دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۱۲:۵۴Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت فرسوده»

خبر روز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مسیرگشایی در بافت های قدیمی و فرسوده شهر عامل مهمی در افزایش ارزش افزوده برای آن منطقه است. علاوه بر آن، تسهیل عبور و مرور خودروهای شخصی، امدادی (همانند آتش نشانی، پلیس، آمبولانس) دیگر مزیت های مسیرگشایی در بافت فرسوده و قدیمی شهر است.
صبحانه انلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره بانک مسکن جزئیات افزایش سقف تسهیلات ساخت و تولید مسکن را در تهران، کلانشهرها و سایر شهرها اعلام کرد و گفت: تسهیلات ساخت در تهران و کلانشهرها تا 450 میلیون تومان و در بافت فرسوده به 300 میلیون تومان افزایش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۶:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: بیشترین آسیب های زلزله 5.9 ریشتری گناوه به بناهای قدیمی و بافت فرسوده که استحکام لازم را نداشته اند وارد شده است که نیروهای ارزیاب در حال بررسی خسارت ها در منطقه هستند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۵:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات عامل بانک مسکن گفت: تسهیلات ساخت در تهران و کلانشهر ها تا 450 میلیون تومان و در بافت فرسوده به 300 میلیون تومان به شرط استفاده از فناوری های نو افزایش یافت.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۴:۴۰   + ۳۶ سایت دیگر  
عضو هیئت عامل بانک تخصصی بخش مسکن گفت: تسهیلات ساخت در تهران و کلانشهرها تا 450 میلیون تومان و در بافت فرسوده به 300 میلیون تومان افزایش یافت.
برترین ها / پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۴:۴۷   + ۴۱ سایت دیگر  
تسنیم: مدیرعامل بانک مسکن از افزایش وام ساخت مسکن تا سقف 450 میلیون تومان در صورت استفاده از فناوری های نوین توسط انبوه سازان خبر داد. محمود شایان، اظهار کرد: در تهران و کلانشهرها وام ساخت مسکن تا سقف 450 میلیون تومان افزایش یافت. ...
عضو هیات مدیره بانک مسکن جزئیات افزایش سقف تسهیلات ساخت و تولید مسکن را در تهران، کلانشهرها و سایر شهرها اعلام کرد و گفت: تسهیلات ساخت در تهران و کلانشهرها تا 450 میلیون تومان و در بافت فرسوده به 300 میلیون تومان افزایش یافت.
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران گفته است که 45 درصد به بافت فرسوده شهر تهران افزوده شده، این در حالی است که چندی پیش علی بیت اللهی، رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار رویداد ایران از قم، محسن محرری با اشاره به برگزاری نشست های متعدد در ماه های گذشته با مجموعه وزارت راه و شهرسازی برای وصول برخی از مطالبات قانونی شهرداری قم اظهار کرد: باید گفت عملا امکان بازگشایی ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۷:۲۱    
تاکید بر اتمام پروژه مسکن مهر تا پایان دولت دوازدهم، تاکید بر همراهی مردم در تکمیل سامانه املاک و اسکان، پاسخ به سوالات شهروندان در خصوص درج اطلاعات ملکی و سکونتی در سامانه املاک و اسکان بخشی از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، این طرح توانمند سازی در راستای محرومیت زدایی و فقر در محلات بافت فرسوده کشور باهمکاری بیش از 16 دستگاه های اجرایی و حاکمیتی و نیز خیران و سمن های مردم نهاد از 2سال گذشته به صورت گسترده در حال انجام است که با ایجاد این جنبش به صورت [...]
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار برف انبار با بیان این که این شهر 232 هکتار بوده که 29 هکتار آن بافت فرسوده است، گفت: برای اجرای طرح بازآفرینی شهری با کمبود بودجه رو به رو هستیم.
