آلودگی محیط زیست و مقابله با تداوم گرمایش کره زمین ...
عصر شهروند   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۷    
نماینده تهران در مجلس با انتقاد از عملکرد شورای شهر و شهرداری تهران گفت: معضلات تهران همچنان باقی است و آقایان در حل مشکل ترافیک و آلودگی هوای تهران موفق نبوده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
سال هاست آلودگی های زیست محیطی کارخانه سیمان گریبانگیر مردم استان ایلام شده و سلامت آن ها را به خطر انداخته است این در حالی است که طبق گفته متولیان امر با نصب دستگاه فیلتراسیون آلودگی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.
برترین ها / وانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۵۷   + ۸۰ سایت دیگر  
سایپانیوز به نقل از روزنامه ایران: دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برخی از تست های اولیه زیست محیطی خودرو شاهین در زمینه هوای پاک و مسایل زیست محیطی موفقیت آمیز بوده و این خودرو روند اخذ مجوز شماره گذاری را طی خواهد کرد. ...