چهارشنبه ۰۵ آبانساعت ۰۹:۵۵Oct 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جمعیت کشور»

ملیت   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
در روز هایی به سر می بریم که دستمزد دریافتی کارگران کم تر از نیمی از هزینه هایشان را پوشش می دهد و این وضعیت با گران شدن کالاها بدتر می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، دهه 60 را می توان دوره طلایی رشد جمعیت در کشور دانست و پس از آن و در دهه 70 سیاست فرزند کمتر زندگی بهتر سعی در اصلاح جمعیت کشور داشت اما مشکلات اقتصادی دهه های 80 و 90 کشور را با کاهش جمعیت مواجه کرد و در حال حاضر نیز ایران با چالشی به نام کاهش ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: محمدمهدی ناصحی ، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در نشست هفته بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت مطالبات بخش خصوصی را تا پایان مرداد پرداخت کرده است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۷:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
نتایج پیش بینی های تحولات بارداری در سال 2010 توسط سازمان ملل متحد نشان می دهد که درصورتی که کاهش باروری و جمعیت به همین منوال ادامه داشته باشد کشور ما با چالش های زیر ساختی رو به خواهد شد اما آینده کشور ما در چه وضعیتی قرار دارد؟
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۲:۴۴    
کاهش نرخ زاد و ولد، بالا رفتن سن جمعیت کشور از جمله معضلاتی است که نه می توان با طرح های ضربتی و یک شبه آن را حل و فصل کرد و نه دیگر جایی برای بی توجهی باقی مانده است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۰:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
قیمت درج شده بر روی یک بسته 20 عددی پوشک سایز 4 کودک 530 هزار تومان است و به عبارتی خانوارها بابت هر عدد پوشک حدود 26 هزار و پانصد تومان هزینه می کنند ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور گفت: در حال حاضر تمام شاخص های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار قرار گرفته اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی سهم استان در اقتصاد کشور را حدود 3.5 درصد اعلام کرد و گفت: با توجه با زندگی 4.9 درصد جمعیت کشور در این استان، حداقل انتظار منطقی برای سهم اقتصادی همان 4.9درصد است.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور گفت: در حال حاضر تمام شاخص های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار قرار گرفته اند.
برترین ها / راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: صالح قاسمی پژوهشگر جمعیت در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه جمعیت موضوعی راهبردی و زمینه ای است که تمام ساختارهای کشور (اقتصاد و اجتماع تا سیاست) را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: جمعیت باید به عنوان مسئله ای راهبردی در کشور مورد توجه قرار بگیرد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۳:۰۰   + ۴۶ سایت دیگر  
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور با بیان اینکه در حال حاضر تمام شاخص های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار قرار گرفته اند، گفت: امید است دولت سیزدهم حمایت از فرزندآوری را در دستور کار قرار دهد و به مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره طرح جوانی جمعیت توجه ویژه کند؛ چرا که در صورت غفلت ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، نمایده مجلس گفت میزان نارضایتی مردم از شرایط اقتصادی کشور را نمی توان پنهان کرد ----------------------------- بیشتر بخوانید: بانک جهانی ایران را کشور به سوی فقر اعلام کرد!/افزایش 90 درصدی قیمت مواد غذایی ضروری ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۲۰:۴۴    
در بسته خبری امروز تابناک تیتر هایی مانند: واکنش طالبان به نشست همسایگان افغانستان: خوب است، اما شرکت نمی کنیم / ابوترابی: در مجلس دهم به نمایندگان سراتو و سوزوکی دادند، اما صدا از رسانه های اصلاح طلب درنیامد / واکنش شمخانی به بودجه 1 ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۶:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
ایرنا: مدیر حوزه های علمیه کشور و عضو شورای نگهبان اظهار داشت با توجه به جمعیت کشور برای تاثیر گذاری بیشتر نیازمند فعالیت 70 هزار مسجد هستیم. علیرضا اعرافی روز یکشنبه در آیین آغاز ساخت 2 مسجد در جزیره کیش اظهار داشت ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۱:۰۰    
براساس یافته های پژوهشی جدید، شیوع ویروس کرونا در ایران چنان گسترده بوده است که تقریبا کل جمعیت کشور تاکنون دست کم یک بار به کووید 19 مبتلا شده اند.
اهر خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی اعلام کرد که تا سال 99، 26 میلیون نفر از جمعیت کشور در فقر مطلق زندگی می کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان از آغاز طرح سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان همدان خبر داد و گفت: این استان جزو پنج استان آزمونه (پایلوت) سرشماری جمعیت کشور انتخاب شده است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در گزارشی اعلام کرد که تا سال 99، 26 میلیون نفر از جمعیت کشور در فقر مطلق زندگی می کردند.
