سه شنبه ۲۴ فروردینساعت ۱۱:۱۷Apr 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آثار تاریخی»

ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۵۹    
رئیس کمیسیون معماری، عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان از شهردار این شهر درخواست کرد که اجازه ندهد سهل انگاری و غفلت و شاید زیاده خواهی افراد آثار تاریخی فاخر را تحت الشعاع قرار دهد.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، حجت الاسلام مهدی ستوده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل به همراه نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی استان به همراه حمید لطف اللهیان با حضور در محلات تاریخی اردبیل از مقبره پیرزرگر، حمام ملاهادی ...
صدای ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، نادر فلاحی عصر امروز در جلسه ویدئو کنفرانسی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ثبت جهانی کاروانسرای تاریخی شاه عباسی نیر استان اردبیل در سال 2021 خبر داد. ...
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۳:۳۳    
مدیرکل موزه ها اعلام کرد: موزه ها، محوطه ها و آثار تاریخی در تعطیلات نوروز یک میلیون و 245 هزار بازدیدکننده داشتند و کاخ سعدآباد همانند سال های گذشته رکورد بازدیدها را شکست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهریز گفت: سال 1399، سه میلیارد ریال از بودجه استان یزد صرف مرمت و بهسازی پنج اثر تاریخی و فرهنگی این شهرستان شد.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
استان خوزستان و شوش قدمت طولانی ایران و تمدن باستانی آن را نشان می دهد. شوش یکی از قدیمی ترین سکونت گاه های دنیاست پس در آن باید انتظار آثار تاریخی زیادی را داشته باشید.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل موزه ها اعلام کرد: موزه ها، محوطه ها و آثار تاریخی در تعطیلات نوروز یک میلیون و 245 هزار بازدیدکننده داشتند و کاخ سعدآباد همانند سال های گذشته رکورد بازدیدها را شکست. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روزهای پایانی نیمه اول فروردین 1400 با انتشار اخبار متنوعی از جمله کشف آثار تاریخی در بوشهر، فقدان اصالت 3 اثر مسترد شده از اتریش به تهران، این هفته را سپری کرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
20 فروردین سالروز به خواب رفتن مردی است که اگرچه گیلانی نبود اما بواسطه خدماتش، به آثار تاریخی و فرهنگ گیلان می توان او را یک گیله مرد تمام عیار خواند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فراهان گفت: مرمت بام حمام تاریخی روستای ولاشجرد این شهرستان با هدف حفظ آثار تاریخی کلید خورد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
افزایش انتقادها درباره سفر ایرانیان به ترکیه ، نمایان شدن تاثیر سفرهای نوروزی بر تعداد مبتلایان، برگشت آثار تاریخی از وین به ایران از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه و زاوه گفت: زلزله سه شنبه شب گذشته به 2 اثر تاریخی این شهرستان خسارات جزیی وارد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: در بازدید از تمامی آثار تاریخی استان هیچ خسارت ناشی از زلزله مشاهده نشده است و رصد و پایش این آثار همچنان ادامه دارد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۲۶    
اصفهان از لحاظ جغرافیایی در جنوب استان تهران قرارگرفته است و از نظر بزرگی و جمعیت، سومین شهر ایران است .این شهر آثار تاریخی و فرهنگی بسیاری دارد که بعضی از آن ها در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارند.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۲۲    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه استان همدان در تعطیلات عید نوروز 1400 پذیرای بسیار اندکی از مسافران بود گفت: آمار مسافران و بازدیدکنندگان از آثار تاریخی و تفریحی استان 25 درصد میزان سال های گذشته بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تخصص همراه با عشق و علاقه مقوله های اساسی هستند که در حفاظت، پاسداری و معرفی آثار تاریخی و باستانی نقش اساسی دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه گفت: زلزله شب گذشته در تربت حیدریه به مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر و خانه تاریخی امینی آسیب زده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان با اشاره به ثبت 28 اثر ملی زنجان در فهرست آثار تاریخی گفت:بر این اساس اگر فردی به آثار ثبت شده در فهرست ملی آسیب وارد کند تحت تعقیب قضایی قرار می گیرد.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۵۷    
سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم، گفت: خانه ملاصدرا از آثار تاریخی دوره صفویه در قم بیشترین بازدیدکننده را در نوروز 1400 داشت.
