دوشنبه ۱۷ بهمنساعت ۱۳:۳۱Feb 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «باروری»

وقتی صحبت از کاهش خطر سکته مغزی در میان زنان می شود، تحقیقات جدید نشان می دهد که هر چه یک زن در طول زندگی اش بیشتر در معرض استروژن قرار گیرد، بهتر است.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
افسردگی، یک درد روانی رو به رشد در جهان است که تلاش های زیادی را در بین محققان برای کنترل اثرات آن در پی داشته است. اما در مطالعه ای جدید، پژوهشگران به اثرات نامطلوب یکی از داروهای این اختلال بر باروری مردان اشاره کرده اند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۰۱    
اجازه بدهید با یک مقدمه شروع کنیم و آن اینکه روغن سیاه دانه در اصل بخش جدایی ناپذیر طب هندی است. همچنین طب سنتی شرقی هم قرن هاست که از این روغن گیاهی برای درمان بعضی بیماری ها از جمله حساسیت، گلودرد، مشکلات هورمونی، مشکلات پوستی و سرطان کمک میگیرد. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۳:۴۵    
پیری جمعیت و افزایش ناگهانی نسبت افراد مسن یک پدیده جهانی است که ناشی از کاهش باروری و افزایش امید به زندگی است. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت ، انتظار می رود تا سال 2030، افراد بیشتری در معرض خطر ابتلا به بیماری های مزمن، بیماری های بهداشتی و وابستگی ناشی از کهولت سن باشند.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۲:۴۴    
گفتنی است نرخ باروری شهرستان 1/7 درصد برابر با میانگین استان و همچنین 46%ازدواج و 25%طلاق ها غیرساکن بودند براساس امارهای ثبت شده طی ده ماهه اخیر بیشترین نام نوزادان پسر علی و امیرعلی و نوزادان دختر فاطمه زهرا .زهرا و نگار بوده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری شرکت پادیاب طب متعلق به هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با پژوهشگاه ابن سینا گام های موثری را در جهت ارتقای خدمات تخصصی آزمایشگاهی در ابعاد مختلف باروری داشته و حمایت هایی را در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ایفا می کند.
پژوهشگاه رویان اکنون در سی و یک سالگی خود به یکی از قطب های مهم پزشکی علوم تولید مثل و تحقیقات سلول های بنیادی در منطقه و جهان تبدیل شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
محققان دانشگاه مینه سوتا به تازگی از توسعه داروی ضد باروری جدیدی برای مردان که تعداد اسپرم را تا 45 درصد در موش ها کاهش می دهد، خبر داده اند.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۴۳    
پژوهشگران یک مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند موفق به تولید مواد ویژه ای برای بارورسازی ابرها شدند. دکتر علی آبادی، عضو گروه مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند و پژوهشگر این طرح در گفتگو با خبرنگار سیناپرس گفت ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۳:۴۵    
در بیماری آندومیوز در زنان ، بافت داخلی رحم در بافت عضلانی رحم فرو می رود و در آنجا رشد می کند؛ در نتیجه خون ریزی های قاعدگی را زیاد کرده و ایجاد درد و مشکل می کند.برخلاف آندومتریوز که در خانم های جوان دیده می شود، آدنومیوز معمولاً در انتهای سن باروری و در سنین 45 تا 50 سالگی ایجاد می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون بیش از 160 هزار زوج نابارور در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی شناسایی شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
اهالی روستای خان آباد خمین، نوید فرا رسیدن نوروز را با برگزاری آیین سنتی کوسه ناقالی جشن گرفتند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
نتایج تحقیقات نشان داده میگرن در میان زنان شایع تر از مردان است و این افزایش شیوع در سنین باروری چشمگیرتر می شود.
