شنبه ۱۲ فروردینساعت ۰۸:۲۰Apr 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت های فرسوده»

ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، در سال گذشته وزیر راه و شهرسازی، بسته تشویقی شهرسازانه 19 بندی را در خصوص سیاست های تشویقی کالبدی متضمن نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری، با هدف افزایش کیفیت زندگی شهروندان ساکن در این بافت ها و همچنین پیشبرد اهداف قانون جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد. ...
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۹:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با حضور در شبکه خبر سیما در برنامه صف اول با عنوان برنامه های حمایتی دولت در حوزه نوسازی بافت های فرسوده به تشریح برنامه های پیش رو پرداخت ...
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۰۹:۱۸    
عضو شورای اسلامی شهر تهران عمر برخی از ساختمانهای شهر تهران را بالای 70 تا 80 سال دانست و گفت: شهر تهران نیازی به زلزله قوی ندارد بلکه بر اثر ضعیف ترین لرزش می تواند حادثه تلخی را به وجود آورد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۰۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
آیینی گفت: اجرای سیاست های تشویقی برای توانمند کردن متقاضیان نوسازی بافت های فرسوده و ورود سازندگان به این بخش را در دستور کار قرار داده ایم.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۹:۳۹   + ۲۴ سایت دیگر  
در حال حاضر وام 600 میلیون تومانی نوسازی مسکن به مالکان خانه های اطراف حرم های مطهر چهار شهر تهران، مشهد، قم و شیراز پرداخت می شود و سقف این وام در بافتهای فرسوده دیگر شهرها 450 میلیون تومان است که متقاضیان دریافت وام باید به سامانه facility.udrc.ir مراجعه کنند ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۷:۰۰    
احیای موفقیت آمیز بافت فرسوده شهری نیاز به شناخت و بهره گیری از امتیازها و موقعیت های موجود در محله، شهر، منطقه و کشور دارد؛ مهم ترین بخش در فرایند نوسازی بافت های فرسوده تأمین منابع مالی است و این موضوع، مدیران شهری و متولیان این بافت ها را با مشکلات اساسی مواجه کرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۸:۳۶   + ۴۷ سایت دیگر  
افرادی که ملک شان در محدوده بافت های ناکارآمد شهری قرار دارد می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی facility.udrc.ir نسبت به ثبت اسناد مالکیت ملک خود اقدام کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۴:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت راه و شهرسازی، سیدعلیرضا حسینی افزود: افرادی که ملک شان در محدوده بافت های ناکارآمد شهری قرار دارد می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی facility.udrc.ir نسبت به ثبت اسناد مالکیت ملک خود اقدام کنند ...
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: افرادی که ملک شان در محدوده بافت های ناکارآمد شهری قرار دارد می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی facility.udrc.ir نسبت به ثبت اسناد مالکیت ملک خود اقدام کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: میزان بافت های فرسوده درکشور به یک میلیون و 400 هزار واحد رسیده که تهران واصفهان رکورد دار هستند.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران گفت:با بسته تشویقی نوسازی بافت های فرسوده، زمینه مناسبی برای مشارکت ساکنان بافت ها در نوسازی فراهم می شود.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: با مشارکت بانک مسکن و دستگاه های عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری در سال1401 بیش از 8 هزار میلیارد تومان در محلات هدف بازآفرینی شهری هزینه شد.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به ساخت 11 هزار و 230 واحد مسکونی در بافت های فرسوده پایتخت با مشارکت شهرداری تهران بیان کرد: با نظر کارشناسان رسمی دادگستری و حضور شهردار تهران تا چند روز آینده شاهد کلنگ زنی بزرگ ترین پارکینگ طبقاتی در این منطقه خواهید بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سرانه های خدمات زیربنایی و روبنایی اعم از فرهنگی، آموزشی، انتظامی، بهداشت و درمان، ورزشی در محدوده های سکونتگاه های غیررسمی و بافت های فرسوده پایین تر از حد متوسط نقاط توسعه یافته همان شهر هستند، نوساری مسکن را از اولویت های اصلی بازآفرینی شهری برشمرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۳:۰۵    
