پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۴:۴۶Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حذف یارانه»

دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
پس از انتشار گزارشی درخصوص مشکلات حذف یارانه بیمه کشاورزان و صیادان و کارگاه های جدیدالتاسیس زیر پنج نفر، این گزارش توسط نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس پیگیری و مصوب شد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۵    
پس از انتشار گزارشی از سایت بلاغ مازندران درخصوص مشکلات حذف یارانه بیمه کشاورزان و صیادان و کارگاه های جدیدالتاسیس زیر پنج نفر، این گزارش توسط نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس پیگیری شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مصطفی طاهری با اشاره به مکانیسم جدید محاسبه انرژی مصرفی صنایع فولاد گفت: بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق، 70درصد انرژی مصرفی شرکت های فولادی و پتروشیمی ها با قیمت های قبلی و به صورت یارانه ای و 30درصد بر اساس قیمت های آزاد و به صورت دلاری محاسبه خواهد شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۳    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه مسئولان باید مردم را به جای محتاج کردن به یارانه ها زمینه اشتغال و تولید را فراهم کنند گفت: متاسفانه دولتمردان مردم را در سال های گذشته به دریافت یارانه عادت داده اند.
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۳:۳۵    
خبرگزاری میزان - طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص دستاورد های اقتصادی سفر آیت الله رئیسی، افزایش قیمت انرژی برای پرمصرف ها و قیمت بلیت قطار و هواپیما در نوروز 1400 در خبرگزاری میزان منتشر شده است. ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد سیف اللهی مقدم در گفت وگو با میزان، با اشاره به افزایش یارانه انرژی در کشور اظهار کرد: یکی از مهم ترین اهداف قانون هدفمندی یارانه ها که در آذر سال 89 اجرا شد حذف پلکانی یارانه انرژی و تبدیل آن به وجوه نقد بود که مردم بتوانند با کم مصرف کردن برای کشور درآمد زایی کنند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
هرچند هدف از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها کمک به بخش تولید از محل درآمدهای ناشی از حذف یارانه های انرژی و همچنین حذف یارانه ثروتمندان و کمک به دهک های پایین جامعه بوده، اما برآوردهای کارشناسی این مرکز نشان می دهد بعد از گذشت چند سال از اجرای این برنامه هیچ کدام از این اهداف آنگونه که باید ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی شب گذشته نهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران در مرحله استانی که به همت جهاددانشگاهی واحد مشهد با گزاره حذف یارانه ثروتمندان به کاهش شکاف طبقاتی کمک می کند برگزار شد، به اتمام رسید.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۲:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
حجت اله فیروزی معتقد است با توجه به اینکه فاصله میان قیمت تمام شده و فروش محصولات فولادی بالا است و حقوق دولت و مصرف کننده در آن رعایت نمی شود، نمایندگان از طریق حذف یارانه های انرژی بخش فولاد به دنبال واقعی کردن قیمت فولاد هستند.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۳:۱۶    
چندی است صحبت هایی مبنی بر آزاد شدن نرخ برق صنایع فولاد و محاسبه نرخ آن براساس فوب خلیج فارس مطرح شده است. این موضوع در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و باید در صحن علنی مجلس نیز تصویب شود. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۰۳    
تاثیرات مخرب یارانه های غیرنقدی بر افزایش تورم، تعمیق فقر و کسری بودجه دولت باعث شده است که این یارانه ها به جای کاهش فقر، اثر عکس داشته باشد. به همین جهت حذف یارانه حامل های انرژی می تواند آثار تورمی و فقرآفرین این سوبسیدها را کاهش دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: حذف یارانه برخی نهاده های کشاورزی از جمله کودهای شیمیایی از برنامه هایی است که برای رونق استفاده از فرآورده های بیولوژیک کشاورزی می توان اجرایی کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۰۷    
ناصر استاد احمدی: به اعتقاد من حذف ارز مرجع به سرانجام نمی رسد. محال است که شاهد آزادسازی باشیم. شک نکنید که این کار را نمی کنند. عده ای منافع زیادی دارند و اجازه چنین کاری را نمی دهند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۲:۲۰    
حذف یارانه از انرژی، پیش نیاز حرکت به سمت صنعتی شدن کشور است و در اهمیت اجرای آن تردیدی وجود ندارد، ولی نحوه اجرای آن بسیار مهم است. سرانه مصرف فولاد ایران در سال 2019 به میزان 223 کیلوگرم به ازای هر نفر بوده است و با توجه به سند چشم انداز صنعت فولاد ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۵۰    
