یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۰۳:۴۶May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نفت ایران»

ایبنا   ۵ ساعت پیش    
ویدیو/جهش صنعت نفت ایران با حمایت های شهید رئیسی
ایبنا   ۶ ساعت پیش    
ویدیو/ چطور در این دوره (دولت رئیسی) فروش نفت ایران از 300هزار بشکه در روز به 2 میلیون بشکه رسیده است؟!
در دومین جلسه شورای اقتصاد در سال 1403 که بعدازظهر امروز (شنبه) به ریاست محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، کلیات طرح ارائه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی و همچنین طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی نفت ایران بحث، بررسی و تصویب شد.
ایران اکونومیست   ۸ ساعت پیش    
به گزارش ایران اکونومیست ، در دومین جلسه شورای اقتصاد در سال 1403 که بعدازظهر شنبه پنجم خرداد 1403 به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، کلیات طرح ارائه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی و همچنین طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی نفت ایران بحث ...
روزان   ۸ ساعت پیش    
مرکزی – صوفی : با هدف بهبود فرآیند ها در حوزه فنی، معاونین و مسئولین فنی مناطق دوازده گانه شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، در منطقه مرکزی تشکیل جلسه دادند. به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه مرکزی، گردهمایی معاونین و مسئولین فنی شرکت خطوط لوله و [...]
آنا   ۸ ساعت پیش   + ۳۷ سایت دیگر  
در دومین جلسه شورای اقتصاد در سال 1403 کلیات طرح ارائه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی و همچنین طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی نفت ایران بحث، بررسی و تصویب شد.
تجارت نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
چین را باید بزرگ ترین شریک تجاری و مشتری نفت ایران به حساب آورد. بخش عمده صادرات نفت ایران به چین است و در این زمینه تخفیف های بسیاری نیز داده می شود. افزایش روابط چین و عراق ممکن است باعث کاهش صادرات نفتی ایران به چین یعنی بزرگ ترین واردکننده نفت ایران شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۲    
مؤسسه بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش خود از رکورد زنی قابل توجه تولید و صادرات نفت ایران خبر داد، موضوعی که حامل سیگنال های معناداری است و به طور خاص اهرم فشار تحریم علیه ایران را تا حد زیادی از کار می اندازد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۴:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، یکی از میراث دولت سیزدهم با فرماندهی آیت الله سید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور شهید ایران، تغییر رویکرد در فروش نفت است؛ چنانچه تاکتیک فروش نفت به سمت بازارسازی نفت تغییر کرد و هم اکنون نیز طبق آمار منابع بین المللی صادرات نفت ایران به بیش از 1 ...
شرکت ملی نفت ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۲:۲۱    
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و جمعی از مدیران ارشد این شرکت صبح امروز (چهارشنبه، 2 خرداد) با حضور در آیین اقامه نماز به امامت رهبر معظم انقلاب و تشییع پیکر شهدای خدمت با آرمان های انقلاب تجدید بیعت کردند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا برنامه هایی دارد تا بتواند از فروش نفت ایران به چین جلوگیری کند. ایران به عنوان یکی از صادرکنندگان نفت به چین شناخته می شود و چین عمده ترین خریدار نفت ایران است. در عین حال، آمریکا در نظر دارد با اعمال فشار، جلوی صادرات نفت ایران به چین را بگیرد.
دانا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۴۸    
در پنجم خردادماه 1287 ش برابر با 26 می1908 م در حالی که عملیات اکتشاف نفت به یأس تبدیل شده بود، نخستین چاه نفت ایران در شهرستان مسجد سلیمان از شهرهای استان خوزستان در عمق 600 متری زمین به نفت رسید و نفت تا ارتفاع 25 متر از سطح زمین فوران کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۳۳    
تلاش انگلیس برای غارت منابع ایران تاریخی طولانی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر نفت با اشاره به جهش صنعت نفت ایران در دوره آیت الله رئیسی از توجه ویژه ایشان به منفعت مردم در این صنعت سخن گفته است.
نفت آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سال گذشته در چنین روزی بمناسبت سالروز کشف نفت در سرزمین اولین ها کلنگ زنی ساختمان جدید بیمارستان نفت مسجدسلیمان با حضور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران انجام شد.
شانا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۹:۲۸   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت عملیات اکتشاف نفت گفت: شرکت ملی نفت ایران در دولت سیزدهم با رویکرد توجه به توان داخل از همه ظرفیت های بخش خصوصی برای فعالیت های تولیدی، توسعه ای، خدماتی و... استفاده می کند.
