دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۰:۲۹Oct 2020 26

جدیدترین‌های «حذف یارانه»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۱۵    
سازمان ها و سندیکا های حرفه ای سودان خواستار برگزاری تظاهرات در مخالفت با حذف یارانه کالا های اساسی شدند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تغییر توزیع یارانه بنزین ازخودرو به خانوار، عنوان کرد: دو سناریو برای حذف یارانه خودرو مازاد خانوار طراحی شده که هنوز نهایی نشده اند ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: یارانه سوخت 270 خودور غیرفعال تاکسیرانی مشهد حذف شده است.
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۵۷    
در حالی که فصل کاشت برخی محصولات کشاورزی مانند غلات و صیفی جات از راه رسیده،با حذف یارانه دولتی و قیمت های چندبرابری که از پس آن به بار آمده، عده زیادی از کشاورزان با مسائل متعددی مواجه شده اند. این در حالیست که به زودی فصل سرما از راه می رسد و بر مشکلات آن ها افزوده می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۴۰    
حسان دیاب نخست وزیر دولت پیش برد امور لبنان درباره خطر حذف یارانه کالا های اساسی به مسئولان بانک مرکزی این کشور هشدار جدی داد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان نسبت به وقوع انفجار اجتماعی در سایه شرایط اقتصادی کنونی این کشور هشدار داد. به گزارش شیعه پرس به نقل از المنار ، حسان دیاب نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان اعلام کرد که هرگونه اقدامی در این کشور در راستای حذف یارانه کالاهای اساسی باعث به وقوع پیوستن انفجار ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۲:۳۱    
حسان دیاب نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان حذف یارانه ها در شرایط بد اقتصادی را غیرقابل قبول دانست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۵۵    
اصفهان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرضا گفت: حذف یارانه دولتی بیمه سفالگران شهر سفال ایران، مشکلاتی را برای این قشر ایجاد کرده است.
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۱:۳۴    
به گزارش خرداد به نقل از آرتی عربی، نعیم قاسم در خلال شرکت دریک مراسم، ضمن تأکید بر اینکه بحران کورونا موجب افزایش وخامت اوضاع شده است، ابراز کرد: ایا نگرانی های این افراد و آینده فرزندانشان، وجود یک دولت نجات را نمی طلبد؟ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۶:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
بسیاری از مسئولان بر این باورند که با حذف یارانه از محصولات لبنی سرانه مصرف لبنیات به طور چشمگیری کاهش یافت که دولت برای پیشگیری از بیماری های مختلف و کاهش هزینه های درمان راهی جز بازگشت به 10 سال گذشته را ندارد.
سینا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سیناخبر- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شهرضا گفت: حذف یارانه دولتی بیمه سفالگران شهرضا مشکلی است که بر تمامی مشکلات اقتصادی این صنف افزوده شده است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۱۹    
سلامت نیوز :دکتر فردین علی ملایری در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز، درباره رابطه بین مصرف شیر و افزایش قد گفت: بین مصرف مواد لبنی مخصوصاً شیر و افزایش قد در جامعه رابطه مستقیمی وجود دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۵:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل صندوق پنبه گفت: با توجه به حذف یارانه نهاده های تولید، قیمت فروش پنبه جوابگوی هزینه های کشاورزان نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول که پیش از این نیز به بهانه وام 6 میلیارد دلاری خود خواسته های مختلفی از اسلام آباد داشته این بار خواستار گرانی برق و گاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
افزایش چند برابری قیمت کود های فسفاته و ازته کشاورزان اصفهانی را نگران کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۲۱    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: رهگیری برخط هزینه کرد بودجه از موارد قابل پیگیری در اصلاح ساختار بودجه 1400 است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- با شنیدن خبر حذف یارانه کودهای شیمیایی و خداحافظی با دلار 4200 تومانی برای تأمین این نهاده پرمصرف در بخش کشاورزی به راحتی می توان به نتایج این تصمیم دولت در خصوص گرانی محصولات کشاورزی پی برد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۱۹    
ساداتی نژاد، رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: برای حل مشکل افزایش قیمت تخم مرغ باید به سراغ حذف یارانه از نهاده های دامی رفته و این یارانه را به پایان زنجیره تولید بدهیم.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۳    
