چهارشنبه ۱۲ بهمنساعت ۱۷:۱۷Feb 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون انرژی»

صنایع   ۲۱ دقیقه پیش    
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ترک فعل 12 ساله مسئولان در حوزه انرژی های تجدیدپذیر، از تلاش کمیسیون متبوع خود برای ایجاد منابع پایدار مالی برای حوزه مذکور و توجه به افزایش بهره وری و بهینه سازی انرژی، در بودجه 1402 خبر داد.
ایران اکونومیست   ۳۵ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
عبدالعلی رحیمی مظفری در گفت وگو با ایران اکونومیست با اشاره به پیش بینی ها از عدم تحقق درآمدهای نفتی پیش بینی شده در لایحه بودجه 1402 کل کشور بیان کرد: در شرایط تحریمی تصمیم گیری پیرامون قیمت نفت و میزان فروش نفت یک موضوع حیاتی است. دو مسئله در این حوزه حائز اهمیت است ...
تحلیل بازار   ۳ ساعت پیش    
بوشهر- حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تکمیل آخرین فاز پارس جنوبی با 2.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری خبر داد و گفت: روزانه 60 میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه فاز 14 تولید خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۵:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
پرویز محمدنژاد قاضی محله در گفت وگو با ایران اکونومیست با اشاره به ضرورت گام برداشتن در مسیر بهینه سازی مصرف و تصفیه سوخت مازت مصرفی در نیروگاه ها، بیان کرد: ما با تراز منفی انرژی در حوزه برق، گاز و حتی گازوئیل ومازوت مواجه هستیم که اینها به دلیل وجود مشکلاتی در حوزه تامین انرژی است. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۶:۲۱    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش ایران خودرو و مجموعه های تحقیقاتی این شرکت در حوزه ارتقای کیفیت و کمیت محصولات این شرکت مورد تایید و حمایت مجلس است ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۱۵    
می متالز - رییس فدراسیون صادرات انرژی و نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ارزان بودن برق صنایع در دیگر کشور ها در مقایسه با برق خانگی گفت: رویکرد مسوولان کشور ما در مقایسه با دیگر کشور ها معکوس است و اولویت مسوولان ما در تابستان و زمستان حفظ برق خانگی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر شاهد جذب نیروهایی در دخانیات هستیم که هیچ ضابطه ای نداشته فلذا از سازمان بازرسی، کمیسیون اصل 90 مجلس و دیوان محاسبات انتظار می رود به این موضوع رسیدگی کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در جریان تشریح سوال خود از وزیر نفت از صف های طولانی به دلیل توزیع نامناسب گاز مایع و استفاده غیراستاندارد خودروها از گاز مایع انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس از توضیحات وزیر نفت به صورت مشروط قانع شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از اجرایی نشدن تکالیف قانونی وزارت نفت مبنی بر ساماندهی توزیع گاز مایع برای خودروها و خانوارها انتقاد کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۵:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مالک شریعتی نیاسر در گفت وگو با ایران اکونومیست، ضمن ارزیابی سیاست های ذخیره سازی گاز در کشور، بیان کرد: تمام کشورهایی که مصرف کننده گاز طبیعی در سطح دنیا هستند، درصد قابل توجه ای از نیاز خود را بعضا تا 20 درصد، برای سرمایه گذاری در حوزه ذخیره سازی گاز طبیعی هدف گذاری کرده اند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : فروش خودروهای برقی پلاگین در کالیفرنیا در سال 2022 به میزان قابل توجهی افزایش یافت و به رکورد جدیدی رسید. بر اساس داده های کمیسیون انرژی کالیفرنیا ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۶:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به درخواست سازمان بسیج سازندگی از نمایندگان کمیسیون متبوعش برای احداث 5هزار نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک در لایحه بودجه سال 1402، گفت: پنل های خورشیدی برای روستاییان با هدف محرومیت زدایی توسط سازمان بسیج سازندگی کشور تامین می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۵۴    
مدیرکل کمیسیون انرژی اروپا در دیدار با معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان گفت: همکاری های انرژی از اولویت های ما است.
شانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا برخی نمایندگان درباره مشکلاتی که در رابطه ما با ترکمنستان رخ داد و امروز اثر آن را در حوزه گاز در تربت جام می بینیم به دولت قبل تذکر ندادند، گفت: مصوبه های اقتصادی مجلس یازدهم بیش از سه مجلس گذشته است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۵۰    
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی با اشاره به لزوم ورد دانش بنیان ها به صنعت نفت و گاز، گفت: بودجه پژوهشی و آزمایشگاه مرجع در صنعت نفت وجود ندارد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس، بر ضرورت حمایت ویژه از حقوق قضات، کارمندان دادگستری، نیروهای نظامی و انتظامی و پرسنل وزارت کشور در بودجه 1402 و برنامه هفتم توسعه تاکید کرد.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمار، مجموع مصوبات اقتصادی و عدالت محور مجلس یازدهم در سه سال اخیر بیشتر از سه مجلس گذشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در صنایع بزرگ مانند صنایع نفتی و گازی بیشترین هدررفت انرژی را داریم و اگر بتوانیم میزان مصرف را در این صنایع بهینه سازی کنیم، درصد قابل توجهی انرژی ذخیره می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۵۷    
نشست اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز 9 بهمن ماه 1401 برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اعضای تلفیق برنامه هفتم این کمیسیون را انتخاب کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از انتخاب 3 عضو این کمیسیون در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از انتخاب سه نفر از اعضای این کمیسیون برای حضور در تلفیق برنامه هفتم توسعه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۰۱    
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی می گوید: دولت برای آن که در زمان صدور قبض های گاز بتواند مشترکان مرفه از غیرمرفه را تفکیک کند، باید از داده های سامانه رفاهی وزارت رفاه بهره ببرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: قانون ماده 12 رفع موانع تولید رقابت پذیر راهکاری برای ناترازی انرژی است .
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه 1402 هیچ ردپایی از بهینه سازی مصرف انرژی وجود ندارد.
آنا / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۱۵   + ۴۸ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان ملت ایران در ماه های گذشته، در یک جنگ ترکیبی تلاش کردند تا واقعیت مردم ایران را وارونه جلوه کنند، اما اکنون که در این هدف، شکست سنگینی را متحمل شده اند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی بر لزوم توجه به بهینه سازی مصرف انرژی در بودجه 1402، تاکید کرد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۷:۳۳    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مطالعات انتقال گاز به خراسان جنوبی از جنوب کشور و راه اندازی یک خط سراسری آماده شده،گفت: در شرایط فعلی انتقال گاز به خراسان جنوبی از جنوب مسکنی است که در کوتاه مدت مشکلات را مرتفع می کند و در دراز مدت باید خط لوله یازدهم سراسری به سمت خراسان ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۸:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی از عدم اجرای آیین نامه "شفاف سازی نحوه توزیع LPG" توسط وزارت نفت انتقاد کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: عمده هدر رفت انرژی در بخش های دولتی است و نه مصرف خانگی و مردمی.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بهینه سازی مصرف انرژی و انرژی های تجدیدپذیر در لایحه بودجه 1402 مغفول مانده اند، گفت: اکنون حدود 21 میلیون بخاری با مصرف انرژی بالا و راندمان بسیار پایین در منازل استفاده می شود اما اگر این بخاری ها با راندمان بالا تعویض شوند می توان روزانه 120 تا 150 میلیون ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: گرانی محصولات غذایی به ویژه گوشت قرمز در آستانه عید نوروز و ماه رمضان به هیچ عنوان قابل قبول نیست لذا دولت باید دراین خصوص به مجلس پاسخگو باشد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۰    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از کلید خوردن طرح سؤال از احسان خاندوزی و جواد اوجی وزرای اقتصاد و نفت خبر داد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۳    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با