پنجشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۱:۰۴Feb 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت فرسوده»

همشهری   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
شهردار منطقه 12 گفت: وجود یک پنجم کارگاه های تجاری از جمله انبارها، تولیدی ها و عمده فروشی ها در این منطقه و نیاز به کارگران غیر ماهر و نیمه ماهر از یک سو و فرسودگی واحدهای مسکونی و فراوانی بافت فرسوده از سوی دیگر، موجب خروج اکثر ساکنان اولیه این محله و جایگزینی مهاجران به ویژه کم درآمدها شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیر منطقه یک شهرداری قزوین گفت: شهرداری برای تشویق ساخت و ساز در محدوده بافت فرسوده 50 درصد بخشودگی عوارض صدور پروانه ساختمانی و 20 درصد معافیت در اواخر هر ماه را در نظر گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی شهردار ریوش گفت: با توجه به ظرفیت گردشگری کوهسرخ و به خصوص شهر ریوش، بافت فرسوده شهر یکی از فضاهای جذاب گردشگری است.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
شهردار منطقه 12 تهران اعلام کرد: 85 درصد محله امامزاده یحیی بافت فرسوده است که رشد معکوس جمعیت داریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
شهردار منطقه 12 با اشاره به مشکلات و چالش های شهروندان ساکن محله امامزاده یحیی(ع) گفت: متاسفانه 85 درصد محله بافت فرسوده است و اقداماتی که میراث انجام می دهد هیچ توجیه اقتصادی در این محله ندارد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، تا پایان امسال یک میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها زمین رایگان جهت ساخت مسکن دریافت می کنند. به گزارش صبح ساحل، نوسازی بافت فرسوده نیز بخشی از برنامه نهضت ملی مسکن است که در این برنامه، مسکن به صورت خودمالکی ساخته می شود ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی گلستان از برگزاری دوره های آموزش مهارتی در دو محله سید آباد و بدلیجه گنبدگاووس به منظور توانمندسازی ساکنان محلات هدف طرح بازآفرینی شهری خبر داد. ...
اقتصاد آنلاین / تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۱۸   + ۴۷ سایت دیگر  
طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، تا پایان امسال یک میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها زمین رایگان جهت ساخت مسکن دریافت می کنند.
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، عباس سعیدی کیا در جلسه شورای معاونین معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج با اشاره به اینکه مصوبه تشویقی برای بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده به مناطق دهگانه کرج ابلاغ شده ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
نتایج مطالعات نشان می دهد که حدود 100 ساختمان بلند مرتبه 245 سایت مهم و حساس و حدود 32 هکتار بافت فرسوده در محدوده حریم گسلهای شهر تهران قرار دارد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۵۱    
قالیباف در توییتر خود نوشت: مشکل دیگر مسکن حاشیه نشینی بود. می شد کسی 30 سال در خانه ای بدون سند در حاشیۀ شهر زندگی کند. این بندگان خدا هم بلاتکلیف مانده بودند، هم مجوزی برای نوسازی نداشتند. به داد بافت فرسوده رسیدیم. حالا زمینۀ قانونی حل مشکل فراهم شده و به اجرای برنامه ریزی شدۀ دولت نیاز دارد .
