پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۶:۳۶Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جمعیت کشور»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۵:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- دبیر علمی نوزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران گفت: 10 تا 15 درصد از جمعیت کشور گرفتار وزوز گوش هستند که پیش بینی می شود با توجه به استفاده افراد نوجوان و جوان از دستگاه های صوتی، این میزان در سال های آینده افزایش یابد.
اقتصاد آنلاین / نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۸   + ۵۰ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به برخی برآوردها گفت: اکنون بین 8 تا 9 میلیون نفر جمعیت بیمه نشده در کشور وجود دارد که توسعه پوشش بیمه به این افراد هم تکلیف قانونی و هم پنجره فرصت سازمان تأمین اجتماعی برای بهبود شرایط منابع ورودی به صندوق است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با این هشدار که بیش از 35 درصد جمعیت کشور در معرض خطر فرونشست زمین قرار دارند، اعلام کرد: تا سال1401 از مجموع 609 دشت مطالعاتی کشور 410 دشت در شرایط بحرانی اضافه برداشت قرار دارند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور پایه ریزی و ایجاد یک نظام عادلانه پرداخت در کشور را از انتظارات بحق گروه های مختلف مردم از دولت و مجلس دانست و گفت: ما باید در برنامه ریزی ها و طراحی ها همه 85 میلیون جمعیت کشور را مورد توجه قرار دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری دیابت و فشار خون در بیش از 9 میلیون نفر از جمعیت کشور گفت: میزان مصرف نمک در ایران دو تا سه برابر نرم جهانی است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۴:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی نوشت که بر اساس اطلاعات موجود در سال 1398، 18 استان کشور دارای محدوده های بالای فرونشست زمین هستند. بیش از 35 درصد جمعیت کشور در معرض خطر فرونشست زمین قرار دارند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور گفت: آینده اقتصاد جهان به ساختارهای جمعیت گره خورده است.
فکر اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۸    
بیمه های عمر و زندگی یکی از پویاترین و گسترده ترین بخش های بیمه در تمام دنیاست. در واقع بیش از همه رشته های دیگری که در صنعت بیمه پدیدار شده است، این رشته همچنان پیشتاز در توسعه و تازگی در ابداع رشته های جدید، قابلیت پایداری و برنامه ریزی دارد. این بیمه به اندازه تمام 85 میلیون جمعیت کشور وسعت
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بسته شدن پنجره جمعیتی تهدیدی جدی برای آینده جمعیت کشور است که برای گریز از آن 6 سال زمان داریم. بر اساس تحلیل جمعیت شناسان 6 سال دیگر پرونده جمعیتی کشور بسته می شود و اگر در طول این سال ها زمینه افزایش باروری و رشد موالید فراهم نشود، پیامدهای غیرقابل جبران پیری جمعیت دامن ایران را می گیرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته گروه های مردمی ستاد صیانت از خانواده و جوانی جمعیت خراسان رضوی گفت: اگر با همین روند پیش برویم در سال 1480 جمعیت کشور به 30 میلیون خواهد رسید.
معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشریح اقدامات دولت برای حمایت از مادران باردار و کودکان تا 5 سال، گفت: ماهانه 32 هزار میلیارد تومان در قالب یارانه و کالابرگ هزینه می شود.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۶:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز حجت الاسلام محمد عبادی زاده عصر چهارشنبه در دیدار شکیبا محبی تبار، دبیر ستاد ملی جمعیت کشور که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در بیانات مختلف ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با بیان اینکه در نیم قرن اخیر جمعیت کشور 8 برابر اما جمعیت تهران بیش از 225 برابر شده است، گفت: رشد خارج از ظرفیت توسعه ای شهر تهران سبب بروز مسائل و معضلات اجتماعی، محیط زیستی و سکونتی در تهران شده است.
شهر بورس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۳:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
شهردار تبریز گفت: نیمی از جمعیت کشور را جامعه بانوان تشکیل می دهند که علی رغم حضور افراد مؤثر، قوی و جدی، توجه ضعیفی به این بخش شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۰:۱۲   + ۴۳ سایت دیگر  
رییس کمیته گروه های مردمی ستاد صیانت از خانواده و جوانی جمعیت خراسان رضوی گفت: اگر با همین روند پیش برویم در سال 1480 جمعیت کشور به 30 میلیون خواهد رسید.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مقدمه : استان سمنان به لحاظ جغرافیایی 97751 کیلومتر مربع معادل 6 درصد مساحت کشور و حدود 777 هزار نفر 1 درصد جمعیت کشور دارا است که از این تعداد جمعیت 82 درصد در نقاط شهری و 18 درصد در مناطق روستایی ساکن هستند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۳:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش وپرورش گفت: از 100 هزار مدرسه بالای 20 نفر جمعیت کشور حدود 68 هزار مدرسه نماز خانه دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم گفت: تعداد پژوهشگران کمتر از یک 1000 نفر از جمعیت کشور است که در برخی از کشورهای پیشرفته این عدد به 7 یا 8 نفر می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت : طبق برنامه ریزی ها تا پایان سال، 55 میلیون نفر از جمعیت کشور و تا اردیبهشت سال آینده همه مردم تحت پوشش برنامه سلامت خانواده قرار می گیرند .
