جمعه ۰۸ اسفندساعت ۰۱:۳۳Feb 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حاشیه نشین»

رسیدگی به کمبودها و مشکلات شهرک شهید رجایی از مناطق حاشیه شهر مشهد به عنوان یکی از مناطق حاشیه نشین این کلانشهر در قالب طرح بازآفرینی شهری به همت استاندار خراسان رضوی و مدیران دستگاه های اجرایی آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
علی نیکزاد در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس گفت: ما 6.5 میلیون مستاجر در کشور داریم، 3 میلیون نفر حاشیه نشین هستند و 72 هزار هکتار بافت فرسوده داریم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۲    
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی بر لزوم توانمند سازی بانوان در مناطق حاشیه نشین تبریز تاکید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: هماهنگی لازم برای پخت نان صلواتی در 15 نانوایی ایلام در مناطق محروم و حاشیه نشین به صورت رایگان انجام شده است.
زرک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 24 درصد مردم در بافت فرسوده و حاشیه نشین ساکن هستند، گفت: 500 هزار واحد مسکن ملی تا پایان نیمه اول 1401 واگذار خواهد شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
خرم آباد- معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 24 درصد مردم در بافت فرسوده و حاشیه نشین ساکن هستند، گفت: 500 هزار واحد مسکن ملی تا پایان نیمه اول 1401 واگذار خواهد شد.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به جمعیت 700 هزار نفری ساکن در مناطق حاشیه نشین استان، گفت: دستگاه های اجرائی باید در ارائه خدمات قانونی به مناطق حاشیه نشین اهتمام جدی داشته باشند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۱۷    
امروزسه شنبه 5 اسفندماه1399 همزمان با گرامی داشت ولادت باسعادت حضرت علی(ع) و روز پدر، مراکزسیار روستایی شماره 5 و6 کانون پرورش فکری خرم آباد، و همراهی کارشناس روابط عمومی درمراسمی که از سوی دفتر تسهیلگری جهانگیرآباد برگزار شد حضور یافتند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۱۲    
مراکز سیار کانون پرورش فکری لرستان، در مراسمی که از سوی دفتر تسهیلگری جهانگیرآباد خرم آباد برگزار شد حضور یافتند و برنامه های مختلفی را اجرا کردند.
کاوش خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۱    
نماینده خوزستان در شورای عالی استان ها با اشاره به اینکه جمعیت 400 هزار نفری حاشیه شهر اهواز فاقد امکانات لازم و شرایط معمول زندگی شهری هستند، گفت: این مناطق که یک سوم جمعیت اهواز را دربرمی گیرند، از داشتن هرگونه امکانات عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی محروم اند.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، حامد زارعی، به منظور بررسی راه های همکاری با دفاتر تسهیلگری حاشیه شهر زاهدان با جمعی از کارشناسان و مسئولین این دفاتر در کتابخانه عمومی استاد کامبوزیا دیدار و گفتگو کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
آرای مجازات های جایگزین حبس صادره توسط قاضی برتر کشوری با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در برخی مناطق حاشیه نشین ارومیه اجرا شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه در استان 48منطقه حاشیه نشین وجود دارد گفت: در استان حدود هزار و 500 معتاد متجاهر وجود دارد این در حالی است که ظرفیت مراکز ماده 16 استان حدود 200 نفر است.