خبر روز   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در گزارشی اعلام کرد که تا سال 99، 26 میلیون نفر از جمعیت کشور در فقر مطلق زندگی می کردند.
جهانی پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۰:۲۵   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حدود 40میلیون نفر از جمعیت کشور نیاز به کمک فوری و آنی دارند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۹:۳۵    
کاهش موالید و پیری جمعیت کشور که از چندین سال پیش شروع شده، در یکی دوسال اخیر ناگهان به دغدغه اغلب مسئولان حاکمیت تبدیل شده و هر از گاهی از سوی مسئول ذیربط و غیر ذیربطی، پیشنهادهایی می شود ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان ؛ درحالی که براساس آمارهای رسمی، ایران از سال 1380 در وضعیت پنجره جمعیتی قرار گرفته و بیش از دوسوم جمعیت کشور در سن کار و فعالیت یعنی 15 تا 64 سال قرار گرفته اند و درنتیجه فرصت طلایی و منحصربه فردی فراروی اقتصاد ایران فراهم شده است ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: درحال حاضر 30درصد از جمعیت کشور به دلیل گرانی و عدم فرهنگ سازی در زمینه مصرف آبزیان از محصولات شیلاتی استفاده نمی کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
قم- ایرنا- مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه قم در دیدار با رییس مجلس ضمن تاکید بر بهبود وضعیت معیشتی، مهار تورم، تصویب قوانین عادلانه و رفع فقر و افزایش رضایتمندی مردم نسبت به کاهش قدرت خرید مردم و روند پیری جمعیت کشور هشدار دادند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۸:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مجلس و دولت برای سامان بخشیدن به مسائل اقتصادی به خصوص عرصه هایی که به زندگی مردم بستگی دارد گفت: باید شرایطی را فراهم کنیم که سرمایه های غیرمولد در حوزه مسکن، مولد شود و به تولید مسکن بینجامد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۶:۲۵   + ۴۷ سایت دیگر  
ایلنا: معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در گزارشی اعلام کرد که تا سال 99، 26 میلیون نفر از جمعیت کشور در فقر مطلق زندگی می کردند. ...
میهن نوین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۸    
عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس بیان داشت: کاهش جمعیت کشور یکی از دلایل خالی ماندن صندلی دانشگاه ها است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۲    
دکتر عین اللهی با بیان اینکه بر اساس آمار واکسیناسیون بالغ بر 76 میلیون از جمعیت کشور انجام شده و میزان دز اول به 50 میلیون رسیده است، گفت: واکسن به مقدار بسیار فراوان در کشور وجود دارد که تا به امروز 120 میلیون دز وارد شده و تا دو هفته آینده واردات واکسن به 160 میلیون دز می رسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت:76 میلیون نفر از جمعیت کشور حداقل یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند که از این تعداد 50 میلیون نفر دُز اول و 26 میلیون نفر هر 2 دُز واکسن را زده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۷:۳۶    
غانم زاده ، مدیر استارتاپ تولید اپلیکیشن مالی شخصی می گوید: کل نصب این اپلیکیشن ها در کشور به زحمت به 2 میلیون می رسد که نسبت به جمعیت کشور عدد بسیار ناچیزی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- هفت روز پایانی مهرماه با عنوان هفته ملی "سلامت بانوان ایرانی" نامگذاری شده است و با توجه به اینکه زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل داده و عمدتا مدیریت خانواده را بر عهده دارند، آگاه بخشی و اطلاع رسانی نسبت به بیماری های این گروه از اهمیت بسزایی برخوردار است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۸:۱۱    
دانشمند با تاکید بر اهمیت غربالگری زنان برای تشخیص زودهنگام بیماری ها گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت 23 درصد جمعیت کشور دچار اختلالات روانی هستند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
محدودیت منابع طبیعی و اقتصادی، از میزان رشد جمعیت کشور ها جلوگیری می کند و کودکان بیشتر از دیگر اقشار جامعه از این مسئله رنج می برند. در این مقاله با مردم کشور هایی که کمترین میزان غذای دریافتی در روز را دارند، آشنا خواهیم شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
سعید جوانی گفت: موضوع جمعیت اکنون پس از ابلاغ مقام معظم رهبری آن به کارگروه اجرایی سیاست های جمعیتی مصوب 18/01/1393 در خصوص پویایی و بالندگی و همچنین جوانی جمعیت کشور و بنابراین توصیه من به گروه های سازندگی و جهادی این است که روی این موضوع تمرکز کنند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
با استناد به گزارش پایش فقر وزارت کار و تعاون، 26/5 میلیون نفر از جمعیت کشور در فقر مطلق زندگی می کنند؛ همان شرایطی که فرار از آن تقریبا غیرممکن است. مگر با کمک های نقدی و غیرنقدی و البته بالا بردن قدرت خرید برای حداقل دستمزد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اولین نشست رابطان استانی مجمع ملی فعالان جمعیت کشور برگزار می گردد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۵۵   + ۱۵ سایت دیگر  
فرارو- محمد مهدی حاتمی؛ آمار ها نشان می دهند که جمعیت ایران به سرعت در حال سالمند شدن است و اکنون، حدود 10 درصد از جمعیت کشور (یعنی حدود 8 میلیون نفر) بالاتر از 60 سال سن دارند ...
