چهارشنبه ۱۳ مهرساعت ۰۸:۴۴Oct 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جمعیت کشور»

شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بیشترین نگرانی ما برای سال های آینده است چرا که جمعیت سالمند کشور روبه رشد بوده و در دهه های آینده نیز حدود 30 درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل خواهد داد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۱:۵۰    
محسن شتی رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت گفت:در حال حاضر حدود 9 میلیون نفر از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۲۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ براساس نتایج سرشماری سالهای 1385 و 1390 تعداد جمعیت کشور به ترتیب برابر70 و 75 میلیون نفر بوده و دارای رشد متوسط 1.3 در صد در سال طی این دوره بوده است. متوسط رشد سالانه جمعیت کشور در سه دهه 65-1355 ،75-1365 و 85-1375 به ترتیب برابر 3.9 ، 1.9 و 1.6 در صد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
طبق آمار مرکز پژوهش های مجلس در سال های 1390 تا 1420 افراد در سن کار بیشترین سهم را در جمعیت کشور دارند اما پس از 1420 رشد سریع سالمندی در کشور سبب می شود فقط حدود نیمی از جمعیت کشور در سن کار و فعالیت باشند.
ایران پزشک   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
هر روز بر تعداد کسانی که در جهان دچار دمانس و آلزایمر می شوند، اضافه شده و با توجه به سالمندتر شدن جمعیت کشور باید به سبک زندگی افراد برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها و مراقبت های پس از تشخیص، توجه ویژه داشت و عملیات علیه فراموشی را آغاز کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
جمعیت جوان یکی از عوامل مهم قدرتمند بودن یک کشور در جهان است. افزایش توان اقتصادی و علمی یک کشور هم رابطه تنگاتنگی با جمعیت جوان آن کشور دارد؛ بنابراین در زمینه بررسی میزان قدرت یک کشور، عامل جمعیت در کنار شاخصه هایی همچون منابع، موقعیت راهبردی، وسعت جغرافیایی، توان نظامی و... حائز اهمیت است. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۲۱:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین صندوق بازنشستگی ایران بیش از 50 درصد از جمعیت کشور را تحت پوشش مقررات حمایتی قرار داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مؤسسه تحقیقات جمعیت کشور گفت: فضا دو قطبی و سیاسی شده است؛ کسی که طرفدار سیاست های جمعیتی است متعلق به یک جناح است و کسی که مخالف سیاست های حاکمیت است با سیاست های جمعیتی مخالف است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۲:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، با بیان اینکه 30 درصد جمعیت کشور به خدمات توانبخشی نیاز دارند، گفت: 16 تا 17 درصد افراد جامعه دارای معلولیت هستند.
دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۰:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: توجه به آتیه سالمندان امری است که به شدت برای بهزیستی مهم است. همانطور که فرمودند در 35 سال آینده 30 درصد یا یک سوم جمعیت ما سالمند خواهند بود آیا برای جابه جا کردن و انتقال سالمندان در حدود 35 سال آینده ما اقشار جوان و نیروی کار داریم یا نداریم؟ این ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۲:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: باید از تجارب ارزنده سالمندان در بخش های مختلف و تحقق توسعه پایدار کشور و ایجاد آرامش و روشنگری در جامعه استفاده کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۲:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 10 و نیم درصد جمعیت کشور سالمند است و باید برنامه پزشک خانواده در شهرها با محوریت میانسالی سالم سریعتر عملیاتی شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان این که سالمندی در ایران با شیب تندی رو به افزایش است و در عرض 45 سال، جمعیت کشور 10 سال پیرتر شده است ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۷   + ۳۲ سایت دیگر  
شفقنا- مدیرکل سلامت شهرداری تهران در مورد وضعیت سالمندی در تهران هشدار داد و از ایجاد مراکز فرآهنگ برای سالمندان تهرانی خبر داد. به گزارش شفقنا از ایسنا، حمید صاحب در خصوص وضعیت جمعیت سالمندان در تهران، گفت: در حال حاضر جمعیت سالمندان بالای 60 سال ایران حدود 10 ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۷:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
جمعیت سالمندی ایران در حالی فربه تر می شود که تنها طی دو دهه آینده دو برابر خواهد شد و شاید تا سال 1435 از یک سوم جمعیت کشور هم عبور کند. هرچند که دوبرابری جمعیت سالمندی در ایران تنها طی دو دهه اتفاق می افتد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۲۲:۳۷    
این روز ها خیال کارخانه های مونتاژ خودرو های داخل از هر جهت راحت است. حواس اجتماعی به موضوعات جانبی مثل پرونده مهسا امینی جمع است و آن ها همچنان تخت گاز در مسیر بی توجهی به مطالبات بحق متقاضیان در حال حرکت هستند. چند دهه است که بخش قابل توجهی از جمعیت کشور به دلیل بروز سوانح رانندگی از دست می رود ...
