چهارشنبه ۱۲ بهمنساعت ۱۶:۲۲Feb 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتاب و کتابخوانی»

برای تقویت پیوند مستمر دانشگاه ها و کتابخانه های عمومی به عنوان دو پایگاه علمی و فرهنگی کشور، تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و دانشگاه فرهنگیان فارس منعقد شد.
کتابخانه های عمومی شهید بهشتی تربت حیدریه، عطاملک جوینی نقاب جوین، باقرالعلوم(ع) باغشن زبرخان، شهدای سلطان آباد خوشاب و شهید مطهری مشهد استان خراسان رضوی در مسیر رسالت خود اصلی مبنی بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مجری برنامه های متنوع فرهنگی کتاب محور بودند.
خبرگزاری مهر   ۱۲ دقیقه پیش    
مشهد مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: بهترین و موثرترین خاستگاه و سنگر در اجرای ماموریت تبیین معارف انقلاب و ارزش های جمهوری اسلامی حوزه کتاب و کتابخوانی است.
مرصاد   ۲ ساعت پیش    
مرصاد نیوز: فرماندار شهرستان سرپلذهاب گفت: جاودانگی تاریخ کشور و شخصیت های فرهنگی و دینی ما از طریق کتاب و کتابخوانی حاصل می شود.
ایبنا   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان در نشست خبری تشریح برنامه های دهه فجر اداره کل کتابخانه های عمومی استان از اجرای بیش از 900 برنامه با محوریت کتاب و کتابخوانی خبر داد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/خوزستان اداره کل کتاب خانه های عمومی استان خوزستان با هدف آشنایی دانش آموزان عشایری با فرهنگ کتاب و کتابخوانی جشنواره طعم کتاب با عشایر را در خوزستان اجرایی کرده و این جشنواره هر 2 هفته یکبار در یکی از شهرستان های شمال خوزستان که میزبان عشایر هستند برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رشت- مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان از عضویت رایگان علاقمندان و دوستداران کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی این استان به مناسبت ایام الله دهه فجر خبر داد.
شبستان   ۷ ساعت پیش    
معدنی پور با اشاره به اهمیت اجرای طرح اهدای کتاب، اهدای دانایی و نقش ویژه کتابخانه های استاندارد مساجد در رشد فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: البرزی ها 13 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان البرز طی سال جاری اهداء کرده اند.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۳۱    
ایلام (پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام اعلام کرد پویش هیس طوری به منظور به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان و اطلاع نوجوانان از مسائل تاریخی برگزار می شود. ...
بخشدار نسر در شهرستان تربت حیدریه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهر، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی را عاملی موثر در افزایش نشاط و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه دانست.
پنجمین جلسه انجمن تجمیعی کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد به ریاست فرماندار شهرستان و با اجرای ویژه برنامه معرفی کتاب زمستان بی شازده اثر فاطمه نفری با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن، حوادث اخیر کشور را ناشی از نگاه کینه توزانه ایادی استکبار توصیف و بر ضرورت افزایش آگاهی ها و بصیرت افزایی در جامعه با ابزار کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با هدف جلب حمایت از برگزاری برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی، با مدیر امور شعب بانک ملت استان ایلام دیدار و گفتگو کرد.
حمداله فاریابی، مشاور استاندار در امور جنوب کرمان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جیرفت شکوفایی و بالندگی جامعه را در نتیجه ترویج کتاب و کتابخوانی دانست.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۴:۰۰    
مهناز بهرامی در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری گفت:این کتاب دو جلد است که جلد اول آن خدا را شکر با استقبال مردم مواجه گشت و همین مشوقی شد که با پشتوانه و قدرت تشویق مردم جلد دوم آن را نیز به یاری خداوند به سرانجام برسانیم و در دسترس عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی قرار دهیم ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان فرماندار پلدختر گفت: اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی هم راستا با گفتمان انقلابی است.
گیلانستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
شهرداری رشت و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در راستای مباحث کاری مشترک و تداوم تعاملات دوجانبه با یکدیگر دیدار و تبادل نظر کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۵    
ظریفیان در دیدار از انتشارات مهارت آموزی و مربیان مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ؛ تخصصی شدن واحد های انتشاراتی را یکی از ضرورت های توسعه علم و دانش در کشور دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت استفاده از هوش مصنوعی برای مقابله با کتاب سازی تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با تعدادی از ناشران استان البرز مشکل کتاب سازی و ناکتاب را از چالش های بزرگ حوزه کتاب دانست و گفت: از ظرفیت هوش مصنوعی برای مقابله با پدیده ضدفرهنگی کتاب استفاده شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
برنامه "کتاب بان"، یکشنبه 9 بهمن ماه، با موضوع تاثیر و نقش ویترین کتاب فروشی ها در ترویج کتابخوانی از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فرهنگسرای کار و تعاون به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی کودکان با نویسندگان حوزه کودک و نوجوان ویژه برنامه "مهمون خونه کتاب" را روز یکشنبه 9 بهمن ماه برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۳۱    
طرح پیوند کتابخانه با مدرسه با هدف ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی شهرستان آبادان اجرا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
رشت- فرماندار رشت با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی سبب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود، گفت: بر همین اساس باید از همه ظرفیت های شهرستان در جهت توسعه این فرهنگ بهره برد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۰۳    
حوزه/ امام جمعه شبانکاره ضمن دعوت دانش آموزان به مطالعه و کتابخوانی، فضای مجازی را عامل اصلی فاصله گرفتن دانش آموزان از کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: مطالعه نقش اثربخشی در آینده دانش آموزان دارد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۱    
کتابخانه استاد حکیمی در نشست های هفتگی دورخوانی و بررسی کتاب میزبان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است. رمان "من زنده ام" نوشته معصومه آباد درباره وضعیت زنان اسیر دفاع مقدس در زندان های بعثی، در نشست های دی ماه دورخوانی می شود.
تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و اداره کل آموزش و پرورش این استان با هدف همکاری های بیشتر در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی امضا شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گفته مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبق مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی کتاب های صوتی یا گویا همچنین کتاب الکترونیک براساس ضوابط مصوبه اصلاحی 660 در دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی ارزیابی خواهند شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: گفتمان کتاب و کتابخوانی افزایش یابد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا گفتمان کتاب و کتابخوانی افزایش یابد، گفت: 2 هزار جلد کتاب بین کتابخانه های بروجرد توزیع می شود.
اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و مرکز آموزش علمی-کاربردی خانه کارگر شیراز به منظور گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و کارکنان و دانشجویان مرکز تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۲۸    
کتابخوان و اهل مطالعه بودن از جمله ویژگی هایی است که همه ما دوست داریم آن را داشته باشیم، البته امروزه با وجود فضای مجازی و سرگرمی ها و دنیای رنگارنگ آن در ذهن افراد بی مهری ها و کم لطفی ها به کتاب و کتابخوانی
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۱:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
راستخانه، گفت: 2هزار و 500 نسخه کتاب توسط مرکز مبادله کتاب کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به هدف کمک به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به کتابخانه های عمومی لرستان اهدا شده است.
هورگان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۷:۲۴    
یکشنبه های کتاب هر هفته در محل کتابخانه کوثر نور برپاست. این جلسات هم اندیشی چند هفته ای است که به پیشنهاد و دعوت جواد فرزانفر استاد دانشگاه و دکترای فلسفه تعلیم و تربیت و با حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی بعدازظهر های یکشنبه از ساعت 4 تا 7 در سالن مطالعه کتابخانه کوثرنور برگزار می شود. ...
به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، چالش ها و راهکارهای تقویت کتاب و کتابخوانی و رونق کتابخانه های عمومی شهرستان تکاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۳:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راستای رسالت های فرهنگی و اجتماعی خود در قالب فعالیت های مشترک فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در حوزه کتاب و کتابخوانی به منظور ارتقای دانش و مهارت در زمینه پیشگیری همگانی و منتخب از گرایش به مصرف مواد مخدر و همچنین تقویت منابع کتابخانه ای مرتبط با حوزه ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۴۷    
پاتوق کتاب کتابخانه فجر در ویژه برنامه پنج شنبه های کتاب و کتابخوانی میزبان مسعود کوهستانی نژاد، نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۸:۲۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، مریم خدایی مسئول پایگاه علمی بسیج خرمشهر می گوید:مهم ترین هدف ما در زمینه علمی، رشد و شکوفایی استعداد ها و خلاقیت های نوجوانان و جوانان است و این امر مهم میسر نمی گردد، مگر اینکه کتابخانه ها توسعه بیشتری پیدا کنند ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ، با اشاره به اجرای طرح کانون مدرسه گفت: در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حدود 60 نوع فعالیت بر پایه کتاب و کتابخوانی انجام می شود و از جمله اهداف این طرح را می توان به توانمندسازی مخاطبان در بهره گیری از امکانات و ظرفیت های کتابخانه ...
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۷:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کتاب فروشی دنیای کتاب از اجرای طرح خرید کتاب با 20 درصد تخفیف همزمان با پنج سالگی این مجموعه فرهنگی خبر داد و گفت: اهالی کتاب و کتابخوانی از طرح های فصلی خرید حضوری کتاب از کتاب فروشی ها رضایت داشتند و امیدواریم مسئولان وزارت ارشاد بار دیگر این طرح را به شکل حضوری اجرا کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه دلفان با بیان اینکه در حوزه نویسندگی و قلم 250 مؤلف در دلفان فعالیت دارند، گفت: با توجه به اثرگذاری فضای مجازی می طلبد گروه های تولید محتوا با موضوع کتاب و کتابخوانی در بستر فضای مجازی راه اندازی شود.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۴:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
شهاب دین زندگینامه ای است داستانی براساس زندگی آیت الله شهاب الدین مرعشی نجفی، که نویسنده تلاش کرده به لحظه زندگی و موقعیت هایی که سید شهاب الدین مرعشی نجفی در آن قرار گرفته نزدیک شود. ...
پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی قصرشیرین به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با موضوع برنامه ریزی هفته تجلیل از مقام زن و دهه مبارک فجر برگزار شد.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماکو به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور اعضای این کارگروه در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی امروز به میمنت میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و روز مادر به صورت رایگان عضو کتابخانه ها می شوند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۸    
حوزه/"چهل دسته گل سفارشی" و "مادر آفتاب" عناوین دو کتابی است که مطالعه آن به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) به علاقه مندان کتاب و کتابخوانی توصیه می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
محمدعلی میرزایی با بیان اینکه انتظار داریم فضای کتاب و کتابخوانی در استان مرکزی تقویت شود، گفت: شاخص های کتابخانه ای در استان ارتقا پیدا کرده اند و برای ارتقای بیشتر و رسیدن به وضعیت مطلوب، به تلاش و همت همکاران در دوران مدیریتی جدید نیاز است.
پانا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - شیوه نامه دومین دوره مسابقات فرهنگی کتاب و کتابخوانی ویژه دانش آموزان و کارکنان آموزش و پرورش استثنایی کشور ابلاغ شد. به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش وپرورش استثنایی ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
قاسمی گفت: مسابقات ملی کتاب سه دقیقه ای به صورت هماهنگ از سوی سازمان انتشارات در واحدهای استانی جهاددانشگاهی با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ترویج گفتمان علمی برگزار می شود.