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۹:۲۱    
همانطور که هر کسی که برای باردار شدن تلاش کرده است می داند، ناباروری می تواند یک سفر سخت با روند درمانی و اتفاقات غیرقابل پیش بینی باشد. روبه رو شدن با موضوع ناباروری در زنان و مردان می تواند آن ها زوجین را از نظر روحی آسیب پذیر کند، خصوصا در مواردی که فرزند آوری برای آن ها موضوع مهمی باشد. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
یک دامپزشک می گوید: گفته شده بود که کوشکی امکان باروری ندارد، در حالی که مساله اصلی هم همین دندان شکسته می توانست باشد، چرا که درد ناشی از این شکستگی در گربه سانان زیاد و مشکل ساز است، علاوه بر این ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
در حال حاضر تزریق واکسن در حد موردی است، اما امیدواریم بتوانیم تمام دختران و بانوانی را که در سن باروری قرار دارند با آگاهی و آموزش به واکسینه شدن ترغیب کنیم.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگران مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با انجام مطالعه ای درباره تاثیر ریتالین بر روی پارامترهای اسپرم، نسبت به مصرف خودسرانه این دارو هشدار دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۴۷    
اراک- بر اساس آخرین آمارها مرکزی دومین استان پیر کشور محسوب می شود و زنگ های خطر سالمندی در این استان به صدا درآمده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۳۸    
ایسنا/هرمزگان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در میزان باروری در سطح پایین تر از نرخ جانشینی قرار داریم و ادامه این وضعیت در آینده ما را دچار چالش جدی می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
همدان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: برنامه راهبردی سال 1404 در افزایش نرخ باروری از سوی دانشگاه علوم پزشکی همدان تهیه و تدوین شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان به پلمب دو مرکز مامایی سقط جنین طی یک ماه اخیر اشاره کرد و گفت: برنامه راهبردی سال 1404 در افزایش نرخ باروری از سوی دانشگاه علوم پزشکی همدان تهیه و تدوین شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علوم دامی و صنایع غذایی ایران با همکاری انجمن علمی دانشجویی علوم دامی دانشگاه فردوسی مشهد، وبینار استراتژی های تغذیه ای برای بهبود باروری در خروس های گلّه مادر را برگزار می کند.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه علمی: ویتامین ای یک ماده مغذی است که برای چشم، باروری و سلامت خون، مغز و پوست مهم است. به گزارش بهداشت نیوز، کمبود ویتامین ای با این علائم خود را نشان می دهد: ضعف عضلانی ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ خود ارضایی به دلیل اینکه تکرار تحریک برای خروج منی زیاد است و از حد نرمال و طبیعی خود خارج می باشد، باعث اختلال در تولید اسپرم در دستگاه تناسلی ما بوده و موجب ضعیف شدن اسپرم ها یا تغیر تعداد و شکل ظاهری آنها شده و به تدریج با توجه به وجود این مشکلات به اختلال در باروری یا دیر باروری مبتلا می ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۰:۰۶    
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش گفت: کوشکی سیکل طبیعی عمر خود را طی کرده بود و به صورت طبیعی مرد.
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش از تلف شدن یوزپلنگ آسیایی معروف، در اسارت در منطقه حفاظت شده توران خبر داد.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
در کشور های در حال توسعه، امید به زندگی افزایش و باروری کاهش یافته است، سالمندان به مهم ترین منبع جمعیتی در آسیا و آمریکای لاتین تبدیل شده اند و نیاز مبرمی به سامانه های بازنشستگی جدید و پایدار ایجاد شده است ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
پریدن سنجاب های قرمز کوچک آمریکایی از بالای یک درخت به درخت دیگر، تنها شاهکار جسورانه این جوندگان کوچک نیست. این موجودات کوچک با خطرات باروری بزرگی مواجه می شوند که احتمالا در نهایت پاداش آن ها تناسب ژنتیکی بزرگی است که عایدشان می شود ...
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۶:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: طبق تحقیقات پزشکان هوای دهان از دو اکسیژن و یک هیدروژن مرکب شده است، هنگام بازدم اکسیژن تبدیل به دی اکسید کربن می شود. هنگام فوت کردن به غذا دی اکسید کربن با غذا مخلوط و موجب تولید ماده مضر برای بدن می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اکنون میانگین نرخ کلی باروری در شهرستان های زیرپوشش این دانشگاه در خراسان رضوی به 1.8 فرزند کاهش یافته که نشان دهنده رشد منفی جمعیت است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۰۲    
ایسنا/خراسان رضوی باروری، واژه پرمعنایی است که از گذشته تاکنون نگاه های زیادی را به خود جلب کرده است. باروری یا توانایی داشتن فرزند، موفقیت در تولید مثل و آغاز تولدی دوباره برای زوجین و نقطه مقابل آن یعنی ناباروری، با ایجاد اختلال در تولید مثل ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۸:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مطالعه ای در دانمارک نشان می دهد زنان و مردانی که با نقایص قلبی ساده یا متوسط متولد می شوند، بیشتر از دیگران در بزرگسالی با مشکل ناباروری روبرو نیستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مشاور عالی وزیر کشور با اشاره به وضعیت تاسف بار کاهش نرخ باروری در ایران گفت: پشتوانه های محکمی در کشور برای افزایش جمعیت داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۰    
مشاور عالی وزیر کشور در امور اصلاح ساختار جمعیت گفت: نرخ باروری در استان همدان به یک و 6 دهم درصد رسیده است که با میانگین کشور فاصله معناداری دارد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۰    
سونوهیستروگرام یک سونوگرافی تخصصی از رحم و لوله های فالوپ برای تعیین ناهنجاری های مشکوک داخل رحمی است.