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
شیوه محاسبه نیاز کشور این گونه است که سرانه مصرف هر نفر به اضافه نیاز صنف و صنعت را ضرب در جمعیت کشور می کنند. با توجه به این که طبق اعلام عباسی سرانه مصرف گندم در میان ایرانی ها 140تا 160کیلوگرم برای هر نفر است و صنف و صنعت هم به صورت سرانه 20کیلوگرم را مصرف می کنند، با فرض مصرف 160کیلویی ...
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
مهدی گمرکی : پست با ابزار نیروی انسانی وسیع ، توزیع گسترده دفاتر پستی، ناوگان حمل و نقل و شبکه توزیع قدرتمند مویرگی خود می تواند نقشی اساسی در توزیع عادلانه امکانات و سرویس ها در بین اقشار مختلف مردم در شهر و روستا داشته باشد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۳:۳۵   + ۲۱ سایت دیگر  
در اواسط دهه 1380 دولت سهام خود در 49 شرکت را در قالب سهام عدالت بین مردم تقسیم کرد که با این کار بیش از 49 میلیون نفر از جمعیت کشور مشمول دریافت سهام عدالت شدند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۱:۵۵    
شفقنا- سنگ کلیه و آلزایمر در زمره بیماری های شایع در ایران به شمار می رود به گونه ای که گفته می شود حداقل 10 درصد جمعیت کشور مبتلا به سنگ کلیه هستند و البته راه هایی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها و یا روند کندشدن آن ارائه شده است. 10 تا 15 درصد ایرانی ها سنگ کلیه دارند ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۲۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
وزارتخانه ای که گستره ی مخاطبان و جامعه هدفش، بیش از نیمی از جمعیت کشور را دربرمی گیرد، بیش از سه ماه است که با سرپرست اداره می شود. از روز 24 خرداد که استعفای عبدالملکی وزیر پیشین کار پذیرفته شد، محمدهادی زاهدی وفا، سرپرستی این وزارتخانه ی بااهمیت را برعهده گرفت ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
برخی قیمت های مربوط به ملزومات دانش آموزی دود از سر ها بلند و چشم ها را از تعجب گرد کرده آنچنان که خانواده های دهک های پایین و میانه اقتصادی یا قید برخی خرید ها را زده اند، یا شرمندگی را به جان خریده اند خود را به آب وآتش زده اند تا هرطور که شده دانش آموزشان را آبرومند راهی مدرسه کنند. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۴:۱۱    
بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مجلس شورای اسلامی در سال 1400 نرخ رشد جمعیت کشور به کمتر از یک درصد رسیده و این به معنای اَبَربحران منفی جمعیتی و دور ماندن از آرمان هایی چون توسعه و آبادانی و مواجهه با تهدیدات اقتصادی، سیاسی و امنیتی است.
لحظه آخر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۲۳:۰۱    
ایران هجدهمین کشور دنیا از نظر وسعت است. وسعت کشور ما برابر با 1648195 کیلومتر مربع بوده که دومین کشور بزرگ خاورمیانه است. ایران از چندین شهر تشکیل شده که از نظر وسعت و جمعیت با یکدیگر متفاوت هستند ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۹:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
سرعت رشد جمعیت سالمندی بیش از 3 برابر متوسط رشد جمعیت کشور است و یزد رتبه 18 سالمندی کشور را دارد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۰۶:۲۹    
با در نظر گرفتن آمار صاحب خانه ها و روابط آن ها با مستأجران خود، می توان گفت که طیف وسیعی از جمعیت کشور با مسئله ای تحت عنوان اجاره درگیر هستند. به همین خاطر آگاهی از قوانین مربوط به اجاره مسکن، هم برای صاحب خانه ها و هم برای مستأجران امری ضروری است.
موج   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۳:۵۹   + ۶۳ سایت دیگر  
معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه جمعیت کشور نسبت به اول انقلاب چند برابر شده و انتظارات مردم هم بالا رفته است گفت: امروز همه افراد در همه کالا ها از موبایل گرفته تا خوراک و پوشاک و دیگر موارد توقعات بالایی دارند و این خودش مشکلات متراکمی درست کرد که دولت های گذشته به حل آن نپرداخته اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۹:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : سهم دهک دهم از هزینه کل کشور در سال گذشته 30.41 درصد برآورد شده، به بیان ساده تر یک دهم جمعیت کشور در سال 1400 نزدیک به یک سوم کل مخارج صورت گرفته را انجام داده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - دستیار ویژه استاندار گلستان در امور فناوری و دانش بنیان با اشاره به وجود هفت هزار و 65 شرکت دانش بنیان در کشور، گفت: براساس جمعیت استان به نسبت جمعیت کشور (2.4 درصد)، گلستان اکنون باید 169 شرکت دانش بنیان داشته باشد، اما تعداد این شرکت ها در زمان حاضر 53 واحد است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۰۰:۰۸    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره تعداد ایرانیان فاقدین سهام عدالت گفت: 49 میلیون ایرانی سهام عدالت دارند و با توجه به جمعیت کشور 20 میلیون ایرانی سهام عدالت ندارند.
