شنبه ۰۵ فروردینساعت ۰۹:۱۴Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرزندآوری»

بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۷:۴۰    
تکیه بر دغدغه اقتصادی و نارسایی درآمدی در سال های اخیر به بزرگترین چالش برای فرزندآوری تبدیل شده است که نگاهی به وضعیت اقتصادی مناطق مختلف در کنار میزان فرزندآوری نه تنها این پیش فرض ذهنی را تایید نمی کند بلکه صفحه تازه ای را برای این مسئله ورق می زند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۶:۴۵    
جامعه شناس گفت: باروری کاهش پیدا کرده و نیروی انسانی که باید در صنعت، کشاورزی و خدمات فعال باشند، کاهش پیدا می کند. نیروی انسانی مهم ترین عامل در رشد و توسعه اقتصادی است و این به کشور آسیب می زند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
تکیه بر دغدغه اقتصادی و نارسایی درآمدی در سال های اخیر به بزرگترین چالش برای فرزندآوری تبدیل شده است که نگاهی به وضعیت اقتصادی مناطق مختلف در کنار میزان فرزندآوری نه تنها این پیش فرض ذهنی را تایید نمی کند بلکه صفحه تازه ای را برای این مسئله ورق می زند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بنابر اظهارات مسئولان در حال حاضر نرخ باروری به 1.67 کاهش پیدا کرده و فاصله کمی با سیاهچاله جمعیتی داریم.در همین راستا بیش از یک سال قبل نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف افزایش جمعیت و حمایت از خانواده ها در امر فرزندآوری ...
راهیان نور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۳:۰۰    
فرزندآوری دغدغه مقام معظم رهبری در سال های اخیر است که بعد از سال ها هنوز آنگونه که باید رفع نشده است و جهاد امروز بانوان همین فرزندآوری و تربیت درست است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
سال 1401 بیش از یک میلیون و 635 هزار نفر وام خرد بدون ضامن، 880 هزار نفر وام ازدواج و 790 هزار نفر وام فرزندآوری دریافت کردند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۷    
از طرفی می دانیم که فرزندآوری متاثر از عوامل مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است. هر یک از این عوامل بسیار پراهمیت بوده و بررسی، مطالعه و اقدامات فراوانی می طلبد. یکی از مفاهیم بسیار مهم در زمینه فرزندآوری، مسئولیت پذیری است ...
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۲:۳۰    
در این مقاله به میزان و شرایط و مبلغ وام فرزندآوری و شیوه ثبت نام این وام می پردازیم.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
در سال 1402 تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری برابر با 32 همت بوده است. بررسی بانک های اعطاکننده وام در این مقطع نشان می دهد در میان بیست و هفت بانک و مؤسسات اعتباری غیربانکی، بانک ملت در سال جاری رکورد دار بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
برای گذر از بحران پیری جمعیت تسهیلات فرزندآوری افزایش می باید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۷:۵۶    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: باید راهکار های فرزندآوری متناسب با شرایط و موقعیت بومی هر منطقه و فرهنگ مردم ارائه شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
اخبار منتشر شده نشان می دهد مادران دارای دو فرزند و بیشتر چنانچه قصد داشته باشند تا در طرح فروش گسترده خودرو حضور پیدا کنند باید همانند متقاضیان عادی علاوه بر افتتاح حساب وکالتی مبلغ 100 میلیون تومان ودیعه نیز ذخیره کنند.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۰۷   + ۲۴ سایت دیگر  
اقتصادتهران: بر اساس ماده 10 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و همچنین مفاد اجزاء 1 و 2 بند الف تبصره 16 قانون بو دجه سال 1401کل کشور عملکرد بانک صنعت و معدن در خصوص پرداخت وام های ازدواج و فرزند آوری تشریح شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
دوره تربیت مبلغ جمعیت با همکاری وزارت ورزش و جوانان، وزارت بهداشت و سازمان تبلیغات اسلامی در 15 استان به صورت همزمان در اسفند ماه 1401 برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ترویج فرزندآوری نیازمند فعالیت های گسترده فرهنگی است.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
طبق آمار سازمان ثبت احوال کشور در سال 1401 رکورد کمترین فرزندآوری ثبت شده است و آمار موالید در کشور به زیر یک میلیون نفر رسیده است.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۱:۲۲   + ۶۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، این بانک که در زمره بانک های برتر در زمینه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج است، در بهمن ماه سال جاری به 7 هزار و 236 پرونده به میزان 10 هزار و 138 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با کارمزد 4 درصد پرداخت کرده است. ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
در این ویدئو که در شبکه های اجتماعی بازنشر و پربازدید شده، مشاهده می کنید زوجی که صاحب نُه فرزند هستند به شیوه متفاوت شهروندان را تشویق به فرزندآوری می کنند!