عضو هیات مدیره بانک مسکن جزئیات افزایش وام نوسازی بافت فرسوده تهران و سایر کلانشهرها را اعلام کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: وجود بافت فرسوده و آثار تاریخی در اصفهان باعث شده است تا زمین لرزه های با شدت پایین نیز اهمیت داشته باشد و خطرساز محسوب شود.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۲۷    
مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه توجه به بافت حرم و بافت های فرسوده پیرامونی و مرکزیت شهر نیازمند تحولات عمیق است، گفت: آسیب های اجتماعی، مبارزه و حل آن ها و نیز عدالت اجتماعی همواره باید مورد توجه متولیان حوزه مدیریت شهری قرار گیرد.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۸    
نشست بررسی راهکارهای مقاوم سازی بافت فرسوده شهر جلیل آباد با حضور محمدمهدی قمی شهردار و علیخانیان مسئول بنیاد مسکن شهرستان پیشوا برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیر امور اعتباری بانک مسکن اظهار داشت: سقف وام نوسازی بافت فرسوده در استان تهران به 300 میلیون و سایر شهرها به 160 میلیون رسیده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۰۲    
امنیت منطقه باید توسط کشورهای خود منطقه حفظ شود/قرائت قرآن و کمک به فقرا فراموش نشود/65درصد جمعیت قم در بافت فرسوده زندگی می کنند/ از عناوین روزنامه های امروز قم است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۸:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: صاحبان واحدهای مسکونی در مناطق بافت فرسوده تا 200 میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها_ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم گفت: 65درصد جمعیت قم در بافت فرسوده زندگی می کنند، هسته مرکزی شهر در بافت فرسوده قرار دارد و اگر در قم زلزله بیاید با توجه به میزان بالای بافت فرسوده مشکلات و خسارت های زیادی ایجاد می شود.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در جلسه نظارت دوره ای شهرداری منطقه 10 به تلاش در جهت خدمت رسانی به شهروندان و نوسازی بافت فرسوده در جهت احیا فضای زیست شهری و ارتقای امنیت شهروندان تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- 12 درصد مساحت کلانشهر کرمانشاه را بافت فرسوده ای تشکیل می دهد که جان 250 هزار نفر را تهدید می کند و تاکنون تصمیم قاطعی برای آن اتخاذ نشده است.
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
گویا اتفاق ویژه ای در زمینه پرداخت وامهای مسکن در حال رخ دادن است. بعد از اینکه اعلام شد وام 300 میلیونی برای ساخت مسکن در نظر گرفته شده، حالا خبرهایی درباره وام 500 میلیون تومانی شنیده می شود. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۱:۳۰   + ۵۳ سایت دیگر  
مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک مسکن از افزایش 50 میلیون تومانی وام های طرح ملی مسکن و نوسازی بافت فرسوده برای سازندگان حرفه ای در تهران خبر داد.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نما، علی مطهری داوطلب کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری در بخشی از نشست خبری امروز که در باشگاه خبرنگاران جوان برگزار شد، درباره ایده خود برای حل مشکل مسکن، گفت: یکی از طرح های من ساخت مسکن در بافت فرسوده و ساخت شهرک در جای مناسب است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره بانک مسکن از افزایش وام نوسازی بافت فرسوده برای سازندگان حرفه ای به 300 میلیون تومان در تهران خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۰:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
بانک عامل بخش مسکن در تهران و کلانشهرها 50 میلیون و در سایر شهرها 40 میلیون تومان وام بافت فرسوده با سود 9 درصد پرداخت می کند. ( منبع )
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو هیئت مدیره بانک مسکن از افزایش وام نوسازی بافت فرسوده برای سازندگان حرفه ای به 300 میلیون تومان در تهران خبر داد. محمدحسن علمداری با اشاره به پرداخت وام مسکن بافت فرسوده به 20 هزار واحد، اظهار کرد: مبلغ قرارداد امضا شده با مالکان بافت های فرسوده تاکنون 1370 میلیارد تومان است ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۱۶   + ۷۳ سایت دیگر  
محمدحسن علمداری با اشاره به پرداخت وام مسکن بافت فرسوده به 20 هزار واحد، اظهار کرد: مبلغ قرارداد امضا شده با مالکان بافت های فرسوده تاکنون 1370 میلیارد تومان است. ...
