سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۰۶:۵۷Oct 2020 27

جدیدترین‌های «آثار تاریخی»

دیدشهر   ۹ ساعت پیش    
شهر کورائیم با داشتن آثار تاریخی و باستانی متعلق به اواخر هزاره دوم قبل از میلاد، یکی از امکان تاریخی استان اردبیل مجسوب می شود. به گزارش دیدشهر ، کورائیم از توابع شهرستان نیر و استان اردبیل می باشد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۰۲    
خانه تاریخی قاضی در شهر آران و بیدگل استان اصفهان با قدمتی حدود 600 سال به حال خود رها شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۰۷    
روستای هدف گردشگری و تاریخی نوایگان واقع در شهرستان داراب، با قدمتی بالغ بر دو هزار سال از آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی منحصر به فرد برخوردار است که این ویژگی ها ضرورت توسعه اقامتگاه های بوم گردی و مرمت آثار تاریخی در این روستا را مضاعف نموده است.
برترین ها / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۲۵   + ۳۱ سایت دیگر  
ایلنا نوشت : منوچهر ایرانپور از معماران و مدیران زرتشتی چشم از جهان فروبست. منوچهر ایرانپور در طراحی و ساخت برج و میدان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه مدیریت پل گیشا و وزارت میراث فرهنگی و نقش مدیریتی در ایجاد ساختمان هایی همچون موزه هنرهای معاصر تهران، موزه فرش، موزه رضا عباسی، موزه آبگینه ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۲۲    
یزد - ایرنا - یخچال تاریخی خشتی ابرکوه معروف به یخچال آقا از آثار تاریخی دوره قاجاریه است که در تاریخ 17 اسفند 1381 با شمارهٔ ثبت 7752 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
یزد موضوع معدن دره زرشک سالهاست که به معما تبدیل شده و با وجود اینکه این معدن تبعات زیست محیطی و آثار نامطلوب بر منابع آبی و حتی آثار تاریخی دارد، مسئولان هنوز برای لغو مجوز آن تردید دارند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
در پی وقوع زلزله 5/4 ریشتری بعد از ظهر روز شنبه سوم آبان 1399 در مرز استان های قزوین و همدان حوالی شهرستان آوج، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: زمین لرزه صدمه ای به آثار و ابنیه تاریخی استان وارد نکرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: زلزله دیروز آسیبی به بنا های تاریخی استان زنجان که در همسایگی کانون زلزله واقع شده اند، وارد نکرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۰۲    
ایسنا/خراسان شمالی ایستگاه راه آهن یکی از آثار تاریخی جاجرم است که در این شهرستان و در روستایی به همین نام، واقع شده است و به دلیل ویژگی های شاخص و منحصربه فرد خود در سال گذشته به عنوان میراث صنعتی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۶    
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از آسیب دیدن صنعت گردشگری، بیش از پیش بر اثر تعطیلی مکرر آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری در ایام شیوع بیماری کرونا خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: برنامه بررسی و پایش آثار تاریخی ثبتی شهرستان چالدران با همکاری همکاران باستان شناس و مردم شناس اداره کل و شهرستانهای شمال استان از روز چهارشنبه 30 مهرماه امسال آغاز شده است.
الف   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
میدان نقش جهان یا میدان امام خمینی، یکی از زیباترین و بی نظیرترین آثار تاریخی کشور است که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. اما پشت پرده این میدان چیز دیگری را حکایت می کند. آثار تخریب و خرابی بر بدنه ی این میدان از پشت پرده ای سخن می گوید که کمتر رهگذری آن را دیده یا به آن توجه کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۰۶    
درویشی گفت: مسئولان شهرستان شوش ارتباط خوبی با میراث فرهنگی و آثار تاریخی این شهرستان ندارند که در نتیجه موجب تخریب بسیاری از بناهای باستانی شده است.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمیرم از شناسایی و انهدام 4 باند حفاری غیرمجاز آثار تاریخی در سمیرم در یک سال گذشته خبر داد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
عمارت فاضلی یکی از زیباترین آثار تاریخی ساری و رویایی ترین عمارت های این شهر است. این بنا متشکل از 2 عمارت زیباست که یکی از آن ها در دوره قاجار ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۷:۵۵    
اغلب شهرهای شناخته شده در جهان، شهرتشان را مدیون وفور آثار تاریخی و طبیعی خود هستند اما طی سال های اخیر این مولفه ها، همسطح شاخص های دیگری معنا پیدا می کند که کمتر ارتباطی با عناصر سنتی و معمول گردشگری محبوب شهرها دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۶:۵۸    
