شنبه ۰۵ اسفندساعت ۱۴:۰۵Feb 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون انرژی»

شانا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام سریع، هوشمندانه و جهادی وزارت نفت برای برطرف کردن مشکلات ایجادشده بر اثر انفجار در چند نقطه از خطوط انتقال گاز سراسری ستودنی است.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۰:۰۳    
نایب رئیس دوم کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران تأکید کرد: اطلاعات درستی از تعداد شرکت های دانش بنیان کشور وجود ندارد؛ اما حدود 400 شرکت در حوزه بالادست صنعت نفت و گاز کشور فعال هستند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۷    
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران: گاز و دیگر حامل های انرژی طی روندهای طولانی و هزینه بر استخراج می شوند و به دست مصرف کننده می رسند، با تکیه بر اجرای نظام تعرفه گذاری پلکانی باید جلوی حیف و میل سرمایه ملی توسط برخی افراد مرفه را گرفت.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۳    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از تعادل روزنامه اقتصادی ، نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: تشکیل کنسرسیومی از صنایع و نیروگاه سازان، راهکار تسریع در اجرای قانون مانع زدایی از صنعت برق و تشویق صنایع برای ساخت نیروگاه هاست ...
موج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره تاثیر ورود بخش خصوصی به توسعه میادین نفت و گاز گفت: این اقدام گام مهمی برای سبک تر شدن بار دولت و بهبود کیفیت در توسعه میادین نفت و گاز خواهد بود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۵:۲۷    
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران: بهره برداری از میادین نفت و گاز مشترک با تکیه بر سرمایه گذاری بخش خصوصی و به کارگیری مشوق دولتی و تسهیل مسیر این همکاری موجب خواهد شد که بدون تکیه به بودجه دولتی، دست ما در توسعه برداشت نفت و گاز از میادین مشترک باز شود.
همدان پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
سومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت به همت سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن با حضور مدیران و سرآمدان وزارتخانه های نفت،نیرو، صمت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.
رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر ضرورت افزایش سطح همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی گفت: باید به بهترین شکل از ظرفیت پسکرانه بنادر در تولید انرژی به ویژه انرژی خورشیدی، بهره برد.
موج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره راهکارهای حل معضل ناترازی بنزین در کشور پرداخت و توسعه جایگاه های سوخت CNG را یکی از راه حل های این مسئله عنوان کرد.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: حسین زاده، عضو کمیسیون انرژی گفت: سال 96 همین موقع 4 میلیون بشکه نفت تولید داشتیم و صادرکننده بنزین بودیم، الان واردکننده بنزین هستیم؛ بنابراین سیاسی کاری و خودی و غیرخودی کردن و بی انگیزگی پرسنل نفت به خاطر رفتار های سیاسی با پرسنل عملیاتی که پیشران توسعه اقتصادی کشور هستند ...
شانا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با سرعت عمل بالایی که مدیران صنعت نفت و گاز کشور در حادثه انفجار تروریستی خطوط انتقال گاز سراسری داشتند دشمن نتوانست خللی در گازرسانی به مردم ایجاد کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۳۹   + ۱۵ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: تشکیل کنسرسیومی از صنایع و نیروگاه سازان، راهکار تسریع در اجرای قانون مانع زدایی از صنعت برق و تشویق صنایع برای ساخت نیروگاه هاست.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۷:۳۰    
برای بررسی برنامه های جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی که در قالب ائتلاف جبهه تحول خواهان انقلاب اسلامی فعالیت می کند به سراغ مالک شریعتی، دبیرکل این حزب و عضو کمیسیون انرژی مجلس دوازدهم رفته ایم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۴:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
صالحی رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه نباید اجازه داد که ایران به بهشت واردات خودروهای برقی تبدیل شود، گفت: مشکلی در تامین برق خودروهای برقی نیست مشکلمان تامین زیرساخت هاست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۴:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس بر ضرورت سرمایه گذاری بیشتر درباره میادین مشترگ گازی ایران و قطر تاکید کرد.
