پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۷:۴۸May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم های جدید»

آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۷:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
ظاهرا کسی دیگر باید این کارها را انجام دهد. از همه اینها گذشته موضوع مقاومت مطرح است. گو اینکه ممکن است مذاکرات وین به نتیجه برسد، اما اگر هم تحریم های برجامی برداشته شود، دیگر تحریم ها بر جای می ماند و امکان تحریم های جدید هم وجود دارد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ⁧دولت ⁩ عملا با رسمیت بخشی به ⁧ساختار تحریم⁩، آمریکایی ها را محق دانسته تا در موضوعات دیگر مجددا تحریم هایی را علیه ایران وضع کنند و هیچ ضمانتی برای عدم بازگشت تحریم های توافق شده با عناوین دیگر نیست.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته مذاکرات مربوط به احیای برجام وارد یک مرحله بی وفقه شده و درباره آنچه در وین در جریان است، خوش بین است. با این حال آمریکا اعلام کرده برجام را مانعی بر سر راه اعمال تحریم های جدید نمی بیند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
واحد پول روسیه اکنون نسبت به دلار آمریکا قویتر از ماه گذشته یعنی زمانی است که واشنگتن هنوز تحریم های جدید مسکو را به دلیل ادعای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا تحمیل نکرده بود.
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از ادامه تحریم های ایران به دلیل آنچه نقض حقوق بشر و تروریسم خواند، خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
یک مقام دولت آمریکا مدعی شده ورود به برجام مانعی برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران به بهانه مسائل غیرهسته ای ایجاد نمی کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۵:۴۵   + ۲۱ سایت دیگر  
یک مقام دولت آمریکا مدعی شده ورود به برجام مانعی برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران به بهانه مسائل غیرهسته ای ایجاد نمی کند.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۳۲    
حتی با انقضای دولت ترامپ، هم اکنون و در دولت بایدن، این امر ثابت مانده است که دولت امریکا می خواهد پایه و مبنایی را برای حق خود برای تحریم ایران حفظ کند. در واقع، پیچیده ترین چالش موجود در مسیر مذاکرات وین، تفاوت تفسیر ایران و آمریکا درباره مغایرت تحریم ها با برجام است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۲:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به فشار حداکثری علاوه بر بازگرداندن تحریم های متوقف شده ذیل این توافق و اعمال تحریم های جدید به سیاست هایی تحریک آمیز مانند ترور سردار قاسم سلیمانی ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه در ارتباط با اقدامات خصمانه غرب علیه کشورش هشدار داد: به تحریم های جدید علیه مسکو پاسخ می دهیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه درباره تهدید های جدید اتحادیه اروپا مبنی بر تحریم کشورش اعلام کرد مسکو این تهدید ها را بی جواب نمی گذارد.
تقریبا سه سال از خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم های جدید علیه ایران می گذرد و در این مدت هر دو بخش خصوصی و دولتی صنعت خودرو روزهای سختی را پشت سر گذاشته اند.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۶:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
پارلمان اروپا روز پنجشنبه قطعنامه ای را به تصویب رساند که خواستار اعمال تحریم های جدید علیه روسیه و اخراج این کشور از شبکه مالی "سوئیفت" SWIFT (جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی) است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
پارلمان اروپا قطعنامه ای را به تصویب رساند که خواستار اعمال تحریم های جدید علیه روسیه و اخراج این کشور از سامانه سوئیفت است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۰:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نشریه اکونومیست در گزارشی هشدار داد تلاش کشورها برای کاهش وابستگی اقتصادی به آمریکا شدت گرفته است. به گزارش ایسنا نشریه اکونومیست در گزارشی با اشاره به اعمال تحریم های جدید توسط دولت بایدن ضد کشورهای مختلف نوشت: آنهایی که فکر می کردند با روی کار آمدن بایدن ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۳:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
وزارت خارجه چین ضمن محکوم کردن اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه، بر همکاری با مسکو برای دفاع در برابر مداخلات خارجی تاکید کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۴:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
فارس: وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه اقدامات قلدرمآبانه با بایکوت و مخالفت فزاینده مواجه است، اعلام کرد این کشور مخالف اعمال تحریم های یکجانبه یا تهدید به تحریم از سوی آمریکا علیه کشورهای دیگر است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۳:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور را به اطلاع واشنگتن رسانده اند، اعلام کرد، محدودیت های تازه ای برای دیپلمات های آمریکایی در نظر گرفته است.
