شنبه ۰۹ بهمنساعت ۱۴:۴۰Jan 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نفت ایران»

ایرنا   ۲۳ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه توسعه میادین نفت و گاز در دولت گذشته مورد توجه نبوده، گفت: این موضوع باعث ایجاد عدم النفع زیاد ایران در برداشت از منابع نفت و گاز از میادین مشترک در 8 سال گذشته شده است.
آفتاب نیوز   ۲۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
طرح توسعه فاز 12 میدان گازی پارس جنوبی واقع در عسلویه از نظر حجم عملیات و میزان سرمایه گذاری، عظیمترین طرح تاریخ صنعت نفت ایران و یکی از بزرگترین طرح های تولید گاز جهان در سال های اخیر است.
شفقنا   ۲۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- جمعی از سناتورهای جمهوریخواه با ارسال نامه ای به بایدن، ضمن نگرانی از افزایش فروش نفت ایران، خواستار برخورد جدی دولت واشنگتن با عوامل خارجی به ویژه مشتریان چینی دخیل در این مبادلات شدند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
ده سناتور جمهوری خواه آمریکا در نامه ای خطاب به جو بایدن از او خواستند تحریم های این کشور را ضد صادرات نفت ایران اجرا کند.
میزان   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مجتبی یوسفی اظهار کرد: در نشست مجمع نمایندگان استان خوزستان که در خدمت رئیس محترم جمهور بودیم در کنار مباحثی که تبیین شد یکی از موارد مطرح شده قدردانی از اقدامات وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در مدت اخیر بود. پیشرفت قابل توجه در بخش فروش نفت ...
سناتورهای جمهوری خواه با ارسال نامه ای از رئیس جمهور آمریکا خواستند تا اجرای تحریم های نفتی علیه جمهوری اسلامی و خریداران نفت ایران را تشدید کند.
ایسنا : سناتورهای آمریکایی خواستار اجرای سخت گیرانه تر تحریم های نفتی علیه ایران، اقدامات تنبیهی علیه نفت کش های رو به افزایش حامل نفت ایران و خریداران این محموله ها شدند.
به گزارش آسیانیوز، با اعلام اسامی داوران جشنواره فیلم فجر، مسعود کیمیایی، فیلم ساز شناخته شده سینمای ایران، از حضور در این رقابت سینمایی دولتی انصراف داد. ...
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حداقل 40 درصد افزایش فروش نفت داشته ایم، گفت: در بخش انعقاد قراردادها با کشورهایی مانند روسیه، چین و ترکمنستان و انتقال فناوری از سوی وزارت نفت و شرکت ملی نفت، دستاوردهای خوبی محقق شده است.
نگاه اصفهان   ۵ ساعت پیش    
طی برنامه ای معاونین و روسای ارشد سازمان صنایع هواپیما سازی ایران (هسا) از کارگاه های فنی مرکز منطقه اصفهان، مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی و آزمایشگاه کنترل کیفیت این منطقه بازدید کردند . ...
ایران و کره جنوبی طی یک نشست کاری در ماه میلادی آینده در مورد جزئیات انتقال احتمالی پول های ایران پس از برداشته شدن تحریم ها و ازسرگیری واردات نفت ایران گفت وگو می کنند.
سلام نو / ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
ما چیزی حدود 1200 میلیارد بشکه معادل نفت خام در کشور داریم. وقتی می گوییم معادل نفت خام بشکه، یعنی گاز را از نظر ارزش حرارتی به نفت تبدیل می کنیم. میعانات و مایعات و خود نفت را هم به همین شکل در محاسبه می آوریم. ما اینها را در زیرزمین داریم.
چند ثانیه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۱    
تهدیدات ژئوپلیتیک علیه ایران دارد وزن کم می کند و نیرو و اسپانسر آن رو به افول ارزیابی می شود. دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص آزادسازی پول های بلوکه شده ایران، گفت: با چراغ سبز غربی ها، این اتفاق از طریق کانال چین به جای کانال اینستکس اروپا، بدون اینکه رسانه ای شود ...
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۰۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تاکید رئیس جمهوری بر ظرفیت مطلوب همکاری ایران و روسیه در زمینه نفت و گاز در گفت وگوی زنده تلویزیونی با مردم، ثبت رکوردی تازه در مصرف گاز، اعلام اطمینان از مطلوب بودن ذخایر سوخت کشور، افزایش گازرسانی به نیروگاه ها ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۰۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- حسین راشدی : از ابتدای سال2022 تاکنون نفت حدود 15درصد رشد کرده و عوامل بنیادین حاکی از ادامه دار بودن این روند است. عرضه محدود باعث رشد نفت می شود و افزایش سریع تر آن هم موجب کاهش ظرفیت عرضه مازاد خواهد شد که خود عاملی برای جهش ناگهانی قیمت هاست ...