قصرشیرین- ایرنا- کاروانسرای شاه عباسی قصرشیرین یکی از آثار تاریخی و ملی که در جریان زلزله های 96 و 97 آسیب دید و بخشی از دیوار بیرونی آن فرو ریخت، در آستانه سومین سالگرد زلزله مهیب غرب کرمانشاه با مرمت این اثر تاریخی، زخم تنش التیام یافت و اکنون حالش خوب است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به طرح میراث بانان افتخاری گفت: این طرح در راستای حفظ و صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی این استان اجرا می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار ویژه شهرری، با بیان اینکه تنها مرجعی که می تواند نوع آسیب های احتمالی به آثار تاریخی شهرری را بیان کند، وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است تاکیدکرد که در حال بررسی تاثیر اجرای پروژه خط 6 مترو بر این آثار هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران_ ایرنا_روستای خاوه یکی از روستاهای ورامین مملو از آثار تاریخی و دیدنی، با حفظ مظاهر روستاهای سنتی است. خاوه را باید یکی از منحصر به فردترین روستاهای استان تهران دانست، با خیابان ورودی درختی؛ و قلعه و بقعه ای که به ثبت آثار ملی رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۳۶    
کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به وجود هفت هزار اثر تاریخی در استان گفت: بمنظور صیانت از آثار یاد شده روند اجرایی ثبت ملی آثار تاریخی این استان باید سرعت بیشتری یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۳۲    
پاکسازی دیوار نوشته ها از آثار تاریخی شهرستان دزفول سوژه شهروندخبرنگار ما شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در قهاوند خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: قزوین رتبه نخست را از نظر تعداد آثار تاریخی و رتبه سوم دنیا را در این زمینه دارد ولی متأسفانه هنوز هویت فرهنگی آثار تاریخی برای شهروندان تبیین نشده است ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
کانال تلگرامی قانون با انتشار این ویدئو نوشت: خبرگزاری آناتولی ترکیه فیلمی را از یک سرباز آذربایجانی منتشر کرد که از نصب پرچم کشورش بر پل خداآفرین سخن می گوید ولی پل خدا آفرین یکی از آثار تاریخی استان آذربایجانشرقی است که در شهرستان خداآفرین واقع شده است. ...
لحظه آخر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۰۰    
بازدید از موزه ها و آثار تاریخی و فرهنگی متنوع که مطابق با فرهنگ هر کشوری می باشد، یکی از محبوب ترین بخش های سفر است که اغلب گردشگران به آن علاقه دارند. اما این روزها به دلیل شیوع کرونا ویروس علاوه بر لغو سفرها، موزه ها نیز به تعطیلی کشیده شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۱۶    
گروه استان ها _ معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: ظرفیت عظیم حوزه گردشگری و توریسم در استان قزوین نادیده گرفته شده و از اثرگذاری بی نظیر این حوزه در اقتصاد غافل شده ایم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: باید به فضاها و آثار تاریخی استان با رویکرد اقتصادی و فرهنگی نگاه کرد تا بتوان ضمن حفظ این آثار برای اشتغالزایی و رفع آسیب های اجتماعی نیز تلاش نمود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۵۵    
به اعتقاد مرمت گران و کارشناسان نسخ خطی، نحوه مرمت آثار تاریخی خطی، هم اکنون نیازمند تحول است. آن ها می گویند اکنون و با پیشرفت تکنولوژی نمی توان صرفا به روش های سنتی مرمت اکتفا کرد و برای حفظ بیشتر اسناد مکتوب تاریخی باید از تلفیق روش های سنتی و نوین حفاظت این اسناد بهره جست.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۳    
برای تحقیق در مورد شباهت ها و تفاوت های آثار معماری ایران قبل و بعد از اسلام بهتر است ابتدا با سبک معماری اسلامی آشنا شده و این دو دوره مهم تاریخی را با هم مقایسه کنید. ایران از نظر معماری و آثار تاریخی زبانزد است و تحت تاثیر دوره های مختلف بوده است. به طور
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
شیراز – نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: تکامل شهر یا به تعبیر اهل هنر زنده بودن شهر باید در کنار حفظ ارزش ها باشد.
پیک نکا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پیک نکا، معرفی حمام خانی بستک حمام خانی بستک که در شهر بستک در غرب استان هرمزگان قرار دارد، از آثار تاریخی جنوب ایران است که در دوره قاجار ساخته شده است. حمام خانی بستک هم اکنون به عنوان موزه مردم شناسی بستک استفاده می شود. این بنا یک حمامی عمومی است که از دوره [...]
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از تداوم تعطیلی آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری استان اصفهان تا ابتدای هفته آینده به دلیل ادامه شیوع بیماری کرونا خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگو با فرهاد نظری مدیرکل سابق دفتر ثبت آثار تاریخی ایران، آورده است: بوشهری ها پرونده ثبت جهانی منظر هخامنشی خلیج فارس را روی میز اجرا بردند تا با تهیه پرونده آن، مجموعه کاخ های سه گانه هخامنشی ...
