چهارشنبه ۰۴ خردادساعت ۱۶:۴۱May 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عرضه نفت»

بورس انرژی ایران امروز 4 خرداد 1401، میزبان عرضه حدود 51 هزار و 343 تن فراورده هیدروکربوری است که 16 هزار و 275 تن آن مربوط به عرضه نفت سفید در رینگ داخلی خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۰:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس آرامکوی سعودی هشدار داد جهان با بحران بزرگ کمبود عرضه نفت روبروست زیرا اکثر شرکتها به دلیل فشارهای انرژی سبز، از سرمایه گذاری در این بخش هراس دارند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کمتر کسی پیش بینی می کرد که دولت های بزرگ اقتصادی نتوانند در برابر کاهش عرضه نفت و گندم به دلیل جنگ در دو سوی قطب های تولیدکننده انرژی و غلات، واکنش متناسب نشان دهند اما در عمل این بحران تاب آوری سیاست های اقتصادی در این کشور را تا حد زیادی تحت الشعاع خود قرار داده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : به بن بست خوردن اتحادیه اروپا برای تحریم نفت روسیه با رای وتو مجارستان در کنار قیمت های بالای نفت و فرآورده ها و تورم ناشی از آن باعث شده آمریکا و اروپا تلاش های جدیدی را در 4جبهه آغاز کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۹:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
در پی انتشار تصاویری در شبکه های مجازی از ایجاد صف طولانی در یکی از جایگاه های عرضه نفت گاز شهر بندرعباس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان اطلاعیه ای صادر کرد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۲۱:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در اطلاعیه ای به وزیران خارجه، خزانه داری و انرژی آمریکا اعلام کرده عرضه نفت و محصولات نفتی از کشورهای غیر از ایران به اندازه ای هست که بتوان خریداری نفت و محصولات نفتی از ایران را به طرز محسوس کاهش داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۹:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد میزان ذخائر نفت موجود از کشورهای غیر از ایران به اندازه ای است که بتوان خریداری نفت از ایران را کاهش داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۵:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر تجارت و صنعت ژاپن گفت، توکیو نمی تواند به سرعت عرضه نفت روسیه را به طور کامل رد کند اما به مرور آن را کاهش خواهد داد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس گزارش سی ان ان، در شرایط کنونی جایگزینی نفت روسیه برای اروپا تقریبا غیرممکن است و هیچ کشور نفت خیزی در " خاورمیانه" ظرفیت و یا تمایل عرضه نفت به اروپا به جای مشتریان ثابت آسیایی شان را ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۰۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نتایج یک پژوهش نشان می دهد در صورت رفع تحریم های بانکی 3 فرصت اقتصادی بالقوه برای ایجاد پل ارتباطی بین ایران و کره جنوبی وجود دارد. این فرصت ها تقاضا برای خرید نفت ایران ، بازار بزرگ ایران برای صادرات مجدد و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در بازار ایران هستند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۰۹:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
اوپک ضمن سکوت در برابر تحریم نفتی روسیه توسط اتحادیه اروپا اعلام کرده این مشکل را خود غرب به وجود آورده و هیچ مشکل زیربنایی درمورد عرضه نفت وجود ندارد که اوپک مجبور به پاسخ گویی به آن باشد.
شانا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۱:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که مقدار نفت خام عرضه شده از ذخیره سازی ها تاکنون تنها 9 درصد بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
گزارش رویترز حاکی است انصراف شرکت های نفتی بزرگ غربی از سرمایه گذاری در پروژه های آفریقایی موجب شده است که در حال حاضر نیجریه و آنگولا عامل تقریبا نیمی از کسری تولید نفت مورد هدف گروه اوپک پلاس باشند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۴:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
امیرحسین تبیانیان امروز (پنجشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به اینکه برنامه ای برای تغییر نحوه عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی برای سال جاری در نظر گرفته نشده است، افزود: مشکلی در نحوه عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی وجود ندارد. وی تاکید کرد: ما در [...]
