پنجشنبه ۰۶ اردیبهشتساعت ۰۱:۵۵Apr 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتاب و کتابخوانی»

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار کنگان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اظهار کرد: ترویج و تبیین فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه ضروری است و برای تحقق این مهم باید کتاب های خوب به مردم معرفی شود.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۴:۲۷    
خراسان رضوی- نمایشگاه کتاب می تواند عاملی برای انس مردم با کتاب و کتابخوانی تلقی شود و در واقع فرصت مغتنمی برای ایجاد شور وشعف کتابخوانی در جامعه به شمار می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۲:۱۵    
ایجاد انگیزه و اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان دانش آموزان باعث پیشرفت روز افزون جامعه می شود.
استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان زنجان در جلسه انجمن کتابخانه های استان اظهار کرد: ترویج کتاب و کتابخوانی منشا خیر و به نفع مردم است؛ از فرمانداران و مسئولین استان در رده های مختلف خواستارم به مقوله کتابخانه ها به عنوان یک دستگاه فرهنگی تاثیرگذار بنگرند و در این راستا متفاوت عمل کنند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - استاندار زنجان با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی منشا خیر و به نفع مردم است، گفت: از مدیران اجرایی در رده های مختلف خواستارم به مقوله کتابخانه ها به عنوان یک دستگاه فرهنگی تاثیرگذار نگاه متفاوتی داشته باشند.
ششمین دوره دوسالانه بین المللی کارتون کتاب با هدف ارائه نگاه هنرمندان ملی و بین المللی در حوزه های کتاب و کتابخوانی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۷    
ایلام-تفاهم نامه همکاری کتابخانه های عمومی استان با منابع طبیعی در راستای گسترش توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی با موضوع حفاظت و حمایت از محیط زیست، به امضا رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران بر لزوم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین جامعه پیشکسوتان جهاد و مقاومت تاکید کرد.
فرماندار شهرستان بجنورد در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان در سال 1403، گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موجب توسعه فرهنگ شهروندی می شود.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۳:۵۰    
حوزه/ شعبه کتاب شهر با حضور مسئولان و چهره های فرهنگی در راستای توسعه فعالیت های کتاب و کتابخوانی در شهر اردبیل افتتاح شد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
استاندار کردستان گفت: کتابخانه های عمومی باید با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی برای گروه های مختلف مردم و استفاده از مشارکت سایر دستگاه ها، مردم را به کتاب خوانی ترغیب کنند.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۱    
مرادی گفت: با توجه به استقبال جوانان مسجد از ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی طرح شنبه ها با کتاب در کانون باقرالعلوم(ع) کرمانشاه اجرا می شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۱:۵۷    
برنامه کتاب فرهنگ یکشنبه 2 اردیبهشت ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در قسمت دوم بررسی و نقد عملکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور میزبان کارشناسان حوزه کتاب می شود. ...
چاپ و نشر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۱:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری نشست هماهنگی نمایشگاه بین المللی کتاب با همکاری مدیریت شهری تهران خبر داد. به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از میزان ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۰:۵۰    
جعفر نیک نفس با اشاره به تشکیل حلقه های کتابخوانی در سطح کانون های مساجد جنوب کرمان، گفت: این مهم یکی دیگر از راه های ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و انس مردم با این یار مهربان است.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بازدید از کتاب خانه روستایی دُمشهر میناب در استان هرمزگان با تاکید بر اهمیت و تأثیر کتاب و کتابخوانی در آینده و رشد فکری کودکان و نوجوانان گفت: کودکانی که با کتاب عجین هستند قطعاً داناترند و در مواجهه با مشکلات، تصمیم های بهتر و عاقلانه تری خواهند گرفت.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۸:۱۹    
دورهمی و خوانش کتاب پترا با حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه ساعت 15 در فرهنگسرای مهر برگزار می شود.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فعال کتاب و کتابخوانی توجه به ذائقه مخاطب را مهمترین بایسته نشر در حوزه رضوی دانسته و گفت: نویسنده باید متناسب با ذائقه کودک، نوجوان و دانشجوی امروزی، حتی زنان خانه دار با توجه به نیازهای روز تولید محتوا کند که بنظرم این مورد از مهمترین بایسته هاست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۸:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر-خانواده زنده یاد دکتر فاطمه لشکری دراقدامی خیرخواهانه کتابخانه شخصی وی شامل بیش از 500 نسخه کتاب نفیس را با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر اهدا کرد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۵:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر - تفاهمنامه همکاری بین ادارات کل کتابخانه های عمومی و بهزیستی استان بوشهر با هدف ارتقای خدمات کتابخوانی به قشرهای مختلف جامعه به ویژه جامعه توانخواه و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان امضا شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۱:۲۷    
گفتگوی برنامه صبحگاهی روژمان با حمیدرضا گوهری امروز صبح با موضوع ترویج کتاب و کتابخوانی
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رشت- مدیران کل کتابخانه های عمومی و سازمان تبلیغات اسلامی گیلان در نشستی مشترک از آمادگی خود برای همکاری های بیشتر در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کردند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
برنامه کتاب فرهنگ یکشنبه 26 فروردین ساعت 17 به مدت 60 دقیقه با موضوع بررسی و نقد عملکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه کتاب فرهنگ امروز سمیه عظیمی ستوده (پژوهشگر کتاب) به موضوع برنامه می پردازد ...
