دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۰۹:۵۴May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون فرهنگی»

در جلسه کمیسیون فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز که با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس برگزار شد، آخرین وضعیت پروژه کتابخانه مرکزی شیراز بررسی شد.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی قزوین از ساخت المان شهید حسن پور و نصب آن در یکی از میادین این شهر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در نشستی با مسئولان دادسرای عمومی تهران خلاءهای قانونی در حوزه فرهنگ با محوریت حوزه رسانه را مورد بررسی قرار دادند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور اعضای کمیسیون متبوعش در دادستان عمومی انقلاب تهران خبر داد و گفت: در این جلسه لایحه عفاف و حجاب هم مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد الزامات و اقدامات در حوزه قانونگذاری در خصوص لایحه مذکور با دقت مورد توجه اعضای کمیسیون فرهنگی قرار بگیرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور اعضای کمیسیون متبوعش در دادستان عمومی انقلاب تهران خبر داد و گفت: در این جلسه لایحه عفاف و حجاب هم مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد الزامات و اقدامات در حوزه قانونگذاری در خصوص لایحه مذکور با دقت مورد توجه اعضای کمیسیون فرهنگی قرار بگیرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی: نامگذاری روز قهرمان ملی توسط فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس پیشنهاد و مطرح شد و در جلسه 766 دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بخش هایی از لایحه حجاب و عفاف ضعیف است به خصوص هیچ بندی در رابطه با دستگاه های فرهنگی مسئول اقناع و آموزش در حوزه حجاب نیامده است. ارائه لایحه توسط دولت و قوه قضائیه یک گام مثبت و رو به جلوست؛ امیدواریم هر چه زودتر در مجلس اعلام وصول شود ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
جام جم آنلاین اصفهان ؛ ح جت السلام منوچهر مهروی پور امروز _یکشنبه هفتم خردادماه در نطق میان دستور هشتادوهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک دهه ولایت اظهار کرد: این روزها شاهد برپایی جشن های باشکوه مردمی در جای جای شهر هستیم، لذا جا دارد از برگزارکنندگان قدردانی کنیم. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۴۰   + ۴۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: تصویب 20 اسفند به عنوان سالروز تولد شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان روز قهرمان ملی را به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی تبریک عرض می کنم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که احتمالا هنوز دولت و قوه قضاییه به جمع بندی درباره لایحه عفاف و حجاب نرسیده اند، لذا لازم است دولت این موضوع را سریعا تعیین تکلیف کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ساختمان های ناایمن در شهر گفت: لازم است اسامی این ساختمان ها منتشر شود و اقداماتی که در این خصوص انجام شده است، گزارش شود، چراکه نسبت به ساختمان های ناایمن و خطرساز باید هوشیار باشیم تا حوادث تلخ برای مردم اتفاق نیفتد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت تبدیل بیت علامه عسگری به خانه مفاخر 10 سال است روی زمین مانده است که برخورد مناسب و زیبنده ای نیست. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۷    
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بقاع متبرکه باید کانون طلایی تمرکز و توجه سازمان اوقاف برای توسعه آنها باشد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۱:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
شوقی با تاکید بر اینکه دومین سالانه شهرخلاق در راستای افزایش میزان ماندگاری مسافران و گردشگران ورودی به این شهر برگزار می شود، عنوان کرد: چشم انداز ما در شهرداری رشت نهادینه سازی فستیوال خوراک رشت در سطح کشور است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم، در نامه ای تشکرآمیز، سه پیشنهاد برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران ارائه کردند که به نظر می رسد در اجرایی شدن این پیشنهادها باید خود آنان هم فعال تر و به روزتر عمل کنند.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۳    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کسانی که با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش همکاری کرده اند، عملکرد وی را تایید می کنند، گفت: صحرایی باید دانش و توانایی های خود را به نمایندگان معرفی کند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون فرهنگی نشستی مشترک با دادستان عمومی انقلاب تهران در دادستانی برگزار می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه روی زمین ماندن قانون عفاف وحجاب، قطعا به نفع کشور نیست، گفت: اگر مجلس در روزهای پیش ِرو این لایحه را بررسی و تصویب نکند به برنامه هفتم می خورد و باید تا مجلس آینده صبر و بی قانونی را تحمل کنیم، زمان زیادی که حدود 4 سال طول می کشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
اعلام فروش 401 میلیاردی نمایشگاه کتاب، تقدیر کمیسیون فرهنگی مجلس از وزارت ارشاد و معرفی برگزیدگان جشنواره شعر قصه عشاق از جمله مهمترین اخبار حوزه کتاب و ادبیات در هفته گذشته هستند.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
همزمان با یکصد و چهارمین سالروز شهادت دکتر ابراهیم حشمت از یاران سردار بزرگ نهضت جنگل شهید میرزاکوچک خان جنگلی، تفاهم نامه خواهر خواندگی ما بین رشت و طالقان منعقد شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
قم- جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری با حضور فرمانده فراجا و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در قم برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به برگزاری نمایشگاه آسمان اقتدار ، گفت: در جنگ ترکیبی که امروز جهان استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به راه انداخته، این نمایشگا ه ها انتقال دهنده قدرت ملی به نسل جدید انقلاب است.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۰۰    
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سی وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در تراز بهتری نسبت به دوره های پیشین برگزار شد، گفت: ارتباط متولیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ناشران و تلاش برای رفع مشکلاتی مانند کاغذ، بسیار مهم بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۹    
