یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۶:۲۴Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فروش نفت»

دنیای اقتصاد   ۶ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد-حسین راشدی : در روزهای گذشته اتاق بازرگانی تهران آماری از فروش نفت ایران در هفت ماه نخست سال جاری میلادی ارائه داد که علاوه بر نامتداول بودن انتشار چنین آماری در دوران تحریم، موجب بحث های زیادی در مورد صحت و سقم این ارقام شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۷ ساعت پیش    
معمای صادرات نفت به چین حساس تر شده است؛ به ویژه پس از گزارشی که هفته پیش درباره کاهش شدید فروش نفت ایران به پکن منتشر شد و نگرانی ها را بیشتر کرد هرچند که نمی توان آن را قبول کرد.
خبر آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
در کلاب هاوس امشب خبرآنلاین، موضوع " از واکسن تا برجام؛ روحانی چه کرد؟ رییسی چه کرد؟ " مورد نقد و بررسی افراد مختلف قرار گرفت.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
امیردریادار علی اکبر اخگر که در برنامه کرانه عاشقی سخن می گفت، ضمن گرامیداشت شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: یکی از اهداف مهم و راهبردیِ مهمِ صدام حمله به کشتی های تجاری و نفت کش ما بود که در شمال غربی خلیج فارس اتفاق می افتاد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۴۷    
ایسنا/اصفهان به اعتقاد یک فعال حوزه مشاغل خانگی در اصفهان، اگرچه تولیدات مشاغل خانگی به خصوص در حوزه صنایع دستی حتی می تواند جایگزین فروش نفت شود، اما برای دریافت تسهیلات بانکی این حوزه افراد باید از هفت خوان رستم عبور کنند که به دلیل سختگیری های نظام بانکی ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر نفت سرانجام حکم مدیریت شرکت ملی نفت ایران را صادر کرد. پس از هفته ها رایزنی، لابی، گمانه زنی و اتفاقات عجیب سرانجام محسن خجسته مهر جایگزین مسعود کرباسیان شد که البته این انتصاب، یک نکته مهم و کمتر دیده شده در میان کارشناسان دارد ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۸:۴۵    
متاسفانه دولت و وزارت نفت علاقه ای به حضور بخش خصوصی در تجارت و صادرات نفت و فرآورده های نفتی ندارد و با این نگرش و پس از اجرای خصوصی سازی، مسیر این رویداد به سمت تشکیل شرکت های خصولتی رفت. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، برخلاف توقع ایران، سند همکاری 25 ساله، بهبودی در وضعیت تجاری با چین ایجاد نکرد تمرکز آمریکا بر شرق آسیا و کاهش اهمیت خاورمیانه برای واشنگتن، دلیل دیگری است که چین را مصمم می کند تا از افزایش تنش با ایالات متحده خودداری کند. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مرغ ارزان ترین پروتئین گوشتی است که احتمال دارد دوباره افزایش قیمت را تجربه کند. بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران تبعاتی را به دنبال داشت و کاهش صادرات نفت باعث شد درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت با مشکلات زیادی همراه شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگرچه رعایت پیوست های امنیتی در فروش نفت ضروری است اما متنوع کردن روش های فروش و فاصله گرفتن از روش های سنتی و غیرشفاف مسئله ای است که باید محقق شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت:تا زمانی که ارزش افزوده صنایع پتروپالایشگاهی با تقویت و گسترش این صنایع افزایش پیدا نکند، فروش در بورس نیز برای کشور ارزاوری چندانی نخواهد داشت چراکه صرفا خام فروشی کرده ایم.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- آمارهای ارایه شده توسط دو نهاد بانک مرکزی و مرکز آمار نشان می دهد رشد اقتصادی تحقق یافته است. هر چند این دو آمار تفاوتهایی با هم دارند اما هر دو از افزایش رشد اقتصادی حکایت دارند. افزایش رشد اقتصادی ناشی از افزایش فروش نفت ایران در بازارهای جهانی و ارزآوری از این طریق بوده است ...