یک عضو اتاق بازرگانی با اشاره به اهمیت هدفمندی یارانه ها در صنایع مختلف گفت: براساس اصول اقتصادی حذف یا ارایه یارانه های مختلف در صنایع باید کاملا هدفمند و براساس یک مدل اقتصادی باشد، به این دلیل که اگر برنامه ریزی نداشته باشیم قطعا عاملی در شکل گیری فساد و البته رانت در ادامه زنجیره تولید می شویم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
میثم هاشم خانی با تأکید برحذف یارانه های سیاه در بودجه 1400 گفت: یارانه های سیاهی که در قالب دلار 4200 تومانی، قیر، سیمان، فولاد و خودروی ارزان داده می شود بیش از 22 برابر کل یارانه نقدی سالانه پرداختی به یارانه بگیران است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۰:۵۲    
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۸:۳۳    
دولت فعلی از این قاعده مستثنی نیست و در طی 7 سال گذشته بویژه با اجرای طرح تحول سلامت گامهای خوبی را برای سلامتی هموطنان برداشت و بودجه مکفی هم برای اجرای مفید آن در نظر گرفت
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۸:۲۲    
بهارستان در تله پاستور نیفتاد، آمبولانس دزدی یک بیمار، پیامدهای خطرناک حذف یارانه دارو بر سلامت مردم، بازگشت بودجه به نقطه صفر، ظریف: ایران و آمریکا می توانند همزمان به برجام بازگردند، رجزخوانی مکرون برای انگلیسی ها از عناوین روزنامه هاست.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۵:۵۹    
در روزهای اخیر اخباری مبنی بر جذف یارانه انرژی سوخت برخی صنایع بزرگ منتشر شد که تاثیرات قابل توجهی بر بازار سرمایه داشته است، برخی کارشناسان معتقدند این کار باید از سال های گذشته انجام می شد و انجام یکباره آن ضرر زیادی بر این شرکت ها و به طور کلی بازار سرمایه خواهد داشت.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۴:۰۲    
به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص حذف یارانه های انرژی بخش فولاد، خبری بود که برای نخستین بار ابعاد و زوایای گوناگون آن توسط اقتصادآنلاین رسانه ای شد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۰:۰۳    
محمد حسن آصفری ضمن تایید خبر حذف یارانه های انرژی بخش فولاد خاطرنشان کرد: این مصوبه تلفیق، هیچ ارتباطی با یارانه های نقدی ندارد. در واقع این مبلغ قرار است در حوزه سرمایه گذاری های زیربنایی مثل حوزه های پژوهشی، عمرانی و توسعه فناوری های مورد نیاز حوزه برق به کار گرفته شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۳:۱۲    
اقتصاد ایران: نماینده مردم پاکدشت در مجلس، گفت: ارائه یارانه نقدی به همه مردم درست نیست و ما در مجلس حذف یارانه دهک های بالا را پیگیری می کنیم.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۰:۱۷    
علیرضا احمدی 1388علاوه بر اینکه در حوزه سیاسی با تحولات بسیاری همراه بود، در عرصه اقتصادی نیز اخبار مهم و بسیاری داشت که یکی از آنها به عنوان نقطه عطفی در تاریخ اقتصادی معاصر ایران به حساب می آید؛ تصویب قانون هدفمند کردن یارانه ها در مجلس و شورای نگهبان ...
اقتصاد آنلاین / فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۱:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
بهروز محبی نجم آبادی با تاکید بر لزوم حذف یارانه پردرآمدها، از تلاش دولت برای افزایش قیمت گازوئیل در سال 1400 خبر داد و گفت: مجلس به این دلیل که این کار می تواند موجب بروز شوک به بازار شود مخالف است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۲۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایران زود یا دیر باید برای دستیابی توسعه اقتصادی به کاهش و حذف یارانه پنهان حامل های انرژی تن دهد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۳    
حذف یارانه ارزی ارزان کنونی که سبب شکل گیری ما به التفاوت رانتی عظیمی برای عده ای از افراد خاص شده است در دستور کار مجلس قرار می گیرد.
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مجلس با بیان اینکه دولت یارانه کلانی را به نام اقشار مستحق اما به کام برخی رانت خواران پرداخت می کند، گفت: اقتصاد باید به معنای واقعی آزاد باشد و ارز تک نرخی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۵:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو پیشین کمیسیون برنامه، بودجه مجلس با بیان اینکه دود سیاسی کاری مجلس یازدهم درباره لایحه بودجه به چشم مردم خواهد رفت، گفت: حذف یارانه کالاهای اساسی و بالا بردن نرخ تسعیر ارز در بودجه1400 باعث کوچکتر شدن سفره اقشار آسیب پذیر خواهد شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه یارانه به صورت فله ای و به همه مردم درست نیست و مجلس حذف یارانه ثروتمندان را پیگیری می کند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
سیدمحسن حمزه لو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باید این افراد به بانک های عامل مراجعه و نسبت به تقسیط اقساط اقدام کنند. وی بیان کرد: همچنین با همکاری ادارات کل راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک های عامل، اقدامات لازم جهت حذف یارانه تسهیلات پرداخت شده اعمال می شود. [...]