شانا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۹:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: در دوران شهید رئیسی، ایران توانست با وجود تحریم ها، فروش نفت و فرآورده های نفتی خود را افزایش دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-حمید ملازاده : به رغم تحریم های شدید ایالات متحده، سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری شهید ایران توانست با موفقیت تولید و صادرات نفت را احیا و موقعیت این کشور را در بازارهای جهانی تثبیت کند ...
شانا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۲۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
شهادت رئیس جمهوری و همراهانش در پی حادثه سقوط بالگرد، همدردی بسیاری از مقام های بلندپایه صنعت نفت با مردم کشور و ثبت رکورد بیشترین حجم تولید نفت ایران از زمان خروج آمریکا از برجام از مهمترین خبرهای صنعت نفت در هفته جاری بودند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۲۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
طبق آمار کپلر، میزان صادرات نفت ایران بعد از خروج آمریکا از برجام به 250 هزار بشکه کاهش یافت و در سال پایانی ترامپ روند صعودی گرفت و به دو برابر رسید و اکنون به 1.6 میلیون بشکه در روز رسیده است.
خبرگزاری میز نفت: به گزارش میز نفت، بر اساس داده هایی که اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر کرده است بخش حمل و نقل در ایالات متحده بیشترین سهم مصرفی نفت را از آن خود کرده است. داده های این نهاد مهم در صنعت نفت می گوید 66 ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۸:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
نماینده ایالت تگزاس در مجلس سنای آمریکا اعلام کرد فروش نفت خام ایران از 300 هزار بشکه در روز در سال 2021 به حدود 2 میلیون بشکه در 2024 رسیده است.
ارانیکو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۰   + ۲۷ سایت دیگر  
نماینده ایالت تگزاس در مجلس سنای آمریکا اعلام کرد، فروش نفت خام ایران از 300 هزار بشکه در روز به حدود 2 میلیون بشکه رسیده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
تیتربرتر، دغدغه اول و آخر شهید رئیسی خدمت به مردم و خنثی کردن اثر تحریم و بهبود معیشت مردم با استفاده از درآمدهای نفتی بود، از همین جهت شاهد رشد تولید و صادرات نفت از ابتدای دولت سیزدهم بودیم ...
نبض بورس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
شرکت حفاری شمال اولین بار به موجب مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران به عنوان یکی از شرکت های بالادستی صنعت نفت به ثبت رسیده است؛ این شرکت که در حال حاضر با مالکیت 9 دستگاه دکل حفاری خشکی و 2 دستگاه سکوی حفاری دریایی فعالیت می نماید ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۰:۰۱    
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به مناسبت روز حماسه و مقاومت پیامی منتشر کرد. متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ...
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد بین الملل گفت: اخیراً کنگره و مجلس سنای امریکا مصوبه ای داشته و به چین فشار وارد کرده اند که از ایران نفت نخرند و یا کمتر وارد کنند. اما موضوع این است که امریکا نمی تواند در چند جبهه بجنگد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۲۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
تولید نفت ایران در دوره رئیسی و تحت شدیدترین تحریم های غرب بین اگوست 2021 تا آوریل 2024 رشد 60 درصدی داشت.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یکی از فعالان رسانه در توئیتی نوشت: الجزیره نوشت: با وجود تحریم ها، ابراهیم رئیسی نفت ایران را به بازار برگرداند. طبق این گزارش، تولید نفت ایران در دولت سیزدهم 60 درصد افزایش یافت و صادرات نفت به بیش از 1.5 میلیون بشکه رسید؛ 2.5 برابر ابتدای دولت. ...
شانا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۴:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
شبکه خبری الجزیره در گزارشی اعلام کرد که آقای رئیسی در شرایطی رئیس جمهوری اسلامی ایران شد که تهران از اوج تحریم های آمریکا رنج می برد، اما با وجود این توانست تولید و صادرات نفت را احیا کند.
انجمن مهندسان نفت ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۲:۲۲    
خبرگزاری میز نفت: به گزارش میز نفت طبق مصوبه هیئت وزیران با عنوان اهداف کمی و نقش سازمان ها در سال 1403، ایران در سال گذشته روزانه 3.55 میلیون بشکه نفت تولید و 1.54 میلیون بشکه نفت صادر کرده است. منبع:بازار منبع: خبرگزاری میز نفت ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۵۸ سایت دیگر  
وزیر نفت با تأکید بر اینکه همه هم وغم شهیدجمهور مردم بودند، گفت: پس از انقلاب، تحولات مطلوبی در صنعت نفت رقم خورد، اما هیچ دوره ای مانند دولت سیزدهم، چنین جهش و تحولی در صنعت نفت محقق نشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۷:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا اعتراف کرد: ما هر روز برای مقابله با منابع مالی ایران تلاش می کنیم اما نتوانسته ایم مانع از فروش نفت توسط این کشور شویم.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۱:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا در یک جلسه استماع در مجلس سنای این کشور اذعان کرد که دولت جو بایدن هر روز برای مقابله با منابع مالی ایران تلاش می کند اما نتوانسته مانع از فروش نفت توسط این کشور شود.