توجه به رشد روز افزون مصرف سوخت بر ضرورت بهینه سازی مصرف سوخت در کشور تاکید کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان کمیسیون انرژی روز دوشنبه گزارش رئیس سازمان بسیج سازندگی درباره عملکرد این سازمان در بخش انرژی کشور را استماع خواهند کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با قدرت تمام تلاش خود را برای شفاف سازی بودجه شرکت های وزارت نفت خواهد کرد تا سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در این بخش تحقق پیدا کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۰۹   + ۲۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس لایحه بودجه سال جاری مشترکان پرمصرف دیگر از یارانه انرژی برخوردار نیستند و آنچه که امروز در افزایش قیمت قبوض برخی از مشترکان خانگی رقم خورده، مطابق قانون است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با اصلاح نرخ تسعیر ارز تحقق پیش برآورد دولت برای حجم و قیمت صادرات نفت در سال آینده دور از انتظار نخواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: قبوض گازی که در ماه جاری برای برخی از مشترکان خانگی صادر شده است تفاوت چشمگیری با ماه های گذشته دارد و سبب شده تا ابهاماتی در نحوه تعرفه گذاری ایجاد شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا مجلس با در نظر گرفتن شرایط کشور و ارزیابی میزان تحقق درآمد نفتی در سال جاری نسبت به تعیین حجم فروش نفت و قیمت آن در بودجه 1402 تصمیم گیری خواهد کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۹:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: می توان تنها با قرار دادن بخاری های استاندارد و با بازدهی بالا در اختیار مردم، 120 میلیون مترمکعب از 200 میلیلون مترمکعب ناترازی موجود در حوزه گاز را صرفه جویی و جبران کرد، اما باوجود کمبود شدید انرژی ...
آنا / بانک صادرات ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۲۰   + ۳۵ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه بانک صادرات ایران در دومین نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی از نقش موثر این بانک در سرمایه گذاری و مشارکت در توسعه قشم قدردانی کرد.
حیات   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۱    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون انرژی در سال جاری در حوزه برق، آب و گاز پیش بینی هایی در زمینه تامین منابع مالی در مجلس شورای اسلامی کرده که اگر بتوانیم آنها را محقق کنیم، کشورمان در زمینه فروش نفت مشکلی نداشته و حوزه انرژی در کشور وضعیت پایداری خواهد داشت.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: پتروشیمی گلستان حدودا 25 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری احتیاج دارد و با راه اندازی این پروژه از نظر اشتغال تحول بسیار خوبی در استان شاهد خواهیم بود.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مرکز نوآوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری روز چهارشنبه با هدف ایجاد و بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه افتتاح شد. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۰۸    
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به نقش مؤثر مردم در مصرف بهینه انرژی در کشور گفت: اقشار مردم فرهنگ پذیر و در عین حال فرهنگ ساز هستند اما در بخش دولتی و حوزه های مختلف شاهد ناکارآمدی هایی بودیم که باعث شد در طول زمان نتوانیم بهره وری انرژی را ارتقا دهیم که نتیجه آن وضعیت کنونی است.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۲:۲۱   + ۴۰ سایت دیگر  
فکرشهر: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون انرژی را مامور کرد تا علت افزایش چشمگیر قبوض گاز را بررسی کرده و گزارش آن را به صحن مجلس ارائه کند. به گزارش فکرشهر به نقل از ایسنا، سید مرتضی حسینی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۰:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
فکرشهر: سیدحمزه صالحی نوشت: مدت هاست که در محافل رسانه ای و حتی رسمی کشور با وقوع هرگونه چالشی که در سیاست خارجی کشور رخ می دهد، صحبت از بستن تنگه هرمز به گوش می رسد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۸:۰۰    
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح های پالایشگاهی جدید در استان هرمزگان گفت: هرمزگان قطب پالایشگاهی کشور است.