گذار نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۰:۵۴   + ۲۰ سایت دیگر  
دو منبع آگاه در اوپک پلاس اظهار کردند: کمیته فنی مشترک نشست خود را برگزار و پیش بینی رشد تقاضا را بدون تغییر گذاشت.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
گزارش های نهادهای بین المللی از پیشی گرفتن میزان تخفیف نفت روسیه از نفت ایران در بازارهای جهانی خبر می دهد؛ موضوعی که عرصه را برای عرضه نفت ایران به خریداران نفتی تنگ خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۲:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیر انرژی اتریش با تغییر مواضع این کشور درباره واردات نفت روسیه اعلام کرد که وین آماده حمایت از تحریم اتحادیه اروپا علیه عرضه نفت از سوی مسکو است.
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته افزایش یافت و پنجمین ماه متوالی افزایشی را ثبت کرد. نفت برنت طی ماه گذشته 1.3 درصد و نفت خام آمریکا 4.4 درصد افزایش یافت. قیمت ها به علت نگرانی از اختلال در عرضه نفت روسیه به علت درگیری های اوکراین افزایش یافته است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۰۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
اکنون حمله روسیه به اوکراین با افزایش تحریم های اقتصادی، خطر عرضه نفت را افزایش داده است. تحلیلگران می گویند هرچه جنگ بیشتر طول بکشد، شانس بیشتری برای باقی ماندن قیمت نفت بالای 100 دلار وجود دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۶:۰۵   + ۶۸ سایت دیگر  
علی نقوی، مدیرعامل بورس انرژی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: معاملات فرآورده های نفتی از سال 97 در بورس انرژی با احجام بیشتری انجام شد و در طی سالهای 98 و 99 به اوج خود رسید و شاهد رونق عرضه نفت گاز، بنزین، نفتا و گاز مایع در بورس انرژی بودیم. ...
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۲:۴۵    
بازار جهانی انرژی از یک سو تحت تاثیر تنش های ژئوپلیتیک با خطر بروز اختلال در زنجیره عرضه مواجه است و از سوی دیگر، تشدید محدودیت های کرونایی در چین، احتمال افت تقاضا را تقویت کرده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی گفت: عرضه نفت گاز در برخی روزها به 120 میلیون لیتر می رسید در حالی که مصرف نفت گاز در حوزه حمل و نقل حداکثر 54 تا 55 میلیون لیتر است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۰۳:۱۸    
پس از آغاز بحران اوکراین، بحران های مختلفی در جهان شکل گرفت که مهم ترین آن افزایش بهای انرژی و مواد غذایی به دلیل تحریم روسیه و محدودیت عرضه نفت و غذا از جانب این کشور در جهان بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۱۱:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
اوپک دلیل اصلی افزایش قیمت نفت را تشدید تنش های ژئوپلتیک در شرق اروپا و نگرانی در مورد کمبود عرضه نفت در بحبوحه آشفتگی های تجاری می داند و اعلام کرده هیچ اقدامی برای افزایش عرضه انجام نمی دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ - ۰۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سرمایه گذاران بازار انرژی این روز ها به شدت در مورد رشد اقتصادی جهان و کاهش قابل توجه عرضه نفت خام نگرانند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۷:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
قیمت نفت که دیروز به شدت کاهش یافته بود، امروز به علت نگرانی در مورد کمی عرضه نفت از سوی روسیه و چین و کاهش ذخایر نفت آمریکا دوباره افزایش یافت.
شانا   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۲:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
وزارت نفت عراق در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور به افزایش عرضه نفت اوپک پلاس پایبند است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نگرانی ها نسبت به ادامه کاهش عرضه نفت از سوی روسیه و لیبی، نفت را گران کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۰۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- "کلمنت بوون" وزیر امور اروپای فرانسه اعلام کرد که برای توقف تأمین مالی روسیه در جنگ اوکراین، ضروری است محدودیت هایی در عرضه نفت از این کشور اعمال شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۸:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در پی توقف تولید نفت در لیبی و افزایش نگرانی در مورد عرضه نفت جهان، به بالای 112 دلار افزایش یافت.
