یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۰۷:۵۱Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نفت ایران»

شبستان   ۲۶ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 29 فروردین در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود را مشاهده می کنید.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۳۵ دقیقه پیش   + ۸ سایت دیگر  
مذاکرات میان آمریکا و سایر قدرتهای جهانی با ایران برای توافق هسته ای جدید هنوز به نتیجه نرسیده اما آمار نشان می دهد که تولید نفت ایران تقریبا به بالاترین میزان دو سال اخیر رشد کرده و معامله گران نمی توانند میزان نفتی که ایران می تواند به عرضه جهانی اضافه کند را نادیده بگیرند.
اوپک و متحدانش از ماه آینده افزایش تدریجی تولید را برای سه ماه آغاز خواهند کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
ماجرای پاکستانی که روزی متقاضی خرید نفت ایران بود اما...!
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۷:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تولید نفت خام ایران بر اساس تازه ترین گزارش اوپک در ماه آوریل (اسفندماه - فروردین ماه) افزایش یافت و از رقم دو میلیون و 300 هزار بشکه گذشت اما اینکه ایران می تواند به صادرات بیش از دو میلیون بشکه نفت برسد طبق اعلام کارشناسان بستگی زیادی به روال مذاکرات و وضعیت بازار نفت دارد.
ثلاث   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۰۵    
ثلاث-امام جمعه کنگان گفت: از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران انتظار داریم اختیارات پارس دو را بیشتر کنند تا بتوانند بخشی از حقوق شهرستان میزبان را بپردازند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
ایلنا نوشت: رئیس مرکز مطالعات انرژی وین گفت: بازار غالبا می تواند برای مقاطعی سیاسی باشد، اما در نهایت بازار تصمیم می گیرد. در حقیقت، حرف راست را باید از بازار شنید. بازار است که باید قیمت را بپذیرد و برای بشکه ها پرداخت کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با افزایش صادرات نفت ایران طی دو ماه گذشته، تحلیلگران معتقدند در صورت لغو تحریم های نفتی علیه کشور، بازار جهانی نفتکش ها با پیامد های چشمگیری روبه رو خواهد شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۰:۱۰    
افزایش قابل توجه فروش نفت ایران به چین موجب کاهش تقاضای این کشور برای نفت خام آنگولا و برزیل شده است.
شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
بهره برداری از سه طرح پتروشیمی، افتتاح صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، افزایش تولید نفت ایران و قیمت تازه برای نفت را در گزیده های نفتی این هفته بخوانید.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
از زمانی که قانون داماتو تصویب شد و سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری در نفت ایران ممنوع شد همه شرکت های بین المللی نیز تهدید شدند، بنابراین شرکت ها چه چینی و روس و چه هند و اروپایی بااحتیاط وارد ایران می شوند و حاضر نیستند در ایران بمانند و اگر هم می آیند، بعد از مدتی رها می کنند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۰:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که صادرات نفت خام ایران در میان گفتگوهای هسته ای افزایش یافته است و تهران اکنون از ماه مه (اردیبهشت) 2019 بیش از هر زمان نفت تولید می کند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
وال استریت ژورنال گزارش داد که تهران اکنون بیشتر از هر زمان دیگر نفت تولید می کند
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اگر می خواهید بدانید تحریم با اقتصاد و زندگی مردم ایران چه کرد؟ امشب رأس ساعت 9 در کلاب هاوس وارد اتاق گفت وگوی اکوایران شوید.
وزارت نفت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۵:۲۳    
وزیر نفت در آیین گشایش صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت و امضای 4 قرارداد در زمینه خرید تضمینی و سرمایه گذاری خطرپذیر گفت: با توجه به ظرفیت فناور مطمئنم ایران می تواند حرف های بااهمیتی بیش از خود نفت و منابع طبیعی برای گفتن در منطقه داشته باشد. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۱۸   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر نفت ایران اعلام داشت که ظرفیت تولید پتروشیمی این کشور در سال 1406 به 40 میلیارد دلار خواهد رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
دهقانی گفت:در گذشته شرکت ملی نفت ایران برای توسعه و نگهداشت نیروی انسانی، ساز و کار خاصی داشت که می توانست نیرو های نفتی را تربیت کند.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۷:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
اوپک در جدیدترین گزارش خود با اشاره به افزایش 3 دلار و 63 سنتی قیمت نفت ایران، اعلام کرد، تولید نفت کشور در ماه مارس 2021 برابر با فروردین ماه 1400 به 2 میلیون و 304 هزار بشکه در روز رسیده است.
شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
دفتر مدیریت پروژه شرکت ملی نفت ایران به منظور بهره گیری از تخصص های مورد نیاز نسبت به جذب همکاران رسمی، پیمانی، مدت معین و موقت واجد صلاحیت در سطح وزارت نفت و شرکت های اصلی و فرعی تابعه اقدام می کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
کره ای ها در گذشته به جز معاملات نفتی با ایران، از خریداران بزرگ نفت ایران و از گزینه های همکاری در زمینه پتروشیمی هم بوده اند که تحریم ها همه این معادلات را بهم ریخت. اما حالا با توجه به سفر نخست وزیر کره به ایران گشایشی پیش بینی می شود؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اوپک در جدیدترین گزارش خود با اشاره به افزایش 3 دلار و 63 سنتی قیمت نفت ایران، اعلام کرد، تولید نفت کشور در ماه مارس 2021 برابر با فروردین ماه 1400 به 2 میلیون و 304 هزار بشکه در روز رسیده است.
اقتصاد آنلاین / جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
واردات بالای نفت چین از ایران در ماه های اخیر تقاضا برای نفت تولیدکنندگان رقیب را به شدت کاهش داده و فروشندگان نفت کشورهای دیگر نظیر برزیل، آنگولا و روسیه را وادار کرده است قیمتهایشان را کاهش داده و نفتشان را به مقاصد هند و اروپا ارسال کنند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
تولید نفت خام ایران بر اساس تازه ترین گزارش اوپک در ماه آوریل (اسفندماه - فروردین ماه) برای سومین ماه پیاپی افزایش یافت و از رقم 2 میلیون و 300 هزار بشکه گذشت.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
پس از پیروزی بایدن در انتخابات آبان ماه سال گذشته آمریکا، انتظار جامعه جهانی مبنی بر لغو تحریم های نفتی ایران، در افزایش فروش نفت ایران تاثیر داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز از افزایش واردات نفت خام ایران از سوی چین خبر داد و نوشت: این امر موجب کاهش تقاضای پکن از سایر تولید کنندگان نفتی شده و فشار را بر آنها برای کاهش بهای نفت افزایش داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
اوپک از افزایش 137هزاربشکه ای تولید روزانه نفت ایران در سومین ماه سال جاری میلادی خبر داد و متوسط قیمت نفت سنگین ایران در این ماه را 64دلار و 30سنت اعلام کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تولید نفت ایران، بر اساس آمار منابع ثانویه، در ماه مارس نسبت به ماه فوریه، 137 هزار بشکه در روز رشد کرده و به 2 میلیون و 304هزار بشکه در روز رسیده است. این رقم بیشترین آمار رسمی تولید نفت ایران در 1سال و 3ماه گذشته بوده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و پنجمین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
بودجه ای که سال پیش دولت ایران بست، مسیری طولانی برای تصویب در مجلس طی کرد که بخش زیادی از بحث و چالش ها به تخمین میزان فروش نفت و همچنین قیمت آن برمی گشت ...
رشد صادرات نفت ایران و برنامه افزایش تولید اوپک و متحدانش، ترافیک نفت خاورمیانه را که ارزان تر از نفت برنت هم شده، در شرق آسیا به ویژه چین بیشتر کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۲۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
اولین طرح پیش فروش ایران خودرو در سال 1400، نفت ایران از خشکی تا زیر دریا و عرضه گوشت تنظیم بازار از اخبار اقتصادی امروز است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۸:۵۶   + ۲۲ سایت دیگر  
تولید نفت ایران در ماه مارس (اسفند و فروردین) 137 هزار بشکه در روز افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر گروه دفتر مطالعات انرژی وین گفت: تردیدی نیست که طرح استراتژیک جاده ابریشم چین، بدون ایران ناقص است. چین به نفت ایران در سبد انرژی خود نیازمند است و هر دو کشور به دنبال راهی برای گریز از تهدید و فشار آمریکا هستند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
صنعت نفت ایران در بیش از یک قرن اخیر تحولات زیادی به سمت توسعه، روزآمد کردن و همراهی با محیط پیرامونی خود داشته است که تلاش برای حفظ محیط زیست انسانی و طبیعی خود یکی از این تلاش ها و تغییرات بوده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۵۲    