میزان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - سیداحسان خاندوزی ، امروز هشتم بهمن ماه در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران، با اشاره به اینکه عدالت گستره وسیعی از عدالت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، و ... دارد گفت:در حال حاضر چیزی که بیشتر از همه دغدغه امام و امت است اقامه هر چه بیشتر اقامه عدالت اقتصادی است. ...
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
شفقنا: دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص آزادسازی پول های بلوکه شده ایران، گفت: با چراغ سبز غربی ها، این اتفاق از طریق کانال چین به جای کانال اینستکس اروپا، بدون اینکه رسانه ای شود، در حال انجام است؛ یعنی فروش نفت ایران و بازگشت پول آن به کشور، به راحتی صورت می گیرد. ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) شازند به عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران در سال 1372 آغاز به کار کرد. این مجتمع با تولید روزانه 16.5 میلیون لیتر بنزین یورو 4 و رفع نیازحدود 20درصد بنزین کشور یکی از مهمترین پالایشگاه های نفت ایران است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۶:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
شرکت ملی نفت ایران امروز به شایعه درباره درآمد های نفتی و میزان صادرات نفت واکنش نشان داد. این شرکت دولتی بدون ارائه آمار و ارقام، افزایش 40 درصدی صادرات نفت را تایید کرد. اما چه کسی نفت ایران را خریده و پول نفت ایران به کجا رفته است؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۴:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران طی حکمی محمد محمدی پور را به عنوان مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت منصوب کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۴:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - نگرانی ها نسبت به کاهش عرضه جهانی نفت خام، سبب رشد چشمگیر آن شده، زیرا کشورهای اوپک پلاس نتوانسته اند تولید نفت خود را افزایش دهند و اکنون فرصت برای افزایش صادرات نفت ایران مهیا شده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۲:۴۹    
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران طی حکمی محمد محمدی پور را به عنوان مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت منصوب کرد.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران طی حکمی محمد محمدی پور را به عنوان مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت منصوب کرد.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده پیشین ایران در اوپک با کنایه به ادعای آمریکایی ها که گفتند دنیا به نفت ایران احتیاج ندارد گفت: اگر دنیا به نفت ما احتیاج نداشت لزومی بر تحریم نبود!
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۰:۰۷    
عبدالمجید شیخی گفت: مهمترین و اثر گذارترین خیانت پهلوی در اقتصاد، نهادینه کردن فرهنگ منحط غربی و نتایج مهمتر از این فعل، تغییر نگرش مردم از تولید کنندگی به مصرف گرایی بود و با از بین بردن بخش مولد، بخش غیر مولد را پر رونق کرد و راه وارادات را هموار ساخت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۶:۰۵    
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار داریم سال آینده شاهد افزایش حجم فروش نفت و تسهیل بازگشت ارز حاصل از فروش نفت به کشور باشیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
همه علائم نشان از افزایش تقاضای نفت آن هم نامتناسب با میزان عرضه در فصل دوم و تقریبا از خردادماه سال 1401 دارد. آیا هنوز هم نفت ایران را می توان از بازار دور نگه داشت؟
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۸:۲۰   + ۳۰ سایت دیگر  
مقتضی است که مقاصد فروش نفت ایران بسیار بیشتر از کشور چین بوده و هم اکنون بخش قابل ملاحظه ای از دیگر کشورها نیز به فهرست مقاصد صادراتی نفت ایران اضافه شده اند.