جماران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۱:۴۳   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ سیدحسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران در بخشی از گفت وگو با اکوایران که مشروح آن به زودی منتشر می شود، ضمن حمایت از عملکرد دولت حسن روحانی به ویژه در حوزه اقتصادی گفت: در تحریم های جدید صادرات نفت ایران به 70 هزار بشکه در روز رسید ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان می گوید اعمال تحریم های جدید علیه روسیه، کمکی به وضعیت آلکسی ناوالنی نمی کند و گفت و گو برای بهبود روابط میان برلین و مسکو، لازم و ضروری است.
وزیر خارجه فرانسه در اظهار نظر جدید خود در خصوص الکسی ناوالنی گفت: در صورت مرگ وی در حبس، اتحادیه اروپا تحریم های بیشتری علیه پوتین و مقامات دولت روسیه وضع خواهد کرد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش اصلاحات نیوز؛ کنت مک کنزی فرمانده نیروهای آمریکایی در غرب آسیا روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران درباره اقدامات جبرانی هسته ای ایران گفت: آن ها هیچ کار بازگشت ناپذیری انجام نداده اند. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه فرانسه نسبت به تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه در پرونده مخالف سرشناس روس هشدار داد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۰:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه مخالفت خود با کودتای ارتش میانمار شامگاه چهارشنبه دو شرکت دولتی این کشور را تحریم کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۶:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
فارس: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی سالانه خود در مقابل نمایندگان دو مجلس پارلمان (دوما و سنا)، دولت و فرمانداران مناطق روسیه به کشورهای غربی در خصوص اقداماتشان هشدار داد. ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۴:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
اوایل سال 97 و پس از اعمال تحریم های جدید آمریکا شرکت های خارجی همچون دوقلو های کره ای، چند قلو های فرانسوی ودیگر شرکت های ریز و درشت غربی مجبور به ترک بازارایران شدند. این عهدشکنی هرچند بازار ایران را دچار التهاب و تنش کرد، اما فرصت نابی برای تولیدکنندگان داخلی فراهم آورد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۹:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری آکسیوس به نقل از منابع گزارش داد، جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه به رغم توصیه روس ها برای عزیمت به واشنگتن برای انجام یک سری رایزنی ها بعد از اعمال تحریم های جدید دولت بایدن، روسیه را ترک نکرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۲۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد: وزیران خارجه این بلوک در نشست امروزشان امکان اعمال تحریم های جدید علیه روسیه را بررسی نکردند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۲۰:۰۶    
شفقنا- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که اعمال تحریم های جدید علیه روسیه در جلسه اخیر وزرای خارجه اتحادیه مورد بحث و بررسی قرار نگرفته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۹:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: تعدادی از مسؤولان آمریکایی به دولت رئیس جمهوری آمریکا توصیه کرده بودند از حمله سایبری علیه کمپانی "سولار ویندز" که دولت آمریکا معتقد است روسیه مقصر آن بوده، برای توجیه تحریم های جدید استفاده نکند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۰۵    
روسیه با اخراج برخی دیپلمات ها و ممنوعیت ورود مقامات بلندپایه آمریکایی به روسیه، به سرعت و قاطعانه به تحریم های جدید آمریکا پاسخ داد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۱:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
فارس: علی رغم ادعای مقام های آمریکایی مبنی بر اینکه به دنبال تنش زایی بیشتر با روسیه نیستند، اما منابع مطلع می گویند واشنگتن قصد دارد لیست تحریم ها علیه مسکو را افزایش دهد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۰:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
تسنیم : روابط بین روسیه و آمریکا به دنبال وضع تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور تیره تر شده است ولی وقتی نوبت به نفت مسکو می رسد، پالایشگاه های آمریکا بیش از پیش وابسته شده اند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۲:۳۵    
