دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۰۴:۴۶Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «باروری»

ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۰۷    
سلامت اندام تناسلی زنان علاوه بر اینکه بر سلامت جسمی آنها موثر است، اثر مهمی نیز بر باروری دارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۱۵    
رئیس بیمارستان شهید بهشتی کاشان گفت: از ابتدای تیرماه سال جاری 68 زوج نابارور طی فرآیند درمان نازایی و روش های کمک باروری در بخش نازایی و ناباروری این مرکز به باروری تثبیت شده رسیدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ژاپن از جمله شاخص ترین کشورها با جمعیتی سالمند است، نخست وزیر این کشور در پی همه گیری ویروس کرونا و افزایش انزوا، برای کنترل خودکشی و افزایش نرخ باروری اقدام به تاسیس "وزارت تنهایی" کرد!
نبض ما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۱    
اهمیت ذخیره تخمدان در باروری بهترین ذخیره تخمدان نرمال چقدر است؟ نقش ذخیره تخمدان در عمل IVF بهترین روش های اندازه گیری ذخیره تخمدان آزمایش AMH راهکارهای تقویت تخمک و تقویت تخمدان ...
برترین ها / روز نو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۲:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
برترین ها: شانا سوان ، متخصص اپیدمیولوژی محیط زیست و تولیدمثل دانشکده ایکان در مانت ساینای نیویورک، در کتاب جدید خود هشدار داد که بحران قریب الوقوع باروری، تهدیدی جهانی و قابل مقایسه با بحران آب وهواست. ...
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گفته یک کارشناس؛ مردان در زمینه باروری جنسی یک نیاز آموزشی فراموش شده دارند؛ چراکه هیچگاه برنامه های آموزشی استاندارد برای پسربچه ها چه در دوران تحصیل و چه بعد از آن نداشته ایم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- احمد دراهکی جمعیت شناس و مدرس دانشگاه به ایرنا گفت: طبق بررسی جمعیت شناسان، یکی از مسیرهای اصلی حرکت به سمت باروری پایین در ایران افزایش سن ازدواج جوانان است.همچنین آینده باروری همواره تابع شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۲۰    
قسمت هجدهم از فصل جدید برنامه تلویزیونی پایان ناباروری با موضوع روش های کمک باروری برای درمان ناباروری 9 اسفند، روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
تا 200 سال پیش نرخ باروری برای دو کشور ایران و آمریکا حدود 7 فرزند بوده است، ولی آمریکا کاهش بسیاری را در طول 300 سال طی کرد و ایران با کمکی که از غرب گرفت، در عرض سه دهه به کمتر از نرخ آمریکا رسید.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۳   + ۳۰ سایت دیگر  
فارس: حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم درباره افزایش آمار ناباروری خودخواسته اظهارداشت: زوجینی را می بینیم که با وجود آن که قدرت باروری دارند ولی نمی خواهند بارور بشوند یا اساسا تمایلی به داشتن فرزند ندارند. ناباروری های خودخواسته می تواند تعریف جدیدی از ناباروری ایجاد کند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۴۳    
پژوهشگر تاریخ هنر با اشاره به اینکه در اساطیر ایران باستان سپندارمذ نماد باروری و فرشته نگهبان زمین است گفت: شادی زمین به دستان پر مهر او سپرده شده است به همین دلیل در ماه اسفند ماه در دل زمین یا (مادر زمین) زمان کاشت درختان و گیاهان است.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۱۷    
بیش از یک سوم مشکلات ناباروری ناشی از نا باروری مردان است، با این وجود کمتر به این موضوع ماساژ درمانی پرداخته شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۹:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یک متخصص سلامت باروری اظهارکرد: کودک همسری در آسیا و افریقا آمار بالایی نسبت به سایر قاره ها دارد به طوری که در قاره آسیا حدود 30 درصد ازدواج در سن کمتر از 15 سال دیده می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نخستین همایش ملی مجازی سلامت باروری و جنسی در بحران کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برگزار شد. نتایج مطالعات و مقالات این همایش نشان داد که بارداری باعث افزایش احتمال ابتلا به کووید 19 نمی شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۷:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
شرق: مردی که متهم است باجناقش را با همدستی خواهرزنش به قتل رسانده است، در دادگاه کیفری استان تهران به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت. به گزارش خبرنگار ما، خواهر مقتول پیش از این اعلام کرده بود فرزندان برادرش که اعلام گذشت کرده اند ...
