سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۱۹:۵۲Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت های فرسوده»

ایلنا   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون ساماندهی و بازآفرینی شهری شرکت بازآفرینی شهری با بیان اینکه برای 72 درصد از مساحت بافت های فرسوده طرح تهیه شده، گفت: مهم ترین چالش ما با میراث فرهنگی وجود مقررات دست و پاگیر است و چنانچه این مقررات موردبازنگری قرار نگیرد در نهایت بافت تاریخی ما خالی از سکنه خواهد شد و نتیجه رویکرد فعلی خالی ...
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در سال های 98 و 99 توانستیم 100 درصد اعتبارات بازآفرینی شهری در استان را اخذ کنیم و به همین واسطه برای احیاء بافت های فرسوده شهری اقدامات مفید و موثری انجام گرفته است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۹:۱۴    
اقتصاد ایران: نمایندگان مجلس مبلغ 10 هزار میلیارد ریال اوراق مالی- اسلامی را به بازآفرینی شهری بافت های فرسوده پیرامون حرم های مطهر اختصاص دادند.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۷:۰۲   + ۲۶ سایت دیگر  
نمایندگان خانه ملت مبلغ 10 هزار میلیارد ریال اوراق مالی- اسلامی را به بازآفرینی شهری بافت های فرسوده پیرامون حرم های مطهر امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) و حضرت احمدبن موسی (ع) اختصاص دادند.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۵:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی قم از آغاز احداث یک هزار و 800 واحد مسکونی طرح اقدام ملی در قم خبر داد و گفت: مجموع سهم مسکن های پیش بینی شده استان قم در برنامه جامع مسکن کشور، 13 هزار و 200 واحد است که 10 هزار و 600 واحد در اراضی ملی ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران از احداث پارکینگ در بافت فرسوده خبر داد و گفت: سه پروژه در مناطق 18، 15 و 14 در نظر گرفته شده است همچنین 7 میدانگاه برای تهران پیش بینی شده که یکی از آنها میدانگاه هفت تیر است که مدتی پیش به بهره برداری رسید.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج گفت: به منظور مناسب سازی معابر، علمک های گاز از مقابل دیوار ساختمان های قدیمی جمع آوری می شود. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
استاندار آذربایجان شرقی بر بازنگری در طرح احداث شهرک جوانان تبریز به منظور رفع نگرانی ها درخصوص رعایت حریم گسل در این شهرک تأکید کرد و گفت: این شهرک برای جابجایی ساکنان بافت های فرسوده و سکونت گاه های غیررسمی شهر تبریز احداث می شود و همه جوانب ایمنی در آن باید در نظر گرفته شود.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
شهردار فرون آباد از توانمند سازی بافت های فرسوده شهر همزمان با اجرای طرح های تشویقی از سوی شهرداری خبر دارد.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
شهردار قم از تصمیمات ناگهانی درباره اراضی 32 و 48 هکتاری پردیسان انتقاد کرد و گفت:اراضی 48 هکتاری پردیسان مقرر شد ویژه معوض بافت های فرسوده و توسعه حرم قرار بگیرد اما تبدیل به مسکن ملی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از طرح های مصوب بافت فرسوده در نیمی از شهرهای گیلان خبر داد و گفت: از 52 شهر گیلان 30 شهر مصوبه بافت های فرسوده و تاریخی داشته و تا پایان سال هم برخی دیگر از طرح ها با توجه به تعریف مشخص تصویب می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: بیش از 22 میلیون نفر در بافت های فرسوده و ناکارآمد زندگی می کنند و متاسفانه هنوز موفق نشدیم طرح صنعتی سازی و بازآفرینی را اجرایی کنیم.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که بازآفرینی بافت های فرسوده شهری، مقاوم سازی مساکن روستایی وتولید یک میلیون واحد مسکونی درسال، وزارتخانه مستقل می طلبد.
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۲    
در حالی تسهیلات ساخت مسکن در کنار سایر مشوق های دولت و این مدیریت شهری در بافت های فرسوده ازابتدای سال جاری سه برابر افزایش یافت اما هنوز بافت فرسوده یکی از معضلات اساسی محلات شهر تهران است و باتوجه به اینکه تهران زلزله خیز بوده و گسل های فعال و نیمه فعال دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
اروجی گفت: بافت های فرسوده در مناطق مختلف قم وجود دارد و دارای آسیب پذیری بیشتری در حوادث به ویژه زلزله است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از اعطلای تسهیلات ودیعه اسکان موقت در بافت های فرسوده خبر داد و اعلام کرد: این ودیعه مسکن در سطح استان قابل پرداخت است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
علمداری گفت: مبلغ قرارداد منعقد شده با مالکان بافت های فرسوده 11 هزار و 444 میلیارد ریال است.