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اگر گزارش های پلیس درباره سوانح رانندگی را بررسی کنیم متوجه می شویم هر ساعت 2 نفر از جمعیت کشور در سوانح رانندگی جانشان را از دست می دهند و 40 نفر هم مجروح و معلول می شوند ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پلیس آگاهی خوزستان با بیان اینکه امسال 73 باند سرقت در خوزستان منهدم شده است، گفت: هشت طرح در حوزه مبارزه با مالخرها اجرا شده که منجر به دستگیری 432 مالخر و کشف اموال شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه "در مجموع 94درصد جمعیت کشور به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل هستند"، گفت: هم اکنون پروژ ه های گازرسانی به 27 شهر و 3200 روستای جدید درحال اجرا است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل دبیر نهضت ملی جمعیت کشور گفت: ارتباط دادن کاهش فرزندآوری به مسائل معیشتی و اقتصادی، آدرس غلط دادن به مردم است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در حالی که شمار شهروندان شاغل در آموزش رسمی کشور به بیش از یک چهارم از جمعیت کشور می رسد، نوعی فقدان سیاستگذاری منسجم در آن به چشم می خورد که گویی این بخش کلیدی کشور فاقد متولی است ...
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۸:۲۲    
ایران یکی از 10 کشور حادثه خیز جهان است؛ به گونه ای که بر اساس آمار سازمان جنگل ها، حدود 56 میلیون نفر از جمعیت کشور فقط در معرض سیل هستند که حدود 15 میلیون نفر از این تعداد در معرض سیل با شدت بالا قرار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی نرخ مشارکت اقتصادی (نرخ فعالیت) جمعیت 15 ساله و بیشتر در بهار 1402 نشان می دهد 41.2 درصد جمعیت در سن کار (15 ساله و بیشتر) در کشور از نظر اقتصادی فعال هستند یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- سرپرست گروه تعالی خانواده و جوانی جمعیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: علل متعددی در عدم تمایل به فرزندآوری نقش دارند ولی راحت طلبی، خودخواهی و تجمل گرایی، عوامل اصلی کاهش جمعیت کشور است.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۲    
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه گفت: 60 درصد جمعیت کشور مخاطب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۸:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
در حالی وزیر راه و شهرسازی آمار مستاجران را یک چهارم جمعیت کل کشور عنوان کرد که فرودین ماه امسال، یک عضو کمیسیون عمران مجلس، تعداد مستأجران را 51 درصد جمعیت کشور اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۴:۵۱   + ۲۹ سایت دیگر  
دبیر ستاد ملی جمعیت کشور با قدردانی از فعالیت های گسترده بنیاد 15 خرداد گفت: خوشبختانه این بنیاد به مقوله جمعیت ورود جدی داشته و هم در سطح نخبگان و هم در سطوح مردمی، ابعاد مختلف مسأله را در نظر گرفته و به صورت بهینه برایش اقدام تعریف کرده است.
مهرداد بذرپاش با تاکید بر اهمیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای رفع دغدغه زندگی افراد فاقد مسکن اظهار کرد: در موضوع مسکن و اجرای طرح نهضت ملی مسکن فناوری ساخت، مصالح ساختمانی، نیروی کار متخصص و نیروی کار ماهر، همگی در کشور وجود دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: وزیر راه و شهرسازی، از مستأجر نشین بودن یک چهارم جمعیت کشور خبر داد و گفت بنا بر آمار ارائه شده توسط بانک مرکزی، نرخ تورم نقطه به نقطه در آبان 1.5 درصد کاهش داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۱:۲۷    
رییس امور آمایش سرزمین سازمان برنامه اظهار داشت: 8 درصد جمعیت کشور در افق برنامه هفتم توسعه باید در سواحل جنوبی متمرکز شوند البته که می دانیم این هدف گذاری با شرایط فعلی دور از دسترس است.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۰:۰۱   + ۶۵ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- وزیر راه و شهرسازی گفت: یک چهارم جمعیت کشور مستاجر هستند و باید با تولید و عرضه مسکن سهم اجاره در سبد خانوار را کاهش دهیم.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۳:۳۸    
به گزارش جام جم آنلاین ، بارش های پاییزی امسال شروع شده است و براساس گزارش های سازمان هواشناسی امسال بارش ها در برخی مناطق کشور بیش از حد نرمال خواهد بود ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
براساس آخرین داده های حوزه بیمه های اجتماعی 73 درصد جمعیت کشور از خدمات صندوق های بیمه ای بهره مند هستند؛ 53 درصد مجموع گروه های مختلف تحت پوشش تأمین اجتماعی و 20 درصد در حوزه پوششی صندوق های بیمه ای دیگر قرار دارند و البته همچنان 27 درصد جامعه مانند برخی از اصناف و کسب و کارهای اینترنتی از هیچ ...
