سه شنبه ۲۸ دیساعت ۱۱:۴۱Jan 2022 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حذف یارانه»

انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۶:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی، گفت: کنار گذاشتن ارز ترجیحی از بودجه به معنای حذف یارانه نیست بلکه از بین بردن بستر رانت و فساد در اقتصاد کشور است.
پول پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
بیشترین یارانه پنهان، مربوط به گاز طبیعی است که علت آن را می توان مصرف زیاد گاز طبیعی در صنایع و بخش خانگی در فصل سرما برشمرد. اعمال رانت قیمتی بر روی گاز طبیعی علاوه بر خسارات مالی شدید، آلودگی هوای شهرها را هم به دنبال داشته است.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران و چین گفت: بعد از سفر وزیر امور خارجه به پکن، قرار است، پروژه ها در حوزه ها نفت و گاز، بنادر، ریل و راه آهن مشخص شود. نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مردم بدانند که حذف ارز ترجیحی در لایحه بودجه به معنای حذف یارانه ها نیست ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۹:۵۶   + ۵۳ سایت دیگر  
خبرگزاری اینسا: حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی درباره موضوع حذف ارز 4200 در لایحه بودجه سال آتی، بیان کرد: نکته حائز اهمیت این است که حذف ارز ترجیحی به معنای حذف یارانه نیست، بلکه به منزله اصلاح روند معیوب و غلط گذشته است ...
رییس اتاق اصناف کشاورزی ایران با بیان اینکه باید بخشی از یارانه واردات نهاده دامی را به تولید داخلی اختصاص داد تا تولید و بهره وری افزایش یابد گفت: اگر قیمت نهاده دامی واقعی باشد ظرفیت تولید داخلی وجود دارد.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۴:۱۹   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: در جریان حذف ارز 4200 تومانی، دولت اعلام کرده بود که در ابتدا به حذف یارانه نهاده ها ورود می کند و در ادامه گندم و دارو در دستور کار است که در همین رابطه اعلام مسئولان سازمان برنامه و بودجه درباره کارت یارانه نان ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
برای اصلاح وضع موجود، دولت به دنبال حذف یارانه بنزین نیست، اما یک راه برای برخورداری دهک های ضعیف جامعه از یارانه بنزین وجود دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۲   + ۵۰ سایت دیگر  
محمدرضا میرتاج الدینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در خصوص راهکارهای دولت برای جبران حذف ارز ترجیحی گفت: در صورت حذف ارز ترجیحی، دولت یارانه مستقیم و جبرانی برای مردم در نظر خواهد گرفت. ...
سلام نو / تیتر برتر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۰۸:۳۹   + ۳۶ سایت دیگر  
توزیع یارانه ها به شکل کنونی بیشتر به نفع ثروتمندانی است که در حال حاضر حتی مشمول یارانه نقدی نمی شوند. طرح بازتوزیع یارانه بنزین برای اصلاح این شرایط طراحی شده و به اعتقاد طراحان آن، ادامه شرایط فعلی به نفع مرفهان است.
روز نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سرپرستان خانوارهای معترض به حذف یارانه می توانند در سامانه الکترونیکی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کرده تا پرونده آنها براساس اطلاعات و داده های موجود و میدانی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) بررسی و در صورت وارد بودن اعتراض یارانه آنها مجدداً برقرار شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۳:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
براساس لایحه بودجه 1401 دولت، وزارت کار و سازمان هدفمندی یارانه ها را موظف کرده تا بخشی از یارانه بگیران پردرآمد را تا خردادماه سال آینده از فهرست دریافت یارانه حذف کنند.