بانوان با کنار گذاشتن باورهای نادرست می توانند در اهدای خون مشارکت مستمر داشته باشند. به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون، دکتر مصطفی جمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون در بازدید از مرکز انتقال خون مشکین شهرضمن اعلام این مطلب گفت: 50 درصد جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند و با فرهنگ سازی درست ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۹:۰۹   + ۵۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد ملی جمعیت، جایزه ملی جمعیت را اقدام ویژه ای در جهت اجرای شایسته تر و جامع قانون ملی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت معرفی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو شورای شهر تهران گفت: بازار اجاره و مسکن در دست 10 درصد جمعیت کشور است و این مافیای 10 درصدی برای بازار اجاره و ملک تصمیم گیری می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: 24 درصد جمعیت کشور را روستائیان و عشایر تشکیل می دهند اما متاسفانه تنها 6 درصد از این جمعیت از آموزش های فنی و حرفه ای استفاده می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۸:۲۸   + ۲۵ سایت دیگر  
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور با اشاره به روند کاهش نرخ رشد جمعیت در طول دهه های اخیر گفت: اگر این رویه ادامه پیدا کند، نرخ رشد جمعیت در سال 1415 به صفر رسیده و 5 سال بعد در 1420 نرخ باروری ما منفی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۶:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
جمعیت کشور رو به سالمندی می رود و کارشناسان عنوان می کنند برای عبور از چاه جمعیتی، فرصت زیادی نداریم. بنابراین، باید از سیاست های تشویقی افزایش جمعیت به بهترین شکل ممکن استفاده نمود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت گفت: امروز 11 درصد جمعیت کشور بالای 60 سال سن دارند و تا سال 1430 این رقم به 32 درصد افزایش می یابد.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۲۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهر سازی گفت: دو میلیون و 700 هزار بنای ناپایدار در کشور داریم که 10 میلیون نفر در این بناها زندگی می کنند. به گزارش خبرگزاری فارس، محمد آئینی دیروز در نخستین رویداد فناورانه صنعت ساختمان و مسکن که صبح دیروز در محل مرکز تحقیقات وزارت راه و شهر سازی برگزار شد در تشریح این مسئله که ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۴:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 2 میلیون و 700 هزار بنای ناپایدار در کشور داریم که 10 میلیون نفر در این بناها زندگی می کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، محمد آئینی امروز در نخستین رویداد فناورانه صنعت ساختمان و مسکن که صبح امروز در محل مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی برگزار شد در تشریح این مسئله که 66 هزار هکتار مساحت بافت های نابسامان شهری در ستاد ملی بازآفرینی مصوب شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۳:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 2 میلیون و 700 هزار بنای ناپایدار در کشور داریم که 10 میلیون نفر در این بناها زندگی می کنند.
عطنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۰۶:۱۲    
عطنا - طی سال های گذشته ایران با نرخ کاهشی زاد و ولد و در نتیجه کاهش نرخ جمعیت مواجه بوده است. بحران جمعیت از مسائلی است که می تواند پیری جمعیت را رقم بزند و روند توسعه کشور را دچار خلل کند ...
بانک ملی   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۶:۴۷   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک از زمان ابلاغ پرداخت تسهیلات فرزندآوری تاکنون 18 هزار و 511 میلیارد ریال به خانواده های واجد شرایط این تسهیلات را پرداخت کرده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۴:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل- مسئول کارگروه جمعیت کشور جوانی جمعیت و فرزند آوری را از مهمترین مسائل کشور عنوان کرد و گفت: افزایش نیروی انسانی عامل مؤثر در توسعه جوامع است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۳:۳۹    
مدیرعامل تامین اجتماعی کشور با بیان این که تا قبل از انقلاب 20 درصد از جامعه کشور زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی بوده اند، گفت: در حال حاضر به برکت انقلاب 73 درصد جمعیت کشور زیرپوشش بیمه های اجتماعی هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۰:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
ایلام-مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: 70 درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس انجمن ایرانی تحلیل پوششی داده ها در مراسم افتتاح چهاردهمین کنفرانس بین المللی تحلیل پوششی دادهها و تحلیل تصمیم که به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد گفت ...
صمت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۰۹:۲۹    
براساس آمار، 74 درصد از جمعیت کشور در مناطق شهری و فقط 26 درصد در مناطق روستایی کشور زندگی می کنند.
بانک و صنعت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۰۷:۴۸   + ۲۶ سایت دیگر  
دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به مناسبت هفته دولت با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه یک سیما، سازمان تأمین اجتماعی را نهاد اجتماعی و اقتصادی بسیار گسترده ای دانست که با 45 میلیون نفر از جمعیت کشور سروکار داشته ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۰۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، از حلبی آباد و حوالیه امجدیه در دوران پهلوی گرفته تا مرتضی گرد، اسلام آباد، حاشیه های بحران زای پاکدشت و قرچک در تهران، حصه در اصفهان، قلعه ساختمان در مشهد و حصارک در کرج، حاشیه نشینی و فرسودگی بافت های شهری هرگز دست از سر کشور برنداشته است ...