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
صاحبان صنایع فولادی با حذف یارانه انرژی در شرایطی که به آزادسازی قیمت ها منجر شود، رضایت دارند. سهامداران از قیمت گذاری دستوری به بهانه هایی نظیر تخصیص انرژی ارزان به صنایع متضرر می شوند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۹:۱۷    
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال 1400موضوعی درباره حذف یارانه افراد ثروتمند و اقشار پر درآمد بیان نشده است.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۹:۰۳    
سال آینده قرار است 20 میلیون نفر از لیست یارانه بگیران حذف شوند که با این کار 11 هزار میلیارد تومان در سال صرفه جویی می شود.
اقتصاد آنلاین / اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
در حالی موافقان حذف ارز 4200تومانی از آزادسازی بیش از 100هزار میلیارد تومانی یارانه و اعطای آن به مردم خبر می دهند که مخالفان می گویند؛ هم یارانه به مردم نمی رسد، هم انفجار قیمت خواهیم داشت، فقط در یک قلم دارو 47هزار میلیارد تومان از جیب مردم می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرضا و دهاقان گفت: حذف یارانه دولتی بیمه سفالگران شهرضا در استان اصفهان مشکلی است که بر مشکلات اقتصادی این صنف افزوده است.
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۱:۰۴   + ۲۷ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان برنامه و بودجه روز گذشته از حذف 20 میلیون نفر از یارانه بگیران در صورت تداوم شناسایی ها خبر داد. هر چند قرار بود از روزهای ابتدایی طرح هدفمندی یارانه ها، یارانه نقدی تنها به مشمولان که همان افراد در دهک های پایین درآمدی هستند، پرداخت شود، اما در نهایت به همه افراد جامعه تعلق گرفت.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مژگان خانلو، سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه وبودجه گفت: با حذف یارانه 20 میلیون نفر در سال آینده در حدود 10 هزار میلیارد تومان از منابع صرفه جویی می شود.
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۷:۴۲    
روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی همچون اعتراف وزیر نفت به مازوت سوزی، صادرات 5 میلیارد دلاری صنایع غذایی ایران و حذف یارانه های نقدی دهک پر درآمد در بودجه 1400 پرداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر مخالفت کمیسیون بهداشت و درمان با حذف یارانه دارو و تجهیزات پزشکی و با اذعان به وجود قاچاق معکوس دارو به دلیل ارزان بودن دارو در کشور گفت: ولی باید متوجه بود که گروه های هدف با حذف یارانه دارو با مشکلات عدیده مواجه خواهند شد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۰:۲۷   + ۲۵ سایت دیگر  
یارانه چه کسانی ممکن است در سال 1400 قطع شود؟ آیا در سال 1400 قرار است اتفاق جدیدی رخ دهد و از تعداد یارانه بگیران کاسته شود؟
رکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۰:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رکنا:یارانه چه کسانی ممکن است در سال 1400 قطع شود؟ آیا در سال 1400 قرار است اتفاق جدیدی رخ دهد و از تعداد یارانه بگیران کاسته شود؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۲۳:۰۴   + ۱۵ سایت دیگر  
یارانه چه کسانی ممکن است در سال 1400 قطع شود؟ آیا در سال 1400 قرار است اتفاق جدیدی رخ دهد و از تعداد یارانه بگیران کاسته شود؟
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۱:۳۹   + ۴۷ سایت دیگر  
طبق تبصره 14 قانون بودجه دولت موظف است با استفاده از کلیه بانکهای اطلاعاتی در اختیار نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران اقدام کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۶:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
عمان که در میان کشورهای خلیج فارس یکی از بیشترین ارقام کسری بودجه را گزارش کرده است از اوایل ماه آینده شروع به حذف یارانه آب و برق مشترکین پرمصرف خواهد کرد.
رکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۳:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: درحالی که در قانون پرداخت یارانه کالاهای اساسی تاکید شده بود به 60 میلیون ایرانی از نیمه دوم سال، یارانه سوم پرداخت خواهد شد، دولت اعلام کرده با پرداخت ماهیانه 100 هزار تومان به 40 میلیون نفر قانون مصوب مجلس را اجرا خواهد کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۵:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه 40 درصد بیکاران کرونایی مجدد مشغول کار شده اند، گفت: سود صندوق بازنشستگی کشوری از سال گذشته تاکنون پنج برابر افزایش یافت.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
شهروندان لبنان در اعتراض به احتمال تصمیم دولت به لغو یارانه کالاهای اساسی چون نان و سوخت اعتراض کردند. لبنان با بحران اقتصادی مواجه است و کمک های صندوق بین لمللی پول هم نتوانست به اقتصاد بیمار این کشور جان بخشد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۲۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
معترضان لبنانی در واکنش به تصمیم احتمالی دولت مبنی بر لغو یارانه برخی کالاهای اساسی مانند سوخت و نان در بیروت و طرابلس دست به شورش زدند.