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۵:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از نمایش عمومی آثار تاریخی مکشوفه از تپه قلایچی به قدمت 2800 سال در بوکان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایرانشهر با اشاره به تعرض به حریم قانونی قلعه ناصری گفت: هرگونه تعرض به حریم آثار تاریخی جرم است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه استان همدان در تعطیلات عید نوروز 1400 پذیرای بسیار اندکی از مسافران بود گفت: آمار مسافران و بازدیدکنندگان از آثار تاریخی و تفریحی استان 25 درصد میزان سال های گذشته بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
موزه ملی تمدن مصر نخستین موزه ای است که تمدن کهن مصر را در خاک این کشور به نمایش می گذارد، این موزه مجموعه آثار گوناگونی از تاریخ پر فراز و نشیب این کشور از دوره های پیش از تاریخ تا عصر حاضر را به تصویر می کشد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۹:۳۲    
آثار تاریخی خرمشهر با ظرفیت سالانه سه میلیون بازدید کننده زیر بار بی پولی کمر خم کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم صیانت از آثار تاریخی خارگ، گفت: حمایت همه جانبه از پایگاه ملی میراث فرهنگی جزیره ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اینجا کردستان است میعادگاه هنر و احساس و سرزمین دف و عشق، یقین و عرفان، زندگی و زیبایی هایی حیرت انگیز، زیبایی هایی که باید با چشم دید چرا که هیچ قلمی را یارای توصیف آن نیست کردستان به دلیل داشتن جاذبه ها و آثار تاریخی و طبیعی و بناهای باستانی مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
مجله رادیویی جوانه ها برنامه ای است که نوجوانان با همراهی مریم قاسمی در گروه جامعه رادیو فرهنگ آن را تدارک دیده اند در بخش گردشگری این برنامه خانه ی بروجردی ها کاشان که از آثار تاریخی این شهر است معرفی و داستان ساخت آن بیان می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
به طورکلی وزارت بهداشت بر پایه ساختارهای غربی و سیاست های سازمان بهداشت جهانی چیده شده است و این ساختار به صورتی است که بدنه و متولیان آن، طب سنتی را در حد مطالعه آثار تاریخی و چند واحد درسی در دانشکده های علوم پزشکی تنزل داده اند!
خبرگزاری ایلنا: به گفته فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان بوشهر عملیات تخریب تپه باستانی مشرف به کوه های اطراف بندر سیراف متوقف شده است. سرهنگ عبدالحمید حقانی (فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان بوشهر ) گفت ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۳:۱۵    
سیدنی- ایران پرس: نخستین نمایشگاه برخی آثار تاریخی ایران به جا مانده از دوره قاجاریه و رژیم پهلوی نخست در سیدنی استرالیا برپا شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
بنای امامزاده عبدالله(ع) لواسان در فهرست آثار تاریخی سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است .