یزد آوا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رحیمی زاده گفت: برای اینکه مشکلات مناطق حاشیه نشین یزد به صورت ریشه ای حل شود به برنامه دقیق و زمانبندی نیاز است تا عقب افتادگی ها در این مناطق جبران شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس جهاد دانشگاهی البرز گفت:جهاد دانشگاهی با ارائه خدمات به جامعه هدف کمیته امداد بیگانه نیست و راه اندازی پنج دفتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین بخشی از اقدامات صورت گرفته در این خصوص بوده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مستند حاشیه مهم تر از متن با روایتی از معضلات حاشیه نشینی در جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی به اضافه مستند رونمایی می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان (پانا) - معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان اعلام کرد 44 درصد جمعیت کلانشهر زاهدان معادل 260 هزار نفر ساکن حاشیه و بافت های ناکارآمد شهری هستند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز رمپ یوسف آباد به اتوبان پاسداران را یکی از مهمترین پروژه های این سازمان دانست و گفت: شهرداری منطقه 1 تبریز ورود خوبی در بحث تملک در محدوده این پروژه داشته است و 80 واحد تملک گردیده و 3 واحد باقی مانده است که آن هم در حال انجام است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- بجنورد مرکز استان خراسان شمالی از سال ها پیش تا کنون٬ به تدریج به یکی از بزرگ ترین شهرهای دارای جمعیت حاشیه نشین کشور تبدیل شده و خطرات ناشی از این معضل هر روز بیش از گذشته در بجنورد خودنمایی می کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
زنان حاشیه نشین نه تنها از فقر مادی و گیر افتادن در تله محرومیت رنج می برند بلکه فقر از طریق مؤلفه های فرهنگی شامل بی تفاوتی اجتماعی، نابسامانی خانوادگی و ناامیدی، به ایجاد و افزایش آسیب در این زنان منجر شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۵۹    
امسال 2 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار برای محلات حاشیه نشین شهرهای زنجان، ابهر، خدابنده و ایجرود پیش بینی شده که هنوز تخصیص نیافته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده خوزستان در شورای عالی استان ها با اشاره به اینکه جمعیت 400 هزار نفری حاشیه شهر اهواز فاقد امکانات لازم و شرایط معمول زندگی شهری هستند، گفت: این مناطق که یک سوم جمعیت اهواز را دربرمی گیرند، از داشتن هرگونه امکانات عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی محروم اند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
حفره های ایجاد شده روی دیواره دریاچه و تالاب ممرز در نوشهر مازندران، خطر آب بردگی پایین دست را تشدید کرده است. اما این اتفاق وقتی خطرناک می شود که بدانیم گروهی حاشیه نشین در اطراف این تالاب حضور دارند و می تواند حادثه ای دلخراش در کمین آن ها باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بادیه نشین به معنای دقیق کلمه، شاعر نابغه ای است که کمتر دیده شده و چه در دوران حیاتش و چه در دوران پس از مرگ، در میدان شعر، نبوده! او حاشیه نشین شعر نو بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه از اجرای مرحله سوم کارگاه های توان افزایی و تاب آوری محلات حاشیه نشین استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
همدان _ نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه یکی از مسائل که موجب تبعیض در شهر همدان شده توزیع نامناسب امکانات است، گفت: متولیان در توزیع بودجه به عدالت توجه کنند.
اقتصاد آنلاین / رهیاب   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۴:۵۴   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون درمان وزارت بهداشت از افزایش پنج برابری تعداد بیماران بستری کووید - 19 در بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان نسبت به چهار هفته قبل خبر داد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۴۲    
آرش فهیم طی سال های اخیر با تبدیل شدن چهره های مشهور به یک طبقه خاص با فرهنگ و سبک زندگی ویژه و از طرف دیگر گسترش شبکه های اجتماعی ، ما با یک مسئله جدید فرهنگی مواجه شده ایم؛ سلبریتی ها امروز به یک ابزار تبلیغاتی در همه عرصه ها تبدیل شده اند ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: طرح ملی همیار مادر و کودک درسه محله حاشیه نشین شهرستان بویراحمد این استان آغاز شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۳۹    
فتونیوز صبح زاگرس در این قسمت از عکس نوشته های خود به حضور آیت لله رئیسی رئیس دستگاه قضاء در میان مردم کهگیلویه و بویراحمد در آینده نزدیک اختصاص داده شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی از اختصاص 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل خطوط یک و دو متروی تبریز با دستور رئیس جمهور خبر داد و گفت: تزریق این میزان اعتبار و نقدینگی، علاوه بر تکمیل خطوط مترو، در رونق سایر رسته های شغلی مرتبط با این پروژه نیز موثر خواهد بود.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۷    
دیسفانی با بیان اینکه مشهد، دومین شهر حاشیه نشین در کشور است گفت: امروز مشهد با حدود 3 میلیون نفر جمعیت دارای یک میلیون و 300 هزار حاشیه نشین است که رشد 130 برابری داشته است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۳۳    
در مناطق حاشیه نشین کردستان مردم نه به دنبال سینما هستند نه پارک و اتومبیل های رنگارنگ؛ شاید باور کردنی نباشد که برای برخی از این خانواده ها داشتن سرویس بهداشتی و حمام یک آرزوست!