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۲۹    
ستاره صبح - نهاد خانواده به عنوان مهم ترین نهاد جامعه همواره نقش مهمی در سلامت فردی و جمعی و کاهش آسیب های اجتماعی داشته است. خانواده در جامعه غربی دو گذار و چالش بزرگ را گذرانده است؛ در گذار اول و پس از انقلاب صنعتی با توجه به پیشرفت تکنولوژی، بهداشت و مراقبت های پزشکی، نرخ مرگ ومیر کاهش یافته ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه جمعیت گفت: کشوری که نرخ رشد جمعیت مثبت و قابل قبولی داشته باشد و به تعبیری نرخ باروری آن حدود 3 فرزند و بیشتر به ازای هر زن باشد، مزیت ها و محاسنی را به این واسطه کسب می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
استان مازندران جزو استان هایی است که کم ترین میزان فرزندآوری را در سال های اخیر به خود اختصاص داده است و این موضوع نگران کننده است، میزان فرزندآوری کل در کشور به ازای هر زن در سن باروری 1.7 فرزند است.
اهل کاشانم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۵:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ابوالفضل شجاعی درگفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم با اشاره به اینکه بیمارستان شهید بهشتی کاشان طی یکسال اخیر درگیر مبارزه با ویروس کرونا بود، اظهار داشت: علیرغم این موضوع بخش نازایی و ناباروری این بیمارستان همچنان مشغول ارائه خدمات به زوج های نابارور بود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که الگوی رشد کودکانی که از طریق درمان های کمک باروری متولد می شوند نسبت به نوزادانی که به طور طبیعی به دنیا می آیند در ابتدا اندکی کندتر است اما این اثرات طولانی مدت نیستند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۳۹   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن اورولوژی ایران می گوید ناباروری در مردها دلایل مختلفی دارد برای مثال بیماری واریکوسل یا انسداد مسیر و لوله اسپرم بر سبب بروز ناباروری می شود اما می توان از طریق جراحی جهت باروری مردان اقدام کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: برای اولین بار در فرانسه، نوزادی پس از پیوند رحم که مادرش از آن بهره مند شده بود، متولد شد. این نوزاد که دختری به وزن 1.845 کیلوگرم است روز جمعه، 12 فوریه در بیمارستانی در حومه پاریس به دنیا آمد. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۲۴   + ۳۷ سایت دیگر  
به گزارش گروه سلامت فارس: علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پنجمین کنگره سلامت مردان که به همت مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری از 29 تا بهمن تا دوم اسفند ماه در حال برگزاری است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پژوهشگاه قوه قضاییه، نشست تخصصی بررسی مولفه های تامین مصالح کودک در باروری های مصنوعی توسط گروه حقوق خانواده پژوهشکده حقوق خصوصی پژوهشگاه قوه قضاییه برگزار شد که در این نشست، وجود نواقص فراوان در قانون اهدای جنین و تامین نشدن مصالح کودک در این قانون ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۳    
اقتصاد ایران: داشتن اسپرم سالم یکی از عوامل مهم برای باروری در مردان می باشد. چنان چه اسپرم دارای نقص باشد احتمال باروری نیز کاهش پیدا می کند.
پنجمین کنگره سلامت مردان مقارن با هفته سلامت مردان به همت مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امسال با موضوع"سلامت مردان در دوران کرونا و پسا کرونا" با سه محور "سالمندی، تروما و حوادث، کووید 19" از امروز 29 بهمن به صورت مجازی آغاز شد و تا 2 اسفند 99 ادامه دارد.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۰۶    
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا درباره تاثیر دیابت بر باروری زنان و مردان توضیح داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۷:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
قانون موجود درباره نحوه اهدای جنین به زوجین نابارور، بسیار ناقص بوده و منجر به تضییع حق می شود. ماهیت حقوقی اهدا در این قانون روشن نیست؛ چه این که اگر مراد قانونگذار هبه یا صلح باشد، هر کدام ضوابط خود را باید داشته باشد که با اهدای جنین چندان تطابقی ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
از 31 استان کشور، 81درصد یعنی 25 استان در حد و زیر حد جانشینی جمعیت هستند؛ با این حساب کشور در ورطه یک خطر جدی قرار خواهد گرفت! متوسط نرخ باروری کل در ایران 1.7 فرزند است یعنی با مرگ پدر و مادر، به جای آنها در آینده فقط 1.7 نفر جایگزین خواهد شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مسئول کنگره هفته سلامت مردان با اشاره به اینکه 10 تا 20 درصد زوجین در کشور گرفتار مشکل ناباروری هستند، از اجرای برنامه پرسش و پاسخ مجازی در زمینه مشکلات باروری مردان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مسئول کنگره هفته سلامت مردان با اشاره به اینکه 10 تا 20 درصد زوجین در کشور گرفتار مشکل ناباروری هستند، از اجرای برنامه پرسش و پاسخ مجازی در زمینه مشکلات باروری مردان خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۵۸    
هرمزگان-رویا حیدری،کارشناس سالمندان سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس در مقاله ای نوشت ؛در 29 دسامبر 2019 ،پزشکان بیمارستانی واقع در شهر ووهان چین متوجه موارد غیرمعمولی از بیماران مبتلا به ذات الریه) پنومونی) شدند. با این حال، اولین مورد از این بیماری در تاریخ 9 دسامبر مشاهده شد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۷:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
یک متخصص اورولوژی همزمان با هفته سلامت مردان با اشاره به مهمترین علل بروز ناباروری در مردان، بر غربالگری نوزادان پسر در بدو تولد برای شناسایی و تشخیص مشکلات احتمالی تاکید کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
پس از شیوع کرونا در کشور، بسیاری از زوج ها درمان ناباروری خود را دنبال نکردند و همین امر باعث کاهش فرزندآوری شده است.