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۸:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
: فرزند اول 30 میلیون، فرزند دوم 60 میلیون، فرزند سوم 90 میلیون، فرزند چهارم 120 میلیون و فرزند پنجم به بعد 150 میلیون تومان
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۳۱   + ۷۲ سایت دیگر  
بانک تجارت از ابتدای سال 1401 تا پایان بهمن ماه 120 هزار و 942 فقره وام قرض الحسنه ازدواج و 85 هزار و 899 فقره تسهیلات فرزندآوری پرداخت کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال وبختیاری گفت: فرزندآوری در چهارمحال وبختیاری کاهش یافته است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۸:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر اعتبارات بانک مرکزی گفت: 885 هزار نفر به مبلغ 122.5 همت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۱:۵۷    
آیین اختتامیه طرح فرزندآوری و فرزندپروری در فرهنگسرای بروجن برگزار شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
در ادامه رقابت های مستندسازان در دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک، آثار راه یافته به مرحله نهایی در بخش اصلی معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره پژواک، در بخش اصلی، مستندسازان در شش موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، جهاد تبیین و هدایت فرهنگی ، جمعیت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
اراک-معاون راهبردی جبهه مردمی جمعیت کشور گفت:اولویت فرزند آوری مقابله جدی با سقط جنین است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
اراک- سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: مبلغین با توانمند شدن در ماه مبارک رمضان در سخنرانی ها و کارگاه ها به تبیین مسئله جمعیت و فرزند آوری خواهند پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۵۹    
دوره آموزش جمعیت و فرزندآوری ویژه مبلغان ماه مبارک رمضان 1402 در مشهد برگزار شد.
اخبار ملکان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۱۷    
امام جمعه ملکان از سخت گیری شعب بانک ها در پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری انتقاد کرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
دوره آموزشی کنشگری جمعیت و فرزند آوری ویژه مبلغین و مبلغات روز پنج شنبه 25 اسفندماه در اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان برگزار می شود .
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
مجری صداوسیما به خانواده ها توصیه کرد که اگر علاقه مندید که چهار بچه داشته باشید برای شما به صرفه تر است که چهارقلو به دنیا بیارید.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۴۸   + ۱۳۲ سایت دیگر  
از ابتدای سال 1402 مدت زمان تکمیل مدارک در سامانه های ازدواج و فرزند از 45 روزکاری به 60 روزکاری افزایش می یابد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه رسالت نوشت: اگر همچنان سیاست ها در حد شعار باقی بماند و دستگاه ها امتیازات و مشوق های لازم را ارائه ندهند، خانواده ها دچار بدبینی شده و این قانون کارکرد ضدجمعیتی پیدا خواهد کرد. بنابراین حساسیت دو سال آینده بسیار زیاد است، چون تکلیف خانواده ها در قبال سیاست های جمعیتی روشن می شود ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۷:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مجری صداوسیما به خانواده ها توصیه کرد که اگر علاقه مندید که چهار بچه داشته باشید برای شما به صرفه تر است که چهارقلو به دنیا بیارید.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مهدیه سادات محور، تهیه کننده مستند "پا به ماه" می گوید بازنمایی رسانه ها، خانواده غربی را شاد نشان می دهد، اما خانواده ایرانی نیز لحظات شادی را همراه با تجربه شیرین پدر و مادر شدن می بیند.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۰:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری فارس از خرم آباد، مجید منعمی در جلسه ی قرارگاه جوانی جمعیت و فرزندآوری عنوان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و رئیس جمهور برنامه های جوانی جمعیت در سال آینده با رویه ی جدید و با جدیت بیشتری توسط تمامی مدیران [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۴۲    
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: بانک های این استان باید پرداخت وام در حوزه فرزندآوری و ازدواج را با هدف افزایش جمعیت تسهیل کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۵۲    
همایش شکوفه های امید آفرین در مسیر نجات با هدف تشویق و تبلیغ به امر فرزندآوری در مشهد برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: در کانون خانواده هیچ موسیقی و ندایی دل نشین تر از صدای کودکان نیست؛ این ها که آینده ساز کشور ما هستند، میراث انقلاب را به دوش خواهند گرفت و سرباز امام زمان (عج) خواهند شد.