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۴:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
خرم، وزیر راه دولت اصلاحات گفت: در دولت هفتم و هشتم، در زمان آقای خاتمی، و در سال 83، تولید مسکن به 830 هزار واحد در سال رسید. اکنون این رقم، حداکثر 120 تا 130 هزار واحد در سال است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۵    
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: 10 پرونده افزایش تراکم، تعیین و تغییر کاربری و اصلاح ضوابط طرح تفصیلی و سیاست های تشویقی بافت فرسوده در کمیسیون ماده 5 این استان بررسی و تصمیمات لازم گرفته شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: 10 پرونده افزایش تراکم، تعیین و تغییر کاربری و اصلاح ضوابط طرح تفصیلی و سیاست های تشویقی بافت فرسوده در کمیسیون ماده 5 این استان بررسی و تصمیمات لازم در این خصوص اعمال شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه 3 تهران گفت:برای املاک قولنامه ای که بنای ایجاد شده در فضای ملک، مربوط به قبل از سال 1370 است پروانه صادر کرده و در اختیار شهروندان قرار می دهیم تا بافت فرسوده را نوسازی کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۱    
شهردار منطقه 3 تهران گفت: طرح تفصیلی ده ونک در بهمن ماه 1401 تصویب و ابلاغ شد و تفاوتی که این طرح نسبت به طرح تفصیلی قبلی که مورد اعتراض شهروندان هم بود دارد، این است که در راستای تشویق شهروندان به نوسازی بافت فرسوده امتیازات ویژه ای برای مالکان و سازندگان در نظر گرفته شده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۲   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه یک میلیون و 450 هزار بنا در بافت فرسوده قرار دارند، تاکید کرد: سرعت نوسازی بافت های فرسوده در همکاری با بانک ها تسهیل می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل با بیان اینکه 130 هزار نفر فاقد مسکن و یا سرپناه هستند که با احتساب ساکنان مناطق بافت فرسوده و ثبت نام شده ها در طرح های قبلی در حال حاضر 103 هزار نفر در این استان نیاز به مسکن دارند.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۶    
شهردار منطقه 15 گفت: از ابتدای سال تاکنون 1500 پروانه توسط منطقه صادر شده و منطقه 15 در این حوزه اول است و بخش عمده این پروانه در بافت فرسوده است که این تعداد پروانه بیش از 3 هزار پلاک را شامل می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۷:۴۰    
شهروند خبرنگاری از مبهم بودن اقساط مسکن ملی و بافت فرسوده گلایه دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: صدور پروانه های ساختمانی در بافت های فرسوده به بیش از 230 هزار واحد رسیده است.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۳:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: نهضت قیمت تمام شده پروژه های ملی مسکن را از طریق تخصیص اراضی و هزینه های ساخت راه انداخته ایم. ابوالفضل نوروزی ...
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ بیست و نهمین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان اصفهان به ریاست سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان و با حضور علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان و سایر اعضاء برگزار شد. ...
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: از سال 1400 تاکنون مالکان در بافت فرسوده این شهرستان پروانه نوسازی برای 83 واحد فرسوده اخذ کردند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۲:۱۷    
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم حق دارند در بافت های فرسوده یک یا دو طبقه اضافه بسازند، مردم حق دارند از وام اسکان موقت در زمان بازسازی استفاده کنند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۱۵    
استاندار سمنان گفت: برای ارتقای ویژگی های در محله های اسلامی شهرها، می توان از ظرفیت طرح نهضت ملی مسکن به بهترین شکل ممکن برای تغییر منظر بافت فرسوده و مناطق قدیمی و کم برخوردار استفاده کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار قزوین گفت: شهرداری ها مکلف به مطالعات بازآفرینی و تعیین محدوده بافت فرسوده در شهر خود هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۵۳    
با نزدیک شدن به پایان سال و شلوغی مراکز خرید و بازارها، بار دیگر مسئله ایمنی بازار بزرگ تهران مطرح می شود، بازاری که در روزهای پایانی سال، میزبان جمعیت میلیونی در بافت فرسوده و ناایمن خود است، در حالی که اگر خدایی ناکرده حادثه ای در طول روز رخ دهد قطعا اثرات مخرب زیادی خواهد داشت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۴۱    
محمد آئینی گفت: نوسازی مسکن در بافت فرسوده از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون از مرز 227هزار واحد گذشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از 2.5 برابر شدن آمار نوسازی در شهر تهران خبر داد و گفت: سیاست های تشویقی بند 15 نهایتاً منجر به این شد که آمار نوسازی در شهر تهران در سال 1401 از 1.9 درصد به 3 درصد طی امسال برسد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۵:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده که پیش ازاین برای بخش های حمایتی به 18 درصد کاهش یافته بود، احتمالاً بازهم در قالب برنامه هفتم توسعه کاهش خواهد یافت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بیش از 12 هزار و 500 تن قیر رایگان جهت آسفالت معابر خاکی محلات هدف بازآفرینی شهری استان اصفهان در سال های 1397 لغایت 1401 تخصیص یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه بیش از هفتاد هزار هکتار بافت فرسوده در کشور داریم گفت: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن باید بافت های فرسوده را احیا کرد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در حال حاضر نرخ سود وام نوسازی در بخشهای حمایتی 18 درصد است که قصد داریم در قالب برنامه هفتم توسعه نرخ سود را کاهش دهیم و دست کم برای مالکانی که واحد آنها تخریب می شود مشابه مسکن روستایی تعیین کنیم.