براساس لایحه بودجه 1401 دولت، وزارت کار و سازمان هدفمندی یارانه ها را موظف کرده تا بخشی از یارانه بگیران پردرآمد را تا خردادماه سال آینده از فهرست دریافت یارانه حذف کنند.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
حاجی بابایی درباره اینکه آیا در صورت حذف ارز 4200 تومانی، قرار است یارانه مستقیم به مردم پرداخت شود، گفت: سمت و سوی مجلس به سوی کالابرگ است. البته این موضوع هنوز جمع بندی نشده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
دولت طرحی را مبنی بر حذف یارانه مشترکان پرمصرف در دستور کار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۵:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: نمایندگان دولت در نشست صبح امروز این کمیسیون اعلام کردند که دولت تصمیم دارد با حذف ارز یارانه ای، منابع ناشی از آن را به صورت مستقیم در اختیار مردم قرار دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۴:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
10 روز تا اجرای تعرفه گذاری جدید برق به منظور حذف یارانه مشترکان خیلی پرمصرف باقی مانده و قرار است از ابتدای بهمن ماه، قشری که بیش از الگو مصرف می کند مشمول پرداخت هزینه های بیشتری شوند.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۸:۵۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اردبیل جلسه حذف یارانه از نهاده های کشاورزی با حضور ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ، مدیران شهرستانی و امنیتی استان روز شنبه مورخ 1400/10/04 در محل اتاق جلسه سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد .
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۱:۲۱    
معافیت مالیاتی شکر با پیشنهاد وزارت بهداشت برداشته شد مریم شکرانی وزارت بهداشت برای نخستین بار تلاش کرد که مصرف غذاهای زیان آور را پرهزینه کند. این روزها افزایش قیمت شکر حواشی زیادی به دنبال داشته است و البته متولیان این بازار به رسانه ها گفته اند که معافیت مالیاتی شکر با پیشنهاد وزارت بهداشت ...
بازتاب   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۴۸    
بازتاب ؛ زهره علامی- طبق قانون جدید معافیت مالیات بر ارزش افزوده، حذف شکر از بخش معافیت های مالیاتی، موجب افزایش قیمت این کالا می شود و پیش بینی می شود که شکر تا پایان سال با احتساب 9 درصد مالیات، حدود هزار تومان به ازای هر کیلو گران شود. ...
معدن نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -رضا پور فعال حوزه صنعت و فولاد در گفت و گو با معدن نیوز با اشاره به بودجه پیشنهادی دولت به مجلس برای سال آینده و حذف سوبسید حامل های انرژی مخصوصاً گاز و برق و اثرات آن بر صنعت فولاد، بیان کرد: انرژی حق عامه مردم است.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۰۷:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
عصر ایران: مهرداد خدیر، روزنامه نگار طی یادداشتی به اظهارات اخیر امام جمعه مشهد واکنش نشان داد. او نوشت: این نوشته بیش از آن که به قصد نقد و تعریض سخن پُرحاشیۀ اخیر آقای احمد علم الهدی تحریر شود یا از جنس انتقادات سیاسی باشد ...
سلام نو / روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۹:۱۴   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: یکی از اقدامات و پیشنهادات ما برای کاهش مصرف قند و شکر در کشور، اتخاذ سیاست های دولتی مانند افزایش قیمت و یا حذف یارانه شکر است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۴:۳۲   + ۵۷ سایت دیگر  
"زهرا عبداللهی" تاکید کرد: یکی از اقدامات و پیشنهاد ها برای کاهش مصرف قند و شکر در کشور، اتخاذ سیاست های دولتی مانند افزایش قیمت و یا حذف یارانه شکر است؛ این اقدام برای حفظ سلامت مردم است، زیرا مردم، خیلی بیشتر از حد نیاز و توصیه ها، قند و شکر مصرف می کنند.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۰۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دارایی چین در وب سایت خود اعلام کرد چین یارانه خودروهای انرژی نو (NEV) مانند خودروهای برقی را در سال 2022 تا 30 درصد کاهش می دهد و در پایان سال به طور کلی آنها را قطع خواهد کرد.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۹:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تجارت نیوز: اگرچه اما و اگرهای زیادی درباره حذف ارز ترجیحی واردات خوراک مرغ مطرح شده اما دبیر انجمن تولیدکنندگان مرغ از حذف ارز دولتی خوراک مرغ تا پایان سال خبر داد. با حذف ارز دولتیف قیمت مرغ تغییر می کند؟ ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۱:۴۲    
پایگاه خبری وارش نیوز در صفحه نخست در مطلبی با عنوان' تاثیر حذف یارانه سوخت کشاورزی بر نرخ محصولات ' بر لزوم بازنگری در راهبرد حذف یارانه سوخت کشاورزی تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به حذف یارانه برخی از کالاها و نقش آن در ثبات قیمت ها گفت: ثابت شده که نوسان قیمت ها بیشتر شامل کالاهایی است که از ارز ترجیحی استفاده می کنند و حذف یارانه ها به طور قطع باعث ثبات قیمت ها خواهد شد.