کیهان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
گسترش توافقات و قراردادهای کشورهای دیگر در چند ماه اخیر، به ایران کمک می کند تا تحریم ها را دور بزند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۹:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بورس انرژی ایران، علی نقوی در نخستین نشست هم اندیشی شرکت ملی نفت ایران و فعالان بازار پول و سرمایه که با حضور مدیران ارشد نفت و حوزه بانک و بازار سرمایه با تاکید بر ظرفیت های قانونی که در این حوزه وجود دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۶:۵۶   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرعامل بورس انرژی از آمادگی برای توسعه همکاری ها با شرکت ملی نفت ایران به منظور استفاده از ابزارهای مختلف مالی همچون سلف موازی و سایر ابزارهای تامین مالی خبر داد و گفت: همچنین این آمادگی وجود دارد که بورس انرژی در خصوص معاملات سوآپ و ترانزیت نیز با مجموعه وزارت نفت همکاری کند.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۱۳   + ۲۴ سایت دیگر  
اسکان نیوز به نقل از پایگاه خبری اویل پرایس که چندی پیش مدعی واگذاری یک ساختار گازی در دریای خزر به روسیه توسط ایران شده بود، این بار اطلاعات جدیدی درباره جزییات توافق 20 ساله ایران و روسیه منتشر کرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
روند صعودی صادرات نفت ایران از فصل دوم سال 1399 (زمان ریاست جمهوری ترامپ) آغاز شده و با توجه به ثمردهی تلاش دولت سیزدهم در جهت خنثی سازی تحریم ها این رشد مثبت در ادامه سال نیز تداوم خواهد یافت.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۲۵   + ۴۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: هم اکنون هیچ گونه مشکلی برای تولید نفت وجود ندارد و بر اساس تعهد و مأموریت، شرکت ملی نفت ایران باید تا پایان اسفندماه، تولید نفت را به میزان پیش از تحریم ها برساند.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۳:۴۰    
شانا _ گروه فیلم: نخستین نشست هم اندیشی شرکت ملی نفت ایران و فعالان بازار پول و سرمایه روز گذشته (سه شنبه، پنجم بهمن ماه) در مرکز همایش های تخصصی شرکت ملی نفت ایران (باشگاه کوشک) برگزار شد.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
با صدور حکمی از سوی سرتیپ پاسدار حسن حسن زاده، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ، یعقوبعلی طالبی به عنوان فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت ملی نفت ایران منصوب شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد تولید نفت ایران در بهار و تابستان 1400 به ترتیب حدود 2.44 و 2.49 میلیون بشکه در روز بوده است که با در نظر گرفتن مصرف حدود 1.7 میلیون بشکه ای روزانه نفت خام در داخل به معنای صادرات 770 و 820 هزار بشکه ای روزانه نفت خام در این فصول است.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم دیپلماسی صنعت نفت ایران با تکیه بر منابع عظیم نفت و گاز برای ایجاد نقش آفرینی بیشتر در بازارهای جهانی از سیاست تقابل با روسیه به سمت تعامل با آن پیش می رود که این موضوع قابل تقدیر است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
معاون مدیر بین الملل در بازاریابی و عملیات گاز شرکت ملی نفت ایران گفت: درآمدی که در ازای صادرات گاز به اروپا حاصل می شود چندان بالا نیست ولی منافع و مباحث سیاسی و استراتژیک بودن؛ بحث درآمد را کمرنگ کرده و تحت تاثیر قرار می دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۰:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
تسنیم : یک شرکت آمریکایی مجوز زیست محیطی و ایمنی دو نفتکش را پس از اتهامات یک گروه ذی نفوذ طرفدار دولت آمریکا مبنی بر حمل محموله های نفت ایران لغو کرد.
بلومبرگ در گزارشی به چهار سناریوی محتمل برای مذاکرات هسته ای و آثار احتمالی آنها بر بازار نفت پرداخته است.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از برنامه ریزی ها برای رساندن ظرفیت تولید نفت خام ایران به 5 میلیون و 700 هزار بشکه در روز ظرف هشت سال آینده خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
فراخوان طرح احیای چاه های بسته و کم بازده نفت از سوی مدیریت سرمایه گذاری و کسب وکار شرکت ملی نفت ایران منتشر شد.
سلام نو / پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
قیمت نفت در جهان دوباره افزایش یافت اما قیمت نفت ایران کاهش داشته است. اوپک قبلا هم اعلام کرده بود قیمت نفت ایران 5 دلار ارزان تر است.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۷:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: لازم است تا 10 سال آینده در بخش فشارافزایی چاه های پارس جنوبی، در مجموع 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری شود تا شاهد افت فشار در این میدان نباشیم.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کسب وکار شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد که سهم شرکت ملی نفت ایران از سرمایه گذاری های خارجی برای سال 1401، 5 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است.
شانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۲۰   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به نیاز 160 میلیارد دلاری صنعت نفت برای طرح های توسعه ای نفت و گاز گفت: اگر صنعت نفت و بازار سرمایه کشور کنار هم قرار گیرند، می توان جهش سرمایه گذاری در صنعت نفت را در دولت سیزدهم رقم زد.
شرکت ملی نفت ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران موفقیت صنعت نفت در دولت سیزدهم را مرهون درایت های وزیر نفت و تفکر بسیجی حاکم در ارکان این مجموعه خواند.
اقتصاد آنلاین / خبر خودرو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
فریدون برکشلی، رییس گروه مطالعات انرژی وین درباره همکاری های تازه ایران وروسیه در زمینه انرژی می گوید: من در بخش نفت تهدید مهمی از سوی روسیه نمی بینم. شاید در دهه آینده، تهدید جدی برای نفت ایران از سمت عراق باشد ...