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: تولید 200 هزار واحد مسکونی در قالب نوسازی بافت های فرسوده در سال جدید هدف گذاری شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۰:۰۶   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: بر خلاف سال های گذشته شهرداری باید در ساخت مسکن مداخله کند تا بیشترین آمار صدور پروانه در بافت های فرسوده باشد. در سال 1402، 200 درصد رشد نوسازی در بافت فرسوده را خواهیم داشت.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس مسکن گفت: برای تسریع بخشی در نوسازی بافت های فرسوه بهتر است که دولت واحد مسکونی به صاحبان بدهد و زمین های بافت فرسوده را برای ساخت وساز دریافت کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران گفت: تلاش شورا و شهرداری در سال آینده بر این است که 3 مشکل اصلی تهران از جمله آلودگی هوا، ترافیک و بافت های فرسوده را بکاهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۴    
شهردار قزوین گفت: به همت مدیریت شهری قزوین چندین پروژه در مناطق محروم همچون نواحی منفصل، شهرک دانش، ناصرآباد و هادی آباد اجرا شده که در قالب بازآفرینی شهری در بافت های فرسوده شهر، نوسازی در حال اجراست.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر اراک ضرورت توجه به محلات را مورد تأکید قرار داد و گفت: مدیریت شهری باید محله محور دنبال شود، چراکه کم توجهی به محلات هویت شهری را دچار دگرگونی جدی خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ساخت 412 هزار مسکن در سال آینده خبر داد و گفت: ساخت مسکن در بافت های فرسوده 10 شهر کشور در دستور کار قرار دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شرکت بازآفرینی شهری با تشکیل هرچه بیشتر حلقه های اندیشه ورزی، مرجع علمی در حوزه نوسازی بافت های فرسوده خواهد شد.
کرج رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۸:۵۷    
رضا خالقی روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: تعدادی از این پروژه ها مانند ساخت کلانتری ، مراکز بهداشتی درمانی، رفاهی و خدماتی در بافت های فرسوده استان آغاز شده است . ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در حالی از ابلاغ بسته 19 بندی تشویقی نوسازی بافت های فرسوده توسط وزیر راه می گذرد که هنوز شهرداری ها سرعت در نوسازی را جدی نگرفته و آنطور که مشخص است اجرای طرح قدیمی کلید به کلید جدی شده است.
استاندار گلستان در نهمین جلسه شورای مسکن استان گفت: شهرداری های استان موظفند نسبت به اجرای مصوبه ستاد بازآفرینی شهری استان مبنی بر تخفیف 100 درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت های فرسوده استان اقدام کنند.
استاندار مازندران گفت: زمین های مستعد جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان های مازندران شناسایی شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
سید محمود حسینی پور، بابیان این که مشوق های طرح نهضت ملی مسکن می بایست به مردم اطلاع رسانی شود تا مردم از تصمیمات این حوزه آگاه شوند، بر نوسازی بافت های فرسوده شهری به عنوان یک ضرورت و اولویت تاکید کرد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نصر: معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از افزایش بیش از 60 درصدی تعداد صدور پیش پروانه های ساختمانی در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری تبریز در سال جاری خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۲:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
رکنا:تمام متقاضیان ساکن در بافت فرسوده شهری جهت نوسازی واحد های خود می توانند تا 29 اسفندماه سال جاری، از تخفیف 50 درصدی در عوارض ساخت بهره مند شوند.