موج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۴۰    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره ماده 15 برنامه هفتم و ورود بخش خصوصی به توسعه میادین نفت و گاز پرداخت و گفت: این مصوبه انحصار شرکت ملی نفت را می شکند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۱۶    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تصویب ماده 15 برنامه هفتم در خصوص توسعه میادین نفت و گاز پرداخت.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی گفت: در شرایط کنونی هرچند تهاتر یک دستاورد نیست و روشی برای رفع بحران است اما با این روش توانسته ایم مبادلات اقتصادی داشته و در مقابل تحریم قد علم کنیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۳:۳۲    
بوشهر- حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح فشارافزایی و حفاری چاه های درون میدانی برای تثبیت و پایداری تولید در پارس جنوبی اولویت است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۰:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی گفت: در شرایط کنونی هرچند تهاتر یک دستاورد نیست و روشی برای رفع بحران است اما با این روش توانسته ایم مبادلات اقتصادی داشته و در مقابل تحریم قد علم کنیم.
جماران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۷:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر و نایب رئیس کمیسیون انرژی در رابطه با انتشار لیست حقوق نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خبرنگار جماران، گفت: ماجرای حقوق نمایندگان که مشخص است و اگر فیشی نیز منتشر شده باشد موارد در آن ذکر شده است که برای چه چیزی بوده، به طور مثال برای حقوق دفتر، پرسنل است. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۵:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی: به منظور استفاده از حداکثر ظرفیت سی ان جی باید به ایجاد زیرساخت های مورد نیاز بپردازیم. دوگانه سوز کردن خودروها و در نظر گرفتن جایگاه های سی ان جی کمک کننده است. واردات خودروهایی که از سال 2020 به این طرف تولید شده اند هم موثر است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۶:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس، تایید مصوبه متناسب سازی حقوق بازنشستگان توسط شورای نگهبان را به معنای روشن شدن بارقه امید در جامعه دانست.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه خودروهایی که در کشور مورداستفاده قرار می دهیم، مصرف بهینه و پایینی ندارند ابراز کرد: خودروهای فرسوده نیز نقش مهمی در افزایش مصرف بنزین دارند و لازم است فکری به حال افزایش کیفیت و خارج کردن خودرو های فرسوده بکنیم.
حیات   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۸:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: شور و نشاط فضای امروز در این چند سال اخیر کم نظیر بود و این نشان دهنده آن است که مردم به آینده امیدوارند و این وظیفه مسئولان را سنگین تر می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: افزایش مالیات بر ارزش افزوده در بودجه سال آینده نرخ تورم را افزایش می دهد که باید در این زمینه تجدید نظر شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه خودروهای داخلی بیش از استاندارد بنزین می سوزانند، گفت: به جای هدررفت 3 تا 4 میلیارد دلار برای واردات بنزین، باید به سمت تحول صنعت خودرو پیش برویم و موتور خودروهای داخلی را اصلاح کنیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از عدم به کارگیری بخش خصوصی در جریان توسعه پروژه های نفتی، گفت: به دلیل نادرست بودن سیاست گذاری ها در بخش خصوصی امروز بسیاری از پروژه های بزرگ بلاتکلیف مانده اند در حالی که ورود بخش خصوصی گره گشای بسیاری از پروژه ها بوده و هزینه ها را کاهش می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی مسئولیت داریم، حضور حماسی در راهپیمایی22 بهمن را ترسیم کننده تصویری زیبایی از اتحاد و وحدت مردم ایران در سطح جهان دانست.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۳:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
فرارو- آرش نجفی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: ما سالانه بیش از 300 میلیون متر مکعب در ایام سرد سال ناترازی داریم و باتوجه به صنایعی که وارد خط مصرف گاز می شوند؛ برآورد می شود ظرف 3 تا 4 سال آینده به 500 میلیون متر مکعب ناترازی برسیم. ...