عصر خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۳:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نقره داغ مشترکان پرمصرف نزدیک است؛ آن گونه که احتمالا 12 درصد مشترکان برق با مشاهده قبوض برق خود در بهمن ماه، برق از سرشان خواهد پرید.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۱:۵۳   + ۳۸ سایت دیگر  
وزیر نیرو در بازدید از پروژه های صنعت آب و برق در جنوب شرق و شرق استان تهران گفت: هدف از تدوین آئین نامه جدید نحوه محاسبه تعرفه برق مصرفی مشترکان، مدیریت مصرف بهینه برق، تشویق مشترکان کم مصرف و حذف یارانه پرمصرف ها است.
روز نو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۱:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
دولت سیدابراهیم رئیسی با شعار مبارزه با فساد و برقراری عدالت در مسیری قرار گرفته که به نظر می رسد می خواهد از حذف یارانه ها کسب درآمد کند، بر همین اساس برخی کارشناسان معتقدند این دولت رویکرد لیبرالیستی در حوزه اقتصادی را دنبال می کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون افت شاخص کل بورس در شروع معاملات، به دنبال ایجاد رانت برای هیچ صنعتی نیستیم، افزایش 125 درصدی عوارض جابجایی بار در کشور آثار تورمی دارد، حجم تجارت در آذرماه 25 درصد رشد کرد و تسهیلات 360 هزار میلیارد تومانی تا پایان سال پرداخت می شود را در بر دارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۰۹:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون افت شاخص کل بورس در شروع معاملات، به دنبال ایجاد رانت برای هیچ صنعتی نیستیم، افزایش 125 درصدی عوارض جابجایی بار در کشور آثار تورمی دارد، حجم تجارت در آذرماه 25 درصد رشد کرد و تسهیلات 360 هزار میلیارد تومانی تا پایان سال پرداخت می شود را در بر دارد.
فرارو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- پایگاه خبری "میدل ایست مانیتور" در گزارشی، به سیاست جدید ریاضت اقتصادیِ دولت مصر که با قطع قابل توجه یارانه های اقتصادی و معیشتی به مردم این کشور همراه شده پرداخته و به طور خاص به این نکته اشاره کرده که ادعا های "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهور مصر مبنی بر ضرورت حذف یارانه های مرتبط با کالا های ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۰۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
ایرنا : مقامات چین روز شنبه اعلام کردند که یارانه خودروهای الکتریکی و هیبریدی را در پایان سال 2022 لغو می کنند زیرا قدرت فروش در این بخش به معنای نیاز نداشتن به حمایت دولتی است.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۰۹:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اصلاح وضع بودجه در شرایط کنونی را نیازمند درایت و جرأت دانست و گفت که در این مسیر تفاهم ارکان نظام و همراهی مردم بر مبنای صداقت دولت ضروری است. دولت خود را برای حذف یارانه دهک های پردرآمد آماده کند ...