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
بیکاری و اعتیاد، دو گرفتاری مهم حدود 8 هزار سکنه محله اوزینه و چناران از محلات حاشیه نشین در شرق گرگان در استان گلستان است. مشکلاتی که از چشم امام محله اش دورنمانده و او برای اشتغال زایی و ریشه کنی اعتیاد، آستین بالازده است.
هرمز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نبود طرح جمع آوری فاضلاب از یک طرف و بی مهری شهرداری برای جمع آوری زباله ها از طرف دیگر سبب شده مردم مناطق حاشیه نشین از جولان حیوانات موزی و بوی نامطبوع زباله و فاضلاب رنج ببرند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: این بنیاد براساس توافقات انجام شده 10 هزار واحد مسکونی در مناطقه حاشیه نشین شهر زاهدان به منظور ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی خواهد ساخت.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
خلیل منبتی گفت: در حاشیه شهر زاهدان نزدیک به 34 هزار قطعه را با عکس هوایی شناسایی و ضبط کردیم و 18 هزار خانوار در این مناطق ساکن هستند و از این تعداد هفت هزار نفر مراجعه و تکمیل پرونده دارند که مشارکت و همکاری مردم سبب افزایش سرعت می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر امور توزیع برق چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: روشنایی معابر محله حاشیه نشین مراد آباد این شهرستان در یک اقدام جهادی با اعتبار 200 میلیون ریال انجام شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- نیکزاد، نائب رئیس مجلس گفت: بسیاری از جوانان اردبیلی رویای خرید مسکن را دارند و در طول چندین سال گذشته به این موضوع اهمیت چندانی داده نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس گفت:امروز جوانان در کلانشهرها خرید مسکن برایشان تبدیل به رویا شده است امروز حدود 6 میلیون مستاجر و 13 میلیون حاشیه نشین داریم.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۵۴    
نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت:بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زاهدان شروع خوبی در برخی از مناطق حاشیه نشین داشته است،ولی در مجموع کافی نیست.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو شورای شهرتهران نسبت به اظهارات اخیر محسن هاشمی درباره حاشینه نشینی واکنش نشان داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۸:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
بغداد – ایرنا – بعد از آشکار شدن رابطه پنهانی برخی از حاشیه نشین های خلیج فارس با رژیم جعلی اسراییل، تل آویو در ماه های اخیر به تکاپوی کم سابقه ای برای نفوذ در جامعه عراق افتاده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۲۲:۳۰    
به مناسبت دهه فجر با همت امور فرهنگی و پایگاه آسیب اجتماعی با حضورمختاری رئیس بهزیستی شهرستان نوشهر،آقای سالاری معاون دانشگاه نیروی دریایی و سرهنگ قزوینی معاون اجتماعی ناحیه مقاومت سپاه نوشهر مسابقه نقاشی وطناب کشی برای کودکان منطقه حاشیه نشین شهرپشت در پایگاه خدمات اجتماعی این منطقه برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۶:۱۸    
به مناسبت دهه فجر با همت امور فرهنگی و با حضور موسوی مدیر بهزیستی شهرستان ساری مسابقه نقاشی برای کودکان منطقه حاشیه نشین نوبنیاد در پایگاه خدمات اجتماعی این منطقه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
این طبقه می خواهد امکان تغییر درونی صورت گیرد و همیشه ضد انقلابی گری بوده است. به گفته او اتحاد ایدئولوژیکی بین طبقه متوسط و حاشیه نشین رخ نداده است، برای همین حاشیه نشین ها و تهیدستان ظرفیت کنشگری جنبشی ندارند. این گفت وگو را بخوانید.
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۸:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
یاسوج (پانا) -در آیینی 400 سری جهیزیه هدیه مقام معظم رهبری به زوج های جوان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اهدا شد. جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این آیین ضمن گرامیداشت دهه فجر گفت ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۷:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی آیین اهدای 400 سری جهیزیه هدیه مقام معظم رهبری به زوج های جوان در استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شد. به گزارش ایسنا "سرهنگ پاسدار مصطفی مثنوی" در این آیین ضمن گرامیداشت دهه فجر افزود ...
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۱:۳۶    
اگر می خواهید درباره مسائل و مشکلات حاشیه نشینی در ایران و نحوه سیاست گذاری ها درباره آن بدانید، خواندن این مصاحبه به شما توصیه می شود.