شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۲:۴۴Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت فرسوده»

خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش    
گرگان- مدیر کل راه و شهرسازی گلستان گفت: 30 میلیارد تومان از محل اعتبارات بازآفرینی شهری برای آسفالت معابر خاکی بافت های فرسوده مصوب در گلستان اختصاص یافت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه جریان موثر در نوسازی، مردمی سازی است، گفت: چنانچه در ساخت و سازها در حد معمول مقررات ملی و کنترل ساختمان رعایت شودحتی در زلزله های با ریشتر بالا میزان تخریب و همچنین مرگ انسان ها به شدت کاهش می یابد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه وشهرسازی هرمزگان در چهارمین اجلاس روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری کلان شهرها و مراکز استان ها گفت: نوسازی و بازآفرینی شهری با کمک بخش خصوصی و مشارکت مالکین زودتر دست یافتنی می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: بر اساس برنامه باید سالانه 150 هزار واحد مسکن در بافت های فرسوده ساخته شود، اما در نظر داریم این تعداد را تا 200 هزار واحد افزایش دهیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۶:۰۴    
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج، گفت: مجمع رؤسای کمیسیون های معماری و شهرسازی شوراهای اسلامی مراکز استان های کشور با موضوع بافت فرسوده و با محوریت بازآفرینی شهری ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه نهضت ملی مسکن فرصتی برای اصلاح بافت فرسوده است گفت: شهرداری ها از فرصت نهضت ملی مسکن برای اصلاح حاشیه شهرها استفاده کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان، جزئیات بسته تشویقی دولت برای ساکنان بافت فرسوده استان گلستان را تشریح کرد و گفت: با توجه به اهمیت بالای ایمنی در بافت های فرسوده، دولت بسته های تشویقی خوبی برای ساکنان این مناطق در نظر گرفته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
شهردار بندرعباس در تشریح وضعیت بافت های ناکارآمد شهری و بافت فرسوده بندرعباس، گفت: طرح بازآفرینی برای 14 محله در بندرعباس آماده شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه بیش از 43 درصد شهر بندرعباس بافت فرسوده و ناکارآمد است، گفت: خداوند به مردم بندرعباس رحم می کند که زلزله ها اتفاق بدی نمی افتد و مسئولان بعد از هر زلزله می پندارند با حجم بالایی از خرابی روبرو خواهند بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
سوادکوه- شهردار زیراب گفت: حادثه آتش سوزی به 15 واحد تجاری و مسکونی در بافت فرسوده شهر زیراب خسارت زده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۹:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
سوادکوه- 13 مغازه در بافت فرسوده شهری زیرآب سوادکوه دچار حریق شد.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۸:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
بیش از 10 واحد تجاری در بافت فرسوده شهر زیراب سوادکوه دچار حریق شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، علیرضا پارسافر در خصوص تجمیع املاک در بافت های فرسوده در منطقه 17 تهران با بیان اینکه در منطقه ای خدمت می کنیم که قسمت وسیعی از سطح محدوده را بافت فرسوده تشکیل می دهد، گفت: منطقه 17، حدود 26 درصد بافت فرسوده دارد و در مجموع 4 ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۱    
جلال همتی مدیر اجرایی کانون انبوه سازان کشور نظر به عدم تطابق میان سرانه و متراژ سکونت در بافت فرسوده، انبوه سازی را راهکاری برای نوسازی بافت فرسوده ودر عین حال رفع بخشی از نیاز کشور به مسکن می داند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست منطقه 5 شهرداری کرج از جدول گذاری و بهسازی معابر شهرک موحدین واقع در محدوده بافت فرسوده کرج نو خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: بیشترین میزان اراضی بافت فرسوده استان مربوط به شهرکرد و بروجن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۵    
رئیس سازمان نوسازی توسعه وتجهیز مدارس کشور از نیاز 45 هزار و 543 کلاس درس در کشور به مقاوم سازی خبر داد و گفت: از این تعداد 22 هزار و 762 کلاس درس بافت فرسوده باید تخریب و بازسازی شود.
رئیس اداره اجرای ساختمانهای دولتی و عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: پرداخت تدریجی هزینه ساخت واحد آپارتمانی و تامین زمین رایگان در طرح نهضت ملی مسکن، فرصت مناسبی برای خانه دار شدن اقشار با درآمد پایین را فراهم کرده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی برای ساخت خانه باید اولویت را به احیای بافت های فرسوده داخل شهر ها بدهد گفت: برنامه ساخت مسکن های حیاط دار پاسخگوی نیاز کشور نخواهد بود.
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر از اختصاص اراضی به مساحت 48 هکتار در پردیسان به عنوان پشتوانه بازآفرینی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر خبر داد و گفت: برای این محدوده 10 پروژه اصلی پیش بینی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری گفت: محلات بافت فرسوده کشور نیازمند حداقل 715 مدرسه در مقاطع مختلف هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مسئله تصرف غیرقانونی زمین ها در شهرک پیامبر اعظم این روزها به یکی از اخبار مهم هرمزگان تبدیل شده، اما واقعیت واگذاری سند به منازل مسکونی در بافت فرسوده چیست و شامل چه افرادی می شود؟
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه اصلی ترین مشکل شهر ارومیه ترافیک است گفت: ترافیک شهر ارومیه با توسعه حمل و نقل عمومی و محدودیت های ترافیکی قابل حل است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- در مناطق بافت فرسوده زنجان گسل وجود ندارد و 80 درصد بافت فرسوده این شهر در خارج از حریم گسل شهر بوده ولی در قالب نهضت ملی مسکن تمهیداتی برای نوسازی واحدهای مسکونی فرسوده پیش بینی شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
رییس کنونی شورای شهر تهران در مورد مهم ترین اولویت های بودجه ای شهرداری تهران برای سال 1402 می گوید که آلودگی هوا، ترافیک، حمل ونقل عمومی، بافت فرسوده و شهر هوشمند از مهم ترین سرفصل های مد نظر قرار گرفته شده در بودجه سال آینده است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از یک هزار و 826 هکتار بافت ناکارآمد از نوع فرسوده، سکونت گاه های غیررسمی و تاریخی در استان وجود دارد.
