دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۰۷:۴۵Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتاب و کتابخوانی»

ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۶:۰۱    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه در ایام کرونا مردم می توانند در زمستانه کتاب با 25 درصد تخفیف کتاب خریداری کنند مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی است به ویژه به تنوع موضوعی و پراکندگی جغرافیایی این اقدام حرکت خوبی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۹    
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از فعالیت های فرهنگی، طرح پیک کتاب با هدف تسهیل دسترسی علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی اجرا می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
برای ترویج کتاب و کتاب خوانی در ایران باید به کتابخانه ها بها داد و چنین نباشد که مدیری کتابی را که مورد پسند شخصی اش نیست از کتابخانه حذف کند و کتاب سفارشی دیگری را جایگزین آن کند.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
یزد -مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد همزمان با سراسر کشور اجرای طرح زمستانه کتاب در یزد آغاز شد. به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی این اداره کل ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۲۰    
جمعه بازار کتاب مشهد که سالیان زیادی است پاتوق علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است، با شیوع کرونا چند باری تعطیل شد؛ با این وجود، چراغ آن صبح های جمعه در بلوار شهید مدرس روشن است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی از برگزاری اولین رویداد در زمینه کتاب و کتابخوانی از فردا 10 اسفند در این مرکز خبر داد و گفت: رویداد نوآورانه و فناورانۀ کتاب و کودک در راستای ضرورت ایجاد آشتی و الفت بین کودکان با کتاب و کتابخوانی است.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
سیدقاسم ناظمی روز شنبه در گفت و گویی اظهار کرد: علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی می توانند با ارائه کارت ملی از امروز نهم تا شانزدهم اسفند با مراجعه به کتابفروشی های عضو طرح زمستانه کتاب 99، تا سقف 200 هزار تومان کتاب های مورد نیاز خود را تهیه کنند. وی خاطرنشان کرد: در این طرح [...]
ساوه نار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
حبیب الله محلوجی متولد سال 1323 در شهرستان ساوه است . وی که پدری کشاورز داشت خود نیز به شغل کشاورزی مشغول شد و از سال 1372 نیز رستورانی با نام ” کشاورز ” در یکی از خروجی های شهر ساوه بنا کرد . ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل از افتتاح نخستین کافه کتاب از سوی یک زوج فرهنگی علاقه مند به کتاب و کتابخوانی در این شهرستان خبر داد.
مرصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۱۶    
مرصاد نیوز: با حضور مسئولین شهرستان سنقرو کلیایی نمایشگاه کتاب سنقر با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی آغاز به کار کرد.
آژانس خبری ریحان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۱۲    
طرح کتاب دوخان با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان لاهیجان به اجرا درآمده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
حوزه / فرماندار ویژه کاشان گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با بهره گیری از کتابخانه های سیار از روستاهای شهرستان آغاز و به تمام نقاط شهرستان کاشان گسترده شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کانون کتاب و کتابخوانی دانشگاه علامه طباطبایی، کارگاه نقد عملی داستان از داستان نویسی تا نقد عملی داستان را برگزار می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
بناب- فرماندار بناب با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی لازمه توسعه فرهنگی است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
جوادیان زاده با اشاره به اهمیت توجه به بحث کتاب در مساجد گفت: رسالت کانون های مساجد در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی است.
با برنامه ریزی و تدوین برنامه های فرهنگی، زمینه شکوفایی و نهادینه سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی را برای همه مردم می توان افزایش داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
کناری از کتابخوانی به عنوان اصل و اساس فعالیت های فرهنگی یاد کرد و گفت: بدون توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی، موفقیتی در جامعه حاصل نمی شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۱۰    
ایوب عبدی نسب گفت: در حال حاضر یکی از برنامه های این کانون فرهنگی هنری، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و قرار گرفتن کتاب در سبد خانوارها است و بر همین اساس طرح شنبه های کتاب برگزار می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۴۱    
در راستای اجرای برنامه های فرهنگی در نقاط مختلف جزیره و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، نمایشگاه کتاب در روستای کوشه برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۲    
حبیب الله محلوجی مدیر رستوران کشاورز شهرستان ساوه به عنوان مروج کتاب و کتابخوانی انتخاب و از ایشان تقدیر گردید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه هفتمین جشنواره مروجان کتابخوانی با بیان اینکه ترویج کتاب و کتابخوانی نیازمند خلاقیت است برگزاری این جشنواره را فرصتی برای ترویج و اشتراک این خلاقیت ها و ایده های ناشی از آن دانست.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،در راستای اجرای برنامه های فرهنگی در نقاط مختلف جزیره و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، نمایشگاه کتاب در روستای کوشه برگزار شد. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
در راستای اجرای برنامه های فرهنگی در نقاط مختلف جزیره و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، نمایشگاه کتاب در روستای کوشه برگزار شد.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: کتاب و کتاب خوانی می تواند در ارتقای سطح بینش، درایت، آگاهی و دانش مردم تأثیرگذار باشد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: تلاش برای گسترش فعالیت های مربوط به کتاب و کتاب خوانی ویژه عشایر و جلب توجه مردم و نهادهای روستایی به اهمیت کتاب و کتابخوانی از اهداف این اداره است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۴۵    
فرماندار گمیشان گفت: انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در هفته کتاب سال جاری رتبه برتر را کسب کرده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ "احمد دستمرد" در پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خاطر نشان کرد ...
فرمانداری خوانسار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۲۵    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوانسار جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست صانعی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور اعضا در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۰:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، احمدحسین فتایی روز شنبه در نخستین جلسه ستاد توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی استان با محوریت انتخاب خرم آباد به عنوان پایتخت کتاب ایران افزود: انتخاب پایتخت کتاب در کشور از سال 1393 آغاز و تاکنون شهرهای اهواز، نیشابور، بوشهر، کاشان ...