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۲    
ساعت 24-رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: ما سالانه بیش از 300 میلیون متر مکعب در ایام سرد سال ناترازی داریم و باتوجه به صنایعی که وارد خط مصرف گاز می شوند؛ برآورد می شود ظرف 3 تا 4 سال آینده به 500 میلیون متر مکعب ناترازی برسیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: در حالی می توان نهایتا با 2 میلیارد دلار پالایشگاه مهر خلیج فارس را تکمیل کرد که فقط سال جاری 4 میلیارد دلار هزینه واردات این محصول شده است، بنابراین سیاست ها در حوزه انرژی درست نیستند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۹:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: ما سالانه بیش از 300 میلیون متر مکعب در ایام سرد سال ناترازی داریم و باتوجه به صنایعی که وارد خط مصرف گاز می شوند؛ برآورد می شود ظرف 3 تا 4 سال آینده به 500 میلیون متر مکعب ناترازی برسیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران: سهامداری در پالایشگاه های فراسرزمینی سیاست خوبی است. امروز کشورهای دارنده نفت به دنبال راه های ابتکاری برای فروش نفت خام خود هستند. تجهیز و نوسازی پالایشگاه های نیمه فعال در دیگرکشورها، نوعی بازارسازی تضمینی برای فروش نفت است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۹:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صرفه جویی 100 میلیارد دلاری در هر سال با بهینه سازی مصرف سوخت محقق خواهد شد، گفت:واردات بنزین به اقتصاد کشور ضربه وارد کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی فارس با اشاره به موضوع مصالح و صنایع انرژی بر گفت: لازم است استفاده از این مصالح حذف شود و صنایع انرژی بر که مدیریت مصرف انرژی را انجام ندهند، مشمول جریمه قرار گیرند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی با انتقاد از تعلل وزارت نیرو در ابلاغ قانون مانع زدایی از صنعت برق، گفت:طبق برنامه هفتم توسعه سهم معاملات در بوس انرژی در سال دوم به 30 درصدو تا پایان برنامه به 60 درصد برسد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره لزوم اجرای طرح تعرفه گذاری پلکانی گاز خانگی پرداخت و این شیوه را روشی مناسب برای تخصیص یارانه پنهان انرژی معرفی کرد.
اقتصاد آنلاین / جهت پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۸:۵۲   + ۲۸ سایت دیگر  
پایگاه خبری الجزیره با بیان اینکه عراق به شدت به گاز ایران نیاز دارد، آورده است این کشور دستکم تا 10 سال دیگر به واردات گاز متکی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۶:۰۲    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در توئیتی از موضوع واردات بنزین انتقاد کرد.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۵:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس به راهکار های بهبود وضعیت انرژی در کشور و لزوم اجرای قوانین توسط دولت اشاره کرد و گفت: دولت باید با جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی و به کارگیری شرکت های دانش بنیان، قوانین مترقی مجلس را اجرا کند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: چینی ها هم به نفت ما بیشتر از قبل نیاز دارند. آن ها مشکلاتی دارند و هم پالایشگاه های آن ها و هم پروژه های دیگر چین به نفت ما نیازمند است، پس دلیلی برای تخفیفات زیاد وجود ندارد.
شانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۰:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سیزدهم فروش نفت را به برجام و تحریم ها گره نزد، گفت: در این دولت فروش نفت و فرآورده های نفتی افزایش قابل توجهی یافته است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۰:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس ایجاد ثبات در بازار ارز را یکی از مسیرهای کنترل بازار دانست و گفت: به یقین برای رونق کسب و کارها در کشور طی روزهای پایانی سال باید شاهد ثبات بازار ارز باشیم.
شانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سیزدهم سبب تحول در روابط جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها در حوزه نفت و انرژی شده است، گفت: صادرات نفت و دانش فنی به آمریکای لاتین در این دولت اتفاق افتاد.
موج   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره لزوم اجرای طرح تعرفه گذاری پلکانی گاز خانگی برای مشترکان پرمصرف پرداخت و گفت: طبیعی است که برای این افراد، قبوض بالا صادر شود.
کیهان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۲۱:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تجربه قانون توسعه حمل ونقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و هدفمندی یارانه ها در سال 86، نشان داد که می توان با تدوین یک برنامه جامع، مصرف بنزین را به میزان 100 میلیارد دلار کاهش داد. ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۰۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره اهمیت اجرای فاز دوم طرح تعرفه گذاری پلکانی گاز خانگی گفت اجرای این شیوه در کاهش مصارف غیربهینه موثر است. ...
تیتر20   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
هفت راهکار پیشنهادی برای به صرفه شدن سرمایه گذاری در تولید برق در نشست کمیسیون انرژی اتاق ایران مطرح و بررسی شد. در حالی که خسارت ناشی از خاموشی های امسال، 116 هزار میلیارد تومان تخمین زده می شود، بار مالی اجرای این راهکارها، 15 هزار میلیارد تومان است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۴:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: عرضه حامل های انرژی در بورس انرژی به سبب وجود زیرساخت های مناسب موجب واقعی سازی قیمت ها شده است.