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد شهرک های اقماری در نزدیکی بنادر و سواحل تاکیدکرد و گفت: ضرورت دارد 75 درصد جمعیت کشور به نوار ساحلی سوق داده شوند و شهرک های اقماری در نزدیکی بنادر و سواحل ایران ایجاد شود.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: عضو کمیته علمی کشوری کرونا با تاکید بر این که ایران هنوز وارد پیک ششم کرونا نشده است، عنوان کرد: ما ابتدا باید صبر کنیم که 85 درصد جمعیت کشور واکسن کرونا دریافت کنند و بعد به بازگشایی مدارس بپردازیم.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
یکتا فراهانی -خبرنگار کاهش شمار ابتلا و مرگ های کرونا، روند کندی پیدا کرده است؛ از سیزدهم مهر تاکنون، تعداد جانباختگان و بیماران جدید روزانه، نوسان پیدا کرده و از 173 مورد، به 223 مورد در مرگ ها پیش رفته و بار دیگر به عدد 181 نفر در روز گذشته رسیده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزرات ورزش و جوانان گفت: سال خوردگی جمعیت کشور در آینده به یک بحران تبدیل می شود که باید برای آن چاره اندیشی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۲    
به اعتقاد محققان، توسعه شهرها و شهرنشینی و افزایش گاز CO2 از مهمترین دلایل تغییر اقلیم است که بر اساس آمارها تا سال 2030، 60 درصد از جمعیت دنیا شهرنشین خواهند شد و این در حالی است که بر اساس آخرین آمارها در سال 95، 72 درصد از جمعیت کشور شهرنشینی را اختیار کردند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۴۷    
جمعیت کشور ترکیه 80 میلیون نفر است؛ پایتخت آن نیز آنکارا است ولی شهر محبوب و پیشرفته آن استانبول می باشد که شما می توانید آن را یک مقصد جدی در نظر بگیرید. زبان رسمی این کشور ترکی است اما شما می توانید با تسلط به انگلیسی در ترکیه به راحتی زندگی کنید.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: دکتر احمد دلبری آخرین وضعیت سالمندان در ایران را تشریح کرد. او در رابطه با رشد آمار سالمندان در کشور گفت: در حال حاضرحدود 10 درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند که نسبت به 40 سال گذشته 2 برابر شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - با وجود واکسینه شدن حدود 75 درصد جمعیت کشور در برابر کرونا، هنوز نگرانی ها در مورد آغاز خیز ششم کرونا در فصل سرما وجود دارد و عبور از این خیز در کنار واکسیناسیون، منوط به رعایت دستورالعمل های بهداشتی است که همراهی مردم را می طلبد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
سمنان- نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن گفت: سال گذشته با هدف کمک به نیازمندان و محرومان 100 هزار واحد مسکونی در شهرهای کم جمعیت کشور ساخته شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: سال گذشته باهدف کمک به نیازمندان و محرومان 100 هزار واحد مسکونی در شهرهای کم جمعیت کشور ساخته شد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس ، این روزها واکسیناسیون دانش آموزان گروه سنی 12 تا 16 سال در حال پیگیری است. طبق آخرین آمار مربوط به سال تحصیلی 1399-1400 بیش از 6 میلیون دانش آموز در سنین 12 تا 18 سال در حال تحصیل هستند ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
چاپ نخست رمان تیله های شیشه ای نوشته فاطمه شایان پویا، که برشی از تأکیدات مقام معظم رهبری بر مسأله جمعیت است، در انتشارات سروش منتشر شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مقام معظم رهبری از سال 1388، بیان دیدگاه های جمعیتی را آغاز کرده و درباره لزوم تغییر سیاست های جمعیتی صحبت کردند ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش سپید، پیام طبرسی اظهار داشت: تا موقعی که 83 درصد جمعیت کشور 2 دوز واکسن کرونا نزده باشند، نباید خیالمان راحت باشد. وی با عنوان این مطلب که هنوز 30 تا 40 درصد جمعیت 83 درصدی موفق به دریافت 2 دوز واکسن کرونا شده اند، ادامه داد: تکمیل 2 دوز واکسن جمعیت 83 درصدی ...