چهارشنبه ۰۴ خردادساعت ۱۶:۵۲May 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت فرسوده»

شبستان   ۷ ساعت پیش    
فرجی پور گفت: در سال جاری 900 واحد در بافت فرسوده استان قزوین و با تسهیلات معادل نهضت ملی مسکن و با نرخ سود 9 تا 18 درصد نوسازی می شود.
ایمنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بافت های فرسوده شهر گوگد با خانه های متروکه، در نزدیکی منازل مسکونی قرار دارد و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.
رکنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران، از ساخت 30 هزار واحد مسکونی در این شهر تا پایان سال 1401 سخن گفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۲:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: با اعتبارات اختصاص یافته 13 پروژه اولویت دار در سطح هزار و 7 هکتار بافت فرسوده استان اجرا خواهد شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
انجام 5هزار هکتار باقی مانده از کمربند سبز پایتخت طی 3 سال آینده و تملک بافت فرسوده از محل اخذ جرایم برای افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار از مهمترین موضوعات مطرح شده در نشست روز سه شنبه شورای شهر تهران بود.
شهر بیست   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه سه شهرداری قم با اشاره به صدور 235 پروانه ساختمانی در سال گذشته در این منطقه، گفت: حجم قابل توجهی از تخلفات ساختمانی شامل افزایش سطح اشغال، حذف پارکینگ و احداث بناهای غیرمجاز، شناسایی و پرونده سازی شده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۶:۳۰    
فرسودگی بافت های شهر و احیای آن امروزه یکی از معضلات شهرهای بزرگ است، برای کاهش مشکلات بافت فرسوده شهری توجه ویژه به رفع این معضل و احیای آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۱:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
با محو شدن بافت فرسوده از تابلوی سرمایه گذاری ساختمانی، آمارها ازشکست نوسازی هسته ارزان عرضه مسکن به مسکن دولتی به عنوان قربانی اول سیاست مسکن سازی در بیرون شهرها، خبر می دهد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۵    
جبهه مسکن ارزان در شهرهای کشور به طرح مسکن دولتی باخت. آمار رسمی از کارنامه بانکی تولید و عرضه مسکن در بافت های فرسوده نشان می دهد سال گذشته در مقیاس 9 ماهه، سهم ساخت وسازهای مسکونی در بافت فرسوده از کل تولید مسکن کشوری به یک درصد هم نرسید ...
پیام فوری   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: به منظور ترغیب مردم جهت مشارکت در نوسازی بافت های فرسوده پیشنهاد طولانی شدن بازپرداخت تسهیلات ویژه نوسازی بافت های فرسوده معادل نهضت ملی مسکن مورد تایید وزیر راه و شهرسازی رسیده که به زودی عملیاتی می شود. ...
سرپرست اداره نظارت بر اجرای طرح های مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: از سهمیه تسهیلات بافت ناکارآمد شهری در بودجه سال 1400 برای استان اصفهان، تاکنون بالغ بر 70 درصد جذب شده است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۸:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
سردار کریم نصر اصفهانی، رزمنده و جانباز دفاع مقدس و نماینده ادوار شورای اسلامی شهر اصفهان در چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان که هم زمان با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر است، در تالار شورا مهمان اعضا شد ...
سلام نو / فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۲۱:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
بنا به اعلام مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، وزیر راه پیشنهاد افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده به 20 سال را تایید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۲۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مشهد - ایرنا - مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان شرق گفت: مطالبات و همه حقوق شهرداری در یکی از بزرگترین پروژه های بهسازی و نوسازی بافت فرسوده حرم مطهر رضوی، پرداخت شده، با این حال بر پرداخت کامل حقوق شهرداری در این طرح تاکید داریم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۲۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: لایحه تخفیف 70 درصدی صدور پروانه در بافت فرسوده با دو تأکید به تصویب اعضای شورای شهر رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۸:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: طرح موضعی ساماندهی بافت ناکارآمد محله چیذر با تمرکز بر ساماندهی محدوده ارزشمند واقع در تپه و ده چیذر در محدوده ای به مساحت حدود 4.5 هکتار تهیه شد و به تصویب کمیسیون ماده 5 شهر تهران رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کوچه های تنگ و تاریک، که به زحمت می توانی به تنهایی از آن عبور کنی در هر کوچه به عرض یک تا یک ونیم متر و به طول 10 متر بین 7 تا 11 خانوار زندگی می کنند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: لایحه اعطای تخفیف در صدور پروانه ساختمانی در محدوده بافت فرسوده شهر اصفهان به میزان 70 درصد تا پایان سال جاری از سوی شهرداری تقدیم شورای اسلامی شهر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها-اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در جلسه علنی خود با اولویت بندی طرح مطالبات از رئیس جمهور، به موضوعاتی چون موانع ومشکلات راه اندازی شهرسازی الکترونیک، سرعت بخشیدن حل معضل بافت فرسوده و انجام اقدام موثر برای مقابله با فساد پرداختند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در تمام مناطق پانزده گانه ستاد بازآفرینی و نهضت مسکن سازی به ریاست مدیران مناطق شهرداری و عضویت معاونت شهرسازی و املاک و درآمد تشکیل شود تا بتوانیم شاهد اتفاق های ویژه ای در بافت فرسوده باشیم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: توجه ویژه به محلات کم برخوردار، رسیدگی به بافت فرسوده و بازگشایی گلوگاه های سطح شهر از اولویت های مدیریت شهری است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
ضرغامی گفت: بافت تاریخی با بافت فرسوده فرق دارد و بارها به مردم توصیح دادم که اگر می خواهید ساختمانی بسازید که حریم را از بین ببرد مجبوریم مقابله کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۱:۵۶   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری از دو برابر شدن مدت زمان بازپرداخت تسهیلات ویژه نوسازی بافت فرسوده خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۱:۴۵   + ۳۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری از دو برابر شدن مدت زمان بازپرداخت تسهیلات ویژه نوسازی بافت فرسوده خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۶:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