تحریم های ضدایرانی صورت گرفته از تیرماه سال 1394 (روز امضای برجام) تاکنون که مهم ترین آن قانون کاتسا، آیسا و ویزا بوده و توسط باراک اوباما و دونالد ترامپ اعمال شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۸:۳۱    
روسیه در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور از اخراج 10 دیپلمات آمریکایی از خاک روسیه خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۲۰    
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، دیروز با امضای یک فرمان اجرایی، تحریم های جدیدی علیه روسیه اعمال کرد. برطبق این فرمان، 10 دیپلمات روسی باید خاک ایالات متحده را ترک کنند. دولت آمریکا معتقد است که این فرمان، پاسخی است به آنچه کمپین گسترده هک روسیه علیه آمریکا می نامد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - پاسخ سخت روسیه به تحریم های جدید ایالات متحده عصر جمعه پس از نشست پوتین با اعضای شورای امنیت این کشور علنی شد، کرملین اعلام کرده است هیچ اقدام کاخ سفید را برای سناریوهای ورشکسته مهار مسکو بدون پاسخ نخواهیم گذاشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
با افزایش تنش ها بین آمریکا و روسیه و اعمال تحریم های جدید از سوی واشنگتن، مسکو هم نام 10 مقام فعلی و پیشین آمریکایی را در فهرست تحریم هایش قرار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۳۶    
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: علاوه بر اخراج 10 دیپلمات سفارت آمریکا، 8 مقام آمریکایی اجازه ورود به خاک روسیه را ندارند، سفرهای دیپلماتیک محدود شده، استفاده از کارکنان غیرآمریکایی ممنوع و تعداد دیپلمات های آمریکایی به 150 نفر کاهش می یابد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: تنها یک روز پس از اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه، مسکو در اقدامی تلافی جویانه گفته 10 دیپلمات آمریکایی باید خاک روسیه را ترک کنند. ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان ، این روزها در حالی خبر اقدام خرابکارانه رژیم صهیونیستی در سایت هسته ای نطنز و اعمال تحریم های جدید علیه ایران در دولت تازه کار آمریکا آن هم درست در زمانی که دیپلمات ها در قامت مذاکره کننده در وین در حال چانه زنی هستند ...
آفتاب یزد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۴:۵۸   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس هیئت مذاکره کننده ایران در وین، بر ضرورت تهیه لیستی از تحریم ها توسط ایالات متحده تاکید کرد و گفت: بدون آن لیست هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی با اشاره به تحریم های جدید گفت این یک عملکرد غیرقابل قبول اتحادیه اروپا است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسایل بین الملل گفت: لغو تحریم ها باید طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت رفع شود و تحریم های جدید که در دوران ترامپ اعمال شد نیز باید بی اثر شود.
پرس شیعه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۳:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه امروز جمعه در سخنانی در واکنش به تحریم های جدید واشنگتن علیه مسکو اعلام کرد: 8 مقام آمریکایی در لیست تحریم های روسیه قرار می گیرند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۲:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه روسیه عصر جمعه اعلام کرد که این کشور در واکنش به تحریم های جدید آمریکا تصمیم به اخراج 10 دیپلمات آمریکایی و قرار دادن 8 مقام دیگر در لیست سیاه گرفت.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تحریم های جدید علیه روسیه از سوی آمریکا آن را اقدامی اشتباه دانست.
برترین ها / صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۷:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک: دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز دوشنبه به آمریکا هشدار داد که هرگونه تحریم جدید واشنگتن علیه کشورش را به صورت مشابهی پاسخ خواهد داد. ...
ایران خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۰:۴۵   + ۳۸ سایت دیگر  
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام دولت آمریکا در اعلام تحریم های جدید علیه روسیه را اقدامی اشتباه در مسیری نادرست دانست که کاملا مردود است.
تیک   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه در نشست از راه دور با اعضای شورای عالی امنیت ملی روسیه گفت: هرچه سریعتر اقدامات متناسب و متقابل در برابر تحریم های جدید آمریکا و اخراج دیپلمات های روسی باید انجام شود. ...