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایجاد شبکه ی فروش نفت و گاز به چین از یکسو و تامین امنیت مسیر کمربند و جاده (BRI) یا همان جاده ی ابریشم جدید از سوی دیگر، دو رکنِ اساسی تاثیرگذار بر اقتصاد ایران پس از پیوستنِ تهران به پیمان شانگهای خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۷   + ۴۶ سایت دیگر  
رییس دیوان محاسبات در ادامه نامه های جداگانه ای که در راستای منویات رهبر انقلاب و شعار سال (تولید، پشتیبانی ها مانع زدایی ها)، عملکرد 7 قانون مرتبط با تولید، ابعاد مقررات و آئین نامه ها و موضوع ترک فعل به دولتمردان ارسال کرده است، هفتمین نامه را برای وزیر نفت امضا کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هر جا که شفافیت نباشد و پشت درهای بسته تصمیم گرفته شود، رانت و فساد به وجود می آید، بر ضرورت استفاده از مکانیزم بورس در فروش نفت تاکید کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
پیمان شانگ های و پذیرفتن عضویت کامل ایران در آن چه پیامد هایی برای نفت، موتور محرک ایران دارد؟ ظاهرا تأثیر چندانی نخواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کشور با وجود شرایط تحریمیِ حوزه نفت، در میزان عملکردی و همچنین فروش نفت با افزایش و جهش قابل توجه روبرو بوده است.
اوایل دهه 90 بود که نوع جدید تحریم های اقتصادی که فروش نفت ایران را محدود می کرد و نقل و انتقالات مالی را به چالش می کشید، از راه رسید و بالاترین سطح از بی ثباتی اقتصادی تا آن زمان را رقم زد .
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
زمانی که تخصیص ارز 4200 تومانی که معروف به ارز جهانگیری بود، تصویب شد، قرار بود این ارز معادل درآمد ارزی دولت از محل صادرات و فروش نفت باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۶    
افزایش واردات نفت خام چین در ماه اوت و انتشار ارقام مثبت از اقتصاد این کشور، محدود شدن عرضه نفت آمریکا به دنبال خسارت های ناشی از طوفان آیدا و فروش نفت خام با برداشت از ذخایر استراتژیک توسط دولت این کشور، کاهش تعداد سکوهای نفت و گاز آمریکا پس از پنج هفته افزایش متوالی ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۰    
یک کارشناس حوزه نفت و گاز با بیان اینکه پذیرش ایران در پیمان شانگهای، می تواند در افزایش صادرات نفت اثر گذار باشد، گفت: عضویت در این پیمان باعث فعال شدن مؤلفه هایی خواهد شد که به نفع کشور عمل خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور با فروش اوراق و انتشار بدهی اداره شده است، گفت: تحقق فروش نفت 9.5 درصد نسبت به پیش بینی 4 ماهه، فروش اموال 2.3 درصدو فروش طرح ها 0.3 درصد بوده است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ نشست مطبوعاتی هفتگی سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز یکشنبه 28 شهریور با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی به صورت حضوری و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، در ساختمان شماره 8 شرقی وزارت امور خارجه آغاز شد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران متعهد به همکاری و کمک به دوستان و دولت های دوست خودش بوده و آنچه در خصوص این تجارت انجام شده درخواست تجار لبنانی بوده و فروشی صورت گرفته و اینکه من در خصوص مسائل داخلی لبنان اظهارنظر کنم ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۷:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
با وجود تحریم های اعمال شده علیه ایران در حوزه انرژی، این کشور در فروش سوخت و محصولات پتروشیمی بازار پررونقی را تجربه کرده است. تهران – اقتصاد برتر – 28 شهریور 1400 این خلاصه گزارشی است که خبرگزاری اقتصادی رویترز از وضعیت فروش نفت ایران طی ماه های اخیر منتشر کرده است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رویترز در گزارشی از رونق فروش سوخت و محصولات پتروشیمی ایران خبر داد و نوشت: تحریم ها بر منع فروش نفت خام ایران تمرکز دارد، اما محصولات پتروشیمی و سوخت را تحت تاثیر قرار نمی دهد، و ایران اکنون بیش از صادرات نفت خام، از محصولات نفتی درآمد دارد.
اقتصاد آنلاین / شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
پیرو سخنان رییس جمهوری و وزیر نفت دولت سیزدهم ایران درباره فروش نفت خام طی گزارشی این پرسش را مطرح کرده است که آیا ایران می تواند تحریم های آمریکا را پشت سر بگذارد و دوباره به یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان بزرگ نفت جهان بدل شود؟ .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز در گزارشی با استناد به اظهارات منابع مطلع و مقامات رسمی و آمار ارائه شده از سوی وزارت نفت و بانک مرکزی ایران، مطرح کرد که صادرات بنزین و مشتقات نفتی ایران با وجود اعمال تحریم های نفتی از سوی آمریکا افزایش داشته است و ایران را در موقعیت خوبی برای توسعه بازار فروش نفت خام و مواد نفتی ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: آقای رئیس جمهور هیچ گاه شخصا موضوع مذاکره، رفع تحریم و ارتباط بین المللی را رد نکرده است و این موضوع در دوران مبارزات انتخابی ایشان هم قابل رؤیت بود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۲   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر نفت ایران با تاکید بر تمایل شدید کشورش به افزایش صادرات نفت علی رغم تحریم های آمریکا گفت: من قول می دهم اتفاقات خوبی در مورد فروش نفت ایران در ماه های آینده بیفتد .
