پنجشنبه ۰۳ خردادساعت ۱۲:۰۰May 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت های فرسوده»

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گلستان از امکان واگذاری تسهیلات با نرخ سود 5 درصد به ساکنین بافت های فرسوده در شهرهای زیر 25 هزار نفر خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت: با مشارکت شهرداری ها تاکنون 2 هزار و 148 واحد پروانه ساختمانی در بافت های فرسوده شهر های جنوب کرمان صادر شده است.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری تهران از ظرفیت خوب ایجاد شده در استانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برای تصویب محدوده های بافت های فرسوده محلات هدف خبر داد و شهرداران را ملزم به ارسال مستندات ظرف ده روز آینده به دبیرخانه شهرسازی و معماری کرد.
شرکت بازآفرینی شهری ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۰:۰۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران آئینی در مراسم افتتاح و بهره برداری از45 واحد مسکن نوسازی شده محله مازیار شهر ساری با بیان اینکه بیش از 50 مشوق نوسازی در حوزه اداری – مالی و شهرسازانه در رابطه با نوسازی بناهای ناپایدار در محدوده بافت های فرسوده پیش بینی شده است ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۸    
به گزارش اقتصاد آینده نیوز؛ علی گلشاهی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان فریدونشهر با اشاره به ضرورت نوسازی بافت های فرسوده اظهار کرد: وجود بناهای ناپایدار در بافت های فرسوده جان ساکنان را تهدید می کند، بنابراین نوسازی فرصتی است که می توان از آن بهره برد و به تولید مسکن رسید. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ظرفیت ساخت 4.5 میلیون واحد مسکونی جدید در بافت های فرسوده وجود دارد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ظرفیت ساخت 4.5 میلیون واحد مسکونی جدید در بافت های فرسوده وجود دارد.
شرکت بازآفرینی شهری ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در دیدار با محمدرضا مهدیار اسماعیلی رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن با توجه به پتانسیل بالای بافت های فرسوده برای خانه سازی بدون نیاز به تامین زمین ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
آئینی گفت: 5 نوع تسهیلات بانکی در خصوص بافت های فرسوده وجود دارد. ما پیگیری های لازم را برای تسهیلات مربوط به موضوع بافت فرسوده انجام دادیم. معتقدم که همان نوع تسهیلاتی که برای طرح نهضت ملی لحاظ شد را می توانیم در بخش نوسازی بافت های فرسوده نیز به کار بگیریم.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار زنجان گفت: ساخت وساز در بافت های فرسوده زنجان مشمول تشویق شد.
شرکت بازآفرینی شهری ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۱    
به گزارش خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران، در ابتدای این نشست آئینی ضمن تاکید بر ضرورت نوسازی بافت های فرسوده و حفظ میراث فرهنگی کشور گفت: بقاع متبرکه به عنوان یکی از نمادهای مذهبی نقش مهمی در محله محوری و زیست پذیری شهرها ایفا می کنند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۳:۳۲    
باشگاه خبرنگاران جوان : معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده در حال حاضر پشت درهای بسته بانک ها باقی مانده که باید بانک مرکزی در این خصوص ورود کند.
55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بافت های فرسوده در ایران 15 درصد در 10 سال گذشته افزایش یافته و 25 درصد از جمعیت کشور در این مناطق ناامن زندگی می کنند.تغییر قوانین، همکاری دولت و بخش خصوصی و رفع نگاه درآمدی، راهکارهای اصلی برای نجات 25 درصد از ایرانیان از ناامنی و ارتقای کیفیت زندگی آنها است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۵    
حجت الاسلام رئیسی گفت: ساخت هشت هزار و 300 مسکن در بافت های فرسوده شهر ها و جای جا استان مازندران در دست اقدام است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۲:۳۹    
گرگان- تیموری، مسئول کمیسیون حقوقی کانون سراسری انبوه سازان از معرفی انجمن های انبوه ساز استان ها به عنوان دبیر کمیته رفع موانع تولید به استانداری ها خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۳:۴۲   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر کشور، گفت: خیابان سپاه منطقه سیدی مشهد جز بافت فرسوده محسوب می شود و جزئی از برنامه های ما بوده است که نوسازی و بازسازی آن را انجام دهیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
استاندار کردستان گفت: فرمانداران با همکاری شهرداری ها مکلفند تا هفته آینده بسته های تشویقی نوسازی بافت های فرسوده را تدوین و اعلام کنند.