سازمان نظام پزشکی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۰    
مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پنجمین کنگره سلامت مردان را از تاریخ 29 بهمن لغایت 2 اسفندماه جاری برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
تغذیه یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر سلامت باروری است که متاسفانه در جامعه کمتر به آن توجه می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مشاور تغذیه مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: شیوه زندگی، نوع تغذیه اضافه وزن و میزان فعالیت بر باروری تاثیر دارد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۰۳    
رکنا: امان اله قرایی مقدم با ذکر عوامل تاریخی کاهش جمعیت علت این موضوع را تغییر ذهنیت و نگرش افراد جامعه دانست.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سرطان ها گاهی، افراد را از چشیدن حس مادر یا پدر شدن باز می دارد. درمان های معمول سرطان ها از قبیل شیمی درمانی و پرتودرمانی در بسیاری از موارد ناباروری را به دنبال دارند اما برای جلوگیری از این اتفاق، راه کارهایی وجود دارد که می توان پیش از آغاز درمان، قدرت باروری را به بیماران بازگرداند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
تعداد اسپرم موجود در انزال شما می تواند در طول زندگی متفاوت باشد. مقدار اسپرم سالم اغلب برای باروری لازم است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۵:۴۹    
زغال زیستی، نه تنها اصلاح کننده ای ارزشمند برای افزایش سلامت پایدار و باروری خاک، بلکه ابزار مناسبی برای جداسازی بلندمدت دی اکسید کربن موجود در خاک در راستای تلاش برای کاهش گرمایش جهانی است.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مجلس یازدهم در همین دوره کوتاه فعالیتش آشکارا اجرای سیاست افزایش فرزندآوری را کلید زده است، چند روز پیش کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مصوب کرد مبلغ وام ازدواج برای زوج های کمتر از 25 و 23 سال 100میلیون تومان است و توجیه این افزایش را در تشویق جوانان به ازدواج و البته افزایش نرخ باروری دانست.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۷:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
سندرم تخمدان پلی کیستیک که در برخی موارد از آن به عنوان تنبلی تخمدان یاد می شود به دلیل عوارضی که می تواند داشته باشد از اهمیت بسیاری برخوردار است. سندرم تخمدان پلی کیستیک در زنانی که در سن باروری هستند بسیار رایج است و تخمین زده می شود 5 تا 10 درصد از این گروه زنان، به این بیماری مبتلا می شوند ...
شوشان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
شوشان - حسن بهنام ، فعال فرهنگی - اجتماعی : نهال انقلاب پس از یک سال و اندی مبارزه مستمر و پیگیر با باروری از خون بیش از 60 هزار شهید و 100 هزار زخمی و معلول و با بر جای نهادن میلیاردها تومان خسارت مالی در میان فریادهای استقلال، آزادی، حکومت اسلامی به ثمر نشست و ... ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کاهش سریع و بی نظیر نرخ باروری در سه دهه گذشته در پنج سال گذشته پیامد های گسترده ای را در پی داشته است که از مهم ترین آن ها می توان به دگرگونی الگوی فرزندآوری و همچنین کاهش میانگین تعداد اعضای یک خانواده اشاره کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: و چه اسفناک است برخی که بر مسند هم نشسته اند و لقب شیخ الوزرایی را یدک می کشند بعد از 4 دهه می گویند قیمت ها را باید خدا کنترل کند، البته این تراوش ناشی از افاضه آن دیگری است که می گفت برجام را خدا آورد ...
سراج24   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
در زندگی امروزی، برنامه ریزی و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی بر اصل زندگی خانوادگی پیشی گرفته و هویت شغلی و تحصیلی از عناصر تشکیل دهنده شخصیت افراد شده، به طوری که به تدریج زنان را از نقش مادری دور کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۸:۲۶    
بر اساس آخرین اخبار مرکز آمار ایران، نرخ باروری برای خانواده های ایرانی به حدود 1/7 فرزند کاهش پیدا کرده است.
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۱:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
برترین ها: بر اساس مطالعۀ جدیدی که گزارش آن روز پنج شنبه منتشر شد، ابتلای شدید به کووید19 ممکن است بر کیفیت اسپرم مردان و به تبع آن بر قدرت باروری آنها تأثیر بگذارد. ...