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از برگزاری جلسات مداوم ستاد استانی و شهرستان بازآفرینی شهری در راستای نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده ناکارآمد شهری استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۸:۰۶    
گرگان- عضو شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه 25 درصد جمعیت این شهر ساکن بافت های فرسوده هستند، گفت: برنامه ریزی و توجه به این محلات و توزیع عادلانه امکانات ضرورت دارد.
تاکید معاون اول رییس جمهور بر جبران عقب ماندگی بانک ها در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن، اجرای بیش از 311 هزار واحد مسکونی نهضت ملی توسط بنیاد مسکن در سراسر کشور و انعقاد قرارداد بیش از 200 هزار واحد طرح نهضت ملی با منابع داخلی بانک از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
دوستی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی با برنامه ریزی دقیق، عمل گرایی مدیران و تخصیص اعتبار قابل حل هستند، گفت: یکی از مسائل عمده ای که به آسیب های اجتماعی در هرمزگان دامن می زد مسئله بافت فرسوده و عدم ساماندهی این مناطق در استان بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه تبریز، شهری کهن است، اما نباید کهنه باشد، گفت: 450 هزار نفر از مردم این شهر در مناطق حاشیه ای و بافت های فرسوده ساکن هستند و انتظار دارند که اتفاق چشمگیری برای نوسازی این مناطق بیفتد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
آخرین وضعیت نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهر تبریز در نشستی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بررسی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: آب و برق و گاز مناطق زلزله زده خوی وصل است ولی احتمال افزایش تعداد مصدومان روستاها و مراجعه به مراکز درمانی وجود دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت راه و شهرسازی، علی عسکری افزود: از ابتدای اجرای طرح نوسازی بافت فرسوده از سال 1398 تاکنون تعداد 71 هزار و 500 واحد برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شدند که بانک با تعداد 39 هزار و 696 واحد به مبلغ 6 هزار و 449 میلیارد تومان قرارداد منعقد کرده است. ...
دولت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۲:۴۸   + ۲۱ سایت دیگر  
سرپرست بانک مسکن از پرداخت 6 هزار و 449 میلیاردتومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده خبر داد و گفت: بانک مسکن در دولت سیزدهم با 16 هزار و 310 واحد به مبلغ 4 هزار و 550 میلیاردتومان قرارد منعقد کرده است.
سرپرست بانک مسکن از پرداخت 6 هزار و 449 میلیاردتومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده خبر داد و گفت: بانک مسکن در دولت سیزدهم با 16 هزار و 310 واحد به مبلغ 4 هزار و 550 میلیاردتومان قرارد منعقد کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران با طرح مشکلات تهران گفت: تهران با مشکلاتی از جمله ترافیک، بافت فرسوده و ایمنی شهر، مسائل اجتماعی و فرهنگی و آلودگی دست و پنجه نرم می کند و اینها هرکدام متولیانی دارند که تنها شهرداری تهران نیست که باید در این باره تلاش کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۰:۴۳   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به توقف پرداخت تسهیلات مسکن در بافت فرسوده از سوی دولت گفت : در این مقطع زمانی که دولت در بخش تسهیلات مشکلات جدی دارد نیاز جدی بر جذب سرمایه های خرد مردم در حوزه تولید مسکن داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۳:۲۰    
بازآفرینی بافت فرسوده به عنوان محل سکونت و معیشت با حفظ جان و مال شهروندان نقشی مهم در کاهش آسیب های اجتماعی و خسارت جانی و مالی در صورت بروز حوادث غیرمترقبه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
زنجان -مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: برای نخستین بار دفتر تسهیلگری بازآفرینی شهری در محله سعدی جنوبی شهر زنجان با همکاری و مشارکت بخش خصوصی و دولت ایجاد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۳:۳۲    
مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد از تغییر جدی در بافت میدان شهدا و قلعه وکیل آباد خبر داد.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۹    
بدری با بیان اینکه ایمنی سازی ساختمان های پایتخت، از تکرار حوادث تلخی همچون حادثه پلاسکو جلوگیری می کند، گفت: متاسفانه بافت فرسوده و ساختمان های ناایمن در خاک پایتخت ریشه دوانیده است و باید چاره ای برای حل این مشکل اندیشید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان گفت: در مناطق بافت فرسوده زنجان گسل وجود ندارد و 80 درصد بافت فرسوده شهر زنجان در خارج از حریم گسل شهر است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۱   + ۲۷ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: پروژه هایی که تا به امروز در حوزه مسکن و بافت فرسوده در شنبه های امید و افتخار کلنگ آن با حضور شهردار تهران به زمین زده شده، در مرحله فونداسیون و اسکلت بندی قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان شهر نهاوند با 300 هکتار بافت فرسوده بر روی گسل قرار دارد که یک زلزله چند ریشتری ممکن است فاجعه ای مانند زلزله بم یا زلزله سرپل ذهاب را در این شهر رقم بزند.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: پروژه هایی که تا به امروز در حوزه مسکن و بافت فرسوده در شنبه های امید و افتخار کلنگ آن با حضور شهردار تهران به زمین زده شده، در مرحله فونداسیون و اسکلت بندی قرار دارد.