دولت   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان تدوین بسته تشویقی بومی نوسازی مسکن در شهر بوشهر از راه اندازی تعاونی بازآفرینی شهری در بافت تاریخی و فرسوده شهری قزوین خبر داد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۶:۳۰    
محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، با حضور در غرفه روزنامه ایران، در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران در گفت وگو با خبرنگار ایران آنلاین با بیان اینکه در حوزه بازآفرینی شهری با سه چالش مواجه هستیم ...
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۶:۱۸   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش جهان صنعت نیوز ، حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در مورد اولویت های سال 1403 این معاونت اظهار کرد. مهم ترین اولویت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برای سال آینده، ارتقای شاخص های کیفی زندگی در شهر تهران با رویکرد سرمایه گذاری ...
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از رکورد زنی نوسازی پایتخت در طی یک سال خبر داد و گفت: امروز در شهر تهران شاهد رشد 3 برابر نوسازی در مقایسه با سال گذشته هستیم و امسال توانستیم بالاترین رکورد را ثبت کنیم، پیش بینی ما این است که آمار صدور پروانه به 225 هزار واحد برسد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر منطقه 7 شهرداری اصفهان با اشاره به تکمیل فاز دوم خیابان شهید احمدی گفت: فاز دوم خیابان شهید احمدی با عبور از میان بافت فرسوده محله فدک یا حسن آبادگاری به حذف چهره محرومیت این محل کمک بسیاری خواهد کرد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون آمار صدور پروانه در بافت های فرسوده به بیش از 225 هزار واحد رسیده و پیش بینی بر این است تا پایان سال 30 هزار واحد دیگر به بهره برداری می رسد.
اقتصاد آنلاین / تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۴:۳۷   + ۳۱ سایت دیگر  
جزئیات لایحه شهرداری تهران درخصوص عوارض ساختمانی، ارزش افزوده ناشی از اجرای طرح های توسعه شهری و بهای خدمات حوزه شهرسازی و ارزش معاملاتی موضوع تبصره 11 ماده 100 قانون شهرداری تهران برای اجرا در سال 1403 به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
90 درصد واحد های تجاری و انبار های بافت فرسوده نیشابور تائیدیه ایمنی ندارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
قم- ایرنا- طرح اولیه فاز پنج عمار یاسر از 50 سال گذشته تصویب شده بود اما شروع عملیات اجرایی این پروژه از 2 سال قبل آغاز شد که انتظار می رفت بر اساس قول مسئولان شهری، در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد که این امر نیز بنا به گفته مدیرمنطقه هفت شهرداری قم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نیشابور گفت: بالغ بر 90 درصد واحدهای تجاری و انبارهای بافت تاریخی و فرسوده شهر نیشابور فاقد تائیدیه ایمنی از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری این شهرستان هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۲۲   + ۳۰ سایت دیگر  
تهران بزرگ - ایرنا - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خصوص مباحث مطرح شده ساخت مسکن توسط چینی ها در پایتخت گفت: چینی ها فقط در بافت فرسوده سرمایه گذاری می کنند و موضوع استفاده از کارگر، مهندس، تکنولوژی و کارخانه چینی در ساخت و ساز اصلا مطرح نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی بیش از 56 میلیارد تومان اعتبار شهرداری بجنورد برای اجرای پروژه های سکونتگاه های غیر رسمی از محل آیین نامه اجرایی بنده به تبصره 11 قانون بودجه 1402 تصویب شد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه روند نوسازی بافت های فرسوده شهری از خرداد تا بهمن امسال رشد 50 درصدی داشته است، کلان شهرهای تهران، مشهد، کرمانشاه، تبریز، اصفهان و همدان را، شهرهای برتر در زمینه نوسازی بافت فرسوده معرفی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت عمران بازآفرینی شهری گفت: تا پایان سال 225 هزار واحد مسکونی بافت فرسوده نوسازی می شود که تکمیل آن در گرو پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن توسط بانک های عامل است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۳:۱۸   + ۲۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: اکنون آمار صدور پروانه در بافت های فرسوده به بیش از 224 هزار واحد رسیده است و در مجموع تعداد واحد های نوسازی شده در سال 1402 به 80 هزار واحد خواهد رسید.