سلامت نیوز / فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۱   + ۳۰ سایت دیگر  
استعمال سیگار علاوه بر تضعیف سلامت قلب، ریه ها و استخوان، کاهش احتمال باروری و افزایش سکته مغزی، عارضه مهم دیگری هم دارد و آن تغییراتی ناخوشایند در پوست و مو است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
متخصص بهداشت باروری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: ازدواج در سنین مناسب و بارداری به هنگام، کمترین عوارض دوران باروری را می تواند به همراه داشته باشد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۰:۰۳    
سمیه جمالی، نویسنده و منتقد: آب در فرهنگ ایرانی و اسلامی بیش از آنکه عامل رفع نیاز تشنگی باشد یک نماد است؛ نمادی مقدس. آب در فرهنگ ایرانی اسلامی تا حدی تشخص پیدا کرده که به ضریحی قابل تمسک بدل می شود. آب در فرهنگ اساطیری ایران ...
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
بخش عمده ای از مردم نسبت به مراحل تکامل جنین آگاهی لازم را ندارند؛ راه اندازی سامانه ای تلفنی برای پاسخ به سوالات و آگاهی بخشی جامعه نسبت به باروری سالم و رشد جنین، اهمیت دارد. نمونه موفق این طرح سامانه 4030 بود که برای اطلاع رسانی کرونا مورد استفاده قرار گرفت.
نی نی بان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
شاید تا به حال درباره درمان کمکی استفاده از لیزر در IVF شنیده باشید. کنجکاو هستید بدانید که این درمان چه کمکی به افزایش شانس باروری می کند، در این مقاله با ما همراه شوید.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۱    
پیچ خوردگی تخمدان یک بیماری نادر اما جدی است که عمدتاً خانم ها در سنین باروری (15 تا 45 سال) را تحت تأثیر قرار می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل، دهه دوم بانوان را بهترین سن برای بارداری دانست و گفت: زنان در این سن قدرت باروری بسیار بالایی دارند و خطرات بارداری بسیار کمتر است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده استان قزوین گفت: اضافه وزن و چاقی یکی از عواملی است که در قدرت باروری مردان و زنان تاثیر منفی دارد و میزان ناباروری را افزایش می دهد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
در این بسته سلامت متخصصان درباره تاثیر چاقی بر باروری و همچنین نشانه های مهم درد قلب در همه افراد که باید به آن ها حساس بود می گویند. دکتر آمنه لاهوتی ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
تصویر هایی که درباره آینده جمعیتی ایران به ویژه در روند رو به شتاب سالمندی ارائه می شود، چقدر دقیق و واقع بینانه است؟ پیش بینی هایی که در این باره صورت می گیرد تا چه اندازه مبتنی بر الگو های علمی است و در نهایت اگر می خواهیم ترمیم و اصلاحی درباره رشد نرخ باروری در ایران انجام دهیم ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۵:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
دو عامل جنگ و کاهش نرخ باروری در سال های اخیر بر کاهش جمعیت تعدادی از کشور ها اثر گذاشته است. چین یکی از کشور هایی است تا چند دهه آینده کاهش چشمگیر جمعیت را تجربه خواهد کرد. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۴   + ۲۵ سایت دیگر  
ناباروری از سوی سازمان جهانی بهداشت به عنوان یکی از مهمترین مشکلات بهداشت عمومی مطرح است و آمارها نشان می دهد نزدیک به 81 میلیون فرد نابارور در سراسر دنیا وجود دارد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۲    
بدون تردید بزرگترین بحرانی که آینده کشور را تهدید میکند کاهش نرخ باروری و بدنبال آن کاهش جمعیت میباشد که بی گمان طی دهه های آینده معظلات زیادی را متوجه دولت و ملت خواهد کرد.
شارا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۳    
در سال 2022 موضوعات مهم برای پوشش خبری، برای خبرنگاران کم نبودند. تحولات بزرگی مثل تهاجم تمام عیار روسیه به اوکراین و تصمیم دیوان عالی آمریکا برای تغییر قانون باروری و سقط جنین در آن کشور، در میان سرخط اخبار رسانه ها بودند ...
سلامت نیوز / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
یکی از مواد مغذی ضروری در دوران بارداری دریافت اسیدهای چرب از جمله امگا 3 است که برای رشد و تکامل عصبی ضروری است.