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۵۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و چهارمین روز شهریور ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
عراق برخلاف عربستان سعودی قیمت فروش نفت خود به مشتریان آمریکایی را کاهش داد.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
جمال رازقی جهرمی گفت: وضعیت فعلی اقتصاد کشور نتیجه 50 سال تکیه بر فروش نفت است و رفع این مشکلات نیازمند برنامه ریزی دقیق و حداقل 10 سال زمان است. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۸:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اتاق شیراز می گوید: وضعیت فعلی اقتصاد کشور نتیجه 50 سال تکیه بر فروش نفت است و رفع این مشکلات نیازمند برنامه ریزی دقیق و حداقل 10 سال زمان است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۵:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت می تواند شرکت های واردکننده را به صادرکنندگان نفت متصل کند و ارزی که بابت فروش نفت حاصل می شود در اختیار واردکننده قرار گیرد تا نهاده با کیفیت و استاندارد وارد شود.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
در هر صورت، در صورت عدم توافق، عدم فروش نفت و برگشت ارز های ایران، با توجه به فاکتور های نقدینگی کشور و بودجه، افزایش قیمت دلار تا پایان سال دور از انتظار نیست.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۶   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، نسبت به قرار ندادن گزارش کمیسیون متبوعش در دستور کار صحن علنی در خصوص رمزارزها انتقاد کرد و همچنین خواستار خارج کردن فروش نفت از حالت سنتی و عرضه نفت خام در بورس انرژی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش فروش نفت علیرغم شرایط تحریم ها نیازمند اهتمام دولت است، گفت: از رییس جمهور می خواهم مانع استمرار توقف بورس انرژی برای عرضه نفت و سایر محصولات پتروشیمی شود.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۲۸ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از عدم قرائت گزارش این کمیسیون در خصوص رمزارزها پس از گذشته هفته های پیاپی انتقاد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۱۱    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به بیان توضیحاتی درباره لزوم فروش نفت خام کشور در بورسِ انرژی پرداخت.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای مهم خطاب به رئیس جمهور پیشنهادهایی برای کاهش ضربه پذیری کشور از محل اتکا به درآمدهای حاصل از نفت خام ارائه کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۷:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: دولت با فروش نفت و اخذ مالیات، همچنان 90 درصد درآمدش را خرج خود می کند و باید این هزینه را کم کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
نبود جریان آزاد اطلاعات و داده های رسمی از میزان فروش نفت ایران به چین، باعث شده شایعاتی مبنی بر عدم تمایل چینی ها برای خرید نفت ایران در فضای مجازی منتشر شود ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۲۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ماه هاست که ایران با وجود تحریم ها تلاش می کند که پول های بلوکه شده خود از برخی کشورها مانند کره جنوبی را آزاد کند. این پول، در ازای فروش نفت در این کشورها مانده است و طولانی شدن فرآیند بازپرداخت آن، باعث شده برخی از شایعات مانند فرستاده شدن لوازم خانگی به جای ارز در فضای مجازی مطرح شود.
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
گزارش عملکرد پنج ماهه بودجه سال 1400 که از سوی سازمان برنامه و بودجه به مجلس نشان می دهد عملکرد بودجه سال 1400 در پنج ماهه اول فاصله زیادی با انتظارات درآمدی و هزینه ای مصوب دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در یادداشت روزنامه ایران می خوانیم: بحث تحریم های جدید فروش نفت و ممنوعیت ها هم در ارتباط با این سؤال مطرح و مهم است. از طرف دیگر جمعیت ما هم رو به افزایش است و امکانات و نیازها و درخواست های مردم هم وجود داشته است.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
تحلیلگر مسائل سیاست خارجی، گفت: ایران در پی لغو و بی اثر کردن تحریم ها و کاهش اتکای به فروش نفت است؛ به همین دلیل توسعه تجارت با همسایگان را در اولویت قرار داده تا این گونه صادرات غیرنفتی خود را افزایش دهد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۲۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
سرویس سیاسی- روزنامه اعتماد روز گذشته در مطلبی نوشت: تحقق درآمدهای نفتی، میزان فروش نفت و آینده مذاکرات پیرامون احیای برجام مهم ترین دغدغه مسئولان و سیاستگذاران اقتصادی در سال جاری است ...