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
قلعه شوش ترکیب خوشایندی از تاریخ و معماری ایرانی و اروپایی ایست که در شهر باستانی شوش خودنمایی می کند. شهری که تمدنی عظیم در دل خود نهفته و با داشتن آثار تاریخی و باستانی قابل توجه، همواره مورد توجه عاشقان باستان شناسی است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
محمد مشهدی گفت: امروز آثار ثبت شده ملی وضعیت مناسبی ندارند چه برسد به آن هایی که هنوز کاوش نشده اند. بارها شاهد بوده ایم که شهروندان و یا شهرداری به این آثار تجاوز کرده اند. همواره در راستای ساخت و سازها شاهد بوده ایم که بخش هایی از آثار تاریخی تخریب شده است که غالبا نیز قدمت تاریخی زیادی داشته اند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۱۵    
تورهای رایگان ری گردی با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و با هدف معرفی و آشنایی شهروندان با آثار تاریخی و مذهبی منطقه20 برگزار شد. معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه20 با بیان این مطلب گفت: این تورهای رایگان با مشارکت اداره میراث فرهنگی شهرستان ری برای عموم شهروندان برگزار شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
کرج - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: بازنگری طرح تفصیلی شهر کرج برای جانمایی آثار و ابنیه تاریخی، با همکاری این اداره کل و شهرداری انجام می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، یادآور شد که تا زمان تصویب ابلاغ هرگونه حریم جدید برای محور تاریخی فرهنگی اصفهان، حریم مصوب قبلی لازم الاجراست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
یک گردشگر که مجموعه ای از آثار باستانی را از شهر تاریخی پمپئی ربوده بود درحالی که مدعی شده آن ها طلسم شده اند این آثار را پس از 15 سال بازگرداند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۷    
امامزاده چهل اختران روستای انجدان و تعدادی دیگر از آثار تاریخی این روستا بر اثر بی توجهی مسوولان میراث فرهنگی در حال نابودی و از بین رفتن هستند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۰    
شهر های دنیا پر از آثار تاریخی باشکوه، مجسمه های خیره کننده و تندیس های هنری هستند که هر کدام داستانی برای تعریف دارند. در گذشته نخستین مجسمه ها برای گرامیداشت افراد مشهور، رهبران نظامی و ژنرال ها ساخته می شدند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
از یک سال پیش و پس از مرمت گنبد مسجد شیخ لطف الله نقد و نظراتی از سوی کارشناسان و متخصصان حوزه میراث و آثار تاریخی تحت عنوان مرمت غیر اصولی و تخریب گنبد مطرح شد، که موجب پاسخگویی و واکنش مسؤولان میراث فرهنگی در استان شد اما این پاسخ های مطرح شده تاکنون نتوانسته منتقدان به این موضوع را قانع کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
از آغاز جنگ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان یکی از اصلی ترین نگرانیها در این جنگ بعد از کشته شدن سرمایه های انسانی، از بین رفتن بناهای تاریخی در این منطقه بوده است؛ منطقه ای که به لحاظ تاریخی اهمیت زیادی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۱:۱۳    
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان امروز با همراهی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی و شهردار خمینی شهر از آثار تاریخی در این شهرستان بازدید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – یک پژوهشگر ایرانی و متخصص حفظ آثار تاریخی گفت که برای حفظ و مرمت آثار و کتاب های خطی، مواد بکار رفته در نگارش خطوط را باید شناخت و با تحقیقات بیشتر روی مواد و فنون مورد استفاده به روش های بهتری برای نگهداری از آنها دست یافت.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یونسکو ضمن ابراز نگرانی درباره مکان های تاریخی، فرهنگی و مذهبی در جریان درگیری آذربایجان و ارمنستان، از طرفین خواست بر اساس کنوانسیون سازمان ملل در زمان جنگ رفتار کنند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، با تکذیب این خبر که آثار تاریخی شهرری در حال نابودی هستند تاکیدکردکه کمبود اعتبارات باعث تضعیف روند نگهداری از این آثار شده است به همین دلیل دولت باید در بودجه 1400 اعتبارات بیشتری به نگهداری از آثار تاریخی پایتخت اختصاص دهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۲    
اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران و یکی از نمادهای تمدنی ایران بزرگ محسوب می شود. پایتخت ایران در دوران صفویبا مجموعه ای از آثار تاریخی همراه است که شماری از آنها در گرداگرد میدان نقش جهان واقع شده است. تصاویری زیبا با کیفیت 4K را این شهر زیبا در تابناک تماشا می کنید.