یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۷:۴۲Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون فرهنگی»

ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۷:۳۲    
دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ باید فاصله ایجاد شده با کتاب در جامعه را با اجرای طرح های حمایتی از صنعت نشر و کتابفروشان کاهش دهیم، زیرا اگر فاصله با کتاب زیاد شود در حوزه مطالعاتی، پژوهشی و فرهنگی شاهد افت سواد و اطلاعات مردم در جامعه خواهیم بود.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۷:۳۴   + ۱۱۸ سایت دیگر  
نمایندگان بانک مرکزی را مکلف به اعطای وام 20 ساله 70 میلیون تومانی به خانوارهای فاقد مسکن که در سال های 1399 و 1400 صاحب فرزند سوم می شوند، کردند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۴۶    
اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز بر تعامل بیشتر شهرداری و نهاد کتابخانه های آذربایجان شرقی در خصوص مدیریت کتابخانه های شهرداری تبریز تاکید کردند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۳۲    
به گفته عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تلاش برای انتشار، توزیع و عرضه درست، ارزان و آسان کتاب به مردم قطعات پازلی است که به رشد و بالندگی کشور کمک می کند و طرح های فصلی خرید کتاب نیز از قطعات این پازل به شمار می آیند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از وظایف ما در کمیسیون فرهنگی مجلس، پیگیری دغدغه ها و مطالبات رهبری پیرامون مسائل فرهنگی است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۸    
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی راه اندازی پویش مسجد کانون مهر علوی را بسیار هوشمندانه عنوان کرد و گفت: بهترین جایگاه برای انجام فعالیت های اجتماعی مساجد است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: رسانه ها باید مرز بین سیاه نمایی و واقع گرایی را رعایت و از افراط دوری کنند تا بتوانند تاثیری موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند؛ مرز بین سیاه نمایی و واقع گرایی رسانه ها افراط بیش از اندازه است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۰۷    
حوزه/ مسئله جمعیت، فضای مجازی و ... از مسائل مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است تا در کوتاه مدت و میان مدت فکری برای این مباحث شود که در این زمینه، کمیسیون فرهنگی مجلس، ورود جدی داشته و ساعات بسیاری را صرف آن کرد تا ان شاءالله به نتیجه مناسب برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: باید حداکثر معافیت مالیاتی برای اقشار کم درآمد در نظر گرفته شود و سعی کنیم دریافت مالیات به سمت اقشار پردرآمد سوق یابد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
برخورد با زنان به دلیل نوع پوشش سال هاست که در کشور ما مورد انتقاد قرار می گیرد، برخورد هایی که گاهی در حد تذکر بوده و گاهی نیز کار به برخورد های پلیسی کشیده است، رویداد 24 در این خصوص با نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفتگو کرده است.
بازتاب   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۱۸    
یک ماه از آغاز به کار کمپین آرزوهای شهرداری تهران می گذرد و استقبال کم پایتخت نشینان از این طرح، صدای برخی از مسوولان مدیریت شهری را درآورده است. درهمین راستا الهام فخار، نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، عقب نشینی مردم از پرداختن به آرزوهایشان را ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه انقلاب اسلامی شکل نگرفته که محصور در مرزهای سیاسی کشور باقی بماند، گفت: حقایق انقلاب و ماهیت آن، باید در رسانه ها برای نسل جوان به خوبی تبیین شود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۳    
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، به تشریح چرایی دعوت از برخی شخصیت ها جهت اعلام کاندیداتوری در انتخابات پیش رو پرداخته و گفت: دعوت از شخصیت ها با توجه به ادله اقناعی و تفکر بر روی گزینه توانمند صورت می گیرد.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: با وجود بودجه محدودی که شرکت مترو دارد، توسعه مترو در این مدت قابل تحسین است. اینکه موضوع طرح جامع مترو مصوب و به مرحله اجرا رسیده است خداقوت ویژه تری می طلبد و یکی از مطالبات شورای شهر تهران نیز بحث جامع مطالبات ریلی بود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۰۸    
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از مسئولان کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و مجموعه خبرگزاری شبستان برای راه اندازی پویش مسجد کانون مهر علوی گفت: این پویش کار بسیار پسندیده و ارزشمندی است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز بر ضرورت تشکیل جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی کلانشهرها با کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی جهت نهایی کردن طرح جامع پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رییس کمیته فرهنگی و هنری کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران شهرهای کلان شهرهای ایران، گفت: پیشنهاد شیوه نامه تشکیل شبکه اطلاع رسانی رویدادهای فرهنگی هنری کلان شهرهای کشور ارایه شد که توسط اعضای کمیسیون در حال بررسی است.
تهران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت دو شهردار بازداشت شده گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دولت درآمد هنگفتی از محل سود اپراتورها داشته گفت: سود خالص دولت علاوه بر حق السهم مبلغی حدود 12 هزار میلیارد تومان است که فقط 3 هزار میلیارد آن برای تولید محتوا در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۰۲    
چهل و سومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع کلانشهرهای ایران در مشهد برگزار شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می گوید در حوزه انتخابیه او مراجعان دغدغه مشکلات اقتصادی و غیر فرهنگی دارند. یا دنبال شغل هستند و یا مشکل مالی و معیشتی دارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۵    
مشهد- ایرنا- چهل و سومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع کلانشهرها با حضور مدیران شهرداریهای 16 شهر کشور رروز سه شنبه به مدت دو روز در مشهد آغاز شد.