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه اعطای حداکثر تراکم تشویقی در بافت های فرسوده اصفهان صرفا پس از اخذ مصوبه کمیسیون ماده 5 استان امکان پذیر است گفت: تلاش های لازم در این خصوص به عمل آمده و دو طرح پیشنهادی شهرداری در مرحله ابلاغ قرار دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
دستور رئیسی برای تسریع در ارائه مشوق های مسکن سازی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور با دستور به وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی برای رفع موانع تامین مالی مورد نیاز بخش تولید ...
مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست مشترک شرکت بازآفرینی شهری ایران و اعضای هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور گفت: انتظار می رود با ورود انبوه سازان و سازندگان محلی و خرد به بافت های فرسوده، تولید مسکن در این مناطق جهشی افزایش یابد.
شهردار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۴:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
ستاد بازآفرینی پایدار منطقه یک با هدف هم افزایی و استفاده از ظرفیت نهادهای عمومی، دولتی و حاکمیتی جهت توسعه همه جانبه عرصه های ناکارآمد و فرسوده در این منطقه برگزار شد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۴:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور از وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها خواست تا نسبت به تسریع در ارائه مشوق های مسکن سازی در بافت های فرسوده اقدام کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۱    
رئیس جمهور ضمن دستور به وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی برای رفع موانع تامین مالی مورد نیاز بخش تولید، از وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها نیز خواست نسبت به تسریع در ارائه مشوق های مسکن سازی در بافت های فرسوده اقدام کنند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۲:۲۴   + ۱۰۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور ضمن دستور به وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی برای رفع موانع تامین مالی مورد نیاز بخش تولید، از وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها نیز خواست نسبت به تسریع در ارائه مشوق های مسکن سازی در بافت های فرسوده اقدام کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: دومین جلسه شورای مسکن در سال جاری با دستور کار روند پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن، تسهیلات مسکن خودمالکی و مسکن بافت های فرسوده برگزار شد.
با توجه به آنکه نوسازی بافت های فرسوده یکی از مهم ترین اولویت های دولت در حوزه مسکن به شمار می رود، طبق جدیدترین آمارهای وزارت راه وشهرسازی تا به امروز میزان پرداختی تسهیلات بافت های فرسوده به بیش از 56 هزار میلیارد ریال رسیده است.
مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت بازآفرینی شهری ایران با ستاد مردمی "طرح ملی توانمندسازی 2020 محله" با اشاره به اینکه بالغ بر 5 هزار محله در محدوده بافت های ناکارآمد شهری قرار دارند، گفت: در حال حاضر 74 هزار هکتار بافت فرسوده ( بافت میانی ) ...
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با اشاره به این که مصوبه 19 بندی مشوق های شهرسازی، بستر مناسبی جهت توسعه و نوسازی بافت های فرسوده فراهم کرده ، گفت: تحقق 89 درصدی اجرای این مصوبه نشان می دهد که مصوبه تهیه شده با واقعیت های بافت های فرسوده همخوانی نسبی دارد.
با بررسی وضعیت ساخت وساز کنونی و با مشاهده آمار و ارقام اولیه مشخص می شود که صنعتی شدن و استفاده از فناوری های نوین، سهم بسیار اندکی از ساخت وساز را در بافت های فرسوده به خود اختصاص داده است ...
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر اینکه بسته تشویقی مخصوص بافت های تاریخی آماده شده و اکنون در مرحله تصویب قرار دارد گفت: صدور پروانه های مسکن در بافت های فرسوده باید به طور میانگین به رقم 25 درصد برسد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۹:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: نوسازی مسکن در بافت های فرسوده شهری یکی دیگر از روش های عرضه مسکن در گلستان بوده و در این حوزه جزو 10 استان برتر کشور هستیم.