محمد رستمی، منتخب مردم نیشابور، فیروزه، زبرخان و میان جلگه در مجلس دوازدهم در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی بر اهمیت اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی و رشد فرهنگ عمومی جامعه تأکید کرد.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، یکی از هدف گذاری های صدا و سیمای استان زنجان در برنامه های رمضانی، معرفی و خوانشِ کتاب، توسط نوجوانان برای مخاطبان است. ...
محمد محسن رفیعی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد در دیدار با جواد شمس مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد، راه اندازی کتابخانه سیار را رویدادی موثر در نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۱:۴۵    
مسئول غرفه کانون کتاب و کتابخوانی خدمت رضوی در نمایشگاه قرآن چهارمحال وبختیاری به تشریح بخشی از فعالیت های آموزشی و ترویجی این مرکز در این نمایشگاه پرداخت.
کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی استان تهران با برپایی غرفه در مسیر راهپیمایی روز قدس و اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، به ترویج کتاب و کتابخوانی پرداختند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۲۱:۲۲    
خوزستان-نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه های قرآنی آثار معنوی خوبی برجای می گذارند و جامعه نیاز به خوراک معنوی چون کتاب و کتابخوانی دارد.
پانا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۴:۴۱    
کرج (پانا) - دانش آموز دبیرستان حضرت معصومه(س) ناحیه 4 کرج گفت دانش آموزان را با میز کتاب در مدرسه به کتاب و کتابخوانی دعوت می کنیم.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۴:۱۳   + ۳۳ سایت دیگر  
شانزدهمین طرح نیکوکاری اسنپ کلاب به تجهیز کتابخانه های مدارس مناطق کم برخوردار اختصاص یافته است. این طرح، که با همکاری خیریه مهرگیتی اجرا می شود، اولین طرح مسئولیت اجتماعی اسنپ در 1403 است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی غرفه فرهنگی را با هدف تشویق و ترغیب شهروندان به کتاب و کتابخوانی و معرفی سیزدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مصلی بیت المقدس شهر اراک برپا کرد.
پانا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۱:۴۹    
کرج (پانا) - دانش آموز دبیرستان حضرت معصومه(س) ناحیه 4 کرج گفت دانش آموزان را با میز کتاب در مدرسه به کتاب و کتابخوانی دعوت می کنیم.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۱:۴۲    
به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس در پایان راهپیمایی یوم االله روز جهانی قدس در محل تجمع شرکت کنندگان به علاقمندان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی کتاب اهدا شد.
استانداری مازندران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری، گفت: امر کتاب و کتابخوانی را فراتر از حوزه ماموریتی کتابخانه ها ببینیم و باید توجه کنیم مسائل ما با کتاب در کجا حل می شود و به سراغ آن برویم.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۰:۵۸    
یک تسهیلگر و مروج کتاب و کتابخوانی در این مطلب به معرفی و بررسی مجموعه رمان گرافیکی بیلی و هیولاهای فسقلی پرداخته است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد - ایرنا - استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اهمیت نهادینه سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در حوزه خانواده و همچنین کودکان باید از رده سنی خردسالی به عنوان یک برنامه اصلی تربیتی و آموزشی نهادینه شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۶:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: در احداث پارک های سنندج اقدامات فرهنگی و توسعه و تقویت کتابخوانی با ایجاد ظرفیت های مختلف مدنظر قرار گیرد چرا که تقویت و توسعه کتاب و کتابخوانی و اقدامات فرهنگی در هر جامعه ای رونق همه جانبه را به دنبال خواهد داشت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
برنامه و مسابقه تلویزیونی تعاملی کتاب شیرین با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی میان کودکان و نوجوانان در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۲۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
قم- رییس هیات مدیره هیات خادم الرضا (ع) گفت: این هیات در طول 30 سال از فعالیت خود به برنامه های حوزه کتاب و کتابخوانی توجه ویژه ای داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۶:۳۶    
فرماندار نقده بر راه اندازی پیشخوان کتاب در ادارات این شهرستان برای اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
آیین رونمایی از کتاب کبوترانه تا خدا با حضور علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
لرستان - در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان به مناسبت فرا رسیدن سال جدید با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بر برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک با موضوع کتاب و کتابخوانی در سال جدید تاکید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
برنامه و مسابقه تلویزیونی تعاملی کتاب شیرین با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی میان کودکان و نوجوانان در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۰:۱۲    
قسمت بیست و یکم مجموعه چلچراغ نماز و مدرسه با موضوع کتاب و کتابخوانی و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بهشتی منتشر شد. پخش قسمت بیست و یکم کتاب و کتابخوانی ...
هشت کتابخانه منتخب استان آذربایجان شرقی در ایام تعطیلات عید نوروز با ارائه خدمات کتابخانه ای میزبان میهمانان نوروزی و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
قم - ایرنا - مدیرکل کتابخانه های قم با اشاره به فعالیت این مراکز درایام نوروز گفت: 25 کتابخانه در این استان از امروز تا یازدهم فروردین ماه برای ارائه خدمات به علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی و زائران و مسافران نوروزی دایر می باشد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۰۸:۱۶    
"من و کتاب" عنوان اثری است خواندنی که دربردارنده دیدگاه رهبر معظم انقلاب درباره کتاب و کتابخوانی است و خواننده با مطالعه آن با نگاه عمیق و زیبای حضرت آقا در این رابطه بهتر و بیشتر آشنا می شود.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهار به ریاست فرماندار در کتابخانه عمومی حکمت روستای حسین آبادآشوری شهرستان بهار برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
استاندار قزوین راه اندازی نخستین کتابخانه سیار سبز را اقدامی سازنده و موثر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه دانست