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۴:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
کاشف اسرار-در راستای احیا، بازآفرینی و توسعه بافت های فرسوده و ناکارآمد رشت، معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب گیلان از اختصاص 500 میلیارد ریال برای اجرای طرحهای ساماندهی فاضلاب رشت خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
معاونان وزیر راه وشهرسازی با همراهی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، به منظور تسریع در عملیات احیای بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی، از بنادر تاریخی غرب استان هرمزگان بازدید کردند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۲    
رمضانعلی فیضی: رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی شورای شهر: ریل گذاری بسته های تشویقی به گونه ای است که نمی توان با اعمال سلیقه آن را کنار گذاشت
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت بافت های فرسوده کلانشهر ها در راستای اجرای طرح جهش تولید و تامین مسکن گفت:زمین های بافت فرسوده اکثراً به نسبت سایر نقاط شهری تراکم پایین تری دارند لذا می توانیم از این ظرفیت استفاده کرده و تراکم مناطق بافت فرسوده را افزایش دهیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان شهردار سنندج گفت: سنندج جزو شهرهایی است که در بحث بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی، نواحی منفصل شهری و ناکار آمد آمار بسیار بالایی دارد.
مدیر کل راه وشهرسازی کردستان با اشاره به ابلاغ سند ملی احیاء ، بهسازی ، نوسازی وتوانمند سازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در سال 1393 ، ازکاهش فقر و ارتقای کیفیت زندگی و قابلیت زیست پذیری شهرها به عنوان رویکردهای مهم بازآفرینی یاد کرد.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۵    
بافت های فراموش شده شاید عبارت بهتری برای بافت های فرسوده شهر قم باشد که این روزها ساکنان آن ها با مشکلات فراوانی دسته و پنجه نرم می کنند و شاید دعا می کنند که بارندگی های شدید سراغ شهر قم نیاید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بافتهای فرسوده نوعی بیماری در ساختار مناطق شهری محسوب می شوند و عوامل زیادی در آنها دخیل هستند اما مدیریت شهری تهران از سالها پیش برای بهبود این اوضاع بسته های تشویقی تعیین کرد تا نسبت به نوسازی این بافت ها انگیزه و رغبت ایجاد شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای افزایش دو برابری سقف تسهیلات مشارکت مدنی در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در کمیسیون اقتصادی هیأت دولت تصویب و برای اتخاذ تصمیم نهایی به هیأت وزیران ارایه شد.
شادا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از پیگیری برای رفع موانع پیش روی ارائه تخفیفات نوسازی بافت های فرسوده خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
سیدمحمد نظری گفت: طرح بازافرینی که نخستین بار در سال 96 شروع شد، با هدف بهسازی 4 هزار و 800 هکتار از بافت های فرسوده 38 شهر مازندران انجام شد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۱:۴۶    
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: طرح بازافرینی که نخستین بار در سال 96 شروع شد، با هدف بهسازی چهار هزار و 800 هکتار از بافت های فرسوده 38 شهر مازندران انجام شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور اعتباری بانک مسکن تعداد پروژه های بافت فرسوده را که برای اجرای طرح بازآفرینی شهری موفق به دریافت تسهیلات شده اند 3 هزار و 656 پروژه به تعداد 17 هزار و 243 واحد عنوان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۴:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- عملیات نوسازی یک مجتمع مسکونی در بافت قدیم شیراز با حضور استاندار فارس آغاز شد که وی در این مراسم اعلام کرد: امروز در شهرهای مختلف استان به ویژه کلانشهر شیراز موضوع بهسازی و نوسازی مسکن در بافت های فرسوده و محلات غیر رسمی مورد توجه است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
آیا تهران همان شهر آرزوهای ما چند میلیون نفری است که صبح ها تا چشم مان را باز می کنیم، تصویر ساختمان های بلندش یا آسمان خاکستری معروفش و شاید هم بافت های فرسوده یک در میان رنگ شده اش، یادمان می اندازد که در پایتخت ایران ساکنیم؟
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
محمد سرابی خبرنگار فاصله میان پایه بتنی پل شهیدان حسنی و دیوار مرکز درمانی مهرگان فقط چند متر است و تنها یک خودرو می تواند از این فاصله عبور کند. خیابان کنار پل تقریبا بن بست محسوب می شود و قادر به انتقال ترافیک نیست ...