شانا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۵:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که کاهش تولید عرضه نفت روسیه در ماه مه دو برابر می شود.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۶ - ۲۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
قیمت نفت در دو روز گذشته به 112 دلار رسید. به نظر می رسد کاهش جدی عرضه نفت روسیه ک تحریم های اروپایی تاثیر خود را بر قیمت نفت گذاشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ - ۰۷:۴۴    
به دنبال وضع تحریم های اقتصادی علیه روسیه، عرضه نفت در بازار جهانی به شدت کاهش یافت و باعث افزایش قیمت در این بازار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۶:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
تهران –ایرنا– آژانس بین المللی انرژی روز چهارشنبه پیش بینی کرد که تاثیر گذاری کامل تحریم های گسترده غرب بر صادرات نفت روسیه، از ماه مه اوایل (اریبهشت ماه) به بعد آغاز شده و تا سه میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
شانا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۳:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که تولید نفت روسیه به زیر 10 میلیون بشکه در روز رسیده که کمترین مقدار از ژوئیه 2020 است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
اوپک به اتحادیه اروپا اعلام کرد تحریم های جاری و آتی علیه روسیه ممکن است یکی از بدترین شوک های عرضه نفت را ایجاد کند و جایگزین کردن این حجم از عرضه غیرممکن بوده و این گروه نفت بیشتری تولید نخواهد کرد. ...
شانا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
اوپک به اتحادیه اروپا اعلام کرد که جایگزین کردن کاهش عرضه بالقوه نفت روسیه امکان پذیر نیست.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۰:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
اوپک به اتحادیه اروپا اعلام کرد تحریمهای جاری و آتی علیه روسیه ممکن است یکی از بدترین شوکهای عرضه نفت را ایجاد کند و جایگزین کردن این حجم از عرضه غیرممکن بوده و این گروه نفت بیشتری تولید نخواهد کرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۰۹:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
اوپک در روز دوشنبه خطاب به اتحادیه اروپا گفت تحریم ها علیه روسیه یکی از بدترین شوک ها در عرضه نفت را به وجود می آورد و جبران این حجم از نفت ازدست رفته روسیه غیرممکن است. ...
شانا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
وزارت نفت عراق اعلام کرد که تعهد اوپک پلاس به اهداف تولید، به جذب مازاد عرضه نفت کمک کرده است.
شانا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۱:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
بررسی پلتس نشان داد که اعمال تحریم های غرب علیه روسیه سبب کاهش عرضه نفت اوپک پلاس در ماه مارس شده است.
متالز نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۵:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر نفت نیجریه گفت: سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ظرفیت تولید مازادی برای افزایش عرضه نفت خام ندارد. ارسال توسط : فاطمه حفیظی منبع : شانا
شانا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۳:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که تولید نفت این کشور در ماه آوریل نسبت به ماه مارس چهار تا پنج درصد کاهش می یابد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۰۸:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در سناریوی عدم احیای برجام، روس ها در صورت توقف همکاری با اروپا، روابط خود را با بازارهای سنتی ایران مانند چین و هند تقویت می کنند که این امر می تواند به مثابه تهدیدی برای سهم نفت ایران از سبد خرید این کشورها و بالاخص چین باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
نخست وزیر مجارستان اعلام کرد از تحریم عرضه نفت و گاز روسیه حمایت نمی کند و موافق پیشنهاد روسیه برای پرداخت هزینه گاز این کشور به روبل است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ - ۱۳:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر دارایی فرانسه تصریح کرد که اتحادیه اروپا به چند هفته برای بحث درباره تحریم عرضه نفت روسیه نیاز دارد.
شانا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری اینترفاکس اعلام کرد که تولید نفت و میعانات گازی روسیه اوایل ماه آوریل چهار درصد کاهش یافته است.
شانا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
کاهش تولید نفت عراق در ماه مارس شکاف بین تولید و سهمیه این کشور در توافقنامه عرضه ائتلاف اوپک پلاس را افزایش داد.
شانا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که روسیه انتشار ماهانه داده های مربوط به تولید نفت و گاز خود را به تعویق انداخته است.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۰۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش بازار به نقل از وزارت نفت، مؤسسه پلتس در گزارشی پیش بینی کرد که عمان، بزرگ ترین تولیدکننده نفت خاورمیانه غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، تا سال 2025 تولید نفت خود را نسبت به سال 2021، 18 ...