عضو هیات مدیره بانک مسکن با اعلام اینکه تسهیلات 20 هزار و 13 واحد در بافت فرسوده به متقاضیان برای نوسازی واحدها پرداخت شده است رقم این تسهیلات را 1370 میلیاردتومان برشمرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
با فرا رسیدن سال جدید و با توجه به رویکرد شهرداری تهران در تغییر چهره پایتخت از فضای شهر خاکستری به شهر رنگی ، طرح زیباسازی کوچه ها و معابر بافت فرسوده با هدف ایجاد سرزندگی، نشاط و امید در میان ساکنین ، در دستور کار قرار گرفته است.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
شهرام باباخانی افزود:برای احیا و بازسازی واحدهای فرسوده شهری در این استان تسهیلات کم بهره اختصاص داده می شود و متقاضیان میتوانند برای هر واحد 200 میلیون تومان تسهیلات از بانک های عامل دریافت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۷:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان نوسازی و دفتر تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف حمایت از تأمین مسکن باکیفیت برای اقشار کم درآمد و تامین سرانه های خدماتی در محلات دارای بافت فرسوده و ناکارآمد امضا شد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۷:۴۵    
رینگ بافت فرسوده شهر دوگنبدان حد فاصل محله لبنان تا منطقه پروبالی به طول 1600 متر آسفالت شده و تبدیل به محلی برای پیاده روی های روزانه و تفرجگاهی برای مردم منطقه شده است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
نبود روشنایی و مخروب بودن منطقه، پستی و بلندی و دور بودن از چشم اجتماع، محله های قدیمی شهر را تبدیل به جایی برای ایجاد آسیب های اجتماعی کرده است. هر چند که طرح احداث رینگ بافت فرسوده در این منطقه کمک بزرگی به کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد و خارج شدن فضای منطقه از تایکی و مخروب بودن می کند ...
ایران جیب   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۶:۴۵    
بافت فرسوده یکی از مهمترین معضلات در حوزه مدیریت شهری است. بخش های بزرگی از سطح شهرها در تسخیر همین بافت های ...
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۰    
اعطای وام قرض الحسنه 4 درصد بازآفرینی بافت فرسوده شهری و تخفیفات ساخت مسکن آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس، وزارت راه و شهرسازی را موظف کردند تا به منظور تأمین زمین مورد نیاز طرح جهش تولید و تامین مسکن، استفاده از اراضی درون شهری در بافت فرسوده را در اولویت قرار دهند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در خانه ملت، وزارت راه و شهرسازی را موظف کردند تا به منظور تأمین زمین مورد نیاز طرح جهش تولید و تامین مسکن، استفاده از اراضی درون شهری در بافت فرسوده و سکونتگاههای غیر رسمی، اراضی متصل به بافت شهری و اراضی دستگاهها را در اولویت قرار دهد.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۶:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
بین اقدامات عملی در حوزه بازآفرینی شهری با اهداف برنامه ششم تفاوت قابل توجهی وجود دارد که گواه آن وجود بیش از 2 میلیون و 800 هزار واحد مسکونی در بافتهای فرسوده و ناکارآمد و حاشیه نشینی و اسکان حدود 12 میلیون نفر در این مناطق است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۱۵    
معاون سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد: اعطای وام 4 درصدی، فرصتی مناسب برای نوسازی بافت فرسوده شهر مشهد در مناطق حاشیه ای است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رنگ های شاد و متنوع هر جا که به کار رود زیباست چه بر روی یک بوم سفید نقاشی باشد چه بر روی یک دیوار خاکستری در قلب بافت فرسوده شهری.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۴۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران از افزوده شدن 45 درصد به بافت فرسوده شهر تهران خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا- بازگشایی رینگ بافت فرسوده شهر دوگنبدان جامه ای نو بر قامت رنجور محلات این مسیر است که افزون بر مزایای آن برای ارتقای ساختار رفاهی ساکنان زمینه بازسازی واحدهای مسکونی این منطقه را فراهم کرده است.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۵:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
حافظ باباپور روز دوشنبه در گفت و گو با راهبردنیوز افزود: بهسازی بافت فرسوده و دره داخل روستا، احداث دیواره رودخانه و اجرای پل سواره بر روی آن از جمله طرح های در دست اجرای این بنیاد در این روستا است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۳۰    
چگونه از مشوق های بازآفرینی شهرداری مشهد، برای نوسازی بافت های فرسوده استفاده کنیم؟
برترین ها / تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۶:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
برترین ها: ساعتی قبل، حادثه انفجار در یک ساختمان مسکونی واقع در محله جوانمرد قصاب که منجر به فروریختن ساختمان قدیمی شد. در این حادثه 6 نفر مصدوم شدند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
هفت چنار یکی از محله های تاریخی و هویتی تکه دهم پایتخت است.