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۹:۳۱    
در کشور ما توجه به گردشگری و آثار تاریخی در ردیف آخرین اولویت ها قرار دارد. یک زمان پارکور بازی در محوطه های باستانی را می بینیم و یک زمان دیگر پریدن روی ستون های تخت جمشید برای عکاسی و یک زمانی یادگاری نویسی روی در و دیوار آثار تاریخی، یا تخریب اماکن برای ساخت و ساز، و یا حفاری برای گنج یابی ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۳:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
برترین ها: بی بی سی از کشف یک تخته شکلات 121 ساله که در جریان جنگ بوئر ها در آفریقای جنوبی به سربازان و افسران بریتانیایی داده می شد، در انباری یکی از املاک متعلق به بنیاد حفاظت از آثار تاریخی و طبیعی بریتانیا (نشنال تراست) در نورفک انگلیس خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
گردشگران 150 هزار مورد بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی استان همدان را از آغاز تعطیلات در دفتر گردشگری ثبت کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- قلعه حیدرآباد خاش از شاخص ترین بناهای تاریخی سیستان و بلوچستان محسوب می شود این قلعه زیبا از جمله آثار تاریخی باقیمانده از دوره متقدم اسلامی در منطقه سرحد جنوب شرق کشور است.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۷:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه در دیدار معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با تاکید بر اینکه آثار تاریخی را زیبنده گردشگران داخلی و خارجی کنیم، اظهار کرد: مجموعه هایی مانند مسجد و مدرسه حسن پادشاه که در مرکز شهر و محدوده بازار تاریخی تبریز قرار دارد باید [...]
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۱:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
شهر شوش در استان خوزستان یکی از مهم ترین آثار تاریخی ایران را در خود جای داده جایی به نام زیگورات چغازنبیل که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است. چغازنبیل یکی از زیباترین آثار باستانی ایران است. این زیگورات، پرستشگاهی است که عیلامیان برای خود ساخته بودند ...
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه معروف بیستون واقع در شهر بیستون کرمانشاه، تعداد زیادی آثار تاریخی نظیر مجسمه هرکول، پل بیستون، کاروانسرای شاه عباسی، نقش برجسته مهرداد دوم، فرهاد تراش و غیره را در خود جای داده است و از همین رو از مناطق مهم باستان شناسی در ایران به حساب می آید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۸:۱۵    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه گفت: بخش خصوصی پارسال برای مرمت و احیای بنا های تاریخی تربت حیدریه 18 میلیارد ریال مشارکت کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۷:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران_ ایرنا_ علامه محمد قزوینی از جمله پژوهشگران و ادیبان نامدار ایران بود. محققی که تاریخ ادبیات ایران، همواره وامدار تلاش بی شائبه او در مسیر احیای متون کهن و آثار تاریخی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه گفت: بخش خصوصی سال گذشته برای مرمت و احیای بناهای تاریخی این شهرستان 18 میلیارد ریال مشارکت کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۲۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اولین موزه آثار تاریخی یک مسجد، در مسجد خضر شاه یزد راه اندازی شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه معروف بیستون واقع در شهر بیستون کرمانشاه، تعداد زیادی آثار تاریخی نظیر پل بیستون، کاروانسرای شاه عباسی، نقش برجسته مهرداد دوم و غیره را در خود جای داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۵:۱۱    
استاندار گیلان : به رغم شیوع کرونا ، روند تکمیل زیرساخت ها ، ثبت ملی و جهانی آثار تاریخی استان در حال انجام است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۳:۴۰    
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میر اث فرهنگی، گردشگر ی و صنایع دستی البرز گفت: با توجه به ایام نوروز و باز گشایی برخی از اماکن تاریخی نظارت نیر وها ی یگان حفاظت اداره کل افزایش یافته است.
استانداری گیلان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط استاندار گیلان با اشاره به تداوم فعالیت های توسعه ای در حوزه گردشگری علیرغم شیوع ویروس کرونا در استان و اقدامات انجام شده در این بخش، گفت: تکمیل زیرساخت ها و سرمایه های موجود در استان ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
روستایی باستانی و زیبای تیس در منطقه کوهپایه ای در پنج کیلومتری شمال غربی چابهار واقع شده است. پیشینه باستانی این بندر به دوران هخامنشیان بازمی گردد و آثار تاریخی بسیاری در این روستا وجود دارد.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نقض احتمالی حریم منظری ابنیه های تاریخی
یزد فردا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۵:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
احیای بافت و آثار تاریخی بهترین راه برای حفظ و ترویج معماری ایرانی اسلامی است.