مدیرکل دفتر تجهیز منابع مالی، فنی اقتصادی و املاک شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: اولویت نخست وزارت راه و شهرسازی استفاده از ظرفیت خود مردم و نوسازی مردمی در بافت های فرسوده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
شهردار کرج گفت: رفع معضل بافت های فرسوده با استفاده از اعتبارات بالادستی در دستور کار سال آینده شهرداری کرج است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی سازمان نوسازی شهر تهران در سازمان شهرداری با اشاره به نوسازی حدود 44 درصد از بافت فرسوده در تهران گفت:این میزان نوسازی نسبت به بقیه شهر ها عدد خیلی بالایی است و قابل توجه است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
7هزار میلیارد تومان تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده پرداخت شد سرپرست بانک مسکن از انعقاد قرارداد تسهیلات نوسازی بافت فرسوده با 42هزار و 4 واحد به مبلغ 7هزار و 55میلیارد تومان از ابتدای اجرای طرح نوسازی بافت های فرسوده از سال 1398 تاکنون خبر داد ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
سرپرست بانک مسکن گفت: از ابتدای سال 1398تاکنون، بانک مسکن با 42 هزار و 4 واحد به مبلغ 7 هزار و 55 میلیاردتومان قرارداد منعقد کرد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رکنا: معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: بافت های فرسوده واحد های آموزشی ایلام بهسازی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۸:۳۷    
زاهدان- معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان،گفت: بسته تشویقی جدید برای نوسازی بافت های فرسوده استان، انعطاف پذیری بالایی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
استاندار البرز گفت: از سازمان نظام مهندسی استان انتظار می رود مجموعه مشکلات و مسائل را احصا کرده و برای بررسی و حل موانع ساخت و ساز استان ارائه دهند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۰۴    
در شانزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان اصفهان ضمن ارائه عملکرد و پیگیری معضلات دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهر اصفهان، آخرین وضعیت پروژه های بازآفرینی استان مورد بررسی قرار گرفت.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۴۰    
استاندار گلستان در هشتمین جلسه شورای مسکن استان گفت: علاوه بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن، ایمن سازی و نوسازی در بافت های فرسوده و نارکارامد شهری استان و به تبع آن افزایش سرانه های خدماتی در محلات هدف با اجرای کامل بسته تشویقی کالبدی، باید مورد توجه ویژه مدیران دستگاه های اجرایی باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
شهرداری تهران اعلام کرد: صدور پروانه ساختمانی در بافت های فرسوده پایتخت افزایش یافته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پس از برگزاری رویداد بزرگ بم شاهد تحولات چشمگیری در نوسازی مردمی در محدوده بافت های فرسوده هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۳۵   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان جزییات بسته تشویقی برای نوسازی و بازسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در خوزستان را تشریح کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
عملیات اجرایی 8000 واحد مسکونی در منطقه 21 و حدود 2000 واحد مسکونی نیز در سایر مناطق شهر تهران آغاز شد
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۶:۰۱    
یکی از مشکلات رشد بی رویه شهرها، وجود بافت های فرسوده است که نوعی بیماری در ساختار مناطق شهری محسوب می شود و بستری برای بسیاری از مسائل شهری در زمینه های اقتصادی، اجتماعی، کالبدی، فیزیکی، زیست محیطی و امنیتی است از این رو باید مشوق هایی از سوی دولت و شهرداری ها برای نوسازی آن ها در نظر گرفته شود.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست با مدیران روابط عمومی ادارات کل راه و شهرسازی تاکید کرد: کارکنان روابط عمومی علی رغم سختی و مشکلات به طور جهادی آگاهی بخشی و انتقال اطلاعات به جامعه هدف در محلات هدف بازآفرینی شهری را مورد توجه قرار دهند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: در شرایطی که بیشتر شهرهای کشور درگیر سه معضل گسترش بافت های فرسوده حاشیه نشین و سکونتگاه های غیر رسمی است مسئله گرانی مسکن بیش از پیش جامعه را به سمت این سکونتگاه ها سوق می دهد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۴۵   + ۳۹ سایت دیگر  
عضو کانون انبوه سازان گفت: مسکن یک کالای سرمایه ای و عمری است با توجه به افزایش قیمت ها این کالا نیز افزایش قیمت خواهد داشت. ایرج رهبر، عضو کانون انبوه سازان درخصوص افزایش قیمت مصالح و تأثیر آن روی ساخت و سازها ...
استانداری ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
استاندار ایلام در نشست طرح نهضت ملی مسکن: ❑ بیش از 4 هزار واحد مسکن ( طرح نهضت ملی مسکن) در بافت های فرسوده ایلام احداث می شوند/ همه دستگاه های اجرایی برای تسریع در تکمیل واحد های مسکن ملی باید اهتمام باشند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۷:۳۴    
معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی مازندران گفت: از مجموع ثبت نام شدگان مسکن ملی تاکنون ثبت نام 29هزار مازندرانی متقاضی مسکن تایید شده است.