گیلان صدر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دومین خانه کارآفرینی و صنایع دستی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت افتتاح شد. گیلان صدر : دومین خانه کارآفرینی و صنایع سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با حضور احمد رمضانپور نرگسی رئیس شورای اسلامی رشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۶    
عضو کمیسیون فرهنگی گفت: بودجه های حوزه تولید محتوای داخلی فضای مجازی که قرار بود نیم بها باشد، تمام بها حساب شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۱    
مشهد- ایرنا- چهل و سومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع کلانشهرها با حضور مدیران شهرداریهای 16 شهر کشور رروز سه شنبه به مدت دو روز در مشهد آغاز شد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۳۲    
تهران (پانا) - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاضعانه معلمان هنرمند کشور اسلامی مان را دعوت به شرکت در نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند کشور کرد. ...
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۴    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهادات متعددی را در راستای حمایت بودجه ای از شبکه های برون مرزی صداوسیما تهیه کرده ایم که امیدواریم در صحن علنی مجلس به تصویب برسد
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۵۴    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ضرورت دارد که محل و منبع تأمین هزینه های طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مشخص شود، قطعاً این طرح جزو ارزشمندترین طرح هاست و دولت باید به طور ویژه به این موضوع رسیدگی کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: تاکنون 80 درصد بودجه شهرداری قزوین با حضور مدیران سازمان های زیر مجموعه در صحن شورا تصویب شده است.
برترین ها / فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
انتخاب: غلامرضا منتظری، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام شهاب حسینی، بازیگر مشهور کشور در تزریق (دریافت) فاکسن فایزر در خاک آمریکا به روزنامه اینترنتی فراز گفت: من به جهت حقوقی من تخصصی ندارم ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز از بهسازی و بازسازی آرامستان تاریخی دارالسلام خبر داد
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با اعتراض تعدادی از نمایندگان به نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، بررسی لایحه بودجه از دستور کار امروز خارج شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۶:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری علم و فناوری استان تهران گزارش میدهد ؛ به دعوت بخشدار قلعه نو آقای صادقی اولین نشست خبری یادمان محمد بن زکریای رازی در دهیاری قلعه نو با همراهی مدیر جدید میراث فرهنگی جناب آقای تقی پور، مدیر سابق جناب آقای مصیب رحیم پور، دکتر احمد ابوحمزه مدیر پژوهش دانشگاه فرهنگیان ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۵    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مردم از گرانی ها شاکی هستند، گفت: گرانی ها کمر مردم را شکسته اما دولت در خواب عمیق فرورفته است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هرآنچه در تحقق حق کودک باید اجرایی شود به کمک همه ذینفعان آن و همکاری همه بخش ها باید ادامه یابد، اصفهان می تواند الگوی شهرهای دیگر باشد و از اینرو ضرورت دارد رشد بصری کودکان در شهر افزایش یابد
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۶:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این سریال برای پیشرفت عمومی جامعه در مسیر نقد مسئولان بسیار تاثیرگذار خواهد بود گفت: رسانه ملی باید از تولید چنین آثار هنری حمایت کند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از قول مساعد وزیر کشور برای تغییر لوگوی سازمان ثبت احوال خبر داد و گفت: نماد فعلی سازمان تک فرزندی را ترویج می کند و مغایر سیاست های کلی نظام است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه یک ضعف جدی در نگاه بودجه ای شهرداری تهران وجود دارد، گفت: نباید رویکرد و روند شهر فروشی را تطهیر کنیم.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار شهری فارس: محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر در مورد کلیات بودجه 1400 شهرداری اظهار داشت: به نظر ما گوشی در شهرداری برای شنیدن انتقادات نیست و تلاش می شود که بودجه مشابه قبل پیش برود. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۰    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با مناسب ارزیابی کردن مصوبات فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه، از احتمال تغییر و افزایش اعتبارات ردیف صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مجلس در خصوص فروش تمام بهای پهنای باند داخلی که در شورای عالی فضای مجازی مصوب شده نیم بها محاسبه شود گزارش هایی دریافت کرده و حتما رسیدگی خواهد شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان_ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کار مجلس ریل گذاری است و دولتمردان قطار را روی ریل قرار دهند، گفت: ما نمایندگان باید یک یا دو مورد اولویت را بررسی و تا تصویب قانون متناسب با اولویت، طرح را به سرانجام می رسانیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: چند سال است که فریاد می زنیم به سمت منابع پایدار برویم و دو سه سال است مسیر کندی را شروع کردیم تا از شهرفروشی خارج شویم اما امسال با نام های جدید به رویکرد شهرفروشی بازگشت داشتیم و شهر فروشی را تطهیر می کنیم.
مرصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به طور قطع طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس با رای بالایی مصوب خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهادات متعددی را در راستای حمایت بودجه ای از شبکه های برون مرزی صداوسیما تهیه کرده ایم که امیدواریم در صحن علنی مجلس به تصویب برسد
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۳:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، این آیین عصر شنبه با حضور محسن هاشمی رئیس، احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، مهرشاد کاظمی دبیر جشنواره جایزه تهران و رئیس ستاد گردشگری شهرداری ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مخالف تقویت صنعت گردشگری در کشور نیستیم، اما با این نگاه که به هر قیمتی باید با گردشگری خلق ثروت و اشتغالزایی کنیم، مخالفیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۱۸    
گروه استان ها- نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عبور از بحران ها در پرتو تفکر بسیجی میسر است گفت: تفکر و فرهنگ بسیجی سبب عزت و اعتلای کشور و رفع مشکلات مختلف می شود.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو سابق کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: نباید اینطور باشد که شرایط برای سفرهای توریستی به کشوری مانند ترکیه که با شیوع کرونا مواجه است، برقرار باشد اما درباره عراق و سفرهای زیارتی عتبات که شرایط متفاوتی دارد، ممنوعیت اعمال شود!