عصر همدان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بافت های فرسوده به عنوان خطری بالقوه در سطح شهرها نیازمند توجه ویژه مسئولان و ارائه بسته های تشویقی برای احیا، نوسازی و بازسازی هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان در جلسه شورای تأمین مسکن استان از افزایش محدوده بافت فرسوده شهر ایلام از 374 به 500 هکتار وافزایش تسهیلات نوسازی بافت فرسوده استان از 350 میلیون به 550 میلیون تومان خبر داد.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۲۱   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، امروز شنبه (22 اردیبهشت) جلسه شورای مسکن به ریاست مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و با حضور معاونان وی در بخش مسکن و ساختمان برگزاری شد. ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۰۲:۳۵    
مدیرعامل شرکت بازآفرینی گفت: ظرفیت ساخت 4.5 میلیون واحد مسکونی جدید در بافت های فرسوده وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۲۳:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
اهواز- معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از تصویب بسته تشویقی توسعه نوسازی بافت های فرسوده و بافت های ناکارآمد شهر اهواز خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
استاندار یزد: در راستای تسریع مسئله نوسازی بافت های فرسوده کارگزاری ها در مجموعه شهرداری ها تسهیل امور مردم را در دستور کار قرار دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
با وجودی که دولت، مشوق های قابل توجهی برای بازآفرینی بافت های فرسوده به منظور افزایش تولید مسکن در شهرها در نظر گرفته، اما این مشوق ها در عمل در استان یزد اجرا نشده که همین امر در کنار عوامل متعدد دیگر بازسازی این بافت ها را به تعویق انداخته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
استاندار یزد با اشاره به اینکه بسته های تشویقی باید برای مردم جذابیت داشته باشند گفت: بسته های فعلی مشوق های بازآفرینی بافت های فرسوده برای مردم جذابیت ندارند.
هدایت، مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران با وزارت راه در نوسازی بافت فرسوده اختلافی ندارد گفت: دولت پیگیر نوسازی پلاک های ناپایدار است البته بعضا شاید بخشی از حوزه های وزارت راه و شهرسازی خیلی کمک حال نباشند.
استانداری خوزستان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور عمرانی، صبح امروز جلسه کمیسیون ماده 5 شهرهای اهواز به ریاست محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در سالن جلسات این معاونت برگزار شد. ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آینده نیوز، سیدمرتضی حسام نژاد با اعلام این خبر گفت: بسته تشویقی ویژه بافت های فرسوده شهر اصفهان به همت معاونت شهرسازی و معماری و با هدف ترغیب شهروندان به نوسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده شهری ارایه شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
استاندار یزد بر تعریف بسته تشویقی در حوزه نوسازی بافت های فرسوده و تبلیغ گسترده جهت اطلاع مشمولان از مشوق های این حوزه تاکید کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۰:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان بسته تشویقی شهرسازانه ویژه بافت های فرسوده شهر اصفهان را تشریح کرد. مرتضی حسام نژاد اظهار کرد: یکی از دلایل عدم نوسازی و بازآفرینی شهری عدم صرفه اقتصادی در نوسازی بناهای ناپایداراست به همین منظور بسته تشویقی شهرسازانه ویژه بافت های فرسوده شهر اصفهان باهمت معاونت ...
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سردار غلامرضا سلیمانی در نخستین گردهمایی گروه های مردمی و جهادی (بازآفرینی شهری، مسکن و راه روستایی) با مشارکت بسیج مستضعفین با تبریک سالروز تشکیل بسیج سازندگی به به جهادگران و مسئولان اظهار کرد ...
آئینی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه مردم باید با حقوق خود در بافت های فرسوده آشنا شوند گفت: پنج رزمایش از خرداد تا مهر در حوزه نوسازی مسکن در بافت فرسوده با همکاری گروه های جهادی برگزار می شود.
ارانیکو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۰:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
رییس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: نوسازی بافت های فرسوده شهری، شروع یک حرکت بزرگ مردمی است و با توجه به اینکه سطح تماس گسترده ای با مردم دارد، نیازمند بازتعریف الگوی رفتاری با مردم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۰:۲۴    
شهردار نسیم شهر از ایمن سازی و احیای بافت های فرسوده، در بخشِ بوستان شهرستان بهارستان خبر داد.