نفت آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
منتخب مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی که جهت شرکت در مراسم بزرگداشت شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان او در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به خوزستان سفر کرده بود از واحد بهره برداری اهواز 2 بازدید و با کارکنان عملیاتی صنعت نفت دیدار کرد.
صراط نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۶:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
پایگاه های خبری الجزیره و آناتولی با انتشار گزارشی تاکید کردند تولید و صادرات نفت ایران در دوره ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی با وجود تحریم ها رکورد شکست.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
پس از خروج آمریکا از برجام، برخی انتظار داشتند که صنعت نفت ایران توانمندی قبل را نداشته باشد اما با شروع کار دولت سیزدهم، صادرات نفت خام در شرایط سخت تحریم، دو و نیم برابر شد و شرایط به دوران قبل از تحریم بازگشت. ...
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
فاز 11 پارس جنوبی یکی از فازهای مرزی و مهم این میدان مشترک گازی است و منطقاً می بایست در ابتدای دهه 80 شمسی، جزو اولویت های توسعه این میدان گازی قرار می گرفت؛ اما در رویکردی عجیب، این فاز مرزی بیش از 20 سال در فرآیند توسعه عقب ماندگی دارد. ...
نفت آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۰:۰۲    
امور ایثارگران شرکت ملی نفت ایران با صدور پیامی شهادت رئیس جمهور را تسلیت گفت.
فرادید   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نخستین هیئت مدیره موقت شرکت ملی نفت ایران، درپی اجرای قانون ملی شدن صنعت نفت و پس از خلع ید از شرکت نفت انگلیس و ایران، در خردادماه 1330 تشکیل شد و نخستین مدیرعامل این شرکت نیز مهدی بازرگان بود. منبع: انتخاب
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۷    
به گزارش سرویس اقتصاد کلان جهان صنعت نیوز ؛ هر ماه به طور مرتب، خبر می رسد که تولید و فروش نفت ایران افزایش یافته است؛ در آخرین خبر آژانس بین المللی انرژی از افزایش تولید روزانه نفت ایران به 3.3 میلیون بشکه در روز خبر داده است ...
بازار مشترک   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۳:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل پیشین امور خزر و آسیای میانه وزارت نفت گفت: به همین دلیل چین در نظر ندارد با سرمایه گذاری جدی در نفت و گاز ایران خود را با شرکای اروپایی و عربستانی درگیر کند و ترجیحش این است که نفت ایران را ارزان بخرد و با کالاهایی مثل اتوبوس و یا ساخت فرودگاه تهاتر کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۰:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر نفت از پروژه خط لوله انتقال فرآورده های نفتی تبریز - خوی - ارومیه و مراکز انتقال آن بازدید کرد. به گزارش خبرنگار شانا جواد اوجی در آستانه بر گزاری آئین بهره برداری از خط لوله انتقال فرآورده های نفتی تبریز - ارومیه با حضور رئیس جمهور، به همراه جلیل سالاری ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۲۱:۴۴    
بوشهر- خجسته مهر معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: در یکسال اخیر، بیش از 350 میلیون دلار تجهیزات ساخت باراول در صنعت نفت تولید شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۲۱:۰۱   + ۲۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در تشریح دستاوردهای مهم این شرکت در دولت سیزدهم با اشاره به 2.5 برابر شدن صادرات نفت خام در شرایط سخت تحریم، گفت: ما پارسال 36 میلیارد دلار نفت خام صادر کردیم و در بخش گاز نیز روزانه 70 میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید روزانه خود اضافه کرده ایم.
نفت آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۲۰:۳۲    
فیلمی از دیدار آقای دکتر رحیمی مدیریت عامل محترم شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از غرفه شرکت دانش بنیان حفاظت خوردگی و رسوب پارس ایرانیان در بیست و هشتمین نمایشگاه صنعت نفت ، گاز ، پالایش و پتروشیمی و امضای تفاهم نامه فی ما بین و سخنرانی مهندس محمد راکیان مدیریت عامل این شرکت