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۹:۴۳   + ۳۰ سایت دیگر  
تعرفه های جدید برق، زنگ هشدار برای مشترکانی که الگوهای مصرف را رعایت نکنند به صدا درآورده و دیگر خبری از یارانه های انرژی برای آن ها نیست.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۳:۰۵    
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: حذف یارانه های پنهان و ارز ترجیحی و مقابله با رانت خواری از مهم ترین برنامه های مجلس است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۵    
در دعوای قرائت ها از گران کردن بنزین و حذف یارانه ها، قرائت شوک درمانی را به اسم عدالت به مردم ارایه می دهیم و این ضد عدالت است.
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۲:۴۵   + ۴۴ سایت دیگر  
ایرج دریالعل گفت: یارانه های گندم و دارو برای سال آینده حذف نخواهد شد ولی شیوه عمل در این بخش متفاوت خواهد بود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۱:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
اسکان نیوز: تبلیغ هرگونه وسایل پیشگیری از بارداری در سایت و محیط درمانگاه های عمومی اصفهان ممنوع شد. حذف یارانه وسایل پیشگیری از بارداری که به تازگی از سوی فاطمه محمدبیگی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اعلام شد ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۰:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: مرغ حداقل تا یکی دو ماه دیگر گران نمی شود!
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۰۵:۲۵   + ۲۷ سایت دیگر  
سیدشمس الدین حسینی در گفت وگو با ایسنا درباره نگرانی جامعه از حذف ارز 4200 تومانی برخی کالاها از جمله دارو اظهار کرد: حذف یارانه دارو و نان در دستور کار دولت نیست، البته من شخصا معتقدم که حتی در خصوص دارو و نان می توانیم یارانه 4200 تومانی را کنار بگذاریم اما قیمت ها را افزایش ندهیم. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۳:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
یک فعال صنفی گفت: زمانی که مباحثی مبنی بر حذف یارانه و گرانی محصول نهایی مطرح می شود طبیعی است که چنین اتفاقاتی رخ دهد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۲۱:۰۷    
در شرایطی که تولید مرغ و تخم مرغ در وضعیت مطلوبی قرار دارد، مرغداران به بهانه حذف ارز ترجیحی از ابتدای دی ماه، بار دیگر با دستکاری میزان عرضه، قیمت مرغ و تخم مرغ را گران کردند ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- در حالی زمزمه حذف یارانه انرژی صنایع به گوش می رسد که فعالان صنعت کشور بر این باورند اتخاذ سیاست های جبرانی برای این بخش ضرورت دارد چون همین حالا بخش تولید و صنعت ما با هزینه های فراوانی دست به گریبان بوده و نباید فشار بیشتری به آن تحمیل شود ...
رکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در واکنش به گرانی غیرقانونی تخم مرغ گفت: برای جلوگیری از ایجاد شک و شبهه و اثر روانی منفی در بازار لازم است که دولت به طور رسمی تکلیف مرغداران را مشخص و حذف یارانه 4200 از اول دی را تکذیب کند.
برترین ها / زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۰۷:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه فراز : یکی از مهمترین مواردی که در طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده ذکر و بر آن تاکید شده است، جلوگیری از ارائه رایگان وسائل جلوگیری از بارداری در مراکز بهداشت و حذف یارانه این وسائل است. اما حلقه مفقوده در این طرح این است که این وسائل، اغلب کارکرد بهداشتی و درمانی هم دارند ...
رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در واکنش به گرانی غیرقانونی تخم مرغ گفت: برای جلوگیری از ایجاد شک و شبهه و اثر روانی منفی در بازار لازم است که دولت به طور رسمی تکلیف مرغداران را مشخص و حذف یارانه4200 از اول دی را تکذیب کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ - ۱۶:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
حذف یارانه ها از جمله سیاست های مدنظر دولت است. ما موافق حذف یارانه هستیم ولی زمان و شرایط اقتصاد جهانی مناسب نیست چرا که با وجود بیماری کرونا، وضعیت نقدینگی بانک ها و از طرفی تمام مشکلات موجود، انجام چنین جراحی های اقتصادی امکان ندارد.