خطیبی، نماینده سابق ایران در اوپک با بیان اینکه انعقاد قرارداد 25 ساله ایران و چین قدرت چانه زنی ما را افزایش داده است، گفت: احتمالا صادرات نفت ایران در نیمه نخست سال تا 1.5 میلیون بشکه برسد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۴۴   + ۱۶ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد حوزه انرژی معتقد است که ایران با وارد شدن به بازار انرژی می تواند تا سقف چهار میلیون و 200 هزار بشکه بدون مشکل تولید داشته باشد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
این رسانه کره ای افزود: سفر نخست وزیر کره جنوبی به تهران اعتقاد راسخ رئیس جمهور مون جائه این را برای حل مساله دارایی های بلوکه شده ایران و بازگرداندن روابط دوجانبه با تهران به همراه دارد. ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز از تکمیل 364 پروژه مسئولیت اجتماعی در سال 1399 خبر داد و گفت: اعتبار تخصیص داده شده از سوی شرکت ملی نفت ایران برای به ثمر نشستن این پروژه ها افزون بر 2 هزار و 754 میلیارد ریال بوده است.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
انگلیس در تاریخ معاصر ایران، به عنوان یک دولت استعماری و مداخله گر، نقش بسیار گسترده ای داشته است. از جریانات مربوط به دوره قاجار بگیرید تا به قدرت رسیدن رضاخان و بعد ها پسرش و سپس، ماجرای کودتای 28 مرداد 1332، همه جا می توان رد و نشان بریتانیایی ها را یافت؛ این یک حقیقت تاریخی است.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
حسین حسین زاده گفت: کشورها براساس منافع اقتصادی خود تصمیم گیری می کنند. اما در کل قطعا علاقه ندارند ایران که سهم آنها را بگیرد، بسته به برش سیاسی، شخصیت و اقتدار نفتی ایران ما توانیم در بازار بین الملل نقش آفرینی کرده و جایگاه خود را تعیین کنیم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۷:۰۳    
احسان خمان معتقد است که در صورت لغو تحریم های مرتبط با صادرات نفتی، ایران می تواند سطح صادرات نفت خام قبلی خود را به میزان 2 تا 2.5 میلیون بشکه در روز، به گونه ای نسبتا سریع از سر بگیرد و نفت ایران تعادل بازار را مختل نخواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
طرح انتقال نفت خام از گوره به جاسک یک طرح راهبردی است که می تواند نقش موثری در مسائل گوناگون سیاسی و اقتصادی کشور داشته باشد.
پیشبرد مذاکرات میان ایران و قدرت های جهانی بر سر مساله هسته ای و احتمال بازگشت ایران و آمریکا به تعهدات برجامی، توجه بازار نفت و خدمات مرتبط آن را به خود جلب کرده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران می گوید: در حال حاضر هیچ مبادله نفتی با کره جنوبی نداریم و در آینده هم باید ببینیم تقاضای کره چند بشکه در روز است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۹:۱۳    
یک بار در گذشته مسئله تحریم ها را امتحان کردیم و کارشناسان پیش بینی کرده بودند ورود نفت ایران به بازار یک سال زمان می برد ولی درعمل نشان داده شد که ظرف 5 ماه مشتریان نفت دوباره بازگشتند اما در حال حاضر تقاضا برای نفت کم شده است و ممکن است این مسئله دردساز باشد. ...
وزارت نفت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۳۶   + ۳۵ سایت دیگر  
وزیر نفت در آیین گشایش صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت و امضای 4 قرارداد در زمینه خرید تضمینی و سرمایه گذاری خطرپذیر گفت: با توجه به ظرفیت فناور مطمئنم ایران می تواند حرف های بااهمیتی بیش از خود نفت و منابع طبیعی برای گفتن در منطقه داشته باشد. ...
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۲۵    
از جریان مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا به این نتیجه می توان رسید که طرفین به دنبال رسیدن به یک نقطه ی مشترک هستند. روز گذشته آمریکایی ها موضوع جدی خود را برای رفع تحریم های نفتی اعلام کردند.این موضوع می تواند پایان تحریم های نفتی و بازگشت رونق به معاملات حوزه انرژی و نفت ایران تلقی گردد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۹   + ۴۱ سایت دیگر  
کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به افتتاح صندوق پژوهش و فناوری نفت و اجرای طرح خرید تضمینی در صنعت نفت گفت: اقتصاد فناورانه این صنعت، شاهد تحولات جدیدی شده است.
عصر امروز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۵۹   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیر گروه نفت اندیشگاه تحلیلگران انرژی گفت: با توجه به نقش نفت ایران در تامین پایدار انرژی چین، بازی کردن با کارت ایران در مقابل آمریکا لزوما به نفع چین نیست و ممکن است در بزنگاه های سیاسی شریان انرژی این کشور دچار تهدید جدی شود.