شفقنا- رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره دلیل افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ را با وجود اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات نهاده های دامی اظهار داشت: نهاده ای که با ارز 4200 تومانی وارد می شود، به دست تولیدکننده نمی رسد؛ لذا مرغدار مجبور است نهاده را با قیمت بالاتری تهیه کند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
کرج- حدود پنج ماهی است که با حذف یارانه دولتی از کودهای شیمیایی و افزایش چند برابری قیمت ها و نابسامانی بازار آزاد، کشاورزان برای تهیه کودهای شیمیایی با مشکل مواجه هستند و حال که فصل کاشت برخی محصولات مانند غلات و صیفی جات است، کشاورزان با چالش هایی در این زمینه مواجه هستند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۷:۱۸    
شریعتی مقدم، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته به اتاق ایران اظهار کرد: در حال حاضر مسائل تأمین ارز مورد نیاز و حذف یارانه نهاده ها، کشاورزان را دچار مشکلات عدیده ای کرده است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با نصیر بیان کرد؛ سید جواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری نصیر درباره اثر افزایش قیمت نهاده های کشاورزی بر تولید داخل گفت ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
محسن هاشمی رئیس شواری شهر تهران پیشنهاد کرده است که هزینه پرداخت یارانه نقدی به جای پرداخت مستقیم به مردم، صرف تکمیل مترو و پروژه های عمرانی نیمه تمام شود.
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۷:۳۹    
دو اشتباه دولت یعنی اختصاص ارز نیمایی و حذف یارانه باعث افزایش قیمت کود شیمیایی و کاهش دسترسی کشاورزان به این نهاده موثر در تولید شد. در واقع، کشاورزان امسال با دستان خالی به جنگ با مشکلات تولید می روند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
دو اشتباه دولت یعنی اختصاص ارز نیمایی و حذف یارانه باعث افزایش قیمت کود شیمیایی و کاهش دسترسی کشاورزان به این نهاده موثر در تولید شد. در واقع، کشاورزان امسال با دستان خالی به جنگ با مشکلات تولید می روند.
اول فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۲۰:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش اول فارس ، محمدجواد عسکری نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی،در خصوص حذف ارز دولتی واردات کود شیمیایی پتاسه و فسفاته، گفت: دولت با قطع یارانه واردات کود شیمیایی فسفاته و پتاسه به جهش تولید آسیب وارد می کند و این اقدام با اهداف رونق تولید مغایرت دارد ...
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۵۱   + ۴۹ سایت دیگر  
اندیشکده اقتصاد مقاومتی در نامه ای به جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، نسبت به مصوبه برق رایگان دولت واکنش نشان داد و محاسبات این مصوبه را غیرکارشناسی دانست. بر اساس این نامه، تنها 7 میلیون نفر مشمول مصوبه فوق خواهند شد که با 30 میلیون نفر اعلامی رئیس جمهور تفاوت قابل توجهی دارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۸:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
مشاور رئیس و مدیر روابط عمومی نظام صنفی کشاورزی کشور گفت: افزایش قیمت چند برابری کودهای کشاورزی و حذف یارانه های تولید از سوی دولت، اقدام علیه امنیت غذایی کشور و نیازمند تجدید نظر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۰۷:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر تدوین بانک اطلاعاتی اقشار آسیب پذیر در پرداخت یارانه های نقدی گفت: کشاورزان و کارگران نیازمند حمایت های بیشتری هستند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه معتقد است با حذف یارانه کاغذ، مترجم، مولف، لیتوگراف ، صحاف ، چاپخانه دار و تمام افراد و موسساتی که در آماده سازی کتاب نقش دارند، بی کار می شوند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
سیدغنی نظری خانقاه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پایگاه رفاه ایرانیان باید اطلاعات را تکمیل و تجمیع کند تا 10 میلیون یارانه بگیر پردرآمد حذف شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۸:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - نماینده مردم خلخال و کوثر و عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تدوین شناسنامه اقتصادی و اجتماعی برای حذف 10 میلیون یارانه بگیر پردرآمد ضرورت دارد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۶:۰۰    
پس از مصوبه دولت که حذف یارانه برخی نوزادان جدید را در دستور کار قرار می داد، امروز نیز اظهارنظر تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مبنی بر اینکه پرداخت وام ازدواج اصالتا کار خطایی است ، به نظر می رسد که تاخیرها در پرداخت وام ازدواج چندان طبیعی نیست.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۲:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
پس از مصوبه دولت که حذف یارانه برخی نوزادان جدید را در دستور کار قرار می داد، امروز نیز اظهارنظر تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مبنی بر اینکه پرداخت وام ازدواج اصالتا کار خطایی است ، به نظر می رسد که تاخیرها در پرداخت وام ازدواج چندان طبیعی نیست.