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۲۰:۵۷   + ۱۸ سایت دیگر  
طبق گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه، معافیت مالیاتی قرار است به خط فقر مطلق برسد؛ این یعنی افرادی که زیر خط فقر مطلق هستند از دادن مالیات معاف خواهند شد.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۵:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
دوستداران سینما طی ماه های اخیر با آمار ضدونقیضی راجع چند فیلم روی پرده مواجه شده اند؛ آمارهایی که آن آثار را به عنوان پرفروش ترین و پرمخاطب ترین معرفی می کند و هیچ پشتوانه آماری موثقی هم در این اعداد و ارقام لحاظ نمی شود اما خوب است یک بار برای همیشه ...
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
یکی از چالش های مهم سالمندی، تجرد قطعی آنهاست.بنا بر آخرین آمار سرشماری، در سال 1395 آمار تجرد قطعی در ایران حدود 80 هزار نفر بود. اما حالا مرکز پژوهش های مجلس نوشته است که در سال 1410 کشور با بیش از یک میلیون تجرد قطعی مواجه می شود؛ یعنی تا هشت سال دیگر.
موج   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۲۲:۳۳    
اقتصاد دریامحور به عنوان یکی از ابتکارات اصلی برای نخستین بار در برنامه هفتم توسعه مطرح و احکام مشخصی برای آن پیش بینی شده و استقرار 8 درصد جمعیت کشور در پسکرانه سواحل جنوب کشور و توسعه فعالیت های دریامحوری از دیگر تدابیر این برنامه برای تحقق اقتصاد دریامحور است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۶۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت فعالیت بدنی، گفت: 50 درصد جمعیت بالای 30 سال کشور فعالیت فیزیکی کافی ندارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۹:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - حدود 10 درصد یعنی هفت میلیون نفر از جامعه را سالمندان تشکیل می دهند اما آمارها بیانگر این موضوع است که تا سال 1435 حدود 30 درصد جمعیت کشور سالمند خواهد شد، بنابراین این پیش بینی ها برای صندوق های بازنشستگی به نوعی نگران کننده است زیرا مصارف بر منابع این صندوق ها پیشی خواهد گرفت.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۱:۱۶    
بحران سالمندی، حرکت به سمت پیری، ترکیب نامتوازن جمعیت و افول نرخ رشد جمعیت و در نهایت کاهش جمعیت کشور و... الفاظی نام آشناست که در چند سال اخیر زیاد به گوش مان خورده است. کلماتی که شاید برای بسیاری عادی باشد اما اگر پای آمار و ارقام جمعیت شناسان بنشینیم، با عمق بحران و معنای خطرناک این الفاظ [...]
ریاست جمهوری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۸:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر امروز پنجشنبه در ادامه برنامه های سفر دولت مردمی به استان چهارمحال و بختیاری، در دیدار جمعی از سران و نمایندگان عشایر استان، با اشاره به اهتمام دولت برای رسیدگی به مشکلات و رفع نیازهای عشایر کشور افزود: عشایر به لحاظ نقش آفرینی همه اعضای خانواده در فرآیند تولید ...
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۸:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نصر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در این دولت تا به امروز دو هزار طرح بهداشتی در مناطق محروم و صعب العبور کشور تکمیل و بهره برداری شده است گفت: تا پایان دولت سیزدهم چهار هزار و 400 طرح را به بهره برداری خواهیم رساند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون با بیان اینکه با احتساب جمعیت کشور سرانه مصرف گوشت مرغ در کشور 23 کیلوگرم است، گفت: قیمت دستوری جوابگوی تنظیم بازار نیست، قیمت دستوری عامل فساد و رانت است، با قیمت گذاری دستوری مخالف هستیم.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۷:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
بحران سالمندی، حرکت به سمت پیری، ترکیب نامتوازن جمعیت و افول نرخ رشد جمعیت و در نهایت کاهش جمعیت کشور و... الفاظی نام آشناست که در چند سال اخیر زیاد به گوش مان خورده است ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۷:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
جام جم آنلاین اصفهان ؛ دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه رونمایی از پویش ملی سلامت در ستاد وزارت بهداشت، گفت: مرحله نخست پویش ملی سلامت از امروز در بازه زمانی 20 آبان تا 15 دی ماه اجرا می شود؛ در عین حال این پویش برنامه ای بلند مدت است و قرار نیست در 15 دی ماه خاتمه یابد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۶:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اقتصاد دریامحور به عنوان یکی از ابتکارات اصلی برای نخستین بار در برنامه هفتم توسعه مطرح و احکام مشخصی برای آن پیش بینی شده و استقرار 8 درصد جمعیت کشور در پسکرانه سواحل جنوب کشور و توسعه فعالیت های دریامحوری از دیگر تدابیر این برنامه برای تحقق اقتصاد دریامحور است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۵:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: این استان به رغم اینکه هفت درصد سرزمین و بیش از 6 درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اما فقط در چهار و نیم درصد تولید ناخالص داخلی کشور سهم دارد که این عدد بیانگر عقب ماندگی 50 درصدی این استان در حوزه اقتصاد زیرساخت های صنعتی است.