بیش از چند دهه است که محله های قدیم شهر به دست فراموشی سپرده شده اند. بسیاری از بافت های سنتی که زمانی مایه افتخار شهرها بودند، رها و بیشتر جمعیت این مناطق جابه جا شده اند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۲۱:۲۴    
شهرضا(پانا) - رئیس شورای شهر شهرضا گفت41 باب منزل قدیمی که دارای بافت فرسوده هستند برای آزادسازی معابرشهری شناسایی شد که 11 باب در چندروز آینده تخریب می شود. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۲۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان گفت: سهم دستگاه ها در احیای بافت فرسوده باید مشخص شود.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت 2 هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده از ابتدای سال 98 تاکنون خبر داد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۷:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
ایستانیوز:مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت 2 هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده از ابتدای سال 98 تاکنون خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۷:۰۵    
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از وجود حدود 280 هزار پلاک فرسوده در شهر تهران خبر داد و گفت: بیش از 95 درصد این پلاک ها در مناطق مرکزی و جنوبی شهر تهران است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۴:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، دکتر محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در خصوص میزان تخصیص اعتبار و تسهیلات به بافت فرسوده که از سال 98 به بعد به متقاضیان پرداخت شده است ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهر برای مردم و دیدگاه های آنها جایگاه ویژه ای دیده شده است، گفت: از ظرفیت میز محلات در راستای احیای بافت فرسوده و ارتقای کیفیت محلات استفاده شده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه هفت شهرداری شهرداری اصفهان گفت: بسیاری از اقدامات شهرداری جزو وظایف ذاتی آنها نیست، اما چون ارگان و نهادی برای انجام آن اقدام نکرده است، شهرداری خود را زیر بار این مسئولیت قرار داده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۴:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ضرورت بازآفرینی بافت فرسوده شهر، گفت: مدیران مناطق در این دوره هر کدام باید در منطقه خود یک پروژه همت آباد داشته باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: حدود 43 درصد بافت فرسوده در 12 سال گذشته در پایتخت نوسازی شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۳:۰۰    
تبریز با 700 هکتار بافت تاریخی و همچنین چند هزار هکتار بافت فرسوده در رتبه های نخست کشوری از نظر وجود بافت فرسوده قرار دارد. بافتی که می تواند فرصتی جدی و کم نظیر برای توسعه گردشگری باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
2 هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده از ابتدای سال 98 تاکنون در محلات هدف بازآفرینی شهری پرداخت شده است .
مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت 2 هزار و 700 میلیاردتومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده از ابتدای سال 98 تاکنون خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۷:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه – وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با حفظ قوانین میراث فرهنگی اجازه توسعه شهر ماکو داده می شود و باید بین بافت تاریخی و بافت فرسوده تفاوت قائل شد.
دولت   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۷:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با حفظ قوانین میراث فرهنگی اجازه توسعه شهر ماکو داده می شود و باید بین بافت تاریخی و بافت فرسوده تفاوت قائل شد .
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
جلسه تعیین تکلیف تملک پروژه چوخورلار در محل شرکت عمران و توسعه آذربایجان برگزار شد.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۲۲:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
زنجان – خبرنگار کیهان: بهزاد کردلو رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهر سازی استان زنجان با اعلام این خبر که تسهیلات بانکی برای خودمالکین در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای ساخت وساز مسکن در استان زنجان پرداخت می شود، گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه https://saman.mrud ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس در جریان سفر نظارتی خود به استان مازندران از پروژه های عمرانی شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه بازدید کرده و در جریان میزان پیشرفت پروژه های در دست ساخت قرار گرفتند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شهردار آذرشهر گفت: طرح افزایش 73هکتاری محدوده بافت فرسوده آذرشهر و نقشه واحد این بافت در کمیسیون ماده پنج معماری و شهرسازی استان آذربایجان شرقی به تصویب رسید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۶:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: ایجاد رونق اقتصادی و تحول مثبت در بافت فرسوده شهر، یک مطالبه مهم شهروندان کرمانشاهی است و شهرداری باید بسترهای لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بافت را فراهم کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۲:۲۱    
گروه استان ها – مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: پرداخت تسهیلات بانکی به مالکان واحدهای مسکونی در بافت فرسوده برای نوسازی تحقق یافته و متقاضیان می توانند برای دریافت این وام اقدام کنند.
دولت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۰:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی کشور از انعقاد قرارداد به منظور ساخت 150 هزار واحد مسکن ملی در بافت فرسوده، ساخت 800 هزار واحد روستایی طی چهار سال و پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن در تهران خبر داد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۳۴   + ۲۵ سایت دیگر  
براساس توافق شهرداری تهران و وزارت دفاع در آزادسازی عرصه غیرفعال صنایع جنگ افزارسازی ساصد، بزرگترین بوستان 110 هزار مترمربعی در قلب بافت فرسوده منطقه13 ایجاد می شود ...
مدیرکل راه و شهرسازی شرق سمنان از اتمام پروژه های سکونتگاه های غیررسمی و تعریف پروژه های جدید در سال جاری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۴۹    
ایسنا/زنجان رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: مالکان واحدهای مسکونی بافت فرسوده می توانند برای دریافت تسهیلات بانکی به سقف سه میلیارد و 500 میلیون ریال اقدام کنند.