یزد آوا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۰:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
آیت الله ناصری گفت: باید در بحث جمعیت برنامه ریزی عملی صورت گیرد و فرزندآوری به طور جدی فرهنگ سازی انجام شود و مردم به این باور برسند که خداوند رزاق است.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۲۹    
معاون جمعیت قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیت الله الاعظم (عج) گفت: مبلغین مراقبت کنند که مساله جمعیت، در تخاطب با عموم مردم مساله ای ملی جلوه داده شود تا یک مساله ایدئولوژیک.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۲۴    
فرزند آوری مزیت های مختلفی هم برای والدین و هم اطرافیان به همراه دارد مثلاً پدربزرگ هایی که با نوه سر و کله می زنند 80 سال عمرشان طولانی تر است و سکه های کمتری دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۰۵    
معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: برای تشویق خانواده ها به فرزندآوری و ازدواج آسان همه دستگاه های اجرایی و مسئولان باید جوانان را حمایت کنند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه تصریح کرد: این شرکت همواره در راستای تقویت بنیان خانواده و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب بویژه در زمینه فرزندآوری کوشا و پیشقدم بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
روایت بانوی خادمی که در دوران بازنشستگی خداوند دامنش را به فرشته زمینی معطر کرده است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
دولت برای تشویق به ازدواج و فرزندآوری و افزایش آمار در این موارد به هر ریسمانی چنگ می زند. برنامه هایی که هر بار گوشه ای از آن رونمایی می شود؛ از اختصاص خودرو به مادران دارای دو فرزند و بیشتر تا بلیت نیم بهای سینما به خانواده های دارای سه فرزند!
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
براساس بررسی های صورت گرفته نرخ رشد جمعیت از سال 1365 تا سال 1385 و در طی 20 سال از 3.9 به 1.6 و از سال 1385 تا سال 1400 از 1.6به 0.6 کاهش یافته است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
دبیر جبهه مردمی جمعیت با اشاره به اینکه استان های دارای شاخص رفاه بیشتر فرزندآوری کمتری داشته اند، گفت: موضوعات فرهنگی در افزایش نرخ باروری و جمعیت نقش زیادی دارند.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۳:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی گفت: ارتقای بخش های زنان و زایمان در بیمارستان های استان برای خدمات دهی بهتر به مادران باردار و تسهیل روند فرزندآوری ضروری است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
سرویس شبکه های اجتماعی جوان آنلاین: مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد: از 31 فروردین تا 14 اسفند 1401 به 790 هزار متقاضی وام فرزندآوری بیش از 32 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط شبکه بانکی پرداخت شده است.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۱۸    
معاون امنیتی و سیاسی استاندار آذربایجان غربی، نقش سازمان های مردم نهاد را در فرهنگ سازی فرزندآوری موثر دانست و گفت: باید این موضوع از طریق دانشگاه علوم پزشکی و همچنین بهزیستی بررسی شده و معاونت امنیتی و سیاسی استانداری نیز آمادگی بررسی برای صدور مجوز سمن ها را دارد.