فرمانداری فریدن   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۱۹    
در جشنواره بحارکتاب انوار دانایی 2 که از ابتدای شهریورماه تا پایان دی ماه سال جاری برگزار گردید پس از جمع بندی و اعلام نتایج نهایی توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان ، شهرستان فریدن رتبه اول استانی را در بین 24 شهرستان کسب نمود. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
روشنک گفت: خراسان رضوی در حوزه توسعه فرهنگی و کتابخانه ای پیشتاز است و امیدواریم در آینده شاهد اتفاقات مفید و ارزشمند بیشتری در حوزه کتاب و کتابخوانی با نیت خیر خیران و حامیان کتاب و کتابخوانی در استان خراسان رضوی باشیم.
کازرون نما   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش دریافتی کازرون نما؛ نشست ستاد پنجمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی شهرستان کازرون با حضور نمایندگان آموزش و پرورش، اداره امور کتابخانه ها، بهزیستی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نهادها، ارگان های فرهنگی و کنش گران کتاب و کتابخوانی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۶    
ایسنا/قزوین مرحله مقدماتی مسابقه کتاب خوانی سه دقیقه با کتاب با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی، آشنایی و انس دانشجویان با کتاب و به اشتراک گذاشتن تجربه های کتابخوانی آنان برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رزمجو گفت: همه جوامعی که نظام های محکمی داشتند، جامعه هایی بودند که نقش کتاب و کتابخوانی در آنها پررنگ و در واقع زیربنایی برای رشد و تعالی آن جامعه بوده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۷    
مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری ذوالجلال گفت: 159 فعالیت مختلف فرهنگی، آموزشی، توانمندسازی، ورزشی، هنری، اجتماعی، کتاب و کتابخوانی و فضای مجازی کانون فرهنگی هنری ذوالجلال برای مشارکت در طرح ملی ایران قوی در سامانه بچه های مسجد ثبت شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۰    
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه علم و تجربه با نوشتار به نسل بعد منتقل می شود گفت: اگر بخواهیم برآوردی از آینده جامعه امروز داشته باشیم باید ببینیم جایگاه ما از نظر فرهنگ کتاب و کتابخوانی به چه صورت است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۵    
مظاهری طرح شنبه های کتاب مساجد را در توسعه فرهنگی کشور موثر دانست و گفت: امروز یکی از نیازهای اساسی افزایش سطح آگاهی عمومی است و این امر با توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی محقق می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۴۰    
سرپرست فرمانداری شهرستان آرادان با اشاره به طرح پایتخت کتاب و تلاش برای کسب این عنوان در استان سمنان گفت: این جشنواره شرایطی بوجود آورده است تا برای رشد و شکوفایی فرهنگ کتاب و کتابخوانی قدم های ارزنده ای در این استان برداشته شود.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۷:۳۷    
فرماندار شمیرانات گفت: طرح استفاده از فضای عمومی مجتمع های مسکونی به کتابخانه در افزایش سرانه کتاب و کتابخوانی بسیار موثر است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۰:۲۵    
آشتیانی با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی در مناطق محروم و ضروت تحقق این امر گفت: راه اندازی کتابخانه های عمومی در مناطق محروم یک مطالبه عمومی و حقوق شهروندی است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۲۹    
ابدالی پور گفت: در قالب طرح ملی ایران قوی طرح کتاب و کتابخوانی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان برگزار شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: این شهرستان از نظر اهمیت دادن به کتاب و کتابخوانی مشهور است و شورای اسلامی و شهرداری با نامگذاری میدانی در شهر به نام "کتاب" برای ترویج فرهنگ مطالعه اقدام کنند.
برنامه نمایشنامه خوانی مجازی به همت اداره کتابخانه های عمومی و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس، انجمن نمایش شهرستان قدس، کانون کتاب و کتابخوانی خدمت رضوی شهرستان قدس، برگزار شد.
فرمانداری نایین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۸:۳۴    
مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه عنوان نمود ساختار انجمن خیرین کتابخانه ساز باید هر چه سریعتر تشکیل گرددو در این حوزه از ظرفیت خیرین ،کارخانجات و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی استفاده نماییم ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۱۸    
مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری نبی رحمت گفت: نمایشگاه کتاب با موضوع انقلاب اسلامی در راستای طرح شنبه های کتاب برای اعضای این کانون و علاقمندان حوزه کتاب و کتابخوانی دایر شد.
نامزدهای راه یافته به مرحله نهایی هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی مشخص شدند.
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۶:۰۶    
/هومن حکیمی مقدمه طور: از همکارم که اهل کتاب و کتابخوانی است، می پرسم که آیا کتاب نمایشنامه ملاقلات بانوی سالخورده را دارد؟ دارد ولی تا از بهشهر برسد به دستم، طول می کشد! کمی بعد، در خبرها می خوانم که آن همه هیاهو درباره دیدار رییس مجلس شورای اسلامی ما با رییس جمهور روسیه ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
مجموعه نمایشی خوشبرگ با محوریت کتاب و کتابخوانی از فردا، 23 بهمن روی آنتن می رود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۰:۰۲    
رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور به همراه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از اولین نمونه از کتابخانه الکترونیکی "نامک" در دبیرخانه توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی سمنان بازدید کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۲۷    
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری سمنان در بازدید از دبیرخانه توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی (پایتخت کتاب) از نزدیک در جریان فعالیت ها و اقدامات این دبیرخانه برای دستیابی سمنان به عنوان پایتختی کتاب قرار گرفت.