اقتصاد ایران: مدیرعامل بانک مسکن از افزایش سقف سن بنا برای دریافت وام مسکن خبر داد و گفت: این افزایش شامل واحد های مسکونی واقع در بافت های فرسوده نمی شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
خزانه دار و رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای شهر کرج گفت: مدیریت مشارکتی باید در کنار مدیریت محله محور لحاظ شود و انتظار داریم بودجه 1400 شهرداری با هدف پاسخگویی به نیازهای محله ای تبیین و تصویب شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۰:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص 220 میلیار ریال اعتبار از محل منابع با آفرینی به استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۲۳:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
کرج - معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج گفت: بیش از 15 درصد از جوازهایی که شهرداری کرج صادر می کند، قولنامه ای هستند و بیشتر در بافت های فرسوده و حاشیه شهر کرج واقع شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: طرح رایگان شدن عوارض صدور پروانه در بافت های فرسوده که به تازگی تصویب شده از سال آینده اجرایی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۴:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
کرج – ایرنا- معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری کشور با اشاره به رای صادره از سوی این دیوان مبنی بر ممنوعیت صدور پروانه برای املاک قولنامه ای توسط شهرداری ها ، گفت : طبق بررسی ها رای دیوان شامل موارد خاص املاک قولنامه ای مانند بافت های فرسوده نمی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
18 راهبرد مهم برای احیای بافت های فرسوده تاریخی، میانی، پیشینه روستایی و پیشینه اسکان غیررسمی شهر اصفهان تدوین شد.
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
نشست بازآفرینی بافت های فرسوده شهرستان آبادان صبح روز چهارشنبه با حضور عبیات معاونت عمرانی استانداری خوزستان،زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، امیری مدیر کل مسکن و شهرسازی استان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- خاموشی های گاه و بی گاه شبانه معابر شهری و محلات بافت های فرسوده هرمزگان براثر سرقت کابل ها و فرسودگی تیرهای برق و همچنین تعدیل چراغ های روشنایی معابر، مردم را نگران و کلافه کرده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
در حالی دو زلزله بزرگ تر از 3 ریشتری در دو نقطه مرکز و غرب مازندران چند شهر مازندران را لزراند که نزدیک به 5 هزار هکتار از استان مازندران، جزء بافت فرسوده محسوب می شود و ساری پرچم دار بافت های فرسوده در مازندران است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۲۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در حالی دو زلزله بزرگ تر از 3 ریشتری در دو نقطه مرکز و غرب مازندران چند شهر استان را لزراند که نزدیک به 5 هزار هکتار از استان مازندران، جزء بافت فرسوده محسوب می شود و ساری پرچم دار بافت های فرسوده در مازندران است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۰:۱۷    
عملیات ویژه بهسازی و رفع نواقص معابر به ویژه در بافت فرسوده محله های ناحیه 2 منطقه 9، در قالب پروژه های کوچک مقیاس انجام می شود. سرپرست شهرداری ناحیه 2 منطقه 9 با اعلام این خبر گفت: درصد بالایی از معضلات نگهداشت محله ها مربوط به بافت های فرسوده است ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
خزانه دار و رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای شهر کرج با عنوان اینکه شهرداران مناطق بعضا چشم خود را به روی تخلفات ساخت و سازهای غیر مجاز بسته اند، گفت:شهردار گزارش کاملی را از میزان تخلفات ساختمانی 4 سال اخیر به شورا ارائه کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی از رایزنی برای افزایش سقف وام بافت فرسوده به 150 میلیون تومان برای پروژه های طرح ملی مسکن خبر داد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم آبادان در مجلس، ضمن اعلام خبر برگزاری نشست هماهنگی اجرای عملیات بازآفرینی بافت های فرسوده آبادان تاکیدکرد که انکار این طرح توسط مدیران شهری این شهر بعد از تعیین 150 میلیارد اعتبارات برای اجرای این پروژه ابهاماتی را ایجاد کرد.