اصلاح قوانین مربوط به حقوق و دستمزد کارکنان و جلوگیری از دریافت های نجومی مسئله ی مهمی در اصلاح ساختار بودجه و مدیریت هزینه هاست که دولت و مجلس به دنبال اصلاح آن در سالیان گذشته نبوده اند؛ ما شاهد دریافت های نجومی با مبالغ بالا هستیم که بخشی از آن به حقوق برمی گردد.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۸:۴۹    
مدیر انتشارات افراز معتقد است اگر شرایط بازار نشر مانند سال های دهه 80 بود می شد از حذف یارانه کاغذ صحبت کرد اما در شرایط فعلی، تنها راه نجات بازار نشر حفظ و تزریق کاغذ دولتی به ناشران است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۷:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: جمهوری اسلامی در سرمقاله خود خواهان حذف یارانه مستقیم توسط مجلس شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مد یر امور شعب بانک مسکن فارس گفت: هفت هزار و 148 واحد مسکن مهر د ر استان فارس بلاتکلیف باقی ماند ه است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر نشر نگاه معتقد است در صورت حذف کاغذ دولتی و یارانه های دولت در زمینه کتاب و نشر، صنعت کتاب و مشاغل مرتبط با آن تعطیل می شود.
بیتوته   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۱:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
بلافاصله پس از آنکه روسای قوای مجریه و مقننه از اجرای طرح گشایش اقتصادی سخن گفتند گمانه زنی فعالان بازارها درباره آن آغاز شد؛ تایید مقررات FATF، آزادسازی دلارهای بلوکه شده در کره، آغاز مذاکرات دیپلماتیک برای رفع تحریم ها ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۰۹:۴۶    
بلافاصله پس از آنکه روسای قوای مجریه و مقننه از اجرای طرح گشایش اقتصادی سخن گفتند گمانه زنی فعالان بازارها درباره آن آغاز شد؛ تایید مقررات FATF، آزادسازی دلارهای بلوکه شده در کره، آغاز مذاکرات دیپلماتیک برای رفع تحریم ها ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۴:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: تجمیع منابع همه انواع یارانه های سیاه، عدم کنترل انتخاب های مردم و امکان فروش رسمی کارت های تخصیص یافته می تواند به بهبود وضعیت این طرح کمک کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۸:۱۲    
نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اولا نباید این اتفاق در دولت مطرح می شد و باید هر چه سریعتر از دستور کار دولت کنار برود و حق ندارد این کار را انجام دهد ریرا اکنون مسئله فرزندآوری مطرح است که با این اتفاق مانع تحقق افزایش جمعیت در کشور می شود.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۰۹:۲۶    
پاکمهر با بیان اینکه در حال حاضر تمام تمرکز باید بر روی افزایش اهرم های تشویقی جهت افزایش ازدواج ها و فرزندآوری باشد،گفت: موافقت مجلس با حذف یارانه موالید بعید به نظر می رسد.
برترین ها / صبحانه انلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۰۹:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: حذف یارانه متولدان جدید را بررسی می کنیم و باید ببینیم ادله عملکردی چه بوده؛ این رفتار غیرقانونی است و با قانون همخوانی ندارد. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۲:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری نصیر، گویا کسری شدید بودجه به واسطه تحریم نفتی، کرونا و ساختار عقب مانده بودجه هم دولت را وادار به حذف یارانه ثروتمندان نمی کند و انگار در سال های اخیر گوش شنوایی برای اجرای قانون بودجه مبنی بر حذف یارانه دهک های بالا هم وجود نداشته است ...