علیرضا نادعلی نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با مدیران موسسه هنرمندان پیشکسوت دیدار کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۲    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم بازسازی و توسعه امامزادگان گفت: حضور در فضای امامزادگان و بقاع متبرکه فرصتی برای رشد اجتماعی و فرهنگی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خواستار استفاده از المان های هنری برای معرفی مکان رخدادهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در شهر شد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۵۲    
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای چهارشنبه 27 اردیبهشت در جریان سفر بدون تشریفات به استان خراسان شمالی، در دانشگاه بجنورد حاضر شد تا با دانشجویان و جوانان به صورت مستقیم و بدون واسطه به گفتگو و تبادل نظر بپردازد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۳:۰۷    
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهرآرا یکی از تخصصی ترین مجموعه های شهرداری مشهد است و توانسته جایگاه بسیار خوبی در بین مردم باز کند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۱:۱۴    
جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ملارد باموضوع برنامه ریزی اوقات فراغت تابستان 1402 برگزار شد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، گفت در حوزه گردشگری تهران، قصد داریم یک هلدینگ یا شرکت مادرتخصصی گردشگری تاسیس کنیم که شروع و مقدمه ای برای تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران خواهد بود. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در توئیتی به بیانات رهبرمعظم انقلاب در موضوع قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت،اشاره کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی استان چهارمحال وبختیاری با اشاره به اینکه این استان در زمینه تولید بادام یکی از مناطق مهم و اصلی در کشور به شمار می رود، گفت: برندسازی و هدایت صادرکنندگان این محصول به شهرک تخصصی بادام باید در دستور کار قرار گیرد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۲۶    
خبرگزاری میزان - ابتدای هفته جاری اعضای شورای شهر تهران با ارائه طرحی دو فوریتی بر اصلاح و کاهش نرخ بلیط مترو تهران از 25 درصد به 15 درصد تاکید و آن را به تصویب رساندند. ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رکنا سیاسی : عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با گذشت دو سال از شروع به کار دولت بر همگان روشن شده است که آقای مخبر توان فرماندهی اقتصادی دولت در شرایط جنگ اقتصادی را ندارد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
جلسه شصت و هفتم کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با دو دستور کار تبادل نظر در خصوص خرید زمین برای احداث پارکینگ و لزوم ایجاد یک سردرب مناسب با محیط در ورودی بازار سنتی رشت تشکیل شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۴    
ایسنا/خراسان رضوی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از مهمترین اقدامات ما در کمیسیون فرهنگی در یک سال گذشته، ارتقاء شاخص های فرهنگی در بودجه 1402 بود.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حسین جلالی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم و نماینده عضو جبهه پایداری گفت: سیدمحمدخاتمی در جلسه ای مطرح کرده بود که اگر دولت از مرحله اعتراضات صنفی عبور کند ما اسم رمز عملیات را اعلام می کنیم. فوت مهساامینی بهانه ای بود تا جنگ ترکیبی آغاز شود و نگذارند مردم احساس امیدواری داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
در حالیکه اعضای کمیسیون فرهنگی در نامه تشکر از برگزاری نمایشگاه به اختصاص جایگاه ویژه در شأن به محصولات دیجیتال و سایبری و کتاب کودک تاکید کردند ، فعالان این عرصه می گویند، وزارت ارشاد باید دستاوردهای این حوزه را نیز جزو دستاوردهای نشر بداند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به طرح پیشخوان زیارت گفت: در پیشخوان زیارت، تسری صفات امام رضا (ع) را دنبال می کنیم و از لحاظ فرهنگی درصدد هستیم که فرهنگ زائر و زیارت را تسری دهیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۳۵    
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس پس از بازدید از نمایشگاه کتاب، عنوان کرد: نمایشگاه بین المللی کتاب جذاب ترین و پر رونق ترین رویداد فرهنگی کشور است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حکم اعدام محکومان صالح میرهاشمی، مجید کاظمی شیخ شبانی و سعید یعقوبی کردسفلی از عوامل حمله تروریستی محله خانه اصفهان در آبان ماه 1401 که منجر به شهادت تعدادی از نیرو های حافظ امنیت شد، بامداد 29 اردیبهشت 1402 به اجرا درآمد. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت طی بازدید از مناطق، دغدغه هایی در حوزه فرهنگی و اجتماعی احصاء شد که ضرورت دارد شهرداری نسبت به رفع آنها اقدام کند. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کلیات لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصویب شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۱    
اقتصاد ایران: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نقش آفرینان موثر برگزاری سی وچهارمین نمایشگاه کتاب، 3 خواسته را در جهت رفع کاستیها افزایش رضایت مندی مردم و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، مطرح کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در توئیتی از تحریم بسیج دانشجویی توسط اتحادیه اروپا،انتقاد کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در دیدار با دختران مرکز خیریه حکیمی واقع از امکان بهره مندی رایگان آنها از برنامه های آموزشی سرای محله دروازه شمیران خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: انتخاب معتمدین محلات بدون هماهنگی با کمیسیون صورت گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۵۳   + ۲۸ سایت دیگر  
کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از وزارت فرهنگ و ارشاد و برگزار کنندگان سی و چهارمین دوره از نمایشگاه کتاب تهران تقدیر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی چالش های فرهنگی مناطق را تشریح کرد و از ارسال دیرهنگام دستورالعمل های برنامه های فرهنگی به مناطق گلایه کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۴۰    
سرویس چندرسانه ای زمان : 1402/3/2 - 10:37 شناسه خبر : 1268474 حجت الاسلام حسین میرزایی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: بقاع متبرکه و امامزادگان از پناهگاه های مردم در زمانی است که فشار زندگی برای آن ها زیاد می شود ...